Κολυμβητήρια - εγκαταστάσεις - εξοπλισμός και υδατοσφαίριση

Λάβετε μέρος στην ανοικτή συμμετοχή για το Ελληνικό Πόλο.

Συντονιστής: Lambros10

Κολυμβητήρια - εγκαταστάσεις - εξοπλισμός και υδατοσφαίριση

Δημοσίευσηαπό harrisakis » Δευτ Απρ 06, 2009 11:09 pm

ναι
Τελευταία επεξεργασία από harrisakis και Πέμ Απρ 09, 2009 2:03 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
harrisakis
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Δευτ Απρ 14, 2008 12:36 pm
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό doom » Τρί Απρ 07, 2009 9:19 am

Τελευταία επεξεργασία από doom και Δευτ Νοέμ 29, 2010 5:32 pm, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τρί Απρ 07, 2009 11:58 am

doom έγραψε:Καποιος ξανακαρφωθηκε...

... δεν μας ''χαλαει'' ... εξαλου εμεις ... ΛΕΩωωω Δ.Δ.Δ. !!! Δασος Δεντρο Δασος και τελευται βαζουμε και ενα ακομη Δ ... εκ του ΔημηΤρης=Doom :wink: :wink: :wink: ισχυει και το Best Δ.Δ.Δ. =Δουλεια -Δουλεια -δΟΥΛΕΙΑ ...
εεε!!! θα ανεβεις !!! Εικόνα ...να βγαλω το κόκκινο χαλί ???
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Re: Κολυμβητήρια - εγκαταστάσεις - εξοπλισμός και υδατοσφαίρ

Δημοσίευσηαπό harrisakis » Τρί Απρ 07, 2009 1:42 pm

ναι
Τελευταία επεξεργασία από harrisakis και Πέμ Απρ 09, 2009 2:02 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
harrisakis
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Δευτ Απρ 14, 2008 12:36 pm
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κολυμβητήρια - εγκαταστάσεις - εξοπλισμός και υδατοσφαίρ

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τρί Απρ 07, 2009 2:43 pm

aaaa ...ΑΡΑΑΑΑΑ εισαι ''δάκτυλος'' [b]των κακών παιδιών !!! του Polo ... έγινα αντιληπτός :wink: :wink: :wink: ... ... έχει να κάνει με την θέση σου και όχι με την φύση σου … διότι είσαι και ΕΣΥ από τα κακά ΠΑΙΔΙΑ του ΠΟΛΟ – δεν γνωρίζω είτε σαν παίκτης είτε σαν προπονητής - …που είναι αιωνίως ριγμένοι από τους ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΥΣ !!! ....ΑΑΑΑ και το δωρακι ΣΑΣ :wink: :wink: :wink:
Εικόνα

ΠΑΡΑΚΑΛΩΩΩΩΩ για την μεταφορά της κουβέντας στο ΓΕΝΙΚΗ συζητηση ... tnk.
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Σάβ Νοέμ 20, 2010 2:17 pm

|Υπερασπίσου το παιδί || γιατί αν γλιτώσει το παιδί || υπάρχει ελπίδα |

για να δουμε και ΤΙ μπορει να κανει το ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ ..και αν εμεις εδω ειμαστε ΚΑΦΕΝΕΙΟ ή ειμεθα για το ΚΑΦΕΝΕΙΟ

παρακάτω μπορείτε να δείτε πως ΕΧΕΙ η κατασταση και τις πισίνες της !!! στην ''νυφη του Βορρά''

>>>> :( δυστηχώς σε αυτο το ''χαζοFacebook'' που εχει ΟΜΩΣ΅την δυναμική του. :)
Τελευταία επεξεργασία από fotis2310 και Σάβ Νοέμ 20, 2010 8:22 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Σάβ Νοέμ 20, 2010 8:18 pm

Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Σάβ Νοέμ 20, 2010 8:24 pm

και επειδη ισως καποιοι Να μην θελουν να ακουσουν για fc διαβαστε την σχετική δημοσίευση (με αφορμη την διακοπή της τροφοδοσίας με φυσικό αέριο ... στις πισίνες της πόλης.

Για να ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ και οι ''εκτος Θεσσαλονίκης'' το ΤΙ !!! συμβαινει στην ΣΑΛΟΝΙΚΗ μας ...

Η κατάσταση είναι 1. :

Εθνικό Κολυμβητήριο (Δίπλα στις Φοιτητικές εστίες)

o 50 αρα εξωτερική Born 1974-5

o 25αρα εσωτερική + o ‘’χαβούζα’’ εκμάθησης

Ποσειδώνιο

o 50 αρα εξωτερική (Born 1978-9) lifting 2004 !!!

o 50 αρα εσωτερική +o ‘’χαβούζα’’ εκμάθησης

Νεαπόλεως

o 35 αρα εξωτερική (Born 1998)

o Λίγο μεγαλύτερη ‘’χαβουζα’’ εκμάθησης

<span>σημ.</span>Τον ΧΕΙΜΩΝΑ στην συγκεκριμένη περιοχή … ‘’κατουράς’’ ΕΞΩ στην ΦΥΣΗ και σου παγώνει το κάτουρο !!!!

Τα δύο πρώτα αποκλειστικά της Διαχειρίζονται από την ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Το δε ΤΡΙΤΟ (Νεαπόλεως) Γενική Γραμματεία + Δήμος …

Καλαμαριάς

o Δημοτικό / Δήμος ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

o 50 αρα εξωτερική

- ΚΟΣΜΙΜΑ για την ΠΟΛΗ (Born 2008)

o Η λογική του ΔΙΚΟ ΜΟΥ (Δήμαρχος !!!) ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΝΩ

αν είναι δυνατόν !!!

ΤΟΥΜΠΑΣ (Διπλα στο ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ Δημοτικό / Δήμος Θεσσαλονίκης

o 50 αρα εξωτερική

- ΚΟΣΜΗΜΑ για την ΠΟΛΗ (Born 2007)

Μπορεί να ‘’εγκαινιάστηκε’’ ΙΣΑ με ...τρεις φορές !!!

o Η λογική του ΔΙΚΟ ΜΟΥ (Δήμαρχος !!!) ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΝΩ στο MAXIMUM !!!

και επειδή είμαι και ... ‘’ατσαλάκωτος’’ θα το έχω να το ΒΛΕΠΩ !!! και ΑΣ κολυμπάνε 10-20-50 άνθρωποι !!! αν είναι δυνατόν !!! στο τετράγωνο.

Συκεών Δημοτικό / Δήμος Συκεών

o 50 αρα εξωτερική (συγχωρέστε με δεν ειχα μετρο μαζί μου )

Υποδειγματικό ΜΟΝΤΕΛΟ λειτουργίας /Δανιηλίδης είναι αυτός .

Πανοράματος

o Δημοτικό / Δήμος ΠΑΝΟΡΆΜΑΤΟς

o 25 αρα εξωτερική και πρόσφατα έγινε ΣΤΕΓΑΖΟΜΕΝΗ κλειστή !!!

Υποδειγματικό ΜΟΝΤΕΛΟ λειτουργίας /και ας μην είναι Ο ‘’Δανιηλίδης’’ είναι ΟΜΩΣ ‘’Βόρεια’’ ΠΡΟΑΣΤΙΑ …. Αμ πως :)

Ωραιοκάστρου

o Δημοτικό / Δήμος Ωραιοκάστρου

o Κ Ο Σ Μ Ι Μ Α της περιοχής ... αλλα δουλεΥει απο Μαϊο μέχρι Ο Κ Τ Ω Β Ρ Ι Ο !!!

ΙΔΙΩΤΙΚΑ.

o στο Γήπεδο ποδσφαίρου ΤΟΥΜΠΑΣ (κάτω από την Κερκίδα)

|Θ. 5 |του ΝΑΟΥ της ΤΟΥΜΠΑΣ

Εκκμάθηση … και μετά όποιος ΠΡΟΛΑΒΕ τον... κο ΕΙΔΕ

o στο Γήπεδο ποδσφαίρου του ''συμπολίτη μας'' ΑΡΗ (κάτω από την Κερκίδα και αυτό)

καθαρά ΕΜΠΟΡΙΚΗ Δραστηριότητα του ΑΡΗ >>> κοινό ..διαφορα προγράμματα ενηλίκων

o All star Ιδιωτικό ...ενα ειναι !!

o οι 2-3 πισίνες των ***** Hotel της πόλης μας !!

o Hotel Apoollo Λάκωμα Χαλκιδικής (25 km. απο Σαλονίκη )

Οργανωμένο γυμναστηριο - πισινα - γενικά Υποδομές για ''υγρο'' αθλητισμο

Η κατάσταση 2.

o Το 80% των αθλητών μας / παιδιών μας να ΣΥΓΚΑΙΝΤΡΩΝΟΝΤΑΙ / Στριμώχνονται στα 2 ½ παραπάνω κολυμβητήρια της Γενικης Γραμματείας Αθλητισμού , δηλαδή :

[list=] Εκκμάθηση /κολύμβηση / πέδιλα /σσυγχρονισμένη/ ΠΟΛΟ –waterpolo-/μαζικός Αθλητισμος / Α.Μ.Ε.Α / Τ.Ε.Ε.Φ.Α. / κοινό / θεραπευτική κολύμβηση /….. μαύρισμα το καλοκαίρι .[/list]

o Τα υπόλοιπα Δημοτικά να :

‘’σφυρίζουν’’ αδιάφορα … πίσω από ΔΙΚΑ ΜΟΥ είναι και τα έχω για τους ΠΟΛΙΤΕΣ μου (δημότες μου)

Η απαντήσεις μας ΝΟΜΙΖΩ πρέπει να δοθούν μέσα απο :

1. Υπάρχει διαφορετικό ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΟΛΩΝ των ΠΙΣΙΝΩΝ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ από το υπάρχων ???

2. Η ‘’ξεπερασμένη’’ λογική του ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΝΩ !!! εχει κάνει τον κύκλο της ???

Ο κος «ΚΑΛΙΚΡΑΤΗΣ» πιστεύω είναι ευκαιρία να το ΔΕΙ …. Μέσα από αυτή την οπτική ΓΩΝΙΑ ….

σε αυτην την ερωτικη πόλη που ΟΛΟΙ την ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ λίγο πριν την ΕΚΘΕΣΗ της ... και ΟΠΩς πάντα ...ι την ξεχνανε ... μετα τις ΕΚΛΟΓΕΣ .

θα ΄θελα να πιστευω ΟΤΙ

ο '' κυρ. Γιάννης'' ... μια και θα ειναι ο ΑΡΧοΝΤΑΣ της ''ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑΣ των ΒΑΛΚΑΝΙΩΝ'' από τον καινούργιο ΧΡΟΝΟ ... να δει και το παραπάνω ΣΗΜΕΡΙΝΟ πρόβλημα ... σιγουρα ΜΕΣΑ από την άλλη ... γωνία ....

KeepWalking...
ΥδατινοΙ συναγωνιστες του ΝΕΡΟΥ ... και της ΚΕΡΚΙΔΑΣ ....
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Νοέμ 22, 2010 1:09 pm

Οι κινητοποιήσεις των ανθρώπων του υγρού στίβου στα δύο μεγάλα κολυμβητήρια της Θεσσαλονίκης ξεκίνησαν χθες.

Με αφορμή τις ημερίδες πρόκρισης για την επίτευξη ορίων στα γκραν πρι σε 25άρα πισίνα, κολυμβητές, προπονητές και γονείς γέμισαν με μαύρες σημαίες και σήκωσαν πανό στο Ποσειδώνιο και το Εθνικό κολυμβητήριο θέλοντας να στείλουν το δικό τους μήνυμα μπροστά στο πρόβλημα που έχει δημιουργηθεί με την εύρυθμη λειτουργία τους.

Το φυσικό αέριο που χρησιμοποιείται για τη θέρμανση των νερών στις πισίνες και στα ντους μπορεί να αποκαταστάθηκε από προχθές, έπειτα από παρέμβαση του γγΑθλητισμού Πάνου Μπιτσαξή, όμως το πρόβλημα απλά μετατέθηκε.

Η εταιρεία φυσικού αερίου (ΔΕΠΑ) απλά έδωσε μια μίνι παράταση στη ΓΓΑ προκειμένου μέχρι τις 30 Νοεμβρίου να καταβληθεί το μισό ποσό του οφειλόμενου των 446.000 ευρώ, ενώ το υπόλοιπο θα πρέπει να έχει δοθεί μέχρι και τις 31 Ιανουαρίου 2011. Σε αντίθετη περίπτωση, από τη ΔΕΠΑ έχουν ξεκαθαρίσει ότι η παροχή του φυσικού αερίου θα σταματήσει οριστικά.

Παράλληλα με τη λύση του παραπάνω προβλήματος οι τεχνικοί και οι διοικήσεις των σωματείων έχουν σοβαρά παράπονα από τη σημερινή διοίκηση των κολυμβητηρίων που έχει διορίσει η ΓΓΑ, ζητώντας να υπάρξει νέα διοίκηση.

«Μαζεύτηκαν 1.500 περίπου κολυμβητές το πρωί κι άλλοι τόσοι το απόγευμα. Μπορεί να μην υπήρξε κινητοποίηση σε όλους τους αθλητές των υπόλοιπων αθλημάτων της πισίνας, αλλά ο στόχος αυτής της κίνησης ήταν να στείλουμε ένα πρώτο μήνυμα, ώστε να μη φτάσουμε στο σημείο να κλείσουν οριστικά τα κολυμβητήρια» μας έλεγε χθες ο ομοσπονδιακός τεχνικός Χρυσάφης Βαγγελακάκης.

Προς το παρόν θα τηρηθεί μια στάση αναμονής, προκειμένου να δουν τις κινήσεις από την πελυρά της πολιτείας, ενώ μέσα στις επόμενες ημέρες η επιτροπή που έχει δημιουργηθεί θα επιδιώξει να έχει συνάντηση με τον Πάνο Μπιτσαξή.

www.sentragoal.gr/article.asp?catid=105 ... d=85456862
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Νοέμ 22, 2010 1:31 pm

Τα κόμματα, πάντως, πήραν αύξηση στην επιχορήγησή τους. Για να συνεχίσουν το δημιουργικό τους έργο στον τόπο.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Δευτ Νοέμ 22, 2010 1:52 pm

my FREND :) vs
ενα πουλάκι μου ειπε.... keepwalking
Τελευταία επεξεργασία από fotis2310 και Τρί Νοέμ 23, 2010 4:49 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Νοέμ 23, 2010 2:54 am

Εγώ περιμένω διευκρινίσεις σου σε pm, διότι είτε το πιστεύεις είτε όχι ... δεν έχω την παραμικρή ιδέα !
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τρί Νοέμ 23, 2010 3:06 am

vs έγραψε:..pm,


eeee δεν εισαι και το γραφείο ΤΥΠΟΥ (pressRoom) πάρε p.m. :wink:
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Νοέμ 24, 2010 3:08 pm

Επίσης, μια και το θυμήθηκα : αυτά που έγραψε παραπάνω ο Φώτης είναι η δεύτερη αναλυτική παρουσίαση (στο φόρουμ) της κατάστασης με τα κολυμβητήρια στη Θεσσαλονίκη.

Όπως και τότε, έτσι και τώρα, ελπίζω να καταλαβαίνετε πια ότι δε φταιει για όλα ... "η Αθήνα".
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Πέμ Νοέμ 25, 2010 2:41 am

σύντροφε και ΣΥΝοδοιπόρε επειδή δεν σε ‘’εχω’’ … για κάντο ‘’τάλιρα’’ …

και μη μου πεις ότι φταίει πάλι η νοοτροπία των Θεσσαλονικέων …

για αυτούς που ‘’τοποθετεί’’ η μάνα ΑΘΗΝΑ .

… και να συμφωνήσω ΜΟΝΟ ... στο ότι έχουμε …από πάνω μας αυτούς που δικαιούμαστε να έχουμε … βλέπε: Πανίκας :roll:
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Νοέμ 25, 2010 1:09 pm

Λέω ότι η εύκολη δικαιολογία είναι η ευθύνη της Αθήνας. Στα περισσότερα κολυμβητηρια έγραψες ότι δεν υπάρχει πρόσβαση των σωματείων λόγω δημάρχου. Δεν μπορεί να φταίει η Αθήνα για το ποιος εκλέγεται στον κάθε δήμο.

Εν πάσει περιπτώσει, εγώ δε θέλω να το παίξω συνήγορος της Αθήνας και ούτε θεωρώ τον εαυτό μου συνυπεύθυνο για τις πολιτικές αποφάσεις του κάθε ανεγκέφαλου βουλευτή, υπουργού κλπ.

Επειδή όμως έχω περάσει μερικά από τα καλύτερα Σαββατοκύριακα της ζωης μου στη Θεσσαλονίκη και έχω την καλύτερη γνώμη για την πόλη (και σε αυτό είμαι απλώς ένας από τους πολλούς Αθηναίους), λυπάμαι όταν κυκλοφορούν τέτοια πράγματα.

Δεν τα έγραψες εσύ Φωτη αλλά τα βλέπουμε καθημερινά όπου και όποτε κάποιος χρειάζεται άλλοθι. (και) γι αυτό τα γράφω. Γιατί όπου υπάρξει άλλοθι η κατάσταση δύσκολα διορθώνεται.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό giannis.zisopoulos » Σάβ Νοέμ 27, 2010 1:48 pm

ΓΕΙΑ ΣΟΥ VS. ΠΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΕ ΠΟΣΑ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΠΟΥ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΣΤΕΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ( ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ ) ΚΑΙ ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ;
ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ …ΟΛΑ , ΑΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΚΟΛΕΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ.
ΠΟΣΑ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΑ ΑΘΗΝΑΣ , ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΡΕΥΜΑ ,ΝΕΡΟ Ή ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΡΙΜΝΑ Η Γ.Γ.Α. ;
ΠΟΣΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΛΩΡΙΟ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΓΙΑ ΤΗ ΧΛΩΡΙΩΣΗ; ΑΣΤΟ ΦΙΛΕ VS ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ , ΤΟ ΘΕΜΑ ΒΡΩΜΑΕΙ ΚΑΙ ΖΕΧΝΕΙ.
giannis.zisopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 3:31 am

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Κυρ Νοέμ 28, 2010 1:57 pm

καλημέρα σύντροφοι & συνΑγωΝιστες της ΖΩΗΣ και της ΠΙΣΙΝΑΣ

για να δούμε ??? θα μπορέσουμε να ξεπερΑσουμε την κρίση (οικονομικη / κοινωνική) ΜΟΝΟΙ μας ή θα χρειαστούμε την βοήθεια ...των ''κάποιων'' ??

παρακαλω για την συμβολή σας, με το σχολιασμό ΣΑΣ, για την ΝΕΑ δικτυακή παρουσία της ''μεγάλης ΜΟΥ αγάπης''

demo verSion (το ειδα στο όνειρό μου ... σήμερα )

http://paokwp.wordpress.com

κάπως ετσι φαντάζομε και την αλλαγή σελίδας ... στον ΠΑΟΚ στην κοινωνία !!!
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό vs » Κυρ Νοέμ 28, 2010 2:22 pm

Γιάννη, τα κολυμβητήρια στην Αθήνα είναι πολλά αλλά και εγώ δεν έχω γνώση του θέματος για κανένα από αυτά.

Σε ό,τι αφορά στη Θεσσαλονίκη, όμως, βασίστηκα στα λεγόμενα του Φώτη. Κάποιος, ίσως κι ο ίδιος ο Φώτης, είχε κάνει αντίσοιχη ανάλυση και παλιότερα και (μέσες-άκρες) το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο.

Επίσης, σε δημοτικό κολυμβητήριο γιατί να διορίσει η ΓΓΑ διοίκηση ; Τα έσοδα πού πάνε αν όχι για να πληρώνονται οι μισθοί των υπαλλήλων και οι υποχρεώσεις ; Κάποια κολυμβητήρια από αυτά που ανέφερε ο Φώτης λειτουργούν κανονικά αλλά όχι για ομάδες. Άρα δεν είναι θέμα απουσίας διοίκησης.

Θα έχεις ακούσει επίσης ότι σε "εκλεκτά" κολυβητήρια/συγκροτήματα των Αθηνών (τώρα Άγιο Κοσμά, πέρισυ ΟΑΚΑ κλπ.) υπάρχουν αντίστοιχα προβλήματα και κλείνουν για μέρες ή και βδομάδες. Κι ο Ολυμπιακός πέρισυ είχε στερηθεί το Παπαστράτειο για αρκετό καιρό και δεν μπορούσε να κάνει προετοιμασία.

Άρα το θέμα αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με τις ευθύνες της "κεντρικής διοίκησης". Επιπλέον, θα πρέπει π.χ. και οι ομάδες να πληρωνουν τα χρέη τους (π.χ. στον Άγιο Κοσμά το ενοίκιο είναι τεράστιο) κ.ο.κ.

Άσχετο-σχετικό : ξέρετε ότι επίκεται έξωση από τους ξενώνες του Αγίου Κοσμά σε παλιούς πρωταθλητές που έχουν εγκαταλείψει την ενεργό δράση εδώ και χρόνια αλλά μένουν ακόμα (τζάμπα) εκεί ; Αθλητές που (δικαίως) έχουν βγάλει ΤΑ χρήματα με τις μεγάλες επιτυχίες τους.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Κυρ Νοέμ 28, 2010 3:00 pm

vs έγραψε:Επίσης, σε δημοτικό κολυμβητήριο γιατί να διορίσει η ΓΓΑ διοίκηση;

Δεν ειπα ποτε ... κατι τετοιο... αυτα τα χειρίζονται οι κυριοι Αντιδημαρχοι Παιδειας και Αθλητισμού.

vs έγραψε:...ότι σε "εκλεκτά" κολυβητήρια/συγκροτήματα των Αθηνών (τώρα Άγιο Κοσμά, πέρισυ ΟΑΚΑ κλπ.) υπάρχουν αντίστοιχα προβλήματα και κλείνουν για μέρες ή και βδομάδες. Κι ο Ολυμπιακός πέρισυ είχε στερηθεί το Παπαστράτειο για αρκετό καιρό και δεν μπορούσε να κάνει προετοιμασία.

το προβλημά ΣΟΥ ειναι ο Ολυμπιακός :( ή τα κλειστά κολυμβητήρια ???

vs έγραψε:Άρα το θέμα αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με τις ευθύνες της "κεντρικής διοίκησης".

το επιασες το ''υπονοούμενο :)

vs έγραψε:Επιπλέον, θα πρέπει π.χ. και οι ομάδες να πληρωνουν τα χρέη τους (π.χ. στον Άγιο Κοσμά το ενοίκιο είναι τεράστιο) κ.ο.κ.

εμ και το ''καλτσατο'' το τραπέζι στα μπουζούκια το πληρώνει .. ο εκάστοτε ΠΡΟΕΔΡΟΣ :)

vs έγραψε:Άσχετο-σχετικό : ξέρετε ότι επίκεται έξωση από τους ξενώνες του Αγίου Κοσμά σε παλιούς πρωταθλητές που έχουν εγκαταλείψει την ενεργό δράση εδώ και χρόνια αλλά μένουν ακόμα (τζάμπα) εκεί ; Αθλητές που (δικαίως) έχουν βγάλει ΤΑ χρήματα με τις μεγάλες επιτυχίες τους.

ΑΡΑ ειναι σχετικό .. και ουχι α σ χ ε τ ο ... φιλοξενία / παροχή ηταν και ουχι ... επικαρπεία :)
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Επόμενο

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση στην Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες