Διαιτησια..

Λάβετε μέρος στην ανοικτή συμμετοχή για το Ελληνικό Πόλο.

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό tovarich » Δευτ Ιουν 08, 2009 5:23 pm

vs έγραψε:Έχεις κάποιο link ;
Όχι. Ο Α' Τόμος έχει τίτλο "Από τη φτώχεια στην καταξίωση" και ο Β' "Από την καταξίωση στη φτώχεια". Λες και αναφέρεται στο ελληνικό πόλο! :roll:
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Ιουν 08, 2009 5:24 pm

Ποιο κεφάλαιο βλέπεις να έχει ξεκινήσει ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Δευτ Ιουν 08, 2009 5:27 pm

στον επιλογο του Α΄ και στην αρχη του Β' .... o.m.g. !!!
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Ιουν 08, 2009 5:29 pm

Εγώ νομίζω ακριβώς το ανάποδο. Γίνονται αντιληπτά πράγματα που δε φαίνονταν νωρίτερα.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό tovarich » Σάβ Φεβ 20, 2010 7:16 pm

Προ ημερών άκουσα σε αθλητικό ραδιοσταθμό να τηλεφωνεί κάποιος ηλικιωμένος. Ξέρετε, σε αυτές τις εκπομπές που βγάζουν τηλέφωνα, όπου βγαίνουν όλοι οι προβληματικοί, oι αναλφάβητοι, οι φτωχομπινέδες που παίζουν 5 ευρώ στο στοίχημα για να βγάλουν 20 (και συνήθως χάνουν), οι διανοητικά καθυστερημένοι, τα ναυάγια της ζωής και τα κατακάθια της κοινωνίας. Έκανε, που λέτε, ο γέρος ανάλυση για το πώς στήνεται η νέα παράγκα στο ποδόσφαιρο. Αυτό κάνει η ΕΠΟ, αυτό κάνει η Λίγκα, αυτό κάνει η ΚΕΔ, ο τάδε είναι ο μπροστινός που κάνει τη βρώμικη δουλειά, ο τάδε κινεί τα νήματα. Και όλα με φωνή οργισμένη, να φωνάζει με θυμό. Μπορείτε να φανταστείτε πώς είναι να ακούς έναν παλιόγερο να ωρύεται. Τραγικό και κωμικό μαζί. Ο δημοσιοπαπάρας που τον άκουγε άρχισε να του φέρνει αντιρρήσεις και ο γερομπισμπίκης ανέβασε στροφές. "Τα ξέρω καλά αυτά εγώ, ήμουν πολίστας στον Ολυμπιακό και τώρα είμαι διαιτητής πόλο"!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Κάπου πάει ο νους μου. Σε έναν αδίστακτο, απαίσιο, με τεράστια κοιλιά. Εσάς πού σας πάει ο νους;
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Μία μεγάλη πόλη με μικρό πόλο. Ποιά είναι;;;
Μία μικρομεσαία πόλη με μικρούτσικο πόλο. Ποιά είναι;;;
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό PEREZ » Παρ Μαρ 26, 2010 7:35 pm

Στο δελτιο τυπου της ΚΟΕ Νο 3169 εχουμε ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ Μπουδραμη Κων/νιδη ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Μπουδραμη Κων/δη!!!!!!!!!!
απο Χανια για Πατρα σε 14.00 εως 17.00 λιγο δυσκολο ειναι
PEREZ
 
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 12:00 pm
Τοποθεσία: SAMOS

Δημοσίευσηαπό PEREZ » Παρ Μαρ 26, 2010 7:49 pm

Και ΝΟΒ ΝΟΛ Σταυριδης Σπανουδης, για φετος πρωτη φορα πρωτος ο Σταυριδης δευτερος ο Σπανουδης, πουχει παιξει 3 φορες τον ΝΟΒ εντος ως πρωτος και εχει κερδισει ο ΝΟΒ, ο Σταυριδης επαιξε εντος μια φορα και εχασε ο ΝΟΒ με ΠΑΟ.

Στα εκτος τον ΝΟΒ τον εχει παιξει 3 φορες πρωτος ο Σταυριδης, 2 ηττες και μια νικη στη Λαρισα (οχι συχνα να μπαινουν οι ιδιοι με τα πρωτα παιχνιδια).

Ολα αυτα γιατι τον συγκεκριμμενο διαιτητη τον υπεραγαπω χαχαχα, απλα θα λεγα να μη σφυριζει τον ΝΟΒ ποποτε για να λατρευομαστε!!!!! χαχαχα
PEREZ
 
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 12:00 pm
Τοποθεσία: SAMOS

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Μαρ 26, 2010 10:02 pm

Δε σε βλέπω καλάαααα .... αρχίζεις και μου θυμίζεις το Νικολακόπουλο :oops:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό sifis M. » Παρ Μαρ 26, 2010 11:41 pm

PEREZ έγραψε:Στο δελτιο τυπου της ΚΟΕ Νο 3169 εχουμε ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ Μπουδραμη Κων/νιδη ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Μπουδραμη Κων/δη!!!!!!!!!!
απο Χανια για Πατρα σε 14.00 εως 17.00 λιγο δυσκολο ειναι
Το άλλο τυπογραφικό λάθος δεν το κατάλαβε κάνεις;;;;; ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (Νο 3.170) Είκοσι τέσσερις (24) πολίστες κάλεσε, ο ομοσπονδιακός τεχνικός Τάσος Δούμπας, για προετοιμασία εν όψει των προκριματικών του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος (Νέα Ιωνία Βόλου, 30 Απριλίου – 2 Μαίου).

Είναι οι: Γιώργος Ντόσκας, Βαγγέλης Δελακάς, Χρήστος Φλώρος, Γιάννης Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ), Κώστας Φλέγκας, Παναγιώτης Παπαδόγκωνας, Ανδρέας Μιράλης, Κώστας Μουρίκης, Γιάννης Μπεριστιάνος, Κώστας Γαλανίδης, Μάριος Καπότσης (ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ), Δημήτρης Μιτελούδης, Κώστας Τσαλκάνης, Αλέξανδρος Γούνας, Άγγελος Βλαχόπουλος, Δημοσθένης Δερμιτζάκης, Πάρης Χατζηγούλας (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Γιώργος Φουντούλης, Στέλιος Μιμίδης (ΝΟ ΧΙΟΥ), Νίκος Ντούλος (ΠΑΟΚ), Χριστόδουλος Κολόμβος (ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ), Κώστας Γεννηδουνιάς (ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ),Νίκος Μπατάκης (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ),Κυριάκος Ποντικέας (ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΙΛΙΣΙΩΝ).

Οι παραπάνω, καλούνται το πρωί (10.00) της ερχόμενης Μ. Δευτέρας, στον Άγιο Κοσμά, όπου θα προπονηθούν ως τη Μεγάλη Τρίτη. Στη συνέχεια, οι προπονήσεις – και μέχρι το πρωί της Μ. Πέμπτης – θα γίνονται στο Ολυμπιακό κολυμβητήριο του Ζαππείου.

Οι «24», θα δώσουν πάλι το παρών, στην προετοιμασία της Εθνικής, την Τρίτη του Πάσχα.

Η Εθνική, το τριήμερο 16, 17 και 18 Απριλίου, θα λάβει μέρος στο «Σαμαρτζίδης Καπ» (κολ. Εθνικό Πειραιά) με τη συμμετοχή επίσης, της Ρωσίας και της Σλοβακίας.
Άβαταρ μέλους
sifis M.
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 14, 2008 3:36 am
Τοποθεσία: ατσιποπουλο

Δημοσίευσηαπό PEREZ » Κυρ Μάιος 16, 2010 1:33 pm

Μετά το περας της διοργανωσης στη Ναπολη, εχω αρχισει να εκνευρίζομαι με τον τρόπο παιχνιδιού των ομάδων, η λογική της Οσερ στο μπασκετ έχει περάσει στο πολο, (παίκτης κάτω από 1,90 σε μεγάλες διοργανώσεις δύσκολα επιβιώνει).

Ειδικά μετά από φαουλ να μαρκάτεται άμεσα ο παίκτης έχει αρχίσει και κουράζει, έχω την άποψη να υπάρχει απόσταση 1 μέτρου για την εκδήλωση της επίθεσης του επιτιθέμενου, ίσως έτσι νάσπαγε το θεάρεστο έργο της αμυντικής λειτουργίας!!!!!!!!

Τελικός με 33 αποβολές δεν είναι το ζητούμενο

Ο Σταυρίδης και ο Τουρκος, στο τρόπο παιχνιδιού των ομάδων (κάνω αποβολές και όποιος αντέξει στο λιγώτερο παίκτη) ήταν καλοί
PEREZ
 
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 12:00 pm
Τοποθεσία: SAMOS

Δημοσίευσηαπό PEREZ » Τετ Ιαν 26, 2011 7:39 pm

Με ομόφωνη απόφαση της Κεντρικής Επιτροπής Διαιτησίας (ΚΕΔ), ο διαιτητής Νίκος Σταυρόπουλος, τιμωρείται με αποκλεισμό οκτώ (8) αγωνιστικών, από τα επίσημα πρωταθλήματα της ΚΟΕ, σύμφωνα με το άρθρο 11 παράγραφο 10, περίπτωση α του Κανονισμού Διαιτησίας της Ομοσπονδίας.

Ο εν λόγω διαιτητής, στον αγώνα πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ (15/1/11), όπως αναφέρει η ΚΕΔ, απευθύνθηκε απρεπώς σε φιλάθλους που έβριζαν τους δύο διαιτητές του αγώνα.

Η ποινή του ισχύει από τις 29/1/2011 έως και 2/4/2011.

Οι φιλαθλοι, δηλαδη η ομαδα τους, ειχε καποια τιμωρεια?
PEREZ
 
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 12:00 pm
Τοποθεσία: SAMOS

Δημοσίευσηαπό naruto » Πέμ Ιαν 27, 2011 12:37 am

Απλα ντροπη.....Τοσες και τοσες ατιμωρητες διατησιες-εγκληματα απο εμπαθεις και ασχετους διατητες-παρατηρητες και δινουν 8 αγωνιστικες τιμωρια για αυτο το πραγμα??? Και σε ενα διαιτητη που εγω τουλαχιστον θεωρω απο τους καλους Ελληνες.....

Καλα για την τιμωρια της ομαδας ουτε λογος...

Τελικα κατεληξα στο συμπερασμα οτι η ΚΟΕ και η ΚΕΔ ειναι η πρεσβειες ξενης χωρας η πανεπιστημιακα ιδρυματα. Εκτος αν υπαρχει και κατι αλλο που προσφερει ασυλο.....

Ντροπη και παλι ντροπη....
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό NO FOUL » Πέμ Ιαν 27, 2011 12:48 pm

naruto έγραψε:Απλα ντροπη.....Τοσες και τοσες ατιμωρητες διατησιες-εγκληματα απο εμπαθεις και ασχετους διατητες-παρατηρητες και δινουν 8 αγωνιστικες τιμωρια για αυτο το πραγμα??? Και σε ενα διαιτητη που εγω τουλαχιστον θεωρω απο τους καλους Ελληνες.....

Καλα για την τιμωρια της ομαδας ουτε λογος...

Τελικα κατεληξα στο συμπερασμα οτι η ΚΟΕ και η ΚΕΔ ειναι η πρεσβειες ξενης χωρας η πανεπιστημιακα ιδρυματα. Εκτος αν υπαρχει και κατι αλλο που προσφερει ασυλο.....

Ντροπη και παλι ντροπη....


Και δύο οξύμορα για τον Σταυρόπουλο και την τιμωρία του:
Κατεξοχήν διαιτητής "της Πάτρας" (έχει κάνει όργια παλαιότερα εκεί) τιμωρήθηκε για παιγνίδι στην Πάτρα.
Χαρακτήρισε τους φιλάθλους "αδελφές" :oops:
NO BALL, NO FOUL?
NO FOUL
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2007 11:51 am
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Πέμ Ιαν 27, 2011 12:59 pm

NO FOUL έγραψε:
naruto έγραψε:Απλα ντροπη.....Τοσες και τοσες ατιμωρητες διατησιες-εγκληματα απο εμπαθεις και ασχετους διατητες-παρατηρητες και δινουν 8 αγωνιστικες τιμωρια για αυτο το πραγμα??? Και σε ενα διαιτητη που εγω τουλαχιστον θεωρω απο τους καλους Ελληνες.....

Καλα για την τιμωρια της ομαδας ουτε λογος...

Τελικα κατεληξα στο συμπερασμα οτι η ΚΟΕ και η ΚΕΔ ειναι η πρεσβειες ξενης χωρας η πανεπιστημιακα ιδρυματα. Εκτος αν υπαρχει και κατι αλλο που προσφερει ασυλο.....

Ντροπη και παλι ντροπη....


Και δύο οξύμορα για τον Σταυρόπουλο και την τιμωρία του:
Κατεξοχήν διαιτητής "της Πάτρας" (έχει κάνει όργια παλαιότερα εκεί) τιμωρήθηκε για παιγνίδι στην Πάτρα.
Χαρακτήρισε τους φιλάθλους "αδελφές" :oops:


Καλό θα ήταν να είσαι λίγο πιο προσεκτικός και ενημερωμένος πριν γράψεις κάτι κρίνοντας έναν διαιτητή και κυρίως ένα άνθρωπο.
Ο αγώνας ήταν ΛΑΡΙΣΑ - ΝΟΠ και δεν έχει να κάνει με τους φιλάθλους του ΝΟΠ καθώς δεν έγινε στην Πάτρα. Καθώς επίσης στον συγκεκριμένο αγώνα κέρδισε η Λάρισα με 2 γκολ.
Τώρα περί οργίων στην Πάτρα , εγώ δεν τα έχω παρατηρήσει, κάθε άλλο ο Σταυρόπουλος θεωρώ πως είναι απο τις πιο αξιοπρεπείς παρουσίες ως διαιτητής στον χώρο μας.
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό ale3is » Πέμ Ιαν 27, 2011 2:15 pm

naruto έγραψε:Ντροπη και παλι ντροπη....

ελπίζω να εννοείς ότι θα έπρεπε να έχει τιμωρία και η ομάδα και όχι ότι δεν θα έπρεπε να τιμωρηθεί ο διαίτης. Είναι απαράδεκτο διαιτητής να διαπληκτίζεται με την κερκίδα.
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Πέμ Ιαν 27, 2011 2:52 pm

ale3is έγραψε:
naruto έγραψε:Ντροπη και παλι ντροπη....

ελπίζω να εννοείς ότι θα έπρεπε να έχει τιμωρία και η ομάδα και όχι ότι δεν θα έπρεπε να τιμωρηθεί ο διαίτης. Είναι απαράδεκτο διαιτητής να διαπληκτίζεται με την κερκίδα.


Σαφως και θα πρέπει να τιμωρηθεί ο διαιτητής από την στιγμή που αντέδρασε και αντάλλαξε ύβρεις με την κερκίδα !
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό PEREZ » Πέμ Ιαν 27, 2011 3:46 pm

Δεν ημουν καλος στην εκθεση, καποτε που ημουν μαθητης και οσα εγραψε ο naruto με βρισκουν συμφωνο, ναι ειναι συμπαθης διαιτητης και σχετικος, φυσικα επρεπε να τιμωρηθει, αλλα Λαμπρο αλλοι κανουν οργια και οι ποινες ουτε ανακοινωνονται, το παραθεσα γιατι θεωρω υπερμετρα! μεγαλη την ποινη!
PEREZ
 
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 12:00 pm
Τοποθεσία: SAMOS

Δημοσίευσηαπό NO FOUL » Πέμ Ιαν 27, 2011 3:52 pm

Lambros10 έγραψε:
NO FOUL έγραψε:
naruto έγραψε:Απλα ντροπη.....Τοσες και τοσες ατιμωρητες διατησιες-εγκληματα απο εμπαθεις και ασχετους διατητες-παρατηρητες και δινουν 8 αγωνιστικες τιμωρια για αυτο το πραγμα??? Και σε ενα διαιτητη που εγω τουλαχιστον θεωρω απο τους καλους Ελληνες.....

Καλα για την τιμωρια της ομαδας ουτε λογος...

Τελικα κατεληξα στο συμπερασμα οτι η ΚΟΕ και η ΚΕΔ ειναι η πρεσβειες ξενης χωρας η πανεπιστημιακα ιδρυματα. Εκτος αν υπαρχει και κατι αλλο που προσφερει ασυλο.....

Ντροπη και παλι ντροπη....


Και δύο οξύμορα για τον Σταυρόπουλο και την τιμωρία του:
Κατεξοχήν διαιτητής "της Πάτρας" (έχει κάνει όργια παλαιότερα εκεί) τιμωρήθηκε για παιγνίδι στην Πάτρα.
Χαρακτήρισε τους φιλάθλους "αδελφές" :oops:


Καλό θα ήταν να είσαι λίγο πιο προσεκτικός και ενημερωμένος πριν γράψεις κάτι κρίνοντας έναν διαιτητή και κυρίως ένα άνθρωπο.
Ο αγώνας ήταν ΛΑΡΙΣΑ - ΝΟΠ και δεν έχει να κάνει με τους φιλάθλους του ΝΟΠ καθώς δεν έγινε στην Πάτρα. Καθώς επίσης στον συγκεκριμένο αγώνα κέρδισε η Λάρισα με 2 γκολ.
Τώρα περί οργίων στην Πάτρα , εγώ δεν τα έχω παρατηρήσει, κάθε άλλο ο Σταυρόπουλος θεωρώ πως είναι απο τις πιο αξιοπρεπείς παρουσίες ως διαιτητής στον χώρο μας.


Κατ' αρχάς εκτιμώ ότι δεν έσβησες αυτό που έγραψα, που θα μπορούσες πολύ εύκολα να κάνεις.
Κατά δεύτερον το λάθος έγγυται στο " στην Πάτρα" ενώ έπρεπε να είναι " με την Πάτρα". Ετερο επίτρεψέ μου δεν βρίσκω για διόρθωση.
NO BALL, NO FOUL?
NO FOUL
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2007 11:51 am
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευσηαπό naruto » Παρ Ιαν 28, 2011 7:06 pm

Εννοειται πως δεν τιθεται θεμα η οχι της τιμωριας του...


Αλλα δε μπορεις και απο την αλλη να λειτουργεις με δυο και μετρα και δυο σταθμα.Δε μπορει σε ενα καθεστως γενικης και αιωνιας ατιμωρησιας και ανομιας ξαφνικα να σου ερχεται η επιφοιτηση και να σκας 8 (!) αγωνιστικες σε εναν μαλιστα απο τους ανθρωπους με προτερο εντιμο βιο.

Και στην τελικη τα 15 χρονια που επαιξα ουκ ολιγες φορες το ειδα να γινεται αυτο.....

Σκεψου γελιο που θα ριχνουν ολα τα λαμογια που χρονια τωρα με τα οργια που εχουν κανει οπως λεει και ο Perez, ουτε σε απολογια δεν εχουν κληθει....

Δικη μου εκτιμηση ειναι οτι η καποιος τον περιμενε στη γωνια η καποιος ηθελε να δημιουργησει αλλοθι\εντυπωσεις......


Και οπως ειπα το να τιμωρηθει και η ομαδα ουτε λογος...Μη τα θελουμε κι ολα δικα μας.....
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Παρ Ιαν 28, 2011 7:08 pm

Α και κατι αλλο.

Ο σταυροπουλος ειναι ο μονος διαιτητης που εχω ακουσει να ζητα συγγνωμη απο τους παικτες δυο ομαδων για την κακη του αποδοση αμεσως μετα απο ενα παιχνιδι.

Εστω και αν το εκανε για λογους εντυπωσεων τουλαχιστον το εκανε....
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση στην Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron