Δηλωσεις Χατζηθεωδωρου

Λάβετε μέρος στην ανοικτή συμμετοχή για το Ελληνικό Πόλο.

Συντονιστής: Lambros10

Δηλωσεις Χατζηθεωδωρου

Δημοσίευσηαπό truth » Τετ Ιούλ 08, 2009 4:56 pm

Για τα επόμενα 3 χρόνια, όπως έχετε ενημερωθεί, θα συνεχίσω να είμαι μέλος της ομάδας του Ολυμπιακού. Είναι η καλύτερη εξέλιξη που θα μπορούσα να έχει η καριέρα μου στον Ολυμπιακό. Το όνειρο μου έγινε πραγματικότητα. Θα συμπληρώσω 17 χρόνια συνεχούς παρουσίας στον Ολυμπιακό. Το κίνητρο μου πλέον είναι και το ρεκόρ συγκομιδής τίτλων, το οποίο θα αποτελέσει κίνητρο και για τους άλλους αθλητές, σε όλα τα σπορ. Η περίοδος που πέρασε ήταν δύσκολη και περίεργη. Με σκαμπανεβάσματα, με στεναχώρια, με άσχημη ψυχολογία. Ο σημαντικότερος λόγος για τον οποίο ανανέωσα αμέσως, είναι το γεγονός ότι η διοίκηση έπραξε ότι είχε υποσχεθεί κατά την διάρκεια της σαιζόν. Ο κύριος Συγγελίδης, και οι κύριοι Λάμπρου και Κούβαρης μας εξέθεσαν, το λέω με την καλή έννοια, καθώς πραγματοποίησαν ότι υποσχέθηκαν. Είμαι πολύ χαρούμενος γιατί όλοι οι παίκτες δείξαμε την αγάπη μας για το σωματείο, δεχόμενη μια γενναία μείωση αποδοχών. Πάνω από την τσέπη μας, βάλαμε τον Ολυμπιακό, τα όνειρα μας, και τα κίνητρα μας για να παραμείνουμε στην κορυφή. Συγχαίρω τους συναθλητές μου για την απόφαση τους να παραμείνουν. Ο Ολυμπιακός πρέπει να παραμείνει ισχυρός για να διατηρήσει τα κεκτημένα και να φτάσει ψηλά στην Ευρώπη.

Σίγουρα αρνητικός πρωταγωνιστής των τελευταίων εβδομάδων είναι η ΚΟΕ και ο πρόεδρος της. Ουδέποτε έχω κρυφτεί πίσω από το δάκτυλο μου. Λέω πάντοτε την αλήθεια, όποιο και αν είναι το αποτέλεσμα. Η κατάντια του αθλήματος είναι τέτοια που μας έχει θορυβήσει όλους. Περνάμε δύσκολες στιγμές, σαν αθλητές. Η εθνική ομάδα, από εκεί που ήταν στις κορυφαίες ομάδες του κόσμου, επιστρέφει στα πέτρινα χρόνια, έχοντας χάσει κάθε είδος σεβασμό από αντιπάλους και παράγοντες. Με όλο τον σεβασμό που τρέφω για την Ομοσπονδία, πιστεύω ότι οι άνθρωποι της πράττουν λάθος, και συγκεκριμένα ο πρόεδρος, με αντίκτυπο τα αποτελέσματα που βλέπετε.

Η εθνική ομάδα για μένα έχει τελειώσει από το 2007. Ότι και αν πω δεν σημαίνει ότι θέλω να επιστρέψω. Δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο. Είμαι χαρούμενος που έφυγα και δεν με διώξανε, όπως τα 11 παιδιά που έφυγαν με τον τρόπο που έφυγαν. Και αυτοί και εγώ είχαμε δώσει την ψυχή μας. Θυσιάσαμε την προσωπική ζωή μας για την εθνική ομάδα, γιατί έτσι έπρεπε. Και το ευχαριστώ, ήταν αυτά τα παιδιά να εκδιωχθούν χωρίς καμία εξήγηση.

Ο κύριος Διαθεσόπουλος είναι ο πιο επιτυχημένος πρόεδρος της ΚΟΕ, όμως ο κύκλος του έχει κλείσει. Υπάρχει και προσωπικό θέμα με τον κύριο Διαθεσόπουλο. Η ομοσπονδία, με απόφαση και του κυρίου Καμπάνια, και του προέδρου, μου στέρησε δεδουλευμένα 7.500 ευρώ, και άλλα 7.500 ευρώ στέρησαν στον Σάντα. 15 χιλιάδες στο σύνολο, που κανείς δεν ξέρει που πήγαν.

Ο κύριος Διαθεσόπουλος είχε αναφέρει πως δεν μου δίνει το εισιτήριο για να επιστρέψω από Αυστραλία μετά τον τραυματισμό μου το 2007. Πλήρωσα περίπου 2000 ευρώ, χωρίς να τα πάρω πίσω, και όχι μόνο αυτό, αλλά ο κύριος Διαθεσόπουλος με απείλησε να μην μιλήσω στις κάμερες. Σαν να μην έφτανε αυτό, την άλλη ημέρα είδα πως ο κύριος Διαθεσόπουλος είχε αναφέρει πως έφυγα από την εθνική γιατί μάλωσα με τον Χρήστο Αφρουδάκη και τον Ντόσκα.

Η ομοσπονδία μου οφείλει και δεν της οφείλω. Ο πρόεδρος κάνει λάθη. Όλοι κρίνονται εκ του αποτελέσματος. Είναι κρίμα όμως να εκτίθενται τα παιδιά που αγωνίζονται αυτή τη στιγμή στην Εθνική. Η φουρνιά μου ίδρωσε να φέρει την εθνική στις κορυφαίες θέσεις, όμως τώρα έχουμε κατρακυλήσει. Είναι λυπηρό. Ελπίζω να αλλάξει η κατάσταση, αν και το θεωρώ αρκετά δύσκολο. Πάντα έλεγα πως στην Εθνική πρέπει να αγωνίζονται οι κορυφαίοι, ανεξαρτήτου ηλικίας. Αυτή είναι η άποψη μου.

Η Εθνική δεν ανήκει ούτε σε παράγοντες, ούτε σε αθλητές, ούτε σε δημοσιογράφους, αλλά στο έθνος. Τα λόγια μου δεν είναι επίθεση στον πρόεδρο. Ζητάω όμως εξηγήσεις για τους λόγους που έχουμε φτάσει σε αυτό το μηδενικό σημείο ως υδατοσφαίριση.

Οι ελληνικές ομάδες θέλουν να πρωταγωνιστούν στο εξωτερικό. Μειώνοντας όμως τον αριθμό των ξένων, αυτόματα μειώνονται οι πιθανότητες τους να κοντράρουν τις κορυφαίες Ευρωπαϊκές ομάδες. Αν ο Ολυμπιακός αποκτήσει τους κορυφαίους έλληνες αθλητές, κάτι που μπορεί ανά πάσα στιγμή να κάνει, τι πρωτάθλημα θα έχουμε στην συνέχεια; Θα παίζει μόνος του ο Ολυμπιακός; Με τους ξένους παίκτες όμως, το πρωτάθλημα δυναμώνει. Τρανταχτό παράδειγμα ο Παναθηναϊκός. Δεν ξέρω με ποιο γνώμονα αποφασίζει η ομοσπονδία κάτι τέτοιο, χωρίς να μιλήσει και με τους παίκτες.

Πάντοτε στον Ολυμπιακό είμαστε νικητές και πρωταθλητές, κάτι που μεταβιβάζουμε και στα νεαρά παιδιά της ομάδας. Δυστυχώς όμως δεν συμβαίνει το ίδιο και στα άλλα σωματεία.

Και οι δημοσιογράφοι έχετε κάνει λάθη, καθώς ενώ βλέπατε την κατρακύλα, είσαστε πιο διαλλακτικοί, με αποτέλεσμα η ομοσπονδία να παραμείνει ανεξέλεγκτη.

Οταν είχα αποχωρήσει από την Εθνική ομάδα, ο λόγος ήταν οι διαφωνίες μου με τον προπονητή. Συνεχίζω να το υποστηρίζω αυτό. Ο κύριος Καμπάνια είναι κορυφαίος προπονητής, η συμπεριφορά του όμως απέναντι στους αθλητές δεν είναι και η ιδανική. Από εκεί και πέρα, ακόμα ένας λόγος για την αποχώρηση μου ήταν η συμπεριφορά του προέδρου στην Αυστραλία.

Με χαροποίησε πάρα πολύ το γεγονός ότι ο Ολυμπιακός θέλει τον Χατζηθεοδώρου και μετά το πέρας της αγωνιστικής του προσφοράς, από διαφορετικό πόστο. Εγώ ζήτησα την υποστήριξη του Ολυμπιακού, γιατί θα ήθελα μια μέρα να γίνω πρόεδρος της Ομοσπονδίας. Καλό θα είναι να ξέρουν όλοι πως πλέον θα υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που θα θελήσουν το καλό και την βελτίωση του αθλήματος. Έτσι με έχει μεγαλώσει ο Ολυμπιακός, και τον ευχαριστώ, και έτσι θα πράξω αν καταφέρω να φτάσω μια μέρα στην προεδρία της ομοσπονδίας.

Ο Ολυμπιακός έκανε μια τρομερή προσπάθεια να κρατήσει την ομάδα δυνατή, και είναι άξιος συγχαρητηρίων. Εμείς όλη την σαιζόν είμαστε παραπονεμένοι, χωρίς να γνωρίζουμε την αλήθεια. Αν μείνει και ο Γιώργος Αφρουδάκης, το παζλ θα είναι ιδανικό. Οι διοικούντες κρύβουν και άλλες εκπλήξεις.

Ο κόσμος πρέπει να βοηθήσει τον Ερασιτέχνη, με το πρόγραμμα εγγραφής μελών. Ολος ο φίλαθλος κόσμος έχει απαιτήσεις και από εμάς και από την διοίκηση. Το μόνο που ζητάμε είναι μία μικρή οικονομική ενίσχυση, για την ενίσχυση όλων των ομάδων του Ερασιτέχνη. Καλό θα ήταν και οι άλλες μεγάλες ομάδες να προχωρήσουν στην λύση των μελών. Θα βοηθηθούν όλα τα σωματεία, κυρίως οικονομικά. Με αυτό τον τρόπο, θα δούμε ένα καλύτερο αγωνιστικό επίπεδο σε όλα τα αθλήματα. Παρακαλώ όλους τους φιλάθλους του Ολυμπιακού να μας βοηθήσουν. Ήμουν ο πρώτος που είχα πάρει την χρυσή κάρτα των 6000 ευρώ, ενώ σκοπεύω να ανανεώσω και το διαρκείας μου στο ποδόσφαιρο. Δεν είμαι φίλαθλος, είμαι οπαδός. Έχω ψύχωση με τον Ολυμπιακό. Μακάρι οι άνθρωποι που έχουν την οικονομική δυνατότητα, να έρθουν κοντά μας και να προσφέρουν στον Ερασιτέχνη.

Η διοίκηση έκανε μια αλματώδη πρόοδο ως προς τη δημιουργία του κολυμβητηρίου. Μακάρι οι αρμόδιοι φορείς να βοηθήσουν τη διοίκηση, ώστε να αποκτήσουμε την δική μας έδρα. Δεν νοείται Ολυμπιακός και Εθνικός να συστεγάζονται στην ίδια πισίνα, μαζί με τα εφηβικά-παιδικά τμήματα.

Ειδική μνεία πρέπει να κάνω και για την ακαδημία πόλο του Ολυμπιακού. Η δουλεία που γίνεται είναι καταπληκτική. Ο Δημήτρης Κραβαρίτης είναι ένας πανάξιος προπονητής. Ο Ολυμπιακός είναι παράδειγμα προς μίμηση.

Αν ο Κυριάκος Γιαννόπουλος θέλει να διεκδικήσει την προεδρία της ΚΟΕ, εγώ θα είμαι στο πλευρό του και όχι απέναντι του. Ο Κυριάκος Γιαννόπουλος είναι το είδωλο μου, και ποτέ δεν θα βρεθώ απέναντι του.

Ο κύριος Διαθεσόπουλος έχει δηλώσει πως είναι Ολυμπιακός, όμως εδώ και 5 χρόνια, αν και πρόεδρος της Ομοσπονδίας, δεν έχει κάνει κάποια απονομή στην ομάδα.

Πρώτα θα μιλήσω με τους ιθύνοντες του Ολυμπιακού, και αυτοί θα με παροτρύνουν ή θα με αποθαρρύνουν από το να διεκδικήσω την προεδρία της ΚΟΕ. Η οικογένεια μου είναι ο Ολυμπιακός. Αν μου πουν πως είναι λάθος κίνηση, θα αποσυρθώ. Πιστεύω όμως πως μπορώ να βοηθήσω.

Απαράδεκτη η εμφάνιση μας με την Μλάντοστ. Είμαστε αδικαιολόγητοι, όμως ίσως μπορέσουμε να πάρουμε την ρεβάνς του χρόνου.

Θεωρώ ότι γίνεται πολύ κακή δουλειά στις υποδομές στα μικρά σωματεία, σε αντίθεση με τον Ολυμπιακό. Ο Ολυμπιακός στο ρόστερ του έχει 2 έλληνες αθλητές, τον Δελακά και τον Κόχειλα, που έχουν πάρει τον μικρότερο χρόνο, όμως έχουν προσφέρει πάρα πολλά. Δείχνουν ότι θέλουν να προσφέρουν.

Στον κύριο Συγγελίδη είχα πει τι χρειάζεται η ομάδα, όταν υπέγραψα το συμβόλαιο μου. Ο Ολυμπιακός με αυτούς τους παίκτες, του 1 εκατομμυρίου μπάτζετ, μπορεί να κοντραριστεί με ομάδες 5πλάσιας χρηματικής αξίας. Ο στόχος της διοίκησης είναι, πρωτάθλημα, κύπελλο, και να φτάσουμε όσο πιο ψηλά γίνεται στην Ευρώπη.

Είχα ήδη συμφωνήσει με ομάδα του εξωτερικού, αν δεν πήγαιναν καλά οι διαπραγματεύσεις. Όμως στόχος μου ήταν να παραμείνω στον Ολυμπιακό. Γιατί είχαν ακουστεί κάτι ελληνικά σενάρια, που δεν ισχύουν σε καμία περίπτωση.

Αν θέλετε να ξαναδούμε την Εθνική μας ομάδα ψηλά, πρέπει να παίζουν οι καλύτεροι.

Ο Ολυμπιακός, κατά καιρούς, μπορεί να χρωστούσε κάποια χρήματα. Δεν υπήρξε ποτέ αθλητής όμως, στα 14 χρόνια που είμαι στην ομάδα, που να έχασε έστω 1 ευρώ. Στην ομοσπονδία όμως, αυτό δεν συμβαίνει.

Την ΚΟΕ ποτέ δεν την θεώρησα οικογένεια μου. Την Εθνική ομάδα, σίγουρα. Οι συναθλητές μου ήταν αδέλφια μου. Δεν είναι δυνατόν η ΚΟΕ να με καλεί να απολογούμαι για κάποιες δηλώσεις, μαζί με άλλα παιδιά, επειδή έλεγα την αλήθεια. Θεωρώ τον εαυτό μου θρύλο για την ελληνική υδατοσφαίριση, με βάση τις επιτυχίες μου. Περιμένω την απάντηση του κυρίου Διαθεσόπουλου, όμως έχω κρατήσει μερικά χαρτιά κρυμμένα. Δεν θα τα αποκαλύψω όλα τώρα.

:shock:
truth
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Τετ Ιούλ 08, 2009 5:17 pm

Mπορεις σε παρακαλω να μου πεις που διαβασες αυτες τις δηλωσεις γιατι εγω στο sport tv τα ακουσα αλλιως.
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό tovarich » Τετ Ιούλ 08, 2009 5:24 pm

tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό ale3is » Τετ Ιούλ 08, 2009 5:55 pm

Φυσικα δεν εχει αδικο σε πολλα απ'οσα λεει αλλα σε σχεση με Τζορτζεβιτς αλλα και Αλβερτη που ειναι αντιστοιχα Τοτεμ, δεν καταλαβαινει οτι ριχνει πολυ τον εαυτο του λεγοντας ολα αυτα για τον εαυτο του? Αυτα πρεπει να του τα λενε οι αλλοι, οχι μονος σου...
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Ιούλ 08, 2009 6:04 pm

Ναι, αλλά όταν δε βρίσκεται κανένας (γιατί άραγε ; ), ε,τότε αναγκάζεσαι να τα πεις μόνος σου. Προσωπικά μου προκαλεί εντύπωση το ότι επέλεξε να μονοπωλήσει τη συνέντευξη τύπου (με αφορμή - τάχα μου - την ανανέωση του συμβολαίου) η πρόθεσή του να ασχοληθεί με τα κοινά του χώρου.

Επειδή αυτό δεν μπορεί να έγινε χωρίς τις ευλογίες του Ολυμπιακού, μάλλον πάμε για μεγάλες αλλαγές σύντομα. Αλλαγές προς το καλύτερο, ελπίζω.

Είμαι περίεργος να δω πόσα σωματεία θα δημιουργηθούν από τώρα ως τότε και πόσα θα έχουν πραγματική δραστηριότητα.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό truth » Τετ Ιούλ 08, 2009 6:40 pm

thanks tovarich,
προσωπικα μου φαινεται γελοιο να αυτοαποκαλειται καποιος μεγαθηριο του ελληνικου πολο -και απο παλιοτερες συνεντευξεις- αλλα τι να ξερω και γω ,ενας απλος κομπλεξικος θνητος ειμαι!
truth
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό tovarich » Τετ Ιούλ 08, 2009 6:45 pm

Έτσι είναι αυτά. Εγώ είμαι κομπλεξικός απέναντι στη Μεγάλη Θεσσαλονίκη, εσύ απέναντι στο Μεγάλο Χατζηθεοδώρου, άλλος απέναντι στη Μεγάλη Μιμή Ντενίση και έχουμε να πορευόμαστε στη δυστυχία μας.

:lol:
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Τετ Ιούλ 08, 2009 6:54 pm

Για αυτο ο Γκαλησ θα μείνει στην ιστορία ωσ ο καλύτερος αθλητής

που πέρασε απο την Ελλάδα, κυρίως για τον χαρακτήρα του!!!!!!!!!!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό waterboys » Τετ Ιούλ 08, 2009 7:00 pm

Από το site της ΚΟΕ:

:. 08/07/2009
* Δήλωση Δημήτρη Διαθεσόπουλου

- Ο πρόεδρος της ΚΟΕ Δημήτρης Διαθεσόπουλος, αφού ενημερώθηκε από δημοσιογράφους για τις σημερινές δηλώσεις του αρχηγού της ομάδας πόλο του Ολυμπιακού Θοδωρή Χατζηθεοδώρου και του ζητήθηκε να τοποθετηθεί επ΄ αυτών, ανέφερε τα ακόλουθα: «Μικρές, μικρόψυχες, αμετροεπείς και χαμηλού επιπέδου δηλώσεις, για έναν υψηλού επιπέδου αθλητή, όπως ο Θοδωρής Χατζηθεοδώρου. Το μόνο που έχω να πω είναι ΚΡΙΜΑ. Οσο για τις απαντήσεις που πρέπει να δοθούν και προκάλεσε με τις δηλώσεις του, επιφυλάσσομαι να τις δώσω στους μόνους αρμόδιους, που είναι και οι μοναδικοί κριτές, του πότε ανοίγει και του πότε κλείνει ένας κύκλος. Και ένα υστερόγραφο με δύο παρατηρήσεις στην πιο πάνω δήλωσή μου: Ι) Ένας μεγάλος αθλητής με ιστορία, οφείλει να συμπαρίσταται και να σέβεται τους νεότερους συναθλητές του, όπως αυτούς της Μεσογειακής ομάδας, που ξεκινούν τώρα την καριέρα τους στην Εθνική και όχι να τους λοιδορεί. ΙΙ) Αυτοί οι συναθλητές του που σήμερα λοιδορεί, ΟΥΤΕ συμμετείχαν, ΟΥΤΕ είχαν καμία ευθύνη για το μεγαλύτερο κατάντημα της ελληνικής υδατοσφαίρισης, με την προτελευταία (11η) θέση στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Μάλαγα και τον αποκλεισμό της Εθνικής από το Παγκόσμιο πρωτάθλημα της Ρώμης.


Το Γραφείο Τύπου
Άβαταρ μέλους
waterboys
 
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 3:30 am

Δημοσίευσηαπό nemesis » Τετ Ιούλ 08, 2009 7:05 pm

Καθόμαστε μετά και απορούμε γιατί πήγαμε τόσο χάλια με την εθνική

μου φαίνετε πως πήραμε όλοι την απάντηση.
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Ιούλ 08, 2009 7:46 pm

Πέρα από το ποιος έχει δίκιο ή άδικο, επισημαίνω την πρόθεση του προέδρου να δώσει την απάντησή του "στους μοναδικούς αρμοδίους, που θα είναι και οι μόνοι κριτές ..." κλπ. Κατάλαβε κανείς ποιους εννοεί ; :roll:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό tovarich » Τετ Ιούλ 08, 2009 7:47 pm

Τα σωματεία που τον εκλέγουν.
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Ιούλ 08, 2009 8:32 pm

"Αρμόδιους" είπε ... :lol:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό waterboys » Τετ Ιούλ 08, 2009 10:28 pm

ΟΥΤΕ συμμετείχαν, ΟΥΤΕ είχαν καμία ευθύνη για το μεγαλύτερο κατάντημα της ελληνικής υδατοσφαίρισης, με την προτελευταία (11η) θέση στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Μάλαγα και τον αποκλεισμό της Εθνικής από το Παγκόσμιο πρωτάθλημα της Ρώμης.


Στην ομοσπονδία δεν αναλογούν ευθύνες γι'αυτήν την 11η θέση; Και αν ναι πότε θα βγει κάποιος να τις αναλάβει;

Και κάτι άλλο. Αντί να μοιρολογούμε για τον αποκλεισμό της εθνικής από το παγκόσμιο δεν θα έπρεπε να κοιτάμε με ποιο τρόπο θα επιστρέψουμε στην κορυφή; Η ομοσπονδία τι κάνει γι'αυτό;

Θα ήθελα να δω την ίδια ευαισθησία από τον πρόεδρο που έτρεξε και απάντησε στον Χατζηθεοδώρου μέσα σε μια ώρα παρακαλώ και για άλλα θέματα που άπτονται του σχεδιασμού της εθνικής. Έκανε 8 μήνες να ανακοινώσει ομοσπονδιακό προπονητή κι αυτός ήταν ο Δούμπας! Και ρωτάω. Αυτό είναι το πλάνο της επόμενης τετραετίας; Ριζική ανανέωση με το Δούμπα (ή για να το πω σωστότερα με το Διαθεσόπουλο) στο τιμόνι;
Εάν τα πράγματα παραμείνουν έτσι η προσωπική μου εκτίμηση (και μακάρι φυσικά να διαψευστώ) είναι ότι τα χειρότερα έπονται.
Άβαταρ μέλους
waterboys
 
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 3:30 am

Δημοσίευσηαπό nemesis » Τετ Ιούλ 08, 2009 10:34 pm

Θα πρεπει να αναλάβει ο Γιαννόπουλος Κυριάκος την κατάσταση

άμα θέλουμε να γίνουν αλλαγές προς το καλύτερο, αλλιώς αυτό

το σενάριο θα το βλέπουμε συχνά!!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό monahous-monahous » Τετ Ιούλ 08, 2009 11:28 pm

αλλα ηθελε να πει ο θοδωρης κ αλλα ειπε...
στην προσπαθεια του να τονισει την αναγκη για αλλαγη εξεθεσε τον εαυτο του κ την εθνικη ομαδα. ετσι βρηκε πατημα ο διαθεσοπουλος και βγηκε και ο καλος της υποθεσης.

ο κ. διαθεσοπουλος ομως πρεπει να καταλαβει οτι ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ. η ιδεα να μπει προεδρος της ΚΟΕ καποιος παιχτης απο την τελευταια καλη γενια της εθνικης ειναι πολυ καλη ιδεα.

ομως θοδωρακο εσυ δεν κανεις δυστηχως. στο πολο καλος ησουν στα λογια καθολου. ειναι δυνατον να κριτικαρεις την πορεια της εθνικης ομαδας οταν εχεις διατελεσει αρχηγος. οταν σε αυτη την εθνικη δεν συμμετεχεις ????
αυτο αποκδυκνειει οτι το αθλημα στις δημοσιες σχεσεις παιρνει 0. κανονικα επρεπε να στηριξεις την προσπαθεια και να μην σχολιασεις τους παιχτες που πηραν μερος... ποιος νομιζεις οτι εισαι??? ο μεγαλος αθλητης δεν εχει μονο μεγαλους μυς εχει και μεγαλο μυαλο... το δικο σου ειναι μαλλον ατροφικο.

καλες οι ιδεες σου για αλλαγη μηπως ομως φταις κ εσυ κ οι υπολοιποι της γενιας τελικα??? :?
Άβαταρ μέλους
monahous-monahous
 
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 20, 2007 11:54 am

Re: Δηλωσεις Χατζηθεωδωρου

Δημοσίευσηαπό tovarich » Παρ Ιούλ 10, 2009 5:29 pm

truth έγραψε:Θεωρώ ότι γίνεται πολύ κακή δουλειά στις υποδομές στα μικρά σωματεία, σε αντίθεση με τον Ολυμπιακό.
Αυτό κανείς δεν το σχολίασε.
:lol: :lol:
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Παρ Ιούλ 10, 2009 7:27 pm

Εσυ πωσ το μεταφραζεισ αυτο?
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Παρ Ιούλ 10, 2009 7:47 pm

Σαρωσε τις μεταγραφες
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Re: Δηλωσεις Χατζηθεωδωρου

Δημοσίευσηαπό monahous-monahous » Παρ Ιούλ 10, 2009 10:02 pm

Άβαταρ μέλους
monahous-monahous
 
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 20, 2007 11:54 am

Επόμενο

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση στην Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες

cron