Το πρώτο βιβλίο του Γιώργου Μαυρωτά είναι γεγονός!

Λάβετε μέρος στην ανοικτή συμμετοχή για το Ελληνικό Πόλο.

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Σάβ Οκτ 23, 2010 2:46 pm

fotis2310 έγραψε:
GeorgeM έγραψε:.... αλλά από τον Ρωμαίο θεό με τα δύο πρόσωπαί...


ειδες τι μαθαίνεις ''διαβαζοντας'' !!! πρωτη φορα το ακούω :cry:

Ο Ιανός είναι ένας από τους παλαιότερους θεούς των Ρωμαίων. Στην ετρουσκική μυθολογία, αντιστοιχεί με το θεό Άνι. Υπάρχουν διάφοροι μύθοι για την προέλευσή του και μερικοί που τον αναφέρουν ως θνητό βασιλιά του Latium, που κυβερνούσε μια πόλη σε έναν λόφο και είχε ως γιο τον Τίβερη ....
Ήταν ο θεός όλων των ενάρξεων και των διαβάσεων, όπως είναι οι θύρες, οι πύλες και οι γέφυρες. Κατά τη διάρκεια των θυσιών το πρώτο μέρος της προσφοράς αφιερωνόταν πάντα στον Ιανό και κατονομαζόταν πρώτος σε κάθε κατάλογο θεοτήτων. Επίσης, η πρώτη ημέρα του έτους, η έναρξη της νέας χρονιάς και ο Ιανουάριος ήταν αφιερωμένος σε αυτή τη θεότητα, υποδεικνύοντας παράλληλα και τη σημασία της για τον ημερολογιακό λατρευτικό κύκλο των Ρωμαίων.
http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%99%CE%B1%CE%BD%CF%8C%CF%82


Το site ξέφυγε...
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό waterboys » Σάβ Οκτ 23, 2010 11:50 pm

GeorgeM έγραψε: ... Στο πόλο χρωστάω, δεν μου χρωστάει...


Αν αυτό το νιώθεις πραγματικά, γιατί δεν επιδιώκεις να αναλάβεις κάποιο διοικητικό πόστο που θα σου επιτρέψει να παίξεις έναν πιο ενεργό ρόλο στα δρώμενα του ταλαίπωρου αθλήματός μας;

Ειλικρινά δεν μπορώ να σκεφτώ πιο αξιόλογη προσωπικότητα από το χώρο μας που θα μπορούσε να πράξει κάτι ανάλογο.
Έχουμε βαρεθεί νομίζω όλοι μας την "τυραννία των μετρίων και ανόητων" που καθορίζουν τις τύχες του Ελληνικού πόλο. Η παρουσία σου θα συσπείρωνε με ευκολία πιστεύω όσες υγιείς δυνάμεις υπάρχουν στο χώρο.

Παρακαλώ εξέλαβε τα παραπάνω σαν μία αγνή προτροπή και σε καμία περίπτωση σαν υπόδειξη.
Άβαταρ μέλους
waterboys
 
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 3:30 am

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Κυρ Οκτ 24, 2010 9:45 am

waterboys έγραψε:
GeorgeM έγραψε: ... Στο πόλο χρωστάω, δεν μου χρωστάει...


Αν αυτό το νιώθεις πραγματικά, γιατί δεν επιδιώκεις να αναλάβεις κάποιο διοικητικό πόστο που θα σου επιτρέψει να παίξεις έναν πιο ενεργό ρόλο στα δρώμενα του ταλαίπωρου αθλήματός μας;

Ειλικρινά δεν μπορώ να σκεφτώ πιο αξιόλογη προσωπικότητα από το χώρο μας που θα μπορούσε να πράξει κάτι ανάλογο.
Έχουμε βαρεθεί νομίζω όλοι μας την "τυραννία των μετρίων και ανόητων" που καθορίζουν τις τύχες του Ελληνικού πόλο. Η παρουσία σου θα συσπείρωνε με ευκολία πιστεύω όσες υγιείς δυνάμεις υπάρχουν στο χώρο.

Παρακαλώ εξέλαβε τα παραπάνω σαν μία αγνή προτροπή και σε καμία περίπτωση σαν υπόδειξη.


Μετά όμως δεν θα έχω το χρόνο να γράφω βιβλία... :)
Για να σου πω την αλήθεια πάντως, όταν ήταν ο καιρός, ποτέ δεν με πλησίασε κάποιος.
Εξάλλου μου λείπει η κομματική ταυτότητα (...κάπου θα μου έχει πέσει, δεν την βρίσκω ρε γαμώτο) με αποτέλεσμα οι του ΠΑΣΟΚ να με θεωρούν ΝΔ και οι της ΝΔ να με θεωρούν ΠΑΣΟΚ. Επειδή τα έχω σιχαθεί αυτά, να σου πω την αλήθεια δεν με στενοχωρεί καθόλου...
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Κυρ Οκτ 24, 2010 11:38 am

GeorgeM έγραψε:...τα έχω σιχαθεί αυτά, να σου πω την αλήθεια δεν με στενοχωρεί καθόλου...

Το site ξέφυγε... το post ξεφυγε :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό waterboys » Κυρ Οκτ 24, 2010 5:15 pm

GeorgeM έγραψε:... Επειδή τα έχω σιχαθεί αυτά, να σου πω την αλήθεια δεν με στενοχωρεί καθόλου...


Είναι κρίμα πάντως γιατί θα μπορούσες να προσφέρεις πολλά...
(Ακριβώς επειδή έχεις "χάσει" και την κομματική ταυτότητα. Άσε που σε λίγα χρόνια προβλέπω να την χάνουν και οι περισσότεροι :lol: )
Άβαταρ μέλους
waterboys
 
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 3:30 am

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Κυρ Οκτ 24, 2010 8:33 pm

waterboys έγραψε:
GeorgeM έγραψε:... Επειδή τα έχω σιχαθεί αυτά, να σου πω την αλήθεια δεν με στενοχωρεί καθόλου...


Είναι κρίμα πάντως γιατί θα μπορούσες να προσφέρεις πολλά...
(Ακριβώς επειδή έχεις "χάσει" και την κομματική ταυτότητα. Άσε που σε λίγα χρόνια προβλέπω να την χάνουν και οι περισσότεροι :lol: )


Αν το μνημόνιο περιορίσει την κομματοκρατία θα αφήσει τουλάχιστον και κάτι καλό...
Ωχ το post παραξέφυγε Φώτη, υπόσχομαι να είναι το τελευταίο άσχετο post. Στο ορκίζομαι στην τιμή του Λουκά... :)
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Δευτ Οκτ 25, 2010 12:48 pm

GeorgeM έγραψε:... υπόσχομαι να είναι το τελευταίο άσχετο post. Στο ορκίζομαι στην τιμή του Λουκά... :)


... είδωμεν !!! (για τους υπόλοιπους ΦΙΛΟΥΣ το λέω )

Καλη εβδομάς :wink:
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τρί Οκτ 26, 2010 11:53 am

Πήρα χτες στο το βιβλίο στο γραφείο … μήπως και διαβάσω (… ώστε να ισιώσω και την ‘’τσάκα’’ από την σελίδα 55 …που είμαι από την ημέρα που το προμηθευτικα !!! ) … την ώρα που μου φέρνει τον καφέ ο ‘’καφετζης’’
…. Τι είναι αυτό και τα σχετικά …. Πόρτο αν βρεις χρόνο να το διαβάσεις του λέω !!!!

…. Στον απογευματινό καφέ … Γιώργο το βιβλίο !!! εεεεε ασε να το ΤΕΛΕΙΩΩΩΩΩΣΩΩΩΩ λίγες μου έμειναν !!!!

Πως το είδες ???

Φωτη μου … χωρίς να ξέρω από πόλο … το βιβλίο είναι καταπληκτικό !!! μου θύμισε δικιές μου αθλητικές στιγμές … συνειδητοποίησα τα λάθη που έκανα στα παιδιά μου, κατάλαβα ΕΣΤΩ και ΑΡΓΑ τα μηνύματα που μου έστελναν -τα παιδιά - αλλά δυστυχώς ΗΜΟΥΝ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ !!!!... ωραίο θα το πάρω για ΔΩΡΑ τώρα στις ΓΙΟΡΤΕΣ !!!

Ρώτησε εκ μερους μου τον φίλο σου …. ‘’κρατούσε σημειωματάριο’’ ??? δεν γίνεται να θυμάται τόσες λεπτομέρειες ??? δεν γίνεται !!!
Και σας ερωτώ κε συγγραφέα του ‘’εγχειρήματος αθλητικής Λογοτεχνίας’’ … είχατε ημερολόγιο-σημειωματάριο - κάτι τέλος πάντων ???

... χτυπήσατε την πόρτα μας ...* 197 φορές !!! και σας ευχαριστούμε.
καλάει παει και το blog
http://totheorymatis7adas.wordpress.com
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Τρί Οκτ 26, 2010 12:18 pm

fotis2310 έγραψε:Ρώτησε εκ μερους μου τον φίλο σου …. ‘’κρατούσε σημειωματάριο’’ ??? δεν γίνεται να θυμάται τόσες λεπτομέρειες ??? δεν γίνεται !!!
Και σας ερωτώ κε συγγραφέα του ‘’εγχειρήματος αθλητικής Λογοτεχνίας’’ … είχατε ημερολόγιο-σημειωματάριο - κάτι τέλος πάντων ???

... χτυπήσατε την πόρτα μας ...* 197 φορές !!! και σας ευχαριστούμε.
καλάει παει και το blog
http://totheorymatis7adas.wordpress.com


Φώτη κράταγα για κάποια χρόνια ημερολόγιο αλλά μόνο τα σκορ, συνθέσεις κλπ (από το 1982-1993). Μετά βαρέθηκα και (κακώς) το έκοψα. Ομως τα σκορ, τα γεγονότα κλπ που περιγράφω στο βιβλίο δεν είναι όλα πραγματικά. Το βιβλίο δεν είναι αυτοβιογραφία, έχει μέν αρκετά αυτοβιογραφικά στοιχεία αλλά έχει και αρκετή μυθοπλασία.
Αυτά πάντως που δεν χρειαζόμουν ημερολόγιο για να τα θυμάμαι (..."σαν να μην πέρασε μια μέρα") είναι τα διάφορα περιστατικά και τα συναισθήματα, που σε αυτά δίνω κυρίως το βάρος στο βιβλίο. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένας παίκτης που να τα έχει ξεχάσει. Και αυτά δεν χρειάζονται κανένα ημερολόγιο και σημειωματάριο, αυτά χαράζονται ανεξίτηλα στην ψυχή μας.
Πες στο φίλο σου το Γιώργο ότι όλοι μαθαίνουμε, ακόμα και τώρα. Αν κρατήσει κάτι από το βιβλίο αυτό πρέπει να είναι το ...keep walking :)
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό minas.makris » Πέμ Οκτ 28, 2010 9:39 pm

giorgaki molis to parelaba apo to taxydromio kai to krataw gia va to diabasw to sabatokyriako , kali epityxia
minas.makris
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2009 10:44 am
Τοποθεσία: PARIS FRANCE

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Πέμ Οκτ 28, 2010 10:43 pm

minas.makris έγραψε:giorgaki molis to parelaba apo to taxydromio kai to krataw gia va to diabasw to sabatokyriako , kali epityxia


Καλό διάβασμα Μηνά. Το ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη για τη βαλκανιάδα νέων κάτι θα σου θυμίσει... :)
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Νοέμ 01, 2010 2:41 pm

Δεν χρειάζεται να γράψω ΤΙΠΟΤΑ για το βιβλίο. :lol: :lol:

Όλοι μας όσο κοντά ή μακριά είμαστε από τον Γιώργο διαβάζοντάς το, θα ανακαλύψουμε/ψετε μια ιστορία που ταιριάζει σε μια δικιά σας, ίδια ή παρεμφερή.

Ίσως όχι στο ίδιο επίπεδο που έφτασε ο συγγραφέας, αλλά εδώ είναι το μυστικό. Ότι η αναγωγή των γεγονότων, είναι τόσο "γήινη" που όλοι μας θα νοιώσουμε πως ήμασταν μέρος τους ή έστω κάπου εκεί κοντά...
Σίγουρα κάποιο κομμάτι της ιστορίας του Λουκά και του Φίλιππου ήταν παρόμοια μα μια δικιά σας/μας

Να τελειώσω λέγοντας πως βρήκα ένα καταπληκτικό δώρο για τις γιορτές, για συγγενείς, φίλους και...άλλους!!!

Thanks for the stories, the memories and remember:
Keep Walking!!!

ΥΓ1 Γιώργο. Γίνεται να κάνουμε μαζική παραγγελία κάποια αντίτυπα και να έχουμε...έκπτωση!!! αχαχαχα :lol: :lol: 8)
ΥΓ2 Την Παρασκευή που μας πέρασε πήγα σε μεγάλο πολυκατ'αστημα, προκειμένου να πάρω κάτι που ήθελα και σε 2 βιβλιοπωλεία που υπάρχουν εκεί το βιβλίο σου ήταν σε περίοπτη θέση.
ΥΓ3 Συγχαρητήρια και πάλι και αναμένουμε το 2ο βιβλίο σου.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Πέμ Νοέμ 04, 2010 8:21 am

COACHFK έγραψε:ΥΓ1 Γιώργο. Γίνεται να κάνουμε μαζική παραγγελία κάποια αντίτυπα και να έχουμε...έκπτωση!!! αχαχαχα :lol: :lol: 8)


Φίλιππε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Η μεγαλύτερή μου έννοια ήταν να μην είναι το βιβλίο "φαντασμένο" και "ψωνισμένο" αλλά προσγειωμένο και γήινο (ή μάλλον υδάτινο...)
Σχετικά με τη μαζική παραγγελία με έκπτωση, γίνεται απ'ότι μου είπαν από τον Πατάκη (ήδη ο Φώτης κάτι ετοιμάζει από πάνω). Στείλε μου e-mail (mavrotas@chemeng.ntua.gr) για να σου πω με ποιόν πρέπει να μιλήσεις από τις εκδόσεις Πατάκη.

ΥΓ Λες το "keep walking" να το κάνω "keep writing" ;
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Πέμ Νοέμ 04, 2010 11:12 am

GeorgeM έγραψε:...Λες το "keep walking" να το κάνω "keep writing" ;

... αν σου το ''επιτρεψει'' η Μεσόγειος :wink:
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Πέμ Νοέμ 04, 2010 2:54 pm

fotis2310 έγραψε:
GeorgeM έγραψε:...Λες το "keep walking" να το κάνω "keep writing" ;

... αν σου το ''επιτρεψει'' η Μεσόγειος :wink:


Εκεί ισχύει το "keep swimming".
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Πέμ Νοέμ 04, 2010 3:30 pm

GeorgeM έγραψε:
COACHFK έγραψε:ΥΓ1 Γιώργο. Γίνεται να κάνουμε μαζική παραγγελία κάποια αντίτυπα και να έχουμε...έκπτωση!!! αχαχαχα :lol: :lol: 8)


Φίλιππε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Η μεγαλύτερή μου έννοια ήταν να μην είναι το βιβλίο "φαντασμένο" και "ψωνισμένο" αλλά προσγειωμένο και γήινο (ή μάλλον υδάτινο...)
Σχετικά με τη μαζική παραγγελία με έκπτωση, γίνεται απ'ότι μου είπαν από τον Πατάκη (ήδη ο Φώτης κάτι ετοιμάζει από πάνω). Στείλε μου e-mail (mavrotas@chemeng.ntua.gr) για να σου πω με ποιόν πρέπει να μιλήσεις από τις εκδόσεις Πατάκη.

ΥΓ Λες το "keep walking" να το κάνω "keep writing" ;


Θα τα πούμε "ηλεκτρονικώς"...
Για τα άλλα με πρόλαβε ο Φώτης... Πάντως συνέχισε να κάνεις ότι κι αν κάνεις
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Παρ Νοέμ 05, 2010 10:37 am

"Το θεώρημα της επτάδας" με τα μάτια του Κώστα Γιαννακίδη από το protagon.gr http://tiny.cc/fj1g3 . To έχει πιάσει το νόημα...

(Φώτη είναι τυχαίο ότι ο Κώστας είναι Παοκτζής;)
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Σάβ Νοέμ 06, 2010 5:46 am

GeorgeM έγραψε:... τυχαίο ότι ο Κώστας είναι Παοκτζής;)

για να μην τηλεφωνήσει καποιος στο 118 88 !!! σας παραθετω ενα ''μινι'' βιογραφικο του κου Κ.Γ. (sic) ...
Έφυγε από τη «Θεσσαλονίκη», κατηφόρισε στον Flash για τη δημιουργία του flash.gr, γύρισε τον κόσμο με την ολυμπιακή φλόγα ως στέλεχος του «Αθήνα 2004», πέρασε υπέροχα στο «Εψιλον» της Κυριακάτικης Ελευθεροτυπίας.
Έζησε από μέσα το όνειρο και την τραγωδία του Ελεύθερου Τύπου και του City. Kαθημερινά (10.00-12.00) είναι ο Citizen στον ΒΗΜΑ FM 99.5. Επίσης γράφει ή προσπαθεί να γράψει σε έντυπα. Έχει σπουδάσει οικονομικά και είναι ΠΑΟΚ, ίσως παραπάνω απ' όσο πρέπει.
Στον ελεύθερο χρόνο του σκοτώνει Γερμανούς, Γιαπωνέζους και όποιον τολμήσει να τον αμφισβητήσει στο Playstation.
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τετ Νοέμ 10, 2010 12:58 am

Τελικά γιατί τα απλά πράγματα … πρέπει να τα κάνουμε δύσκολα και να επιμένουμε να τα βλέπουμε από την ‘’στριφνή’’ τους πλευρά ?
Έψαξα στα internetia ρώτησα ‘’φίλους’’ και γνωστούς … καθηγητάδες και μορφωμένους !!! το πνευματικό μου ‘’γέροντα’’ της ενορίας … αλλά τίποτα !!!
Η απάντηση ήρθε ΣΗΜΕΡΑ το μεσημέρι … μέσα από τα μάτια ενός 17 χρόνου !!!

ρε μπαμπά δες το απλά … ‘’δες το με τα μάτια και ΟΧΙ με το μυαλό’’

‘’Μικρέ’’ είμαι ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ για σένα ….

το διάβασες ΑΥΤΟ ''παχύδερμο παπαγαλάκι'' ... τωρα πές το ... εκει που ξέρεις να κελαηδας !!!

ΓΙΩΡΓΟ είσαι ‘’πολύ’’ keep walking !!!
Σ’ ευχαριστώ για ΟΛΑ .

Εικόνα
Είναι δυνατόν ένα σημείωμα να κρύβει … ΟΛΗ την ‘’ΙΣΤΟΡΙΑ΄΄ (μαγεία) του ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ??? και του αθλήματος που ολοι μας Α Γ Α Π Α Μ Ε / Σ Α Μ Ε .... :roll:
Τελευταία επεξεργασία από fotis2310 και Τετ Νοέμ 17, 2010 5:48 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Τετ Νοέμ 10, 2010 3:38 pm

fotis2310 έγραψε:Τελικά γιατί τα απλά πράγματα … πρέπει να τα κάνουμε δύσκολα και να επιμένουμε να τα βλέπουμε από την ‘’στριφνή’’ τους πλευρά ?
Έψαξα στα internetia ρώτησα ‘’φίλους’’ και γνωστούς … καθηγητάδες και μορφωμένους !!! το πνευματικό μου ‘’γέροντα’’ της ενορίας … αλλά τίποτα !!!
Η απάντηση ήρθε ΣΗΜΕΡΑ το μεσημέρι … μέσα από τα μάτια ενός 17 χρόνου !!!

ρε μπαμπά δες το απλά … ‘’δες το με τα μάτια και ΟΧΙ με το μυαλό’’

‘’Μικρέ’’ είμαι ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ για σένα ….

το διάβασες ΑΥΤΟ ''παχύδερμο παπαγαλάκι'' ... τωρα πές το ... εκει που ξέρεις να κελαηδας !!!

ΓΙΩΡΓΟ είσαι ‘’πολύ’’ keep walking !!!
Σ’ ευχαριστώ για ΟΛΑ .

Σπορ ίσον Σχολείο ... / Ζωή ….. / ομάδα …

Είναι δυνατόν ένα σημείωμα να κρύβει … ΟΛΗ την ‘’ΙΣΤΟΡΙΑ΄΄ (μαγεία) του ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ??? και του αθλήματος που ολοι μας Α Γ Α Π Α Μ Ε / Σ Α Μ Ε .... :roll:



Φώτη παρηγορήσου που δεν το βρήκες το quiz του εξωφύλλου. Στο πολυτεχνείο σε όσους το έδειξα όλοι έψαχναν για αθροίσματα, γινόμενα κι εκθέτες που σημαίνει ότι το μυαλό μας, ειδικά στο ΕΜΠ είναι biased. Ο νους πάει κατεθυείαν στα περίπλοκα και δυσνόητα και προσπερνάει τα απλά αλλά σημαντικά. Είχε δίκιο λοιπόν ο γιος σου...
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση στην Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες