Το πρώτο βιβλίο του Γιώργου Μαυρωτά είναι γεγονός!

Λάβετε μέρος στην ανοικτή συμμετοχή για το Ελληνικό Πόλο.

Συντονιστής: Lambros10

Το πρώτο βιβλίο του Γιώργου Μαυρωτά είναι γεγονός!

Δημοσίευσηαπό Psarpan » Παρ Οκτ 01, 2010 5:12 pm

Από την επόμενη εβδομάδα θα κυκλοφορήσει το πρώτο βιβλίο του Γιώργου Μαυρωτά.

Ο τίτλος θα είναι "Το θεώρημα της επτάδας".

Πρόκειται για μυθιστόρημα με θέμα την ιστορία δύο φίλων, του Λουκά και του Φίλιππου, που γεννήθηκαν στο δεύτερο μισό της δεκαετίας του '60.

Γείτονες και συμμαθητές που στη ζωή τους ακολούθησαν παράλληλους δρόμους, ο πρώτος στον αθλητισμό και ο δεύτερος στο πανεπιστήμιο.

Περιέχονται πολλά αυτοβιογραφικά στοιχεία του συγγραφέα, από το χώρο της πισίνας και του πανεπιστημίου.

Πιστεύω ότι θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον, για μας που έχουμε ασχοληθεί από διάφορα πόστα με το άθλημα, να το διαβάσουμε.

Καλή τύχη αρχηγέ και αν έχεις όρεξη γράψε κάτι κι εσύ για το βιβλίο που προβλέπω ότι θα γίνει ανάρπαστο!

Ξέρω ότι είσαι τακτικός περιηγητής στο FORUM!
Psarpan
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 28, 2008 5:53 pm

Re: Το πρώτο βιβλίο του Γιώργου Μαυρωτά είναι γεγονός!

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Παρ Οκτ 01, 2010 7:12 pm

"Ωχ, το παίζει τώρα και συγγραφέας, η ψωνάρα"

Αυτό θα είναι το πρώτο που θα σας έλθει στο νου και όχι άδικα. Θέλει λίγο ψώνιο το γράψιμο που ήταν πάντως για μένα συγκλονιστική εμπειρία, λυτρωτική, ψυχοθεραπευτική. Καιρό το σκεφτόμουνα και τώρα την τόλμησα την απολαυστική (όπως αποδείχθηκε) αυτή "αποκοτιά".

Δυο λόγια για το μυθιστόρημα: Είναι μυθοπλασία και πραγματικότητα ανάμικτη με πολύ χιούμορ και συναίσθημα. Θα αναγνωρίσετε όλους τους ήρωες παρόλο που τους έχω παραλλάξει τα ονόματα. Δεν είναι μόνο πόλο (έχει και αρκετό Λύκειο και Πανεπιστήμιο) αλλά κυριαρχεί το πόλο, θα το δείτε κι από το εξώφυλλο. Τώρα τυπώνεται και απ'ότι μου είπαν από τον εκδότη (εκδόσεις Πατάκη) θα είναι στα κεντρικά βιβλιοπωλεία την επόμενη Πέμπτη - Παρασκευή. Οι "παροικούντες την Ιερουσαλήμ" θα το απολαύσουν. Ελπίζω να έχει ανταπόκριση και στους υπόλοιπους αναγνώστες, να τους φέρει πιο κοντά στο χώρο μας.

Σχόλια ευπρόσδεκτα αν το διαβάσετε

Γ.Μαυρωτάς

ΥΓ Ρε βιαστικέ Πάνο είπαμε να βγεί πρώτα στα βιβλιοπωλεία το βιβλίο και μετά να το γράψεις στο forum. Είχες πάντως την πρωτιά...
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό water-poloholic » Σάβ Οκτ 02, 2010 5:04 am

Μπραβο !!! Σπουδαία κίνηση !!! Βουρ στο βιβλιοπωλειο την παρασκευη !!! Καλή επιτυχία εύχομαι !!!
water-poloholic
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:26 am

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Δευτ Οκτ 04, 2010 7:06 am

water-poloholic έγραψε:Μπραβο !!! Σπουδαία κίνηση !!! Βουρ στο βιβλιοπωλειο την παρασκευη !!! Καλή επιτυχία εύχομαι !!!


Ευχαριστώ Χάρη. Περιμένω σχόλια σου...
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Οκτ 04, 2010 8:52 am

Μπράβο Γιώργο!
Ελπίζω να προλάβω να πάρω από το..πρώτο τιράζ(σικ)!!! :lol:
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

"Το θεώρημα της επτάδας" - Προδημοσίευση

Δημοσίευσηαπό Psarpan » Δευτ Οκτ 04, 2010 11:29 am

Psarpan
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 28, 2008 5:53 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Οκτ 04, 2010 11:29 am

Και η επίσημη ανακοίνωση με όλες τις τιμές(εκτός από αυτήν της...τσέπης)
Καλές πωλήσεις και καλά διαβάσματα σε εμάς!

http://sport24.gr/Sports/Polo/to_thewrh ... 61862.html
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Δευτ Οκτ 04, 2010 2:00 pm

Συγχαρητήρια Γιώργο !
Καλή επιτυχία στην νέα σου αυτή δραστηριότητα !

Αναμένουμε την έκδοση του βιβλίου !
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Δευτ Οκτ 04, 2010 3:57 pm

Ευχαριστώ Φίλιππε και Λάμπρο. Φίλιππε, η τιμή (...της τσέπης) απ'ότι μου είπαν θα είναι 17 €. Βγαίνει περίπου 1 € για κάθε 26 σελίδες :)
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Οκτ 05, 2010 9:09 am

Δηλαδή περίπου 442 σελίδες!!! :lol:
Ε,ρε καφές που έχει να καταναλωθεί κατά το διάβασμα
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Οκτ 05, 2010 3:17 pm

Ντοπαρισμένος θα το τελειώσεις :lol:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Οκτ 05, 2010 4:41 pm

Δεν φοβάμαι...Χάρο!
Θα μου κάνει αντι-ντόπινγκ ο Γιώργος! :lol:
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Τρί Οκτ 05, 2010 9:41 pm

COACHFK έγραψε:Δεν φοβάμαι...Χάρο!
Θα μου κάνει αντι-ντόπινγκ ο Γιώργος! :lol:


Αν είχαμε δειγματολήπτες (απεργούν) θα σου έκανα ένα αιφνιδιαστικό out of competition :)
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Πέμ Οκτ 07, 2010 9:31 pm

Τελικά το "Θεώρημα της επτάδας" http://twitpic.com/2vgl12 θα είναι μάλλον από τη Δευτέρα στα βιβλιοπωλεία. Μπορεί και το Σάββατο στα κεντρικά...
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό fanis » Παρ Οκτ 08, 2010 4:41 pm

GeorgeM έγραψε:Τελικά το "Θεώρημα της επτάδας" http://twitpic.com/2vgl12 θα είναι μάλλον από τη Δευτέρα στα βιβλιοπωλεία. Μπορεί και το Σάββατο στα κεντρικά...



Εκδόσεις ?
fanis
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Δευτ Μάιος 14, 2007 4:38 pm
Τοποθεσία: PIREUS

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Παρ Οκτ 08, 2010 9:03 pm

fanis έγραψε:
Εκδόσεις ?


Εκδόσεις Πατάκη.
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Σάβ Οκτ 09, 2010 2:49 am

Θα ειναι και Λυσσαριο?
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Σάβ Οκτ 09, 2010 11:35 am

… Σαββατοκύριακο !!!! … ‘’κρύωσε έξω η κατάσταση’’ και … ‘’οίστρος’’ δημοσιογραφικός !!! αααα ερασιτεχνικός όπως όλων (εκτος εξαιρέσεων ) σε αυτό το Forum .
Η αφορμή … οι δηλώσεις προέδρου, – από την εφ’ όλης της υλης !!! για τα ‘’δρώμενα’’ στον χώρο του Ελληνικού ερασιτεχνικού αθλητισμού !!! – μεγάλου ερασιτεχνικού σωματείου –συλλόγου- της χώρας (…και με δηλώσεις κάποιων του μεγαλυτέρου ) που ίσως και να μην εχει σημασία το χρώμα του Συλλόγου …

όλη η συνέντευξη υπάρχει σε άλλο post του Forum

-Υπάρχουν μέλη του ΔΣ που παίρνουν μισθό 6.000 ευρώ;

«Τι είναι πάλι αυτό; Έχουμε 18 υπαλλήλους στον ερασιτέχνη, είναι πολλοί για τις ανάγκες και το ταμείο μας και θα δίνουμε και λεφτά στα μέλη του ΔΣ; Προβοκάτσια αισχίστου βαθμού. Ας μου πουν ονόματα, να τους μάθω κι εγώ. Επαναλαμβάνω ότι πληρώνω από την τσέπη μου ….

Η αρχή του προβληματισμού μου, είναι το σημείο… των 18 υπαλλήλων !!! & το ''πληρώνω από την τσέπη μου'' !!!

… νa σας πω την έκπληξη μου όταν σε συνάντηση συζητώντας με ΣΤΕΛΕΧΟΣ ερασιτεχνικής ομάδας της πόλης μας που έχει στους κόλπους της… πάνω από 3.000 αθλητές !!! (με την επαγγελματική μου ιδιότητα για την αξιοποίηση κάποιου προγράμματος … οικονομικής ενίσχυσης …)

Σε κάποια στιγμή της κουβέντας μας – διερεύνησης της κατάστασης- τέθηκε η ερώτηση πόσους ανθρώπους απασχολεί ο Σύλλογος ???

η συνέχεια για να μην σας κουραζω (το Σ.Κ. του Ελληνα το ''ιερότερον'' ..) αλλά και ''ενοχλώ'' στο >>>

http://liveingreece.wordpress.com/

εμπρός στον δρόμο που ‘’άνοιξε’’ ο G.M…. Καλή επιτυχία αγαπητέ Γιώργο … και επί τη ευκαιρία πες μου αν θες ? να στο ‘’προμοτάρω’’ στα e-blog που συντηρώ … όσο για το πόσο θα κοστίσει ???… 25% επί των πωλήσεων της δικτυακής έκδοσης (σε ηλεκτρονική μορφή) :wink: :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Σάβ Οκτ 09, 2010 3:05 pm

solid έγραψε:Θα ειναι και Λυσσαριο?


Χε χε Λυσάρι θα βγάλω μετά, αλλά οι μυημένοι δεν θα το χρειαστούν... Θα τα καταλάβουν όλα τα υπονοούμενα...
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Σάβ Οκτ 09, 2010 3:16 pm

fotis2310 έγραψε:
εμπρός στον δρόμο που ‘’άνοιξε’’ ο G.M…. Καλή επιτυχία αγαπητέ Γιώργο … και επί τη ευκαιρία πες μου αν θες ? να στο ‘’προμοτάρω’’ στα e-blog που συντηρώ … όσο για το πόσο θα κοστίσει ???… 25% επί των πωλήσεων της δικτυακής έκδοσης (σε ηλεκτρονική μορφή) :wink: :wink: :wink:


Φώτη, μην ανησυχείς, όταν θα ανέβω για παρουσίαση στη Θεσσαλονίκη θα φέρω μαζί μου το συμβόλαιό σου (είναι σαν κι αυτά των πολιστών :) :) ) Εν τω μεταξύ διαβάζεις το βιβλίο και μου λες αν θα υπογράψεις. Μην πάρεις γουρούνι στο σακί...
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Επόμενο

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση στην Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron