Το πρώτο βιβλίο του Γιώργου Μαυρωτά είναι γεγονός!

Λάβετε μέρος στην ανοικτή συμμετοχή για το Ελληνικό Πόλο.

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Δευτ Νοέμ 15, 2010 7:21 pm

Τη Δευτέρα 29/11 και ώρα 19:00 θα γίνει στο Metropolis (Πανεπιστημίου 54) η παρουσίαση του βιβλίου "Το θεώρημα της επτάδας". Η ηλεκτρονική πρόσκληση (...είμαστε και οικολόγοι) είναι εδώ:
http://dl.dropbox.com/u/14935502/Proskl ... _11_10.pdf
Οσοι πιστοί προσέλθετε. Είστε παραπάνω από ευπρόσδεκτοι. Βάλτε τα καλά σας και ξυριστείτε, θα έχει και TV...

* Παρακαλούνται οι προπονητές να δώσουν ρεπό εκείνη τη Δευτέρα απόγευμα γιατί μου φαίνεται ότι θα είναι κουρασμένοι οι παίκτες και οι παίκτριες... :)

** Παρακαλώ επίσης να μη με χαστουκίσει κανένας την ώρα που υπογράφω τα βιβλία... :) :)
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό takis » Δευτ Νοέμ 15, 2010 7:38 pm

εισαι θεος... :lol: :lol:
takis
 
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 12:24 am
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Δευτ Νοέμ 15, 2010 10:59 pm

GeorgeM έγραψε: Η ηλεκτρονική πρόσκληση (...είμαστε και οικολόγοι) είναι εδώ:http://dl.dropbox.com/u/14935502/Prosklisi_Mavrotas_29_11_10.pdf ...


μαθαίνεις ... εισαι καλό ''μαθητής'' :)

Εικόνα

θα μπορούσαμε να εχουμε και μια ΠΡΟΑΝΑγγελία και την φτωχομάνα μας ???? το πότε και το ΠΟΥ ???
εγω μπορεί να το ξέρω !!! αλλα ισως να μην εχει τόση σημασία !!! μια και είμεθα ΠΛΕΟΝ .. Ο Μ Α Δ Α :)
Τελευταία επεξεργασία από fotis2310 και Τετ Νοέμ 17, 2010 5:46 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό APOSTOLOS » Τρί Νοέμ 16, 2010 1:41 pm

Γιώργο, εγώ (εκτός των άλλων) θέλω να σε συγχαρώ για την "αφιέρωση" και την αναφορά στον Λευτέρη Παπαγιαννάκη, έναν εξαιρετικό δάσκαλο για όσους είχαν την τύχη να τον γνωρίσουν και να συνεργαστούν μαζί του.


Αποστόλης
APOSTOLOS
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Οκτ 12, 2010 10:27 am

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Τρί Νοέμ 16, 2010 9:55 pm

APOSTOLOS έγραψε:Γιώργο, εγώ (εκτός των άλλων) θέλω να σε συγχαρώ για την "αφιέρωση" και την αναφορά στον Λευτέρη Παπαγιαννάκη, έναν εξαιρετικό δάσκαλο για όσους είχαν την τύχη να τον γνωρίσουν και να συνεργαστούν μαζί του.


Αποστόλης


Πού τον ήξερες τον Λευτέρη Αποστόλη; Δάσκαλος με το "Δ" κεφαλαίο. Του χρωστάω πολλά...
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Τρί Νοέμ 16, 2010 10:02 pm

Φώτη για την Θεσσαλονίκη έχει προγραμματιστεί για Παρασκευή 28/1 στον Ιανό. Πριν από αυτό υπάρχει στις 13/12 παρουσίαση στο Ηράκλειο, στο Παγοποιείο. Επίσης μεσα στον Γενάρη (δεν έχει καθορισθεί ημερομηνία) θα υπάρξει και μια παρουσίαση στη Λαμία. Θα επανέλθω με περισσότερες λεπτομέρειες γιατί θα γίνουν και καποιες εκδηλώσεις εντός Αττικής μέσα στον Δεκέμβριο.
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό APOSTOLOS » Τετ Νοέμ 17, 2010 11:02 am

GeorgeM έγραψε:
APOSTOLOS έγραψε:Γιώργο, εγώ (εκτός των άλλων) θέλω να σε συγχαρώ για την "αφιέρωση" και την αναφορά στον Λευτέρη Παπαγιαννάκη, έναν εξαιρετικό δάσκαλο για όσους είχαν την τύχη να τον γνωρίσουν και να συνεργαστούν μαζί του.


Αποστόλης


Πού τον ήξερες τον Λευτέρη Αποστόλη; Δάσκαλος με το "Δ" κεφαλαίο. Του χρωστάω πολλά...



Έίχα την τύχη να σε γνωρίσω και σένα προς το τέλος του 1993. Χ.Μ και γώ.Ωραία χρόνια.
APOSTOLOS
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Οκτ 12, 2010 10:27 am

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Κυρ Νοέμ 21, 2010 8:48 pm

Μπήκαμε στο top ten του Βήματος! Το πόλο είναι νούμερο 8 στα ευπώλητα στην ελληνική λογοτεχνία (στοιχεία από Παπασωτηρίου)
http://www.tovima.gr/Vivlia.asp
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Κυρ Νοέμ 21, 2010 9:20 pm

Εικόνα

ιδου και τα ''ντοκουμέντα'' >>> :wink:
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τρί Νοέμ 23, 2010 9:33 am

… το πόλο είναι ‘’παιχνίδι’’, το πόλο είναι ‘’διασκέδαση’’, το πόλο είναι ‘’σχολείο’’, το πόλο είναι η πρώτη μορφή ”συμμετοχής σε ΟΜΑΔΑ” , το πόλο είναι ‘’ζωή’’ ...
http://waterpolopaokjouniors.wordpress.com/2010/11/23/promo_book/
Ο Αη Βασίλης ...όπως πάνε τα πράγματα!!! δεν θα μας ξεχάσει και φέτος …μας τηλεφώνησε ότι κάτι σκέφτεται ...ΝΑμ α ς ΦΕΡΕΙ …τυχαίο ???

μπα δεν νομίζω

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Νοέμ 23, 2010 10:28 am

GeorgeM έγραψε:Μπήκαμε στο top ten του Βήματος! Το πόλο είναι νούμερο 8 στα ευπώλητα στην ελληνική λογοτεχνία (στοιχεία από Παπασωτηρίου)
http://www.tovima.gr/Vivlia.asp


Ένσταση!
Έπρεπε να είναι απ' ευθείας στο Νο5(για ευνόητους λόγους) και κατόπιν στο Νο1, ασκαρδαμηκτί!!!
Όλα τα άλλα είναι απλά...νούμερα(για τον Γιώργο, έτσι;)!!!
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Πέμ Νοέμ 25, 2010 10:27 am

Δεν ξέρω αν είναι off topic για το συγκεκριμένο topic αλλά στο www.protagon.gr θα βρείτε ένα άρθρο μου για το "Τι αθλητισμό θέλουμε;"

Ηλεκτρονική Διεύθυνση εδώ:
http://www.protagon.gr/Default.aspx?tab ... %BC%CE%B5;

Σχόλια ευπρόσδεκτα...
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Παρ Νοέμ 26, 2010 11:15 am

Γιώργο,

όλα αυτά που λες και καλά είναι και σωστά. Η λύση όμως που είναι; Όταν η πολιτεία είναι απούσα, θες λόγω οικονομικής κρίσης, η στήριξη δεν μπορεί να έρθει ΜΟΝΟ από ιδιωτικές πρωτοβουλίες.(Όχι πως όταν είχε ήταν πράγματι εκεί, έτσι. Παρούσα ήταν στις...φωτογραφίες)
Το είδαμε αυτό και δεν πέτυχε, για όποιους λόγους που μπορούμε να τους αναλύσουμε, αν θες.
Νομίζω πως όλα μπορούν να πάνε καλύτερα αν αρχίσουν σωστά από την βάση: την Παδεία.
Και σαφέστερα, από τον σωστό προσανατολισμό των παιδιών.
Θα σταθώ σε ένα πολύ σημαντικό σημείο, στο ότι η πίτα του αθλητισμού είναι συγκεκριμένη. Άλλοτε μαγαλύτερη(όπως μετά την τρομερή επιτυχία του 1987 και την Ολυμπιάδα του 1992 και το γνωστό"για την Ελλάδα ρε Γαμώτο, που ενέπνευσε πολλούς να ασχοληθούν ή να παροτρύνουν τα παιδιά τους να ασχοληθούν με τον αθλητισμό) και άλλοτε μικρότερη, όπως τώρα.
Βασικός παράγοντας για να πετύχουμε σωστή αθλητική ανάπτυξη είναι τα παιδιά. μετά την παιδική χαρά και την απασχόλησή τους σε διάφορα αθλήματα, να περάσουν εργομετρικά τεστ, προκειμένου να δουν οι υπεύθυνοι, αλλά και οι γονείς, προς τα που είναι η κλίση του παιδιού.
Και αυτό για τον απλούστατο λόγο πως σαν έθνος δεν έχουμε και την μεγαλύτερη γεννητικότητα, ούτε και τον μεγάλο πληθυσμό, έτσι ώστε να χαραμίζονται παιδιά σε αθλήματα που δεν τους πάνε. Που δεν έχουν κλίση, ταλέντο, πες το όπως θες.
Μάλιστα τα τελευταία χρόνια η αθλητική πίτα της Ελλάδας, "άπλωσε" πάρα πολύ, λόγω αθλημάτων που είχαν επιτυχίες και εκεί που δεν τα ξέραμε, απέκτησαν κοινό και υποδομές.
Και αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό, όμως...
Ακριβώς επειδή δεν είμαστε πολυπληθής σαν χώρα θα ήταν καλό να εστιάσουμε την προσοχή μας(σαν έθνος) σε κάποια αθλήματα που μας "πάνε" καλύτερα.
Κοίταζα τις προάλλες τον Κλασικό Μαραθώνιο και αναρωτιόμουν: γιατί δεν υπάρχει μια Εθνική Σχολή Μαραθωνοδρόμων, στην οποία θα πήγαιναν ταλέντα από όλη την Ελλάδα, με τους καλύτερους προπονητές, με υποδομή Αθλητικού Σχολείου κλπ κλπ
Είναι αστείο και λυπηρό ταυτόχρονα να μην έχουμε 1-2 τουλάχιστον μαραθωνοδρόμους που να πρωταγωνιστούν σε σταθερή βάση.
Ας πάμε στον ναυταθλητισμό. Να μην μείνω στο άθλημά μας. Ας δούμε την ιστιοπλοϊα, που παραδοσιακά μας προσφέρει 2-3 πολύ καλούς ιστιοπλόους, διαχρονικά.
Μήπως θα έπρεπε να κάνουμε το ίδιο και εδώ; Πως είναι δυνατόν μια χώρα με τις μεγαλύτερες ακτογραμμές από όλες(τουλάχιστον) τις ευρωπαϊκές και την μία από τις μεγαλύτερες ναυτιλίες στον κόσμο, να μην έχει πάντα στα βάθρα, αθλητές από μια τέτοια Σχολή;
Και μάλιστα θα μπορούσε να έχει και ανταποδοτικά οφέλη. Ας πούμε διαφημίζοντας την χώρα μας και τον,πολύπαθο τουρισμό. Την μόνη ουσιαστική "βιομηχανική" παραγωγική τάξη, με αμέτρητα κέρδη!
Σίγουρα όλα αυτά θέλουν κάποια μελέτη προκειμένου να γίνουν πραγματικότητα. Εδώ μπορεί να μπει ο ιδιωτικός φορέας και να χρηματοδοτήσει, μερικώς, το εγχείρημα, καθώς αφού έχει εξασφαλίσει κάποια δικαιώματα σε μελλοντική επιτυχία του αθλητή, θα φροντίσει και για την σωστή προπόνησή του. Και αυτό αφού έχει να "εισπράτει" αργότερα.
Μπορεί να μην έιναι άμεσα πραγματο και μπορεί να μην είναι και η λύση, είναι όμως μια ιδέα.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Παρ Νοέμ 26, 2010 10:31 pm

Φίλιππε συμφωνώ με αυτά που λές. Στο θέμα της χρηματοδότησης, όταν κλείνουν οι κρατικές στρόφιγγες το κενό πρέπει να καλυφθεί με την αυτοχρηματοδότηση των δραστηριοτήτων. Αυτό μπορεί να γίνει είτε με συνδρομές είτε με χορηγίες. Δεν μπορώ να δω κάτι άλλο
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Σάβ Νοέμ 27, 2010 10:53 am

GeorgeM έγραψε:...μπορεί να γίνει είτε με συνδρομές είτε με χορηγίες. Δεν μπορώ να δω κάτι άλλο

εγω γιατί ΒΛΕΠΩ ???... σελιδα 478 του ''πονιματός'' μου :)
>>> ... κύριοι παρακαλώ μεταφερθείτε σε άλλο topic .... ΊΣΩς ΣΤΟ >>> http://www.h2opolo.gr/forum/viewtopic.php?p=34771#34771
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Σάβ Νοέμ 27, 2010 8:18 pm

Τη Δευτέρα 29/11 και ώρα 19:00 θα γίνει στο Metropolis (Πανεπιστημίου 54) η παρουσίαση του βιβλίου "Το θεώρημα της επτάδας".

Η ηλεκτρονική πρόσκληση (...είμαστε και οικολόγοι) είναι εδώ:
http://dl.dropbox.com/u/14935502/Proskl ... _11_10.pdf
Οσοι πιστοί προσέλθετε. Είστε παραπάνω από ευπρόσδεκτοι. Βάλτε τα καλά σας και ξυριστείτε, θα έχει και TV...

* Παρακαλούνται οι προπονητές να δώσουν ρεπό εκείνη τη Δευτέρα απόγευμα γιατί μου φαίνεται ότι θα είναι κουρασμένοι οι παίκτες και οι παίκτριες... :)

** Παρακαλώ επίσης να μη με χαστουκίσει κανένας την ώρα που υπογράφω τα βιβλία... :) :)

να ειστε ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ !!!
ΩΧ θαΣΟΚ μου θυμίζει αυτό :)
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Σάβ Νοέμ 27, 2010 9:45 pm

http://webtv.antenna.gr/webtv/watch?cid=g_o_m7_q_d_ld6_z_a%3D

λίγη διαφημιση ... (δεν είναι κακο ) στην αρχή
...και η ''πατριωτισσα'' η Χούκλη την ''πάτησε'' ... να θυμησουμε οτι το πόλο πεζεται με 7 πάίκτες !!!
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Δευτ Νοέμ 29, 2010 7:45 am

Υπενθύμιση: Σήμερα στις 19:00 στο Metropolis (γωνία Πανεπιστημίου και Μπενάκη) είναι η επίσημη (πρώτη) παρουσίαση για "Το θεώρημα της επτάδας". Οσοι θέλετε να δείτε την απόδειξη του θεωρήματος live, θα γίνει στον 4ο όροφο... :-)
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Νοέμ 29, 2010 12:01 pm

Και θα γίνει μια επανάληψη την Κυριακή το μεσημέρι, στη Βουλιαγμένη. Θα ακολουθήσει μπουφές και ... διαγώνισμα.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Δευτ Νοέμ 29, 2010 4:45 pm

vs έγραψε:Και θα γίνει μια επανάληψη ...

Ως σ υ ν η θ ω ς βιάζεσαι:( step by step ...

γιατί λέμε keepwalking και δεν λέμε keepRunning αδιάβαστος ...πάλι τον Σεπτέμβριο στις ε3ετάσεις.
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση στην Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες