ΑΝΑΒΟΛΕΣ ΑΓΩΝΩΝ ΟΜΑΔΙΚΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ

Λάβετε μέρος στην ανοικτή συμμετοχή για το Ελληνικό Πόλο.

Συντονιστής: Lambros10

ΑΝΑΒΟΛΕΣ ΑΓΩΝΩΝ ΟΜΑΔΙΚΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Παρ Μαρ 30, 2007 4:39 pm

Πολλή πιθανή είναι η αναβολή των Πρωταθλημάτων ΟΛΩΝ ανεξαρτήτως των ομαδικών αθλημάτων, μετά την απόφαση της Κυβέρνησης και με αφορμή τα χθεσινά θλιβερά επεισόδια, που στοίχισαν την ζωή σε έναν νεαρό.

Όλα τα παιχνίδια του ΠΣΚ, είναι 99%, ότι θα αναβληθούν, με ότι αυτό προκύπτει...

ΥΓ Σε επικοινωνία μου με το ΣΕΔΥ, μου επιβεβαίωσαν το γεγονός ότι όλοι οι διαιτητές που είχαν οριστεί για τα παιχνίδια του ΠΣΚ (Πρωταθλημάτων και Τουρνουά), ανακαλούνται και περιμένουν καινούρια οδηγία.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό alex11 » Σάβ Μαρ 31, 2007 4:18 pm

Η πιο ανόητη κίνηση που θα μπορούσε να γίνει τελικά γίνεται... δε μπορώ να καταλάβω ποιος θα κερδίσει κάτι και τι μετά από αυτή την απόφαση. Το μόνο που θα συμβεί είναι να πάνε πίσω χρονικά όλα τα πρωταθλήματα. Ειδικά στην Α2 ήδη με τη συγκεκριμένη απόφαση χάνονται 2 αγωνιστικές, 1 του Σαββάτου και 1 της προσεχούς Τετάρτης. Αυτο σημαίνει πως για να αναπληρωθούν αυτές οι αγωνιστικές θα πρέπει οι ομάδες να παίξουν απο δω και πέρα αρκετά μεσοβδόμαδα παιχνίδια. Κάτι τέτοιο όμως είναι πολύ δύσκολο μιας και η πλειοψηφία των αθλητών της Α2 είναι παράλληλα είτε εργαζόμενοι, είτε φοιτητές. Άλλωστε, δε θεωρώ πως με 15ήμερη αναστολή όλων των αθλητικών δραστηριοτήτων ο χουλιγκανισμός θα εξαλειφθεί, ας μη κοροϊδευόμαστε... ΈΛΕΟΣ...
:shock: :shock: :shock:
Άβαταρ μέλους
alex11
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 08, 2005 1:43 am

Δημοσίευσηαπό alex11 » Σάβ Μαρ 31, 2007 4:28 pm

Μπορεί στο παραπάνω post μου να φαίνομαι ιδιαίτερα σκληρός, να φαίνομαι σα να μην σκέφτομαι το θάνατο του άτυχου νεαρού. Είμαι σίγουρος όμως πως υπάρχουν άλλοι τρόποι να δείχνουμε σεβασμό στους νεκρούς και σίγουρα άλλοι τρόποι για να μπορέσουμε να αντιμετωπίσουμε, να περιορίσουμε μάλλον τέτοια θλιβερά περιστατικά κι όχι με 15μερες αναστολές. Θα πρέπει πάντοτε και παν' απ' όλα να επικρατεί η λογική.-
Άβαταρ μέλους
alex11
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 08, 2005 1:43 am

ΑΝΑΒΟΛΕΣ

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Κυρ Απρ 01, 2007 11:21 am

Είναι αλήθεια ότι με μια τέτοια κίνηση δεν εξαλείφεται το πρόβλημα, ούτε και οι...χουλιγκάνοι θα ηρεμήσουν.

Το πρόβλημα είναι πολυσύνθετο και μόνο με γενναίες αποφάσεις από την Πολιτεία σε πλήρη συνεργασία με τις ομάδες μπορεί να γίνουν κάποια βήματα μπροστά.

Αυτή η απόφαση πιστεύω, πως μόνο σκοπό είχε, την ηρεμία εν όψει εορτών και την πρόληψη χειρότερων επεισοδίων. Ας μην ξεχνάμε ότι στις αμέσως προσεχείς αγωνιστικές, στο βολλευ ανδρών οι δύο ομάδες συναντιούνται και πάλι ενώ γενικά οι συναντήσεις σε διάφορα αθλήματα μπορεί να ξεπεράσουν και τις 10, σε διάστημα 2 μηνών.

Σίγουρο είναι επίσης, ότι την πλήρωσαν ακριβά αυτή την απόφαση πολλές ομάδες που είχαν μετακινηθεί για αγώνες αυτό το ΠΣΚ. Για πάδειγμα αναφέρω τις ομάδες Παίδων και Νεανίδων στον χώρο μας.

Όμως σε τέτοιες περιπτώσεις είναι που λέμε: "μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά".

Εγώ αυτό που περιμένω μετά από όλα αυτά είναι οι επόμενες κινήσεις, παραγόντων και λοιπών "υπευθύνων"(;;;), για την απάλειψη και ελαχιστοποίηση του φαινομένου της βίας στα γήπεδα.

Ας ελπίσουμε σε κάτι καλύτερο και ποτέ ξανά θύματα στα γήπεδα.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm


Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση στην Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες

cron