Υδατοσφαίριση και Συνδικαλισμός - Σ.Ε.Α.Υ

Λάβετε μέρος στην ανοικτή συμμετοχή για το Ελληνικό Πόλο.

Συντονιστής: Lambros10

Re: ...

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Οκτ 05, 2007 6:36 pm

COACHFK έγραψε:
sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:.

Αυτή ήταν και η πρότασή μου προς τον ΣΕΑΥ, όταν έγιναν οι πρώτες εκλογές στο Γουδί και ήμουν στο ΔΣ σαν μέλος που εκπροσωπούσε τους παίκτες της Α2. (συγνώμη που δεν θυμάμαι έτος, αλλά γερνάω μάλλον...)





Βρε κολογερε δεν θυμασαι τιποτα απο εκεινη την συγκεντρωση ε? Τουλαχιστον θυμασαι ποιος ηταν ο πρωτοστατης αυτης της πρωτης συναντησης? (Οι εκλογες εγιναν στον Αγιο Κοσμα)

Επισης να σας ενημερωσω οτι ο ΣΕΑΥ υπηρχε απο παλια, αλλα καταπολεμηθηκε παρα πολυ απο την ομοσπονδια και τους διαιτητες, γιατι τοτε (τελη δεκαετιας του 70) πιστευαν οτι η δημιουργια ενος τετοιου συνδεσμου γινοταν εναντιον του Εθνικου ο οποιος ελεγχε τον χωρο και τους διαιτητες.


Ρε λες να ξεκούτιανα τόσο πολύ;;;

Άσε δεν λέω ποιός, γιατί αν δεν είναι αυτό, μαύρος καρχαρίας που μ' έφαγε!!!

Για θυμισέ μας, βρε...μπαμπόγρια με γυαλιά!!!


Ολοι οι ανω των 40 φοραμε πια δυστυχως γυαλια για να γραφουμε και να διαβαζουμε (πουτανα ηλικια πως μας καταντησες)!!!
Παντως εγω ξεκουτιανα λιγο, γιατι προσπαθω να θυμηθω ποιοι ηταν οι πρωτεργατες της κινησης αλλα να σου πω την αληθεια δεν πολυθυμαμαι. Και μπραβο σου που θυμηθηκες το Γουδι.
Παντως και εκεινη η προσπαθεια απετυχε παταγωδως....
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Οκτ 05, 2007 11:21 pm

Εγώ ως νεότερος θα ήθελα να μάθω ποιες κινήσεις είχαν γίθνει τότε (και στο Γουδί και στον Άγιο Κοσμά) και γιατί απέτυχαν στην πορεία το χρόνου.

Επίσης, υπάρχει κάτι κοινό που έχουν όλες αυτές οι προσπάθειες και δεν καρποφορούν τελικά ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Σάβ Οκτ 06, 2007 12:11 am

vs έγραψε:Εγώ ως νεότερος θα ήθελα να μάθω ποιες κινήσεις είχαν γίθνει τότε (και στο Γουδί και στον Άγιο Κοσμά) και γιατί απέτυχαν στην πορεία το χρόνου.

Επίσης, υπάρχει κάτι κοινό που έχουν όλες αυτές οι προσπάθειες και δεν καρποφορούν τελικά ;


Στο Γουδι εγινε μια πρωτη συγκεντρωση καποιων ατομων που ηθελαν να επανενεργοποιησουν τον συνδεσμο.
Στον Αγιο Κοσμα εγιναν οι πρωτες αρχαιρεσιες.
Το κοινο κατα την γνωμη μου ειναι οτι παντα στα προεδρεια καθονται οι εκαστοτε καλυτεροι παικτες, οι οποιοι δεν εχουν καμμια διαθεση να ρισκαρουν την καριερα τους.
Επισης οταν μπλεκουν την εθνικη ομαδα στις συνδικαλιστικες τους ανησυχιες, τοτε η αποτυχια ειναι δεδομενη.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Σάβ Οκτ 06, 2007 2:14 am

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Ενημερωτικά : στο Γουδί και τον Άγιο Κοσμά ήταν ίδια εποχή ή αντίστοιχη κινητοποίηση με διαφορά χρόνων ; Και ποια περίοδο περίπου ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Σάβ Οκτ 06, 2007 10:22 am

vs έγραψε:Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Ενημερωτικά : στο Γουδί και τον Άγιο Κοσμά ήταν ίδια εποχή ή αντίστοιχη κινητοποίηση με διαφορά χρόνων ; Και ποια περίοδο περίπου ;



Πρεπει να ηταν στο τελος του 80 η στις αρχες του 90. Ο coachfk θα θυμαται καλυτερα.
Πρωτα εγινε η συγκεντρωση στο Γουδι για την ενεργοποιηση του συνδεσμου, και μετα απο 2-3 μηνες εγιναν οι εκλογες, στις οποιες το προεδρειο ηταν: Προεδρος ο Αρωνης, αντιπροεδρος δεν θυμαμαι, γραμματεας ο Σελετοπουλος, ταμιας ο Μαυρωτας και μελη ο Γιαννοπουλος, ο Κακαρνακης και αλλοι 2 τους οποιους δεν θυμαμαι. Ψηφισαν τοτε 60 ατομα (τραγικο νουμερο). Ελπιζω να μας ενημερωσει καλυτερα ο coachfk, η οποιος αλλος εχει στοιχεια απο τις κατα καιρους γενικες συνελευσεις.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Σάβ Οκτ 06, 2007 12:30 pm

Ευχαριστώ sharkface :wink:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Οκτ 08, 2007 9:31 am

sharkface έγραψε:
vs έγραψε:Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Ενημερωτικά : στο Γουδί και τον Άγιο Κοσμά ήταν ίδια εποχή ή αντίστοιχη κινητοποίηση με διαφορά χρόνων ; Και ποια περίοδο περίπου ;



Πρεπει να ηταν στο τελος του 80 η στις αρχες του 90. Ο coachfk θα θυμαται καλυτερα.
Πρωτα εγινε η συγκεντρωση στο Γουδι για την ενεργοποιηση του συνδεσμου, και μετα απο 2-3 μηνες εγιναν οι εκλογες, στις οποιες το προεδρειο ηταν: Προεδρος ο Αρωνης, αντιπροεδρος δεν θυμαμαι, γραμματεας ο Σελετοπουλος, ταμιας ο Μαυρωτας και μελη ο Γιαννοπουλος, ο Κακαρνακης και αλλοι 2 τους οποιους δεν θυμαμαι. Ψηφισαν τοτε 60 ατομα (τραγικο νουμερο). Ελπιζω να μας ενημερωσει καλυτερα ο coachfk, η οποιος αλλος εχει στοιχεια απο τις κατα καιρους γενικες συνελευσεις.


Θα σας γελάσω για ημερομηνίες. Ο μπέμπης που είναι και πιο καλός με την αρχειοθέτηση, νομίζω θα μας βοηθήσει περισσότερο.

Το ένα μέλος ήμουν εγώ και έχω την εντύπωση ότι στο ΔΣ ήταν και ο Β.Πάτρας, αλλά δεν παίρνω και όρκο.
Είχε γίνει μια συνάντηση-συνέλευση του ΔΣ στο Φάληρο, σε ένα καφέ, απέναντι από το Θέατρο, στην οποία είχαν τεθεί κάποια ζητήματα σχετικά με τα δικαιώματα των παικτών, τα μεταγραφικά, τις αμοιβές και το θέμα των περιφερειακών επιτροπών για καλύτερη εκπροσώπηση της επαρχίας.

Από εκεί και πέρα, εγώ τουλάχιστον δεν κλήθηκα σε άλλη συνέλευση και η κίνηση αυτή έπεσε στο κενό, λόγω και κάποιων προσωπικών διενέξεων...
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση στην Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες