"Αδικημένοι" Υδατοσφαιριστές

Λάβετε μέρος στην ανοικτή συμμετοχή για το Ελληνικό Πόλο.

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό kostaswp » Παρ Νοέμ 02, 2007 3:58 pm

Εγω δεν θεωρω το Φιλιππα αδικημενο.Εχει παρα πολλα παιχνιδια στη πλατη του λογω του οτι απο μικρος παιζει βασικος σε ολες της ομαδες του. Τη χρονια που πηρε πρωταθλημα με τον Εθνικο νομιζω οτι εκανε τρομερο πρωταθλημα και για μενα εκεινη τη χρονια ηταν ο καλυτερος στην Α1. Η αληθεια ειναι οτι στην εθνικη εχει παρει περιορισμενες ευκαιριες λογω Δεληγιαννη Ρεππα και δεν τις εχει εκμετταλλευτει..Αυτα ειναι και θεμα τυχης και συγκυριων.Παρ'ολα αυτα τον θεωρω απο τους καλους τερματοφυλακες, μου αρεσει αν και ασταθης..Οπως λενε και απο πανω δεν τον πηραν και τα χρονια.Αλλωστε αν αλλαξει ομοσπονδιακος μετα το Πεκινο..
kostaswp
 
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2005 1:26 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Νοέμ 02, 2007 4:47 pm

Ο Φίλιππας είναι πολύ καλός τερματοφύλακας αλλά έχει δύο χαρακτηριστικά που τον έχουν "πάει πίσω" : ένα, ότι δε μασάει τα λόγια του (καλό) και δύο, εξαρτάται πολύ από την ψυχολογία του. Το δεύτερο συχνά προκαλεί μεταπτώσεις στην απόδοσή του ακόμα και μέσα στο ίδιο παιχνίδι.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Νοέμ 02, 2007 5:30 pm

Ο τερματοφυλακας, οπως ολοι ξερετε, εξαρταται απο την αμυνα. Πολλοι μεγαλοι τερματοφυλακες σε ολα τα ομαδικα σπορ, μεγαλουργησαν οταν ηταν σε μικροτερες ομαδες και απετυχαν οταν μεταγραφηκαν.
Ο Καραμπετσος ηταν τυχερος στην Πατρα που ειχε εναν συγκεκριμενο τροπο αμυνας για πολλα χρονια (λογω Κακουλιδη), και ηξερε ανα πασα στιγμη τι θα μπορουσε να περιμενει απο τους συμπαικτες του.
Του εχουν δοθει πολλες ευκαιριες, αλλα δεν μπορεσε να καθιερωθει ως ενας πραγματικα μεγαλος τερματοφυλακας.
Ταλεντο δεν υπηρξε ποτε.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Νοέμ 02, 2007 5:34 pm

kostaswp έγραψε:Αλλωστε αν αλλαξει ομοσπονδιακος μετα το Πεκινο..



Δυστυχως μονο ο Φλεγκας δειχνει οτι πραγματικα ειναι ετοιμος να αντικαταστησει καποιον επαξια οταν ερθει εκεινη η ωρα.
Πισω απο τον Δεληγιαννη και τον Ρεπα υπαρχει μια απολυτη μετριοτητα.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Νοέμ 02, 2007 5:43 pm

[quote="naruto"]
.Θεωρω τη συγκριση με το Χατζηθεοδωρου λαναθασμενη.

[i]Και ο Χατζηθεοδωρου απο φουνταριστος ξεκινησε αλλα βλεπουμε ολοι πως διακριθηκε
.

Ο Ιωσηφιδης ειναι ενας προπονητης που ολοκρηρη εθνικη ομαδα εκανε εξεγερση για να φυγει οποτε ισως οτι τον ηθελε περιφερειακο σημαινει οτι ηταν αλλο ενα λαθος του....

Ο Βενετοπουλος ευνοηθηκε παρα πολυ απο τον Ιωσηφιδη, ο οποιος αν δεν ξερεις, υπηρξε απο τους καλυτερους παικτες της γενιας του με συμμετοχη σε 2 Ολυμπιακους Αγωνες, και το ματι του αποδεδειγμενα βλεπει καλα. Ο Νικος επαιξε σε ηλικια 19 ετων στους Ολυμπιακους Αγωνες της Σεουλ, παιζοντας στον Ηρακλη. Και τοτε επαιζε περιφερειακος και οχι φουνταριστος. Ακομα και στον Ολυμπιακο οταν μετεγραφηκε τον Οκτωβρη του 1988 στην αρχη στην περιφερεια επαιζε.
Οσον αφορα την εξεργεση, ηταν οτι πιο ανεντιμο εχει γινει στην ιστορια του αθληματος μας απο παικτες της Εθνικης Ομαδας. Του Ιωσηφιδη βεβαια του εκατσε με το ασημενιο στους Ολυμπιακους το 2004 με την γυναικεια ομαδα, αλλα και ολες τις υπολοιπες επιτυχιες.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό kostaswp » Παρ Νοέμ 02, 2007 6:21 pm

Ο Φλεγκας δεν νομιζω οτι μπορει να συγκριθει με καποιον απο τους υπολοιπους ''υποψηφιους'' ας πουμε για την εθνικη.Θεωρω οτι εχει φαει πολυ σπρωξιμο που και στην τελικη ισως να μην αξιζει.Δεν τον θεωρω κατι το ιδιαιτερο.Το παιδι ισως να εχει ταλεντο οκ.Δεν θα ξεχασω ομως που ενω το εχει κοψει συγκεκριμενος προπονητης τον φερνει πισω και ειναι στο επομενο καμπ αντρων στην κληση..
Οπως και να εχει ειναι πολυ μικρος ακομα και ο χρονος θα δειξει..
kostaswp
 
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2005 1:26 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Νοέμ 02, 2007 6:28 pm

kostaswp έγραψε:Ο Φλεγκας δεν νομιζω οτι μπορει να συγκριθει με καποιον απο τους υπολοιπους ''υποψηφιους'' ας πουμε για την εθνικη.Θεωρω οτι εχει φαει πολυ σπρωξιμο που και στην τελικη ισως να μην αξιζει.Δεν τον θεωρω κατι το ιδιαιτερο.Το παιδι ισως να εχει ταλεντο οκ.Δεν θα ξεχασω ομως που ενω το εχει κοψει συγκεκριμενος προπονητης τον φερνει πισω και ειναι στο επομενο καμπ αντρων στην κληση..
Οπως και να εχει ειναι πολυ μικρος ακομα και ο χρονος θα δειξει..



Εχεις δικιο οτι ειναι μικρος ακομα, αλλα εγω προσωπικα δεν βλεπω κανεναν αλλο να μπορει διαχρονικα να φτασει πολυ ψηλα. Αυτος ειναι και ο λογος που τον προκρινω εναντι των υπολοιπων.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Re: "Αδικημένοι" Υδατοσφαιριστές

Δημοσίευσηαπό atoil » Κυρ Νοέμ 04, 2007 1:45 pm

ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΒΕΝΕΤΟΠΟΥΛΟΣ ΥΠΗΡΞΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΟΚΑΡΙ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΤΟΥ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΝΕΡΟ Η ΘΕΣΗ
ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
atoil
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 05, 2007 5:14 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Κυρ Νοέμ 04, 2007 2:38 pm

[quote="naruto"]
.Θεωρω τη συγκριση με το Χατζηθεοδωρου λαναθασμενη.

[i]Και ο Χατζηθεοδωρου απο φουνταριστος ξεκινησε αλλα βλεπουμε ολοι πως διακριθηκε.


Ενα μεγαλο ποσοστο παικτων αλλαζει θεση οταν αντρωνεται σε μια ομαδα..δε σημαινει κατι αυτο..

Ο Βενετοπουλος ευνοηθηκε παρα πολυ απο τον Ιωσηφιδη, ο οποιος αν δεν ξερεις, υπηρξε απο τους καλυτερους παικτες της γενιας του με συμμετοχη σε 2 Ολυμπιακους Αγωνες,

Αφου δεν το ν εβαζε στην θεση που ηθελε να παιξει δεν καταλαβαινω πως ευνοηθηκε..Παω πασο παντως εδω γτ δεν ξερω λεπτομερειες.Το να εισαι καλος παικτης συνεπαγεται οτι εισαι καλος προπονητης??

Οσον αφορα την εξεργεση, ηταν οτι πιο ανεντιμο εχει γινει στην ιστορια του αθληματος μας απο παικτες της Εθνικης Ομαδας

Η ΑΝΕΝΤΙΜΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΝΙΝΕΝΤΙΜΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ.ΑΛΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΚΑΘΑΡΣΗ ΤΗΣ ΑΔΙΑΦΑΝΕΙΑΣ ΤΗΣ ΑΔΙΚΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΘΕΣΤΩΤΙΣΜΟΥ.

Ειμαι απο τους επικριτες του Ιωσηφιδη και δεν εχω προβλημα να το πω αλλα οσο και αν δεν τον συμπαθω δε συμφωνω οτι το ολυμπιακο μεταλλιο του εκατσε.Τιποτα αλλο μπορει αλλο ατο μεταλλιο ειανι επιτυχια που τν πιστωνω σ αυτον ,στον προηγουμενο κοουτς, και στα κοριτσια.

Οσο για τον Φιλιππο.Το προσωπικο του στυλ σαν τερματοφυλακας δε ου αρεσει καθολου.Πριν 16 μηνες ομως ηταν φανερα ο καλυτερος και κακως δεν επιλεχθηκε στην Εθνικη.

Αναρωτιεμαι αν ο Φλεγκας επαιζε σε καποια αλλη ομαδα,η αν δεν ηταν προπονητης ο Γιαννουρης θα ειχε παρει ο Φλεγκας αυτες τις ευκαιριες??
Αν και Μου αρεσει αρκετα ο τροπος που παιζει θελει πολυ δουλεια ακομα για να πεισει.
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό veneto » Κυρ Νοέμ 04, 2007 3:09 pm

Λοιπόν για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους. :idea:
Στην Εθνική ομάδα έχω 217 συμμετοχές όλες σαν περιφερειακός και ποτέ σαν φουνταριστός.Έχω συμμετάσχει σε δύο Ολυμπιακούς αγώνες Σεούλ 1988 - Βαρκελώνη 1992 σε δύο Παγκόσμια πρωταθλήματα Μαδρίτη 1986- Περθ 1990 και σε πολλές άλλες διοργανώσεις.
Έπαιξα φουνταριστός όχι γιατί το ήθελα αλλά γιατί εκεί έκρινε ο προπονητής μου (Λουκάτος)οτι έπρεπε να παίξω.Στον Ολυμπιακό δεν είχαμε τότε άλλο φουνταριστό και κάποιος έπρεπε να παίξει παράλληλα έπαιζα στην Εθνική ομάδα σαν περιφερειακός!!?!?
Δεν ευνοήθηκα ποτέ απο τον Ιωσηφίδη (Τον εκτιμώ και τον σέβομαι πάρα πολύ) όπως και δεν αδικήθηκα ποτέ απο κανέναν.
Τα γράφω αυτά για να τελειώνει το θέμα με μένα γιατί δεν θεωρώ οτι είμαι αδικημένος και γιατί είμαι απόλυτα ικανοποιημένος απο αυτά που έχω πετύχει στο χώρο μας.

Υ.Γ Όποιος δεν γνωρίζει καλά κάτι , καλό θα ήταν να μην ποστάρει γιατί γράφονται ανακρίβειες και πράγματα που δεν ισχύουν. :oops:
veneto
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τετ Ιουν 15, 2005 12:25 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Νοέμ 05, 2007 1:38 am

Ο Φλεγκας δεν νομιζω οτι μπορει να συγκριθει με καποιον απο τους υπολοιπους ''υποψηφιους'' ας πουμε για την εθνικη.Θεωρω οτι εχει φαει πολυ σπρωξιμο που και στην τελικη ισως να μην αξιζει. ...
Δεν θα ξεχασω ομως που ενω το εχει κοψει συγκεκριμενος προπονητης τον φερνει πισω και ειναι στο επομενο καμπ αντρων στην κληση.
Οπως και να εχει ειναι πολυ μικρος ακομα και ο χρονος θα δειξει..


Τι εννοείς ; Υποτίθεται ότι μετά το Πεκίνο οι Δεληγιάννης, Ρέππας θα αποσυρθούν. Όπως το βλέπω εγώ μένουν οι Καραμπέτσος, Πρωτονοτάριος, Σταθόπουλος, Φλέγκας. Να βάλουμε και τον Πλατίδη ; Άντε, ας τον βάλουμε και αυτόν.

Με δεδομένο ότι κανείς δε δείχνει να είναι ο μεγάλος τερματοφύλακας, ο Καραμπέτσος αυτή τη στιγμή μάλλον δεν υπολογίζεται καν, ο Σταθόπουλος αναγκαστικά είναι αναπληρωματικός στην ίδια του την ομάδα (άσχετα αν λέγεται Ολυμπιακός) και ο Φλέγκας είναι μακράν ο νεότερος όλων, γιατί σου κάνει εντύπωση που τραβάει την προσοχή ;

Όταν λες ότι κάποιος προπονητής τον έκοψε και τον ξαναπήρε τι εννοείς ; Στις μικρές εθνικές ήταν πάντοτε και στη μεγάλη δεν άξιζε για τη 13άδα (ούτε αξίζει ακόμα).
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Δευτ Νοέμ 05, 2007 11:15 am

naruto έγραψε:[i]
naruto έγραψε:

Η ΑΝΕΝΤΙΜΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΝΙΝΕΝΤΙΜΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ.ΑΛΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΚΑΘΑΡΣΗ ΤΗΣ ΑΔΙΑΦΑΝΕΙΑΣ ΤΗΣ ΑΔΙΚΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΘΕΣΤΩΤΙΣΜΟΥ.




Η κινηση των παικτων τοτε δεν ηταν εναντιον της ομοσπονδιας αλλα εναντιον του προπονητη. Η ομοσπονδια τους εκανε το χατηρι και τον παρετησε, αλλα το δευτερο χατηρι δεν τους το εκανε. Αυτοι ηθελαν καποιον προπονητη που να τελειωνει σε ιτς, με προτιμηση τον Σταμενιτς, αλλα τους προεκυψε ξαφνικα Καμπανια. Οχι οτι τους χαλασε!!!
Θεωρω ανεντιμη την σταση τους, διοτι αυτη δεν εκδηλωθηκε πριν την εναρξη της χρονιας, και μαλιστα με τετοιο τροπο που να μην γινει γνωστη και γινουμε ως αθλημα περιγελος, αλλα κατα την διαρκεια της και λιγο πριν το φαιναλ 4 του γουορλντ λιγκ που εγινε στην Πατρα.
Ακομα ομως πιο ανεντιμοι, ηταν ολοι αυτοι που υπεγραψαν τοτε εκεινο το περιβοητο χαρτι συμπαραστασης στους στασιαστες. Ολοι υπηρξαν μελη της εθνικης ομαδας τα προηγουμενα χρονια, αλλα τοτε που επαιζαν ηταν κοτουλες με λυρι. Η μαγκια ειναι να κανεις κατι οταν γνωριζεις οτι μπορει και να σημαινει προωρη ληξη της καριερας σου, και οχι οταν εχεις ηδη σταματησει. Τουλαχιστον σε αυτη τη περιπτωση οι εν ενεργεια τοτε διεθνεις ρισκαραν πολλα, σε αντιθεση με τους υπολοιπους...
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Δευτ Νοέμ 05, 2007 11:21 am

Ανεξάρτητα από τον τρόπο που έγινε η όλη κίνηση τότε,
τι θεωρείς όφελος για την ΕΘνική Ομάδα sharkface ?

Που απομακρύνθηκε ο Κούλης ή όχι ??
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Δευτ Νοέμ 05, 2007 11:45 am

Lambros10 έγραψε:Ανεξάρτητα από τον τρόπο που έγινε η όλη κίνηση τότε,
τι θεωρείς όφελος για την ΕΘνική Ομάδα sharkface ?

Που απομακρύνθηκε ο Κούλης ή όχι ??


Απο αγωνιστικης αποψης, πιστευω οτι η συγκεκριμενη ομαδα θα ερχοταν μεσα στην εξαδα οπωσδηποτε στις 3 επομενες μεγαλες διοργανωσεις. Μπορει να ειχε παρει μεταλλια μπορει και οχι, αυτο δεν μπορουμε να το ξερουμε. Μην ξεχναμε οτι μαλλον ειχαμε να κανουμε με την καλυτερη φουρνια παικτων που βγηκε στην χωρα μας, με θεαματικη εξελιξη απο το παγκοσμιο της Δουνκερκης το 95, και μετα.
Απο ηθικης πλευρας, η κινηση ηταν απαραδεκτη, και δημιουργησε δεδικασμενο που θα κυνηγαει τους παικτες και την ομοσπονδια για πολλα χρονια.
Απο οργανωτικης αποψης, δεν ειδαμε καμμια συνεργασια αναμεσα στον Καμπανια και τους υπολοιπους ομοσπονδιακους. Δεν ειδαμε δηλαδη και καμμια προσπαθεια αναβαθμισης του πολο στην Ελλαδα. Οπως τα αφησε ο Ιωσηφιδης (χαλια για μενα) ετσι τα αφηνει προς το παρον και ο Καμπανια.
Απλα, ο Καμπανια δουλεψε, οπως ηταν αναμενομενο, διαφορετικα απο τον Κουλη, χρησιμοποιωντας περισσοτερο την τεχνολογια.
Θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι ο πιο επιτυχημενος προπονητης στην ιστορια της Ισπανιας, ο Ζανε, χλευαζοταν και χλευαζεται ακομα απο πολλους. Επισης, πολλοι Ιταλοι, εχουν ασχημα λογια να πουν για τον Καμπανια. Τα αναφερω αυτα, για να προσπαθησω να αποδειξω, οτι ο προπονητης τελικα, ακομα και μεταλλια να φερει, θα δημιουργησει αντιπαθειες που πολλες φορες δεν γνωριζει καν οτι υπαρχουν.
Ειναι ισως το πιο δυσκολο και αμφιλεγομενο επαγγελμα στον κοσμο, αυτο του προπονητη.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό Yiannis » Δευτ Νοέμ 05, 2007 11:55 am

Εγώ επιστρέφω στους "αδικημένους πολίστες".

Ήταν Νοέμβριος του 1996 και βρισκόμουν με την ομάδα της Μυτιλήνης στη Θεσσαλονίκη για Κύπελλο Ελλάδας με τον Ηρακλή. Πριν από εμάς έπαιζε ο Ο.Φ.Θ. με τη Χαλκίδα, η οποία είχε ανέβει για πρώτη φορά στην Α1. Είχε κάνει και κάποιες μεταγραφές δυνατές και είχε τραβήξει την προσοχή όλης της "πολίστικης πιάτσας". Έκατσα κι εγώ να θαυμάσω τα μεγάλα της ονόματα . Αμ δε...

Στην αρχή όλοι περιμέναμε εύκολη επικράτηση των "Χαλκιδαίων", με τους χλιδάτους παράγοντές τους να κάθονται ακριβώς από πάνω μας, με τα πούρα τους και τα ακριβά τους κινητά (μόλις είχαν βγει...). "Ώρα να καμαρώσουμε το δημιούργημά μας", σκέφτονταν.

Ξεκινά το παιχνίδι, πέρασμα η μπάλα σε ένα χοντρούλη φουνταριστό του Ο.Φ.Θ. ... γκολ! Στην επόμενη επίθεση, το ίδιο! Μετά αποβολή, μετά πάλι γκολ!!! Ρωτάω ένα φίλο από Θεσσαλονίκη: "Ρε συ, ποιος είναι ο χοντρούλης;;;" και μου απαντά:"Τέλη Κορύτσα τον λένε".

Το παιχνίδι το κέρδισε ο Ο.Φ.Θ. με όργια του Κορύτσα, τον οποίο από τότε παρακολουθώ και εκτιμώ. Δεν ξέρω για σας αλλά εγώ περίμενα από τον Τέλη περισσότερα. Όχι ότι δεν ήταν πάντα υπολογίσιμος φουνταριστός, αλλά πίστευα ότι θα κάνει το μεγάλο βήμα της Αθήνας και θα παίξει Εθνική. Άλλωστε είχε περάσει με μεγάλη επιτυχία από τις μικρές εθνικές ομάδες. Όταν πήρε μεταγραφή στην Πάτρα (τότε πρωταγωνίστρια ομάδα στην Α1) είπα ότι αυτό ήταν! Τώρα θα απογειωθεί!

Δυστυχώς επήλθε η πλήρης καθίζηση. Δεν υπήρχε κάλυψη των αγώνων από την TV και δεν είμαι αυτόπτης μάρτυρας, αλλά μου έλεγαν ότι έχει θαφτεί από τον Κακουλίδη, ο οποίος τον βάζει να παίζει στο εξτρέμ! Ίσως...Μετά χάθηκε για κάποια χρόνια στην μετριότητα, για να επανέλθει στις καλές εμφανίσεις επί Πολυχρονόπουλου στον ΠΑΟΚ. Τα χρόνια όμως πέρασαν και χάθηκε πολύτιμος χρόνος.

Και τώρα ψάχνουμε φουνταριστούς από το Καζακστάν και είμαστε υποχρεωμένοι να βλέπουμε τον κάθε Σάμαρτζιτς να παίζει φουνταριστός και να προσπαθούμε να πείσουμε ο ένας τον άλλον ότι "δεν είναι και τόσο κακος..."!

Α ρε Τέλη... Σε αδίκησαν, αδίκησες τον εαυτό σου, δεν ξέρω. Αν κάποιος ξέρει ας το πει!
Yiannis
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 16, 2007 1:48 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Δευτ Νοέμ 05, 2007 12:51 pm

[quote="Yiannis"]
Όχι ότι δεν ήταν πάντα υπολογίσιμος φουνταριστός, αλλά πίστευα ότι θα κάνει το μεγάλο βήμα της Αθήνας και θα παίξει Εθνική.

Μου φαινεται οτι εχουμε παρεξηγησει την εννοια της εθνικης ομαδας. Οχι και ο Κορυτσας στην εθνικη ομαδα ρε παιδια. Ποιος θα εμενε εξω? Ο Βλοντακης, ο Αφρουδακης, ο Πιλοτος?

Δυστυχώς επήλθε η πλήρης καθίζηση. Δεν υπήρχε κάλυψη των αγώνων από την TV και δεν είμαι αυτόπτης μάρτυρας, αλλά μου έλεγαν ότι έχει θαφτεί από τον Κακουλίδη, ο οποίος τον βάζει να παίζει στο εξτρέμ!

Ο Μπιτσακος που ηταν τοτε στα φορτε του δεν ειχε καμμια σχεση με τον Τελη. Ο λογος που επαιζε στο εξτρεμ ηταν προφανης. Να μπαινει σαν δευτερος προς το τελος της επιθεσης, γιατι για τοσο αντεχε.

Και τώρα ψάχνουμε φουνταριστούς από το Καζακστάν και είμαστε υποχρεωμένοι να βλέπουμε τον κάθε Σάμαρτζιτς να παίζει φουνταριστός και να προσπαθούμε να πείσουμε ο ένας τον άλλον ότι "δεν είναι και τόσο κακος..."!

Τι εννοεις? Επρεπε ο Κορυτσας να παιζει ακομα στην Α1? Ημαρτον παιδιαααααα.....
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Δευτ Νοέμ 05, 2007 12:52 pm

Yiannis έγραψε:Α ρε Τέλη... Σε αδίκησαν, αδίκησες τον εαυτό σου, δεν ξέρω. Αν κάποιος ξέρει ας το πει!



Τοσο μπορουσε τοσο επαιξε, ειναι παρα πολυ απλο.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό veneto » Δευτ Νοέμ 05, 2007 4:53 pm

sharkface έγραψε:Ακομα ομως πιο ανεντιμοι, ηταν ολοι αυτοι που υπεγραψαν τοτε εκεινο το περιβοητο χαρτι συμπαραστασης στους στασιαστες. Ολοι υπηρξαν μελη της εθνικης ομαδας τα προηγουμενα χρονια, αλλα τοτε που επαιζαν ηταν κοτουλες με λυρι. Η μαγκια ειναι να κανεις κατι οταν γνωριζεις οτι μπορει και να σημαινει προωρη ληξη της καριερας σου, και οχι οταν εχεις ηδη σταματησει. Τουλαχιστον σε αυτη τη περιπτωση οι εν ενεργεια τοτε διεθνεις ρισκαραν πολλα, σε αντιθεση με τους υπολοιπους...



Συμφωνώ απόλυτα :!: :!: :!:
veneto
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τετ Ιουν 15, 2005 12:25 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Δευτ Νοέμ 05, 2007 5:16 pm

vs έγραψε:Όπως το βλέπω εγώ μένουν οι Καραμπέτσος, Πρωτονοτάριος, Σταθόπουλος, Φλέγκας. Να βάλουμε και τον Πλατίδη ; Άντε, ας τον βάλουμε και αυτόν

Να τον βαλεις, τουλαχιστον αυτος παιζει σε αντιθεση με αλλους.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

ΓΙΑ ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ

Δημοσίευσηαπό atoil » Δευτ Νοέμ 05, 2007 10:54 pm

ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.
ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΗΤΑΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΚΑΡΙΑ.
ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ-ΚΟΟΥΤΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.
ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΡΤΙΕΡΟ? ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ.

ΝΑΙ ΑΤΟΜΙΚΟ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΝΟΥΝ .ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ...
Άβαταρ μέλους
atoil
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 05, 2007 5:14 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση στην Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες