"Αδικημένοι" Υδατοσφαιριστές

Λάβετε μέρος στην ανοικτή συμμετοχή για το Ελληνικό Πόλο.

Συντονιστής: Lambros10

"Αδικημένοι" Υδατοσφαιριστές

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Παρ Οκτ 26, 2007 11:02 am

Ανοίγω ένα topic που πιστεύω θα έχει αρκετό ενδιαφέρον
στο να αναφέρουμε αθλητές-πολίστες που θεωρούμε ο καθένας μας
προσωπικά ότι αδικήθηκαν στην πορεία του χρόνου και δεν κατάφεραν
να κάνουν το βήμα παραπάνω ή την πορεία που θα τους αναλογούσε
σύμφωνα με τις "προδιαγραφές" τους ή τις ικανότητές τους....

Με τον όρο "αδικήθηκαν" εννοώ είτε από τα σωματεία τους,
είτε από τα αντιπροσωπευτικα μας συγκοτήματα, είτε ακόμα από τον ίδιο τους
τον εαυτό λόγω της ιδιοσυγκρασίας τους ή του χαρακτήρα τους.

Ας μην ανατρέξουμε μόνο στο πρόσφατο παρελθόν αλλά και σε βάθος χρόνου.... :wink:
Τελευταία επεξεργασία από Lambros10 και Δευτ Οκτ 29, 2007 2:46 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Οκτ 26, 2007 12:41 pm

Ο Τσόκας.

Ξεκίνησε παίζοντας βασικός στην Α1 από πολύ μικρή ηλικία και μάλιστα κάποια περίοδο και φουνταριστός. Δεν έχω άποψη στο τι πραγματικά συνέβη αλλά πάντα μου έκανε εντύπωση ότι βολόδερνε σε μικρομεσαίες ομάδς και ποτέ δεν πήρε την ευκαιρία να δείξει αν μπορεί να σταθεί σε υψηλότερο επίπεδο. Πολύ πιθανό να αδίκησε κι ο ίδιος τον εαυτό του.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Οκτ 26, 2007 3:37 pm

vs έγραψε:Ο Τσόκας.

Ξεκίνησε παίζοντας βασικός στην Α1 από πολύ μικρή ηλικία και μάλιστα κάποια περίοδο και φουνταριστός. Δεν έχω άποψη στο τι πραγματικά συνέβη αλλά πάντα μου έκανε εντύπωση ότι βολόδερνε σε μικρομεσαίες ομάδς και ποτέ δεν πήρε την ευκαιρία να δείξει αν μπορεί να σταθεί σε υψηλότερο επίπεδο. Πολύ πιθανό να αδίκησε κι ο ίδιος τον εαυτό του.



Δεν υπηρξε ποτε μεγαλο ταλεντο. Αν ηταν τοσο καλος θα τον ειχε βουτηξει ο Ολυμπιακος τοτε που ο Βουλγαρακης τον ειχε κανει υποκαταστημα και ειχε παρει τον Χατζηθεοδωρου.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Οκτ 26, 2007 9:25 pm

Χατζηθεοδώρου σίγουρα δεν ήταν. Αλλά τω καιρώ εκείνω ο Ολυμπιακός είχε αρκετούς χειρότερους.
Και εκτός από τον Ολυμπιακό υπήρξαν κατά καιρούς και άλλες ομάδες που υποτίθεται ότι είχαν στόχο την κορυφή, π.χ. Εθνικός, Παναθηναϊκός (1-2 χρόνια που είχε πιλότο, Απανασένκο, Λούδη, μετά Δάνδολο, Λοράντο κλπ.)
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Οκτ 26, 2007 9:28 pm

Νίκος Βενετόπουλος

Ο Νίκος είχε μια σημαντική καριέρα αλλά όχι αυτή που θα μπορούσε με βάση τις προδιαγραφές και το ταλέντο του. Για όσους δεν ξέρουν, στο Παγκόσμιο της Μαδρίτης ήταν αναπληρωματικός του Αρώνη, μόλις στα 17-18 του.

Μετά όμως δεν είχε την ανάλογη συνέχεια. Ως νεότερος δε γνωρίζω τι αντιμετώπισε στη ζωη και την καριέρα του.

Επαναλαμβάνω, δεν πήγε χαμένος, είχε σημαντική καριέρα. Αλλά οι δυνατότητές του ήταν για παραπάνω.

Νίκο έχω δίκιο ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Παρ Οκτ 26, 2007 11:40 pm

ΛΑΜΠΡΟΣ ΑΝΤΙΟΧΟΣ

Θεωρώ ένας από τους μεγαλύτερους αμυντικούς που έχουν βγει στην Ελλάδα.

Σε ηλικία 18 χρονών αντιμετώπισε επιτυγχώς
φουνταριστούς όπως ο Αρώνης, Σελετόπουλος (που ήταν και ο μέντωρας του όταν σε ηλικία 17 ετών μετέγράφει για μια χρονιά στον ΠΑΟ και κατέκτησε το πρωτάθλημα ΝΕΩΝ), Πιλότος, Βενετόπουλος, και λοιπούς....

Αριστερόχειρας, και δεινός σουτέρ παρόλο μάλιστα αγωνιζόταν στην θέση 4 (ντεμί της πάσας)
ελέω Παναγιωτάκη Βασιλόπουλου, Μάκη Γεωργαρά (ομοίως αριστερόχειρες).

Θεωρώ ότι αδικήθηκε που δεν έπαιξε με πρωταγωνιστικό ρόλο στην Εθνική ανδρών - και μάλιστα σε μια εθνική όπου οι αριστερόχειρες ήταν και είναι
είδος προς εξαφάνιση.......

Έκοψε το πόλο στα 25 του... απογοητεύμενος με κάποιες καταστάσεις στην ομάδα του (ΝΟΠ) αλλά πιστεύω ότι αδίκησε και σε μικρό βαθμό τον εαυτό του ο ίδιος επηρεαζόμενος ίσως από το περιβάλλον του...

Γέννημα θρέμα του ΘΡΙΑΜΒΟΥ ΠΑΤΡΑΣ, μεγαλούργησε στον ΝΟΠ και για μια διετία αθλητής του Ολυμπιακού (νομίζω 90-91).
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Σάβ Οκτ 27, 2007 1:03 am

Βενετοπουλος Νικος: Λαθος του μεγαλο που ηθελε να παιζει φουνταριστος. Η θεση του και τα προσοντα του ηταν για περιφερειακος πρωτης γραμμης, απο τους καλυτερους στον κοσμο. Ολοι οι προπονητες του στην Εθνικη ομαδα εκει τον χρησιμοποιουσαν (Ιωσηφιδης, Νακιτς). Μεγαλυτερα προσοντα κατα την αποψη μου, απο τον Χατζηθεοδωρου. Ομως λιποτακτης στην προπονηση.

Τσοκας Γιωργος: Καλος παικτης, πολυ προπονημενος και δυνατος, με ενα μεγαλο μειον. Δεν ειχε συγκεκριμενο ρολο στον αγωνα. Αλλοτε φουνταριστος, αλλοτε περιφερειακος, αλλοτε αμυντικος, σιγουρα χρησιμος για καθε ομαδα επιπεδου, αλλα οχι παικτης πρωτης γραμμης.

Αντιοχος Λαμπρος: Μεγα λαθος που δεν συνεχισε σαν φουνταριστος και τελικα τον επεισαν να μετακινηθει στην αμυνα. Εξαιρετικα προσοντα για την θεση του φουνταριστου, με μεγαλυτερο το αριστερο χερι. Ομως υπηρχε ο Μπιτσακος και οπως καταλαβαινετε δεν γινοταν να παραμεινει σε εκεινη την θεση. Κριμα.


Επισης ο Νικος Βενετοπουλος δεν συμμετειχε στο Παγκοσμιο του 86.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Σάβ Οκτ 27, 2007 1:32 am

Επισης ο Νικος Βενετοπουλος δεν συμμετειχε στο Παγκοσμιο του 86.

... θα το ξαναψάξω. Αυτό θυμάμαι πάντως.

Σ'αυτό το θέμα, γενικά, θα ήθελα να μας πει και ο ίδιος ο Νίκος τη γνώμη του για την καριέρα του.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό noseman » Κυρ Οκτ 28, 2007 1:24 pm

Για τον Γιώργο (Τσόκα) θυμάμαι την εξής ιστορία. Κάποτε ρώτησα τον Λουκάτο, γιατί ο Γιώργος δεν είχε την εξέλιξη που θα έπρεπε, και ο Λουκάτος μου είπε πως το λάθος του, ήταν οτι στον Ηλυσιακό, ήθελε ντέ και καλά, να παίξει φούντα. Με τον Θόδωρο όμως στην ομάδα αυτό τον έβαζε σε δεύτερη μοίρα, και έτσι έχασε την ευκαιρία να φανεί όπως μπορούσε την εποχή εκείνη.
Μην ξεχνάτε οτι ο Γιώργος είναι ένα παιδί low profile, που δεν έτρεχε από δω και από εκεί να κάνει διασυνδέσεις και "κολλητιλίκια".

Μιλώντας πάντως για ταλέντα, νομίζω οτι ένα από το μεγαλύτερα χαμένα ταλέντα ήταν και ο Γιανναράς (όσοι τον θυμούνται). Με την προσποίηση "σαλάμι", είχε κάνει πολλούς τερματοφύλακες της εποχής του να ψάχνουν την μπάλλα. Στο τέτ-α-τέτ έμπαινε με την μπάλλα στο τέρμα...

Άλλο "χαμένο" ταλέντο ήταν και ο Σπύρος Κουλύρας, τερματοφύλακας. Τελευταία χρονιά του, έπαιξε με τον Πανιώνιο, την τελευταία χρονιά του Θωμάκου. Κλάσεις καλύτερος από τους περισσότερους εκείνη τη χρονιά.
Παρα λίγο να κερδίσει μόνος του τον Ολυμπιακό και τα Χανιά στην έδρα τους... με τον Ολυμπιακό δε, κατέβασε και αρκετά τετ-α-τετ του Θόδωρου.
Δυστυχώς έπαιζε δεύτερος μετά τον Κανελλόπουλο, αν και ήταν 100 φορές καλύτερος... ο νοών, νοείτω...
Ατάκα του Ξανθόπουλου μετά το πρωτάθλημα:
Σπύρο, αν δεν είχαμε κάποια "προβλήματα", θα μπορούσες να είσαι η έκπληξη του πρωταθλήματος...
Του χρωστάγανε και λεφτά, τα πήρε στο κρανίο, και δεν ξανάπαιξε πόλο ποτέ.

θα θυμηθώ και άλλα...
-----
who am I?
Άβαταρ μέλους
noseman
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τετ Δεκ 20, 2006 4:36 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Κυρ Οκτ 28, 2007 3:03 pm

Νομίζω ότι ο Σπύρος έπαιξε πόλο και στη συνέχεια, απλώς όχι στην Α1.

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να έπαιξε σε Πόρτο Ράφτη, Ποσειδώνα (τσακώθηκε με τον Καραναστάση) πιθανόν και σε 1-2 άλλες ομάδες.

Με επιφύλαξη τα αναφέρω. Όποιος ξέρει ας μας ενημερώσει.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό noseman » Κυρ Οκτ 28, 2007 3:32 pm

όχι δεν κανά'παιξε. ήταν η τελευταία χρονιά του στον Πανιώνιο.
Τον Καραναστάση τον είχε προπονητή στο πόρτο, και δεν τσακωθήκανε ποτέ.

Είναι κλασσική περίπτωση αθλητή που έπρεπε να πάρει απόφαση στη ζωή του, να παίξει ή να δουλέψει. Μετά την απογοήτευση του Πανιωνίου, πήρε την απόφαση να πάει σε σχολή εκπαιδευτών υποψηφίων οδηγών αυτοκινήτων και παράλληλα να δουλεύει. Τώρα έχει σχολή οδηγών. Απ'ότι λέει ο ίδιος, δεν το έχει μετανοιώσει.

Είναι πολλές οι περιπτώσεις, που το μεροκάματο ήταν αιτία να σταματήσουν τον αθλητισμό καλοί αθλητές. Παρ'ολα αυτά, μια καλύτερη αντιμετώπιση από παράγοντες - προπονητές πολλές φορές γέρνει την ζυγαριά υπέρ του αθλητισμού. Πολλά ταλέντα χάνονται έτσι...
-----
who am I?
Άβαταρ μέλους
noseman
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τετ Δεκ 20, 2006 4:36 pm

Δημοσίευσηαπό Yiannis » Τετ Οκτ 31, 2007 3:55 pm

Μια και θυμάστε όλοι παλιότερες εποχές, θα ήθελα να παρακαλέσω όσους από εσάς έχετε φυλαγμένες φωτογραφίες από τις ομάδες στις οποίες παίξατε, να μου τις στείλεται μέσω e-mail΄για να διαμορφώσω ειδικό κομμάτι στην ιστοσελίδα μας με φωτογραφίες αρχείου.

Απλά να αναφέρεται χρονιά, ηλικία ή κατηγορία και σωματείο (πχ 1980, παιδικό, Παναθηναϊκός).

Θα ήταν ωραία να μοιραστούμε όλοι τις αναμνήσεις μας από ένα άθλημα που τόσο αγαπήσαμε και συνεχίζουμε να αγαπάμε!
Yiannis
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 16, 2007 1:48 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Οκτ 31, 2007 6:27 pm

Yiannis έγραψε:Μια και θυμάστε όλοι παλιότερες εποχές, θα ήθελα να παρακαλέσω όσους από εσάς έχετε φυλαγμένες φωτογραφίες από τις ομάδες στις οποίες παίξατε, να μου τις στείλεται μέσω e-mail΄για να διαμορφώσω ειδικό κομμάτι στην ιστοσελίδα μας με φωτογραφίες αρχείου.

Απλά να αναφέρεται χρονιά, ηλικία ή κατηγορία και σωματείο (πχ 1980, παιδικό, Παναθηναϊκός).

Θα ήταν ωραία να μοιραστούμε όλοι τις αναμνήσεις μας από ένα άθλημα που τόσο αγαπήσαμε και συνεχίζουμε να αγαπάμε!



Οποιος θελει να δει φωτογραφιες απο παλια, να μπει στο σαιτ του Γιαννη του Γιαννουρη.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Οκτ 31, 2007 10:20 pm

Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό Yiannis » Τετ Οκτ 31, 2007 11:34 pm

sharkface έγραψε:Οποιος θελει να δει φωτογραφιες απο παλια, να μπει στο σαιτ του Γιαννη του Γιαννουρη.


Το ξέρω το site αυτό φίλε μου. Αλλά επειδή δεν έχουμε όλοι υπάρξει διεθνείς παίκτες, δεν έχουμε κατακτήσει τίτλους ή δεν έχουμε πρωταγωνιστήσει δε σημαίνει ότ δεν έχουμε αναμνήσεις... Το site του κ. Γιαννουρή περιέχει απίστευτες φωτογραφίες από εθνικές ομάδες ή ομάδες που έμειναν στην ιστορία.

Εγώ δεν ψάχνω τέτοιες! Ψάχνω φωτογραφίας απλών ομάδων με μεγάλη συναισθηματική αξία για το κάτοχό τους κι ας μην έχει κάνει αυτή η ομάδα ούτε νίκη...Δε σημαίνει ότι εμείς που δεν παίξαμε εθνική αγαπάμε λιγότερο αυτό το άθλημα και δεν έχουμε ωραίες αναμνήσεις.

Όπως το εφηβικό του Ν.Ο.Μυτιλήνης του 1991 στη Χίο με προπονητή τον αείμνηστο Τάσο Γιαννακόπουλο...(προσεχώς στο site μας).
Yiannis
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 16, 2007 1:48 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Πέμ Νοέμ 01, 2007 1:43 am

Yiannis έγραψε:
sharkface έγραψε:Οποιος θελει να δει φωτογραφιες απο παλια, να μπει στο σαιτ του Γιαννη του Γιαννουρη.


Το ξέρω το site αυτό φίλε μου. Αλλά επειδή δεν έχουμε όλοι υπάρξει διεθνείς παίκτες, δεν έχουμε κατακτήσει τίτλους ή δεν έχουμε πρωταγωνιστήσει δε σημαίνει ότ δεν έχουμε αναμνήσεις... Το site του κ. Γιαννουρή περιέχει απίστευτες φωτογραφίες από εθνικές ομάδες ή ομάδες που έμειναν στην ιστορία.

Εγώ δεν ψάχνω τέτοιες! Ψάχνω φωτογραφίας απλών ομάδων με μεγάλη συναισθηματική αξία για το κάτοχό τους κι ας μην έχει κάνει αυτή η ομάδα ούτε νίκη...Δε σημαίνει ότι εμείς που δεν παίξαμε εθνική αγαπάμε λιγότερο αυτό το άθλημα και δεν έχουμε ωραίες αναμνήσεις.

Όπως το εφηβικό του Ν.Ο.Μυτιλήνης του 1991 στη Χίο με προπονητή τον αείμνηστο Τάσο Γιαννακόπουλο...(προσεχώς στο site μας).




Γιατι αρπαζεσαι? Κανεις δεν ειπε οτι δεν εχεις ωραιες αναμνησεις, οπως ολοι μας. Εγω απλα ανεφερα το σαιτ, χωρις να υπονοω τιποτα.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό Yiannis » Πέμ Νοέμ 01, 2007 9:49 am

sharkface έγραψε:Γιατι αρπαζεσαι? Κανεις δεν ειπε οτι δεν εχεις ωραιες αναμνησεις, οπως ολοι μας. Εγω απλα ανεφερα το σαιτ, χωρις να υπονοω τιποτα.


Τότε περιμένω τις φωτογραφίες σου... :wink:!!!
Yiannis
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 16, 2007 1:48 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Πέμ Νοέμ 01, 2007 11:09 am

Yiannis έγραψε:
sharkface έγραψε:Γιατι αρπαζεσαι? Κανεις δεν ειπε οτι δεν εχεις ωραιες αναμνησεις, οπως ολοι μας. Εγω απλα ανεφερα το σαιτ, χωρις να υπονοω τιποτα.


Τότε περιμένω τις φωτογραφίες σου... :wink:!!!



Θα σου στειλω τις φετινες απο την Γ Εθνικη που ημουν και στυλακι...
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Παρ Νοέμ 02, 2007 2:20 pm

Βενετοπουλος Νικος: Λαθος του μεγαλο που ηθελε να παιζει φουνταριστος. Η θεση του και τα προσοντα του ηταν για περιφερειακος πρωτης γραμμης, απο τους καλυτερους στον κοσμο. Ολοι οι προπονητες του στην Εθνικη ομαδα εκει τον χρησιμοποιουσαν (Ιωσηφιδης, Νακιτς). Μεγαλυτερα προσοντα κατα την αποψη μου, απο τον Χατζηθεοδωρου. Ομως λιποτακτης στην προπονηση.

Δεν προλαβα πολυ το Νικο σαν παικτης αλλα εμενα μου ειχε μεινει στη μνημη ως ενας φουνταριστος που λιγοι μπορουσαν να μαρκαρουν.Θεωρω τη συγκριση με το Χατζηθεοδωρου λαναθασμενη.Ο Ιωσηφιδης ειναι ενας προπονητης που ολοκρηρη εθνικη ομαδα εκανε εξεγερση για να φυγει οποτε ισως οτι τον ηθελε περιφερειακο σημαινει οτι ηταν αλλο ενα λαθος του....Μπορει να εκανε για περιφερειακος η ακομα και για αμυντικος,γιατι οχι..Εχω δει παντως με τα ματια μου κινησεις του στο φουνταριστο οταν ξεκιναγα το πολο που μαζι με το Χαμπερτ τοτε με εκαναν να απορησω και να πιστεψω στο θεαμα της ατομικης ενεργειας για πρωτη φορα.Αν καποιοι αντιταξουν το επιχειρημα οτι θα μπορουσε να εκανε πολυ καλυτερη καριερα να θυμισω οτι ο Νικος επρεπε να συγκριθει με αλλους 4 πρωτοκλασσατους στη θεση των 2 μετρων.Τωρα εχουμε 2 και προσευχομαστε μη μας παθουν τιποτα..

Αυτη τη στιγμη αδικημενο θεωρω τον Καραμπετσο.Ο Φιλιππος πριν 2 χρονια ηταν καταλυτικος καθ ολη τη χρονια και αλλα και στους τελικους στον να παρει οΕθνικος το πρωταθλημα.Απεκρουσε το πεναλτι στο τελευταιο δευτερολεπτο και εριξε τον πρωταθλητη απο το θρονο του,κατι πουειναι ονειρο καθε παιδιου,καθε αθλητη..Το καλοκαιρι τον βρηκε εκτος εθνικης ομαδας αφου φυσικα κριθηκε ακαταλληλος για το στυλ παιχνιδιου της Εθνικης μας και η επομενη χρονια τον βρηκε αναπληρωματικο στην ιδια του την ομαδα..Απορω που μεχρι τωρα βασικα κανεις δεν τον ανεφερε...
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό Yiannis » Παρ Νοέμ 02, 2007 2:56 pm

Όντως ο Φίλιππας ξεκίνησε σαν μεγάλο ταλέντο. Πριν τα 18 έπαιξε σε τελικό Κυπέλλου με την Πάτρα, ως βασικός τερματοφύλακας. Μετά κάπου έχασε το δρόμο του για μερικά χρόνια, για να επανέλθει στο προσκήνιο με τον Εθνικό. Μην ξεχνάμε ότι είχε και μεγάλο πρόβλημα στον ώμο του.

Είναι γεγονός ότι έχει "βαρύ" στυλ σαν τερματοφύλακας και με την εθνική δεν έχει αρπάξει τις ευκαιρίες που του παρουσιαστήκανε. Δεν έκανε ποτέ τη μεγάλη εμφάνιση, έχοντας πάντως μεγάλη ψυχολογική πίεση από την ύπαρξη των δύο "βασικών" (Δεληγιάννη και Ρέππα). Εκεί όμως δείχνεις προσωπικότητα...

Είναι πάντως δουλευταράς και καλός επαγγελματίας. Άλλος στη θέση του θα είχε δημιουργήσει πρόβλημα πέρυσι με την απόκτηση του Sefik (δεν έβγαλε και μάτια ο Σέρβος...). Αν είχε ανάλογη απόδοση ο Φίλιππας θα πέφτανε να τον φάνε!

Πάντως δεν τον πήρανε και τα χρόνια. Τριάντα είναι το παλικάρι και η θέση παλεύεται μέχρι τα 35. Μπορεί τα καλύτερα να έπονται...
Yiannis
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 16, 2007 1:48 pm

Επόμενο

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση στην Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες

cron