ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ?

Λάβετε μέρος στην ανοικτή συμμετοχή για το Ελληνικό Πόλο.

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τετ Φεβ 11, 2009 11:56 am

«Δύσκολη», τόσο για τον ελληνικό αθλητισμό, όσο και για την Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή, χαρακτήρισε την περίοδο που διανύουμε ο Σπύρος Καπράλος, με δηλώσεις του στον NovaΣΠΟΡ FM 94,6. Ο νέος πρόεδρος της ΕΟΕ συμπλήρωσε ότι: «Με σκληρή δουλειά, θα πρέπει να προετοιμάσουμε την Ολυμπιακή ομάδα, τόσο για τους Χειμερινούς αγώνες του Βανκούβερ, αλλά και για τους θερινούς Αγώνες του Λονδίνου το 2012», ενώ αναφερόμενος στα "κρούσματα" ντόπινγκ, επισήμανε ότι: «Ως Ολυμπιακή Επιτροπή, πρέπει να βάλουμε το ''λιθαράκι'' μας». Τέλος, ο κ. Καπράλος ξεκαθάρισε ότι δεν τίθεται θέμα αποχώρησής του από το Χρηματιστήριο.
Αναλυτικά, οι δηλώσεις του Σπύρου Καπράλου:
«Αυτή είναι μια δύσκολη περίοδος για την Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή, όπως είναι δύσκολη και για τον Ελληνικό αθλητισμό γενικά. Με σκληρή δουλειά θα πρέπει να προετοιμάσουμε την Ολυμπιακή ομάδα, τόσο για τους Χειμερινούς αγώνες του Βανκούβερ, αλλά και για τους αγώνες του Λονδίνου το 2012.

Χρειαζόμαστε ομάδα καθαρή, με επιστημονική και οικονομική υποστήριξη στην δύσκολη περίοδο της προετοιμασίας και από την άλλη μεριά, πρέπει να ξεκινήσουμε το μεγάλο έργο στην καταπολέμηση της βίας και της χυδαιολογίας στα γήπεδα.

Πρέπει να δουλέψουμε στο εκπαιδευτικό κομμάτι ώστε οι νεότερες γενιές να έρθουν πιο κοντά στα Ολυμπιακά ιδεώδη και να επιστρέψουν στον αθλητισμό και στα στάδια.

Το θέμα του ντόπινγκ είναι μια δύσκολη υπόθεση που πρέπει να καταπολεμηθεί από όλους. Όλοι πρέπει να κάνουν αυτό που πρέπει για να καθαρίσει ο αθλητισμός. Και εμείς ως Ολυμπιακή Επιτροπή πρέπει να βάλουμε το λιθαράκι μας.

Πάντα ήθελα να είμαι κοντά στην Ολυμπιακή επιτροπή. Δεν σταμάτησα να παρακολουθώ τα αθλητικά δρώμενα. Όταν μου προτάθηκε να είμαι υποψήφιος δέχθηκε με μεγάλη χαρά. Οι συνάδελφοι με προωθούσαν με πολύ μεγάλη χαρά.

Δε σχολιάζω τα όσα είπε ο Μίνωας Κυριακού.

Δεν υπάρχει ασυμβίβαστο με την εργασία μου στο Χρηματιστήριο. Είναι μια Ανώνυμη Εταιρία που μου δίνει τα προς το ζην, ενώ η Ολυμπιακή επιτροπή είναι το μεράκι μου».
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση στην Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες