Κλήσεις Εθνικής Ανδρών (24/1/08)

Λάβετε μέρος στην ανοικτή συμμετοχή για το Ελληνικό Πόλο.

Συντονιστής: Lambros10

Κλήσεις Εθνικής Ανδρών (24/1/08)

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Ιαν 25, 2008 3:44 pm

-. Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Σάντρο Καμπάνια, ανακοίνωσε σήμερα (Πέμπτη) τα ονόματα των διεθνών που θα μεταβούν στη Ρώμη - την προσεχή Κυριακή - για κοινό καμπ (27-30/12) της Εθνικής μας ομάδας υδατοσφαίρισης των Ανδρών, με την αντίστοιχη της Ιταλίας και εν όψει της συμμετοχής στο Προολυμπιακό τουρνουά (2-9 Μαρτίου, Οραντέα).

Είναι οι:
Γιώργος Ρέππας, Κώστας Φλέγκας (τερματοφύλακες), Δημήτρης Μάζης, Τάσος Σχίζας, Δημήτρης Μιτελούδης, Κώστας Κοκκινάκης (αμυντικοί), Μανώλης Μυλωνάκης, Γιώργος Ντόσκας, Γιάννης Θωμάκος, Χρήστος Αφρουδάκης, Αργύρης Θεοδωρόπουλος, Γιάννης Φουντούλης, Αλέξανδρος Γούνας (περιφερειακοί), Γιώργος Αφρουδάκης, Αντώνης Βλοντάκης, Γιώργος Χατζηδάκης (φουνταριστοί).

Στη Ρώμη, εκτός των 16 διεθνών πολιστών και του Σάντρο Καμπάνια, μεταβαίνουν ακόμη οι συνεργάτες του ομοσπονδιακού τεχνικού Παναγιώτης Τρούλος και Θόδωρος Μπερδές, ο φυσικοθεραπευτής Αλέξανδρος Κολλιάτος, ο γιατρός Γιώργος Μαρίνος και ο υπεύθυνος στατιστικής Γιάννης Μοντεσάντος.

Πηγή : Δελτίο Τύπου της ΚΟΕ

Μεγάλη είδηση η επιστροφή του Γιάννη Θωμάκου στην Εθνική ομάδα, έστω και σε προπονητικό τουρνουά βέβαια.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Re: Κλήσεις Εθνικής Ανδρών (24/1/08)

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Ιαν 25, 2008 4:12 pm

vs έγραψε:-. Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Σάντρο Καμπάνια, ανακοίνωσε σήμερα (Πέμπτη) τα ονόματα των διεθνών που θα μεταβούν στη Ρώμη - την προσεχή Κυριακή - για κοινό καμπ (27-30/12) της Εθνικής μας ομάδας υδατοσφαίρισης των Ανδρών, με την αντίστοιχη της Ιταλίας και εν όψει της συμμετοχής στο Προολυμπιακό τουρνουά (2-9 Μαρτίου, Οραντέα).

Είναι οι:
Γιώργος Ρέππας, Κώστας Φλέγκας (τερματοφύλακες), Δημήτρης Μάζης, Τάσος Σχίζας, Δημήτρης Μιτελούδης, Κώστας Κοκκινάκης (αμυντικοί), Μανώλης Μυλωνάκης, Γιώργος Ντόσκας, Γιάννης Θωμάκος, Χρήστος Αφρουδάκης, Αργύρης Θεοδωρόπουλος, Γιάννης Φουντούλης, Αλέξανδρος Γούνας (περιφερειακοί), Γιώργος Αφρουδάκης, Αντώνης Βλοντάκης, Γιώργος Χατζηδάκης (φουνταριστοί).

Στη Ρώμη, εκτός των 16 διεθνών πολιστών και του Σάντρο Καμπάνια, μεταβαίνουν ακόμη οι συνεργάτες του ομοσπονδιακού τεχνικού Παναγιώτης Τρούλος και Θόδωρος Μπερδές, ο φυσικοθεραπευτής Αλέξανδρος Κολλιάτος, ο γιατρός Γιώργος Μαρίνος και ο υπεύθυνος στατιστικής Γιάννης Μοντεσάντος.

Πηγή : Δελτίο Τύπου της ΚΟΕ

Μεγάλη είδηση η επιστροφή του Γιάννη Θωμάκου στην Εθνική ομάδα, έστω και σε προπονητικό τουρνουά βέβαια.


Σιγουρα αξιζε την κληση, βασει της αποδοσης που ειχε φετος. Να δουμε αν ξανακολλησει με τους παλιοτερους...
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό otto11 » Παρ Ιαν 25, 2008 4:54 pm

ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΛΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ

ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ Μ@Λ@ΚΙ@ ΠΕΡΙ ΑΣΤΑΘΕΙΑΣ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΣΠΑΖΟΜΑΙ.
ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ.

ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ ΠΑΙΔΕΥΟΥΣΙΝ ΑΘΛΗΤΕΣ!!!!
Άβαταρ μέλους
otto11
 
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 6:28 pm
Τοποθεσία: INSIDE THE POOL

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Ιαν 25, 2008 4:58 pm

Τον έχεις δει το Φίλιππο φέτος ; Θεωρείς ότι είναι έστω νούμερο 3 αυτή τη στιγμή ; Εγώ εκπλήσσομαι που δεν καλεί τον Πρωτονοτάριο και είναι η δεύτερη σερί φορά που τον αγνοεί.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό otto11 » Παρ Ιαν 25, 2008 5:17 pm

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΓΩ ΚΑΤΙ
ΤΟ ΚΡΙΣΙΜΟ ΟΤΑΝ ΚΑΛΕΙΣ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ
ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΜΟΝΟΝ?

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ Η ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ Π.Χ. ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΗ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΙΟΣ ΣΤΑ ΣΟΥΤ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΧΤΗ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΝΑ ΑΠΟΔΙΔΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ .
ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΣΑΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΣΟΥ.
ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ ΣΟΥ
Άβαταρ μέλους
otto11
 
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 6:28 pm
Τοποθεσία: INSIDE THE POOL

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Ιαν 25, 2008 5:30 pm

otto11 έγραψε:ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΓΩ ΚΑΤΙ
ΤΟ ΚΡΙΣΙΜΟ ΟΤΑΝ ΚΑΛΕΙΣ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ
ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΜΟΝΟΝ?

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ Η ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ Π.Χ. ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΗ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΙΟΣ ΣΤΑ ΣΟΥΤ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΧΤΗ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΝΑ ΑΠΟΔΙΔΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ .
ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΣΑΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΣΟΥ.
ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ ΣΟΥ


Και αυτο ακριβως κανει ο Καμπανια, δεν το εχεις καταλαβει? Εξαλλου για αυτο πληρωνεται.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό otto11 » Παρ Ιαν 25, 2008 5:34 pm

ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ Ο ΚΑΜΠΑΝΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ
ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΝΑΓΚΑΖΕΤΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ.

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΥΡΑΖΟΥΜΕ ΑΝ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΕΛΕΟΣ!!!
Άβαταρ μέλους
otto11
 
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 6:28 pm
Τοποθεσία: INSIDE THE POOL

Δημοσίευσηαπό sharkface » Παρ Ιαν 25, 2008 5:35 pm

otto11 έγραψε:ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ Ο ΚΑΜΠΑΝΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ
ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΝΑΓΚΑΖΕΤΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ.

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΥΡΑΖΟΥΜΕ ΑΝ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΕΛΕΟΣ!!!


Γιατι ειναι σε καλυτερη Εθνικη Ομαδα απο της χωρας του
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Ιαν 25, 2008 9:06 pm

Στην εθνική της χώρας του δεν ήταν πριν έρθει σε μας ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Σάβ Ιαν 26, 2008 4:35 pm

Σωστά...

Στον πρώτο τελικό του World League 2002 στην Πάτρα
ήταν ομοσπονδίακός της Ιταλικής ομάδας...
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Τρί Ιαν 29, 2008 4:48 am

Ουτε κι εμενα μου αρεσει ο Καμπανια αλλα μου αρεσει παρα πολυ το χαλκινο μεταλλιο!! Οποτε τον δεχομαι και τον ευχαριστω που βοηθησε τη χωρ μου να διακριθει.
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό otto11 » Τρί Ιαν 29, 2008 2:13 pm

Καλό το χάλκινο μετάλλιο αλλά μήπως θα μπορούσε να είχε άλλο χρώμα?
H να υπήρχαν και άλλα μετάλλια?
Ή μήπως γενικά τα μετάλλια είναι και λίγο σπρωγμένα και απο τις ομοσπονδίες και είναι καλύτερα να βλέπουμε και να αξιολογούμε την δουλειά ενός προπονητή απο την φιλοσοφία του στο παιχνίδι?
Ξαναλέω μιλάμε κατά καιρούς για διάφορα στύλ παιχνιδιών έχουμε την δυνατότητα να πούμε οτι οι Έλληνες έχουν το δικό τους στύλ "σχολή"?
Άβαταρ μέλους
otto11
 
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 6:28 pm
Τοποθεσία: INSIDE THE POOL

Δημοσίευσηαπό arkouda » Παρ Μάιος 09, 2008 2:52 pm

otto11 έγραψε:ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΛΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ

ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ Μ@Λ@ΚΙ@ ΠΕΡΙ ΑΣΤΑΘΕΙΑΣ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΣΠΑΖΟΜΑΙ.
ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ.

ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ ΠΑΙΔΕΥΟΥΣΙΝ ΑΘΛΗΤΕΣ!!!!



Αν και καθυστερημένα γράφω, να σου υπενθυμίσω ότι φέτος ο Καραμπέτσος τις περισσότερες φορές ήταν κάτω του μετρίου και κρέμασε πολλές φορές την ομάδα του σε κρίσιμα παιχνίδια.(εκ των έσω οι πληροφορίες)
arkouda
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Παρ Μάιος 09, 2008 1:58 pm

Δημοσίευσηαπό NO FOUL » Σάβ Μάιος 10, 2008 7:30 am

arkouda έγραψε:
otto11 έγραψε:ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΛΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ

ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ Μ@Λ@ΚΙ@ ΠΕΡΙ ΑΣΤΑΘΕΙΑΣ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΣΠΑΖΟΜΑΙ.
ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ.

ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ ΠΑΙΔΕΥΟΥΣΙΝ ΑΘΛΗΤΕΣ!!!!



Αν και καθυστερημένα γράφω, να σου υπενθυμίσω ότι φέτος ο Καραμπέτσος τις περισσότερες φορές ήταν κάτω του μετρίου και κρέμασε πολλές φορές την ομάδα του σε κρίσιμα παιχνίδια.(εκ των έσω οι πληροφορίες)

Απορώ γιατί παίζει ακόμη το θέμα με Καραμπέτσο και κάθε τερματοφύλακα που ζήτημα είναι αν σε δύο τρία χρόνια παίζουν ακόμη πόλο. Φέτος ειδικά με Πανευρωπαϊκό και World League πριν την Ολυμπιάδα είναι ευκαιρία να δοκιμαστούν και νέοι ελπιδοφόροι τερματοφύλακες που αν μη τι άλλο παίξανε και καλά στις ομάδες τους.
NO BALL, NO FOUL?
NO FOUL
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2007 11:51 am
Τοποθεσία: ATHENS


Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση στην Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες