ΤΟΥΡΝΟΥΑ Α2 - ΣΕΔΥ

Ενημερωθείτε για τα διάφορα tournaments καί φιλικές αναμετρήσεις. Αποτελέσματα και εντυπώσεις.

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό ale3is » Τρί Οκτ 14, 2008 2:11 am

Ο λογος που δεν ηταν η Γλυφαδα νομιζω πως ειναι τα γεγονοτα στον τελικο της Α1 γυναικων περσυ....
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Τρί Οκτ 14, 2008 1:34 pm

statler έγραψε:Νηρέας: Χωρίς να τον δω, όλες οι ομάδες κάναν πάρτι. Λογικό μου φαίνεται αφού η ομάδα αποτελείται από μικρούς σε ηλικία παίχτες. Άλλωστε το είχε αναφέρει και ο προπονητής τους. Έτσι βλέπω να τη βγάζει και στο πρωτάθλημα.

ΚΟΠΙ - Καλαμάκι: είναι από τους αγώνες που παρακολούθησα. Χωρίς μεγάλες διαφορές, το ΚΟΠΙ φάνηκε πιο έτοιμο από πλευράς προετοιμασίας. Σε κάποια φάση το γύρισε στη ζώνη (ένα είδος ανάμεσα) και μπλόκαρε τους παίχτες του Καλαμακίου. Από το Καλαμάκι λείπαν 3 και από το ΚΟΠΙ 1, από τους θεωριτικά βασικούς παίχτες.

Για τον Ιωνικό τι να πω. Προφανώς δε μπορείς να πάρεις δέιγμα το παιχνίδι με τον Νηρέα. Με τον Ηλυσιακό όμως, το οποιο είναι το 2ο παιχνίδι που παρακολούθησα, μπορείς να καταλάβεις κάποια πράγματα. Έχει κολύμπι κατηγορίας Α2 (όχι για να φέυγει κόντρες) και φάνηκε σε πολύ καλύτερη κατασταση από τον Ηλυσιακό από πλευρά προετοιμασίας. Ο Ηλυσιακός μπλόκαρε όταν ο Ιωνικός το γύρισε στη ζώνη. Επίσης φάνηκε πολύ η απειρία στην κατηγορία. Από πλευράς ρόστερ, ο Ηλυσιακός έιναι πιο πλήρης και καλύτερος ποιοτικά (αν και άκουσα οτι λείπαν 1-2 από Ιωνικό)


Thanks for the information!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Οκτ 14, 2008 1:40 pm

ale3is έγραψε:Ο λογος που δεν ηταν η Γλυφαδα νομιζω πως ειναι τα γεγονοτα στον τελικο της Α1 γυναικων περσυ....

Εδώ ξανασφύριξαν υπέρ τους μια βδομάδα μετά, ο Γάτος έφαγε ποινή-χάδι και μετά από τόσους μήνες θα την πληρώσει το ανδρικό τους ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό water-poloholic » Τετ Οκτ 15, 2008 3:26 am

Σαν ποιο αρμόδιος θα απαντήσω εγώ . Το να κατέβω στο τουρνουά ήταν πάρα πολύ παραγωγικό γιατί οι μικροί κατάλαβαν πάρα πολλά και εγώ είδα πολλές ελλείψεις μας που χρειάζεται να δουλέψω ! Προσγειώθηκαν στην πραγματικότητα και είδαν τι σημαίνει πόλο ! Και όχι αυτό το μπάχαλο που τους μαθαίνουν στις κατηγορίες ! που θεωρούν παικταρά αυτόν που κάνει τρίπλες και βάζει τα ποιο πολλά γκόλ χωρίς να τον νοιάζει πόσα γκολ θα φάει η ομάδα εξαιτίας του . Ήθελα να δω πως θα σταθούν οι μικροί μέσα στους μεγάλους .Μερικοί κατέβηκαν από το καλάμι που είχαν καβαλήσει και πλέον δουλεύουν σοβαρά . Συν ότι πολλοί ανέβηκαν ψυχολογικά επειδή είδαν ότι μπορούσαν να παλέψουν με τους μεγάλους τις Α2 . Γιατί είχαν μια φοβία πριν τους αγώνες και αμφιβολία !

Ατομικά πήγαν καλά (το καλά το λέω με βάση αυτά που έχουν μάθει μέχρι τώρα ) αλλά σαν ομάδα δεν ξέρουν να παίζουν καθόλου (εξάλλου δεν χρειάστηκε ποτέ στην μέχρι τώρα καριέρα τους γιατί στα πρωταθλήματα κατηγοριών δεν τους μάθαιναν να παίζουν έτσι ) !
Γι’ αυτό και έγιναν κάτι σκορ 15 -1 . Τρώγαμε συνέχεια γκολ στην κόντρα επειδή κάποιοι χάζευαν το σουτ που κάναμε . Αυτά παθαίνεις όταν κατεβαίνεις σε αγώνες με γεννημένους 90΄ – 95΄. Γενικά πολλές ελλείψεις λόγω απειρίας και κακής παιδείας ! Δόξα το Θεό όρεξη και ταλέντο υπάρχει για να δουλέψουμε σκληρά και να πετύχουμε κάτι καλό στο τέλος !

Το καλό όταν δουλεύεις με μικρά παιδιά είναι ότι έχουν μεγάλα περιθώρια βελτίωσης και σε σύντομο χρονικό διάστημα ! Γι’ αυτό και είμαι αισιόδοξος !!!

Ήθελα να ευχαριστήσω όλους τους αντιπάλους που σεβάστηκαν το μικρό τις ηλικίας των παικτών μου και μάλιστα πολλές φορές τους έδιναν συμβουλές για κάποιες φάσεις . Ήταν πολύ καλή εμπειρία για τα παιδιά και κέρδισαν πολλά από αυτές τις κινήσεις !!!

Θα μπορούσα να γράψω και πολλά άλλα πράγματα που κερδίσαμε από αυτό το τουρνουά αλλά δεν θέλω να σας κουράσω !

Όσο γιατί δεν κάλεσαν την Γλυφάδα , δυστυχώς δεν ξέρω να απαντήσω !!! Λογικά το Νηρέα τον επέλεξαν επειδή βγήκε τρίτος πέρσι .
water-poloholic
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:26 am

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Οκτ 15, 2008 12:08 pm

Ευχαριστώ Χάρη. Ήσουν ιδιαίτερα διαφωτιστικός, αν και όπως είπα δεν ήσουν υποχρεωμένος. Πάντως είναι η πρώτη φορά που ακούω κάποιον να μου παρουσιάζει απάντηση στη συγκεκριμένη απορία μου.

Φυσικά το γιατί προσκάλεσαν το Νηρέα και όχι τη Γλυφάδα δε φταίει το σωματείο σας. Αναφέρθηκα στο Νηρέα μόνο και μόνο επειδή έχει αυτή τη μικρής ηλικίας ομάδα φέτος.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τετ Οκτ 15, 2008 1:07 pm

Το τουρνουα του ΣΕΔΥ και για τις δυο κατηγοριες, αρχικα ειναι για να συμμετεχουν οι 6 πρωτες ομαδες της προηγουμενης περιοδου.

Για την μεν Α1, δεν ξερω να απαντησω ακριβως, αλλα φανταζομαι και ας με διορθωσει καποιος αν εχω λαθος πως, ο ΟΣΦΠ δεν ελαβε μερος λογω της συμμετοχης του στο τουρνουα της Παρτιζαν, ο Εθνικος γιατι ηταν στην Πατρα σε κοινη προετοιμασια με την ΝΕΠ. Για τα Χανια δεν ξερω, αλλα μετα την συμμετοχη τους στην Μαλτα και το Μεσογειακο, ισως να μην ηθελαν να μπουν σε αλλα εξοδα.

Για την μεν Α2 και για την ομαδα μου ξερω, πως ειχαμε εκφρασει το ενδιαφερον μας να συμμετεχουμε, και μου ειπαν πως αν και εφ' οσον δεν δηλωσουν συμμετοχη οι ομαδες που εχουν πρωτεραιοτητα, θα μας καλεσουν.
Οπερ και εγενετο.
Δεν ξερω τους λογους που δεν συμμετειχαν οι αλλες ομαδες.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τετ Οκτ 15, 2008 1:26 pm

Για τις ομαδες που ελαβαν μερος στο τουρνουα, επιγραμματικα μπορουμε να πουμε τα εξης(αν και πολυ νωρις ακομα... ) :

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: Μπορει να ειναι και η εκπληξη της χρονιας, σε αντιθεση με περυσι. Πολυ καλο υλικο, με ορεξη για καλο πολο. Θα ειναι δυσκολο να ηττηθει και ολα θα εξαρτηθουν απο το ποσο μακρια θελουν να πανε.
ΚΑΛΑΜΑΚΙ: Ξεκινησε την χρονια ως φαβορι και με αυτον τον τιτλο θα πορευτει. Με πολλες λυσεις σε ολες τις θεσεις(και 18-19 ετοιμοπολεμους παικτες) θετει υποψηφιοτητα για ανοδο.
ΙΩΝΙΚΟΣ: Σκληρο καρυδι και οταν θα ειναι πληρεις και θα κανει και προπονηση στο Κολυμβητηριο του, θα δεσει και περισσοτερο. Δυσκολη χρονια, παντως και δυσκολο εγχειρημα. Ο χρονος θα δειξει.
ΝΗΡ.ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ: Σιγουρα η πιο αδυνατη ομαδα. Μεγαλο κερδος, ομως οι "κοντρες" με τους πιο μεγαλους και εμπειρους παικτες. Πρωτο φαβορι για την Β'. (Σορρυ Χαρη...)
ΚΟΠΙ: Στα πρωτα του διπλα το "γειτονακι" εδειξε πολυ καλα πραγματα. Με την παροδο του χρονου το μειγμα "καινουριων" εμπειρων + των "παλιων" νεων και μεγαλων, θα γινεται και καλυτερο. Προβλεπω μεγαλες "ναυμαχιες" στην Αθηνα. Ειναι ικανοι για ψηλα, αλλα δεν ξερω ποσο ψηλα θελουν...
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Θελει χρονο ακομη. Με 7 καινουρια προσωπα στην ομαδα, ειναι νωρις για καποια προβλεψη. Η ομαδα θα στηριχθει στην καλη της αμυνα(εχει αλλωστε 3 πολυ καλους τερματοφυλακες), στην φυσικη της κατασταση και θα αναζητησει την ισορροπια που της λειπει στην επιθεση. Ελπιζω πως ολα θα κυλησουν ομαλα και θα πετυχουμε τον στοχο μας, που δεν ειναι αλλος απο την παραμονη και οτι καλυτερο...
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Διάφορα Τουρνουά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες