1ο Τρόπαιο Πανιωνίου Νέων Ανδρών ('89) 15-18/03/07

Ενημερωθείτε για τα διάφορα tournaments καί φιλικές αναμετρήσεις. Αποτελέσματα και εντυπώσεις.

Συντονιστής: Lambros10

1ο Τρόπαιο Πανιωνίου Νέων Ανδρών ('89) 15-18/03/07

Δημοσίευσηαπό pzozef » Τετ Μαρ 07, 2007 6:10 pm

Ο Πανιώνιος διοργανώνει από 15 έως 18 Μαρτίου 2007 το "1ο Τρόπαιο Πανιωνίου Νέων Ανδρών" για αθλητές γεννημένους 1989 και νεότερους. Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης με συμμετοχή των Ομάδων:

    -Πανιωνίου ΓΣΣ,
    -Εθνικού Πειραιώς,
    -ΝΟ Βουλιαγμένης,
    -ΑΝΟ Γλυφάδας,
    -ΝΟ Καλαμακίου (Ανδρες),
    -ΓΣ Περιστερίου (Ανδρες).
Τελευταία επεξεργασία από pzozef και Παρ Μαρ 16, 2007 5:39 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Η σελίδα του Ν.Ο.Σύρου ----> www.nosyrou.gr !!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pzozef
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:59 pm
Τοποθεσία: Ermoupolis, Siros, GREECE

Δημοσίευσηαπό kalex12 » Πέμ Μαρ 08, 2007 1:48 pm

apo ti gnwrizw sto tournoua auto tha symmetasxei kai o N.O. Kalamatas se periptwsi pou den ginei ekeini tin periodo to prwtathlima
kalex12
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 12, 2005 5:19 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό kalex12 » Σάβ Μαρ 10, 2007 4:53 pm

telika, ontws tin thesi tis Kalamatas pire to peristeri.
kalex12
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 12, 2005 5:19 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό pzozef » Σάβ Μαρ 10, 2007 5:39 pm

Εχω την εντυπωση οτι οι ομάδες της Β΄Εθνικης ενω τους δινετε η δυνατοτητα να βρεθουν αντιμετωπες πριν το πρωταθλημα τους το αποφευγουν....γιατι? Για να μην μαθει η μια τα μυστικα της αλλης ; (kidding)
Η σελίδα του Ν.Ο.Σύρου ----> www.nosyrou.gr !!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pzozef
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:59 pm
Τοποθεσία: Ermoupolis, Siros, GREECE

Δημοσίευσηαπό ale3is » Σάβ Μαρ 10, 2007 7:29 pm

Νομιζω πως η μονη φορα που εχει γινει αυτο ειναι με εμας(καλαμακι) με το τουρνουα της Ηλιουπολης,σωστα?Ε,τοτε ειχαμε προταση να παιξουμε με τους Ανδρες του Πανιωνιου,του ΑΝΟΓ και του ΑΟΠΦ.Μηπως επρεπε να προτιμησουμε την Καλαματα και τους λοιπους???

ΥΓ:Και οπως ειπε και ο Νικος που δεν προσεξε τι προτιμησαμε(Βεβαια,ο προπονητης μας δεν ειχε ακουσει καθολου το τουρνουα της Ηλιουπολης) και ειπε κατι ασχετα για 16χρονους και τριπλες...Στο 25-4 δεν ξερω ποιος ετρωγε τις τριπλες ομως... :roll:
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό nick_h2o » Σάβ Μαρ 10, 2007 8:29 pm

Να αναφέρεις ότι στο παιχνίδι με το Φάληρο οι Άντρες έκαναν προπόνηση με τον Βλάχο σε διπλανή πισίνα και το Φάληρο έπαιζε με πιτσιρικάδες. Για τις άλλες ομάδες δεν έχω εικόνα για να γράψω. Αν θέλεις να γίνεις ειρωνικός προσπάθησε με άλλο τρόπο και επί προσωπικού.
Αν διαβάσεις λίγο παραπάνω θα δεις ότι παρέλειψα να δω και να σχολιάσω ότι παίζατε σε τουρνουά με Άντρες. Πάντοτε μια ομάδα αποδίδει καλύτερα όταν παίζει με έναν καλό αντίπαλο. Έτσι το Καλαμάκι παρουσίασε την καλύτερη του εικόνα σε πρωτάθλημα όταν επί ένα χειμώνα έκανε προπόνηση με αντίπαλο κάθε απόγευμα τον Παναθηναικό της Α1. Έφτασε να παίζει την άνοδο στην Α2 με αντίπαλο τον ΕΝΟΑ μέχρι το τέλος και χωρίς αληθινό φουνταριστό όλη τη χρονιά. Την επόμενη χρονιά χωρίς πισίνα και χωρίς προπονήσεις η ομάδα κατέληξε στην Γ΄ Εθνική. Πέρυσι που είχε ομολογουμένως την πληρέστερη ομάδα μετά την Λάρισα γιατί δεν ανέβηκε. Αν μου δώσεις μια ειλικρινή και ικανοποιητική απάντηση θα σταματήσω το θέμα εδώ.
Άβαταρ μέλους
nick_h2o
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2005 8:57 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό gtaktt » Κυρ Μαρ 11, 2007 2:16 pm

nick_h2o έγραψε:Να αναφέρεις ότι στο παιχνίδι με το Φάληρο οι Άντρες έκαναν προπόνηση με τον Βλάχο σε διπλανή πισίνα και το Φάληρο έπαιζε με πιτσιρικάδες. Για τις άλλες ομάδες δεν έχω εικόνα για να γράψω. Αν θέλεις να γίνεις ειρωνικός προσπάθησε με άλλο τρόπο και επί προσωπικού.
Αν διαβάσεις λίγο παραπάνω θα δεις ότι παρέλειψα να δω και να σχολιάσω ότι παίζατε σε τουρνουά με Άντρες. Πάντοτε μια ομάδα αποδίδει καλύτερα όταν παίζει με έναν καλό αντίπαλο. Έτσι το Καλαμάκι παρουσίασε την καλύτερη του εικόνα σε πρωτάθλημα όταν επί ένα χειμώνα έκανε προπόνηση με αντίπαλο κάθε απόγευμα τον Παναθηναικό της Α1. Έφτασε να παίζει την άνοδο στην Α2 με αντίπαλο τον ΕΝΟΑ μέχρι το τέλος και χωρίς αληθινό φουνταριστό όλη τη χρονιά. Την επόμενη χρονιά χωρίς πισίνα και χωρίς προπονήσεις η ομάδα κατέληξε στην Γ΄ Εθνική. Πέρυσι που είχε ομολογουμένως την πληρέστερη ομάδα μετά την Λάρισα γιατί δεν ανέβηκε. Αν μου δώσεις μια ειλικρινή και ικανοποιητική απάντηση θα σταματήσω το θέμα εδώ.


vlepw nick h20 oti fagwnese sigkekrimena me to kalamaki.an mou peis poios nick eisai isws katalavw to logo.oso gia to giati den anevike perisi to kalamaki stin a2 min perimeneis na akouseis oti eftege mono o proponitis.itan poles oi sigkiries kai prwti prwti itan to oti den eimastan omada.o kathenas epeze gia ti parti tou kai se auto o proponitis itan o monos pou den eftege.telos pantwn auta prws to parwn
Άβαταρ μέλους
gtaktt
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 20, 2006 1:28 pm
Τοποθεσία: palaio faliro

Δημοσίευσηαπό nikos.th » Κυρ Μαρ 11, 2007 3:08 pm

Φίλε Αλέξη,
που προσβάλεις και προβάλεις ένα σκόρ 25-4 για να υποβιβάσεις ή δεν ξέρω εγώ τί θέλεις να κάνεις.
Ξερεις ότι προσβάλεις και εμένα (σαν προπονητή)που ξενυχτάω τα βράδυα στην πισίνα με ελάχιστα λεφτά για να υπάρχει το Ελληνικό???????????
Φίλε Αλέξη,
σκέφτηκες ποτέ πώς επιβιώνει μία ομάδα?????????
Σεβάστηκες ποτέ αυτούς που ενδιαφέρονται πραγματικά για το χώρο και δίνουν απο 4 χρονών τα εσώψυχά τους για έχεις εσύ την δυνατότητα να κολυμπάς?????????????
Ενδιαφέρθηκες ποτέ να μάθεις 5 πράγματα παραπάνω για το χώρο,πηγαίνοντας σε κάποιο σεμινάριο???
Σε κάποια Σχολή????
Δεν έχεις σεβασμό και δεν σε αδικό όμως γιατί υπηρξες πάντα αθλητης για να υπάρχεις,τίποτα παραπάνω.....
Εμείς λοιπόν που κάναμε το κάτι παραπάνω και φάγαμε τα χρόνια μας στην πισίνα,απαιτούμε σεβασμό απο εσένα και απο κάποιους άλλους που δεν μας ξέρουν και προσβάλουν την προσπάθειά μας
Αντί να κράζεις για ένα ανύπαρκτο σκόρ 100-4 λοιπόν βοήθησε εμάς όλους να πάμε μπροστά το πόλο σε αυτές τις κατηγορίες για να συνεχίσουμε να αγαπάμε και να ζούμε μέσα απο αυτό...

ΑΥΤΑ
Άβαταρ μέλους
nikos.th
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2005 9:49 am
Τοποθεσία: Athens,Greece

Δημοσίευσηαπό nick_h2o » Κυρ Μαρ 11, 2007 3:21 pm

Έχοντας ξεκινήσει ως αθλητής απ'το Καλαμάκι (από 4 ετών) θα πρέπει να καταλάβεις ότι πονάω την ομάδα αυτή περισσότερο από κάθε έναν που αγωνίζεται τώρα και λυπάμαι πολύ όταν βλέπω να γίνεται αντικείμενο συζήτησης παραφιλολογίας και υπονοουμένων στο χώρο του υγρού στίβου (με αφορμή τα περσινά). Έμεινα στην ομάδα όταν έφυγε το 80% των παικτών μετά τον υποβιβασμό στην Γ'Εθνική. Ανεβήκαμε πάλι στη Β'Εθνική την αμέσως επόμενη χρονιά παίζοντας ως ομάδα (περισσότερο παρέα) και όχι ατομικά. Έφυγα απ'την ομάδα διωγμένος (με αήθη πρόκληση και αστεία δικαιολογία) σα να ήμουν ξένο στοιχείο. Καμία αναγνώριση σε αυτά που έχω προσφέρει ως αθλητής τόσα χρόνια στο σωματείο αλλά και κανένας σεβασμός στην οικογένεια μου που αποτελεί κομμάτι της ιστορίας του συλλόγου.

Την υποκρισία δεν την συγχωρώ ποτέ και σε κανέναν.
Άβαταρ μέλους
nick_h2o
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2005 8:57 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό nikos.th » Κυρ Μαρ 11, 2007 3:34 pm

Νίκο σε αυτό δεν σου φταίει όμως κανένας αθλητης του Καλαμακίου αυτή τη στιγμή για να έρχεσαι σε αντιπαράθεση μαζί του

θα σε παρακαλούσα λοιπόν ότι προσωπικά έχεις με ένα σύλλογο να μήν τα βγάζεις στους παίχτες αλλά να λές απλά την άποψή σου χωρίς να υποβιβάζεις κανέναν.
Τα παιδιά που παίζουν στο Καλαμάκι κάνουν τη δική τους προσπάθεια,όπως έκανες και εσύ όταν έπαιζες εκεί.Σίγουρα και θα υποστηρίξουν την ομάδα τους.Εσύ τώρα μετά απο αυτό που έγραψες απέδειξες πως έχεις ψυχή και αγαπάς το χώρο γιατί αυτός σε πλήγωσε και εσύ συνεχίζεις να το υπηρετείς.

καλή συνέχεια σε όλους και καλή προσπάθεια σε όλους για το καλύτερο
Άβαταρ μέλους
nikos.th
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2005 9:49 am
Τοποθεσία: Athens,Greece

Δημοσίευσηαπό gtaktt » Κυρ Μαρ 11, 2007 3:50 pm

nikos.th έγραψε:Φίλε Αλέξη,
που προσβάλεις και προβάλεις ένα σκόρ 25-4 για να υποβιβάσεις ή δεν ξέρω εγώ τί θέλεις να κάνεις.
Ξερεις ότι προσβάλεις και εμένα (σαν προπονητή)που ξενυχτάω τα βράδυα στην πισίνα με ελάχιστα λεφτά για να υπάρχει το Ελληνικό???????????
Φίλε Αλέξη,
σκέφτηκες ποτέ πώς επιβιώνει μία ομάδα?????????
Σεβάστηκες ποτέ αυτούς που ενδιαφέρονται πραγματικά για το χώρο και δίνουν απο 4 χρονών τα εσώψυχά τους για έχεις εσύ την δυνατότητα να κολυμπάς?????????????
Ενδιαφέρθηκες ποτέ να μάθεις 5 πράγματα παραπάνω για το χώρο,πηγαίνοντας σε κάποιο σεμινάριο???
Σε κάποια Σχολή????
Δεν έχεις σεβασμό και δεν σε αδικό όμως γιατί υπηρξες πάντα αθλητης για να υπάρχεις,τίποτα παραπάνω.....
Εμείς λοιπόν που κάναμε το κάτι παραπάνω και φάγαμε τα χρόνια μας στην πισίνα,απαιτούμε σεβασμό απο εσένα και απο κάποιους άλλους που δεν μας ξέρουν και προσβάλουν την προσπάθειά μας
Αντί να κράζεις για ένα ανύπαρκτο σκόρ 100-4 λοιπόν βοήθησε εμάς όλους να πάμε μπροστά το πόλο σε αυτές τις κατηγορίες για να συνεχίσουμε να αγαπάμε και να ζούμε μέσα απο αυτό...

ΑΥΤΑ


nomizw oti egine mia pareksigisi edw. o ale3is irthe se antiparathesi me ton nick h20 kai oxi me to elliniko.apla epeidi kserei paidia apo tin omada tis mesogeiou eksefrase ti gnemi tou i opoia den egine apodekti apo ton nick kai etsi ksekinise i ''diamaxi'' metaksi ellinikou kai mesogeiou. den iparxei logos gia ek neou diamaxes.psixraimia paidia...
Άβαταρ μέλους
gtaktt
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 20, 2006 1:28 pm
Τοποθεσία: palaio faliro

Δημοσίευσηαπό ale3is » Κυρ Μαρ 11, 2007 4:38 pm

Λοιπον,επειδη δεν εχω ορεξη για τετοια,δεν εχω κανενα προβλημα με το Ελληνικο.ΚΑΝΕΝΑ ομως!Προβλημα εχω με τα προσβλητικα σχολια που εκανε ο Νικος για τον Ν.Ο.Μεσογεια...Ή μαλλον για τα παιδια που παιζουν εκει...Το σκορ το ειπα μονο και μονο για να δω τι θα πει μετα απο αυτα που ειχε πει για την ποιοτητα αυτων των παιχτων.Κυριε Νικο.ΤΗ δεν νομιζω να με γνωριζετε για να ξερετε αν και για ποιο λογο υπηρξα αθλητης...Οποτε τα σχολια περιτευουν...Καλη επιτυχια στο Ελληνικο,λογικα αυτο θα παρει την δευτερη θεση στην Δ και μπραβο του που μαζεψε τοσα παιδια!Καλη συνεχεια σε ολους...
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό nick_h2o » Κυρ Μαρ 11, 2007 5:01 pm

Επ'ουδενί δεν προσέβαλα κανέναν παίκτη του Καλαμακίου. Ίσα ίσα που γνωρίζω πολύ καλά και σέβομαι την αξία 2 χαρισματικών αριστερόχειρων (ale3is και gtaktt).Δεν προσπαθώ να τους κολακεύσω κατόπιν εορτής για να γλυκάνω το χάπι. Οι παίκτες είναι έξω απ'αυτά που σχολιάζω. Κανένας παίκτης δεν με έδιωξε απ'την ομάδα γιατί δεν είχε τη δικαιοδοσία να το κάνει. Άλλοι παίρνουν αυτές τις αποφάσεις και θα κριθούν απ'τα αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
nick_h2o
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2005 8:57 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό pzozef » Τετ Μαρ 14, 2007 7:34 pm

Το πρόγραμμα των αγώνων είναι το εξής:

Πέμπτη 15/3/07
20.30 ΝΟΒ - ΝΟΚ
21.45 ΑΝΟΓ - ΕΟΠΦ

Παρασκευή 16/3/07
20.30 ΠΓΣΣ - ΓΣΠ
21.45 ΝΟΚ - ΕΟΠΦ

Σάββατο 17/3/07
12.30 ΓΣΠ - ΝΟΒ
13.45 ΠΓΣΣ - ΑΝΟΓ

17.00 ΕΟΠΦ - ΝΟΒ
18.15 ΓΣΠ - ΑΝΟΓ
19.30 ΠΓΣΣ - ΝΟΚ

Κυριακή 18/3/07
09.00 ΝΟΚ - ΓΣΠ
10.15 ΝΟΒ - ΑΝΟΓ
11.30 ΕΟΠΦ - ΠΓΣΣ

15.00 ΑΝΟΓ - ΝΟΚ
16.15 ΕΟΠΦ - ΓΣΠ
17.30 ΝΟΒ - ΠΓΣΣ.
Τελευταία επεξεργασία από pzozef και Πέμ Μαρ 15, 2007 2:28 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Η σελίδα του Ν.Ο.Σύρου ----> www.nosyrou.gr !!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pzozef
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:59 pm
Τοποθεσία: Ermoupolis, Siros, GREECE

ΕΟΠΦ

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Πέμ Μαρ 15, 2007 1:15 am

Απλώς για να σας ξεμπερδέψω, γιατι με τα αρχικά είναι εύκολο να την...πατήσουμε.

Όπου ΕΟΠΦ= ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ (ΠΕΙΡΑΙΩΣ).
ΠΓΣΣ= ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΓΣΠ= ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Τα υπόλοιπα νομίζω τα γνωρίζετε.

ΥΓ Φίλε ζοζέφ, βιάστηκες να το ανεβάσεις και δεν καταλαβαίνει όλος ο κόσμος με τα αρχικά.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό ale3is » Πέμ Μαρ 15, 2007 9:15 am

το γελειο της υποθεσης ειναι οτι βαλατε τις δυο μοναδικες ανδρικες ομαδες να παιξουν Κυριακη πρωι στις 9:00...Δεν μπορουσαν να μπουν καποιες αλλες ομαδες εκει?Αφηστε μας να κοιμηθουμε :lol:
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό nikos.th » Πέμ Μαρ 15, 2007 9:38 am

κάτι παίζει με τις ημερομηνίες όμως.....
Άβαταρ μέλους
nikos.th
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2005 9:49 am
Τοποθεσία: Athens,Greece

Δημοσίευσηαπό gtaktt » Πέμ Μαρ 15, 2007 12:33 pm

egw pantws pisteuw oti to kuriakatiko paixndi metaksi kalamakiou kai peristeriou de prokeite na ginei.thimithite to.i wra auti akoma kai gia tous genithis to 89 einai treli.poso mallon gia antrikes omades pou arketa atoma gnwrizw douleuoun vradi.an mporei kapoios as to metaferei wste na ginei kapoia allagi
Άβαταρ μέλους
gtaktt
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 20, 2006 1:28 pm
Τοποθεσία: palaio faliro

Re: ΕΟΠΦ

Δημοσίευσηαπό pzozef » Πέμ Μαρ 15, 2007 2:32 pm

COACHFK έγραψε:ΥΓ Φίλε ζοζέφ, βιάστηκες να το ανεβάσεις και δεν καταλαβαίνει όλος ο κόσμος με τα αρχικά.

Τα αρχικα μπορει να μην τα καταλαβαινει καποιος αλλα στο πρωτο κιολας post αναφερονται οι ομαδες αναλυτικότατα οπου μπορει να γινει επιβεβαιωση. :lol:
Η σελίδα του Ν.Ο.Σύρου ----> www.nosyrou.gr !!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pzozef
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:59 pm
Τοποθεσία: Ermoupolis, Siros, GREECE

.

Δημοσίευσηαπό melahrinos » Παρ Μαρ 16, 2007 4:51 pm

re paidia allaxte to paixnidi tis kuriakis to prwi o gtaktt exei dikio de tha erthei kaneis..kai an erthoun na doume ti paixnidi tha ginei...
melahrinos
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Τετ Ιαν 17, 2007 3:05 pm

Επόμενο

Επιστροφή στο Διάφορα Τουρνουά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron