Τουρνουά Βουλιαγμένης

Ενημερωθείτε για τα διάφορα tournaments καί φιλικές αναμετρήσεις. Αποτελέσματα και εντυπώσεις.

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Οκτ 02, 2007 4:31 pm

Ρε παιδια κυτταξτε το προγραμμα και θα καταλαβετε γιατι πιστευω οτι ο ΠΑΟ ειναι για φουντο.
Επισης οι φουνταριστοι ειναι καλοι θεωρητικα, αλλα δεν γνωριζουμε σε τι κατασταση θα βρεθουν φετος. Ο Δημου προερχεται απο βαρυ τραυματισμο με την μηχανη του και εχει φυσικα πλεον και το μαγαζι του στην Γλυφαδα, το οποιο θα του φαει πολυ χρονο και διαθεση. Ο Μπιτσακος ειναι 36 και ισως μερικες φορες τον δουμε και τελευταιο.
Απο περυσι, εκτος απο τους 2 ξενους, λειπουν και ο Γεωργαρας και ο Λαζαρης που βοηθουσαν πολυ. Μην ξεχναμε τα μονιμα διοικητικα προβληματα, τα οποια ειναι σιγουρο οτι θα μεγαλωσουν φετος με δεδομενη την μη υπαρξη των οικονομικων δεδομενων που υπηρχαν μετα την μετακινηση της ομαδας στην Λεωφορο απο το ΟΑΚΑ.
Για να καταλαβετε τι εννοω, ολοκληρος ο ερασιτεχνης στηριζει την οικονομικη του ευελιξια στην ΠΑΕ ΠΑΟ απο την οποια παιρνει ποσοστο 10% επι των εισητηριων. Με δεδομενη την κοντρα Βαρδινογιαννη Γιαννακοπουλου, η ΠΑΕ εφευρισκει συνεχως νεα εξοδα διοργανωσης αγωνων (σεκιουριτι, καθαρισμος, εξοδα λειτουργιας, εξοδα εισητηριων κλπ κλπ), ωστε να αποδιδει στον ερασιτεχνη οσο το δυνατον λιγοτερα ποσα.
Μετα το πρωτο ντερμπι στην Λεωφορο μεταξυ Παναθηναικου - Ολυμπιακου πριν 1 μηνα, ο ερασιτεχνης ελαβε το ιλιγγιωδες ποσον των 1.000 (χιλιων) €. Αυτος ηταν και ο λογος που καθυστερησε τοσο πολυ η εναρξη της προετοιμασιας, αλλα και η ολοκληρωση των μεταγραφων.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Οκτ 02, 2007 4:35 pm

COACHFK έγραψε:
vs έγραψε:Επισης οποιος εχει "ματι" θα μπορουσε να δει ορισμενα ενδιαφεροντα στοιχεια.

... μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος ;


Είναι γνωστή η τακτική του σκυλοψαρό-φατσούλα/τσιφούτη, που μειώνει τον συνομιλητή του ή τον κάνει να φαίνεται...αλεξιπτωτιστής για να βγαίνει από πάνω.

Βέβαια όποτε τον συμφέρει λέει για τελικούς...διηπειρωτικού κλπ., χαριτολογώντας. Ξεκαρδιστήκαμε με το αστείο, αλλά πως αφού 4ος δεν ήρθε στα final 4???

Το ότι ο ΠΑΟ, είναι πρώτος υποψήφιος για φούντο, πρέπει να έχεις πολύ "μάτι" ή να ξέρεις κάτι από μέσα για να το λες.

Εγώ δεν διαφωνώ με τις προβλέψεις του, άλλωστε σχεδόν συμπίπτουμε, αφού και την Βουλιαγμένη στην 5η θέση την έβαλε, παρότι μου τάχωσε...

Και ο καθένας μπορεί να έχει την άποψή του και γι' αυτό ποστάρουμε.


Ειναι πολυ δυσκολο να διαφωνισουμε σε κατι που ειναι ολοφανερο σε ολους. Π.χ. πρωτος ο Ολυμπιακος, δευτερος ο Εθνικος κλπ κλπ.
Οσον αφορα τον ΠΑΟ μπορεις να διαβασεις το προηγουμενο μου ποστ για να καταλαβεις τους λογους για τους οποιους προβλεπω μαυρα πραγματα.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Οκτ 02, 2007 4:38 pm

COACHFK έγραψε:
sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:
vs έγραψε:Για συνέχεια και συνέπεια δεν νομίζω 'οτι μπορούμε να μιλάμε για την Βουλιαγμένη των τελευταίων χρόνων, με μόνη εξαίρεση την περσινή χρονιά, και αυτή ηπροσπάθεια έμεινε ημιτελής...



Εννοω συνεχεια και συνεπεια στο ιδιο πρωταθλημα και οχι μεσομακροχρονια
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Οκτ 02, 2007 10:05 pm

[quote="sharkface
Το ότι ο ΠΑΟ, είναι πρώτος υποψήφιος για φούντο, πρέπει να έχεις πολύ "μάτι" ή να ξέρεις κάτι από μέσα για να το λες.

Εγώ δεν διαφωνώ με τις προβλέψεις του, άλλωστε σχεδόν συμπίπτουμε, αφού και την Βουλιαγμένη στην 5η θέση την έβαλε, παρότι μου τάχωσε...

Και ο καθένας μπορεί να έχει την άποψή του και γι' αυτό ποστάρουμε.[/quote]

Ειναι πολυ δυσκολο να διαφωνισουμε σε κατι που ειναι ολοφανερο σε ολους. Π.χ. πρωτος ο Ολυμπιακος, δευτερος ο Εθνικος κλπ κλπ.
Οσον αφορα τον ΠΑΟ μπορεις να διαβασεις το προηγουμενο μου ποστ για να καταλαβεις τους λογους για τους οποιους προβλεπω μαυρα πραγματα.[/quote]

Για τον ΠΑΟ δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω, παρά από το ότι τους έχω ικανούς για όλα, εκτός του υποβιβασμού. Η μόνη περίπτωση να κινδυνεύσει ο ΠΑΟ είναι η οικονομικές "ατασθαλείες" που ενδέχεται να προκύψουν.

Για τον 1ο-2ο δεν τίθεται θέμα, εντάξει όλοι το ξέρουν. Για τον 3ο-4ο σχεδόν συμφωνούμε, από εκεί και κάτω μόνο στον ΠΑΟ διαφωνούμε.

Για την Βουλιαγμένη που μου τά 'χωσες, όμως τίποτα δεν είπες, μπουχός.
Πες και μια φορά, ναι!!!
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Οκτ 02, 2007 11:08 pm

Καλησπέρα και από μένα.

Καταρχήν δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να κάνετε quote ο ένας στον άλλο και πάντα να εμφανίζεται το δικό μου "όνομα" !

Σχετικά με τον Παναθηναϊκό προσθέτω ότι ουσιαστικά δεν έχει και καθαρόαιμο τελευταίο. Είναι ενδιαφέρον να δούμε πώς θα καλυφθεί φέτος η θέση, τώρα που έφυγε ο Μάκης.

Για τους φουνταριστούς δεν περιμένω τόσα πολλά από τον ίδιο το Δήμου, όσο το ότι η παρουσία του θα αυξήσει ποιοτικά τα λεπτά του Μπιτσάκου (παρότι θα τα μειώσει ποσοτικά).

Από θέμα 7άδας ούτε συζήτηση για τις δυνατότητες, όμως πόσοι από τον πάγκο είναι πραγματικά επιπέδου Α1 ; Εγώ εκεί έχω τις αμφιβολίες μου συν τα οικονομικά προβλήματα. Αλλά όλα αυτά στα λόγια και τα χαρτιά. Όταν ξεκινήσει η κούρσα τότε θα δούμε στην πράξη.

Κάτι ακόμα (από Sport.gr) : ο ερασιτέχνης ΠΑΟ πήρε μόνο 1.000 αλλά ζητάει περίπου 70.000 ως εκκαθάριση από το ντέρμπι με Ολυμπιακό :twisted:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Οκτ 03, 2007 11:03 am

vs έγραψε:Καλησπέρα και από μένα.

Καταρχήν δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να κάνετε quote ο ένας στον άλλο και πάντα να εμφανίζεται το δικό μου "όνομα" !

Σχετικά με τον Παναθηναϊκό προσθέτω ότι ουσιαστικά δεν έχει και καθαρόαιμο τελευταίο. Είναι ενδιαφέρον να δούμε πώς θα καλυφθεί φέτος η θέση, τώρα που έφυγε ο Μάκης.

Για τους φουνταριστούς δεν περιμένω τόσα πολλά από τον ίδιο το Δήμου, όσο το ότι η παρουσία του θα αυξήσει ποιοτικά τα λεπτά του Μπιτσάκου (παρότι θα τα μειώσει ποσοτικά).

Από θέμα 7άδας ούτε συζήτηση για τις δυνατότητες, όμως πόσοι από τον πάγκο είναι πραγματικά επιπέδου Α1 ; Εγώ εκεί έχω τις αμφιβολίες μου συν τα οικονομικά προβλήματα. Αλλά όλα αυτά στα λόγια και τα χαρτιά. Όταν ξεκινήσει η κούρσα τότε θα δούμε στην πράξη.

Κάτι ακόμα (από Sport.gr) : ο ερασιτέχνης ΠΑΟ πήρε μόνο 1.000 αλλά ζητάει περίπου 70.000 ως εκκαθάριση από το ντέρμπι με Ολυμπιακό :twisted:


Κι εγω γουσταρω την Ναομι Καμπελ αλλα δεν βλεπω να μου καθεται.
Ακομα κι αν μπορεσει ο ερασιτεχνης να παρει κατι παραπανω που σιγουρα το δικαιουται, αυτο δεν θα ξεπερασει τα 10.000 €. Σκεψου μονο οτι το τμημα βολλει γυναικων εχει προυπολογισμο 400.000 € και το τμημα μπασκετ γυναικων 250.000. Που θα βρεθουν ολα αυτα τα χρηματα? (χωρις να υπολογισουμε τα υπολοιπα τμηματα)
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Οκτ 03, 2007 11:05 am

Για την Βουλιαγμένη που μου τά 'χωσες, όμως τίποτα δεν είπες, μπουχός.
Πες και μια φορά, ναι!!![/quote]

Ειπα οτι θα ειναι στα πλει οφ κι οχι μεχρι ογδοη που ειπες εσυ αν δεν κανω λαθος (που δεν κανω)!
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Διάφορα Τουρνουά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron