ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΓΟΥΟΡΝΤ ΛΙΓΚ 08

Ανοικτή συζήτηση για τα αποτελέσματα - νέα σχετικά με τα πρωταθλήματα των κατηγοριών Γυναικείου Πόλο

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό nemesis » Τρί Ιουν 17, 2008 6:35 pm

Who am I? : :lol: Ti ελεγα για την Κινα? :wink: Kαι που εισαι ακομα!Μεχρι που χανουμε αμα πεσουμε στον ιδιο ομιλο! :cry:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Ιουν 18, 2008 12:12 am

kalex12 έγραψε:Τώρα σχετικά με την Αμαλία θεωρώ ότι προφανώς μπορεί να αγωνιστεί άνετα στην εθνική ομάδα και λείπει από την εθνική ομάδα, αλλά οι λάθος χειρισμοί του συλλόγου της θα της στοιχίσουν όπως έχουν στοιχίσει και σε πολλούς άλλους αθλητές του συλλόγου.

Τι εννοείς ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Ιουν 18, 2008 12:14 am

Nemesis, οι Κινέζες είναι πράγματι τόσο καλές ή έχουμε να κάνουμε με μια ακόμα περίπτωση που οι οικοδεσπότες έρχονται από το πουθενά, τα σαρώνουν όλα και μετά ξαναχάνονται αμέσως ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Τετ Ιουν 18, 2008 7:53 pm

Είδα της Κινέζες στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα νέων Γυναικών πέρυσι στα Χανιά αν δεν κάνω λάθος και τρελάθηκα τρομερές σε τεχνική ,κολυμπιμενεσ αρκετά ,και φέρανε καλά αποτελέσματα ,και το πιο σημαντικό μικρές σε ηλικία ,το μόνο που τους λίπη είναι ένας ευρωπαίος προπονητής για να φτιάξουν νοοτροπία ,τουλάχιστον μέχρι στο σημείο που της έβλεπα εγώ είχαν Κινέζο προπονητή.
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Τετ Ιουν 18, 2008 10:37 pm

nemesis έγραψε:Είδα της Κινέζες στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα νέων Γυναικών πέρυσι στα Χανιά αν δεν κάνω λάθος και τρελάθηκα τρομερές σε τεχνική ,κολυμπιμενεσ αρκετά ,και φέρανε καλά αποτελέσματα ,και το πιο σημαντικό μικρές σε ηλικία ,το μόνο που τους λίπη είναι ένας ευρωπαίος προπονητής για να φτιάξουν νοοτροπία ,τουλάχιστον μέχρι στο σημείο που της έβλεπα εγώ είχαν Κινέζο προπονητή.


Προπονητης της Γυναικειας Εθνικης Κινας ειναι ο Ζανε
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό rossepolo » Τετ Ιουν 18, 2008 11:24 pm

αυξανονται οι ομαδεσ τησ α1 σε 10
rossepolo
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Μάιος 16, 2008 10:16 am
Τοποθεσία: CHANIA

Δημοσίευσηαπό nemesis » Τετ Ιουν 18, 2008 11:43 pm

doom έγραψε:
nemesis έγραψε:Είδα της Κινέζες στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα νέων Γυναικών πέρυσι στα Χανιά αν δεν κάνω λάθος και τρελάθηκα τρομερές σε τεχνική ,κολυμπιμενεσ αρκετά ,και φέρανε καλά αποτελέσματα ,και το πιο σημαντικό μικρές σε ηλικία ,το μόνο που τους λίπη είναι ένας ευρωπαίος προπονητής για να φτιάξουν νοοτροπία ,τουλάχιστον μέχρι στο σημείο που της έβλεπα εγώ είχαν Κινέζο προπονητή.


Προπονητης της Γυναικειας Εθνικης Κινας ειναι ο Ζανε


THANKS! :wink:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Ιουν 19, 2008 12:33 am

Από πότε αυξάνονται ; Κατευθείαν από φέτος ή από το τέλος της επομένης σαιζόν ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό rossepolo » Πέμ Ιουν 19, 2008 9:48 am

Απο οτι ακουσα απο φετοσ. τα χανια ξανανεβαινουν.
rossepolo
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Μάιος 16, 2008 10:16 am
Τοποθεσία: CHANIA

Δημοσίευσηαπό nemesis » Πέμ Ιουν 19, 2008 3:18 pm

vs έγραψε:
kalex12 έγραψε:Τώρα σχετικά με την Αμαλία θεωρώ ότι προφανώς μπορεί να αγωνιστεί άνετα στην εθνική ομάδα και λείπει από την εθνική ομάδα, αλλά οι λάθος χειρισμοί του συλλόγου της θα της στοιχίσουν όπως έχουν στοιχίσει και σε πολλούς άλλους αθλητές του συλλόγου.

Τι εννοείς ;


Εγω παντοσ ξερω τι εννοει! :roll:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Σάβ Ιουν 21, 2008 11:22 pm

Στην εφημερίδα GOAL αναφέρει ο κύριος Κατσαρός ότι οι ομάδες όλες που αγωνίζονται στο τουρνουά του Ηρακλείου είναι για να πάρουν ολυμπιακό μετάλλιο! Στις ομάδες αυτές είναι και η εθνική Γερμανίας...... :shock: :shock: :?:Ενα μ.... στον τοπο σου!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Τρί Ιουν 24, 2008 9:11 pm

Ο βοηθός προπονητή της εθνικής ομάδας έκανε την εξής δήλωση : ,Η κυρίως προετοιμασία για το Πεκίνο θα είναι το Ευρωπαϊκό ,και συνεχίζει ,καμία ομάδα πλην της Ισπανίας που παίζει στην έδρα της δεν αποτελεί η συγκεκριμένη διοργάνωση βασικό στόχο .
ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΧΟΣ!!!
Και όχι μόνο αυτό να σου λέει ότι και οι άλλες ομάδες δεν έχουν στόχο το Ευρωπαϊκό?
Και μετά λέει ότι έχουμε τρωτό σημείο το παίκτη παραπάνω και λιγότερο :Είναι σαν να λες ότι παίζουμε μπάλα αλλά δεν ξέρουμε να κλοτσάμε ακόμα!! :twisted: :evil: :twisted:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Ιουν 24, 2008 11:03 pm

Εντάξει, αυτό δεν είναι και τόσο παράλογο. Όλοι κοιτάζουν την Ολυμπιάδα και φέτος θυσιάζουν το κακόμοιρο το Πανευρωπαϊκάκι. Είναι ένα μεγάλο τεστ για τους Ολυμπιακούς. Οι Ισπανίδες έμειναν έξω από την Ολυμπιάδα, παίζουν και στην έδρα τους, οπότε αυτές θα κατέβουν φορμαρισμένες.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό eva5 » Τετ Ιουν 25, 2008 7:35 am

nemesis έγραψε:Ο βοηθός προπονητή της εθνικής ομάδας έκανε την εξής δήλωση : ,Η κυρίως προετοιμασία για το Πεκίνο θα είναι το Ευρωπαϊκό ,και συνεχίζει ,καμία ομάδα πλην της Ισπανίας που παίζει στην έδρα της δεν αποτελεί η συγκεκριμένη διοργάνωση βασικό στόχο .


Βλέπω μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό (δεν έχουμε ξαναπάρει). Στην Ολυμπιάδα έχουμε πάρει μετάλλιο στις μισές Ολυμπιάδες που είχαν το γυναικείο πόλο στο πρόγραμμα!!!

ΥΓ Προσοχή αυτό δεν είναι μομφή για το φορμάρισμα...
The Magnificent Seven
eva5
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 27, 2007 4:12 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Ιουν 25, 2008 10:34 am

Το μετάλλιο το βλέπεις ερμηνεύοντας τις δηλώσεις ή έχοντας δει την κατάσταση της ομάδας ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Τετ Ιουν 25, 2008 7:02 pm

Καλά να σας πω εγώ πώς ερμηνεύετε το ¨¨δεν είναι στόχος το Πανευρωπαϊκό¨¨:Μην μας χέσετε για την αποτυχία γιατί εμείς σας είχαμε ήδη ενημερώσει !
Και από τώρα ξέρω την δικαιολογία για την πιθανή πάντα υποθετικά μιλάμε αποτυχία στην Ολυμπιάδα ¨¨κουραστήκαμε από τα πολλά παιχνίδια και από το Πανευρωπαϊκό¨¨! :shock: Τι τους λες μετά?
Ενώ στην αντρική ομάδα δηλώσανε ότι το Πανευρωπαϊκό μπορεί να μην ο 1 στόχος τους αλλά ¨¨ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ¨ ¨και ότι είναι ένας από τους στόχους τουσ!Μαγκια ,όχι χεστήκαμε και θέλουμε πάνες! :!:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Τετ Ιουν 25, 2008 7:33 pm

nemesis έγραψε:Καλά να σας πω εγώ πώς ερμηνεύετε το ¨¨δεν είναι στόχος το Πανευρωπαϊκό¨¨:Μην μας χέσετε για την αποτυχία γιατί εμείς σας είχαμε ήδη ενημερώσει !
Και από τώρα ξέρω την δικαιολογία για την πιθανή πάντα υποθετικά μιλάμε αποτυχία στην Ολυμπιάδα ¨¨κουραστήκαμε από τα πολλά παιχνίδια και από το Πανευρωπαϊκό¨¨! :shock: Τι τους λες μετά?
Ενώ στην αντρική ομάδα δηλώσανε ότι το Πανευρωπαϊκό μπορεί να μην ο 1 στόχος τους αλλά ¨¨ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ¨ ¨και ότι είναι ένας από τους στόχους τουσ!Μαγκια ,όχι χεστήκαμε και θέλουμε πάνες! :!:


Παντως για τις γυναικες ειναι πολυ πιο ευκολο το μεταλλιο στο Ευρωπαικο απο τους ανδρες.
Μπορω μαλιστα να πω οτι για τους ανδρες, στον ομιλο που κληρωθηκαμε ειναι μαλλον απιθανο να τα καταφερουμε. Μου κανει εντυπωση λοιπον η δηλωση Αφρουδακη για μεταλλιο. Μπορω να πω οτι ειναι πιο ευκολη η διακριση για τους ανδρες στους Ολυμπιακους αγωνες απο οτι στους Πανευρωπαικους. Αντιθετα, οι γυναικες εχουν δεδομενη την νικη με τις Γαλλιδες στο Ευρωπαικο και με μια ακομα νικη στα χιαστι μπαινουν τετραδα. Στους Ολυμπιακους αγωνες ομως, οι γυναικες μπορουν στον ομιλο να ειναι απο πρωτες μεχρι τεταρτες.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Τετ Ιουν 25, 2008 11:02 pm

Επιμένω πάντως σε αυτό που δήλωσα ,και μάλιστα τώρα που αναφέρθηκε ότι ο όμιλος τους στο Πανευρωπαϊκό είναι πιο εύκολος πάει να πει ότι έχουν ακόμα μεγαλύτερη πίεση από ότι φαίνεται για το αποτέλεσμα και ότι το σκατό μάλλον έφτασε στην κάλτσα!! :lol:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Ιουν 26, 2008 12:11 am

Συμφωνώ με το doom και στα τέσσερα σημεία. Για το μετάλλιο των ανδρών στο Πανευρωπαϊκό, το άκουσα κι εγώ από παίκτη της ομάδας πριν αρκετές μέρες.

Για κάποιο περίεργο λόγο το γλυκοκοιτάζουν και αυτό φέτος. Είναι δείγμα μαχητικής διάθεσης ; Είναι απόρροια και του ότι όλοι θα κοιτάξουν κύρια την Ολυμπιάδα και θα εμφανιστούν στη Μάλαγα κατώτεροι απ'ό,τι συνήθως ;

Δεν ξέρω. Και δεν ξέρω σε τι μοίρα έχει βάλει τη Μάλαγα ο Καμπάνια.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Πέμ Ιουν 26, 2008 10:01 pm

Πάντως πιστεύω ότι αφού οι περισσότερες ομάδες δεν έχουν 1στοχο το Πανευρωπαϊκό θα είναι ευκαιρία να χτυπήσουμε μια καλή θέση
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γυναικεία Υδατοσφαίριση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες

cron