ΚΟΥΙΖ

Ανοικτή συζήτηση για τα αποτελέσματα - νέα σχετικά με τα πρωταθλήματα των κατηγοριών Γυναικείου Πόλο

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό nikiforos » Τρί Αύγ 05, 2008 3:28 pm

Ο αδερφος του επαιζε στον ΟΦΗ.
Άβαταρ μέλους
nikiforos
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τρί Ιουν 10, 2008 4:25 pm
Τοποθεσία: ρεθυμνο

Δημοσίευσηαπό babakida » Τρί Αύγ 05, 2008 7:54 pm

vs έγραψε:Όπως έχω ξαναπεί, δε γνωρίζω πολλά από γυναικείο πόλο. Ελπίζω να μάθω περισσότερα στην πορεία, αλλά δεν έχω την παραμικρή αποψη για το ποια μπορεί να είναι η παίκτρια (Μπαλωμενάκη ; ) και τι προβλήματα μπορεί να έχει δημιουργήσει ως τώρα στην ομάδα.

Απλώς θέλω να πω ότι ο σεβασμός δεν κερδίζεται απαραίτητα στην καλημέρα και με τον τσαμπουκά. Θέλει χρόνο και τρόπο και είναι κούρσα αντοχής, όχι σπριντ. Όποια κι αν είναι η παίκτρια αυτή σίγουρα θα είναι κάποια αναλώσιμη, άρα το πραγματικό στοίχημα θα είναι αλλού.

Πάντως τελικά έχω ακούσει τόσα πολλά (εδώ μέσα) για τον Κουνδουράκη, που δε βλέπω την ώρα να δω στην πράξη τι μπορεί να κάνει.
Φιλε vs σε βρισκω λιγο προκατηλειμμένο με τον Κουνδουρακη.Οτι και να ειναι το παιδι πρεπει να τον αφησουμε να δουλεψει και λαθη να κανει πρεπει να τον στηριξουμε μεσα απο το forum.Ειναι νεο παιδι με διψα για δουλεια.Εχω ακουσει πραγματα γι'αυτον που εχω συγκλωνιστει.Αυτα που εγραψε ο μοχιτο δεν ειναι τιποτα μπροστα σε αυτα που μου εχουν πει Χανιωτες για την δουλεια του και τον τροπο σκεψης του πανω στο αθλημα.Θελουμε νεο αιμα στο πολο.Φτανουν πια οι Γαρυφαλοι, οι Ιωσιφιδηδες και οι λοιποι συγκενεις.Αντε να παιρνει σειρα και η νεα γεννια.Κουνδουρακη αν διαβαζεις εμεις ατομα σαν εσενα θελουμε,που δεν κρυβονται πισω απο το δακτυλο τους και λενε τα πραγματα με το ονομα τους.Σε λιγο καιρο ειμαστε σιγουροι οτι ολοι θα σταζουν μελι στο ονομα σου.Κι αν σε εχουν πικρανει πολλοι να ξερεις οτι μια μερα θα σου ζητανε συγνωμη και θα σε παρακαλανε.Προχωρα και μη φοβασαι τιποτα.Οι καλοι σαν εσενα δεν χανονται.
Άβαταρ μέλους
babakida
 
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 15, 2008 10:18 pm
Τοποθεσία: Ουγκάντα

Δημοσίευσηαπό water-poloholic » Τρί Αύγ 05, 2008 8:17 pm

Γειά σου babakida !!! Θα έπρεπε να ασχοληθείς με τις δημόσιες σχέσεις και management ! Είσαι πολύ καλός ! : - ) Συμφωνώ μαζί σου για τους καινούργιους προπονητές που χρειάζεται το Ελληνικό πόλο !!! Είναι ότι καλύτερο για το άθλημα !

Για τον Κουνδουράκη δεν ξέρω αλλά για να προέρχεται από την μεγάλη των Χανίων σχολή λογικά καλός θα είναι ! Απλά θέλω να σου πω ότι είναι πολύ δύσκολο έως απίθανο να φανεί η δουλειά ενός βοηθού προπονητή ! Πάντα ότι και να συμβεί το χρεώνεται ο πρώτος . Άρα μην περιμένεις φέτος να δεις έργο ! ιδιαίτερα όταν βρίσκεται σε μια τόσο καλή ομάδα με έτοιμες παίκτριες και ένα τόσο καλό προπονητή όπως είναι ο Χάρης ο Παυλίδης ! Δεν μπορεί να φανεί. Αλλά του εύχομαι η συνέχεια τις καριέρας του να είναι ακόμα καλύτερη !!!
water-poloholic
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:26 am

Δημοσίευσηαπό babakida » Τρί Αύγ 05, 2008 8:36 pm

water-poloholic έγραψε:Γειά σου babakida !!! Θα έπρεπε να ασχοληθείς με τις δημόσιες σχέσεις και management ! Είσαι πολύ καλός ! : - ) Συμφωνώ μαζί σου για τους καινούργιους προπονητές που χρειάζεται το Ελληνικό πόλο !!! Είναι ότι καλύτερο για το άθλημα !

Για τον Κουνδουράκη δεν ξέρω αλλά για να προέρχεται από την μεγάλη των Χανίων σχολή λογικά καλός θα είναι ! Απλά θέλω να σου πω ότι είναι πολύ δύσκολο έως απίθανο να φανεί η δουλειά ενός βοηθού προπονητή ! Πάντα ότι και να συμβεί το χρεώνεται ο πρώτος . Άρα μην περιμένεις φέτος να δεις έργο ! ιδιαίτερα όταν βρίσκεται σε μια τόσο καλή ομάδα με έτοιμες παίκτριες και ένα τόσο καλό προπονητή όπως είναι ο Χάρης ο Παυλίδης ! Δεν μπορεί να φανεί. Αλλά του εύχομαι η συνέχεια τις καριέρας του να είναι ακόμα καλύτερη !!!
Εχεις δικιο ετσι οπως το βλεπεις.Μην ξεχνας οτι ειναι προσωπικη επιλογη του Παυλιδη.Εκτος τις γυναικες θα εχει τις κορασιδες ,τις νεανιδες ,το σκαουτινγκ των αντιπαλων και των υποψηφιων μεταγραφικων στοχων.
Άβαταρ μέλους
babakida
 
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 15, 2008 10:18 pm
Τοποθεσία: Ουγκάντα

Δημοσίευσηαπό babakida » Τρί Αύγ 05, 2008 8:42 pm

Ξερω ποιος εισαι και απο οτι γνωριζω του ειχατε κανει προταση στο Νηρεα παλαιοτερα.
Άβαταρ μέλους
babakida
 
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 15, 2008 10:18 pm
Τοποθεσία: Ουγκάντα

Δημοσίευσηαπό water-poloholic » Τρί Αύγ 05, 2008 8:49 pm

Αυτό περί Νηρέα δεν ξέρω ! Ίσως , δεν μπορώ να τα γνωρίζω όλα όσα συνέβαιναν τόσα χρόνια ! Πολύ καλό ότι ανέλαβε τις μικρές κατηγορίες του ολυμπιακού ! Εκεί θα μπορεί να δείξει την δουλειά του !!!! Καλή επιτυχία του εύχομαι !!!
water-poloholic
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:26 am

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Αύγ 05, 2008 9:01 pm

Babakida, δεν είμαι προκατειλλημένος με τον Κουνδουράκη. Ίσα-ίσα συμμερίζομαι απόλυτα τις απόψεις σου περί νέου αίματος (σε οποιονδήποτε χώρο) και των ευκαιριών που πρέπει να έχουν οι νέοι για να ανοίξουν τα φτερά τους, ιδιαίτερα οι ταλαντούχοι.

Είναι αλήθεια ότι είμαι λίγο επιφυλακτικός με το να γράφονται και να λέγονται τόσα πολλά για έναν προπονητή μόλις 24 ετών. Θεωρώ ότι αντιστοιχεί με το να γράψεις τα ανάλογα για έναν παίκτη 16-17 ετών. Όσα κι αν έχει κάνει, θέλει και λίγη ρέγουλα, διότι έχει ακόμα πάρα πολλά να μάθει, να ... "δείξει" (σιχαίνομαι τον όρο αλλά δε βρίσκω και καλύτερο) και να προσφέρει.

Αυτό είναι όλο και μάλλον αυτό με κάνει να φαίνομαι αρνητικός απέναντί του. Συν το γεγονός ότι δεν τον είχα καν ακουστά ώστε να έχω μια γεύση της πορείας του και να μπορώ να εκτιμήσω το μέγεθος αυτών που έχει πετύχει.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Παρ Αύγ 08, 2008 10:10 pm

Ποιοσ ειναι ο Κυριοσ ρε παιδια εγω δεν τον ξερω,Επεξε πουθενα?Ειναι μαλλων πιτσιρικασ εε?ινφο.....
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό moxito » Παρ Αύγ 08, 2008 11:28 pm

nemesis έγραψε:Ποιοσ ειναι ο Κυριοσ ρε παιδια εγω δεν τον ξερω,Επεξε πουθενα?Ειναι μαλλων πιτσιρικασ εε?ινφο.....
O κουνδουρακης ειναι ενας ελπιδοφορος προπονητης 23 ετων απο τα χανια.Ξεκινησε να παιζει αλλα δεν ηταν τοσο καλος και ετσι διαλεξε τη μοναχικη οδο του προπονητη.Ηταν βοηθος του μαχαιρα.του ειχαμε κανει και εμεις προταση ως ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΠΑΤΡΩΝ τοτε αλλα λογω των οικονονικων απαιτησεων του η μεταγραφη δεν προχωρησε..Κριμα!!!Τωρα θα ειναι βοηθος του Παυλιδη στον Οσφπ αλλα δεν ξερω τι αρμοδιοτητες θα εχει..Εχω ακουσει οτι θα ειναι κατασκοπος για τις αντιπαλες ομαδες του οσφπ στην ευρωπη, οτι θα τραβαει βιντεο,οτι θα αναλαβει τις γυναικιες ακαδημιες...Δεν εχει ξεκαθαρισει ακομα η κατασταση...
Άβαταρ μέλους
moxito
 
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 15, 2008 11:10 pm

Δημοσίευσηαπό babakida » Σάβ Αύγ 09, 2008 2:23 pm

nemesis έγραψε:Ποιοσ ειναι ο Κυριοσ ρε παιδια εγω δεν τον ξερω,Επεξε πουθενα?Ειναι μαλλων πιτσιρικασ εε?ινφο.....
Διακρινω απο μερικους απίστευτο μένος για τον Κουνδουρακη.Ενα παιδι που δουλευε αθορυβα χωρις τυμπανοκρουσίες τοσα χρονια στο πλευρο του Ηλια Μαχαιρα.Δυστυχως γι'αυτον γεννηθηκε στην επαρχία και δεν εχει την προβολη που θα επρεπε.Μπορει να μην του αρεσει και η προβολη.Τοσα χρονια βοηθος του Μαχαιρα δεν εχει κατσει στον παγκο σε κανενα παιχνιδι προτιμα να τα βλεπει απο την κερκιδα.Μετα απο καθε προπονηση κάθεται και δουλευει ατομικα με πολλους παικτες.Ολα τα νεα ταλεντα των Χανιων του οφειλουν ενα μεγαλο ευχαριστω για την αγωνιστικη ανοδο που εχουν να επιδειξουν τα τελευταια χρονια.Πιστευω οτι στον Ολυμπιακο που θα εχει και ποιο καλες συνθήκες δουλειας θα τον βγαλει απο την αφανεια στις μικρες κατηγοριες και μετα απο παρα πολλα χρονια θα βγαλει επιτελους παικτες κι απο τα σπλαχνα του.Γι'αυτο λοιπον σταματηστε να τον πυροβολειτε πριν ξεκινησει καλα καλα να δουλευει.
Άβαταρ μέλους
babakida
 
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 15, 2008 10:18 pm
Τοποθεσία: Ουγκάντα

Δημοσίευσηαπό nemesis » Σάβ Αύγ 09, 2008 2:35 pm

Ξέρω άλλο ένα παράδειγμα προπονητή χωρίς να έχει παίξει πολο ,είναι τώρα προπονητής στον ΑΝΟΓ άντρες ,αφού μπορούν γιατί όχι φυσικά.... :D
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Σάβ Αύγ 09, 2008 2:51 pm

Nemesis, απ'ό,τι φαίνεται δεν είναι το ίδιο. Τον έναν απ'τους δύο τον έχω δει να παίζει και είναι περίεργο θέαμα.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Σάβ Αύγ 09, 2008 3:38 pm

Οκ πασο! :roll:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό moxito » Σάβ Αύγ 09, 2008 3:41 pm

Κι εγω οταν ακουσα πρωτη φορα το ονομα του για τον Θριαμβο τα ιδια ελεγα.Ομως φροντισα να το ψαξω καλα και ακουσα τα καλυτερα απο Χανιωτες.Το μονο κακο ηταν οι απαιτησεις που ειχε για τοσο νεο και απειρο προπονητη.
Άβαταρ μέλους
moxito
 
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 15, 2008 11:10 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Σάβ Αύγ 09, 2008 3:46 pm

Γιατί το θεωρείς κακό ; Αν ένας επαγγελματίας θεωρείτα τόσο καλός, κακό είναι να ζητησει τα δέοντα για την αξία του ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό babakida » Σάβ Αύγ 09, 2008 3:46 pm

Ξερει κανεις περιπου το συμβολαιο του στον Ολυμπιακο;
Άβαταρ μέλους
babakida
 
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 15, 2008 10:18 pm
Τοποθεσία: Ουγκάντα

Δημοσίευσηαπό vs » Σάβ Αύγ 09, 2008 3:49 pm

Εγώ όχι. Αλλά όποιο κι αν είναι, αφού μπορεί να κάνει μια δουλειά σωστά, μαγκιά του να καλοπληρώνεται κιόλας.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Σάβ Αύγ 09, 2008 3:56 pm

Οταν λεμε καλα τι εννοουμε ,μιλάμε δηλαδή για πάνω από τον βασικό?
Τελευταία επεξεργασία από nemesis και Σάβ Αύγ 09, 2008 3:59 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό moxito » Σάβ Αύγ 09, 2008 3:58 pm

babakida έγραψε:Ξερει κανεις περιπου το συμβολαιο του στον Ολυμπιακο;
Στο Θριαμβο ηθελε σπιτι,φαγητο,μηχανακι,αεροπορικα εισητηρια Χριστουγεννα,Πασχα,καλοκαιρι για Χανια.500 ευρω το μηνα και πριμ 3αδας 1500 ευρω.
Άβαταρ μέλους
moxito
 
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 15, 2008 11:10 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Σάβ Αύγ 09, 2008 4:03 pm

Τότε ,άμα έκανε και καλή δουλεία ,μάλλον έπιασε λαβράκι ο ΟΣΦΠ!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία Υδατοσφαίριση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες