ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ A1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2008-09

Ανοικτή συζήτηση για τα αποτελέσματα - νέα σχετικά με τα πρωταθλήματα των κατηγοριών Γυναικείου Πόλο

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό takis » Παρ Μαρ 06, 2009 6:13 pm

οχι αλλα εσυ συνεχιζεις να γραφεις με ..ταμπελα το ονομα του παοκ...

το πρωτο πραγμα που βλεπουν ολοι οταν μπαινουν στο blog σου ειναι:

water polo paok
e-blog των”εραστων”του Υγρου στίβου στη ”Νυφη του Βορρά”

..και πρωτη μουρη το ..συμβολο του παοκ..

...μηπως πρεπει να το αλλαξεις τελικα...;αλλαξε το για ..ολης της θεσσαλονικης καλυτερα... :wink:
takis
 
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 12:24 am
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Παρ Μαρ 06, 2009 6:19 pm

takis έγραψε:οχι αλλα εσυ συνεχιζεις να γραφεις με ..ταμπελα το ονομα του παοκ...το πρωτο πραγμα που βλεπουν ολοι οταν μπαινουν στο blog σου ειναι: water polo paok
e-blog των”εραστων”του Υγρου στίβου στη ”Νυφη του Βορρά”
..και πρωτη μουρη το ..συμβολο του παοκ.....μηπως πρεπει να το αλλαξεις τελικα...;αλλαξε το για ..ολης της θεσσαλονικης καλυτερα... :wink:


1. τωρα βρισκομαστεεε στο forum !!!
2. τα επισιμα στο ΕΠΙΣΙΜΟ του Α.Σ.ΠΑΟΚ !!!
3. ι_Εραστες που σημαινει ""ΚΑΨΟΥΡΑΑΑΑΑΑ'' !!! you now ΚΑΨΟΥΡΑ :wink: :wink: :wink:
ιι_αυτο αναφερεται στο ΑΝΔΡΙΚΟ ... στο Γυναικείο γραφει ... τα Κοριτσια μας .
4. Το ΣΥΜΒΟΛΟ του ΠΑΟΚ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΝ Λ Α Ο του

.....εεεε καποια στιγμη αρχισε να σβηνεις τα προσωπικα μας ... γιατι δεν εχει ΑΞΙΑ να τα βλέπουν και οι ΑΛΛΛΛΛΟΟΟΟΙΙΙΙΙΙ :roll: :roll: :roll:
Τελευταία επεξεργασία από fotis2310 και Σάβ Μαρ 07, 2009 7:21 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό w.p.4 » Παρ Μαρ 06, 2009 6:26 pm

:P :?: :P :?: :P :?: :P
w.p.4
 
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2008 8:23 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Παρ Μαρ 06, 2009 6:58 pm

w.p.4 έγραψε::P :?: :P :?: :P :?: :P


και ελεγαααα ... που χαθηκε ΑΥΤΟΣ :wink: :wink: :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό water-poloholic » Παρ Μαρ 06, 2009 8:08 pm

Κοίτα Φώτη ! Επειδή ο ΠΑΟΚ στο γυναικείο φέτος πάλι πάει να πέσει , δεν γίνεται να φταίνε οι άλλοι γιαυτό !!!
Άς μάθουμε λίγο να κοιτάμε την δικιά μας καμπούρα και μετά να αρχίσουμε να μιλάμε για τους άλλους !

Φέτος είναι πολύ ποιο αδύναμος από πέρσι ο ΠΑΟΚ .
Άρα λογικό είναι να βρίσκεται σε αυτή τη δύσκολη θέση . Κάνουν υπερπροσπάθεια τα κορίτσια του αλλά φυσικό επόμενο είναι όταν η καλύτερη περιφερειακός σου αναλώνεται στη θέση του φουνταριστού επειδή δεν είχες καμία άλλη καλύτερη . Η ξένη σου δεν μπορεί να κάνει πολλά όταν αντιμετωπίζει press . Και η άμυνα φουνταριστού σου είναι μια ταλαντούχα νέα κοπέλα (1991 ) αλλά πολύ άπειρη . Λογικό είναι να κάνει την πορεία που κάνει . Και μαγκιά τους ήταν που πήραν το παιχνίδι με την πάτρα !!!

Αλλά από εκεί και πέρα μην ξεφτιλίζεις τον κόπο των άλλων επειδή η ομάδα σου δεν προγραμμάτισε σωστά !!!

Είμαι προπονητής του Νηρέα 5 χρόνια τώρα και έχω κουραστεί πάρα πολύ για να μπορέσω να φτιάξω αυτό το νεανικό σύνολο ( μέσο όρο ηλικίας 19 χρονών ) ώστε να μπορέσει να σταθεί στην Α1 . Δεν μπορείς εσύ ή και οποιοσδήποτε άλλος να έρχεται χαλαρός και αβίαστα να με κατηγορεί για ύποπτα αποτελέσματα !
Είναι μεγάλο λάθος αυτή η νοοτροπία ! Σε ότι κακό μας συμβαίνει να το ρίχνουμε το φταίξιμο στους άλλους !!!

Τα Πολομαγειρέματα σε αυτή την κατηγορία από πλευράς Νηρέα δεν παίζουν !!!

Ευχαρίστως να κάτσω να σου αναλύσω το πώς διαμορφώθηκε το κάθε αποτέλεσμα του Νηρέα . Έχω και τα βίντεο των αγώνων να στο αποδείξω καλύτερα !!!
water-poloholic
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:26 am

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Παρ Μαρ 06, 2009 10:23 pm

water-poloholic έγραψε:.....Τα Πολομαγειρέματα σε αυτή την κατηγορία από πλευράς Νηρέα δεν παίζουν !!!
Ευχαρίστως να κάτσω να σου αναλύσω το πώς διαμορφώθηκε το κάθε αποτέλεσμα του Νηρέα . Έχω και τα βίντεο των αγώνων να στο αποδείξω καλύτερα !!!

... ''Φιλος'' σε οσα διεγραψα ΣΥΜΦΩΝΩΩΩΩΩ και δεν νομιζω να έγραψα κατι άλλο !!!

...αυτο που ήθελα να καταγραψω .... και μαλλον δεν το καταφεραααα ...ειναι να επιβραβευσωωωω την καλη ΔΟΥΛΕΙΑ , πορεία των ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ - κορρασίδων ηλικιακα !!!!& του coach βλ. ΓΙΩΤΗΣ του Ηρακλη .

....και ισως έμεσα την καινοτομια .. μας να παιζουμε ΠΟΛΟ χωρίς ΦΟΥΝΤΑΡΙΣΤΟΟΟΟΟ

τωρα ως προς τα πολομαγειρέματαααα ... ειναι διαδικασία που γένεται και θα γίνεται ... δεν σε-σας κατηγόρησα ... απλως ειπα φωναχτα τις ''σκεψεις μου ... αλλα ισως και καποιων άλλων'' ... και οτι ο πΑΟΚ ειναι εκτός ... γιατι να το κρυψωμεν άλλωστε ...thats ALL :roll: :roll: :roll:

αααα αν δεν κανω λάθος ο αγωνας σας ... ητανε κανονικαααα για τις 14/3 .... τι βιασυνη .... και αυτή :?: :?:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Μαρ 06, 2009 11:04 pm

fotis2310 έγραψε:Το ΣΥΜΒΟΛΟ του ΠΑΟΚ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΝ Λ Α Ο του

Φώτη, το σύμβολο του ΠΑΟΚ λέγεται πλέον "λογότυπο" του ΠΑΟΚ και ανήκει σε αυτούς που τα σπρώχνουν. Δυστυχώς ή ευτυχώς. Οπότε πρόσεχε :wink:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό dimakovitch » Σάβ Μαρ 07, 2009 12:13 am

Την Κυριακή διεξάγεται ο επαναληπτικός αγώνας της προημιτελικής φάσης του Τσάμπιονς Καπ στο πόλο γυναικών ανάμεσα στην Γλυφάδα και την Βουλιαγμένη.

Η προετοιμασία των δύο ομάδων συνεχίζεται κανονικά με την φιλοξενούμενη ομάδα να έχει το... πάνω χέρι αφού έχει κερδίσει τις προηγούμενες τρεις αναμετρήσεις.

Η διεθνής περιφερειακός της γηπεδούχου ομάδας εμφανίστηκε αισιόδοξη στις δηλώσεις της τονίζοντας: "Ίσως ήρθε η στιγμή να κάνουμε μια νίκη κόντρα στη Βουλιαγμένη. Το θέμα όμως είναι να βρεθούμε σε καλή μέρα. Το παιχνίδι είναι διαφορετικό από τα τρία προηγούμενα.

Τώρα παίζεται μια θέση στο φάιναλ φορ. Ο αγώνας είναι νοκ άουτ και είναι πολύ σημαντικός. Μία νίκη θα μας βοηθήσει ψυχολογικά και για τη συνέχεια των υποχρεώσεών μας. Το κλειδί για την πρόκριση θα είναι η άμυνα. Η Βουλιαγμένη έχει το πάνω χέρι, καθώς έχει δείξει ότι είναι σε καλύτερη κατάσταση".

Από την πλευρά της η διεθνής περιφερειακός της Γλυφάδας Εύη Μωραϊτίδου, δήλωσε για την επερχόμενη αναμέτρηση: "Είμαστε σε καλύτερη κατάσταση, αλλά θα πρέπει να το αποδείξουμε μέσα στην πισίνα. Το παιχνίδι είναι δύσκολο, καθώς κρίνεται μια θέση στο φάιναλ φορ της διοργάνωσης και η ομάδα που το θέλει πιο πολύ θα προκριθεί.

Μπορεί να έχουμε κερδίσει τρεις φορές μέχρι τώρα τη Γλυφάδα , το παιχνίδι της Κυριακής όμως είναι διαφορετικό. Οι δύο ομάδες θα παλέψουν με νύχια και με δόντια για την πρόκριση και η αναμέτρηση θα κριθεί στο πάθος και τη θέληση".
www.sport24.gr
Άβαταρ μέλους
dimakovitch
 
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 1:03 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Σάβ Μαρ 07, 2009 2:30 am

Μπερδευτήκαμε λίγο ή μου φαίνεται ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό water-poloholic » Σάβ Μαρ 07, 2009 5:01 am

Για τα πολομαγειρέματα διαφωνώ !!!!

Ειδικά φέτος που όλες οι ομάδες καίγονται για βαθμούς ! Μην βλέπουμε φαντάσματα εκεί που δεν υπάρχουν ! Άποψη σου είναι και δεν μπορώ να στην αλλάξω .
Απλά επειδή εδώ που γράφεις οι ποιο πολλοί που είναι μέλη , είναι άνθρωποι που έχουν κοπιάσει και έχουν θυσιάσει πολλά για το άθλημα αυτό !
Δεν είναι ένα απλό φόρουμ οπαδών που δεν ξέρουν τίποτα άλλο από το να το παίζουν ξερόλες και να κατακρίνουν τους πάντες από την ασφάλεια τις κερκιδούλας τους !
Γι’αυτό σε παρακαλώ προσπάθησε να μπεις στο πνεύμα των μελών του φόρουμ και σεβάσου τον κόπο των ανθρώπων που παλεύουν για να κρατήσουν αυτό το άθλημα ζωντανό !!!

Μην βγάζεις βρώμες χωρίς αποδείξεις ! Από ότι είδα έχεις και γιο πολίστα και αργά ή γρήγορα θα το βρείς και εσύ μπροστά σου αυτό . Κάποιος , ακούραστα θα ξεφτιλίσει τον κόπο του γιού σου και θα σπείρει βρώμες για τις επιτυχίες του !
Τότε θα καταλάβεις πόσο άσχημο είναι αυτό που κάνεις !

Η αλλαγή του αγώνα έγινε γιατί έπρεπε να φύγει η Καζακστανή μας την Τετάρτη το απόγευμα για κίνα που γίνονται οι πανασιατικοί αγώνες ! Από εκεί θα κριθεί ποιες ασιατικές ομάδες θα πάνε στο παγκόσμιο στη Ρώμη .
Οπότε υπήρχαν δύο επιλογές : 1 ) να αναβάλουμε τον αγώνα για τέλη Απριλίου ‘η 2) να τον κάνουμε τώρα την Τετάρτη που δεν είχαμε και τίποτα άλλο για αρκετό καιρό !!!

Αν βρίσκεις κάποιο δόλο σε αυτή την κίνηση πες μου να το δω και εγώ !
Σε αυτό το φόρουμ είναι οι άνθρωποι που πρωταγωνιστούν στο πόλο , άρα μπορείς να ρωτήσεις αν θέλεις να σου εξηγήσουμε κάτι . Δεν χρειάζεται να φτιάχνεις μόνος σου υποθέσεις !

Είμαι πάντα στην διάθεση σου για ότι ερώτηση θες να σου απαντήσω !
Πάντα μιλάω με φιλική διάθεση γιατί βλέπω ότι είσαι δραστήριος άνθρωπος που αγαπάει το πόλο και έχεις μεγάλη όρεξη να προσφέρεις !!!

Χάρης Γιακουμάτος
water-poloholic
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:26 am

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Σάβ Μαρ 07, 2009 5:21 am

vs έγραψε:... "λογότυπο" του ΠΑΟΚ και ανήκει σε αυτούς που τα σπρώχνουν. Δυστυχώς ή ευτυχώς. Οπότε πρόσεχε :wink:
...

εισαι ''φιλος'' ... επειδή το3ερα οτι καποια μερα ...θα συμβει αυτό ... (η ιστορία επαναλαμβανεται ...δυστηχώς ) αν προσε3ες το λογοτυπο αν καταλαβα καλα ... στο πολο :wink: δεν ειναι ο ΑΕΤΟΣ !!! αλλα ενας αετός που βγαίνει μεσα απο το νερό και αυτός μισός !!! καιμε δημιουργικό πληρωμένο εκ μέρους μου :wink: ...
... δεν ηξερες δεν ρώταγες ... το ειχα διαβάσει ...εκεινο το διαστημα 11ος 2005 !!!
Ως προς ... ''τα σπρωχνουν'' ... μακαρι να υπήρχαν οι ''χωσάδες'' στο άθλημα και δη στην ΟΜΑΔΑ μας ...αλλα δυστηχώς ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ... ας απαντησουν Α Λ Λ Ο Ι για το ποιος ειναι :roll: :roll: :roll:
.... Οι παροικούντες τη Ιερουσαλήμ μπορούν να πάρουν Θέση

ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩΩΩΩΩ τελικαααα απο ΤΙ :?: :?: :?:

Ως προς το σημα ... ασε ακομα δεν ξερει ΠΟΙΟΣ -ΤΙ
!!!
Στο ποδοσφαιρο ... αν το πας εκει ΕΙΝΑΙ PAOK FC ... KAI OXI ΠΑΟΚ only :wink:
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Σάβ Μαρ 07, 2009 6:26 am

Εικόνα
Αγαπητέ κε Χαρη μας με όλο μου τον Σ Ε Β Α Σ Μ Ο ,

στην αρχή καλα το πηγες :wink: ,,, μετα το πήρες ... δεξιά :roll: και τα μπλεξες τα πράγματα !!!

και εξηγούμε :
δεν ξέρουν τίποτα άλλο από το να το παίζουν ξερόλες ...
το ξερα οτι η ''υπερβολικη'' εκθεση με τα συνεχη postαρισματα ...
Νο. 10>>>fotis2310>>>Gr. Thessaloniki >>>03 Apr.07 514

θα ειχε αυτο το αποτέλεσμα ... παρόλα αυτα με χαρα θα περιμενω να μου δει3εις τα post μου που υπερέβην τα εσκαμένα ...
Ως προς την ΑΣΦΑΛΕΙΑ της ΚΕΡΚΙΔουλας ασε για άλλους αυτά ... πρωτα ρωτα και μετα τα 3αναλέμε :wink: ... το μονο κοινο οτι ειμαι στο επάγγελμα Α Σ Φ Α Λ Ι Σ Τ Η Σ και ειναι τιμή μου, που σκεφτομαι για καποιους πριν για αυτούς για αυτούς ... αυτα ΠΕΡΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ !!!
το παίζουν ξερόλες ...
...εκει ισως να χω ''προβλημα'' αν ναι ...περιμενω post μου ...που να δειχνει την 3ερολασιά μου !!!
...
Απλά επειδή εδώ που γράφεις οι ποιο πολλοί που είναι μέλη , είναι άνθρωποι που έχουν κοπιάσει και έχουν θυσιάσει πολλά για το άθλημα αυτό !

... τα μελή ειναι 751 αν ειδα καλώς !!!
    να τα χιλιασουμε !!!

    ΕΓΩ και σήμερα που πηγα στην εκκλησια (έναρξη ακολουθειών!!!) ...αναψα και ενα κεράκι δια τον Lampros ... να τον έχει Κ Α Λ Α ο ευλογημένος που φιλο3ενει και serviΡει αυτον τον χώρο .
    ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΕΓΩ !!! ΔΕΝ ΈΧΩ ....κοπιάσει και έχΩ θυσιάσει πολλά για το άθλημα ΑΥΤΟ...
    ..εξ αλλου τοπαμε και σε άλλο post (ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ του ΠΑΙΔΙΟΥ ) επαγγελματίες ΕΙΣΤΕ ..τι πρεπει να κανετε ???Δ.Υ. ειστε ??

    Μην βγάζεις βρώμες χωρίς αποδείξεις

    το να καταγραψεις τα αποτελεσματα μιας συντοπιτισσας ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑΣ Ομαδας ..και να τους επαναλαμβανεις ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ και αξιες ...και ...και ...δεν νομίζω να ειναι κακο ... λογω ΤΗς δουλειας ... επιβραβευω τις προσπαθειες των συνεργατών μου .. καθημερινα

    ως προς την αλλαγη του αγωνα με τον ΓΗΡΑΙΟ ... αφου εγινε με αιτημα δικό σας ... τα γκρίζα συννεφάκια διαλύονται ... ολα καλώς

    Σε αυτό το φόρουμ είναι οι άνθρωποι που Πρωταγωνιστούν στο πόλο , άρα μπορείς να ρωτήσεις αν θέλεις να σου εξηγήσουμε κάτι
    Ο Χ Ι Σ Α Σ Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω ΔΕΝ ΘΑ Π Α Ρ Ω !!!

    ...''κομπαρσοι ολοι.. στο ιδιο ΕΡΓΟ θεατες''
    στο ΣΙΝΕΜΑ στο τέλος ...στους τιτλους καταγραφουν και τους συμπρωταγωνιστες ... γιατι παιζουν και αυτοί ενα ρόλο :-)

    [color=darkred]μιλάω με φιλική διάθεση γιατί βλέπω ότι είσαι δραστήριος άνθρωπος που αγαπάει το πόλο και έχεις μεγάλη όρεξη να προσφέρεις !!!
    [/color]
    ευχαριστω για τα καλα σου ΛΟΓΙΑ
    ... εισαι καλος για ''πωλητής'' κανεις ... μετά απο μια καλή
    ε ι σ α γ ω γ ή ... κανεις ενα πολύ
    Κ Α Λ Ο _ Κ Λ Ε Ι Σ Ι Μ Ο
    θελεις λιγο βελτίωση στο κυρίως θεμα ...που μην σε απασχολεί ΟΛΟΙ μας ΛΑΘΟΙ ΚΑΝΟΥΜΕ :wink: :wink: :wink:

    Γι’αυτό σε παρακαλώ προσπάθησε να μπεις στο πνεύμα των μελών ...
    ... :lol: :lol: :lol: :lol: τι να σου πω ... επαθα με το πνευμα ΣΑΣ !!! εεεε του forum ... οχι το δικό σου .

    Από ότι είδα έχεις και γιο ....

    εεεε Χαρη μου ...μην το παιδευεις και πολύ ... όλοι με κάποια αφορμή βρισκόμαστε σε κάποιον χώρο ... και δεν τοΝ μπλέκω ΝΟΜΙΖΩ στις επιλογες μου !!! εξαλου εχω δηλώσει ''ταξιτζής'' ONLY !!!

    my Friends Charis αν θελεις ρωτα και την παικτρια σου - μας περυσι ... ή την Νικη που σταμάτησε -Νομικη- ... ισως κατι να εχουν να σου πουν ...

    με χαρα περιμένω , να ΣΑΣ φιλοξενήσω ... στο e-blog που συντηρώ για τα κοριτσια μας >>>

    http://waterpolopaokwom.wordpress.com

    για να θυμηθεις ποιος ειμαι ... οταν ανεβηκατε πανω για τον αγώνα μεταξύ μας ... εκει εξω στο Ποσειδώνιο κοντα στον τηλεφ. ΘΑΛΑΜΟ σε ρωτησα τι ωρα θα παιζατε ??? τι ωραια ηλιολουστη μερα εεεε

    Τ Ε Λ Ο Σ

    Εξομολογιση :
    1.οταν σε διαβαζα στα postarismata σου το ονομα σου με παρεπεμπε σε ΧΟΛΗ ... και οτι καποιος βγάζει την Χολη του !!! any way !!!
    σημερα εμαθα -αφου εψαξα- για τα καρτουν τα holic ... που καμια σχεση με χολες και τετοιααααα

    2.... περυσι 2008 Στο ΈΝΘΕΤΟ του περιοδ.ΠΙΣΙΝΑ ... ΕΙΧΕ εσας ΣΕ ΠΟΣΤΕΡ !!! ...
    επειδή ειχα μπλέ3ει στο project ... μου στειλαν καμια 40αριά τευχη ...να ξερεις οτι ΟΛΑ τα ποστερ μοιρασθηκαν σε WaterLovePolistesStries :wink: :wink: :wink:


...και σεβάσου τον κόπο των ανθρώπων που παλεύουν για να κρατήσουν αυτό το άθλημα ζωντανό ...
Σου μοιαζω να κανω ΚΑΤΙ άλλο :?:

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από fotis2310 και Σάβ Μαρ 07, 2009 7:46 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό water-poloholic » Σάβ Μαρ 07, 2009 7:06 am

Εεεεε !!!
Λάθος το πήρες !!! ¨-(
Ίσως λάθος να το διατύπωσα !
Προς Θεού ! Δεν πήγαινε για σένα το «Δεν είναι ένα απλό φόρουμ οπαδών που δεν ξέρουν τίποτα άλλο από το να και να κατακρίνουν τους πάντες από την ασφάλεια τις κερκιδούλας τους !» « δεν ξέρουν τίποτα άλλο από το να το παίζουν ξερόλες ... ¨»

Αυτό πήγαινε για την γενική κατάσταση που επικρατεί στο ποδόσφαιρο και γενικά έχει μείνει στην ιδιοσυγκρασία του Ελληνάρα !!!
Δεν πιστεύω ότι είσαι τέτοιος άνθρωπος και φαίνεται από τα post σου !!!
Απλά ήθελα να ξεκαθαρίσω το χαρακτήρα του φόρουμ . Γιαυτό και τα ανέφερα αυτά !

Άμα πίστευα ότι ήσουν τέτοιος τύπος δεν θα σου έγραφα καθόλου .


Εμένα αυτό που με ενόχλησε είναι το « Πολομαγειρέματα « και ανέφερες και την ομάδα μου μέσα σε αυτά ! Γιαυτό έγραψα !

Έπρεπε να εκφράσω την άποψη μου και τίποτα άλλο !

Κατά τα άλλα δεν έχω κανένα άλλο θέμα !

Για ότι θες είμαι στην διάθεση σου !!!
water-poloholic
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:26 am

Δημοσίευσηαπό w.p.4 » Σάβ Μαρ 07, 2009 2:33 pm

φωτη το επιθετο καντο κολοτουμπας..... γιατι καθαρα μιλουσες για στημενα παιχνιδια και μετα μας την αλλαξες (πιστευω να καταλαβες οτι ειχες αδικο η τελος παντων οτι δεν το ειδες απο την σωστη μερια)
w.p.4
 
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2008 8:23 pm

Δημοσίευσηαπό dimakovitch » Πέμ Μαρ 12, 2009 11:27 pm

Την Παρασκευή συνεχίζεται η δωδέκατη αγωνιστική της Α1 γυναικών με το ντέρμπι του Πειραιά ανάμεσα στον Εθνικό και τον Ολυμπιακό.

Οι "ερυθρόλευκες" βρίσκονται σε πολύ καλή κατάσταση, είναι στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας και μία ανάσα από την είσοδο στον τελικό του LEN Trophy με αποτέλεσμα να αποτελούν το φαβορί για τη νίκη που θα τους επιτρέψει να διατηρήσουν τη διαφορά μόλις ενός βαθμούς από την πρωτοπόρο Βουλιαγμένη με την οποία θα παίξουν την τελευταία αγωνιστική στον Λαιμό.

Λίγες μέρες πριν τη ρεβάνς με την Ντουναουιβάρος η ομάδα του Παυλίδη θέλει να πετύχει στο δυνατό τεστ που της ετοιμάζουν οι "κυανόλευκες" οι οποίες μετά την αποδυνάμωση της Γλυφάδας (η διοίκηση αποφάσισε να διώξει τις ξένες και να αθετήσει τις συμφωνίες με τις Ελληνίδες), έχουν την ευκαιρία να διεκδικήσουν με αξιώσεις την τρίτη θέση στα πλέι οφ.

Όσο για την πρώτη της βαθμολογίας Βουλιαγμένη, παίζει το Σάββατο με τον ουραγό ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη και δεν αναμένεται να αντιμετωπίσει δυσκολίες. Ο "Δικέφαλος" άλλωστε έχει ως στόχο την καλή προετοιμασία ενόψει του ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής με τον Ηρακλή που λογικά θα κρίνει ποια από τις δύο ομάδες θα παραμείνει στην κατηγορία.

Η ημι-διαλυμένη Γλυφάδα υποδέχεται τη ΝΕΠ στο ματς που αναμένεται να αποτελέσει το "κύκνειο" άσμα για τις ξένες της ομάδας Βενγκστ, Κλάιν και Βένγκερ.

Η αυλαία της αγωνιστικής είχε ανοίξει στις 4 Μαρτίου, με την εκτός έδρας νίκη του Ηρακλή επί του Νηρέα Χαλανδρίου.

Το πρόγραμμα της δωδέκατης αγωνιστικής:

Παρασκευή (13/3)
Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά (17:00): Εθνικός-Ολυμπιακός (Κουρέτας, Αργυρός)

Σάββατο (14/3)
Κολυμβητήριο Γλυφάδας (17:00): Γλυφάδα-ΝΕΠ (Σπανούδης, Κατσαρός) "Ποσειδώνιο" κολυμβητήριο (18:30): ΠΑΟΚ-Βουλιαγμένη (Βασιλείου, Μοίραλης)

H βαθμολογία (σε 11 αγώνες)
1. Βουλιαγμένη 20 (135-59)
2. Ολυμπιακός 19 (148-69)
3. Γλυφάδα 15 (112-63)
4. Εθνικός 14 (127-103)
5. ΝΕΠ 10 (119-131)
6. Νηρέας Χαλανδρίου 5 (94-158) - με έναν αγώνα περισσότερο
7. Ηρακλής 4 (97-158) - με έναν αγώνα περισσότερο
8. ΠΑΟΚ 3 (56-147)
Άβαταρ μέλους
dimakovitch
 
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 1:03 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Παρ Μαρ 13, 2009 9:06 pm

Μετά την νίκη του Εθνικού επί της Βουλιαγμένης, η ομάδα του Πειραιά κατάφερε σήμερα να πάρει ισοπαλία, με σκορ 9 – 9 από τον Ολυμπιακό στο "υποτίθεται" τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα.

Η ομάδα του Κούν Πλασμάγιερ παρότι βρέθηκε να χάνει με 5 – 9 στο τέλος της 3ης περιόδου, αντεπιτέθηκε στην 4η και κατάφερε να ισοφαρίσει με σουτ της Μπαρτούνκοβα στο 0:01.

Δικαιολογημένα τα παράπονα των “ερυθρολεύκων” για την τελευταία φάση, αφού ο χρόνος κόλλησε στα 5 δευτερόλεπτα, τόσο ώστε να επιτρέψει να γίνει το τελευταίο σουτ.

Καθαρά ευθύνης της γραμματείας και των διαιτητών η εξέλιξη, ειδικά του κ. Αργυρού, ο οποίος συνειδητοποίησε έγκαιρα το λάθος, αλλά αντί να διακόψει το παιχνίδι γύρισε και μιλούσε στην γραμματεία. Την ίδια στιγμή η Μπαρτούνκοβα σκόραρε και ο κ. Κουρέτας επικύρωσε κανονικά το γκολ.

Στην “αναμπουμπούλα” και αφού όλοι στην γραμματεία πρέπει να είχαν καταλάβει το λάθος τους, επικύρωσαν το γκολ της Τσέχας περιφερειακής στο φύλλο αγώνα, στην Μάστορη...

Όπως και να έχει όμως, ο Ολυμπιακός δεν ήταν καθόλου καλός στην τελευταία περίοδο και ο Εθνικός πήρε την ισοπαλία, χάρις στην επιμέρους απόδοση του.

Για τους “κυανόλευκους” αυτό ήταν το δεύτερο παιχνίδι που δείχνουν τα δόντια τους και σίγουρα στα πλέι οφ θα καραδοκούν για την έκπληξη.

Πέντε γκολ σημείωσε η Άλις Νοξ, η οποία συνετέλεσε αποφασιστικά στο να γυρίσει το παιχνίδι.

Τώρα από την μεριά του Ολυμπιακού, ο αγώνας κάθε άλλο παρά ικανοποιημένο άφησε τον Χάρη Παυλίδη.

Μάλιστα τα λάθη της τελευταίας περιόδου θα προβληματίσουν ιδιαίτερα τον Έλληνα τεχνικό, ενόψει και της αναμέτρησης με την Ντουναϊσβάρος την Τετάρτη, για τον δεύτερο ημιτελικό του LEN Trophy.

Δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα κάποια επιθετικά ατού του Ολυμπιακού και έτσι αύριο είναι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για την Βουλιαγμένη να εξασφαλίσει, εκτός απροόπτου, την πρωτιά στην κανονική περίοδο.

Η 12η αγωνιστική συνεχίζεται το Σαββατο με το κύκνειο άσμα της Γλυφάδας και τον αγώνα του ουραγού ΠΑΟΚ με τον πρωτοπόρο ΝΟΒ.


aquaticsnews.com
------------------------------------------------------------------------------------

Σάββατο 14 Μαρτίου

Κολυμβητήριο Γλυφάδας
ΓΛΥΦΑΔΑ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (17.00)
Διαιτητές του αγώνα οι Σπανούδης και Κατσαρός


Εθνικό κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης
ΠΑΟΚ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (18.30)
Διαιτητές του αγώνα οι Βασιλείου και Μοίραλης
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Μαρ 13, 2009 10:13 pm

Τελικά λέγεται Άλις Νοξ ή Μπρόνγουεν Νοξ ;
Ποιος θα μας πει έγκυρα ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό dimakovitch » Κυρ Μαρ 15, 2009 1:56 pm

Με άνετη νίκη (12-4) επί της ΝΕ Πατρών αποχαιρετούν την Ελλάδα οι τρεις ξένες πολίστριες της Γλυφάδας. Η αμερικανίδα Λόρεν Βένγκερ και οι γερμανίδες Τερέζα Κλάιν και Νίνα Βενγκστ αγωνίστηκαν χθες για τελευταία φορά με το σκουφάκι της Γλυφάδας στον νικηφόρο αγώνα κόντρα στη ΝΕΠ και τις επόμενες ημέρες αναμένεται να πάρουν τον δρόμο της επιστροφής στις πατρίδες του, μετά τη σχετική ανακοίνωση που τους έκανε η διοίκηση.

Στο χείλος της καταστροφής Πήρε βαθμό ο Εθνικός Νηρέας Χαλ. - Ηρακλής 12-15 Βαθμολογία

Κατά τα άλλα, για τη 12η αγωνιστική της Α1 γυναικών, η Βουλιαγμένη δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση του ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη, τον οποίο νίκησε με 17-6. Στη Βουλιαγμένη ενημερώθηκαν το Σάββατο (14/03) ότι η LEN αποφάσισε να διεξαχθεί στο Κίρισι της Ρωσίας το φάιναλ φορ του Τσάμπιονς Καπ γυναικών.

Αναλυτικά:

Γλυφάδα – ΝΕ Πατρών 12-4

Τα οκτάλεπτα: 0-0, 2-1, 5-1, 5-2.

Γλυφάδα (Τάσος Παπαναστασίου): Οικονομοπούλου 4, Παπαγεωργίου 2, Δημητροκάλη 2, Χατζηαλέξη 2, Μωραϊτίδου 1, Βένγκερ 1.

ΝΕ Πατρών (Γιώργος Κακουλίδης): Μ. Μανέτα 1, Σ. Μανέτα 1, Αλούπη 1, Γουίντες 1.

Διαιτητές: Σπανούδης – Κατσαρός.


ΠΑΟΚ – Βουλιαγμένη 6-17

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 2-4, 1-6, 1-6.

ΠΑΟΚ (Αγγελος Κλότσικας): Παπαδοπούλου 3, Πράινς 1, Κουκουλά 1, Παπαθανασίου 1.

Βουλιαγμένη (Αλεξία Καμμένου): Λιόση 5, Ασημάκη 4, Γερόλυμου 3, Τσουκαλά 2, Λαρά 2, Χρυσικοπούλου 1.

Διαιτητές: Βασιλείου – Μοίραλης.
www.sport.gr
Άβαταρ μέλους
dimakovitch
 
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 1:03 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τρί Μαρ 17, 2009 11:09 pm

Ο Χριστόδουλος Μαρίνος νέος προπονητής,,,,,,,
...... αφιχθείς από την Σουηδία ο Χριστόδουλος Μαρίνος ανέλαβε από σημερα την γυναικεία ομάδα πόλο του ΠΑΟΚ.
Μετά την αποχώρηση της επί πολλά χρόνια προπονήτριας του "δικεφάλου" Βαίας Μίκικης, οι ιθύνοντες της ομάδας αναζήτησαν την καλύτερη λύση για τον πάγκο και έπειτα από πολλες προσεγγίσεις, τελικά συμφώνησαν με τον κ. Μαρίνο.
Ο ίδιος επέστρεψε σε πάτρια εδάφη, μετά από αρκετό καιρό παρουσίας σε τοπική ομάδα της σκανδιναβικής χώρας και καλείται να αναλάβει την ομάδα του ΠΑΟΚ σε μια δύσκολη στιγμή της. Ηδη εγινε η πρώτη του συνάντηση με τις αθλήτριές του, ενώ συνομίλησε μαζί τους για αρκετή ώρα.
http://www.metrosport.gr <<< ουτε ρυθμιστης εναεριας κυκλοφοριας να ήσουν ... φιλε vs !!! ... απο την χαρα μου ... για να σας ενημερώσω το εβαλα στο topic της ΓλUφάδας ... αν μπορω θα το διαγραψω απο εκει :wink:
http://waterpolopaokwom.wordpress.com
Τελευταία επεξεργασία από fotis2310 και Τετ Μαρ 18, 2009 1:12 am, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Μαρ 17, 2009 11:35 pm

Ξέχασες την ηλεκτρονική διεύθυνση του metrosport. Στο άλλο topic που ποστάρισες το ίδιο κείμενο, τη διεύθυνση την είχες βάλει :lol:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία Υδατοσφαίριση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

cron