ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤIΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ?

Ανοικτή συζήτηση για τα αποτελέσματα - νέα σχετικά με τα πρωταθλήματα των κατηγοριών Γυναικείου Πόλο

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό doom » Παρ Ιαν 23, 2009 5:11 pm

Εχω διαβασει και σε αλλα ποσταρισματα σου να επιμενεις οτι δεν υπαρχουν διαθεσιμοι προπονητες και καλοι ειναι αυτοι που παρεμειναν η ηταν φαβορι να παραμεινουν στις εθνικες ομαδες κλπ κλπ.
Διαφωνω μαζι σου. Ειμαι σιγουρος οτι ολοι οι Ελληνες προπονητες ενεργοι η μη, δεν θα εκλειναν την πορτα στην ομοσπονδια. Κι αν οχι ολοι, τουλαχιστον οι περισσοτεροι.
Εδω βεβαια προκυπτει ενα αλλο θεμα πολυ σοβαρο. Ποια θα πρεπει να ειναι τα προσοντα τελικα καποιου για να γινει ομοσπονδιακος προπονητης? Και με δεδομενο οτι και αυτη η ερωτηση εχει υποκειμενικη απαντηση, και επειδη ειμαστε Ελληνες, δυσκολα θα συμφωνησουμε ακομα και στα τυπικα προσοντα που θα πρεπει να εχει καποιος για την θεση αυτη.
Καλο ειναι να ξεκινησουμε μια συζητηση που να φανερωνει τις προθεσεις του καθενος, και πως τελικα βλεπουμε την εθνικη ομαδα.
Και βασει αυτης της αποψης που εχω, οπως καταλαβαινεις, ο καθε προεδρος της οποιασδηποτε ομοσπονδιας που προσπαθει να βρει τον ιδανικο, θα εχει υποκειμενικη κριση, και η αποφαση του θα εξαρτηθει και απο αλλα δεδομενα. Στην δικη μας περιπτωση, ο Διαθεσοπουλος, περα απο ολα τα αλλα, ειχε να σκεφτει το οικονομικο, την ανανεωση, την μη συμμετοχη στο Παγκοσμιο (για τους ανδρες) κλπ κλπ.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό SAPIC » Παρ Ιαν 23, 2009 5:27 pm

Ναι φίλε doom...
Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι προπονητές για αυτά που ζητάει ο κύριος Διαθεσόπουλος!
Εσύ θα άφηνες την ομάδα σου για να πας 7 μήνες στην εθνική?
Ο Πάτερος και ο Παυλίδης θα άφηναν την ομάδα τους για τον ίδιο λόγο?
Για 7 μήνες..... ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ...!!!!!
Άρα, από τους διαθέσιμους, είναι οι καλύτεροι αυτοί που προσλήφθηκαν.
Πρόσεξε.... Αυτό δε σημαίνει ότι δε κάνουν ή ότι δε ξέρουν!!!
Για να μη παρεξηγηθούν τα λεγόμενα μου!
Πίστευω τώρα να συμφωνήσεις και εσύ μαζί μου! :D
Άβαταρ μέλους
SAPIC
 
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 11:15 am

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Ιαν 23, 2009 6:30 pm

doom έγραψε:Καλο ειναι να ξεκινησουμε μια συζητηση που να φανερωνει τις προθεσεις του καθενος, και πως τελικα βλεπουμε την εθνικη ομαδα.

Εγώ βλέπω την εθνική ομάδα ως την ανταμοιβή μιας πορείας χρόνων (οι παίκτες στο χώρο τους και οι προπονητές στο δικό τους). Για μένα στην εθνική πρέπει να επιλέγεται προπονητής ανάμεσα στους καλύτερους που υπάρχουν. Για άλλα αθλήματα θα έλεγα και διεθνώς αλλά στο πόλο δε νομίζω ότι δεν μπορεί να βρεθεί Έλληνας προπονητής που να ξέρει το σπορ, αποδεδειγμένα.

Από,τι φαίνεται όμως η ΚΟΕ είναι σαν υπουργείο. Διορίστηκες προπονητής και δουλεύεις εκεί εσαεί.

Βλέπω διαφορά ανάμεσα στο να είσαι προπονητής σε ομάδα και στο να είσαι σε εθνική ομάδα όμως δε θεωρώ πρέπον οι προπονητές να είναι διορισμένοι ούτε να ξεκινούν την καριέρα τους από εθνική ομάδα. Αν και το φρούτο αυτό (με το πρόσχημα της διαχείρισης χαρακτήρων) ευδοκιμεί διεθνώς τα τελευταία χρόνια.

Εγώ θεωρώ ότι θα υπάρχει ξεκάθαρη εικόνα για τις προθέσεις της ΚΟΕ όταν πλησιάζει η ώρα των πραγματικών αποφάσεων, δηλαδή η λήξη των συμβολαίων. Εκεί θα δούμε αν και πόσο θέλουν κάποιοι Έλληνες, πόσο μπορούν να συνεργαστούν με το υπάρχον καθεστώς και πόσα θα σπρώξει η ΚΟΕ για ανταγωνιστικά συμβόλαια (πόσα θα πάνε για κάμερες κλπ.)
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Παρ Ιαν 23, 2009 10:34 pm

Θεωρω οτι ο λογο που δεν υπήρχαν επιλογές άλλες για τισ θέσεις αυτές ειναι γιατι ολοι ξέρανε οτι το βλέμμα το ντα βιτο δεν πήγαινε πιο μακριά απο αυτούς που ήδη υπήρχαν στο ροστερ!!!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Σάβ Ιαν 24, 2009 12:57 am

Διαθεσιμοι για την Εθνικη Ομαδα πρεπει να ειναι ολοι οι προπονητες. Κι εδω μιλαμε για 9 μηνες και οχι για 7. Οι περισσοτεροι προπονητες στα σωματεια τους πληρωνονται για 10 μηνες. Και σε τελικη αναλυση, αν το προβλημα ειναι οικονομικο, αυτο ρυθμιζεται. Αν θελεις ας πουμε 100 χιλ. τοτε το διαιρεις δια 9 και οχι δια 10 η δια 12.
Επισης, εγω ξερω πανω απο 6 που δεν εχουν δουλεια αυτη τη στιγμη, με προσοντα απο πολυ καλα εως ικανοποιητικα και στους οποιους δεν εγινε καμμια προταση.
Θελω τελος να σε ρωτησω αν οντως γνωριζεις αν υπηρχε προταση σε καποιους απο αυτους που ανεφερες. Αν υπηρξε, αρνηθηκαν και το γνωριζεις, τοτε παω πασο. Αλλα αν δεν εγινε καμμια επαφη, τοτε πως πιστευεις οτι οι απαντησεις ολων αυτων θα ηταν αρνητικες?
Επαναλαμβανω, οτι ειναι εντελως υποκειμενικο το αν κανει καποιος η οχι για την εθνικη ομαδα, και θεωρω οτι ολοι θα πρεπει να ειναι διαθεσιμοι προς την ομοσπονδια...
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό SAPIC » Σάβ Ιαν 24, 2009 2:33 am

doom έγραψε:Διαθεσιμοι για την Εθνικη Ομαδα πρεπει να ειναι ολοι οι προπονητες. Κι εδω μιλαμε για 9 μηνες και οχι για 7. Οι περισσοτεροι προπονητες στα σωματεια τους πληρωνονται για 10 μηνες. Και σε τελικη αναλυση, αν το προβλημα ειναι οικονομικο, αυτο ρυθμιζεται. Αν θελεις ας πουμε 100 χιλ. τοτε το διαιρεις δια 9 και οχι δια 10 η δια 12.
Επισης, εγω ξερω πανω απο 6 που δεν εχουν δουλεια αυτη τη στιγμη, με προσοντα απο πολυ καλα εως ικανοποιητικα και στους οποιους δεν εγινε καμμια προταση.
Θελω τελος να σε ρωτησω αν οντως γνωριζεις αν υπηρχε προταση σε καποιους απο αυτους που ανεφερες. Αν υπηρξε, αρνηθηκαν και το γνωριζεις, τοτε παω πασο. Αλλα αν δεν εγινε καμμια επαφη, τοτε πως πιστευεις οτι οι απαντησεις ολων αυτων θα ηταν αρνητικες?
Επαναλαμβανω, οτι ειναι εντελως υποκειμενικο το αν κανει καποιος η οχι για την εθνικη ομαδα, και θεωρω οτι ολοι θα πρεπει να ειναι διαθεσιμοι προς την ομοσπονδια...


Γιατί πρέπει όλοι να είναι διαθέσιμοι στην ομοσπονδία???
Τι είναι οι προπονητές????
Πρόβατα???
Κάνεις τεράστιο λάθος!!!
Δεν έγινε πρόταση σε κανένα από αυτούς.
Έχεις δίκιο.
Γιατί όμως????
Για να μη τους κράξουνε ίσως????
Και αυτά που λες τα δια 9 ή δια 10.... δε μου λένε κάτι!!!!!!
Ο Κούλης έπερνε 60 για 12 και του έκαναν πρόταση 20 για 8.
Το ίδιο είναι???
Γιατί δε πας εσύ τότε????
Και στο ξαναλέω!
Εσύ θα άφηνες την ομάδα σου για 8 μήνες στην εθνική?
Μάλλον όχι....!
Εκτός αν αυτό είναι το δέλεαρ στη καριέρα σου!!!!
Να γίνεις κάποτε προπονητής της εθνικής για μερικούς μήνες!!!!!
Επειδή όμως σε ξέρω, θέλω να πιστεύω, ότι δε θες κάτι τέτοιο!!!!
Όσο για αυτούς που δεν έχουν δουλειά, θα ήθελα να μου του πεις στο p.m.
Άβαταρ μέλους
SAPIC
 
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 11:15 am

Δημοσίευσηαπό nemesis » Σάβ Ιαν 24, 2009 5:19 pm

Και εγω ξερω τουλάχιστον 3-4 προπονητεσ που ειχαν τισ προδιαγραφές
αυτές που χρειάζονται ,και θα κάνανε πολυ καλη δουλεια αλλα το πιο σημαντικό ,θα ηταν αξιόπιστοι ,λέξη κλειδί, γιατι η εθνικη ομαδα ειναι ο καθρέφτης του ελληνικού πρωταθλήματος και δίνει πάντα το παράδειγμα!!
Αμα γινόντουσαν αξιόπιστες επιλογές προπονητών ,όχι μονο και εγω ,αλλα και πολύ αλλοι συνάδελφοι πιστεύω θα ξεσκονίζανε το βιογραφικό τους !!
:lol:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Σάβ Ιαν 24, 2009 10:31 pm

Δηλαδη θα νοιωσεις σαν προβατο αν καποια μερα σε παρει ο προεδρος της ομοσπονδιας για να συζητησετε τυχον συνεργασια σας? Το οτι εισαι διαθεσιμος στην εθνικη ομαδα, δεν σημαινει οτι αυτοματα θα συμφωνησεις με αυτα που θα σου προτεινουν. Αυτο εννοω διαθεσιμοτητα.
Δεν ξερω γιατι δεν εγινε προταση σε ολους αυτους, απλα φανταζομαι τον λογο, αλλα δεν μπορει κανεις να ξερει τις σκεψεις του Διαθεσοπουλου 100%.
Στον Κουλη ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν εγινε προταση.
Οσον αφορα το ποσο νοιωθει κανεις οτι μπορει να πουλησει το ονομα του, ειναι δικο του δικαιωμα. Εμενα προσωπικα, δεν με αγγιζει καθολου αν αυτα που θελω και τελικα συμφωνησω, τα παρω σε 1, 6, 8, 10 η 12 δοσεις.
Κι εγω, κι εσυ και ολοι οσοι ασχολουμαστε με την προπονητικη, εχουμε καποιες σκεψεις για την δουλεια μας. Αν με η σε ικανοποιησει καποια ομαδα οπως κι αν λεγεται αυτη, δεν βλεπω τον λογο να μην το συζητησεις.
Εχοντας βεβαια αγωνιστει για 12 συνεχομενα χρονια στην Εθνικη ομαδα, μπορω να πω οτι γνωριζω τον τροπο σκεψης των ανθρωπων οι οποιοι διοικουσαν τοτε και οι ιδιοι διοικουν και τωρα την ΚΟΕ. Υπαρχει ενα κατεστημενο και μια γενικοτερη φιλοσοφια, η οποια σε αλλους ταιριαζει και σε αλλους οχι.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Σάβ Ιαν 24, 2009 10:55 pm

Δημήτρη καλά τα λες, αλλά ελπίζω να υπάρχουν και κανας-δυο που να μην ήταν στη διοίκηση όταν πρωτοέπαιξες στην εθνική !

Αλήθεια, υπάρχει περίπτωση ο Διαθεσόπουλος να δημοσιοποιήσει τις προθέσεις του το Σεπτέμβριο και να μιλήσει με όσους ενδιαφερόμενους έχουν τα κάποια προσόντα ; Ρωτάω διότι την προηγούμενη φορά που έγινε αυτό (2002) ήταν σε περίοδο που δεν παρακολουθούσα και πολύ.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Σάβ Ιαν 24, 2009 11:11 pm

Η αληθεια ειναι οτι πρωτοπαιξα το 1981 οταν διοικηση ηταν ο Ζωγραφος. Απο το 1985 ομως και μετα, κουμαντο κανουν οι ιδιοι. Τα ονοματα που κατα καιρους μπαινουν και βγαινουν απο το ΔΣ της ομοσπονδιας, κατα την αποψη μου δεν παιζουν κανενα ρολο.
Το 2002 ο Διαθεσοπουλος εκανε την πολυ μεγαλη εκπληξη, κι ενω ολοι ανεμεναν τον Σταμενιτς η καποιον αλλο ιτς, αυτος εφερε τον Καμπανια.
Και τοτε ομως, δεν ειχε δημοσιοποιησει τις συζητησεις του και εχοντας την εν λευκω εξουσιοδοτηση του ΔΣ, εκανε ολες τις επαφες μονος του και η αποφαση ηταν καθαρα δικη του. Ομως, αλλες εποχες τοτε και αλλες τωρα...
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Σάβ Ιαν 24, 2009 11:34 pm

Και τωρα παλι μονοσ του δεν αποφάσισε?
Και τοτε παλι αυτοσ αποφάσισε μονοσ του !
Τι εχει αλλάξει? :?:
40 χρονια τουμπανο μασ τα εχει κανει!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό SAPIC » Κυρ Ιαν 25, 2009 3:38 am

doom έγραψε:Δηλαδη θα νοιωσεις σαν προβατο αν καποια μερα σε παρει ο προεδρος της ομοσπονδιας για να συζητησετε τυχον συνεργασια σας? Το οτι εισαι διαθεσιμος στην εθνικη ομαδα, δεν σημαινει οτι αυτοματα θα συμφωνησεις με αυτα που θα σου προτεινουν. Αυτο εννοω διαθεσιμοτητα.
Δεν ξερω γιατι δεν εγινε προταση σε ολους αυτους, απλα φανταζομαι τον λογο, αλλα δεν μπορει κανεις να ξερει τις σκεψεις του Διαθεσοπουλου 100%.
Στον Κουλη ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν εγινε προταση.
Οσον αφορα το ποσο νοιωθει κανεις οτι μπορει να πουλησει το ονομα του, ειναι δικο του δικαιωμα. Εμενα προσωπικα, δεν με αγγιζει καθολου αν αυτα που θελω και τελικα συμφωνησω, τα παρω σε 1, 6, 8, 10 η 12 δοσεις.
Κι εγω, κι εσυ και ολοι οσοι ασχολουμαστε με την προπονητικη, εχουμε καποιες σκεψεις για την δουλεια μας. Αν με η σε ικανοποιησει καποια ομαδα οπως κι αν λεγεται αυτη, δεν βλεπω τον λογο να μην το συζητησεις.
Εχοντας βεβαια αγωνιστει για 12 συνεχομενα χρονια στην Εθνικη ομαδα, μπορω να πω οτι γνωριζω τον τροπο σκεψης των ανθρωπων οι οποιοι διοικουσαν τοτε και οι ιδιοι διοικουν και τωρα την ΚΟΕ. Υπαρχει ενα κατεστημενο και μια γενικοτερη φιλοσοφια, η οποια σε αλλους ταιριαζει και σε αλλους οχι.


Πρέπει να θυμάσαι αυτά που λες και να μη τα γυρίζεις.
Είπες ότι όλοι οι προπονητές πρέπει να είναι στη διάθεση της ομοσπονδίας.
Το ότι έπεξες 12 χρόνια στην εθνική, πάλι δε μου λέει κάτι ως προς το θέμα μας.
Απάντησε μόνο σε αυτό που σε ρωτάω και άσε τη φιλοσοφική συζήτηση.
Δε θα κάτσω να περιμένω τη πρόταση της ομοσπονδίας.
Δε ξέρω αν κάποια στιγμή θα ήθελα να γίνω ομοσπονδιακός.
Με τα σημερινά δεδομένα... σίγουρα ΟΧΙ!!!
Να μου λείπει.
Στο Κούλη έγινε η πρόταση που σου είπα.
Αν σου έκαναν πρόταση για 8 μήνες θα πήγαινες?
Θα έπαιρνες και όλο το βάρος της ανανέωσης σε περίπτωση αποτυχίας?
Θέλω και πάλι να σου τονίσω ότι η ΚΟΕ αποφασίζει με γνόμωνα τη τσέπη της και τα συμφέροντα της.
Άβαταρ μέλους
SAPIC
 
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 11:15 am

Δημοσίευσηαπό vs » Κυρ Ιαν 25, 2009 4:47 am

Ο καθένας απαντάει για τον εαυτό του και εγώ δεν είμαι καν δικηγόρος. Αλλά το βάρος κάποιων αποφάσεων (είτε αφορούν ανανέωση είτε όχι) όλοι το αντιμετωπίζουν. Δε δείχνει κάτι καινούριο το βάρος της ανανέωσης.

Ίσα-ίσα που στο 8μηνο αυτό οι ευθύνες είναι σαφώς ελαφρύτερες αφού συμπεράσματα δεν πρόκειται να βγουν. Μοιάζει με περίοδο που φθείρεις κάποιον υπάρχοντα μέχρι να κάνεις το πραγματικό ξεκίνημα με άφθαρτο τον επόμενο. Και γλιτώνεις και χρήματα και σκοτούρες.

Όπως απολύεις έναν προπονητή πριν από 2 ντέρμπι και αναθέτεις την ομάδα σε έναν υπηρεσιακό να τα χάσει αυτός και μετά να ανακοινώσεις τον καινούριο (να ξεκινήσει ομαλά και άφθαρτος και όχι με τις 2 ήττες). Αν τώρα ο υπηρεσιακός βγάλει λαγούς απ'το καπέλο, συνεχίζεις με αυτόν.

Για τις γυναίκες δεν ξέρω αλλά στους άνδρες θεωρώ ότι η αλλαγή θα γίνει. Νομίζω ότι αυτή η κουβέντα έχει 8 μήνες να ευδοκιμήσει. Το παιχνίδι θα παιχτεί περίπου τότε και εγώ δε θα ήθελα να είμαι στη θέση του Δούμπα.
Ήταν η καλύτερη λύση για τώρα αλλά δυστυχώς το ότι πήρε τη δουλειά τώρα εξ ορισμού σημαίνει ότι είναι ο μόνος που δε θα είναι υποψήφιος όταν έρθει η ώρα η καλή.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Κυρ Ιαν 25, 2009 5:21 am

Και κάτι ακόμα, γιατί πρέπει και να κομηθούμε : τι γνώμη έχετε για την πρόσληψη ως ομοσπονδιακού κάποιου που θα εργάζεται παράλληλα και σε ομάδα ; Εγώ λέω ότι είναι οκ.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Κυρ Ιαν 25, 2009 12:52 pm

Σου εξηγησα τι εννοω οταν μιλαω για διαθεσιμοτητα προπονητων. Αλλο να εισαι εντελως αρνητικος στην οποιαδηποτε προταση απο ΚΟΕ και αλλο να την συζητησεις.
Σου απαντησα σε ολες τις ερωτησεις σου εκτος απο αυτην που αναφερεται προσωπικα σε πιθανη προταση που θα γινοταν σε μενα. Υποθετικα λοιπον (γιατι οπως καταλαβαινεις δεν εγινε καμμια προταση), φυσικα και θα την συζητουσα αλλα κατω απο συγκεκριμενους ορους τους οποιους θα εθετα σε συνεργασια με τον ανθρωπο που θα με πλησιαζε. Το οτι ομως εχω παιξει 12 χρονια στην εθνικη ομαδα με διοικηση τους ιδιους ανθρωπους, μου δινει την ευκαιρια να γνωριζω πανω κατω τι θελουν. Για αυτο το λογο το ανεφερα, εξαλλου διευκρινιζεται αν διαβασεις καλυτερα το ποστ μου.
Τωρα αν εσενα δεν σου λεει κατι το να παρεις τελικα μεσα στην χρονια τα χρηματα που θελεις για τις υπηρεσιες σου, ειτε αυτα δοθουν σε 1 δοση ειτε σε 12, εμενα δεν μου πεφτει λογος.
Η ΚΟΕ και η καθε ομοσπονδια ειναι λογικο να πορευεται με βαση τις οικονομικες της δυνατοτητες. Που ειναι το κακο? Αν εσενα η εμενα δεν μας καλυπτουν ειναι αλλο θεμα.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό SAPIC » Κυρ Ιαν 25, 2009 5:29 pm

doom έγραψε:Σου εξηγησα τι εννοω οταν μιλαω για διαθεσιμοτητα προπονητων. Αλλο να εισαι εντελως αρνητικος στην οποιαδηποτε προταση απο ΚΟΕ και αλλο να την συζητησεις.
Σου απαντησα σε ολες τις ερωτησεις σου εκτος απο αυτην που αναφερεται προσωπικα σε πιθανη προταση που θα γινοταν σε μενα. Υποθετικα λοιπον (γιατι οπως καταλαβαινεις δεν εγινε καμμια προταση), φυσικα και θα την συζητουσα αλλα κατω απο συγκεκριμενους ορους τους οποιους θα εθετα σε συνεργασια με τον ανθρωπο που θα με πλησιαζε. Το οτι ομως εχω παιξει 12 χρονια στην εθνικη ομαδα με διοικηση τους ιδιους ανθρωπους, μου δινει την ευκαιρια να γνωριζω πανω κατω τι θελουν. Για αυτο το λογο το ανεφερα, εξαλλου διευκρινιζεται αν διαβασεις καλυτερα το ποστ μου.
Τωρα αν εσενα δεν σου λεει κατι το να παρεις τελικα μεσα στην χρονια τα χρηματα που θελεις για τις υπηρεσιες σου, ειτε αυτα δοθουν σε 1 δοση ειτε σε 12, εμενα δεν μου πεφτει λογος.
Η ΚΟΕ και η καθε ομοσπονδια ειναι λογικο να πορευεται με βαση τις οικονομικες της δυνατοτητες. Που ειναι το κακο? Αν εσενα η εμενα δεν μας καλυπτουν ειναι αλλο θεμα.


Σωστό αυτό που λες.
Πάνω - κάτω λέμε τα ίδια από ότι καταλαβαίνω.
Εμένα όμως δε μου φαίνεται σοβαρή μια πρόταση 8 μηνών σε έναν άνθρωπο που θα πρέπει να κάνει ανανέωση στην εθνική και όλοι θα τον περιμένουν με το τουφέκι στη πρώτη αποτυχία!
Διάβασες πιστεύω σήμερα τις πρώτες αντιδράσεις από κάποιους.
Για μένα προσωπικά πάντως δεν είναι κριτήριο τα λεφτά, και μόνο.
Είναι δύσκολο το έργο που ανέλαβαν οι 2 συγκεκριμένοι και θέλει χρόνο για να φανεί.
Που όπως βλέπουμε δεν υπάρχει.
Άβαταρ μέλους
SAPIC
 
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 11:15 am

Δημοσίευσηαπό nemesis » Κυρ Ιαν 25, 2009 5:30 pm

Μια ερώτηση(άσχετο λίγο).
Πωσ γίνετε να κάνει ερώτηση ο vs στις 4:21 και να απαντά ο doom στισ 11:52 ιδια ημερομηνία οχι βραδυ? :shock:

Πιστευω οτι ο Δουμπασ έξυπνα δέχτηκε γιατι δεν εχει τιποτα να χασει
και δεν περιμενει κανενασ να κανει μαγικά μετα απο μια ανανέωση τέτοια,
ασε που θα κριθεί για την δουλεια του μετα τουσ ολυμπιακούς 2012 ,καλα κρασά!!!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Κυρ Ιαν 25, 2009 7:56 pm

nemesis με τσάκισες. Είπαμε και πριν ότι δεν έχω γυναίκα αλλά δε χρειαζόταν να το κάνεις βούκινο ότι μπήκα στο forum στις 4 τα ξημερώματα !!! :shock:

Κατά τα άλλα, χλωμό να τη βγάζει ο Δούμπας μέχρι το 2012. Προσωπική εντύπωση, όχι από πληροφορίες.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Κυρ Ιαν 25, 2009 8:07 pm

Σορρυ φιλε vs δεν το αντιλήφθηκα αυτο! :lol:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Κυρ Ιαν 25, 2009 8:15 pm

Κοίτα που γελάει κιόλας ! Εδώ δε θά'χουμε μούρη να ξαναπατήσουμε στην πισίνα και αυτός γελάει ... αυτό είναι αποβολή κύριε διαιτητά :lol:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία Υδατοσφαίριση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες