ΓΛΥΦΑΔΑ

Ανοικτή συζήτηση για τα αποτελέσματα - νέα σχετικά με τα πρωταθλήματα των κατηγοριών Γυναικείου Πόλο

Συντονιστής: Lambros10

ΓΛΥΦΑΔΑ

Δημοσίευσηαπό babakida » Τετ Ιαν 28, 2009 11:02 pm

Εχω μια βομβα για Γλυφαδα που θα βουλιάξουν τα κότερα στη μαρίνα του κολυμβητηρίου, θα πέσουν οι κερκίδες και θα αδειάσει το νερό της πισίνας....Επιφυλάσσομαι να σας πω μολις τελειωσουν τα παιχνιδια του Τσάμπιονς Καπ αν δεν εχει μαθευτεί ήδη ....Όσοι ειναι ψαγμένοι ισως το γνωριζουν.
Άβαταρ μέλους
babakida
 
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 15, 2008 10:18 pm
Τοποθεσία: Ουγκάντα

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Ιαν 29, 2009 1:26 am

Έχει να κάνει με τη Λεωφόρο Αμαλίας ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Πέμ Ιαν 29, 2009 10:07 pm

Χωρισ την Λεωφορο και (sssssssssss) :lol: :lol: :lol: 8)


Τώρα του φταίει η Αμαλία.

Πονάει κεφάλι ,κόβει κεφάλι!!

Ασ μπει και η Δεσποινίδα παρακαλώ στην ουρά ,με χαρτάκι αναμονής ,μόνο :!: :lol:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό SAPIC » Τρί Φεβ 03, 2009 12:51 pm

Εμένα στο χωριό μου λένε : "Της μικρής ψ---ς, οι τρίχες της φταίνε..." :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
SAPIC
 
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 11:15 am

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Φεβ 03, 2009 2:05 pm

Καρφωνεσαιαιαιααιαιαιαι!!!!!!!!!!! :wink:
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Φεβ 03, 2009 3:39 pm

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Τετ Φεβ 04, 2009 12:24 am

Σαπισε τουσ ρε sapic
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Κυρ Μαρ 01, 2009 10:38 pm

Παλι δεν εχουν παίκτριες στην Γλυφαδα ,7 παίζουν ολεσ και ολεσ
πωσ γίνεται αυτο ,μπορει κάποιος να μου εξηγήσει?
Μήπως ,λεω, μήπως ,ο προπονητησ δεν βλεπει ποτε πανω απο μια 7αδα?
Θυμάμαι τα κοριτσια να πιάνουν την μιση πισινα μονεσ τουσ κάποιες χρονιές,
τι έγιναν ολεσ αυτεσ,εεεεεεεε????? :shock:
:twisted: :evil: :x
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό peponoflouda » Δευτ Μαρ 02, 2009 12:49 am

Μην μας κρατας σε αγωνια......
peponoflouda
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 6:44 pm

Δημοσίευσηαπό noseman » Δευτ Μαρ 02, 2009 2:16 am

αφήστε παιδιά, έμαθα τα νέα προσωπικά από την παίκτρια και τράβαγα τα μαλλιά μου... και δεν έχω μαλλιά.
Νέμεσις, τα κάνανε σκ@τ@ στην Γλυφάδα. Και όχι τίποτε άλλο, αλλά θα της φορτώσουνε και όλα τα κακώς κείμενα της φετεινής χρονιάς.

Θα τα μάθετε σίγουρα σύντομα.
-----
who am I?
Άβαταρ μέλους
noseman
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τετ Δεκ 20, 2006 4:36 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Δευτ Μαρ 02, 2009 12:03 pm

Τα ξερω my friend ,το ειχα δει το ονειρο χρονια πριν!
Οταν αφήνεις τουσ γονείς να κάνουν κουμάντο αυτα συμβαίνουν,
και ψάχνουν τωρα να βρουν γιατι ειναι τρεις και ο κούκος!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Μαρ 02, 2009 1:58 pm

Τα κακώς κείμενα της περσινής χρονιάς τα είδαν άραγε ή ξεγελάστηκαν πρώτοι απ΄όλους με αυτά που έγιναν ; :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Δευτ Μαρ 02, 2009 7:56 pm

Τι εννοείς?
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Μαρ 02, 2009 10:09 pm

Εννοώ ότι η περσινή ομάδα με δυναμικό μόλις 7 παίκτριες, από τις οποίες η φουνταριστή είχε ασυλία στα επιθετικά, η μία αμυντικός είχε ασυλία στις αποβολές και η άλλη αμυντικός ξέρει απλώς να παίζει βρώμικα, θα φαινόταν γυμνη αργά ή γρήγορα. Και πολύ άργησε και αυτό λόγω του ότι βοήθησε η διαιτησία και πήραν τον τίτλο. Οι του συλλόγου όμως ήταν τόσο δύσκολο να καταλάβουν ότι δεύτερη πετυχημένη χρονιά ήταν απίθανο να βγει με ψέματα ;

Επαναλαμβάνω, ότι θεωρητικά ακόμα προλαβαίνουν να τα πάρουν όλα φέτος, αλλά θα πρέπει να παίξουν πολύ καλύτερα απ'ό,τι ως τώρα. Και τώρα λείπει και η Αμαλία. Ουσιαστικά χρειάζονται θαύμα.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό truth » Τρί Μαρ 03, 2009 1:32 pm

Οι υπόλοιπες από τις 7 παίχτριες, που ούτε 7 δεν είναι απλά συμπληρώνουν 7αδα είναι στον Ολυμπιακό για όσους τις ψάχνουν και είναι η ομάδα που κέρδισε την Γλυφάδα το Σάββατο, με την προσθήκη 3 ξένων. Οι υπολοιπες μικρές και "ελπιδοφόρες" θα ήταν καλό -πάλι για όσους τις ψάχνουν να έρθουν σε μία προπόνηση για να διαπιστώσουν αν αξίζουν να παίξουν σε τέτοια παιχνίδια-.
Συμφωνώ ότι κάτι πρέπει να φταίει εκτός από το παιδωμάζωμα που πραγματοποίησε ο Παυλιδης προπερσι, και σίγουρα υπάρχουν ευθύνες στην διοιηκηση κα φυσικα στον προπονητη που ειναι και το κεφαλι σε μια ομάδα και οταν κατι δεν παει καλα τοτε απο εκει αρχιζει και μυριζει κατι.
Θα συμφωνησω εν μερει λοιπον με vs και nemesis γιατι αν δεν το δουν γρηγορα καποιοι η Γλυφαδα θα περασει και τριτη φορα απο μεγαλη δοκιμασια και ειναι κριμα για ενα τοσο ιστορικο συλλογο.
Στεναχωριεμαι ομως εξισου οταν βλεπω τοσο απλοικη αναλυση καφενειου ανωνυμα απο τον vs εξηγωντας την περσινη χρονια. Δηλαδη η περσινη επιτυχια οφειλεται στο οτι η φουνταριστος δεν χρεωνοταν με επιθετικα η μια αμυντικος δεν επαιρνε αποβολες και η αλλη απλα επαιζε βρωμικα???Α και φυσικα στο ελληνικα αγαπημενο κομματι της διαιτησιας!!!
Σεβομαι να εισαι οπαδος της Βουλιαγμενης και φυσικα να εκφραζεις τη γνωμη σου αλλα αυτο ειναι σκετη εμπαθεια σε διεθνεις παιχτριες -ολυμπιονικες που και εσυ τις χειροκρότησες το 2004 θελω να πιστευω- και χαιρονται τον σεβασμο κυριως των αντιπαλων τους.
Περσι η Γλυφαδα ηταν ομαδα και φετος δειχνει ακομη να μην εχει αρχη μεση και τελος.
Συμφωνω με την nemesis οτι ο προπονητης παιζει καθοριστικο ρολο στο να χτισει πισω απο 3 παιχτριες και να φτιαξει μια ομαδα με μελλον ανταξεια του ονοματος και της παραδοσης της Γλυφαδας. Οταν παιζεις με 3 ελληνιδες 3 ξενες και μετα το χαος και βασιζεσαι οτι θα σου βγαλουν 2 πρωταθλημτα τοτε δυσκολευουν τα πραγματα. Ποσο μάλλον οταν όλες οι άλλες ομάδες έχουν ενισχυθει και εχουν δουλεψει πολυ καλά.
Οσο για την Αμαλια, noseman πριν βγαλεις ολες τις τριχες σου και οπως λες δεν εχεις και πολλες, για να εχει φτασει η κατασταση τοσο πολυ στα ακρα αναρωτιεμαι μηπως εχει κανει και κανα 2-3 φαουλ και η Αμαλια??? Η εμπειρια μου μου εχει δειξει πως ο αδικημενος συνηθως ειναι αυτος που αδικει πρωτος τον εαυτο του. Τα υπολοιπα οπως ακουγονται ειναι περισσοτερο κουτσομπολια!!!
truth
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Μαρ 03, 2009 3:23 pm

truth, η ανάλυσή μου δέχομαι ότι ίσως είναι απλοϊκή (άντε και καφενειακή), άλλωστε ποτέ δεν είπα ότι πέρασα από πάγκο.

Όμως το ότι χειροκρότησα τις κοπέλες το 2004 (και πριν αλλά και μετά) δε σημαίνει ότι το επίπεδό τους έχει παραμείνει το ίδιο υψηλό έκτοτε. Δεν έχει να κάνει με το σεβασμό για ό,τι πέτυχαν, απλώς είναι στην ανθρώπινη φύση μας κάποιες φυσικές ικανότητες να φθίνουν από ένα χρονικό σημείο και μετά. Δεν είναι ντροπή ούτε δείχνει εμπάθεια αν το επισημάνω.

Ούτε δείχνει εμπάθεια να πω για έναν παίκτη ότι δεν ξέρει να σουτάρει ή ότι ξέρει μόνο να παίζει βρώμικα, να βγάζει μαγιό και μετά να διαμαρτύρεται δεικτικά για την αποβολή του. Αν το κάνει αυτό συνέχεια, μπορώ να πω π.χ. ότι είναι ξυλοκόπος, έτσι δεν είναι ; (Ευτυχώς φέτος τα έχει σταματήσει αυτά).

Από κει και πέρα, νομίζω ότι οι περσινές διαιτησίες του Σταυρίδη ξεπερνούν κατά πολύ τα όρια της μέσης ελληνικής γκρίνιας για τη διαιτησία.

Τώρα, επειδή με ενόχλησε ο χαρακτηρισμός περί "καφενείου" :

(1) εγώ δεν μπήκα σε ανάλυση συστημάτων. Και ξέρω ότι για να το κάνω αυτό σωστά θα πρέπει να έχω προετοιμάσει το παιχνίδι από τη μεριά και του ενος προπονητή αλλά και του άλλου.

(2) δε νομίζω ότι χρειάζεται να είμαι ο Στάμενιτς για να καταλάβω ότι αν ο αμυντικός φορτωθεί με τις αποβολές που πρέπει, την ώρα που πρέπει τότε η φυσιογνωμία του αγώνα αλλοιώνεται δραματικά. Ειδικά αν στην ομάδα του δεν υπάρχει μπακάπ.

(3) αν τα επιθετικά του φουνταριστού δε σφυρίζονται τότε ο φουνταριστός αποκτά άδικο αβαντάζ έναντι του αμυντικού. Δε χρειάζεται να ξεφύγω από την απλοϊκή ανάλυση για να το καταλάβω, έτσι δεν είναι ;

(4) το τι είναι επιθετικό ή αποβολή επίσης το ξέρω και, πίστεψέ με, μπορεί σε Ολυμπιακούς να μην έπαιξα αλλά έχω φάει άφθονες. Βλέπεις, υπήρξα κι εγώ ξυλοκόπος :lol:

Θα ήθελα τη γνώμη σου.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Μαρ 03, 2009 3:27 pm

Σχετικά με την Αμαλία δεν έχω άποψη για το ποιος μπορεί να φταίει. Έχω ακούσει 3 διαφορετικές εκδοχές για το θέμα. Απλώς βλέπω ότι λείπει από τη Γλυφάδα αγωνιστικά.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό truth » Τρί Μαρ 03, 2009 4:13 pm

Αγαπητε vs (να υποθεσω τα αρχικα της vouliagmenis?),
ο χαρακτηρισμος περι καφενειου φυσικα δεν οφειλεται στο οτι δεν ανελυσες συστηματα, κατι τετοιο μονο ο προπονητης πρεπει να το κανει και αυτο οχι εδω. Απο τον τροπο που εγραψες την προταση σου, δηλαδη να ανφερεις οτι για μια ολοκληρη χρονια η επιτυχια της Γλυφαδας ηταν η ασυλια και το βρωμικο παιχνιδι εμενα μου φαινεται τουλαχιστον εμπαθες. Και απο παιχτριες που εχουν δωσει τα διαπιστευτηρια τους τοσα χρονια...!
Σιγουρα καποιος δεν μπορει να παιζει το ιδιο στα 20 στα 25 στα 30 και στα 35 αλλα εδω παμε στον απολυτο μηδενισμο.
Ειναι δικαιωμα σου να μην σ αρεσει ο τροπος παιχνιδιου καποιου και εγω εδω θα μπορουσα να πω χιλια δυο για αλλα μεγαλα ονοματα ανταγωνιστικων ομαδων οπως και αλλοι.
Η αξια και αυτο που μενει φαινεται και κρινεται απο την πορεια και τα αποτελεσματα καποιου. Και η πορεια τους αλλα εχει δειξει και τα αποτελεσματα τους τα εχει παραδεχτει και σεβαστει και ο αντιπαλος. Οχι ο οπαδος, ο αντιπαλος παιχτης. Οι ξυλοκοποι εχουν αποσυρθει και εχουν πολυτιμο χρονο να blogαρουν (και για τους 2 μας αυτο) :wink:
Για την Αμαλια εχεις δικιο γιατι σαφεστατα η καλη Αμαλια θα λειψει και λειπει αγωνιστικα απο την Γλυφαδα, αλλα δεν μπορεις με το ζορι να βαλεις καποιον να κανει κατι που δεν θελει.
truth
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Μαρ 03, 2009 4:51 pm

Δέχομαι αυτό που λες σχετικά με τη διάρκεια και την καταξίωση του παίκτη. Το ότι αναφέρθηκα σε βρώμικο παιχνίδι, επιθετικά κλπ. δεν ήταν για να μηδενίσω όλη τη χρονιά (ή οτιδήποτε). Απλώς όταν οι δύο διεκδικήτριες απέχουν παρασάγγας από τους υπόλοιπους και ουσιαστικά όλα κρίνονται στις μεταξύ τους λεπτομέρειες, το παραμικρό μπορεί να γείρει την πλάστιγγα προς τον ένα ή προς τον άλλο. Αυτό εννοούσα.

Τώρα σχετικά με τη Βουλιαγμένη : είμαι φίλος της ομάδας και όχι οπαδός. Το nick μου δεν έχει να κάνει με το σύλλογο (ούτε καν το v), είναι κάτι πιο προσωπικό. Εδώ εκφράζω την προσωπική μου άποψη, με τα καλά της και τα κακά της. Στο φόρουμ όμως δεν εκπροσωπώ τη Βουλιαγμένη, κατ'οποιονδήποτε τρόπο. Φυσικά ως άνθρωπος μπορεί κι εγώ κάποιες φορές να παρασύρομαι από προσωπικές γνωριμίες ή συμπάθειες. Θέλω να πιστεύω όχι από εμπάθειες.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό truth » Τρί Μαρ 03, 2009 5:19 pm

Πιο σωστη τοποθετηση! Συμφωνω!
truth
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 1:23 pm

Επόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία Υδατοσφαίριση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες