ποινή αποκλεισμού 16 αγωνιστικών ημερών

Ανοικτή συζήτηση για τα αποτελέσματα - νέα σχετικά με τα πρωταθλήματα των κατηγοριών Γυναικείου Πόλο

Συντονιστής: Lambros10

ποινή αποκλεισμού 16 αγωνιστικών ημερών ΣΤΗΝ Α.πΑΤΕΡΟΥ !!!

ΚΑΛΩΣ !!!
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΑΚΩΣ !!!
10
71%
ειναι υπερβολικη η ΠΟΙΝΉ !!!
4
29%
 
Σύνολο ψήφων : 14

ποινή αποκλεισμού 16 αγωνιστικών ημερών

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Παρ Μαρ 06, 2009 3:01 pm

Επικυρώθηκε η ποινή αποκλεισμού 16 αγωνιστικών ημερών, από το σωματείο της Α.Ν.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ, στην πολίστρια Αμαλία Πάτερου

Οποιος-α γνωριζει το γιατι ας ... καταγραψει το γεγονος και την αφορμή της τιμωρίας
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό ale3is » Παρ Μαρ 06, 2009 3:19 pm

Αν δεν γραψει καποιος το πως και γιατι, με τι ακριβως κριτηρια θες να ψηφισουμε???
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Παρ Μαρ 06, 2009 5:26 pm

ο noseman ... μας βοηθαει απο αλλο post ... SE EYXARISTOYME fILOS :-)

Λοιπόν, η επίσημη αιτία τιμωρίας της Α από την Γλυφάδα είναι:
προπονητής:
Έδειχνε αδιαφορία και νωθρία κατά την προπόνηση

διοίκηση:
Δεν πήγε να πάρει το βραβείο της

γενικός αρχηγός:
τον ειρωνεύτηκε λέγοντας κάτι σε στύλ "τα φασόλια πειράζουν..."

γενικά:
δεν έπαιξε εναντίον του Ολυμπιακού ενώ της είπε ο προπονητής να πέσει στην πισίνα.
Κατά την Α, ήταν άρρωστη και είχε και χαρτί γιατρού. Η Γλυφάδα, δεν έκανε δεκτό το χαρτί γιατρού και είπε οτι αυτό επιβεβαιώνει την ενοχή της... καλά κρασιά.

οι σκέψεις μου:

Σε μια ομάδα που ξεκίνησε άσχημα την χρονιά της, με πολλά προβλήματα, η πιστότερη παίκτρια και απ'τις καλύτερες (αν όχι η καλύτερη) η οποία ήταν η πρώτη που ανανέωσε το συμβόλαιό της και με πολύ χαμηλές αποδοχές για την ίδια, επειδή δεν άντεξε την πίεση και την κοροϊδία, σήκωσε κεφάλι και τα έβαλε με τον γενικό αρχηγό και τον ειρωνεύτηκε. Δεν πήγε να πάρει το φοβερό βραβείο (αν θες πραγματικά να ανταμείψεις έναν παίκτη, του δίνεις αποδοχές, κίνητρα, στήριξη κ.τ.λ. όχι κύπελλα και πλακέτες. Αυτά έπονται.)
Επίσης, δεν μπορούσε να παίξει εναντίον του Ολυμπιακού, λόγω ασθένειας.
Εγώ αν ήμουν παράγοντας, θα προσπαθούσα να λύσω τα προβλήματα με τη βοήθεια της παίκτριας και όχι να τα βάλω μαζί της και να την τιμωρήσω.

Προφανώς, όλοι πιστεύουν οτι η Α ξαφνικά θέλει να πάει στον ΟΣΦΠ, γι'αυτό σαμποτάρει τη ομάδα, δεν παίζει στο μεταξύ τους παιχνίδι και χλευάζει την ομάδα, τον προπονητή και τον γενικό αρχηγό. Και για αυτά φαίνεται πεπεισμένο όλο το ελληνικό πόλο.
Ένα πράγμα θα σας πω, μεταφέροντας μια φράση από την Αμαλία πρίν από λίγο:
"Ρε Θανάση, αν ήθελα να πάω στον Ολυμπιακό, δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην παίξω καλά φέτος. Θα τελειώσει το συμβόλαιό μου με την Γλυφάδα, και μετά θα δω τι θα κάνω."

Ακόμα κανείς από εσάς δεν έχει μεταφέρει την άλλη άποψη στο φόρουμ.
Για να μην παρεξηγηθούμε, δεν εννοώ τις φήμες αλλά κάποια άποψη από παράγοντα, ή παίκτρια.
Περιμένω να ακούσω. Εγώ ούτως ή άλλως είμαι προκατειλημμένος υπέρ της Αμαλίας.
Τελευταία επεξεργασία από fotis2310 και Σάβ Μαρ 07, 2009 4:38 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Μαρ 06, 2009 11:06 pm

Εγώ λέω "κακώς". Έπρεπε να τη ρίξουν 1516 αγωνιστικές. Ακούς εκεί να θέλει να φύγει.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Σάβ Μαρ 07, 2009 12:16 am

Μήπως κοιτάμε το δεντρο αντι για το δασοσ?
Και γιατι να θεωρηθεί ένοχη μονο αυτή(εφόσον αληθεύει)και
αλλεσ έφυγαν απο την γλυφάδα για τον ολυμπιακό και
δεν ηταν και λιγεσ αυτεσ.

Μήπως βλέπουμε την αφορμή και οχι την αιτία??? :?: :?: :?:

Α=ΝΕΜΕΣΙΣ :lol:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Σχετικά με την Αμαλία!

Δημοσίευσηαπό pp7 » Σάβ Μαρ 07, 2009 6:58 pm

Με μεγάλο ενδιαφέρον διαβάζω τις απόψεις όλων σας και θα ήθελα να κάνω και γω μερικά σχόλια...
Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο μένος από την διοίκηση απέναντι σε κάποιον παίκτη με τόση πολύχρονη προσφορά στην ομάδα.Δυστυχώς πλέον οι παίκτες έχουν γίνει έρμαια των διοικήσεων και του κάθε άσχετου χρηματοδότη που "με τον παρά μου ......και την κυρά μου"!
Βέβαια δεν είναι η πρώτη φορά που "συμπαίκτριες" θάβουν "συμπαίκτριες"
Εδώ και πολύ καιρό υπάρχει μια παραφιλολογία σχετικά με την Αμαλία, δηλαδή ότι πουλάει την ομάδα, ότι δήθεν είναι άρρωστη και ότι θέλει να πάει στον Ολυμπιακό κ.α. Άραγε μπήκε κάνεις στον κόπο να ρωτήσει την ίδια τί τελικά ισχύει και τί όχι ή απλώς βολεύει να ακούμε και να πιστεύουμε αυτά που λέγονται..;
Τέλος, όσοι γνωρίζουν από γυναικείο πόλο, ξέρουν ποιος είναι ο «Γάτος», ποια είναι η Αμαλία και ποιος ο Μιτζάλης που στην τελική αυτός τα΄χει βάλει με την Αμαλία και πάει κατά διαόλου η ομάδα...και ο νοών νοείτο

[/quote]
pp7
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 07, 2009 6:29 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Σάβ Μαρ 07, 2009 7:48 pm

Κάτσε λιγάκι ,έχουμε δυο Μιτζαλιδεσ και εναν Γάτο ,για ποιων λεσ??
Εγω ειμαι σιγουροσ για τουσ δυο απο τουσ τρεισ!!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό pp7 » Σάβ Μαρ 07, 2009 8:50 pm

Εννοώ τον Γενικό Μανατζερ(τρομάρα του) του Ανογ και τον προπονητή!!
pp7
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 07, 2009 6:29 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Κυρ Μαρ 08, 2009 3:11 am

Λίγες ώρες πριν τη ρεβάνς με τη Βουλιαγμένη, κι ενώ οι περισότεροι ξέρετε πια για τη συμπάθεια που τρέφω στη Βουλιαγμένη, θα τολμήσω να πω ότι η ομάδα δεν "πάει κατά διαόλου" μόνο επειδή λείπει η Αμαλία.

Υπάρχουν και άλλα (πιο ακριβοπληρωμένα, φαντάζομαι) ονόματα που σέρνονται φέτος. Ανθρώπινο μεν, αξιοσημείωτο δε. Και αν έχουν ολυμπιακά μετάλλια στη συλλογή τους δεν έχει σημασία. Για φέτος μιλάω και φέτος σέρνονται. Και δε φταίω εγώ γι αυτό, οπότε μη με πείτε πάλι μηδενιστή.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό pp7 » Δευτ Μαρ 09, 2009 10:04 am

Μα όλο το θέμα VS αυτό είναι!Και περσυ δεν εκαναν κατι παραπάνω τα "μεγαθήρια" άλλα η Αμαλία τουσ επισκίασε όλουσ και πήραν ένα πρωτάθλημα.Φέτος με τον πόλεμο που τησ κάνουν όλοι(συμπαίχτριες, προπονητής, διοίκηση) απλώς δεν θέλει να συμμετέχει σ΄αυτό το θέατρο του παραλόγου, οπότε έπεσαν οι μάσκες και φάνηκε ποιός μπορεί να παιζει ακόμα πόλο και ποιός όχι. Και επειδή ήταν κάποτε Ολυμπιονίκες δεν πάει να πει οτι είναι και καλές. Δηλαδή ΗΜΑΡΤΟΝ!
Εχω κουραστει να βλέπω ακόμα στην Α1 παίχτριες απο τον καιρό του Νωε... Κοπελιές υπαρχει και η Α2. Δηλαδη πρεπει να παρακαλάμε να μείνουν έγκυες για να σταματήσουν;;;;;;;
Χάθηκε το νέο αίμα;Πώς θελουν να παει μπροστά το γυναικείο πολο αν ακόμα παιζουμε με τισ απαρχαιωμένες;Τα είδατε τα αποτελέσματα στη φετινή Ολυμπιάδα!
pp7
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 07, 2009 6:29 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Μαρ 09, 2009 2:49 pm

Δική μου άποψη ότι δεν έχουν πέσει τόσο πολύ που να πούμε ότι κάνουν μόνο για την Α2. Απλώς από εκεί που ήταν πρωταγωνίστριες και έδιναν τίτλους, φέτος (μέχρι στιγμής) δεν έχουν βοηθήσει.

Βέβαια τα πράγματα θα ήταν κάπως διαφορετικά αν υπήρχαν και λύσεις στον πάγκο ώστε να τους δίνουν τις απαραίτητες ανάσες. Μην το ξεχνάμε και αυτό.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό gbshellas » Παρ Μαρ 13, 2009 1:20 pm

... τελικά ακόμα πιστεύετε πως η Αμαλία έχει φταίξει...???!!!
ΤΩΡΑ ΔΙΚΑΙΩΝΕΤΑΙ!!!

βλέπε http://www.aquaticsnews.com/?section=pr ... 1174&lang=
gbshellas
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 01, 2009 7:20 pm


Επιστροφή στο Γυναικεία Υδατοσφαίριση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 27 επισκέπτες