ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΤ. A1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2009-10

Ανοικτή συζήτηση για τα αποτελέσματα - νέα σχετικά με τα πρωταθλήματα των κατηγοριών Γυναικείου Πόλο

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό wp_insider » Σάβ Μαρ 20, 2010 12:12 am

Ισοπαλια και στο παιχνιδι Νηρεας - Ηρακλης
Ολοι απο 5 στις τρεις τελευταιες θεσεις με Πανιωνιο, Νηρεα και Γλυφαδα :oops:
Το φοβερο ειναι, οτι αν το πρωταθλημα τελειωνε σημερα θα ειχε πεσει η Γλυφαδα, που εχει χασει και απο τον Πανιωνιο και απο τον Νηρεα :oops:
Τελευταια αγωνιστικη ΝΕΠ-Πανιωνιος και Γλυφαδα-Νηρεας
Τα "αλχημικα" προγνωστικα σας !!! 8)
Άβαταρ μέλους
wp_insider
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Τετ Οκτ 07, 2009 11:55 pm
Τοποθεσία: Voula

Δημοσίευσηαπό DIOGO » Σάβ Μαρ 20, 2010 1:04 pm

bravo, μωρη Ηρακλαρα... που "καταφερες" να παρεις ηρωικο Χ μεσα στο "καυτο" χαλανδρι! :twisted:
DIOGO
 
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 11:33 am
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό delfos » Σάβ Μαρ 20, 2010 7:17 pm

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΝΕΠ 7-7
delfos
 
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 11:40 am

Δημοσίευσηαπό water-poloholic » Τετ Μαρ 24, 2010 3:38 am

Φίλε wp _insider !
Καταλαβαίνεις ότι αυτά που λες δεν είναι σωστά και προσβάλεις εμένα και την ομάδα μου με αυτά! «Βεβαια θα την φτιαξουν την δουλεια Γλυφαδα και Νηρεας με μια τυχαια ισοπαλια και θα πεσει ο Πανιωνιος......περιμενετε
Ας εχουν τον νου τους οι "υπευθυνοι" »

Δεν σε αδικώ γιατί φέτος είδαμε περίεργα αποτελέσματα από κάποια ομάδα και δυστυχώς το στήσιμο παιχνιδιών ζει και βασιλεύει σε πολλά ομαδικά αθλήματα !

Αρκετοί τις τελευταίες μέρες σκέφτονται αυτό που λες και με έχουν ρωτήσει!
Το θέμα είναι τι κάνω εγώ (Χάρης Γιακουμάτος ) και η ομάδα που είμαι προπονητής ( Νηρέας Χαλανδρίου ) .
Εδώ και έξη χρόνια προπονώ τα ίδια μικρά κοριτσάκια (οι πιο πολλές ήταν 13 χρονών ) που όλα αυτά τα χρόνια αγωνίζονται στον Νηρέα . Δουλεύουμε με στόχο μια μέρα να γίνουμε καλοί για να κερδίσουμε το πρωτάθλημα τις Α’1 γυναικών ! Όχι για να βγάλουμε τα εκατομμύρια από το άθλημα :lol: , ούτε για την τεράστια προβολή που μας προσφέρει :lol: !
water-poloholic
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:26 am

Δημοσίευσηαπό water-poloholic » Τετ Μαρ 24, 2010 3:43 am

Αλλά για την χαρά και την ηθική ικανοποίηση που μας προσφέρει το να αγωνιζόμαστε για κάτι που αγαπάμε και να κερδίζουμε επειδή το αξίζουμε !!!

Όχι επειδή το συμφώνησαν μεταξύ τους δύο παράγοντες !

Έχω να κάνω με νέες κοπέλες γεμάτες όνειρα για τον κόσμο , δεν μπορώ να τους ξεφτιλίσω αυτό που αγαπάνε τόσο πολύ ! Τόσα χρόνια τους διδάσκω κάποιες αξίες για το άθλημα και τη ζωή ! Δεν μπορώ να τις διαγράψω για ένα αποτέλεσμα που θα σώσει την ομάδα από την κατηγορία .
Μετά πως θα τις ξανά αντικρίσω ? Να τους πω τι ? Τόσα χρόνια σας κορόιδευα και πουλάω την ψυχή μου για ένα αποτέλεσμα ?
Την προπονητική την κάνω γιατί αγαπάω το άθλημα και τα συναισθήματα που μου δίνει !

Αυτό μπορεί να μου κοστίσει το Σάββατο και να χάσω από την Γλυφάδα και να πέσω στην Α2 κατηγορία . Αλλά την υγειά μας να έχουμε και το κούτελο μας καθαρό ώστε να δουλέψουμε ακόμα πιο σκληρά να φτάσουμε στο όνειρο μας !

Όπως με δίδαξαν αυτά τα κορίτσια πριν 4 χρόνια που δεν ανεβήκαμε στην Α1 για ένα γκολ διαφορά από το Ρέθυμνο και αντί να τα παρατήσουν , την ίδια μέρα κιόλας, μαζεύτηκαν όλες μαζί και υποσχέθηκαν να δουλέψουν πιο σκληρά ώστε να φτάσουν στο στόχο τους !

Το ίδιο κάνω και με την αντρική ομάδα ! Προτίμησα να πέσω κατηγορία στηρίζοντας τους μικρούς μου παίκτες παρά να στήσω κάποιο αγώνα ή να πληρώσουμε 10 έμπειρους παίκτες για να μας κρατήσουν στην κατηγορία .

Το πιο όμορφο πράγμα είναι η δημιουργία και η στήριξη των νέων ! Θέλω να συνεχίσω να σκέφτομαι όπως σκεφτόμουν όταν ήμουν μικρός πολίστας και έπαιζα με τους φίλους μου πόλο και όχι να επηρεαστώ από τη βρώμα που κυριαρχεί γύρω μας !

Συγνώμη αν σας ζάλισα ,απλά αυτά πιστεύω και ήθελα να τα εκφράσω μιας και το forum μας προσφέρει αυτό το χώρο !

Θα τραβήξω τον αγώνα σε βίντεο και θα τον ανεβάσω στο youtube για να μπορέσει όποιος θέλει να τον δει ! Τον προηγούμενο με την Γλυφάδα τον έδειχνε το ΚΟΕ TV και ισοφαρίσαμε στα 18 δευτερόλεπτα με σουτ από τα 8 μέτρα τις Βάσιλα (19 χρονών ).
water-poloholic
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:26 am

Δημοσίευσηαπό tovarich » Τετ Μαρ 24, 2010 3:53 am

water-poloholic έγραψε:Τόσα χρόνια τους διδάσκω κάποιες αξίες για το άθλημα και τη ζωή !
Tι αξίες;
Μία μεγάλη πόλη με μικρό πόλο. Ποιά είναι;;;
Μία μικρομεσαία πόλη με μικρούτσικο πόλο. Ποιά είναι;;;
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό water-poloholic » Τετ Μαρ 24, 2010 4:02 am

Ευχαρίστως να έρθεις μια μέρα στην προπόνηση να γνωρίσεις την ομάδα , εμένα και τον τρόπο προπόνησης για να σου απαντηθεί αυτό το ερώτημα ! :)
water-poloholic
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:26 am

Δημοσίευσηαπό solid » Τετ Μαρ 24, 2010 12:18 pm

Τις αξιες που εσυ tovarich σιγουρα δεν τις απεκτησες ποτε.(Απο συνηθεια ελεγες ναι).
Στην θεωρητικη περιπτωση που δυο ομαδες συμφερε η ισοπαλια ποιος ο λογος να σκοτωθουνε μεταξυ τους .
Εσεις εαν εισασταν στην θεση τους τι θα κανατε?
Σε καμια περιπτωση δεν συμφωνω περι στημενου αποτελεσματος οπως γραφεται στα πλαισια συνενοησης των 2 ομαδων .
Στο προσφατο παρελθον μπορω να πω οτι φοβομουνα για αναλογο παιχνιδι που ειχε αμεσο ενδιαφερον η ομαδα μου αλλα στο τελος δαγκωσα την γλωσσα μου γιατι διαψευστηκα πανηγυρικως.
Επαναλαμβανω εαν 2 ομαδες τις συμφερει η ισοπαλια ποιος ο λογος να σκοτωθουνε μεταξυ τους.
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό water-poloholic » Τετ Μαρ 24, 2010 1:04 pm

Επειδή όσο μεγαλώνουμε πονηρεύουμε και χαλάμε τη διασκέδαση σε όλους τους τομείς τις ζωής μας .

Θυμήσου φίλε Solid όταν ήσουν μικρός , σου πέρασε ποτέ από το μυαλό να στήσεις τα μήλα (παιχνίδι με μπάλα παλιά ) ? ή στο κρυφτό ? ή στη μπάλα που φαντάζομαι θα έπαιζες με τους φίλους σου ?

Δεν μας πέρναγε από το μυαλό αυτή η σκέψη γιατί παίζαμε για τα μεγαλύτερα βραβεία που υπάρχουν , την ηθική ικανοποίηση του Νικητή και τη Χαρά του παιχνιδιού !!!

Παρακολουθώ καθημερινά τους μπόμπιρες (2000-2004) που έχουμε στο πόλο ,που τους βάζουμε και παίζουν διάφορα παιχνίδια τέτοια . Είναι φοβερά τα συναισθήματα τους εκείνη την ώρα . Παθιάζονται για να κερδίσουν ώστε στο τέλος του παιχνιδιού να υπερηφανευτούν στους άλλους και να είναι οι ήρωες για την υπόλοιπη μέρα !

Όπως χαίρομαι πάρα πολύ το Γιώργο Μαυρωτά και το Χρήστο Δήμου που παίζουν στη Β κατηγορία και διδάσκουν όλα αυτά που προανέφερα !!!

Ελπίζω φίλε Solid να απάντησα στο ερώτημα σου «Στην θεωρητικη περιπτωση που δυο ομαδες συμφερε η ισοπαλια ποιος ο λογος να σκοτωθουνε μεταξυ τους .»
water-poloholic
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:26 am

Δημοσίευσηαπό tovarich » Τετ Μαρ 24, 2010 3:49 pm

solid έγραψε:Τις αξιες που εσυ tovarich σιγουρα δεν τις απεκτησες ποτε.
Έχεις δίκιο. Ποτέ δεν με προσέλαβε ο πατέρας μου σε κάποια δουλειά. Οπότε πού να τις βρω τις αξίες; Στην πασαρέλα του Κωστέτσου;
Μία μεγάλη πόλη με μικρό πόλο. Ποιά είναι;;;
Μία μικρομεσαία πόλη με μικρούτσικο πόλο. Ποιά είναι;;;
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Τετ Μαρ 24, 2010 5:00 pm

Χαρη απο τα λεγομενα μου μαλον δεν σου εδωσα να καταλαβεις οτι συμφωνω με αυτα που λες.
Απλα ειπα οτι σε τετοιες περιπτωσεις δεν υπαρχει τιποτα το μεμπτο για μενα.
Δεν υπονοησα οτι κατι τετοιο συμβαινει τωρα.
Τετοιες συμφωνιες εαν γινονται τις βρισκεις παντοτε μπροστα σου.

Tοvaricha δεν ειμαστε ολοι τοσο μορφωμενοι , εξυπνοι , γαλαζοαιματοι, βαρωνοι σαν και εσενα.
Βλεπω τις αξιες που εχεις παρει εσυ:Φθονος , Ζηλεια, Γκρινια, Αργοσχολια,
Υπεροψια.
Να τις χαιρεσαι.Εσυ και ο καθρεπτης σου.
Αληθεια οταν σπουδαζες ποιος σε ταιζε και ποιος πληρωνε τις σπουδες σου.Εβρεχε μηπως κεφτεδες ο ουρανος?
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό tovarich » Τετ Μαρ 24, 2010 6:57 pm

solid έγραψε:Αληθεια οταν σπουδαζες ποιος σε ταιζε και ποιος πληρωνε τις σπουδες σου.Εβρεχε μηπως κεφτεδες ο ουρανος?
Κοίτα να δεις κομπίνα. Ο πατέρας μου συνόδευε κάτι αποστολές, κάτι ομάδες, να μη λέμε λεπτομέρειες τώρα, και τσίμπαγε τις μιζούλες του από ξενοδοχεία, καμπ, από δω από κει, σε δουλειά να βρισκόμαστε, ξέρεις τώρα. :wink: Παλιές καλές εποχές, αυτά δεν γίνονται τώρα πια. :lol:
Μία μεγάλη πόλη με μικρό πόλο. Ποιά είναι;;;
Μία μικρομεσαία πόλη με μικρούτσικο πόλο. Ποιά είναι;;;
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό water-poloholic » Πέμ Μαρ 25, 2010 7:27 am

Solid το κατάλαβα και σε ευχαριστώ πολύ ! :D

Tovarich σέβομαι τις απόψεις σου και θα προσπαθήσω να δουλέψω ακόμα πιο σκληρά για να φανώ αντάξιος στα ιδανικά και στις αξίες σου (αυτά τα λέω χωρίς καμία δόση ειρωνείας ) !!! Η κριτική μας κάνει καλύτερους !

Είμαι στη διάθεση σου να συνεχίσουμε το διάλογο μας περί αξιών ,περί τις οικογένειας μου και ότι άλλο θέμα σε ενδιαφέρει .
Αλλά καλό θα ήταν να συνεχίσουμε μέσω pm , τηλεφώνου ή να περάσεις από την προπόνηση μια μέρα να γνωρίσεις όλα αυτά που κάνω για να έχεις μια ολοκληρωμένη άποψη .

Δεν θέλω να γεμίζω αυτό το Topic με άσχετα θέματα και προσωπικούς διαλόγους . Θα ήθελα πολύ μια μέρα να ακούσω τις προτάσεις σου για την καλύτερη εξέλιξη του χώρου μας γιατί φαίνεσαι άτομο που έχει μια λογική πάνω σε πολλά θέματα ( όταν βέβαια δεν αναλώνεσαι σε μπινελίκια :wink: ) .

Εύχομαι να έχω σύντομα νέα σου και να έχουμε μία εποικοδομητική συζήτηση !
water-poloholic
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:26 am

Δημοσίευσηαπό tovarich » Πέμ Μαρ 25, 2010 3:32 pm

water-poloholic έγραψε:Tovarich σέβομαι τις απόψεις σου
Ευχαριστώ για το κομπλιμέντο. Κρίμα που δεν μπορώ να το ανταποδώσω.
Μία μεγάλη πόλη με μικρό πόλο. Ποιά είναι;;;
Μία μικρομεσαία πόλη με μικρούτσικο πόλο. Ποιά είναι;;;
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό wp_insider » Πέμ Μαρ 25, 2010 4:56 pm

water-poloholic έγραψε:
Όχι επειδή το συμφώνησαν μεταξύ τους δύο παράγοντες !



Φιλε Χαρη, το ειπες μονος σου :!:
Η σποντα δεν ηταν για σενα, αλλα εισαι μεσα στο παιχνιδι απο "καραμπολα" :!:
Παιξε λοιπον δυνατα με την Βουλαρα :wink: και αποδειξε το, οπως το αποδειξε ο "κοντος" και κλεισε τα στοματα των "παραγοντων" που τα συζητανε στις κερκιδες !!! 8)
Άβαταρ μέλους
wp_insider
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Τετ Οκτ 07, 2009 11:55 pm
Τοποθεσία: Voula

Δημοσίευσηαπό solid » Πέμ Μαρ 25, 2010 7:19 pm

Δεν μας ειπες πως σπουδασες?
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Μαρ 25, 2010 7:56 pm

Η Κοζομπόλη θα παίξει ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό wp_insider » Παρ Μαρ 26, 2010 1:36 am

Οπως και δηποτε....... :P
Ειναι μεσα στην συμφωνια τους 8)
Άβαταρ μέλους
wp_insider
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Τετ Οκτ 07, 2009 11:55 pm
Τοποθεσία: Voula

Δημοσίευσηαπό tovarich » Παρ Μαρ 26, 2010 4:11 pm

solid έγραψε:Δεν μας ειπες πως σπουδασες?
Κοίτα, με τις μιζούλες και τα τυχερά δεν βγαίνουν πολλά. Το λαμόγιο ο μακαρίτης όμως είχε τον τρόπο του. Βρήκε εκεί μία ξέμπαρκη, σιτεμένη, εντάξει όμως, τι περισσότερο μπορούσε να βρει ο γερο-μπισμπίκης, την έκανε και καλά προπονήτρια, της έτρωγε και το μισό μισθουλάκι (έτσι για να δικαιολογούνται τα κονδύλια) και την κατάλληλη στιγμή την έκανε και ομοσπονδιακή, ξέρεις πώς γίνονται αυτά. Ο άντρας της ο μαφιόζος, αυτός με την αιώνια καμπαρντίνα ντε, χαμπάρι. Ή αυτό ή έκανε τα στραβά μάτια λόγω καταγωγής (και αγωγής). Είχε και πολιτική κάλυψη βρέξει χιονίσει ο γέρος, ξέρεις εσύ τώρα ε; Μια φορά του είπα "θα μας πάρουν με τις ντομάτες" και απάντησε "άντε ρε από δω τα χάπατα, αφού η φιλοδοξία τους είναι να κάνουν τα ίδια. Κόρακας κοράκου μάτι δε βγάζει". Εσύ, solid, τι λες; Βγάζει;
ΥΓ: τα παραπάνω είναι αποκυήματα της φαντασίας. Κάθε σχέση ή ομοιότητα με υπαρκτά πρόσωπα που δημιουργείται στο κεφάλι του αναγνώστη, πιθανόν να προέρχεται από παρατηρήσεις ή εμπειρίες του αναγνώστη. :lol: :lol:
Μία μεγάλη πόλη με μικρό πόλο. Ποιά είναι;;;
Μία μικρομεσαία πόλη με μικρούτσικο πόλο. Ποιά είναι;;;
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό w.p.4 » Παρ Μαρ 26, 2010 8:28 pm

6 αγωνιστηκες τιμωρια στην Μανετα για το χτυπημα της, στον αγωνα με τον Ηρακλη.... :P :P
w.p.4
 
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2008 8:23 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία Υδατοσφαίριση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron