Αμαρτίες γονέων.....

Θέματα που αφορούν γενικά την υδατοσφαίριση και όχι μόνο..

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Οκτ 09, 2007 5:21 pm

Lambros10 έγραψε:
sharkface έγραψε:Μιλας με γενικοτητες χωρις να αναφερεσαι σε συγκεκριμενα παραδειγματα.
Δεν πιστευεις οτι η παιδεια που θα αποκτησει το παιδι απο εναν πατερα πρωταθλητη, θα ειναι πολυ καλυτερη απο αυτη καποιου απλου ανθρωπου (οσον αφορα τον αθλητισμο)?



Δεν απαντηθηκε...
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Οκτ 09, 2007 5:22 pm

Lambros10 έγραψε:
sharkface έγραψε:Για τα γονιδια δεν συμφωνεις?


Δεν απαντηθηκε...
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Οκτ 09, 2007 5:23 pm

Lambros10 έγραψε:
sharkface έγραψε:Εσυ δεν θα τρελλαινοσουν? Κι αν ναι τι θα εκανες?





Δεν απαντηθηκε...
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Οκτ 09, 2007 5:26 pm

Lambros10 έγραψε:
sharkface έγραψε:Ο πρωταθλητής πατέρας που έχει την γνώση και την εμπειρία πάει τον γυιο του
σε μια ομάδα που τον καλύπτει στις προσδοκίες του παιδιού κατά την κρίση του , ομαδα που κάνει πρωταθλητισμό και έχει σωστό προπονητή (πάντα κατά την κρίση του πατέρα πρωταθλητή) ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΚΡΟΥΛΑ ΤΟΥ !!!!!!!!!!!!!!!

ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ??




Συμφωνω απολυτα!

Τι γινεται ομως αν αυτη η ομαδα αλλαξει τροπαριο και αντι για πρωταθλητισμο το γυρισει σε σορολοπ?
Δεν θα πρεπει ο πατερας ως γνωστης να αντιδρασει? (εννοειται ηπια αντιδραση, μεσα στα πλαισια που οριζονται απο κανονες ηθικου δικαιου)...
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Οκτ 09, 2007 5:39 pm

Lambros10 έγραψε:
sharkface έγραψε:]

Πες μου εσυ, ΕΝΑΝ μα ΕΝΑΝ αθλητή ο οποίος είναι γυιος ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΥ
και παίκτη με ιστορία και ο οποίος έχει φτάσει εκεί που έχει φτάσει
χωρίς να μεσολαβήσει ο πατέρας του. ΕΝΑΝ ο ποίος να είναι ταπεινός και να σκίζεται στην προσπάθεια για να κερδίσει με αξία την θέση
του στο γίγνεσθαι της υδατοσφαίρισης !! Ακούω παραδείγματα !!!!!!! ΠΕΡΙΜΕΝΩ !!!
8)



Πρεπει δηλαδη ο παικτης να ειναι το ιδιο καλος με τον πατερα του για να απαντησω, η θελεις να σου αναφερω παραδειγματα ανθρωπων οι οποιοι ενω μπορουσαν, τελικα ουτε που προσπαθησαν να προωθησουν τα παιδια τους και τα αφησαν να παλαιψουν μονα τους?
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό dikaios_kritis » Τρί Οκτ 09, 2007 5:41 pm

sharkface έγραψε:Να σε ρωτησω ομως και κατι αλλο (φυσικα εισαι μικρος και δεν περιμενω απαντηση): Ολοι αυτοι που απαρτιζουν κατα καιρους τις εθνικες ομαδες σε ολα τα επιπεδα, εχουν μπαρμπα στην Κορωνη?
Επισης, μαθε οτι αυτα τα καταραμενα γονιδια παιζουν τον ρολο τους σε αρκετα μεγαλο ποσοστο. Θα προσθεσω δε, οτι μια αθλητικη οικογενεια, μπορει αν θελει να διαπαιδαγωγησει καλυτερα απο καποια αλλη το παιδι, και να του εμφυσησει στοιχεια τετοια που δεν προκειται να τα βρει απο καποιους που δεν εχουν κανει πρωταθλητισμο.
Η ΠΑΙΔΕΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΡΟΛΟ ΣΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ!!!



mporei na eimai mikros alla xero ta exeis

1)stis mikres ethnikes omades....diladi mexri kai tin ethniki neon...oi 10 paixtes einai oi kaluteroi stin ellada kai apo ekei kai pera...paizoun kapoioi mono kai mono gia na paroun ta moria epeidi exoun syggeneis xomenous stin koe...klp

2)oson afora gia tin paideia pou dinoun sta paidia tous oi goneis-palaimaxoi tha miliso sygekrimena

epeidi milame gia ton gouna kirie sharkface (me ton baba tou opoiou tha exeis kai filikes sxeseis) as milisoume sygekrimena....... i paideia loipon me tin opoia diapedagogei o babas-gounas ton gio tou einai i exis:

-pigaino ton gio mou se mia omada neon (ethnikos) opou o proponitis einai filos mou (pouliopoulos), ego eimai eforos (i kati tetoio) kai xero oti tha kano k ego koumado ekei pera
-sti synexeia prepei na ton pao kapou pou na einai filos mou o proponitis omadas adron...afou o gios mou prepei siga siga na xonetai kai stous adres... ton pigaino loipon sti glyfada afou diatiro aristes sxeseis me ton proponiti pou analamvanei ekei (pateros)...outos oste na ton prosexei kai na ton vazei sta poli eukola paixnidia na paizei outos oste na pairnei ebeiries...(KATI POU ALLOU DE THA GINOTAN)...kai parallila exo frodisei na xrimatodotiso kai to syllogo (auto me mia epifilaxi...nomizo oti eixe agorasei balles gia to syllogo)
-distixos gia mena feugei o filos mou o pateros (kai gia na min ton pao ston olibiako afou xero oti den iparxei pithanotita na paizei...as diatiriso ta prosximata toulaxiston)...piano apo koda ton neo proponiti tis glyfadas (troubic).... outos oste na ton prosexei...na ton vazei na paizei ... oste na pairnei ebeiries...
-feugei k autos k erxetai o lorados sti thesi tou.... ta 2 proigoumena xronia frodisa oste o gios mou na parei tis aparaitites ebeiries stin a1..opote fetos kai apo ti stigmi pou i glyfada tha exei ligous paiktes sto roster tis... tha apolauso to ergo pou katafera ta 2 proigoumena xronia kai tha do ton gio mou na paizei pio poli... ALLA..

ALLA.... afou o gounas axizei apisteuta auto to sproksimo kirie shatkface opso les... kai pire tis ebeiries ta 2 proigoumena xronia (me ton tropo pou proanefera...) GIATI LOIPON STO TELEYTAIO PAIXNIDI KAI PIO KRISIMO TIS GLYFADAS STO FALIRO o gounas den epaixe oute lepto????? no comment... tin apadisi tin xeroume oloi...giati epaize sta proigoumena kai giati den epaixe sto pio krisimo pou theoritika an eisai toso kalos paiktis prepei na paixeis...

min apadiseis oti den epaixe sto pio krisimo paixnidi epeidi den eixe tin ebeiria logo ilikias...tha katadiseis grafikos...


p.s1: ego agapao ton gouna pio polu apo esena pou ton iperaspizesai... k gi auto akrivos katigoro ton baba tou... giati tha ithela ola auta na ta eixe kataferei 100% monos tou... outos oste na min ipirxe i paramikri amfovolia kai na mi planietai i frasi "kala...afou eixe to baba tou apo piso..."

p.s2: xilia bravo labro... epitelous vgike enas na pei auta pou prepei... symfono apoluta
dikaios_kritis
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 08, 2007 10:17 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τρί Οκτ 09, 2007 6:41 pm

Νομίζω ότι ήμουν ξεκάθαρος....

αλλά επειδή θες επιγραμματικά να σου πω τα εξής:

Τα γονίδια ΝΑΙ παίζουν ρόλο.

Η αθλητική παιδεία είναι θέμα φιλοσοφίας και νοοτροπίας.
Αν δεν την έχεις, δεν την μεταφέρεις και ας είσαι και ο Frank Otto !!
(μην επαναλαμβανόμαστε με τον Farago :lol: )

Σου ανέλυσα ευθέως ότι εγώ δεν έχω "ευκολο" παράδειγμα
για αθλητή, γόνο ΙΣΤΟΡΙΚΟΥ παίκτη που να μην έχει αλαζονική συμπεριφορά.

Γίνε συγκεκριμένος εσύ και πες μου τα παραδειγματα σου....

Ειλικρινά δεν θέλω να έρθω σε καμιά "κακή"αντιπαράθεση μαζι σου
όποιος και να είσαι (παρόλο που έχω υποψίες) σε σέβομαι γιατί
είσαι από τους λίγους ανθρώπους του χώρου που έχουν τέτοιες γνώσεις
τις οποίες τις ακούω και τις εκτιμώ καθότι έχω και γω την προσωπική μου μούρλια με τα νούμερα και στατιστικά και την ιστορία....


Κανένα πρόβλημα για κριτική ή σχολιασμό, μόνο την ειρωνία δεν μπορώ
και τους απρεπείς χαρακτηρισμούς !!!
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Οκτ 09, 2007 11:14 pm

Lambros10 έγραψε:Νομίζω ότι ήμουν ξεκάθαρος....

αλλά επειδή θες επιγραμματικά να σου πω τα εξής:

Τα γονίδια ΝΑΙ παίζουν ρόλο.

Η αθλητική παιδεία είναι θέμα φιλοσοφίας και νοοτροπίας.
Αν δεν την έχεις, δεν την μεταφέρεις και ας είσαι και ο Frank Otto !!
(μην επαναλαμβανόμαστε με τον Farago :lol: )

Σου ανέλυσα ευθέως ότι εγώ δεν έχω "ευκολο" παράδειγμα
για αθλητή, γόνο ΙΣΤΟΡΙΚΟΥ παίκτη που να μην έχει αλαζονική συμπεριφορά.

Γίνε συγκεκριμένος εσύ και πες μου τα παραδειγματα σου....

Ειλικρινά δεν θέλω να έρθω σε καμιά "κακή"αντιπαράθεση μαζι σου
όποιος και να είσαι (παρόλο που έχω υποψίες) σε σέβομαι γιατί
είσαι από τους λίγους ανθρώπους του χώρου που έχουν τέτοιες γνώσεις
τις οποίες τις ακούω και τις εκτιμώ καθότι έχω και γω την προσωπική μου μούρλια με τα νούμερα και στατιστικά και την ιστορία....


Κανένα πρόβλημα για κριτική ή σχολιασμό, μόνο την ειρωνία δεν μπορώ
και τους απρεπείς χαρακτηρισμούς !!!


Μα η κριτικη και ο σχολιασμος ειναι υποχρεωτικα. Ειρωνια χρησιμοποιω μερικες φορες για τον κολλητο μου τον coachfk. Ουσιαστικα ομως χιουμορ κανω. Ελπιζω να καταλαβαινομαστε ετσι δεν ειναι?

Οσον αφορα το θεμα μας, γνωριζω παρα πολλους γονους παλαιμαχων καλων παικτων, που δεν εκαναν και καμμια προσπαθεια να επιβαλλουν τα παιδια τους. Αν θες στους απαριθμιζω πολυ ευκολα. Τους σεβομαι μαλιστα ιδιαιτερα για αυτο το λογο, και οχι τοσο πολυ για τις παικτικες τους ικανοτητες.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Οκτ 09, 2007 11:29 pm

dikaios_kritis έγραψε:
sharkface έγραψε:
p.s1: ego agapao ton gouna pio polu apo esena pou ton iperaspizesai... k gi auto akrivos katigoro ton baba tou... giati tha ithela ola auta na ta eixe kataferei 100% monos tou... outos oste na min ipirxe i paramikri amfovolia kai na mi planietai i frasi "kala...afou eixe to baba tou apo piso..."



Ρε τον Ανδρεα κατι αμυνες που εβγαζε και κατι γκολαρες που εβαζε για τον γιο του. Την κορη του μαλλον την ξεχασε!!!
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Οκτ 09, 2007 11:34 pm

dikaios_kritis έγραψε:
sharkface έγραψε:

mporei na eimai mikros alla xero ta exeis

1)stis mikres ethnikes omades....diladi mexri kai tin ethniki neon...oi 10 paixtes einai oi kaluteroi stin ellada kai apo ekei kai pera...paizoun kapoioi mono kai mono gia na paroun ta moria epeidi exoun syggeneis xomenous stin koe...klp



Τι κριμα που εσυ δεν ειχες κανεναν τετοιο!
Γιατι δεν απευθυνθηκες στον μπαμπα Γουνα? Μηπως δεν πολυαξιζες?

Εχε υποψιν σου οτι αν βαλουμε 10 προπονητες νεων στην Ελλαδα και τους ζητησουμε να βγαλουν 13αδα για την εθνικη, να εισαι σιγουρος οτι δεν θα συμφωνησει κανενας με τον αλλο. Ειναι πολυ λογικο αυτο, γιατι αλλα κριτηρια εχει ο ενας και αλλα ο αλλος...
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Οκτ 09, 2007 11:39 pm

dikaios_kritis έγραψε:
sharkface έγραψε: -sti synexeia prepei na ton pao kapou pou na einai filos mou o proponitis omadas adron...afou o gios mou prepei siga siga na xonetai kai stous adres... ton pigaino loipon sti glyfada afou diatiro aristes sxeseis me ton proponiti pou analamvanei ekei (pateros)...outos oste na ton prosexei kai na ton vazei sta poli eukola paixnidia na paizei outos oste na pairnei ebeiries...(KATI POU ALLOU DE THA GINOTAN)...kai parallila exo frodisei na xrimatodotiso kai to syllogo (auto me mia epifilaxi...nomizo oti eixe agorasei balles gia to syllogo)
-distixos gia mena feugei o filos mou o pateros (kai gia na min ton pao ston olibiako afou xero oti den iparxei pithanotita na paizei...as diatiriso ta prosximata toulaxiston)...piano apo koda ton neo proponiti tis glyfadas (troubic).... outos oste na ton prosexei...na ton vazei na paizei ... oste na pairnei ebeiries...
-feugei k autos k erxetai o lorados sti thesi tou.... ta 2 proigoumena xronia frodisa oste o gios mou na parei tis aparaitites ebeiries stin a1..opote fetos kai apo ti stigmi pou i glyfada tha exei ligous paiktes sto roster tis... tha apolauso to ergo pou katafera ta 2 proigoumena xronia kai tha do ton gio mou na paizei pio poli... ALLA..

ALLA.... afou o gounas axizei apisteuta auto to sproksimo kirie shatkface opso les... kai pire tis ebeiries ta 2 proigoumena xronia (me ton tropo pou proanefera...) GIATI LOIPON STO TELEYTAIO PAIXNIDI KAI PIO KRISIMO TIS GLYFADAS STO FALIRO o gounas den epaixe oute lepto????? no comment... tin apadisi tin xeroume oloi...giati epaize sta proigoumena kai giati den epaixe sto pio krisimo pou theoritika an eisai toso kalos paiktis prepei na paixeis...

min apadiseis oti den epaixe sto pio krisimo paixnidi epeidi den eixe tin ebeiria logo ilikias...tha katadiseis grafikos...


p.s1: ego agapao ton gouna pio polu apo esena pou ton iperaspizesai... k gi auto akrivos katigoro ton baba tou... giati tha ithela ola auta na ta eixe kataferei 100% monos tou... outos oste na min ipirxe i paramikri amfovolia kai na mi planietai i frasi "kala...afou eixe to baba tou apo piso..."

p.s2: xilia bravo labro... epitelous vgike enas na pei auta pou prepei... symfono apoluta


Ρε συ ολοι οι προπονητες τοσο μαλακες πιαστηκαν? Δεν ειδαν τιποτα στο παιδι? Μονο ο πατερας τους ενδιεφερε?

Ρωτα επισης να μαθεις αν ο μπαμπας Γουνας τα ειχε ποτε καλα με καποιον οταν επαιζε. Ειδικα αυτο με τον Πατερο ηταν πολυ καλο. Κανενα αλλο με τον τοτο ξερεις?
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Οκτ 09, 2007 11:47 pm

sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:
sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:sharkface wrote:
΄
Όσο για την κριτική την αυτοκριτική και τα λεξικά, μάλλον εσύ δεν κατάλαβες.

Η αυτοκριτική έρχεται μετά την κριτική, γι' αυτούς που την αντέχουν και όχι μόνο γι, αυτούς που την συνιστούν στους άλλους. (Πριν από λίγο έγραψες σε άλλο τόπικ για αυτοκριτική σε κάποιο άλλο μέλος, ενώ εσύ την πάπια)

Πως γίνεται να κάνεις την πάπαι όλοκληρη σκυλοψαρο μουτσούνα, ένας Θεός το ξέρει...



Δηλαδη απαγορευεται η αυτοκριτικη αν δεν σου γινει πρωτα κριτικη?
Θα μας τρελλανεις τελειως εσυ.

Πως ξερεις επισης, οτι εχω κανει η οχι αυτοκριτικη αφου δεν με γνωριζεις?
Και που να κανω αυτοκριτικη ρε φιλε? Την εκανα ως παικτης οταν επαιζα. Τωρα κανω μονο κριτικη και μαλιστα καλοπιστη και μονο.


μα εδω ειναι το ζουμι βρε, μπαγασάκο. οτι εχεις κανει αυτοκριτική μονο σε ενα κοματι του εαυτου σου και δεν αηνεις να βγει το αλλο γιατι, μαλλον εισαι εκτεθειμενος.

στην κριτικη σαν παραγοντας ή μανατζερ που θα σου γινει ειναι που κολλωνεις και προσπαθεις να αποφυγεις!!!

Μηπως εχεις σπάσει και τους καθρέφτες στο σπιτι και τους εχεις αντικαταστησει με παλιες φωτογραφιες σου ως παικτης, για να αισθανεσαι...ανεβασμενος???

χαχαχαχαχαχα
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό dikaios_kritis » Τρί Οκτ 09, 2007 11:56 pm

sharkface afou xekinises na apadas sto post mou.....giati den apadas kai sto teleutaio...

apadise mou loipon: afou o gounas axize toso polu na paizei giati den epaixe oute lepto sto teleutaio paixnidi tis glyfadas pou itan kai to krisimotero....... gia pes mou



p.s: kati anthropoi san k sena pane piso ton athlitismo kai genika ton kosmo...den exoun stoixiodi axioprepeia...de leitourgoun axiokratika... krima pou eisai kai megalos kai exeis tetoies adilipseis... MIPOS SE PLIRONEI KAI SENA O GOUNAS?
dikaios_kritis
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 08, 2007 10:17 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Οκτ 09, 2007 11:58 pm

COACHFK έγραψε:
sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:
sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:sharkface wrote:
΄
Όσο για την κριτική την αυτοκριτική και τα λεξικά, μάλλον εσύ δεν κατάλαβες.

Η αυτοκριτική έρχεται μετά την κριτική, γι' αυτούς που την αντέχουν και όχι μόνο γι, αυτούς που την συνιστούν στους άλλους. (Πριν από λίγο έγραψες σε άλλο τόπικ για αυτοκριτική σε κάποιο άλλο μέλος, ενώ εσύ την πάπια)

Πως γίνεται να κάνεις την πάπαι όλοκληρη σκυλοψαρο μουτσούνα, ένας Θεός το ξέρει...



Δηλαδη απαγορευεται η αυτοκριτικη αν δεν σου γινει πρωτα κριτικη?
Θα μας τρελλανεις τελειως εσυ.

Πως ξερεις επισης, οτι εχω κανει η οχι αυτοκριτικη αφου δεν με γνωριζεις?
Και που να κανω αυτοκριτικη ρε φιλε? Την εκανα ως παικτης οταν επαιζα. Τωρα κανω μονο κριτικη και μαλιστα καλοπιστη και μονο.


μα εδω ειναι το ζουμι βρε, μπαγασάκο. οτι εχεις κανει αυτοκριτική μονο σε ενα κοματι του εαυτου σου και δεν αηνεις να βγει το αλλο γιατι, μαλλον εισαι εκτεθειμενος.

στην κριτικη σαν παραγοντας ή μανατζερ που θα σου γινει ειναι που κολλωνεις και προσπαθεις να αποφυγεις!!!

Μηπως εχεις σπάσει και τους καθρέφτες στο σπιτι και τους εχεις αντικαταστησει με παλιες φωτογραφιες σου ως παικτης, για να αισθανεσαι...ανεβασμενος???

χαχαχαχαχαχα



Ενα μη ενεργο μελος του χωρου οπως ειμαι εγω τωρα, μονο κριτικαρει. Το θεμα επαναλαμβανω ειναι να κριτικαρεις καλοπιστα. Εγω αυτο κανω, ειτε το θες ειτε οχι.
Οταν γινω μανατζερ, θα σου δωσω το δικαιωμα να με κριτικαρεις αν δεν μπορω να βελτιωνομαι
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Οκτ 10, 2007 12:02 am

dikaios_kritis έγραψε:sharkface afou xekinises na apadas sto post mou.....giati den apadas kai sto teleutaio...

apadise mou loipon: afou o gounas axize toso polu na paizei giati den epaixe oute lepto sto teleutaio paixnidi tis glyfadas pou itan kai to krisimotero....... gia pes mou



p.s: kati anthropoi san k sena pane piso ton athlitismo kai genika ton kosmo...den exoun stoixiodi axioprepeia...de leitourgoun axiokratika... krima pou eisai kai megalos kai exeis tetoies adilipseis... MIPOS SE PLIRONEI KAI SENA O GOUNAS?


Ο Γουνας δεν εχει τοσα πολλα ωστε να μπορεσει να με χρησιμοποιησει.

Ξερεις δεν ειμαι ο Λοραντος για να ξερω τι γινεται στο μυαλο του, ουτε μπορω να ξερω ακριβως τι γινεται στις προπονησεις της Γλυφαδας.

Μπορεις να μου πεις γιατι δεν εχω αξιοπρεπεια?
Μηπως στο σχολειο δεν σε εμαθαν καλα Ελληνικα και εχεις μπερδεψει τις εννοιες των λεξεων που χρησιμοποιεις?
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό vaziliz » Τετ Οκτ 10, 2007 12:18 am

Τελικά από ότι βλέπω ... αυτό που λέει ο λαός ότι η Ιστορία επαναλαμβάνεται ..... έχει δίκιο....

Τώρα μιλάτε ια τον Γούνα ..... εγώ στην εποχή μου είχα άλλα παιχτρόνια (αλήθεια πώς γράφεται) οι οποίοι απολάμβαναν διάφορα λόγω του μπαμπά, της μαμάς, της θείας, της αδελφής κτλ....

Και τότε δεν αγόραζαν απλά τις μπάλες σε μία ομάδα .... αλλά έστελναν ολόκληρες αποστολές σε ταξίδια σε άλλες ηπείρους........ !!!!!!!!!

Όπως και να έχει αν πραγματικά αξίζεις ... είτε σε σπρώξουν είτε όχι ... φαίνεται !!!! Όλα εδώ πληρώνονται !!!!
Άβαταρ μέλους
vaziliz
 
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 2:23 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Οκτ 10, 2007 12:21 am

vaziliz έγραψε:Τελικά από ότι βλέπω ... αυτό που λέει ο λαός ότι η Ιστορία επαναλαμβάνεται ..... έχει δίκιο....

Τώρα μιλάτε ια τον Γούνα ..... εγώ στην εποχή μου είχα άλλα παιχτρόνια (αλήθεια πώς γράφεται) οι οποίοι απολάμβαναν διάφορα λόγω του μπαμπά, της μαμάς, της θείας, της αδελφής κτλ....

Και τότε δεν αγόραζαν απλά τις μπάλες σε μία ομάδα .... αλλά έστελναν ολόκληρες αποστολές σε ταξίδια σε άλλες ηπείρους........ !!!!!!!!!

Όπως και να έχει αν πραγματικά αξίζεις ... είτε σε σπρώξουν είτε όχι ... φαίνεται !!!! Όλα εδώ πληρώνονται !!!!



Ο Λαος εχει παντα δικιο και μεγαλη σοφια...
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό dikaios_kritis » Τετ Οκτ 10, 2007 12:36 am

sharkface έγραψε:Ο Γουνας δεν εχει τοσα πολλα ωστε να μπορεσει να με χρησιμοποιησει.

Ξερεις δεν ειμαι ο Λοραντος για να ξερω τι γινεται στο μυαλο του, ουτε μπορω να ξερω ακριβως τι γινεται στις προπονησεις της Γλυφαδας.

Μπορεις να μου πεις γιατι δεν εχω αξιοπρεπεια?
Μηπως στο σχολειο δεν σε εμαθαν καλα Ελληνικα και εχεις μπερδεψει τις εννοιες των λεξεων που χρησιμοποιεις?



1)me ti dikaiologia pou edoses giati den epaixe sto teleutaio paixnidi epivevaioses poso grafikos eisai
2)axioprepia xero poli kala ti simainei kai distixos den exeis... pistepse me oti boro na xeirizomai ti glossa kalutera apo sena...

stamatao edo... anakefalaionodas

1)o,ti leo gia ton mikro gouna ta leo me agapi gia ton alex... ton agapao kai tha ithela opos eipa kai prin na ta eixe petuxei 100% monos tou...giati me ti thelisi pou exei borei na ta eixe kataferei kai xoris ton baba tou

2)o aparadektos tis ipothesis ton opoio katigoro kai kakoxaraktirizo einai o pateras tou... pou xonetai pantou prokeimenou na volepsei ton gio tou...

3)o deuteros aparadektos tis ypothesis einai o sharkface...o opoios mallon tha einai kanena tsiraki tou baba-gouna.. tou opoiou tha tou exei taxei kana banio to kalokairi stin pisina tou spitiou tou sti vouliagmeni (auto gia to an exei lefta o gounas)... k etsi o sharkface odas tsiraki kapoiou niothei megalos kai oti exei dynami...alla san pragmatiko tsiraki kryvetai piso apo to nickname tou kai kanei ti douleia pou tou exoun anathesei...

auta eixa na po...den asxoloumai allo me to thema...

p.s: se kati anthropous san ton sharkface ofeiletai to gegonos oti de mporoume na kanoume pragmatika vimata brosta sto xoro tou athlitismou san xora... kathos ipovoskei mia sapila...oso sapios einai kai o xaraktiras tou sharkface...

kali tixi se olous...
dikaios_kritis
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 08, 2007 10:17 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Οκτ 10, 2007 12:49 am

dikaios_kritis έγραψε:
sharkface έγραψε:Ο Γουνας δεν εχει τοσα πολλα ωστε να μπορεσει να με χρησιμοποιησει.

Ξερεις δεν ειμαι ο Λοραντος για να ξερω τι γινεται στο μυαλο του, ουτε μπορω να ξερω ακριβως τι γινεται στις προπονησεις της Γλυφαδας.

Μπορεις να μου πεις γιατι δεν εχω αξιοπρεπεια?
Μηπως στο σχολειο δεν σε εμαθαν καλα Ελληνικα και εχεις μπερδεψει τις εννοιες των λεξεων που χρησιμοποιεις?



1)me ti dikaiologia pou edoses giati den epaixe sto teleutaio paixnidi epivevaioses poso grafikos eisai
2)axioprepia xero poli kala ti simainei kai distixos den exeis... pistepse me oti boro na xeirizomai ti glossa kalutera apo sena...

stamatao edo... anakefalaionodas

1)o,ti leo gia ton mikro gouna ta leo me agapi gia ton alex... ton agapao kai tha ithela opos eipa kai prin na ta eixe petuxei 100% monos tou...giati me ti thelisi pou exei borei na ta eixe kataferei kai xoris ton baba tou

2)o aparadektos tis ipothesis ton opoio katigoro kai kakoxaraktirizo einai o pateras tou... pou xonetai pantou prokeimenou na volepsei ton gio tou...

3)o deuteros aparadektos tis ypothesis einai o sharkface...o opoios mallon tha einai kanena tsiraki tou baba-gouna.. tou opoiou tha tou exei taxei kana banio to kalokairi stin pisina tou spitiou tou sti vouliagmeni (auto gia to an exei lefta o gounas)... k etsi o sharkface odas tsiraki kapoiou niothei megalos kai oti exei dynami...alla san pragmatiko tsiraki kryvetai piso apo to nickname tou kai kanei ti douleia pou tou exoun anathesei...

auta eixa na po...den asxoloumai allo me to thema...

p.s: se kati anthropous san ton sharkface ofeiletai to gegonos oti de mporoume na kanoume pragmatika vimata brosta sto xoro tou athlitismou san xora... kathos ipovoskei mia sapila...oso sapios einai kai o xaraktiras tou sharkface...

kali tixi se olous...


Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια.
Αν φτανεις σε σημειο να κρινεις ετσι αναν ανθρωπο μπορει και 20 χρονια μεγαλυτερο σου, επειδη εχει αποψη, τοτε προβλεπω οτι μεγαλο μερος της ζωης σου θα το περασεις δυστυχισμενος λογω του χαρακτηρα σου.

Τα σπιτια στην Βουλιαγμενη δεν σημαινουν τιποτα για ανθρωπους σαν κι εμενα αλλα και πολλους αλλους της ηλικιας μου. Δυστυχως ομως σημαινουν πολλα για την νεα γενια και εχει βαλει το χερακι της και η δικη μου γενια για αυτο δυστυχως.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό vaziliz » Τετ Οκτ 10, 2007 1:15 am

Re dikaios kritis ....mporeis na mh mou sugxizesai ?

Afou to epi8eto GOUNAS
einai sinonimo tou PALTO ...

Einai dunaton na mhn ton exoun prow8hsei ?????
ti psaxnete twra?

xe xe xe xe xe xe xe !!!
Άβαταρ μέλους
vaziliz
 
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 2:23 pm
Τοποθεσία: Athens

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

cron