Αμαρτίες γονέων.....

Θέματα που αφορούν γενικά την υδατοσφαίριση και όχι μόνο..

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό veneto » Δευτ Οκτ 08, 2007 12:27 pm

sharkface έγραψε:Θα πρεπει ο Λοραντος να τα βρει τελικα με τον Γουνα, γιατι ειναι κριμα ενας τετοιος παικτης να ειναι υπο αμφισβητηση σε τετοια ηλικια. Καταλαβαινω βεβαια οτι ο προπονητης του, εχει διαγνωσει το ταλεντο του, και εχει παραπανω απαιτησεις. Ομως η συμπεριφορα του ειναι μαλλον κακη προς το παρον.


Συμφωνώ μαζί σου.Πάντως νομίζω πως είναι η τελευταία του χρονιά στη Γλυφάδα του χρόνου θα παίζει σε μεγαλύτερη ομάδα :wink: :wink:
veneto
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τετ Ιουν 15, 2005 12:25 pm

...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Οκτ 08, 2007 12:51 pm

Νίκο,

Δεν του κάνετε πρόταση στον Ολυμπιακό; Και καλύτεα να τον πάρετε τώρα, πριν την Ολυμπιάδα, γιατί μετά θα είναι κομματάκι...ακριβός!!!!

χαχαχαχαχαχαχα
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό sharkface » Δευτ Οκτ 08, 2007 1:00 pm

COACHFK έγραψε:Νίκο,

Δεν του κάνετε πρόταση στον Ολυμπιακό; Και καλύτεα να τον πάρετε τώρα, πριν την Ολυμπιάδα, γιατί μετά θα είναι κομματάκι...ακριβός!!!!

χαχαχαχαχαχαχα


Ε οχι και ο μικρος στην Ολυμπιακη ομαδα. Μην το παρακανουμε. Ειπαμε οτι ο πατερας του επηρεαζει καταστασεις αλλα μεχρι ενος οριου, ετσι δεν ειναι?
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Οκτ 08, 2007 1:01 pm

sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:Νίκο,

Δεν του κάνετε πρόταση στον Ολυμπιακό; Και καλύτεα να τον πάρετε τώρα, πριν την Ολυμπιάδα, γιατί μετά θα είναι κομματάκι...ακριβός!!!!

χαχαχαχαχαχαχα


Ε οχι και ο μικρος στην Ολυμπιακη ομαδα. Μην το παρακανουμε. Ειπαμε οτι ο πατερας του επηρεαζει καταστασεις αλλα μεχρι ενος οριου, ετσι δεν ειναι?


Και εγώ που νόμιζα πως έχεις και αίσθηση του χιούμορ;;
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό sharkface » Δευτ Οκτ 08, 2007 1:05 pm

COACHFK έγραψε:
sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:


Και εγώ που νόμιζα πως έχεις και αίσθηση του χιούμορ;;



Ωραιο χιουμορ εχεις, να το χαιρεσαι.
Υπονοεις βεβαια πολλα, αλλα ντρεπεσαι να ρωτησεις ευθεως.
Ρωταω λοιπον εγω για σενα: Εχει κανει προταση ο Ολυμπιακος στον Γουνα?
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό dikaios_kritis » Δευτ Οκτ 08, 2007 10:29 pm

sharkface έγραψε: Θα πρεπει ο Λοραντος να τα βρει τελικα με τον Γουνα, γιατι ειναι κριμα ενας τετοιος παικτης να ειναι υπο αμφισβητηση σε τετοια ηλικια. Καταλαβαινω βεβαια οτι ο προπονητης του, εχει διαγνωσει το ταλεντο του, και εχει παραπανω απαιτησεις. Ομως η συμπεριφορα του ειναι μαλλον κακη προς το παρον.



o gounas einai kalo paidi (tha borouse na einai vevaia poli kalutero) k exei ginei poli kalos paixtis (eidika gia tin ilikia tou) kai borei na stathei axiologa stin A1....ALLA gia na ftasei s auto to epipedo exei sproxtei oso kanenan allon ta teleutaia xronia ston xoro tis ydatosfairisis... kai tora pou isos na min epaixe toso vgikan kateutheian oi ipostirixtes... ELEOS...AYTO EXO NA PO MONO... TOSA PAIDIA ADIKOUNTAI TOSA XRONIA...KAI KAPOIOI APARADEKTOI...(vlepe sharkface...pou mallon exoun symferoda...) VGIKAN NA MILISOUN EPEIDI PISTEYOUN OTI ADIKITHIKE AYTOS POU EXEI EYNOITHEI OSO KANENAS... ME TOSO SPROKSIMO....ELEOS DILADI...ELEOS...TI NA PO... EISAI APARADEKTOS...AYTO MONO..

labro sygnomi gia tin entasi...alla eilikrina trelenomai me kati tetoia...kai kati tetoious anthropous...

p.s: den exo kati me to paidi... kala ekane k eftase ekei afou tou dothike i eukairia... kai bravo tou... ALLA DROPI SOU KYRIE SHARKFACE...DROPI SOU EILIKRINA
dikaios_kritis
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 08, 2007 10:17 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Οκτ 08, 2007 11:00 pm

Φίλε dikaie kriti, μήπως γίνεσαι άδικος ; Χωρίς παρεξήγηση και χωρίς να κάνω το δικηγόρο κανενός.

Στην τελική δεν τον έσπρωξε ο sharkface το Γούνα για να πούμε ότι αδίκησε κάποιον άλλο, όπως το είδα εγώ μίλησε απλώς για το χειρισμό του από το Λοράντο.

Καταλαβαίνω την πίκρα σου για κάποια πράγματα που όλοι γνωρίζουμε αλλά τουλάχιστον ο Γούνας κάτι παίζει. Συμφώνησες μάλιστα.
Για δες σε κάποιες άλλες ομάδες που κάποιοι σπρώχνονται χωρίς να αποδίδουν και χωρίς να βελτιώνονται.

Θέλω να πω ότι μάλλον δεν ήταν ο Γούνας προσωπικά που σου έφαγε κάποια ευκαιρία, αλλά πιθανότατα κάποιος άλλος νεαρός πολύ μικρότερης αξίας.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Οκτ 09, 2007 12:13 pm

ELEOS...AYTO EXO NA PO MONO... TOSA PAIDIA ADIKOUNTAI TOSA XRONIA...KAI KAPOIOI APARADEKTOI...(vlepe sharkface...pou mallon exoun symferoda...) VGIKAN NA MILISOUN EPEIDI PISTEYOUN OTI ADIKITHIKE AYTOS POU EXEI EYNOITHEI OSO KANENAS... ME TOSO SPROKSIMO....ELEOS DILADI...ELEOS...TI NA PO... EISAI APARADEKTOS...AYTO MONO..


Σορι φιλε μου που λεω την γνωμη μου. Ο Γουνας κατα την αποψη ολων αυτων που ηταν στην Μαλτα αλλα και καποιων αλλων προπονητων ξενων, επαιξε στους Πανευρωπαικους εξαιρετικα. ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ σε αυτους που επιτελους εσπρωξαν ενα ταλεντο και ηδη βλεπουμε ολοι μας (εκτος απο σενα) οτι το συγκεκριμενο παιδι αποδιδει εξαιρετικα.
Ο Λοραντος του φωναζει γιατι εχει υπερβολικες απαιτησεις απο αυτον. Δεν το εχεις καταλαβει ακομα?
Αν ημουν μανατζερ, θα ηταν ενας απο τους παικτες που θα προσπαθουσα να εκπροσωπησω.
ΚΑΝΕ ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ, μονο ετσι θα γινεις καλυτερος!!!
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τρί Οκτ 09, 2007 1:49 pm

Επειδή τον παρακολούθησα αρκετά πέρυσι τον πιτσιρικά και συν τοις άλλοις τον είχα και δυο φορές ως αντιπάλλο προκειται για εξαιρετικό
ταλέντο, πολύ ευκίνητο-με ελαστικότητα λογω σωματοδομής και επίσης
αρκετά οξυδερκής παίκης..

Καλώς να ΠΡΟΩΘΗΘΕΙ αλλά με έννομα και όρθόδοξα πάντα μέσα....

Ταπεινή μου γνώμη θα μπορούσαν να βρίσκονται και άλλα ταλέντα (και στο παρελθόν) σε ανάλογη θέση
και με σπουδαίο μέλλον μπροστά τους έαν τύγχαναν της ανάλογης υποστήριξης - προώθησης που είχε και έχει αυτό το παιδί...

sharkface έγραψε:ELEOS...AYTO EXO NA PO MONO... TOSA PAIDIA ADIKOUNTAI TOSA XRONIA...KAI KAPOIOI APARADEKTOI...(vlepe sharkface...pou mallon exoun symferoda...) VGIKAN NA MILISOUN EPEIDI PISTEYOUN OTI ADIKITHIKE AYTOS POU EXEI EYNOITHEI OSO KANENAS... ME TOSO SPROKSIMO....ELEOS DILADI...ELEOS...TI NA PO... EISAI APARADEKTOS...AYTO MONO..


Σορι φιλε μου που λεω την γνωμη μου. Ο Γουνας κατα την αποψη ολων αυτων που ηταν στην Μαλτα αλλα και καποιων αλλων προπονητων ξενων, επαιξε στους Πανευρωπαικους εξαιρετικα. ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ σε αυτους που επιτελους εσπρωξαν ενα ταλεντο και ηδη βλεπουμε ολοι μας (εκτος απο σενα) οτι το συγκεκριμενο παιδι αποδιδει εξαιρετικα.
Ο Λοραντος του φωναζει γιατι εχει υπερβολικες απαιτησεις απο αυτον. Δεν το εχεις καταλαβει ακομα?
Αν ημουν μανατζερ, θα ηταν ενας απο τους παικτες που θα προσπαθουσα να εκπροσωπησω.
ΚΑΝΕ ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ, μονο ετσι θα γινεις καλυτερος!!!
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό dikaios_kritis » Τρί Οκτ 09, 2007 2:36 pm

sharkface έγραψε:

ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ σε αυτους που επιτελους εσπρωξαν ενα ταλεντο και ηδη βλεπουμε ολοι μας (εκτος απο σενα) οτι το συγκεκριμενο παιδι αποδιδει εξαιρετικα.



krima... apla krima.. pou iparxoun anthropoi san k sena...

kai o xeiroteros paixtis na eisai ...an kaneis 1-2-3-4-5...10 kalokairia proetoimasia me ti ethniki kai me toso sproximo prepei na eisai teleios ilithios gIA NA mi veltiotheis...
O THEMA EINAI NA SPROXTEI STIN ARXI O ATHLITIS OTAN VLEPEIS OTI AXIZEI ....KAI OXI OTAN PREPEI SONI KAI KALA NA FTASEI STO EPIPEDO TOU PATERA TOY....KAI IPARXEI O PATERAS TOU NA XRIMATODOTEI APO PISO.... me apotelesma na spoxnetai apo panta....




VGALE TA GYALIA EPITELOUS... DES TIN ALITHEIA...
dikaios_kritis
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 08, 2007 10:17 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Οκτ 09, 2007 4:11 pm

sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:
sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:


Και εγώ που νόμιζα πως έχεις και αίσθηση του χιούμορ;;



Ωραιο χιουμορ εχεις, να το χαιρεσαι.
Υπονοεις βεβαια πολλα, αλλα ντρεπεσαι να ρωτησεις ευθεως.
Ρωταω λοιπον εγω για σενα: Εχει κανει προταση ο Ολυμπιακος στον Γουνα?


Τι έγινε?? Νευριάσαμε, που δεν πιάσαμε το αστείο???
Εμ βέβαια, σαν...σκυλόψαρο που είσαι πως να έχεις και αίσθηση του χιούμορ???

Δεν υπονοούσα τίποτα και δεν ντρέπομαι για κάτι, ακόμα περισσότερο να ρωτήσω τον φίλο Νίκο για οτιδήποτε.

Μάλλον εσύ είσαι αυτός που "κρύβεται" και κριτικάρει τους πάντες πίσω από το ψευδώνυμό σου. Είναι εύκολο να κρύβεσαι και να λες ότι θες κρυμένος και να μετράς τις αντιδράσεις των άλλων. Αυτή την τακτική την έχουν αυτοί που έχουν να κρύψουν πιο πολλά από όσα έχουν να πουν...

Αλλά μάλλον δεν έχεις τα κότσια να βγεις και να αντιμετωπίσεις την κριτική.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Οκτ 09, 2007 4:17 pm

dikaios_kritis έγραψε:
sharkface έγραψε:

ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ σε αυτους που επιτελους εσπρωξαν ενα ταλεντο και ηδη βλεπουμε ολοι μας (εκτος απο σενα) οτι το συγκεκριμενο παιδι αποδιδει εξαιρετικα.



krima... apla krima.. pou iparxoun anthropoi san k sena...

kai o xeiroteros paixtis na eisai ...an kaneis 1-2-3-4-5...10 kalokairia proetoimasia me ti ethniki kai me toso sproximo prepei na eisai teleios ilithios gIA NA mi veltiotheis...
O THEMA EINAI NA SPROXTEI STIN ARXI O ATHLITIS OTAN VLEPEIS OTI AXIZEI ....KAI OXI OTAN PREPEI SONI KAI KALA NA FTASEI STO EPIPEDO TOU PATERA TOY....KAI IPARXEI O PATERAS TOU NA XRIMATODOTEI APO PISO.... me apotelesma na spoxnetai apo panta....




VGALE TA GYALIA EPITELOUS... DES TIN ALITHEIA...



Κυττα φιλε μου, μετραει το αποτελεσμα. Ο συγκεκριμενος αθλητης καλως η κακως βγηκε. Απο τον πατερα του θα γινει καλυτερος.
Για να τον σπρωξουν τοσο πολυ παει να πει οτι κατι θα αξιζε, ετσι δεν ειναι?
Κι αλλες φορες πολλοι σπρωχθηκαν, ισως πιο πολυ απο οτι επρεπε, αλλα δεν τα καταφεραν.
Μπαμπαδες σε καιρια ποστα ειχαν ατομα που τωρα ουτε καν συνεχιζουν το πολο, η το εχουν γυρισει στην προπονητικη (βλ. Γιακουματος, Τρουλος κλπ).
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ειναι οτι η Ελλαδα φαινεται να κερδιζει εναν ακομα καλο παικτη.
Να σε ρωτησω ομως και κατι αλλο (φυσικα εισαι μικρος και δεν περιμενω απαντηση): Ολοι αυτοι που απαρτιζουν κατα καιρους τις εθνικες ομαδες σε ολα τα επιπεδα, εχουν μπαρμπα στην Κορωνη?
Επισης, μαθε οτι αυτα τα καταραμενα γονιδια παιζουν τον ρολο τους σε αρκετα μεγαλο ποσοστο. Θα προσθεσω δε, οτι μια αθλητικη οικογενεια, μπορει αν θελει να διαπαιδαγωγησει καλυτερα απο καποια αλλη το παιδι, και να του εμφυσησει στοιχεια τετοια που δεν προκειται να τα βρει απο καποιους που δεν εχουν κανει πρωταθλητισμο.
Η ΠΑΙΔΕΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΡΟΛΟ ΣΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ!!!
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Οκτ 09, 2007 4:24 pm

COACHFK έγραψε:
sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:
sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:


Και εγώ που νόμιζα πως έχεις και αίσθηση του χιούμορ;;



Ωραιο χιουμορ εχεις, να το χαιρεσαι.
Υπονοεις βεβαια πολλα, αλλα ντρεπεσαι να ρωτησεις ευθεως.
Ρωταω λοιπον εγω για σενα: Εχει κανει προταση ο Ολυμπιακος στον Γουνα?


Τι έγινε?? Νευριάσαμε, που δεν πιάσαμε το αστείο???
Εμ βέβαια, σαν...σκυλόψαρο που είσαι πως να έχεις και αίσθηση του χιούμορ???

Δεν υπονοούσα τίποτα και δεν ντρέπομαι για κάτι, ακόμα περισσότερο να ρωτήσω τον φίλο Νίκο για οτιδήποτε.

Μάλλον εσύ είσαι αυτός που "κρύβεται" και κριτικάρει τους πάντες πίσω από το ψευδώνυμό σου. Είναι εύκολο να κρύβεσαι και να λες ότι θες κρυμένος και να μετράς τις αντιδράσεις των άλλων. Αυτή την τακτική την έχουν αυτοί που έχουν να κρύψουν πιο πολλά από όσα έχουν να πουν...

Αλλά μάλλον δεν έχεις τα κότσια να βγεις και να αντιμετωπίσεις την κριτική.



Επαναλαμβανω για πολλοστη φορα, οτι μου εχει γινει κριτικη εδω μεσα χωρις να γνωριζουν αυτοι που την εκαναν ποιος ειμαι. Απο την κριτικη σε εναν οικογενειακο χωρο οπως αυτος του πολο, δεν γλιτωνει κανεις.
Εγω, απλα εχω το πλεονεκτημα της ανωνυμιας, και μπορω να γινω πιο μοχθηρος σε καποια θεματα, κατι που δεν τολμας να κανεις εσυ, γιατι εισαι υποχρεωμενος να συμπεριφερεσαι διπλωματικα.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τρί Οκτ 09, 2007 4:39 pm

sharkface έγραψε:]Επισης, μαθε οτι αυτα τα καταραμενα γονιδια παιζουν τον ρολο τους σε αρκετα μεγαλο ποσοστο. Θα προσθεσω δε, οτι μια αθλητικη οικογενεια, μπορει αν θελει να διαπαιδαγωγησει καλυτερα απο καποια αλλη το παιδι, και να του εμφυσησει στοιχεια τετοια που δεν προκειται να τα βρει απο καποιους που δεν εχουν κανει πρωταθλητισμο.
Η ΠΑΙΔΕΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΡΟΛΟ ΣΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ!!!


Συνήθως , (επαναλαμβάνω "συνήθως")
το μοντέλο αυτό ιδιαίτερα στην Ελλάδα αποτυγχάνει !!!!!

Γονέας ο οποίος έχει σχέση με το άθλημα και την δική του ιστορία
όντας δικτυωμένος με τους "ιθύνοντες" και προωθώντας το παιδί του
δίνει την ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΠΑΙΔΕΙΑ στο παιδί του για την έννοια του αθλητισμού...

Πες μου εσυ, ΕΝΑΝ μα ΕΝΑΝ αθλητή ο οποίος είναι γυιος ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΥ
και παίκτη με ιστορία και ο οποίος έχει φτάσει εκεί που έχει φτάσει
χωρίς να μεσολαβήσει ο πατέρας του. ΕΝΑΝ ο ποίος να είναι ταπεινός και να σκίζεται στην προσπάθεια για να κερδίσει με αξία την θέση
του στο γίγνεσθαι της υδατοσφαίρισης !! Ακούω παραδείγματα !!!!!!! ΠΕΡΙΜΕΝΩ !!!

Αυτό που βλέπω εγώ τόσα χρόνια είναι αυτά τα παιδιά να θεωρούν δεδομένη την θέση τους στην ομάδα, στα εθνικα συγκροτήματα κτλ

Αυτό που βλέπω εγώ είναι μια αλαζονική συμπεριφορά από αυτά τα παιδιά !!

Αυτό που βλέπω εγω είναι πως αν κάποιος αντιμιλήσει στα παιδιά αυτά
στραβώνουν την μούρη, βγαίνουν από την πισίνα και κατευθείαν
πέρνουν τον μπαμπάκα τους στο κινητό κλαψουρίζοντας.

Αυτό που βλέπω έγώ είναι οι διαιτητές να "προμοτάρουν" αυτά τα παιδιά
εις βάρος των αντιπάλλων τους.

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΑΛΟΥΧΗΘΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ
ΑΥΤΑ ????

Οταν κάποιος "περνάει" σωστή αθλητική παιδεία στο παιδί του συνήθως είναι ΑΘΟΡΥΒΟΣ στον χώρο χώρίς να πέρνει το κινητό του φωτιά
και κάθεται σε μια γωνίτσα στην κερκίδα και το παρακολουθεί ......

Για να μην παρεξηγηθώ, πάντα υπάρχουν οι εξαιρέσεις .... αλλά να σου πω την αλήθεια
δεν έχουν πέσει ακόμα στην αντιληψή μου..... !!! 8)
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Οκτ 09, 2007 4:49 pm

sharkface wrote:

"Επαναλαμβανω για πολλοστη φορα, οτι μου εχει γινει κριτικη εδω μεσα χωρις να γνωριζουν αυτοι που την εκαναν ποιος ειμαι. Απο την κριτικη σε εναν οικογενειακο χωρο οπως αυτος του πολο, δεν γλιτωνει κανεις.
Εγω, απλα εχω το πλεονεκτημα της ανωνυμιας, και μπορω να γινω πιο μοχθηρος σε καποια θεματα, κατι που δεν τολμας να κανεις εσυ, γιατι εισαι υποχρεωμενος να συμπεριφερεσαι διπλωματικα."

Μα και έτσι να είναι, δεν έχεις δεχτεί την κριτική κατά "πρόσωπο", όπως επί παραδείγματι εγώ που απαντάω "διπλωματικά" αλλά όμως που δεν κρύβομαι και ΔΗΛΩΝΩ ΕΠΩΝΥΜΩΣ τις απόψεις μου.

Με το να κρύβεσαι δεν θα μάθεις ΠΟΤΕ την πραγματική κριτική, ούτε την καλή ούτε την κακή και σίγουρα δεν πρόκειται να βελτιωθείς, αφού όπως είπες: "βελτιώνεσαι με την ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ" και αυτή θα την κάνεις μόνο αν ακούσεις την...άλλη κριτική.

Σημασία έχει αν αντέχεις να την ακούσεις και αν αντέχεις να την αντιπαρέλθεις.

Μπορείς???
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Οκτ 09, 2007 4:51 pm

Λαμπρο, μιλας με γενικοτητες χωρις να αναφερεσαι σε συγκεκριμενα παραδειγματα.
Δεν πιστευεις οτι η παιδεια που θα αποκτησει το παιδι απο εναν πατερα πρωταθλητη, θα ειναι πολυ καλυτερη απο αυτη καποιου απλου ανθρωπου (οσον αφορα τον αθλητισμο)?
Για τα γονιδια δεν συμφωνεις?
Απλα, ο πρωην πρωταθλητης πατερας εχει αποψη, ενω ο απλος γονιος που παει το παιδι του στην πισινα για να μαθει να κολυμπαει δεν γνωριζει και πολλα πραγματα. Εκει λοιπον γινονται οι μεγαλυτερες συγκρουσεις, και ο γονιος πρωταθλητης προσπαθει να προωθησει διαφορετικα το παιδι του.
Σκεφτειτε ενα σωματειο που ουσιαστικα προσφερει μεν κοινωνικο εργο μαθαινοντας τα παιδια κολυμπι, αλλα εχει και λειτουργικα εξοδα μεγαλα. Παιρνει εναν προπονητη πολυ μικρο (συνηθως της πλακας) με 200-300 € και ο γονιος που ξερει τι γινεται, τρελλαινεται.
Εσυ δεν θα τρελλαινοσουν? Κι αν ναι τι θα εκανες?
Περιμενω απαντησεις...
Τελευταία επεξεργασία από sharkface και Τρί Οκτ 09, 2007 4:55 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Οκτ 09, 2007 4:54 pm

COACHFK έγραψε:sharkface wrote:


Με το να κρύβεσαι δεν θα μάθεις ΠΟΤΕ την πραγματική κριτική, ούτε την καλή ούτε την κακή και σίγουρα δεν πρόκειται να βελτιωθείς, αφού όπως είπες: "βελτιώνεσαι με την ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ" και αυτή θα την κάνεις μόνο αν ακούσεις την...άλλη κριτική.

Σημασία έχει αν αντέχεις να την ακούσεις και αν αντέχεις να την αντιπαρέλθεις.

Μπορείς???


Μα την σωστη κριτικη που θα σου γινει θα την μαθεις αν αυτος που κριτικαρει δεν σε γνωριζει, αρα θα πει την γνωμη του ελευθερα, χωρις να χρησιμοποιησει πολιτικη.
Αλλο πραγμα η αυτοκριτικη και αλλο η κριτικη. Ανοιξε και κανενα λεξικο...
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τρί Οκτ 09, 2007 5:00 pm

sharkface έγραψε:Μιλας με γενικοτητες χωρις να αναφερεσαι σε συγκεκριμενα παραδειγματα.
Δεν πιστευεις οτι η παιδεια που θα αποκτησει το παιδι απο εναν πατερα πρωταθλητη, θα ειναι πολυ καλυτερη απο αυτη καποιου απλου ανθρωπου (οσον αφορα τον αθλητισμο)?
Για τα γονιδια δεν συμφωνεις?
Απλα, ο πρωην πρωταθλητης πατερας εχει αποψη, ενω ο απλος γονιος που παει το παιδι του στην πισινα για να μαθει να κολυμπαει δεν γνωριζει και πολλα πραγματα. Εκει λοιπον γινονται οι μεγαλυτερες συγκρουσεις, και ο γονιος πρωταθλητης προσπαθει να προωθησει διαφορετικα το παιδι του.
Σκεφτειτε ενα σωματειο που ουσιαστικα προσφερει μεν κοινωνικο εργο μαθαινοντας τα παιδια κολυμπι, αλλα εχει και λειτουργικα εξοδα μεγαλα. Παιρνει εναν προπονητη πολυ μικρο (συνηθως της πλακας) με 200-300 € και ο γονιος που ξερει τι γινεται, τρελλαινεται.
Εσυ δεν θα τρελλαινοσουν? Κι αν ναι τι θα εκανες?
Περιμενω απαντησεις...


Ο πρωταθλητής πατέρας που έχει την γνώση και την εμπειρία πάει τον γυιο του
σε μια ομάδα που τον καλύπτει στις προσδοκίες του παιδιού κατά την κρίση του , ομαδα που κάνει πρωταθλητισμό και έχει σωστό προπονητή (πάντα κατά την κρίση του πατέρα πρωταθλητή) ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΚΡΟΥΛΑ ΤΟΥ !!!!!!!!!!!!!!!

ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ??

Ποιο συγκεκριμένος δεν χρειάζεται να γίνω... μιλάω σχεδόν καθόλικά
και για όλες τις περιπτώσεις !!

Αν θες να γίνεις εσύ πιο συγκεκριμένος μίλα για τις εξαιρέσεις
αν και εφόσον βλέπεις κάποια... Εγώ δεν έχω τέτοια εικόνα....
και να ξέρεις ότι θα το σεβαστώ και θα είμαι μαζί σου ....
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Οκτ 09, 2007 5:03 pm

sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:sharkface wrote:


Με το να κρύβεσαι δεν θα μάθεις ΠΟΤΕ την πραγματική κριτική, ούτε την καλή ούτε την κακή και σίγουρα δεν πρόκειται να βελτιωθείς, αφού όπως είπες: "βελτιώνεσαι με την ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ" και αυτή θα την κάνεις μόνο αν ακούσεις την...άλλη κριτική.

Σημασία έχει αν αντέχεις να την ακούσεις και αν αντέχεις να την αντιπαρέλθεις.

Μπορείς???


Μα την σωστη κριτικη που θα σου γινει θα την μαθεις αν αυτος που κριτικαρει δεν σε γνωριζει, αρα θα πει την γνωμη του ελευθερα, χωρις να χρησιμοποιησει πολιτικη.
Αλλο πραγμα η αυτοκριτικη και αλλο η κριτικη. Ανοιξε και κανενα λεξικο...


Κάνεις λάθος τουλαχιστον κατά την δική μου άποψη. Κριτική χωρίς προσωπική αντιπαράθεση απόψεων, αλλά αφ' υψηλού και εκ των υστέρων είναι πολύ εύκολο να γίνεται.

Σημασία έχει να ακούσεις την κριτική ευθεία εκείνη την ώρα και όχι να την διαβάσεις κάπου και αφού σκεφτείς και μετρησεις τον αντίπαλο να του τα χώσεις κλπ κλπ. Για ναακούσεις την αλήθεια πρέπει να σταθείς απέναντι σε αυτούς που θα σε κρίνουν και να την δεχτείς, αν μπορείς, γιατί ποτέ δεν θα ακούσεις την αλήθεια.
΄
Όσο για την κριτική την αυτοκριτική και τα λεξικά, μάλλον εσύ δεν κατάλαβες.

Η αυτοκριτική έρχεται μετά την κριτική, γι' αυτούς που την αντέχουν και όχι μόνο γι, αυτούς που την συνιστούν στους άλλους. (Πριν από λίγο έγραψες σε άλλο τόπικ για αυτοκριτική σε κάποιο άλλο μέλος, ενώ εσύ την πάπια)

Πως γίνεται να κάνεις την πάπαι όλοκληρη σκυλοψαρο μουτσούνα, ένας Θεός το ξέρει...
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Re: ...

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τρί Οκτ 09, 2007 5:20 pm

COACHFK έγραψε:
sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:sharkface wrote:
΄
Όσο για την κριτική την αυτοκριτική και τα λεξικά, μάλλον εσύ δεν κατάλαβες.

Η αυτοκριτική έρχεται μετά την κριτική, γι' αυτούς που την αντέχουν και όχι μόνο γι, αυτούς που την συνιστούν στους άλλους. (Πριν από λίγο έγραψες σε άλλο τόπικ για αυτοκριτική σε κάποιο άλλο μέλος, ενώ εσύ την πάπια)

Πως γίνεται να κάνεις την πάπαι όλοκληρη σκυλοψαρο μουτσούνα, ένας Θεός το ξέρει...



Δηλαδη απαγορευεται η αυτοκριτικη αν δεν σου γινει πρωτα κριτικη?
Θα μας τρελλανεις τελειως εσυ.

Πως ξερεις επισης, οτι εχω κανει η οχι αυτοκριτικη αφου δεν με γνωριζεις?
Και που να κανω αυτοκριτικη ρε φιλε? Την εκανα ως παικτης οταν επαιζα. Τωρα κανω μονο κριτικη και μαλιστα καλοπιστη και μονο.
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενική συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες