ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Ανοικτή συζήτηση για θέματα προπονητικής στην Υδατοσφαίριση - Ανταλλαγή απόψεων των προπονητών

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό aklonitos » Πέμ Ιούλ 26, 2012 3:56 pm

.
ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΥΜΗΣΩ ΣΤΟΝ VS ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΕΧΤΗΚΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΕ ΧΥΔΑΙΟ ΤΡΟΠΟ , ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ , ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ...ΣΤΟΛΙΣΩ ΟΠΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΓΥΡΩ ΚΟΣΜΟ. ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΗΡΕ, Ο ΧΩΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΣ, ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ......!!!
ΑΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ VS ΙΣΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ.
ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΔΙΟΙΚΗΣΕΙΣ ( ΤΣΑΚΙΡΗΔΕΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ) ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΣΑΡΩΣΕΙ ΤΑ ΜΕΤΑΛΙΑ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΗΚΑΝ ΜΕ ΣΥΝΟΠΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ. ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΦΥΓΑΝΕ.
ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ.


Με κάλυψες πλήρως LUPO.την αηδία και την δοισωδία την γνωρίζουν αυτοί που έζησαν από κοντά αυτές τις εξευτελιστικές στιγμές για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ.[/quote]
aklonitos
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Τρί Ιουν 05, 2012 8:24 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Ιούλ 27, 2012 2:22 pm

Παιδιά ... ακόμα βλέπω ότι στέκεστε στη φιλία μου με το Σελετόπουλο και θεωρείτε πως ό,τι γράφω είναι προϊόν υπερασπιστικής γραμμής. Αλήθεια, εσείς που επίσης έχετε προσωπικό συμφέρον (λόγω των παιδιών σας), είστε σίγουροι ότι αυτό δεν αλλοιώνει τη δική σας κρίση περισσότερο απ'ό,τι η σχέση μου με το Δημήτρη αλλοιώνει τη δική μου κρίση ;

@aklonitos
Εργάστηκα 2 χρόνια στον Πανιώνιο και τα επόμενα 4 στη Βουλιαγμένη. Μοιραία, από τον Πανιώνιο μόνο, γνωρίζομαι σε προσωπικό επίπεδο με τη μισή φετινή ανδρική σας ομάδα, κάποιους παίκτες που έχουν πλέον φύγει (οι μισοί πικραμένοι με τους μάνατζερς), με 2-3 παίκτριες του γυναικείου και 2-3 προπονητές που πέρασαν από κει τα τελευταία χρόνια (πέρα από τον εκάστοτε της ανδρικής).

Και οι απόψεις που εξέφρασα δεν είχαν καν να κάνουν με την πληροφόρησή μου αλλά με τη λογική. Άλλο που δεν ασχολήθηκε κανένας.

@statler
Ο Τσακίρης όντως έβαλε τα ωραία του χρήματα, (πιθανολογώ κι εγώ) με απώτερο σκοπό την ΠΑΕ. Ίσως ούτε καν την ΠΑΕ αλλά τις εμπορικές προοπτικές του ("νέου") γηπέδου. Ο ίδιος γνωρίζει. Πάντως έβαλε πολλά και του έφαγαν (στο ποδόσφαιρο τουλάχιστον) πάρα πολλά.

Σε ό,τι αφορά τον "τεχνοκράτη" εννοούσα τον Γιάννη το Γιαννουρή. Το αν θα έπρεπε τότε να είχε ακολουθηθεί διαφορετική οικονομική πολιτική κλπ. είναι υπο συζήτηση, το αν η 3η θέση ήταν ταβάνι είναι πάλι συζητήσιμο αλλά εκ των υστέρων μπορούμε να συζητάμε πολλά.

Το γεγονός είναι ότι με το Γιάννη άλλαξε η οργάνωση και η δομή του τμήματος μια και καλή. Διότι, π.χ., η ανδρική ομάδα είχε σημειώσει επιτυχίες και επί Αλέκου, νωρίτερα δηλαδή από το Γιάννη. Μεγάλο αβαντάζ, επίσης, η ύπαρξη και αξιοποίηση της πισίνας δίπλα στο γήπεδο.

Κάθομαι, λοιπόν, και σκέφτομαι : γιατί να πάρουν το Γιαννουρή τότε ; Ας έβαζαν του Πάνθηρες να οργανώσουν όλο αυτό το οικοδόμημα. Και μετά να δούμε ποιος θα γλιτώσει αν αποτύχει (π.χ. με κανα ασημένιο μετάλλιο) στους Παίδες ή τους Νέους. Και πώς ο προπονητής θα αφήσει εκτός 7άδας την κόρη του κολλητού.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Ιούλ 27, 2012 2:30 pm

Και τώρα που το ξανασκέφτομαι : τι γνώμη έχετε για τις σχέσεις μεταξύ των γονέων των κοριτσιών της γυναικείας ομάδας ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό lupo » Παρ Ιούλ 27, 2012 3:16 pm

vs έγραψε:Και τώρα που το ξανασκέφτομαι : τι γνώμη έχετε για τις σχέσεις μεταξύ των γονέων των κοριτσιών της γυναικείας ομάδας ;
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ. ΟΝΤΩΣ ΥΠΗΡΧΑΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.
ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΕΛΕΤΟΠΟΥΛΟ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΜΜΙΑ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΡΙΚΟ. ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟ ΑΝΤΡΙΚΟ. ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ VS ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟΝ ΣΕΛΕΤΟΠΟΥΛΟ.
ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΩ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΑΙ. ΑΡΑ VS ΑΝΑΦΕΡΕΣΕ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΔΙΑΤΥΠΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ.
Άβαταρ μέλους
lupo
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 1:38 am

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Ιούλ 27, 2012 3:42 pm

Μπορεί να τα έχω μπερδέψει κι εγώ λίγο. Απλώς είχα την αίσθηση ότι τα σχόλιά σας περί μονόπλευρης πληροφόρησης (κλπ., δε θυμάμαι ακριβώς πώς διατυπώθηκαν) αναφέρονταν ακριβώς εκεί. Αλλιώς δεν μπορώ να καταλάβω καν πού αναφέρονταν. Δεν ξέρω αν είναι και σημαντικό ωστόσο.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό aklonitos » Πέμ Αύγ 02, 2012 4:20 pm

vs έγραψε:Μπορεί να τα έχω μπερδέψει κι εγώ λίγο. Απλώς είχα την αίσθηση ότι τα σχόλιά σας περί μονόπλευρης πληροφόρησης (κλπ., δε θυμάμαι ακριβώς πώς διατυπώθηκαν) αναφέρονταν ακριβώς εκεί. Αλλιώς δεν μπορώ να καταλάβω καν πού αναφέρονταν. Δεν ξέρω αν είναι και σημαντικό ωστόσο.
Θα ήθελα να ξεκαθαρίσω κάτι πρωτίστως.Δεν έχω παιδί στον ΠΑΝΙΩΝΙΟ για τον απλούστατο λόγο δεν είμαι παντρεμένος. ΤΟ σωματείο το υπηρέτησα απο άλλη σκοπιά και ελπίζω στο μέλλον να ξαναγίνει αυτό.Ολα αυτά που γράφονται είναι η εικόνα που έχουν τα παιδιά στα αποδυτήρια για τον εκάστοτε Σελετόπουλο.Τώρα εάν εσύ έχεις φιλία με τον μπέμπη εμένα ειλικρινά δεν μου καίγεται καρφί και ότι γράφεται μόνο στη σφαίρα της φαντασίας του καθενός μας δεν είναι.και να τελειώνουμε εδώ καλή δύναμη στον Πέτρο τον Δεβερίκο γιατί έχει να περάσει από σιμπλιγάδες πέτρες.Και είμαι σίγουρος πως θα τα καταφέρει!!!!!!!!!!!!!!!!!
aklonitos
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Τρί Ιουν 05, 2012 8:24 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό vs » Κυρ Αύγ 05, 2012 12:02 am

Δεκτό. Θα ήθελες απλώς να μου διευκρινίσεις τι εννοούσες μιλώντας για μονόπλευρη, πιο έγκυρη κλπ. πληροφόρηση ; Από περιέργεια, έστω σε πριβέ μήνυμα.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση και Προπονητική

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron