ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Ανοικτή συζήτηση για θέματα προπονητικής στην Υδατοσφαίριση - Ανταλλαγή απόψεων των προπονητών

Συντονιστής: Lambros10

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Δημοσίευσηαπό tsokmakitze » Τρί Ιούλ 03, 2012 8:53 am

ΑΛΛΑΓΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΣΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ.

ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΧΑΡΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΗΚΑ ΠΩΣ ΓΕΝ.ΑΡΧΗΓΟΣ ΣΤΗΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ ΑΝΕΛΑΒΕ Ο ΔΕΒΕΡΙΚΟΣ.ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ
ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΗΣ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ
ΤΡΑΓΙΚΩΝ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΣΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΒΑΡΕΛΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ ΡΙΞΕΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΤΟ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΔΗΘΕΝ ΣΩΤΗΡΕΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ.
ΠΕΤΡΟ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΣΤΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΓΡΟΘΙΑ ΣΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΒΡΩΜΙΣΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΛΕΜΠΑ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
tsokmakitze
 
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Δευτ Απρ 26, 2010 3:39 pm

Δημοσίευσηαπό lupo » Τετ Ιούλ 04, 2012 9:34 am

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΠΕΤΡΟΣ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΙΣ ΤΥΧΕΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ ΠΟΥ ΦΕΡΑΝΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΝΤΙΑ.
ΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.
ΠΕΤΡΟ ΦΙΛΙΚΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΡΟΣΕΞΕ ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΝΟΣΤΑΛΓΟΙ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΟΛΗΤΟΙ ΘΑ ΣΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΡΑΒΗ ΘΑ ΣΕ ΓΚΡΕΜΙΣΟΥΝ. ΠΡΟΣΕΞΕ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΣΤΗΡΙΧΤΕΙΣ.
ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ Ο ΦΩΝΤΑΣ Ο ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.
ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΕΤΡΟ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΕΙΧΕΣ ΠΑΛΙΑ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ. :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
lupo
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 1:38 am

Δημοσίευσηαπό aklonitos » Τετ Ιούλ 04, 2012 12:47 pm

Ο LUPO ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΚΟΜΗ ΤΑ ΑΙΣΧΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ.ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ Ο ΠΕΤΡΟΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΙ ΚΩΜΙΚΟΤΡΑΓΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΗΣ ΑΡΤΑΚΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΠΟΔΙ ΤΟΥΣ
aklonitos
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Τρί Ιουν 05, 2012 8:24 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό lupo » Τρί Ιούλ 10, 2012 2:41 pm

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.
ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ , ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ , ΝΑ ΥΛΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΕΞΥΓΙΑΝΣΗΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ.
ΜΕ ΣΩΣΤΟ ΠΛΑΝΟ ΚΑΙ ΣΤΕΝΕΜΕΝΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΣΤΙΓΜΩΝ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΤΑΞΗ.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΚΛΟΝΗΤΟ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ. ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΚΟ ΚΑΝΑΝΕ.
:evil: :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
lupo
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 1:38 am

Δημοσίευσηαπό statler » Τρί Ιούλ 10, 2012 4:09 pm

εγώ πάντως μια χαρά τον βλέπω τον Πανιώνιο. με μπάτζετ -0 και όλους τους παίχτες να έχουν φύγει κατάφερε να είναι μέσα στη 5άδα. Μπορεί να έγινε υπερκατασπατάληση χρημάτων αλλά τουλάχιστον υπάρχει ομάδα με δικά του παιδιά και κρατάνε τον Πανιώνιο ψηλά. Και αυτό το γράφω όχι για να τιμήσω τους προηγούμενους παράγοντες του Πανιωνίου, που δε ξέρω καν τα ονοματά τους, αλλά για να πω οτι δε χρειάζεται να τα ισοπεδώνουμε όλα. Πάντα μπορεί να γίνουν καλύτερα τα πράγματα αλλά πάντα μπορούν να γίνουν και χειρότερα. Και σε αυτό το άθλημα μόνο χειρότερα γίνονται. Εκτός του παραδείγματος της Βουλιαγμένης, άντε και του Φαλήρου, δε νομίζω οτι μπορούμε να βρούμε άλλη ομάδα που να έχει παραμείνει στην κατηγορία χρόνια με δικά της παιδιά και χωρίς πολλά χρήματα
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό lupo » Τετ Ιούλ 11, 2012 8:22 am

statler έγραψε:εγώ πάντως μια χαρά τον βλέπω τον Πανιώνιο. με μπάτζετ -0 και όλους τους παίχτες να έχουν φύγει κατάφερε να είναι μέσα στη 5άδα. Μπορεί να έγινε υπερκατασπατάληση χρημάτων αλλά τουλάχιστον υπάρχει ομάδα με δικά του παιδιά και κρατάνε τον Πανιώνιο ψηλά. Και αυτό το γράφω όχι για να τιμήσω τους προηγούμενους παράγοντες του Πανιωνίου, που δε ξέρω καν τα ονοματά τους, αλλά για να πω οτι δε χρειάζεται να τα ισοπεδώνουμε όλα. Πάντα μπορεί να γίνουν καλύτερα τα πράγματα αλλά πάντα μπορούν να γίνουν και χειρότερα. Και σε αυτό το άθλημα μόνο χειρότερα γίνονται. Εκτός του παραδείγματος της Βουλιαγμένης, άντε και του Φαλήρου, δε νομίζω οτι μπορούμε να βρούμε άλλη ομάδα που να έχει παραμείνει στην κατηγορία χρόνια με δικά της παιδιά και χωρίς πολλά χρήματα
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΤΑΤΑΣΕΤΑΙ ΣΤΑ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ. ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΔΕΝ ΔΕΙΞΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΟΙΚΟΥΝΤΕΣ, ΦΤΑΣΑΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΝΕ. ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΚΕΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΙΖΕΙ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΚΥΡΟΣ Ο ΠΑΡΑΛΛΗΛΙΣΜΟΣ.
Άβαταρ μέλους
lupo
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 1:38 am

Δημοσίευσηαπό statler » Τετ Ιούλ 11, 2012 9:56 am

Αυτά τα παιδιά που παίζουν σήμερα με λιγότερα και ξανά λιγότερα, κάποιος τους έκανε παίχτες. Παίχτες που μπορούν να σταθούν άνετα στη πρώτη κατηγορία. Ο Πανιώνιος πριν 10-15 χρόνια το μόνο που είχε να δείξει/βγάλει ήταν ο Θωμάκος και ο Κοκκάλας και ανεβοκατέβαινε κατηγορίες, σήμερα έχει σταθεροποιηθεί στην Α1. Και αυτό γιατί κατάφερε να βγάλει δικούς του παίχτες.
Ξαναλέω, δεν υποστηρίζω τις διοικήσεις που περάσαν από την ομάδα όλα αυτα τα χρόνια, απλά δε χρειάζεται να τα φτάνουμε και στο 0. Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Μιλάμε για πόλο όμως. Άθλημα που έχει 0 έσοδα. Όταν σταματάει η κάνουλα λοιπόν του χρηματοδότη, σταματάνε και οι πληρωμές. Φεύγουν τα μεγάλα ονόματα και μένουν τα δικά σου παιδιά. Και ευτυχώς για τον Πανιώνιο, το είχε δουλέψει και τώρα μπορεί και παραμένει στη κατηγορία.

Δε καταλαβαίνω γιατί μου ακυρώνεις τον παραλληλισμό. Σε τι διαφέρει ο Πανιώνιος από τις υπόλοιπες ομάδες; Μήπως συνεχίζει να έχει χρήματα στο ταμείο της και δε τα διαχειρίζονται καλά; εσύ που ξέρεις κάτι παραπάνω, θέλεις να μας πεις ή θα παίζουμε το παιχνίδι του ξέρω αλλά δε μπορώ να μιλήσω κτλ κτλ κτλ;
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό neta sketa » Τετ Ιούλ 11, 2012 11:55 am

Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΠΟΛΟ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΧΩΡΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΕΙΣΗ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ, ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ,ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ,ΑΝΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΤΙΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΠΙΣΙΝΑ. ΟΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΗΜΑ ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΧΘΕΙ ΣΤΑ ΕΣΟΔΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΜΕ ΣΩΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΝΑ ΔΟΥΝ ΦΩΣ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ,ΝΑ ΔΟΥΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ,ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΓΑΝ ΗΤΑΝ Η ΤΣΕΠΗ.

Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΛΟΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΠΟΛΟ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΟΧΙ ΟΛΑ ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ.!!!!!!!!!!!!!
neta sketa
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2012 10:45 am
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευσηαπό SARONI » Τετ Ιούλ 11, 2012 12:05 pm

statler έγραψε:Αυτά τα παιδιά που παίζουν σήμερα με λιγότερα και ξανά λιγότερα, κάποιος τους έκανε παίχτες. Παίχτες που μπορούν να σταθούν άνετα στη πρώτη κατηγορία. Ο Πανιώνιος πριν 10-15 χρόνια το μόνο που είχε να δείξει/βγάλει ήταν ο Θωμάκος και ο Κοκκάλας και ανεβοκατέβαινε κατηγορίες, σήμερα έχει σταθεροποιηθεί στην Α1. Και αυτό γιατί κατάφερε να βγάλει δικούς του παίχτες.
Ξαναλέω, δεν υποστηρίζω τις διοικήσεις που περάσαν από την ομάδα όλα αυτα τα χρόνια, απλά δε χρειάζεται να τα φτάνουμε και στο 0. Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Μιλάμε για πόλο όμως. Άθλημα που έχει 0 έσοδα. Όταν σταματάει η κάνουλα λοιπόν του χρηματοδότη, σταματάνε και οι πληρωμές. Φεύγουν τα μεγάλα ονόματα και μένουν τα δικά σου παιδιά. Και ευτυχώς για τον Πανιώνιο, το είχε δουλέψει και τώρα μπορεί και παραμένει στη κατηγορία.

Δε καταλαβαίνω γιατί μου ακυρώνεις τον παραλληλισμό. Σε τι διαφέρει ο Πανιώνιος από τις υπόλοιπες ομάδες; Μήπως συνεχίζει να έχει χρήματα στο ταμείο της και δε τα διαχειρίζονται καλά; εσύ που ξέρεις κάτι παραπάνω, θέλεις να μας πεις ή θα παίζουμε το παιχνίδι του ξέρω αλλά δε μπορώ να μιλήσω κτλ κτλ κτλ;

statler



Posted: Thu Jun 28, 2012 4:27 pm Post subject:
@Saroni

"α εμένα μη με μπλέκεις με το άθλημα. δε γνωρίζω και πολλά. γουστάρω να μπαίνω στα κολυμβητήρια και να κάνω αναπαράσταση τον Jimmy Jump.

εδώ το forum το βρήκα και το χρησιμοποιώ γιατί έχει ωραία χρώματα. Μ'αρέσουν τα χρώματα ξέρεις."



Φαντάσου να είχες και σχέση με το άθλημα !!!!!!!!!!!!

:P :P :P :P :P :P :P :D :D :D :P
SARONI
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 01, 2008 8:04 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Τετ Ιούλ 11, 2012 1:12 pm

shit!

Έχω ανοίξει πολλά μέτωπα τελικά... :P
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό lupo » Τετ Ιούλ 11, 2012 2:20 pm

statler έγραψε:shit!

Έχω ανοίξει πολλά μέτωπα τελικά... :P
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Ο neta sketa ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΕΣ. ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΝ ΟΙΚΩ ΜΗ ΕΝ ΔΗΜΩ. ΑΠΛΑ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο ΔΕΒΕΡΙΚΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. ΤΑ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΑΠΟΨΕΙΣ ΝΑΙ. ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΑ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΟΧΙ.
Άβαταρ μέλους
lupo
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 1:38 am

Δημοσίευσηαπό statler » Τετ Ιούλ 11, 2012 2:52 pm

αυτό που έγραψε ο neta είναι αυτό που θέλουν όλοι από τις ομάδες που υποστηρίζουν και αγαπάνε. Δεν είναι απάντηση σε τίποτα από αυτά που έγραψα. Άσε που δε ρωτάω και τίποτα. Οι ερωτήσεις που κάνω στη τελευταία παράγραφο είναι καθαρά ρητορικές αφού πολύ καλά ξέρουμε οτι λεφτά στον Πανιώνιο δεν υπάρχουν και ούτε φαίνεται οτι θα υπάρξουν και απάντηση για τα προβλήματα δε περίμενα να έπαιρνα (και καλά κάνεις και δε μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία - δε θα βγάλει πουθενά και ενδιαφέρει λίγους).
Νομίζω πολύ το τραβήξαμε το θέμα, χωρίς λόγο. Αλλού ήθελα να εστιάσω εγώ και αλλού εσύ.

Όποιος γουστάρει λοιπόν τον Πανιώνιο, απαιτεί από τον Πέτρο να κάνει καλή δουλειά. Το ίδιο απαιτούσε και από τους προηγούμενους. Καλή του τύχη λοιπόν!
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό lupo » Τετ Ιούλ 11, 2012 2:59 pm

statler έγραψε:αυτό που έγραψε ο neta είναι αυτό που θέλουν όλοι από τις ομάδες που υποστηρίζουν και αγαπάνε. Δεν είναι απάντηση σε τίποτα από αυτά που έγραψα. Άσε που δε ρωτάω και τίποτα. Οι ερωτήσεις που κάνω στη τελευταία παράγραφο είναι καθαρά ρητορικές αφού πολύ καλά ξέρουμε οτι λεφτά στον Πανιώνιο δεν υπάρχουν και ούτε φαίνεται οτι θα υπάρξουν και απάντηση για τα προβλήματα δε περίμενα να έπαιρνα (και καλά κάνεις και δε μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία - δε θα βγάλει πουθενά και ενδιαφέρει λίγους).
Νομίζω πολύ το τραβήξαμε το θέμα, χωρίς λόγο. Αλλού ήθελα να εστιάσω εγώ και αλλού εσύ.

Όποιος γουστάρει λοιπόν τον Πανιώνιο, απαιτεί από τον Πέτρο να κάνει καλή δουλειά. Το ίδιο απαιτούσε και από τους προηγούμενους. Καλή του τύχη λοιπόν!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.
Άβαταρ μέλους
lupo
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 1:38 am

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Ιούλ 12, 2012 4:47 am

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί το κριτήριο της δουλειάς κάποιου (συνεχίζει να) είναι το πόσο αγαπάει μια ομάδα και όχι το πόσο καλός/κατάλληλος είναι για το πόστο που αναλαμβάνει.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό lupo » Πέμ Ιούλ 12, 2012 9:52 am

vs έγραψε:Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί το κριτήριο της δουλειάς κάποιου (συνεχίζει να) είναι το πόσο αγαπάει μια ομάδα και όχι το πόσο καλός/κατάλληλος είναι για το πόστο που αναλαμβάνει.
ΞΕΚΙΝΑΣ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΕ ΑΝΕΙΔΙΟΤΕΛΗ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΒΓΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΡΙΧΝΕΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΟΤΙ ΠΗΓΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΜΟΓΙΑ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΥΝ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ. ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΤΥΧΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟ.
Άβαταρ μέλους
lupo
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 1:38 am

Δημοσίευσηαπό neta sketa » Πέμ Ιούλ 12, 2012 10:31 am

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί το κριτήριο της δουλειάς κάποιου (συνεχίζει να) είναι το πόσο αγαπάει μια ομάδα και όχι το πόσο καλός/κατάλληλος είναι για το πόστο που αναλαμβάνει.

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΖΙ, ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ, ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΑΘΟΣ, ΗΘΟΣ, ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ.
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΤΕΤΟΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΠΟΛΟ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΟ ΔΕΒΕΡΙΚΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!
ΦΩΝΗ ΒΟΩΝΤΟΣ ΕΝ ΤΗ ΕΡΗΜΟ.
neta sketa
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2012 10:45 am
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευσηαπό statler » Πέμ Ιούλ 12, 2012 2:58 pm

εγώ θα συμφωνήσω με το ερώτημα του vs αλλά δε θέλω να επεκταθώ γιατί δε θα τελειώσουμε ούτε το Σεπτέμβρη....
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό tsokmakitze » Πέμ Ιούλ 12, 2012 11:18 pm

ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ LUPO.ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΛΗ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΛΕΕΙΝΟΣ ΔΗΘΕΝ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ.ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΑΝ ΕΒΛΕΠΕ ΜΠΑΛΑ ΤΟΥ ΠΟΛΟ ΠΡΙΝ ΠΑΕΙ ΣΕ ΠΙΣΙΝΑ ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΡΝΑΓΕ ΓΙΑ ΒΟΜΒΑ.ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΑΝ ΤΟ ΝΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΓΑΛΑΖΙΟ Η ΤΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ.ΕΚΕΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ Η ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ.ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΛΟΙ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΛΕΜΕ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΚΑΙ ΣΚΟΡΠΙΣΕ.
tsokmakitze
 
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Δευτ Απρ 26, 2010 3:39 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Ιούλ 13, 2012 1:27 am

Τον Πέτρο τον γνωρίζω προσωπικά και δεν αμφιβάλλω ούτε για τις ικανότητές του ουτε για το ήθος του.

Το ερώτημά μου όμως είναι γενικό και αφορά συμπεριφορές (φιλάθλων/οπαδών, όχι μελών του φόρουμ) που τις θεωρώ τουλάχιστον υποκριτικές. Και επαγγελματίες για να τα πάνε καλά με τον κόσμο πουλάνε το παραμύθι της αγάπης για την ομάδα κλπ. ενώ η ίδια τους η δουλειά μπορεί να μιλήσει από μόνη της χωρίς να μπαίνουν στον κόπο να λένε καραγκιοζιλίκια.

Δεν έχουμε να διαλέξουμε αυστηρά μεταξύ αθεράπευτα ρομαντικών και λαμογίων. Ένας καλός επαγγελματίας είναι διαφορετική κατηγορία από μόνος του και δε χρειάζεται να ντρέπεται γι αυτό. Κάθε άλλο. Ο Πέτρος, π.χ. πιστεύω ότι θα πετύχει επειδή διαθέτει τις ικανότητες κι όχι επειδή είναι "Πανιωνάρας".

Αντίθετα αν ένας ρομαντικός παράγοντας δεν έχει τις ικανότητες, τι να τον κάνεις το ρομαντισμό του ; Και να πεις ότι τέτοιοι είναι μόνο ένας ή δύο ... Στην τελική ο ρομαντισμός είναι μια εξτρά ιδιότητα κάποιου, η οποία μετράει πολύ λιγότερο από την ικανότητα, το όραμα, την εντιμότητα και την επιμόρφωση ... και πόσα άλλα. Δεν μπορεί τη σημερινή εποχή (των χορηγών, των τηλεοπτικών δικαιωμάτων, της οργάνωσης που σχεδιάζει, υλοποιεί και επιβλέπει ένας μάνατζερ κλπ.) να προτάσσουμε το ρομαντισμό.

Συγγνώμη για το σπαμάρισμα αλλά τη συγκεκριμένη απορία την έχω πολύ καιρό και νομίζω ότι καλό είναι να ξεπεράσουμε πια αυτή τη νοοτροπία.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό lupo » Παρ Ιούλ 13, 2012 8:40 am

vs έγραψε:Τον Πέτρο τον γνωρίζω προσωπικά και δεν αμφιβάλλω ούτε για τις ικανότητές του ουτε για το ήθος του.

Το ερώτημά μου όμως είναι γενικό και αφορά συμπεριφορές (φιλάθλων/οπαδών, όχι μελών του φόρουμ) που τις θεωρώ τουλάχιστον υποκριτικές. Και επαγγελματίες για να τα πάνε καλά με τον κόσμο πουλάνε το παραμύθι της αγάπης για την ομάδα κλπ. ενώ η ίδια τους η δουλειά μπορεί να μιλήσει από μόνη της χωρίς να μπαίνουν στον κόπο να λένε καραγκιοζιλίκια.

Δεν έχουμε να διαλέξουμε αυστηρά μεταξύ αθεράπευτα ρομαντικών και λαμογίων. Ένας καλός επαγγελματίας είναι διαφορετική κατηγορία από μόνος του και δε χρειάζεται να ντρέπεται γι αυτό. Κάθε άλλο. Ο Πέτρος, π.χ. πιστεύω ότι θα πετύχει επειδή διαθέτει τις ικανότητες κι όχι επειδή είναι "Πανιωνάρας".

Αντίθετα αν ένας ρομαντικός παράγοντας δεν έχει τις ικανότητες, τι να τον κάνεις το ρομαντισμό του ; Και να πεις ότι τέτοιοι είναι μόνο ένας ή δύο ... Στην τελική ο ρομαντισμός είναι μια εξτρά ιδιότητα κάποιου, η οποία μετράει πολύ λιγότερο από την ικανότητα, το όραμα, την εντιμότητα και την επιμόρφωση ... και πόσα άλλα. Δεν μπορεί τη σημερινή εποχή (των χορηγών, των τηλεοπτικών δικαιωμάτων, της οργάνωσης που σχεδιάζει, υλοποιεί και επιβλέπει ένας μάνατζερ κλπ.) να προτάσσουμε το ρομαντισμό.

Συγγνώμη για το σπαμάρισμα αλλά τη συγκεκριμένη απορία την έχω πολύ καιρό και νομίζω ότι καλό είναι να ξεπεράσουμε πια αυτή τη νοοτροπία.
ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΕΠΟΧΗΣ ΤΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΕΜΜΙΣΘΩΝ MANAGER ΕΦΤΑΣΕ ΤΟ ΠΟΛΟ , ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΑΘΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΚΑΤΑΝΤΙΑ. ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ , ΠΟΥ ΤΙΣ ΔΙΟΙΚΟΥΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΙΣΟΠΕΔΩΣΕΙ ΕΝΝΟΙΕΣ ΠΟΥ ΠΑΛΙΑ ΤΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΣΑΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΑΓΑΠΟΥΣΑΝ ΤΗΝ Χ ΟΜΑΔΑ , ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΗΓΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΝΑ ΤΗΝ ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΠΡΩΞΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ. ΕΓΩ ΜΙΛΑΩ ΟΜΩΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΟΤΙ ΟΡΓΑΝΩΣΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΦΤΑΣΕ Α1 ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΟΣ.
ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΤΙ ΤΥΠΟΣ ΕΙΜΑΙ , ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΣΤΟΝ ΔΕΒΕΡΙΚΟ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΑΝΙΚΟΤΕΡΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ.
Άβαταρ μέλους
lupo
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 1:38 am

Επόμενο

Επιστροφή στο Υδατοσφαίριση και Προπονητική

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron