ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΡΩΤ/ΤΟΣ Β' ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2008

Νέα, αποτελέσματα και ανοικτή συζήτηση για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β' Εθνικής κατηγορίας (πρώην Β΄και Γ' κατηγορία μετά την συγχώνευση 2013).

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό tyson » Τετ Μάιος 07, 2008 7:34 pm

Καλή επιτυχία στα φιλαράκια μου σε Τρίτωνα και Ηλυσιακό! Μακάρι να κάνουν το 1-2 στην τελική φάση! (Η σειρά που έβαλα τα 1-2 σε σχέση με τις ομάδες δεν είναι τυχαία)!!! :lol:
Κωστάκη ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις! 8)
tyson
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2007 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Πέμ Μάιος 08, 2008 11:52 am

Σημερα το πρωι ο Αρης Καμπου δηλωσε παραιτηση απο την τελικη φαση της Β Εθνικης η οποια τελικα θα διεξαχθει με 5 ομαδες.
Οι λογοι της παραιτησης ειναι γνωστοι, και κατα την αποψη μου καλυτερα που εγινε ετσι, για να μην ακουσουμε και φετος τα σχολιανα μας απο τους διαφορους καλοκακοθελητες.
Εγω θα ειμαι στην πισινα σε ολα τα παιχνιδια, και θα κριτικαρω απο ασφαλη πλεον θεση οσα διαδραματιστουν απο αυριο μεχρι και την Κυριακη.
Τα λεμε εκει, και μην με πολυπρηξετε στην κερκιδα, επειδη τελικα δεν κατεβαινουμε.
Θα προσπαθησω μαλιστα να επανενεργοποιησω τον ακατανομαστο, προκειμενου να σχολιαζουμε παρεα ολα τα ωραια. Ευχομαι να ερθει....
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό pzozef » Πέμ Μάιος 08, 2008 1:47 pm

στην ομοσπονδια δηλωσατε παραίτηση?
Η σελίδα του Ν.Ο.Σύρου ----> www.nosyrou.gr !!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pzozef
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:59 pm
Τοποθεσία: Ermoupolis, Siros, GREECE

Δημοσίευσηαπό kostakis » Πέμ Μάιος 08, 2008 2:08 pm

να σε παρεξηγησει ο κωστακης? οταν εχεις διατελεσει και μελος της ομαδας του τριτωνα, λογικο. αμα ξαναπαρεις ομως (τετοια) πασα απο το... χερακι μου... -ευχαριστουμε εκ μερους του HAO.
kostakis
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Ιαν 19, 2007 8:57 pm

Δημοσίευσηαπό ieromenos » Πέμ Μάιος 08, 2008 4:59 pm

doom έγραψε:. Και απ'οτι εχω πληροφορηθει, κανενας δεν σταματησε το πολο επειδη εχασε περυσι απο τον Αρη Καμπου.


oxi βεβαια κανεις δε σταματησε. δημιουργησατε ψυχολογικα προβληματα σε πολλους ομως...με ποιο δικαιωμα?? :( διαφωνω με την αποφαση αλλα δε μου πεφτει λογος.
ieromenos
 
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τετ Μάιος 30, 2007 3:44 am

Δημοσίευσηαπό doom » Πέμ Μάιος 08, 2008 5:06 pm

ieromenos έγραψε:
doom έγραψε:. Και απ'οτι εχω πληροφορηθει, κανενας δεν σταματησε το πολο επειδη εχασε περυσι απο τον Αρη Καμπου.


oxi βεβαια κανεις δε σταματησε. δημιουργησατε ψυχολογικα προβληματα σε πολλους ομως...με ποιο δικαιωμα?? :( διαφωνω με την αποφαση αλλα δε μου πεφτει λογος.


Κι εγω διαφωνω με την αποφαση αλλα μονος μου δεν μπορω να παιξω. Ασε που γλυτωσες παλι.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό waterpolofree » Πέμ Μάιος 08, 2008 5:41 pm

edit
Τελευταία επεξεργασία από waterpolofree και Δευτ Μάιος 19, 2008 3:20 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
waterpolofree
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 5:31 pm

Δημοσίευσηαπό w.p.4 » Πέμ Μάιος 08, 2008 5:46 pm

Doom πιστευω οτι το σωστοτερο θα ηταν να κατεβαινατε να παιξετε, εστω και οι μισοι. Τωρα ειναι που θα βρουν ευκαιρια οι "καλοθελητες" να σας σουρουν τα μυρια οσα, οτι κανετε κακο στο αθλημα κτλ.
Αλλωστε στην θεσσαλονικη εισασταν 17 ατομα (ασχετα που μερικοι δεν ηξεραν να κολυμπανε).......
w.p.4
 
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2008 8:23 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Πέμ Μάιος 08, 2008 6:18 pm

w.p.4 έγραψε:Doom πιστευω οτι το σωστοτερο θα ηταν να κατεβαινατε να παιξετε, εστω και οι μισοι. Τωρα ειναι που θα βρουν ευκαιρια οι "καλοθελητες" να σας σουρουν τα μυρια οσα, οτι κανετε κακο στο αθλημα κτλ.
Αλλωστε στην θεσσαλονικη εισασταν 17 ατομα (ασχετα που μερικοι δεν ηξεραν να κολυμπανε).......


Ειμαι της ιδιας αποψης, αλλα δυστυχως η αποφαση παρθηκε με πλειοψηφια, η οποια μαλιστα ηταν και μεγαλη.
Το μεγαλο μας προβλημα ηταν την Παρασκευη και το Σαββατο το πρωι, που τελικα δεν θα μπορουσαμε να φτιαξουμε ουτε εφταδα, οποτε θα ξεφτυλιζαμε εντελως το αθλημα αλλα κυριως τους εαυτους μας, δειχνοντας οτι μας πειραξε που καποια ομαδα δεν θελησε να αναβληθει η συγκεκριμενη φαση για μια εβδομαδα, και θα ειχαμε στοχο να την "τιμωρησουμε" αγωνιστικα την Κυριακη το πρωι που θα ειμασταν πληρεις. Κατι τετοιο φυσικα δεν ισχυει, δοξα το Θεο εχουμε πηξει απο επιτυχιες οταν παιζαμε επαγγελματικα (με ερασιτεχνικες βεβαια απολαβες τοτε), οποτε μια νικη παραπανω η λιγοτερη δεν μας λεει πραγματικα τιποτα.
Απλα καποια παιδια, εχασαν την ευκαιρια να μας κερδισουν, και να εχουν να λενε οτι μας εβαλαν στην θεση μας (στο ραφι με τα κυπελλα μας, γιατι πολλοι λενε οτι εκει ανηκουμε).
Οπως ομως ειπε ο Αλεκ στα μεταξυ μας μηνυματα: Μικροι ειμαστε ακομα και του χρονου εδω θα ειμαστε παλι και μαλιστα με εδρες (απ'οτι δεσμευτηκε ο Τρουλος), οποτε θα εχει και πολυ πλακα που θα παιξουμε στην Χιο 4 ματσακια. Ασε που θα μαζεψουμε περισσοτερο κοσμο απο αυτον που μαζευει ο ΝΟΧ.
Οσο για τους καλοθελητες, μπορουν και εχουν δικαιωμα (παντα εξαλλου το ειχαν) να γραψουν και να λενε οτιδηποτε θελουν.
Στην Θεσσαλονικη οι 8-9 ας πουμε βασικοι, ειμαστε παροντες, και οι αλλοι εξαιρετικοι κολυμβητες οπως πολυ σωστα λες, εκαναν το ταξιδακι που ειχαν αναγκη, προκειμενου να φορτισουν τις μπαταριες τους.
Τωρα δυστυχως θα ηταν παροντες μονο 3-4 απο τους βασικους, οποτε μαλλον θα κινδυνευαμε να θρηνησουμε τραυματισμους και ισως και χειροτερα πραγματα.
Και με αυτα δεν παιζει κανεις!!!!!!
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό w.p.4 » Πέμ Μάιος 08, 2008 8:32 pm

doom έγραψε:
w.p.4 έγραψε:Doom πιστευω οτι το σωστοτερο θα ηταν να κατεβαινατε να παιξετε, εστω και οι μισοι. Τωρα ειναι που θα βρουν ευκαιρια οι "καλοθελητες" να σας σουρουν τα μυρια οσα, οτι κανετε κακο στο αθλημα κτλ.
Αλλωστε στην θεσσαλονικη εισασταν 17 ατομα (ασχετα που μερικοι δεν ηξεραν να κολυμπανε).......


Ειμαι της ιδιας αποψης, αλλα δυστυχως η αποφαση παρθηκε με πλειοψηφια, η οποια μαλιστα ηταν και μεγαλη.
Το μεγαλο μας προβλημα ηταν την Παρασκευη και το Σαββατο το πρωι, που τελικα δεν θα μπορουσαμε να φτιαξουμε ουτε εφταδα, οποτε θα ξεφτυλιζαμε εντελως το αθλημα αλλα κυριως τους εαυτους μας, δειχνοντας οτι μας πειραξε που καποια ομαδα δεν θελησε να αναβληθει η συγκεκριμενη φαση για μια εβδομαδα, και θα ειχαμε στοχο να την "τιμωρησουμε" αγωνιστικα την Κυριακη το πρωι που θα ειμασταν πληρεις. Κατι τετοιο φυσικα δεν ισχυει, δοξα το Θεο εχουμε πηξει απο επιτυχιες οταν παιζαμε επαγγελματικα (με ερασιτεχνικες βεβαια απολαβες τοτε), οποτε μια νικη παραπανω η λιγοτερη δεν μας λεει πραγματικα τιποτα.
Απλα καποια παιδια, εχασαν την ευκαιρια να μας κερδισουν, και να εχουν να λενε οτι μας εβαλαν στην θεση μας (στο ραφι με τα κυπελλα μας, γιατι πολλοι λενε οτι εκει ανηκουμε).
Οπως ομως ειπε ο Αλεκ στα μεταξυ μας μηνυματα: Μικροι ειμαστε ακομα και του χρονου εδω θα ειμαστε παλι και μαλιστα με εδρες (απ'οτι δεσμευτηκε ο Τρουλος), οποτε θα εχει και πολυ πλακα που θα παιξουμε στην Χιο 4 ματσακια. Ασε που θα μαζεψουμε περισσοτερο κοσμο απο αυτον που μαζευει ο ΝΟΧ.
Οσο για τους καλοθελητες, μπορουν και εχουν δικαιωμα (παντα εξαλλου το ειχαν) να γραψουν και να λενε οτιδηποτε θελουν.
Στην Θεσσαλονικη οι 8-9 ας πουμε βασικοι, ειμαστε παροντες, και οι αλλοι εξαιρετικοι κολυμβητες οπως πολυ σωστα λες, εκαναν το ταξιδακι που ειχαν αναγκη, προκειμενου να φορτισουν τις μπαταριες τους.
Τωρα δυστυχως θα ηταν παροντες μονο 3-4 απο τους βασικους, οποτε μαλλον θα κινδυνευαμε να θρηνησουμε τραυματισμους και ισως και χειροτερα πραγματα.
Και με αυτα δεν παιζει κανεις!!!!!!



Συμφωνω και επαυξανω λοιπον... Αντε και του χρονου με υγεια.
Και να μας ζησει το Ρουπακακι και με το ονομα!
w.p.4
 
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2008 8:23 pm

Δημοσίευσηαπό mike » Πέμ Μάιος 08, 2008 9:18 pm

w.p.4 έγραψε:Doom πιστευω οτι το σωστοτερο θα ηταν να κατεβαινατε να παιξετε, εστω και οι μισοι. Τωρα ειναι που θα βρουν ευκαιρια οι "καλοθελητες" να σας σουρουν τα μυρια οσα, οτι κανετε κακο στο αθλημα κτλ.
Αλλωστε στην θεσσαλονικη εισασταν 17 ατομα (ασχετα που μερικοι δεν ηξεραν να κολυμπανε).......


Το καλύτερο από όλα θα ήταν να κατέβαινε η ομάδα να παίξει κανονικά και να παραιτηθεί του δικαιώματος ανόδου αν συνέβαινε αυτό.
Δεν είναι καλύτερο για το άθλημα να μην μαζεύεται μια ομάδα και τελικά να πάιζουν στην τελική φάση 5 αντί για 6.
mike
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 28, 2007 7:28 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Πέμ Μάιος 08, 2008 11:52 pm

doom έγραψε:Θελω να πω και κατι τελευταιο.
Γραφεις πιο πανω Φιλιππε, οτι πρεπει να κρατησουμε και μια σοβαροτητα στο αθλημα μας το οποιο δεν παει και πολυ καλα τωρα τελευταια.
Θεωρεις δηλαδη σωστο να γινονται 4 αγωνες σε 36 ωρες η 5 αγωνες σε 48 ωρες? Θεωρεις σωστο το πρωταθλημα της Β Εθνικης πρεπει να γινεται σε 3 Σαββατοκυριακα? Θεωρεις σωστο να γινονται αγωνες στις 8 η στις 9 το πρωι? Θεωρεις σωστη την αντιμετωπιση της ομοσπονδιας, που στοχο εχει να ξεπεταξει οσο πιο γρηγορα μπορει την Β Εθνικη? Και σε πειραξε που ζητησαμε να γινουν οι αγωνες μια εβδομαδα μετα για να υπαρχει μεγαλυτερη αξιοπιστια? Εσυ τελικα αποφασισες (και ασε την Καλαματα κατα μερος), να πας κοντρα ακομα και στον Μπαμπη, ο οποιος σε ρωτησε ποια θα ειναι η διαφορα της μιας εβδομαδας. Ασε που στον Αλεκ ειπες ενταξει, και απλα του αφησες ανοικτο το ενδεχομενο να αποφασισει ο προπονητης σου. Προφανως λοιπον ο Ντουλακης αξιολογησε την κατασταση με τετοιο τροπο, που τελικα ο Ηλυσιακος παρεμεινε ανενδοτος στην αποφαση του.
Σου ευχομαι καλη επιτυχια στην ομαδα σου, αφου πραγματικα προσπαθησατε αρκετα φετος.


Ουτε και εγω συμφωνω με τον τροπο διεξαγωγης των Πρωταθληματων απο Β' Εθνικη Ανδρων και κατω, ουτε με τα Πρωταθληματα Γυναικων Α2 και Β' Εθνικης Κατηγοριας, ουτε καν με τα πρωταθληματα των κατηγοριων στα αγορια και τα κοριτσια.

Και το εχω πει σε πολλες κληρωσεις στην ΚΟΕ ή παλια ΕΚΟΦ, αλλα και δηλωσει πολλες φορες σε διαφορα τοπικς και ποστ σε αυτο εδω το φορουμ.

Να σου θυμισω πως στην κληρωση της Α' Φασης του πρωταθληματος ο Μπαμπης ειχε ζητησει απο τις ομαδες να στειλουν ενα χαρτι που να δηλωνουν πως επιθυμουν η διεξαγωγη του Πρωτ/τος να γινεται με εδρες. Αυτο το χαρτι θα το παρουσιαζε στην επομενη ΓΣ της ΚΟΕ για να το χρησιμοποιησει για επιχειρημα για την αγωνιστικη περιοδο 2009.

Ο Ηλυσιακος ειναι ισως η μονη ομαδα που εστειλε κατι τετοιο...

Η διαφορα της 1 εβδομαδας, οπως ειπα και στην κληρωση ηταν οτι για την επομενη εβδομαδα ειχαμε προβλημα με 3 παικτες και δεν θα μπορουσαμε να κατεβουμε πληρεις και να διεκδικησουμε με οποιες πιθανοτητες εχουμε την ανοδο μας στην Α2.

Στον Αλεκ δεν του ειπα ενταξει. Του ειπα οτι το βραδυ (Δευτερα) θα το συζητουσαμε με τους παικτες και τον προπονητη για να λαβουμε μια αποφαση απο κοινου, αν και δεν του εδωσα πολλες ελπιδες... Τωρα απο που εβγαλε ο Αλεκ αυτο το συμπερασμα, δεν ξερω.

Ευχαριστουμε για τις ευχες σου και θα προσπαθησουμε για το καλυτερο δυνατο.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Παρ Μάιος 09, 2008 12:07 am

waterpolofree έγραψε:Να πώ με τη σειρά μου ,κρίμα που δεν κατεβαίνει ο άρης κάμπου,και λυπάμαι πως ομάδες όπως ο Ηλισιακός συνέβαλαν σε αυτό έστω και έμεσα.
ΑΛΛΑ για να ανέβουν όπως ελπίζουν πρέπει να κερδίσουν ομάδες όπως η σύρος και ο άρης θ. που είναι πολύ καλύτερες...και σαν ομάδες και σαν υλικό,οπότε προβλέπω ο ντουλάκης να μείνει πάλι με τη χαρά της συμμετοχής όπως και πέρισυ που του φταίγαν οι χιώτες που δεν ανέβηκε.


Το οτι ο Α.Καμπου δεν κατεβαινει στους αγωνες ειναι αποφαση που αφορα αυτη καθ' εαυτη την ομαδα του Α.Καμπου.
Ζυγισαν την κατασταση και ειδαν πως καλυτερο ειναι να μην κατεβουν και αυτο κατα την αποψη μου ειναι και το πιο λογικο. Και μαλιστα στην κληρωση το ειχα πει και στον Δημητρη. Πριν βγουν οι κλειδαριθμοι, για να μην πει καποιος πως ειδα την κληρωση και μετα το ειπα...
Σε καθε περιπτωση ειναι κριμα να επωμιζεται ο Ηλυσιακος ή και οποιοσδηποτε μια αποφαση που την πηραν ζυγιζοντας την κατασταση.

Τωρα για το αν μπορουμε ή οχι να ανεβουμε και ποιος εχει καλη ομαδα, εχεις δικιο. Ισως να μην εχουμε την καλυτερη ομαδα, και ισως δεν εχουμε ουτε το καλυτερο υλικο. Η ομαδα εχει 18-19 παικτες που ΚΑΝΕΝΑΣ δεν παιρνει ουτε ευρω, αλλα γουσταρουν "τρελα" να παιζουν για την ομαδα και για την παρτυ τους.
Ειναι πολυ καλα γυμνασμενοι και οποιος θελει να μας κερδισει θα πρεπει να προσπαθησει πολυ. Θα διεκδικησουμε το καλυτερο δυνατο και σιγουρα ΟΠΟΙΕΣ πιθανοτητες εχουμε για ανοδο.
Μεχρι και το τελευταιο παιχνιδι.

ΥΓ Περυσι δεν μας εφταιγαν οι Χιωτες, οπως λες, αλλα εμεις οι ιδιοι. Οταν δεν κερδιζεις δεν εχεις απαιτηση. Και στο περσινο παιχνιδι με τον Α.Καμπου οι αντιπαλοι ηταν πολλοι καλυτεροι. Η ανοδος χαθηκε στα αλλα παιχνιδια, με Τριτωνα(9-10) και Καλαμακι 7-8.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό noseman » Παρ Μάιος 09, 2008 11:58 am

για να συμμετάσχω δημιουργικά στη συζήτηση, θα πω το εξής:
την άνοδο θα την κερδίσει ο ιερωμένος!
καλή επιτυχία σε όλους

8)
-----
who am I?
Άβαταρ μέλους
noseman
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τετ Δεκ 20, 2006 4:36 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Παρ Μάιος 09, 2008 3:50 pm

noseman έγραψε:για να συμμετάσχω δημιουργικά στη συζήτηση, θα πω το εξής:
την άνοδο θα την κερδίσει ο ιερωμένος!
καλή επιτυχία σε όλους

8)


Ε αφου γλυτωσε απο εμενα, λογικο ειναι να ανεβει ψυχολογικα και αυτος και η ομαδα του.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Παρ Μάιος 09, 2008 4:01 pm

Περιπου 5 ωρες πριν την εναρξη της τελικης φασης, μπορω να δωσω τα προγνωστικα μου, με δεδομενο οτι πλεον δεν υπαρχει ενδιαφερον για την ομαδα μου.
Πιστευω οτι την ανοδο θα παρει σιγουρα ο Αρης Θεσσαλονικης, αν σημερα το βραδυ κερδισει τον Τριτωνα.
Ειδα και τα 2 παιχνιδια που επαιξαν στην πρωτη φαση, και μπορω να πω οτι ο Αρης αντιμετωπισε το δευτερο ματς πολυ πιο καλα και πιο οργανωμενα σε σχεση με το πρωτο. Αντιθετα, οι του Τριτωνα, δεν εκμεταλλευτηκαν το μεγαλο τους οπλο που ηταν η κοντρα, και το τελικο αποτελεσμα ηταν μια μαλλον ευκολη νικη του Αρη με 8-5. Βεβαια ο Τριτωνας, στην Καβαλα, παρουσιαστηκε χειροτερος απ'οτι στην Θεσαλονικη, σε ολους τους αγωνες του. Τωρα ειμαι πολυ περιεργος να δω σε τι κατασταση θα ειναι οι Μαρουσιωτες, αλλα και πως θα τους αντιμετωπισουν οι Θεσσαλονικεις.
Φαβορι, παντως σημερα ειναι ο Αρης.
Στον αλλο σημερινο αγωνα, ο Ηλυσιακος θα κερδισει μαλλον ευκολα την Καλαματα.
Γενικα, μπορουμε να πουμε οτι προβαδισμα για την ανοδο εχουν οι Αρης και Συρος, και αρκετες πιθανοτητες εχουν οι Τριτωνας και Ηλυσιακος. Η Καλαματα απλως συμμετεχει στην τελικη φαση. Εξαλλου ο στοχος της ηταν να παραμεινει στην κατηγορια, και το καταφερε με το παραπανω.
Μετα και το τελος της τριτης αγωνιστικης (αυριο το απογευμα), κατα την αποψη μου, θα ξερουμε την μια ομαδα της επομενης Α2 και ισως και την δευτερη.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό waterpolofree » Παρ Μάιος 09, 2008 4:28 pm

edit
Τελευταία επεξεργασία από waterpolofree και Δευτ Μάιος 19, 2008 3:16 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
waterpolofree
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 5:31 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Παρ Μάιος 09, 2008 5:03 pm

Συμφωνω με τους προλαλισαντες και τα προγνωστικα.

Βασικα ο Αρης Θεσ/κης ειναι φαβορι απο την ωρα που...επεσε κατηγορια περυσι. Αφου περασε καποιους κλειδωνισμους βρηκε μια ισορροπια και κατεβηκε με συνθεση που μπορει να του δωσει το 1 απο τα 2 εισιτηρια της ανοδου.

2ο φαβορι για ανοδο θα βαλω την ομαδα της Συρου.
Εχει παικτες που ειναι "μπαρουτοκαπνισμενοι" και που παιρνουν την ομαδα στην πλατη τους στα δυσκολα. Παικτες οπως οι αδελφοι Μαυρατζιωτου, ο Δελακας και ο Λιλιοπουλος, ο προπονημενος Κυρου και οι παντα πολυτιμοι Ηρειωτης, Γλυκας και ο νεαρος Τοροσιαδης, θα επαιζαν σε καποιες ομαδες Α2.

Αουτσαϊντερ των αγωνων λογω βασικα απειριας, οι Τριτωνας και Ηλυσιακος. Εχουν ομως οπλο τους τον ενθουσιασμο και την διψα για να "γραψουν" ιστορια. Και αγωνιστικα δεν ειναι πολυ μακρια απο τα θεωρητικα φαβορι. Αν καταφερουν και κανουν το παιχνιδι τους, θεωρω πως, σε καποιο/α παιχνιδι/α θα γινει η ζημια. Σε ποιο μην με ρωτησετε, θα σας πω ψεματα.

Μεγαλη σημασια εχει το ξεκινημα και οποιος το Σαββατο το βραδυ εχει 2 νικες εχει και καποιο προβαδισμα.
Ειδωμεν...
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό glamour » Παρ Μάιος 09, 2008 6:41 pm

Είδα πριν στο αερδρόμιο έναν φίλο και μου είπε ότι τελικά ο ΑΡΗΣ Κ θα κατέβει στα παιχνίδια της Κυριακής!!Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ή με δούλευε.
glamour
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 07, 2007 10:53 am

Δημοσίευσηαπό doom » Σάβ Μάιος 10, 2008 12:50 am

glamour έγραψε:Είδα πριν στο αερδρόμιο έναν φίλο και μου είπε ότι τελικά ο ΑΡΗΣ Κ θα κατέβει στα παιχνίδια της Κυριακής!!Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ή με δούλευε.


Σε δουλευε
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο (NEW) Πρωτάθλημα Β' κατηγορίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron