ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΡΩΤ/ΤΟΣ Β' ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2008

Νέα, αποτελέσματα και ανοικτή συζήτηση για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β' Εθνικής κατηγορίας (πρώην Β΄και Γ' κατηγορία μετά την συγχώνευση 2013).

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό oforas100 » Κυρ Μάιος 11, 2008 8:38 am

doom έγραψε:επαιζε λιγοτερο συνεχεια λογω συνεχομενων αποβολων. Οταν το σκορ ειχε παει στο 6-4, ενας παικτης του Αρη κανοντας σπριντ, βρεθηκε στην γραμματεια, οπου με δεξι κροσε εστειλε αδιαβαστο τον διαιτητη. Αυτος ζαλιστηκε απο το μπουκετο και επεσε κατω. Στην συνεχεια οι μπουνιες επεφταν σωρηδον (και ηταν γεματες), ενω ο διαιτητης εκανε και το μπανιο του. Μεσα στο νερο συνεχιστηκε η τραγωδια, και τελικα, υστερα απο μερικα λεπτα, καποιοι καταφεραν να βγαλουν ημιλιποθυμο απο τον πατο τον Καρκαντελιδη, ο οποιος διεκομισθη με ασθενοφορο στο ΚΑΤ.
Ο ενας απο τους δυο την γλυτωσε, αφου εφυγε γρηγορα και πριν τον προλαβουν οι μπατσοι, ενω ο αλλος εκανε το λαθος να παει στην πλευρα των Συριανων, αλλα οι αστυνομικοι τον ειχαν σταμπαρει και τον επιασαν στελνοντας τον στο αυτοφωρο. Μαζι με αυτον πηγε κι ενας φιλαθλος του Αρη (χειροπεδατος).
Φυσικα δεν θα κατσει μεσα μονο το ΣΚ, αλλα αν αποδειχτει οτι συμμετειχε στα επεισοδια, ειναι πολυ πιθανον, βασει του νομου περι χουλιγκανισμου και βιας στους αθλητικους χωρους, να παραμεινει στην φυλακη οσο θα ειναι και η ποινη του, με δεδομενο οτι αυτη δεν ειναι εξαγορασιμη.


ΚΡΙΜΑ.........................................................................................

ΔΗΜΗΤΡΗ αυτο ειναι το μονο σημειο για το οποιο διαφωνουμε δεν τον βαρεσε τον διαιτητη μονο ενας παικτης αλλα και οι δυο και ριχνοντας του συνεχεια μπουνιες τον εριξαν στο νερο συνεχιζοντας να τον κτυπουν.....
ΔΕΝ μπορω να τους δικαιολογησω καθολου και ας ειχαν δικιο για την διαιτησια .
Γιατι με αυτη την λογικη εαν οδιαιτητης ειχε πιστολι επρεπε να τους ριξει για να αμυνθει και φυσικα διαφωνω μαζι σου οτι πρεπει να βλεπουμε τα παιχνιδια με συνοδεια μπατσων .
εγω γουσταρω να πηγαινω πισινα να υποστηριζω οποιον θελω εγω να φωναζω υπερ της ομαδας να βριζω τους ασπροκορακες αλλα μεχρι εκει και δεν ασχολουμαι με τους οπαδους της αλλης ομαδας και αυτοι μπορουν να κανουν τα ιδια .
Πρεπει ολοι μαζι να κανουμε προσπαθεια να απομωνοσουμε ολους αυτους που κανουν επεισοδια :!:
Άβαταρ μέλους
oforas100
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 1:30 am
Τοποθεσία: EARTH

Δημοσίευσηαπό doom » Κυρ Μάιος 11, 2008 9:23 am

noseman έγραψε:Αν τα πράγματα είναι όπως τα λέει ο Δημήτρης, και παρ'ότι ξεκίνησα και έμαθα πόλο στον Ηλυσιακό, ελπίζω να τιμωρηθεί ο Ηλυσιακός και με τη σειρά τους, οι παίκτες του Ηλυσιακού (οι περισσότεροι είναι και καλοί μου φίλοι) να βρούνε ποιός έφερε τους κάφρους "φιλάθλους" στο κολυμβητήριο, και να τον σαπίσουνε στο ξύλο.
Μεταξύ τους, οι "φίλαθλοι" μπορούν να κάνουν ότι θέλουν, επίθεση σε αθλητές ΠΟΤΕ.
Κρίμα γιατί ο Ηλυσιακός έκανε μεγάλη και επιτυχημένη προσπάθεια φέτος και μπορούσε να διεκδικήσει με αξιώσεις την πολυπόθητη άνοδο.
Επαναλαμβάνω για αποφυγή παρεξηγήσεων: Αν τα πράγματα είναι όπως τα λέει ο Δημήτρης. Δεν σε αμφισβητώ Δημήτρη, απλά δεν έχω προσωπική άποψη.

Είμαι περίεργος να ακούσω και άλλες απόψεις.


Θαναση, ετυχε να βρεθω μεσα στα επεισοδια και εχω προσωπικη αποψη. Μαλιστα πολλοι απο αυτους με γνωριζαν, και για αυτο δεν με ακουμπησαν οταν προσπαθουσα να τους χωρισω.
Δεν πρεπει να τιμωρηθει η προσπαθεια των παικτων του Ηλυσιακου, που παρεπιπτοντως ειναι η θετικη εκπληξη του τουρνουα, εξαιτιας μερικων καφρων. Μαλιστα μπορω να πω οτι η συμπεριφορα των παικτων μεταξυ τους, μεχρι στιγμης, σε ολα τα παιχνιδια ειναι εξαιρετικη.
Το ιδανικο θα ηταν να τιμωρηθουν οι ηθικοι αυτουργοι. Αυτο ομως οπως καταλαβαινεις ειναι σαν να ψαχνεις βελονα στα αχυρα.
ΕΥΤΥΧΩΣ που χθες δεν θρηνησαμε θυματα. Σκεψου μονο καποιος παικτης του Τριτωνα να ηταν λιγο πιο εμπειρος, και να βουταγε καποιον απο τους χουλιγκανς και να τον πεταγε στην πισινα, τι θα γινοταν.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Κυρ Μάιος 11, 2008 9:27 am

oforas100 έγραψε:
doom έγραψε:και φυσικα διαφωνω μαζι σου οτι πρεπει να βλεπουμε τα παιχνιδια με συνοδεια μπατσων .
:!:


Οι μπατσοι ειναι απαραιτητοι για να προλαβαινουμε τετοιες καταστασεις οπως οι χθεσινες και στα 2 παιχνιδια. Δυστυχως η κοινωνια που ζουμε ειναι φτιαγμενη με τετοιο τροπο, που η αστυνομευση ειναι υποχρεωτικη αλλιως θα εχουμε τα ιδια με τα χθεσινα.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό stavros » Κυρ Μάιος 11, 2008 11:13 am

Παιδιά να πώ κι εγώ την άποψή μου. Όλοι ως αθλητές ή πρώην αθλητές ξέρουμε ότι στο άθλημά μας οι θεατές είναι αν όχι συγγενείς τουλάχιστον γνωστοί και φίλοι μας. Γι' αυτό η στοιχειώδης νοημοσύνη μου "απαιτεί" από την οικογένεια του Ηλυσιακού να κατονομάσει μόνη της τους κάφρους που έκαναν τα επεισόδια ή όσους από αυτούς ξέρει. Και μην μας πεις coach ότι δεν τους ξέρετε!!! Αλλιώς δεν κάνετε για το πόλο - πηγαίντε να παίξετε και να ασχοληθείτε με το ποδόσφαιρο που αυτά που έγιναν χθες είναι αποδεκτά. ΟΥΣΤ!!!
stavros
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Παρ Ιουν 16, 2006 9:38 am

Δημοσίευσηαπό pityian » Κυρ Μάιος 11, 2008 12:06 pm

Με όλα αυτά τα επεισόδια τα αποτελέσματα έχουν περάσει σε δεύτερη μοίρα :(

1η αγωνιστική
ΝΟ ΣΥΡΟΥ-ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ 5-0 (άνευ αγώνα)
ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ-ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ 7-8
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 2-10

2η αγωνιστική

ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ-ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. 0-5 (άνευ αγώνα)
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ 7-4
ΝΟ ΣΥΡΟΥ-ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 4-2

3η αγωνιστική
ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 6-6
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ-ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ 5-0 (άνευ αγώνα)
ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ-ΝΟ ΣΥΡΟΥ (το σκορ ήταν 4-6 και λόγω των επεισοδίων ο Άρης μηδενίστηκε και καταχωρήθηκε υπέρ του ΝΟΣ με 5-0)

4η αγωνιστική
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ 5-0 (άνευ αγώνα)
ΝΟ ΣΥΡΟΥ - ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ 7 - 5

Ο ΝΟ Σύρου ανεβαίνει στην Α2. Ο δεύτερος θα βγει από τα απογευματινά αποτελέσματα
Τελευταία επεξεργασία από pityian και Κυρ Μάιος 11, 2008 12:24 pm, έχει επεξεργασθεί 4 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
pityian
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 08, 2005 1:16 am
Τοποθεσία: Syros

Δημοσίευσηαπό defender » Κυρ Μάιος 11, 2008 12:10 pm

Αρα το απόγευμα στο Συρος-Ηλυσιακός, με ισοπαλία ανεβαίνει ο Ηλυσιακός. Αν χάσει, όμως, τι μετράει στην ισοβαθμία Ηλυσιακού και Τρίτωνα; Το μεταξύ τους ήρθε ισόπαλο, άρα πανε σε διαφορά γκολ. Ξέρει κανείς τι προβλεπει η προκήρυξη;
defender
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 12:15 pm

Δημοσίευσηαπό pityian » Κυρ Μάιος 11, 2008 12:19 pm

Έχω την εντύπωση ότι η θέση θα κριθεί στην διαφορά των γκολ αφού όμως αφαιρεθεί το καλύτερο αποτέλεσμα της κάθε ομάδας.
Άβαταρ μέλους
pityian
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 08, 2005 1:16 am
Τοποθεσία: Syros

Δημοσίευσηαπό defender » Κυρ Μάιος 11, 2008 12:37 pm

Ηλυσιακός +3 (Αρης Θεσ.), +5 (Αρης Κ.)= +8 μείον το ματς με τη Συρο
Τριτωνας +1 (Αρης Θεσ.), +5 (Αρης Κ.), -2 (Συρος) = +4

Αρα με ηττα μεχρι και 3 γκολ ανεβαινει ο Ηλυσιακός. Αν χασουν με 4 γκολ, δεν ξερω τι μετράει. Αλλα δε νομίζω πως η Συρος μπορεί να κερδισει με τοσα πολλα γκολ, ειδικα στο τελευταίο παιχνιδι που ειναι κουρασμενη και αδιάφορη.
defender
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 12:15 pm

Δημοσίευσηαπό nosce te ipsum » Κυρ Μάιος 11, 2008 1:59 pm

να σας πω και εγω οτι ειμαι κατα καφρον οπαδων του Ηλυσιακου αν και εγω περασα απο αυτη τηαν ομαδα! ομως ο Doom den ειπε ολα τι εγινε !!!
ολα ξεκινησαν οταν ο εφορος της ομαδας του τριτωνα γυρισε προς τους οπαδους και φιλαθλους με χαρακτηριστηκο τροπο και μας εδειξε οτι κατι τον φαγουριζει αναμεσα στα ποδια του! δυστηχως δεν το εκανε μονο στους καφρους αλλα και σε γυναικες και παιδια που βρισκοταν στην εξεδρα !! καταλαβενεται μετα τι του σουρανε και μετα ξεκινησε ο χαμος τους παικτες και οπαδους του τριτωνα!!
nosce te ipsum
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό RadioVeteran » Κυρ Μάιος 11, 2008 2:11 pm

nosce te ipsum έγραψε:να σας πω και εγω οτι ειμαι κατα καφρον οπαδων του Ηλυσιακου αν και εγω περασα απο αυτη τηαν ομαδα! ομως ο Doom den ειπε ολα τι εγινε !!!
ολα ξεκινησαν οταν ο εφορος της ομαδας του τριτωνα γυρισε προς τους οπαδους και φιλαθλους με χαρακτηριστηκο τροπο και μας εδειξε οτι κατι τον φαγουριζει αναμεσα στα ποδια του! δυστηχως δεν το εκανε μονο στους καφρους αλλα και σε γυναικες και παιδια που βρισκοταν στην εξεδρα !! καταλαβενεται μετα τι του σουρανε και μετα ξεκινησε ο χαμος τους παικτες και οπαδους του τριτωνα!!

επιτελους..τωρα ναι,εχει γραφει ολη η αληθεια..ετσι εγινε..απορω γιατι αυτο το κομματι ολοι εως τωρα απεφευγαν να το αναφερουν
RadioVeteran
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 10, 2008 10:28 pm

Δημοσίευσηαπό fitilakias » Κυρ Μάιος 11, 2008 2:58 pm

Αρα ολα τα χρεωνουμε στον ιερομενο!!

εισαι απαραδεκτος!!!! μα να πιασεις πεναλτυ!!

κι εσυ μεσα πρεπει να πας!! :D :D
fitilakias
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 25, 2007 6:02 pm

Den isastan ekei mallon!

Δημοσίευσηαπό SnaE » Κυρ Μάιος 11, 2008 4:18 pm

Επειδή πολλά γράφετε και πολλά λέτε για τους δήθεν κάφρους του Ηλυσιακού , κατά την γνώμη μου μια ομάδα με ΉΘΟΣ και όχι ΉΦΟΣ όπως κάποιες άλλες β' και γ' κατηγορίας , θεωρώ πως πρέπει να απαντήσω!

+100000 λοιπόν στον nosce te ipsum για αυτή του την προσθήκη :

'ομως ο Doom den ειπε ολα τι εγινε !!!
ολα ξεκινησαν οταν ο εφορος της ομαδας του τριτωνα γυρισε προς τους οπαδους και φιλαθλους με χαρακτηριστηκο τροπο και μας εδειξε οτι κατι τον φαγουριζει αναμεσα στα ποδια του! δυστηχως δεν το εκανε μονο στους καφρους αλλα και σε γυναικες και παιδια που βρισκοταν στην εξεδρα !!'

Η δική μου προσθήκη έρχεται τώρα , γιατί μάλλον σε κάποιους αρέσει να κρύβονται πίσω από το δάχτυλό τους!
Μας είπες πολύ όμορφα από τι ξεκίνησαν όλα φίλε μου αλλά εκεί σταμάτησες!
Η συνέχεια λοιπόν είναι κομικοτραγική , καθώς οι φίλαθλοι του Ηλισιακού απάντησαν στον έφορο και κατόπιν αυτού , ένας ΕΞΑΊΡΕΤΟΣ ( ΧΑΧΑ ) παίκτης ( αν είναι δυνατόν ) του Τρίτωνα , με το νούμερο 12 πήδηξε το καγκελάκι και επιτέθηκε κατά των φιλάθλων του Ηλισιακού!5 άτομα από την μερίδα των οπαδών του Ηλισιακού ενεπλάκησαν στο σκηνικό και 2 "παίκτες" του Τρίτωνα , καθώς ΚΑΙ οι παράγωντες αυτής της ομάδας!!!!( Όχι όλοι!!! )
Ο δεύτερος εξαίρετος παίχτης ήταν το νούμερο 10!Αυτοί οι ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΓΚΕΣ - ΠΑΙΚΤΕΣ έπιασαν 23 χρονο άνθρωπο , και καθώς ο ένας τον κράταγε , ο δεύτερος τον "σάπιζε" με αποτέλεσμα να επέλθει ράγισμα της μύτης του ανθρώπου!Παρενθεση - ερώτηση!Χτυπάνε τον φίλο σου που είναι σαν αδερφός σου...Εσύ κάθεσαι και τους κοιτάς???????????????
Συνέχεια της απάντησης ...
Αφού όλα αυτά έχουν λάβει χώρα οι παράγωντες της ομάδας του Τρίτωνα κατευθύνονται κατά ΕΝΌΣ οπαδού ... Εκείνος ανάβει καπνογόνο για να τους αποθήσει και το πετυχαίνει!ΆΜΥΝΑ λέγεται!Κι εσείς το ίδιο θα κάνατε αν βλέπατε να κατευθύνονται πάνω σας 4 άτομα!Ή μήπως θα καθόσασταν εκεί?????
Ο κάδος που εξφενδονίστηκε , κατά γελοίο λόγο τον οποίο θα παραθέσω παρακάτω , ήταν απο χέρια παίκτη του Τρίτωνα , ο οποίος αφού τον ξύλωσε από το δάπεδο , ήθελε να τον "κολλήσει" στο κεφάλι κάποιου οπαδού!
Για το μόνο που ευθύνονται οι φίλαθλοι του Ηλυσιακού , οι οποίοι μπορεί να είναι 30-40 αλλά είναι πιστοί στην ομάδα τους , είναι για την καρέκλα που έφυγε!ΑΥΤΌ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ!
Μήπως όμως έχετε δει φουνταριστό να κατευθύνεται πρός το μέρος σας να σας δείρει??????
Οι φίλαθλοι σε όλα τα αθλήματα βρίζουν , γελάνε , κλαίνε , φωνάζουν και διαμαρτύρονται!
Οι παίκτες όμως κάνουν την δουλειά τους εντός του αγωνιστικού χώρου και όχι εκτός αυτού , αποδεικνύωντας πως δεν έχουν ίχνος παιδείας!
Τελευταία επεξεργασία από SnaE και Κυρ Μάιος 11, 2008 4:22 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
SnaE
SnaE
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 11, 2008 3:47 pm

Δημοσίευσηαπό harrisakis » Κυρ Μάιος 11, 2008 4:21 pm

Παιδιά, αν βλέπατε ο συγκεκριμένος διαιτητής πως σφύριζε στην πρώτη φάση στη Θεσσαλονίκη, θα γελούσατε...
Είναι αυτός που ο Μικέδης απείλησε να τον πλακώσει στο ξύλο και να τον ρίξει στην πισίνα (τελικά άλλος το έκανε...)
Θα μπορούσαμε λοιπόν να χαρακτηρίσουμε το συγκεκριμένο διαιτητή από επιεικώς άσχετο με το αντικείμενο ως και εμπαθή οπότε, παρόλο που δεν εγκρίνω τις συγκεκριμένες ενέργειες νομίζω πως ήταν μαθηματικά βέβαιο να βρεθεί ένας θολωμένος και να τον σαπίσει...
κρίμα μονάχα σε αυτόν που δεν κράτησε την ψυχραιμία του και θα πληρώσει τώρα τη νύφη...
Άβαταρ μέλους
harrisakis
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Δευτ Απρ 14, 2008 12:36 pm
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό melahrinos » Κυρ Μάιος 11, 2008 4:27 pm

Ξερει κανεις ωρα για τα απογευματινα παιχνιδια???
melahrinos
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Τετ Ιαν 17, 2007 3:05 pm

Δημοσίευσηαπό SnaE » Κυρ Μάιος 11, 2008 4:54 pm

ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΜΑΪΟΥ
ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 09:00
ΝΟ ΣΥΡΟΥ - ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 10:00
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ 11:00

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΝΟ ΣΥΡΟΥ 16:30
ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 18:00
ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ - ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ 19:00
SnaE
SnaE
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 11, 2008 3:47 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Κυρ Μάιος 11, 2008 5:26 pm

defender έγραψε:Αρα το απόγευμα στο Συρος-Ηλυσιακός, με ισοπαλία ανεβαίνει ο Ηλυσιακός. Αν χάσει, όμως, τι μετράει στην ισοβαθμία Ηλυσιακού και Τρίτωνα; Το μεταξύ τους ήρθε ισόπαλο, άρα πανε σε διαφορά γκολ. Ξέρει κανείς τι προβλεπει η προκήρυξη;


Κανονισμός Υδατοσφαίρισης 2008 ( Κ.Ο.Ε. )
Άρθρο 17
2.3 Εάν οι ομάδες που ισοβαθμούν είναι περισσότερες από δύο (2)
· Λαμβάνεται υπόψη η Βαθμολογία των μεταξύ τους αγώνων.
· Εάν υπάρχει ισοβαθμία υπερτερεί η Ομάδα με την καλύτερη διαφορά τερμάτων στους μεταξύ τους αγώνες.

· Σε περίπτωση ίδιας διαφοράς τερμάτων, υπερτερεί η ομάδα που έχει καλύτερη διαφορά τερμάτων στο σύνολο των αγώνων (αφού αφαιρεθεί το μεγαλύτερο σκορ από κάθε ομάδα )
· Σε περίπτωση νέας ισοβαθμίας . υπερτερεί η ομάδα που πέτυχε περισσότερα τέρματα στο σύνολο των αγώνων (αφού αφαιρεθεί το μεγαλύτερο σκορ από κάθε ομάδα )
· Σε περίπτωση και νέας ισοβαθμίας τότε γίνεται κλήρωση.
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό makedonia » Κυρ Μάιος 11, 2008 6:46 pm

... ΕΦΤΑ ΠΗΓΕ Η ΩΡΑ ....

ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ [b]Α2 ΤΕΛΙΚΑ : ΣΥΡΟΣ & [/b] :arrow:

ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΠΑΝΩ !!!
Άβαταρ μέλους
makedonia
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Πέμ Απρ 17, 2008 1:59 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Κυρ Μάιος 11, 2008 6:52 pm

Συρος και Ηλυσιακός
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Κυρ Μάιος 11, 2008 6:59 pm

harrisakis έγραψε:...νομίζω πως ήταν μαθηματικά βέβαιο να βρεθεί ένας θολωμένος και να τον σαπίσει...

Αυτη ακριβως την αισθηση ειχα και εγω μετα το παιχνιδι του πρωτου γυρου στην Λαρισα. Περα των ολων αλλων ειχε και υφακι απιστευτο μετα το τελος του παιχνιδιου. Οποτε ηταν θεμα χρονου.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Κυρ Μάιος 11, 2008 8:08 pm

Να απαντησω σε μερικους φιλους του Ηλυσιακου που με ψιλοκατηγορουν οτι δεν τα ειπα ολα οπως εγιναν.
Την φαση που λετε με τον εφορο δεν την πηρα ειδηση. Το οτι τον βριζατε μετα ειναι δεδομενο. Επισης δεδομενο ειναι οτι δεν σας απαντησε ποτε, παρα τα μπινελικια που του ριχνατε. Επαναλαμβανω οτι δεν ειδα αυτο που υποστηριζετε οτι σας εδειξε τα α....... του.
Που ηταν αυτοι οι μαγκες σημερα που κρινοταν η ανοδος? Μηπως ηξεραν οτι θα εχει αστυνομια και φοβηθηκαν τις καταγγελιες απο τους παθοντες?
Ο παικτης του Τριτωνα που πηγε στην κερκιδα, ξαφνικα του την εδωσε και πηδηξε τα καγκελα?
Το οτι παραλιγο να τον σκοτωσετε ριχνοντας τον στα καγκελα (ευτυχως που επεσε με την πλατη και οχι με το κεφαλι η την μεση) ειναι σωστο?
Το οτι την πεσατε σε ολους τους παικτες του παγκου ειναι ψεμα?
Λετε οτι καποιος αναψε δακρυγονο για να αμυνθει. Ρε παιδια ποιον δουλευετε? Ο συγκεκριμενος κραταγε το δακρυγονο για να καψει οπως ελεγε ολους τους Τριτωνες.
Πως ειναι δυνατον να μας λετε για 30-40 ατομα, και πιο κατω να αναφερετε οτι μονο 2-3 συνεπλακησαν?
Ο Φιλιππος που εβλεπε σαν χαμενος, λες να μην μπορουσε να σταματησει αυτους τους 2-3 που λετε? Ο ανθρωπος επεσε ξαφνικα στο λουκι να αντιμετωπισει ολους εσας που εισασταν καμμια 20αρια και την πεφτατε στους παικτες και στους παραγοντες του Τριτωνα. Το μονο καλο ηταν οτι δεν ακουμπησατε τουλαχιστον αυτους που προσπαθησαν να σας χωρισουν.
Οσον αφορα την παιδεια που λες, κανεις κριτικη για τους παικτες λεγοντας οτι οι φιλαθλοι σε ολα τα αθληματα βριζουν γελανε κλαινε φωναζουν και διαμαρτυρονται. Ξεχασες να γραψεις οτι βαρανε, αμα λαχει και καποιος παικτης η προπονητης η παραγοντας αντιπαλης ομαδας τολμησει να αντιδρασει στις χυδαιοτητες. Οι παικτες και οι υπολοιποι δεν ειναι ανθρωποι αλλα ρομποτ, ετσι? Αυτο δεν σημαινει οτι επιδοκιμαζω τις ενεργειες που εγιναν, αλλα ολοι μας εχουμε συνατησει κατα καιρους καποιους καλους ανθρωπους στην κερκιδα, να μας χαιδευουν με τα λογακια τους. Οχι ομως και να χειροδικουν.
Αν οι ανθρωποι του Τριτωνα ηταν πιο εμπειροι, τοτε θα ξαπλωνε ενας παικτης κατω (μετα τις σφαλιαρες), και ο αγωνας θα σταματουσε με υπαιτιοτητα του Ηλυσιακου, ο οποιος θα μηδενιζοταν και ουσιαστικα θα εχανε την ανοδο στην Α2.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο (NEW) Πρωτάθλημα Β' κατηγορίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

cron