Γ.Σ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

Νέα, αποτελέσματα και ανοικτή συζήτηση για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β' Εθνικής κατηγορίας (πρώην Β΄και Γ' κατηγορία μετά την συγχώνευση 2013).

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό solid » Τρί Σεπ 23, 2008 1:51 pm

Εμεινες με την απορια ε?
Ποιος να΄ναι?
Ρε Κουρκου ποιος ειναι :
Προπονητης πολο με 10 γραμματα στην 2η περιπτωση , 7 γραμματα στην 1η περιπτωση (η ομαδα του φοραει κιτρινα και ειναι σχετικα κοντα)
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό nosce te ipsum » Τρί Σεπ 23, 2008 2:17 pm

ειναι μυστκο δεν μπορω να σας πω 8) 8) 8)
nosce te ipsum
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό telesforos » Τρί Σεπ 23, 2008 2:30 pm

ΜΗΠΩΣ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΕ 11 ΓΡΑΜ. ΣΤΗΝ 1Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΜΕ 8 ΣΤΗΝ 2Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ? ΑΝ ΟΧΙ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ ΚΑΙ ΜΕΝΑ. Η ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΤΙ ΣΤΟΧΟ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ? ΑΝΟΔΟ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΚΟΣΤΟΣ Ή ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? ΚΑΙ ΤΟ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Η ΛΑΜΙΑ, ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ ΚΑΙ ΙΣΩΣ Ο ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ, ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΒΟΡΙ.
The name of the game is: Hell or Nowhere!!!
telesforos
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 3:57 pm
Τοποθεσία: HELL

Δημοσίευσηαπό billy » Τρί Σεπ 23, 2008 2:32 pm

O Γέρακας ανέβηκε, παίζει Β' φέτος
billy
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 04, 2008 3:46 pm

Δημοσίευσηαπό diamond » Τρί Σεπ 23, 2008 3:47 pm

Πάντως εγώ ίσως να είμαι ένας από αυτούς που θα αποχωρίσουν γιατί δεν είμαι στο roster της ομάδας….και ετοιμάζομαι να βάλω αγγελία. Παίχτης αναζητεί ομάδα ανάλογων προσόντων….χαχαχα.
diamond
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 10:41 am

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Σεπ 23, 2008 4:44 pm

Solid :

Π.χ. επειδή ΕΧΩ καταλάβει ότι τα μικρά είναι μικρά και παίζουν πόλο μόλις 2 χρόνια, γι αυτό ακριβώς είπα ότι είστε ομάδα μεταγραφών. Ακόμα και αν οι πιτσιρικάδες καταφέρουν και παίξουν ανδρικό σε 2-3 χρόνια, αυτό δε σημαίνει ότι τώρα η ανδρική σας βασίζεται στις υποδομές και όχι στις μεταγραφές.

Σχετικά με το ανφέρ, εγώ αναφέρθηκα στους 5 παίκτες της ανδρικής που είναι στην ομάδα και είπες ότι ψάχνονται να φύγουν. Όχι στον πιτσιρικά των υποδομών που μόλις ήρθε και τον ... ψάχνουν για να φύγει. Είναι δύο τελείως διαφορετικά θέματα αυτά. Το δεύτερο σαφώς και είναι κατακριτέο.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Τετ Σεπ 24, 2008 2:50 am

Τα ερωτιματικά δεν ήταν για το προπονητη...

Τελοσπάντων, η λίστα των παιδιών που θέλουν να την κάνουν απο την Ηλιούπολη μεγαλώνει...
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Τετ Σεπ 24, 2008 10:41 am

Καλα statler γυρνα πλευρο.
Βαζεις στοιχημα οτι το πολυ να φυγουν 2 ατομα?
Θα σε εκθεσουν οι πηγες σου.Καποιος μιλαει για λογαριασμο αλλων επομενως μην πιστευεις οτι σου λενε.Καλα καλα δεν μιλας με κανεναν απο αυτους και μου εχεις βγαλει οτι θα φυγουν αρκετοι.Ειμαι και εγω μεσα?Αλλιως δεν φτανουνε τα ονοματα.

Μαλλον θελεις να φυγουνε για να ερθεις εσυ.
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Σεπ 24, 2008 11:43 am

statler έγραψε:Τελοσπάντων, η λίστα των παιδιών που θέλουν να την κάνουν απο την Ηλιούπολη μεγαλώνει...

Αν είναι 2 ή 3 ή 5 μικρό το κακό. Παίκτες υπάρχουν στην αγορά. Το θέμα statler είναι γιατί θέλουν να φύγουν ; Συμβαίνει κάτι και θέλουν να την κάνουν ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Τετ Σεπ 24, 2008 12:33 pm

Η Ηλιούπολη όπως είπα και στην αρχή αυτού του 'topic' έχει κάνει 5 μεταγραφές επιπέδου Α2 και Β κατηγορίας. Ήδη από πέρσι είχε μεγάλο ρόστερ και τέλος θέλει να δώσει ευκαιρία σε κάποια πιτσιρίκια έστω να μπουν στη 15άδα.

Λογικό είναι κάποιοι παίχτες να καταλάβουν οτι δεν θα παίξουν φέτος. Είτε γιατί με πλάγιο τρόπο τους το έχει πει ο προπονητής, είτε γιατί είναι έξυπνοι και το καταλαβαίνουν από μόνοι τους.

Όταν γράφω κάτι το διασταυρώνω από τουλάχιστον 2 άτομα (όταν είναι δυνατό) ακριβώς για να μην εκτεθώ. Η συγκεκριμένη πληροφορία είναι διασταυρωμένη από πολλούς.

Δε καταλαβαίνω γιατί τσαντίζεσαι ρε solid. Δε νομίζω οτι γράφω κάτι κακό για την Ηλιούπολη, ούτε για σένα.

Για μένα δε χρειάζεται να απαντήσω. Δε νομίζω οτι νοιάζεται κανείς εδώ μέσα για το που θα παίξω. Δεν είμαι ο Βλοντάκης... Αλλά από οτι έχω καταλάβει (από τα λεγομενά σου), τόση ζήτηση που έχει η ομάδα σου, μπορεί να έρθει και ο Βλοντάκης να παίξει για τη πάρτι σου...
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Τετ Σεπ 24, 2008 1:00 pm

Προσεχε μην τρακαρεις στην διασταυρωση που εκανες .
Επιπλεον εγω δεν εγραψα οτι ολοι θελουν να ερθουν επομενως μην λες ανακριβειες και προπαντως μην ειρωνευεσαι.
Εαν δεν εχεις τι να κανεις και γραφεις οτι σου κατεβει απο το κεφαλι , εγω εδω θα ειμαι να σου απανταω δεοντως.
Εν κατακλειδι''Ιδου η Ροδος ιδου και το πηδημα''
VS για πληροφορηση σου δεν υπαρχει κανενα θεμα.
Ουτε τρωμε κανεναν ουτε βασανιζουμε.
Οι αριθμοι που ανεφερες ειναι κοντα στο τι θα γινει και νομιζω ειναι λογικος αριθμος για καθε ομαδα.
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Τετ Σεπ 24, 2008 3:38 pm

ωραίο νησί η Ρόδος :lol:
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Τετ Σεπ 24, 2008 3:42 pm

πώς όμως το 'πολύ 2' γίνεται εύκολα 3 και 5...
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Σεπ 24, 2008 3:46 pm

Εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι : πώς το να θέλουν (ΑΝ θέλουν) να φύγουν κάποιοι παίκτες από μια ομάδα θεωρείται τόσο προσβλητικό για την ομάδα, που πρέπει να διαψευσθεί. Ιδιαίτερα αν οι παίκτες αυτοί θέλουν να φύγουν όχι λόγω κακής ατμόσφαιρας αλλά απλώς για να παίζουν περισσότερο. Επειδή δηλαδή η ομάδα θέλει να ανέβει επίπεδο.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Τετ Σεπ 24, 2008 4:25 pm

VS δεν διαψευδω τιποτα.
Οποιος θελει να φυγει μπορει να φυγει και αυριο .
Ολοι στην ομαδα το ξερουν .Το εχουμε συζητησει.
Φυσικα για μερικους θα μας ''στοιχιζε'' και θα επρεπε να τους αντικαταστησουμε αλλα παλι θα τους αφηναμε ελευθερους.
Δεν ειναι κακο.
Απλα δεν ειναι ωραιο να παρουσιαζεται ''ομαδικα '' οτι θελουν να φυγουνε γιατι εχουν προβλημα.
Το μονο θεμα που υπαρχει ειναι εαν συμβαδιζουνε οι στοχοι της ομαδας με τους δικους τους και εαν ειναι ετοιμοι να τους ακολουθησουν και επισης η συμπεριφορα τους να ειναι αυτη που πρεπει.
Εαν θελουν να τους ακολουθησουνε τοτε μπορουνε να μεινουμε και απλα θα παιζουν αυτοι που θα αποφασισει ο προπονητης.
Απλα και ξαστερα και ξηγημενα.
Σημειωνω οτι αυτην την στιγμη ο αριθμος των παικτων που εχουμε ειναι περιπου 18΄και απο αυτους μονο 12 θα ειναι στην 15αδα.
Οποιος νομιζει οτι δεν θα παιζει ή οτι ο προπονητης του δεν τον εμπιστευεται μπορει να φυγει.
Απλα ο καθενας να αποφασιζει για την παρτη του και εαν απλα θελει να εχει και την παρεα του μαζι ''η πορτα ειναι ανοιχτη και τα σκυλια δεμενα''.
Νομιζω ημουνα σαφης.
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό nick_h2o » Τετ Σεπ 24, 2008 5:30 pm

Νικόλα έχει γεμίσει η μπουκάλα και ψάχνει χώρο για να βγάλει το ανθρακικό. Είναι δεδομένο ότι κάποιοι παίκτες αποτέλεσαν παρελθόν από το καλοκαίρι με την λήξη του πρωταθλήματος. Δυστυχώς δεν υπάρχουν διαθέσιμες ομάδες στην Αττική που να προσφέρουν άνετα στέγη.
Άβαταρ μέλους
nick_h2o
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2005 8:57 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό nosce te ipsum » Τετ Σεπ 24, 2008 5:54 pm

αναλογως τι ψαχνεις εσυ και τι η ομαδα!! ειναι σαν αυτο που λεμε προσφορα- ζητηση 8) 8) 8)
nosce te ipsum
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό KASHMIR » Τετ Σεπ 24, 2008 10:27 pm

ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ ΚΑΝΕΙ ΦΟΒΕΡΕΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ , ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ?
KASHMIR
 
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2008 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό nosce te ipsum » Τετ Σεπ 24, 2008 10:42 pm

κανεις δεν μιλησε για φαβορι απλα οπως 2 ομαδες και η Λαμια εχουν κινηθει γρηγορα (μεταγραφικα) και εχουν βαλει στοχους! εχει πολυ δρομο ακομα περιμενε :roll: :roll:
nosce te ipsum
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τετ Σεπ 24, 2008 11:23 pm

Νομιζω πως σε μια ομαδα που προχωραει και εχει θεσει στοχους για το μελλον(αμεσο ή εμμεσο), ειναι απολυτα θεμιτο να υπαρχουν και καποιοι που κανουν ή δεν κανουν στον εκαστοτε προπονητη.

Καλο επισης ειναι αυτοι να το ξερουν οσο πιο γρηγορα γινεται για να κανονισουν και αυτοι αν θελουν να παιξουν καπου αλλου, για την χαρα του αθλητισμου.

Νομιζω πως η Ηλιουπολη ειναι απο τις ομαδες που μαζι με την Λαμια και το Αργοστολι, δειχνουν απο νωρις τις διαθεσεις τους και δειχνουν και το δρομο σε αυτους που αποτελουν το υλικο τους για το τι μελλει γενεσθαι.

Ειναι σιγουρο πως μεσα σε ολο αυτο το θεμα θα υπαρχουν και καποιοι που δεν μπορουν ή δεν θελουν να το καταλαβουν, αντιληφθουν ή οπως αλλιως θελετε πες τε το.
Σε αυτους μενει να χειριστουν το μελλον τους, οπως το θελουν. Αλλωστε δεν μιλαμε για μικρα παιδια...
(Ελπιζω να μην με παρεξηγησει κανεις...)
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο (NEW) Πρωτάθλημα Β' κατηγορίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 43 επισκέπτες