ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ B' ΕΘΝΙΚΗΣ 2009

Νέα, αποτελέσματα και ανοικτή συζήτηση για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β' Εθνικής κατηγορίας (πρώην Β΄και Γ' κατηγορία μετά την συγχώνευση 2013).

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό veneto » Τετ Μάιος 06, 2009 12:30 am

Lambros10 έγραψε:
naruto έγραψε:Παντως εχω ξανακουσει τον Τριτωνα να κανει ενσταση για κατι παρομοια θεματα.


2005 : Ενσταση για την συμμετοχή του Νίκου Βενετόπουλου με την ομάδα του ΟΥΚ Βόλου (πρωτάθλημα Β' ή Γ' Εθνικής)


Εκείνη η ένσταση έγινε επειδή ήμουν πάνω απο 120 κιλά :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: και μου κόψανε το μέλλον μου :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Στον αθλητικό δικαστή όμως δικαιώθηκα :wink: :wink: :wink: .Πάντως ο νόμος (απ'όσο θυμάμαι)δεν γράφει πουθενά για μέλη του ΕΣΚΑΝ αλλά για προπονητές με άδεια ασκήσεως επαγγέλματος.

ΥΓ. Εχω και μια ωραία ιδέα για του χρόνου για το πως μπορούμε να φτιάξουμε καινούργιο νόμο για να μην παίξει ο Μαυρωτάς .Ο νόμος θα λέει το εξής :
"Στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής Κατηγορίας απαγορεύεται να αγωνιστούν αθλητές που έχουν πάνω απο 500 συμμετοχές στην Εθνική ομάδα , έχουν αγωνιστεί σε 5 Ολυμπιακούς αγώνες , είναι καθηγητές πανεπιστημίου , φορούσαν παλαιότερα το σκουφάκι Νο5 , και το μικρό τους όνομα αρχίζει απο Γ." 8) 8) 8) :oops: :oops: 8) 8) :roll: :roll:
veneto
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τετ Ιουν 15, 2005 12:25 pm

Δημοσίευσηαπό ergenis » Τετ Μάιος 06, 2009 2:55 am

veneto έγραψε:
Lambros10 έγραψε:
naruto έγραψε:Παντως εχω ξανακουσει τον Τριτωνα να κανει ενσταση για κατι παρομοια θεματα.


2005 : Ενσταση για την συμμετοχή του Νίκου Βενετόπουλου με την ομάδα του ΟΥΚ Βόλου (πρωτάθλημα Β' ή Γ' Εθνικής)


Εκείνη η ένσταση έγινε επειδή ήμουν πάνω απο 120 κιλά :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: και μου κόψανε το μέλλον μου :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Στον αθλητικό δικαστή όμως δικαιώθηκα :wink: :wink: :wink: .Πάντως ο νόμος (απ'όσο θυμάμαι)δεν γράφει πουθενά για μέλη του ΕΣΚΑΝ αλλά για προπονητές με άδεια ασκήσεως επαγγέλματος.

ΥΓ. Εχω και μια ωραία ιδέα για του χρόνου για το πως μπορούμε να φτιάξουμε καινούργιο νόμο για να μην παίξει ο Μαυρωτάς .Ο νόμος θα λέει το εξής :
"Στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής Κατηγορίας απαγορεύεται να αγωνιστούν αθλητές που έχουν πάνω απο 500 συμμετοχές στην Εθνική ομάδα , έχουν αγωνιστεί σε 5 Ολυμπιακούς αγώνες , είναι καθηγητές πανεπιστημίου , φορούσαν παλαιότερα το σκουφάκι Νο5 , και το μικρό τους όνομα αρχίζει απο Γ." 8) 8) 8) :oops: :oops: 8) 8) :roll: :roll:


ααααααααα!!!!
κ το 2 να φυγει αμα ειναι ετσι γιατι σε λιγο καιρο θα παιξει Καιαφας στον Υδραικο...καλα εεεε...που να δειτε φιλλιπο...
κατι σε μπεντζαμιν μπατον ρε παιδι μου...
βλεπο πολλες προτασεις για του χρονου..!!!
οποιος δεν μπορει...σπιτι του..το αθλημα δεν εχει ηλικια...αμα μπορειτε πνιχτε τους..!!!αλλα λιγοι μπορουν ακομα κ σημερα κ αυτο ειναι που φοβιζει...
γεια σας και παλι..
γεια σου veneto...
ergenis
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 6:54 pm

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Τετ Μάιος 06, 2009 7:03 am

DIOGO έγραψε:ενα λεπτο ρε παιδια για να καταλαβω... δηλαδη αν υπαρχει (λεω ΑΝ, γιατι δεν εχω ιδεα, ουτε καμια σχεση με το θεμα...) καποιος νομος που πραγματικα απαγορευει τη συμμετοχη του Γιωργου, ολοι εσεις συμφωνειτε οτι ορθως επαιζε και κακως εγινε η ενσταση? χωρις να υπαρχει εστω μια προφορικη συγκαταθεση απο το αντιπαλο σωματειο?


Ακριβώς αυτό λέμε: ότι δεν υπάρχει κανένας τέτοιος νόμος και η ένσταση για "ασυμβίβαστο" έγινε για τις εντυπώσεις και γιατί κάποιοι τσίμπησαν από κάποια αερολογία που είπε κάποιος. Αν υπήρχε τέτοιος νόμος δεν θα χρειαζόταν ένσταση γιατί δεν θα ήμουν στην ομάδα από μόνος μου.
Φαντάζομαι όμως τον διάλογο:

Αερολόγος: Ρε σεις, ο Μαυρωτάς θα παίξει; Αφού είνα στο ΕΣΚΑΝ και υπάρχει ασυμβίβαστο.
Παράγοντας: Αντε ρε! Είσαι σίγουρος
Αερολόγος: Βέβαια είμαι σίγουρος ότι είναι στο ΕΣΚΑΝ. Το ξέρω από πρώτο χέρι...
Παράγοντας: Τότε να κάνουμε ένσταση. Οι νόμοι είναι πάνω απ'όλα. Αλλά που το λεει ότι υπάρχει ασυμβίβαστο όπως π.χ. για τους προπονητές;
Αερολόγος: Κάλά, χάνεις τίποτα να κάνεις ένσταση; Κι οταν εκδικασθεί βλέπουμε. Εχεις πάνω σου 150 ευρώ;

Του χρόνου βλέπω στην προκήρυξη να προστίθεται ένα επιπλέον ασυμβίβαστο μαζί με αυτό του προπονητή...
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Τετ Μάιος 06, 2009 9:59 am

Τελευταία επεξεργασία από doom και Τρί Ιουν 08, 2010 10:06 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό DIOGO » Τετ Μάιος 06, 2009 11:58 am

αρα λεμε το ιδιο με αλλα λογια (η τοποθετηση μου ηταν καθαρα ηθικου χαρακτηρα... και αυτο που λεει ο Γιωργος, οτι δεν θα συμμετειχε απο μονος του, με καλυπτει απολυτα...)... και τελικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι να μην μπορει να αγωνιστει ο οποιοσδηποτε, οποια και αν ειναι η ιδιοτητα του... εξαλλου νομιζω οτι μονο να προσφερουν εχουν αθλητες τετοιου επιπεδου και ιστοριας, στη Β' εθνικη... και συμφωνω και στο οτι αν ενας 20χρονος δεν μπορει να νικησει εναν 40+, προβλημα του, κατι πρεπει να διoρθωσει...
DIOGO
 
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 11:33 am
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό peponoflouda » Τετ Μάιος 06, 2009 6:13 pm

ο εργενης οπως παντα τα λεει τσουβαλατα...οντως καποιοι ανθρωποι ειναι ιστορια δεν χωρανε μικροτητες και ενστασεις αλλα μονο χαρα που αντεχουν παιζουν και οι μικροι μαθαινουν ιστορια...τετοιοι ειναι μαλλον οι ανθρωποι του τριτωνα για δευτερη φορα δειχνουν ποσο μεγαλη ομαδα ειναι(οχι αγωνιστικα δεν μπορω να κρινω) δειχνουν οτι δεν σεβονται οχι μονο τον Μαυρωτα αλλα γενικα τον ηττημενο αντιπαλο...κριμα γιατι γινεται καλη δουλεια τελευταια εκει...
peponoflouda
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 6:44 pm

Δημοσίευσηαπό ale3is » Τετ Μάιος 06, 2009 6:49 pm

Επειδη δεν μπορω να θυμηθω και ολοι αναφερεστε σε αυτο, ποτε ειχε ξανακανει ενσταση ο Τριτωνας?
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό tk8 » Τετ Μάιος 06, 2009 7:42 pm

[size=12][b][size=24][size=18][size=7]kalhspera einai h prwth fora pou grafw sto forum kai o logos pou to apofashsa einai o e3hs:
8a h8ela na anaferw oti h omada tou tritwna (ta piadia gt auta apoteloun thn omada) den exei kamia sxesh me thn opoiadhpote enstash kai na egine apo tous paragontes ths twra pera apo ekei den 8a prepei isws na synexhstei to 8ema twn enstasewn efoson to prwta8lhma exei pleon teliwsei kai opws oloi anaferate o tritwnas dikaia antimetophse tous antipalous tou kai katafere na 3eperasei ka8e "empodio" kai auto egine me megalh 8elhsh apo ta paidia kai swsth ka8hmerinh proponhsh telos 8elw na pw kai egw me thn seira mou sygxarhthria kai ston tritwna alla kai ston noba gia thn anwdo tous sthn a2 kai na tous euxh8w kalh synexeia kai kalh epityxia sthn nea kathgoria
[/size]
[/size][/size][/b]
Τελευταία επεξεργασία από tk8 και Πέμ Ιουν 04, 2009 1:02 am, έχει επεξεργασθεί 5 φορά/ες συνολικά
λαγοπόδαρο
Άβαταρ μέλους
tk8
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 10, 2007 1:48 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Τετ Μάιος 06, 2009 7:58 pm

Τελευταία επεξεργασία από doom και Τρί Ιουν 08, 2010 10:05 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό tk8 » Τετ Μάιος 06, 2009 11:13 pm

doom lypame pou 8a se stenaxwrisw alla opoion kwsta kai na perimenes den eimai egw :lol: :lol:
λαγοπόδαρο
Άβαταρ μέλους
tk8
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 10, 2007 1:48 pm

Δημοσίευσηαπό ale3is » Τετ Μάιος 06, 2009 11:21 pm

Το "Κωστα" το ειδες, το "γραφε ελληνικα"?
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Μάιος 07, 2009 12:07 am

:lol:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό noseman » Πέμ Μάιος 07, 2009 11:47 am

Θα ήθελα να εκφράσω τα συγχαρητήριά μου στις 2 ομάδες που ανέβηκαν, και κυρίως στον Τρίτωνα, γιατί τα περισσότερα παιδιά τα γνωρίζω, και ήταν η τελευταία ομάδα στην οποία είχα δελτίο :)

Λυπάμαι που υπάρχουν παράπονα, με τα θέματα των ενστάσεων, και προσωπικά πιστεύω πως δεν πρέπει να υπάρχουν "ασυμβίβαστα" παικτών.

Τέλος πάντων, και του χρόνου, όλα να πάνε καλά.
Καλή συνέχεια σε όλους.
Τελευταία επεξεργασία από noseman και Πέμ Μάιος 07, 2009 5:08 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
-----
who am I?
Άβαταρ μέλους
noseman
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τετ Δεκ 20, 2006 4:36 pm

Δημοσίευσηαπό toufas » Πέμ Μάιος 07, 2009 3:36 pm

Γεια σε όλους , ανέβηκε λοιπόν ο Τρίτωνας μετά από 5αετη προσπάθεια και απέναντι σε ιστορικά σωματεία πήρε και το πρωταθλημα.Συγχαρητηρια στον ΝΟΒΑ για την ανοδο,θα συμφωνήσω με κάποιον προηγούμενο ότι είχε καλύτερους παίκτες από τον Τρίτωνα αλλά δεν είχαν την πληρότητα και την προπόνηση που είχαμε εμεις.Επισης το θέμα των ενστάσεων κουράζει και δεν έχει τόσο ενδιαφέρον όσο το ίδιο το άθλημα και οι πραγματικοί πρωταγωνιστές.

ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΤΗΣ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΙΝΑΙ:

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

ΠΟΥΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (απλά Νο1)
ΠΟΥΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ(ο παλιός)
ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ (μόνο εμένα πιάνει ο που@#&$)
(ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΗΣ)-δανεικός στον Νηρέα Χ.(παπάς – μαύρη γάτα κτλ)

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

ΜΠΑΚΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΣ (ο αρχηγός)
ΚΥΘΡΕΟΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (παίζει παντού)
ΓΚΟΥΜΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (άσσος στο μανίκι)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ

ΦΡΥΔΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (σούπερ)
ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (ο γιατρός)
ΜΑΥΡΕΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (παικταράς-μας έλειπε στην τελική φάση)
ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (ξέρει ο ΝΟΒΑ)
ΚΑΡΚΑΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ο μεγάλος )
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ (ο άγγλος)
ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΟΛΩΝΑΣ (όλα τα λεφτά)
ΤΟΥΦΕΞΗΣ ΚΩΣΤΑΣ (………)thanks DOOM
ΒΛΑΝΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ (το λαγοπόδαρο)

ΦΟΥΝΤΑΡΙΣΤΟΙ

ΚΑΣΤΑΝΑΚΗΣ ΘΟΔΩΡΗΣ (μπομπερ-1ος σκόρερ)
ΑΣΛΑΝΗΣ ΕΡΡΙΚΟΣ ( δύναμη)
ΘΕΟΦΙΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ( guest star)

Προπονητης.ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ (εκτός από το πλούσιο βιογραφικό του ,φέτος πήρε πρωτάθλημα αήττητος στην τελική φάση και έβγαλε 1ο σκόρερ και mvp…..αυτά)
toufas
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2009 11:03 am

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Πέμ Μάιος 07, 2009 6:11 pm

toufas έγραψε:Γεια σε όλους , ανέβηκε λοιπόν ο Τρίτωνας μετά από 5αετη προσπάθεια και απέναντι σε ιστορικά σωματεία πήρε και το πρωταθλημα.Συγχαρητηρια στον ΝΟΒΑ για την ανοδο,θα συμφωνήσω με κάποιον προηγούμενο ότι είχε καλύτερους παίκτες από τον Τρίτωνα αλλά δεν είχαν την πληρότητα και την προπόνηση που είχαμε εμεις.Επισης το θέμα των ενστάσεων κουράζει και δεν έχει τόσο ενδιαφέρον όσο το ίδιο το άθλημα και οι πραγματικοί πρωταγωνιστές.


Οντως κουράζει, πες το και στον κ. έφορο για να το ξέρει για το μέλλον. Sorry, για το τράβηγμα στην κόντρα και συγχαρητήρια και προσωπικά.
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Πέμ Μάιος 07, 2009 6:33 pm

GeorgeM έγραψε:Οντως κουράζει, ....και συγχαρητήρια και προσωπικά.
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό ieromenos » Πέμ Μάιος 07, 2009 8:46 pm

toufas έγραψε:
Προπονητης.ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ (εκτός από το πλούσιο βιογραφικό του ,φέτος πήρε πρωτάθλημα αήττητος στην τελική φάση και έβγαλε 1ο σκόρερ και mvp…..αυτά)


σωστος ο κωστακης. το αποτελεσμα μετραει και ολοι κρινομαστε απο αυτο δυστυχως ή ευτυχως.
ieromenos
 
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τετ Μάιος 30, 2007 3:44 am

Δημοσίευσηαπό ale3is » Πέμ Μάιος 07, 2009 9:53 pm

Επαιξε ο Γκουμας???
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό ieromenos » Πέμ Μάιος 07, 2009 9:57 pm

σε οτι αφορα την ενσταση φετος εφερε γουρι. δοκιμαστε το και σεις :lol :P καλο καλοκαιρι σε ολους με υγεια. doom doom δε φταιει κανεις αλλα εγω που η μηχανη σου δε σου εμεινε τελειως...την αααααλλη φορα.....
ieromenos
 
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τετ Μάιος 30, 2007 3:44 am

Δημοσίευσηαπό doom » Παρ Μάιος 08, 2009 10:11 am

Τελευταία επεξεργασία από doom και Τρί Ιουν 08, 2010 10:03 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο (NEW) Πρωτάθλημα Β' κατηγορίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες

cron