ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ B' ΕΘΝΙΚΗΣ 2009

Νέα, αποτελέσματα και ανοικτή συζήτηση για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β' Εθνικής κατηγορίας (πρώην Β΄και Γ' κατηγορία μετά την συγχώνευση 2013).

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό Smart rat » Δευτ Μάιος 04, 2009 6:00 pm

Επιμένω και πάλι ότι ο ΝΟΒΑ είχε την πιο πεπειραμένη ομάδα της διοργανωσης, ηλικιακά και αγωνιστικά. Σίγουρα ένας εικοσπεντάρης βιολογικά έχει μεγαλύτερες αντοχές από ένα τριανταπεντάρη και αν έχει και πολύ τύχη όπως ας πούμε την Παρασκευή βγαίνει ότι είναι ο Τοπ, δεν είναι έτσι όμως.... και εσύ ο ίδιος ..... το γνωρίζεις, εξάλλου η πείρα και η γνώση, υπερισχύουν σε οποιαδήποτε ηλικιακοτεχνική υποδομή. Όσο για την Α2 θα είσαι παρόν και θα αναθεωρήσεις κατά την ταπεινή μου γνώμη τις θεωρίες σου.
Smart rat
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Τρί Μαρ 11, 2008 10:13 pm

Δημοσίευσηαπό no6 » Δευτ Μάιος 04, 2009 6:23 pm

δικαια ο τριτωνας και ο νοβα πηρανε τα εισιτηρια για την α2
καλυτεροι φουνταριστοι του τουρνουα γιογιας καστανακης ιακωβιδης(αρη)
καλυτερος τερματοφυλακας θεωρω του τριτωνα και ο ζουμπουλιας.
ειμαι παικτης του αρη
απαντω σε ενα φιλο πιο πανω πως ο παρασκευοπουλος ητανε ο μοναδικος παικτης του τουρνουα που εβγαλε ολα τα παιχνιδια(20 8λεπτα) χωρις αλλαγη ,μαρκαροντας συνεχως στα 2 μετρα και συνολο 5 αποβολες(με παρα παρα πολυ καλη δουλεια κλεψιματα και κερδισμενα επιθετικα)
οσο για την υπολοιπη ομαδα ,με 1 φουνταριστο,1 αμυντικο,1 απειρο πιτσιρικα στο τερμα κ μολις μια αλλαγη περιφερειας δεν μπορεσαμε να διεκδικησουμε πολλα
πολυ καλος και ο αποστολου
ελπιζω του χρονου να φανουμε πιο ανταγωνιστικοι
no6
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Απρ 28, 2009 1:07 am

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Δευτ Μάιος 04, 2009 10:58 pm

Να πω λίγα λόγια ως παίκτης της Μεσογείου, μιας ομάδας που "έχασε" μια μάχη αλλά όχι τον πόλεμο... Είμαστε νεοφώτιστοι στη Β' εθνική και μάθαμε (...και πάθαμε) αρκετά πράγματα για την επόμενη χρονιά. Σίγουρα ο Βόλος και ο Τρίτωνας ήταν πιο δουλεμένες ομάδες από εμάς που κάναμε απλά το κέφι μας με περισσότερο ατομικές προπονήσεις και μερικά διπλά για να βρισκόμαστε (...όπως στο NBA δηλαδή). Στις κουβέντες μας αφού περάσαμε στην τελική φάση λέγαμε "...έχει γούστο να ανεβούμε κιόλας", μια άνοδος δύσκολα διαχειρίσιμη για μια ομάδα που δεν έχει πόρους, σπόνσορες, πισίνα παρά μόνο το μεράκι δυο-τριών ανθρώπων (Μαντέλης, Πόλυς) που εκτελούν και χρέη διοίκησης.
Θα διαφωνήσω με τον μπέμπη ότι στο παιχνίδι με τον Τρίτωνα ήταν κακοί οι Τσίκι και Χρήστος. Περισσότερο εγώ φταίω που δεν πήρα τις πρωτοβουλίες που θα έπρεπε αλλά σιγά - σιγά θα προσαρμοστώ. Το καλό ήταν ότι έπαιξα 5 παιχνίδια (...δεν έσπασα τίποτα) και ξαναέζησα τη συγκίνηση του παιχνιδιού που αγαπάω. Είτε Ολυμπιακοί Αγώνες είναι είτε πρωτάθλημα Β' εθνικής η αδρεναλίνη ανεβαίνει στα ίδια επίπεδα.
Τελειώνοντας να ευχαριστήσω καταρχήν τους συμπαίκτες μου και τον προπονητή μου που με ανέχτηκαν (...άντε και τον έφορο) και όλους τους αντιπάλους μου που μου φέρθηκαν άψογα και έπαιξαν ωραίο πόλο και καθαρό. Κάποιους από αυτούς θα τους δω και του χρόνου.

ΥΓ Μπέμπη, σχετικά με την ένσταση για το ασυμβίβαστο επειδή είμαι στο ΕΣΚΑΝ (...άρα απαγορεύεται να κάνω οποιοδήποτε αθλητισμό) έχω την εξής υποψία: Δεν μπορεί τα σωματεία από μόνα τους να σκέφτηκαν κάτι τέτοιο (ο Τρίτωνας θα μπορούσε να κάνει την ένσταση και από τα προκριματικά). Μόνο λοιπόν κάποιος αρκετά εμπαθής που γνωρίζει από πρώτο χέρι την ιδιότητά μου στο ΕΣΚΑΝ θα μπορούσε να ρίξει για εκδούλευση την ιδέα, για να "τσίμπησουν" οι παράγοντες των ομάδων, με πρώτη την οικοδέσποινα Χαλκίδα (προς τιμήν του, όπως αναφέρεις, ο Ανέστης μόλις το έμαθε εξανέστη (...) και είπε να την αποσύρουν αμέσως). Ο Βλαντής (σωστά δεν τον λέω...) όμως από τον Τρίτωνα, τόσο πολύ με εκτιμάει;
Πιστεύω όμως ότι αυτό το σενάριο είναι μάλλον αποκύημα της αρρωστημένης φαντασίας μου που μετά από 5 ευεργετικούς αγώνες άρχισε να οργιάζει...
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Δευτ Μάιος 04, 2009 11:19 pm

Παντως εχω ξανακουσει τον Τριτωνα να κανει ενσταση για κατι παρομοια θεματα.

Οπως και να χει πολλα συγχαρητηρια σε Τριτωνα και ΝΟΒΑ για την ανοδο!!
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Δευτ Μάιος 04, 2009 11:56 pm

naruto έγραψε:Παντως εχω ξανακουσει τον Τριτωνα να κανει ενσταση για κατι παρομοια θεματα.


2005 : Ενσταση για την συμμετοχή του Νίκου Βενετόπουλου με την ομάδα του ΟΥΚ Βόλου (πρωτάθλημα Β' ή Γ' Εθνικής)
Τελευταία επεξεργασία από Lambros10 και Τρί Μάιος 05, 2009 1:00 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό chris7 » Τρί Μάιος 05, 2009 12:15 am

συγχαρητήρια στο μαρούσι......επιτέλους το όνειρο έγινε πραγματκότητα
chris7
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Ιουν 21, 2006 12:57 am

Δημοσίευσηαπό Smart rat » Τρί Μάιος 05, 2009 1:42 am

ελα perez μην γινεσε επιθετικος . ολες αυτες οι ομαδες εχουν κατεβασει και ηλικιακα πρωταθληματα kata kαιρους:arrow: υπαρχει και η αντιστοιχη στηλη στο συγκεκριμενο forum προς ενημερωση
Smart rat
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Τρί Μαρ 11, 2008 10:13 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Τρί Μάιος 05, 2009 9:39 am

Τελευταία επεξεργασία από doom και Τρί Ιουν 08, 2010 10:09 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό DIOGO » Τρί Μάιος 05, 2009 11:11 am

ειναι κριμα ενας αθλητης με την ιστορια και την προσφορα του γιωργου να μην μπορει να αγωνιστει... αλλα πρεπει να σκεφτουμε και την πιθανη πικρα ενος αθλητη που χανει το ονειρο του (π.χ. να παιξει στην Α2) εξαιτιας μιας παρατυπιας... μαλλον ο ιδιος ο γιωργος θα πρεπει να κανει μια ενεργεια με την πολιτεια για να εξασφαλισει αδεια συμμετοχης...
DIOGO
 
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 11:33 am
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό wats » Τρί Μάιος 05, 2009 11:28 am

DIOGO έγραψε:ειναι κριμα ενας αθλητης με την ιστορια και την προσφορα του γιωργου να μην μπορει να αγωνιστει... αλλα πρεπει να σκεφτουμε και την πιθανη πικρα ενος αθλητη που χανει το ονειρο του (π.χ. να παιξει στην Α2) εξαιτιας μιας παρατυπιας... μαλλον ο ιδιος ο γιωργος θα πρεπει να κανει μια ενεργεια με την πολιτεια για να εξασφαλισει αδεια συμμετοχης...


αν μπορει να σταθει εμποδιο ενας αθλητης 40+ σε εναν νεαρο αθλητη με φιλοδοξιες μαλλον θα ηταν καλυτερο ο ιδιος και η ομαδα του να προσπαθησουν περισσοτερο... :oops:

Οπως και να εχει το θεμα η σκεψη και μονο να γινει ενσταση για την συμμετοχη του Γιωργου Μαυρωτα ειναι απαραδεκτη !
wats
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 12:01 am

Δημοσίευσηαπό little teacher » Τρί Μάιος 05, 2009 12:14 pm

Τελειώνοντας η τελική φάση και μετά από 3 χρόνια απουσίας θα ήθελα να πω ότι το θέμα με τις ενστάσεις κατά του Μαυρωτά ήταν τουλάχιστον γελοίο από όποιους και να έγινε και θα γελάγαμε ακόμη αν η Μεσόγειος είχε αποσπάσει αποτέλεσμα από τον Τρίτωνα... Και δεν θέλω να φαντάζομαι τί θα γινόταν από ενστάσεις αν ο ξανθός ψηλός φουνταριστός είχε σκάσει μύτη στην Χαλκίδα...

Θέλω να πω ότι χάρηκα πολύ που επαιξα μετά από τόσον καιρό, ότι λυπάμαι που ήμουν ο μοιράιος παίκτης στο ματς - τελικό για εμάς με τον Τρίτωνα (sorry guys) και ότι είναι αδιανόητο να παίζουμε 5 παιχνίδια σε 48 ώρες ειδικά σε τέτοιο επίπεδο όπου η προπόνηση δεν είναι σε καθημερινή βάση (ουτε καν σε εβδομαδιαία) για πολλούς από τους φιναλίστ...

Καλή ξεκούραση σε όλους (εγώ χρειάζομαι καμία εβδομάδα ύπνο ακόμη) και με το καλό να βρεθούμε σε καλύτερες συνθήκες (αγωνιστικές και μη) του χρόνου...
little teacher
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 11:49 am

Δημοσίευσηαπό little teacher » Τρί Μάιος 05, 2009 1:47 pm

Smart rat έγραψε:Επιμένω και πάλι ότι ο ΝΟΒΑ είχε την πιο πεπειραμένη ομάδα της διοργανωσης, ηλικιακά και αγωνιστικά. Σίγουρα ένας εικοσπεντάρης βιολογικά έχει μεγαλύτερες αντοχές από ένα τριανταπεντάρη και αν έχει και πολύ τύχη όπως ας πούμε την Παρασκευή βγαίνει ότι είναι ο Τοπ, δεν είναι έτσι όμως.... και εσύ ο ίδιος ..... το γνωρίζεις, εξάλλου η πείρα και η γνώση, υπερισχύουν σε οποιαδήποτε ηλικιακοτεχνική υποδομή. Όσο για την Α2 θα είσαι παρόν και θα αναθεωρήσεις κατά την ταπεινή μου γνώμη τις θεωρίες σου.


Απλά παίρνοντας φόρα και γράφοντας στο forum για πρώτη φορά να διαγωνήσω φίλε smart rat ως προς την εμπειρία... Θεωρώ ότι από πλευράς εμπειρίας τόσο ηλικιακά όσο και αγωνιστικά η Χαλκίδα ήταν μακράν πρώτη και αν είχαμε το χρόνο και το κουράγιο να κάνουμε 10 προπονήσεις όλοι μαζί κατά την διάρκεια της χρονιάς (πρέπει να είχαμε τα χειρότερα ποσοστά σον παίκτη+ και παίκτη - του τουρνουά), θα είχαμε μάλλον ανέβει κατηγορία. Παρόλα αυτά νομίζω ότι δίκαι ανέβηκε ο Τρίτων και ο Βόλος αν και πίστευα ότι οι Βολιώτες θα σηκώναν την κούπα λόγω πληρότητας σε κάιριες θέσεις (2 φουνταριστοί, 2 αμυντικοι)
little teacher
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 11:49 am

Δημοσίευσηαπό N.13 » Τρί Μάιος 05, 2009 2:30 pm

Καλώς ήρθες στο forum roomie....

Το σημαντικό είναι οτι μετά απο καιρό, ένιωσες πάλι τα συναισθήματα που μας προσφέρει το αθλημά μας


Ακούυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ
N.13
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 8:36 pm

Δημοσίευσηαπό Kostas V. » Τρί Μάιος 05, 2009 5:50 pm

Ο Βλαντής (σωστά δεν τον λέω...) όμως από τον Τρίτωνα, τόσο πολύ με εκτιμάει;


Η εκτίμησή μου για τον αθλητή και τον άνθρωπο Γιώργο Μαυρωτά δεν εχει καμία απολύτως σχέση με την ένσταση του Τρίτωνα στον οποιο εργαζομαι.

Θα ηθελα ομως να σχολιαστει η φραση<<οχι γιατι το ποδοσφαιρο εχει περισοτερο ενδιαφέρον απο το πολο και σιγα τους Εστιαρτε που θελουν ξεκουραση.>>στην προταση του Τρίτωνα για μεταθεση της ωρας για μια ωρα αργότερα στα παιχνιδια του Σαββάτου.
παρά μόνο το μεράκι δυο-τριών ανθρώπων (Μαντέλης, Πόλυς) που εκτελούν και χρέη διοίκησης.


Το συμπερασμα μου εγω το εβγαλα.
Kostas V.
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό GeorgeM » Τρί Μάιος 05, 2009 6:15 pm

DIOGO έγραψε:ειναι κριμα ενας αθλητης με την ιστορια και την προσφορα του γιωργου να μην μπορει να αγωνιστει... αλλα πρεπει να σκεφτουμε και την πιθανη πικρα ενος αθλητη που χανει το ονειρο του (π.χ. να παιξει στην Α2) εξαιτιας μιας παρατυπιας... μαλλον ο ιδιος ο γιωργος θα πρεπει να κανει μια ενεργεια με την πολιτεια για να εξασφαλισει αδεια συμμετοχης...


Ρε παιδιά, μην τρελλαθούμε κιόλας, ποια παρατυπία; Δεν χρειάζεται καμμιά άδεια συμμετοχής για να κάνεις αθλητισμό στη Β' εθνική. Κι ας μου πουν αυτοί που έκαναν την ένσταση που λέει κάπου, έστω κάτι, για ασυμβίβαστο, για να το ξέρω να μην δημιουργώ τέτοια προβλήματα.
Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τον κ. Κ. Βλαντή (αφού τον συγχαρώ ειλικρινά για την ομάδα του και τη δίκαιη άνοδο) γιατί δεν έκαναν ένσταση στον πρώτο γύρο (ήμουν και τότε στο ΕΣΚΑΝ). Το ξέρανε, αλλά το κρατάγανε για το κρίσιμο παιχνίδι να μας αιφνιδιάσουν; Αρα κάποιος καλοθελητής τους έριξε την ιδέα στη Χαλκίδα. Μην το αρνηθείτε κ. Βλαντή είμαι χρόνια στο χώρο και ξέρω να βλέπω τι γίνεται γύρω μου μέσα κι έξω απο την πισίνα...
GeorgeM
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2009 11:25 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Τρί Μάιος 05, 2009 7:16 pm

Τελευταία επεξεργασία από doom και Τρί Ιουν 08, 2010 10:09 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό ergenis » Τρί Μάιος 05, 2009 8:07 pm

doom έγραψε:Εχεις να δεις και να ακουσεις πολλα περιεργα στα πρωταθληματα της Β και της Γ εθνικης.
Οταν με επεισαν καποιοι πολυ καλοι φιλοι να επανελθω κανοντας τον αθλητισμο μου μεσω του Αρη Καμπου, ακουσα τα μυρια οσα απο πολλους, επειδη η ομαδα του Αρη (ο ορισμος της παραλιας), καταφερε να ανεβει στην Β ευκολα, και την επομενη χρονια στην τελικη φαση της Β κατηγορηθηκαμε οτι δεν επρεπε να κατεβουμε να παιξουμε γιατι διαμορφωσαμε την τελικη καταταξη επειδη ενω μπορουσαμε να ανεβουμε στην Α2, τελικα δεν το καναμε. Κατηγορηθηκαμε οτι κοψαμε τον δρομο καποιων νεων, οι οποιοι απογοητευτηκαν χανοντας απο τους γερους παραλιες, και διαφορα αλλα περιεργα.
Ευτυχως που αποφασισαμε περυσι να μην κατεβουμε παλι στην τελικη φαση γιατι θα ειχαμε τα ιδια, και φετος, παρα τις αντιρρησεις του παικτη-αρχηγου-παραγοντα και προπονητη μας Μακη, υποβιβαστηκαμε στην Γ προκειμενου να αγωνιζομαστε καλοκαιρι.
Πρεπει καποιοι να καταλαβουν οτι ειναι πολυ απλο σε καποιον να αποφασισει πως κι αν αθληθει, και δεν υπαρχει κανενας νομος που να απαγορευει σε μεγαλους σε ηλικια αθλητες (αν φυσικα ειναι καλα στην υγεια τους), να παιζουν ποδοσφαιρο η μπασκετ η πολο η χαντμπολ η οτι γουσταρουνε σε τελικη αναλυση...


γεια σας...
μπραβο στις ομαδες που τα καταφεραν κ καλη δυναμη στις υπολοιπες που μειναν πισω...
εγω ξερω οτι αμα ημουν νεος αθλητης που αγαπω το χωρο κ ειμαι ερωτευμενος με το αθλημα(κανω προπονηση,βελτιωνομαι συνεχεια,εχω στοχους,ονειρα,παρακολουθω παιχνιδια για να περνω παραστασεις απο δυνατοτερους αθλητες εωσ κ καλυτερους απο μενα νκ αλλα πολλα..)τοτε θα γουσταρα παρα πολι εστω κ στα 40,42,45 να μαρκαρω Μαυρωτα,Σελετοπουλο,Μικεδη η΄ακομα αν θες κ Τσικλο που κοσμει με την παρουσια του την β εθνικη.. θα ενιωθα ομορφα να ειμαι αντιπαλος με οοοολους αυτους..τωρα αν με κανανε γιογιο στα 42 τους κ ημουν 18-20-25 μαλλον κατι δεν θα εκανα καλα...γιατι κανονικα οοολους εσας δεν θα επρεπε καν να μπορουν να ανεβοκατεβουν διπλα σας..οσον αφορα τις ενστασεις ενα εχω να πω...
οταν κανεις ενσταση για εναν παιχτη 42 χρονων,αυτος που την κανει οποιος κ αν ειναι,χαμηλωνει την ιδια του την ομαδα..κ αν αυτος φοβαται εναν 42χρονο μηπως του χαλασει το σχεδιο τοτε γεμιζει ανασφαλεια τα ιδια τα παιδακια που κανανε προπονηση ολο το χρονο κ ιδρωνανε..
τελος θα ηθελα να πω οτι χαρηκα παρα πολυ που ξαναειδα το μαυρωτα να παιζει κ οχι μονο να παιζει αλλα να πρωταγωνιστει κιολας σε υψηλο επιπεδο..
οσον αφορα τον τριτωνα..με τον ενστασακια(ολο αυτο κανει 3 χρονια τωρα) δεν πατε πουθενα..
ο δρομος της επιτυχιας ειναι η προπονηση,ο σεβασμος κ η θεληση..
οι ανοητες ενστασεις προκαλουν εμπαθεια κ απειρο γελιο...κ ειναι κριμα γιατι ο τριτων ηταν ανωτερος...
να εισται ολοι καλα...
καλη συνεχεια...
ergenis
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 6:54 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Τρί Μάιος 05, 2009 8:53 pm

Η ένσταση δεν θα έπρεπε να γίνει για το απλούστατο λόγο.............




αφορά τον ΜΑΥΡΩΤΑ ΓΙΩΡΓΟ .........τελοσ!!!

σεβασμός πλέον δεν υπάρχει!!!!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό eva5 » Τρί Μάιος 05, 2009 10:16 pm

nemesis έγραψε:Η ένσταση δεν θα έπρεπε να γίνει για το απλούστατο λόγο.............


αφορά τον ΜΑΥΡΩΤΑ ΓΙΩΡΓΟ .........τελοσ!!!

σεβασμός πλέον δεν υπάρχει!!!!


Ωχ, θα πέσει πάνω τους η Νέμεσις και ποιος τους γλυτώνει...
The Magnificent Seven
eva5
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 27, 2007 4:12 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό DIOGO » Τρί Μάιος 05, 2009 11:30 pm

ενα λεπτο ρε παιδια για να καταλαβω... δηλαδη αν υπαρχει (λεω ΑΝ, γιατι δεν εχω ιδεα, ουτε καμια σχεση με το θεμα...) καποιος νομος που πραγματικα απαγορευει τη συμμετοχη του Γιωργου, ολοι εσεις συμφωνειτε οτι ορθως επαιζε και κακως εγινε η ενσταση? χωρις να υπαρχει εστω μια προφορικη συγκαταθεση απο το αντιπαλο σωματειο?
DIOGO
 
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 11:33 am
Τοποθεσία: athens

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο (NEW) Πρωτάθλημα Β' κατηγορίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron