ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ

Νέα, αποτελέσματα και ανοικτή συζήτηση για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β' Εθνικής κατηγορίας (πρώην Β΄και Γ' κατηγορία μετά την συγχώνευση 2013).

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό teo1977 » Τετ Ιούλ 29, 2009 9:26 am

ας γραψει καποιος που ηταν στους αγωνες ,διακριθεντες και καποιους σκορερ
teo1977
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 5:39 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Τετ Ιούλ 29, 2009 10:50 am

Πρωτος σκορερ αναδειχτηκε ο Αλεξης Θεοδωριδης της Λαμιας που ητανε πολυ καλος σε ολο το τουρνουα.
Δελακας , Κραβαριτης ,Κατσιγιαννης πολυ καλοι.
Ο ΓΣΗ λειτουργησε πιο πολυ σαν ομαδα με διαφορετικους διακριθεντες καθε φορα.
Πρωτοι σκορερ της ηταν ο Στεφανος ο Ξυφωλης και ο Σπυρος ο Παπαζογλου με κρισιμα γκολ στα δυσκολα παιχνιδια και με πολλα βαριδια.
Ιδιαιτερη αναφορα στον Φιλιππακο που 2 εβδομαδες πριν το πρωταθλημα υπεστη θλαση β΄ βαθμου στην γαμπα (προσπαθωντας να κανει μια πολυ δυσκολη σταση στο κρεββατι του) και εκανε τα αδυνατα δυνατα να παιξει στο Αργοστολι δειχνωντας ποσο το ηθελε.
Στον αγωνα με το Αργοστολι δεν του βγηκε το παιχνιδι αλλα με την ΛΑΜΙΑ ηταν πολυ καλος οπως και ο Αδαμης.
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Τετ Ιούλ 29, 2009 10:51 am

Εγω θελω να ευχαριστησω ολους τους συμπαικτες μου γιατι κανανε μεγαλη προσπαθεια , κουραστηκανε ολο τον χρονο και οχι 2-3 μηνες.
Ο Γ.Σ.Η. καταλαβε περσι οτι με πορδες δεν βαφεις αυγα και με οση προπονηση μπορουσαν να κανουν οι παικτες της (και με σχεδον μηδενικο budget) ετοιμαστηκε και πετυχε τον στοχο της.
Εγω προσωπικα αισθανομαι δικαιωμενος για την προσπαθεια που ξεκινησαμε απο μηδενικη βαση πριν απο 3 χρονια με τον τοτε εφορο τον κ.Ανδρουλακη (και νυν αφανη εφορο)και ευχαριστω τα παιδια που ηρθανε να παιξουν για μενα και την Ηλιουπολη.
Ιδιαιτερα τον Κουρκου, τον Σωτηρη και τον Σπυρο που χωρις δευτερη κουβεντα βοηθησαν την ομαδα την πρωτη χρονια που ηταν και η πιο δυσκολη αλλα και τους υπολοιπους.(Σαρρη,Μαριο, Δημο, Γιωργο -χαιρετισματα στην Κυπρο-,Νικολακη Κοντη και Ντακο)
Επισης οι παικτες που ηρθανε φετος βοηθησαν παρα πολυ και με την σωστη προπονηση που καναμε και την προετοιμασια ηρθε το αποτελεσμα.
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

ΤΟ ΟΝΟΜΑ KASHMIR

Δημοσίευσηαπό KASHMIR » Τετ Ιούλ 29, 2009 11:06 am

ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ KASHMIR , ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΗΡΕΑ ΛΑΜΙΑΣ , ΙΣΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ , ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΟΥΣ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ .
KASHMIR
 
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2008 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό KASHMIR » Τετ Ιούλ 29, 2009 11:08 am

solid έγραψε:ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΟΤΙ ΤΟ POLO ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΚΑΝΟΝΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΣΕΖΟΝ .

ΚΑΛΗ ΧΩΝΕΨΗ

ΜΗΝ Β Ι Α Ζ Ε Σ Α Ι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KASHMIR
 
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2008 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Τετ Ιούλ 29, 2009 11:33 am

Δεν βιαζομαι καθολου.
Ο Γ.Σ.Η. ειναι στην Β΄ εθνικη με την αξια του.
Εαν τωρα εσυ θελεις να μου πεις οτι θα αλλαξετε και θα διατυπωσετε τους κανονισμους οπως θελετε τοτε καντε το.Ολα γινονται στην Ελλαδα.
Εδω παντως δεν χωρανε αλλες ερμηνειες, οτι γραφει δεν ξεγραφει.
1)δεν στεκει σαν ενσταση και
2)ειναι εκπροθεσμη

Στησιματα σαν αυτο που πηγατε να κανετε θα σας βγει απο την μυτη .Κατι τετοια ο χωρος αυτος τα θυμαται και την καταλληλη στιγμη τα επιστρεφει.
Αλλα ειπαμε εσυ εισαι νεος και θα μαθεις.Ακομα και τα στησιματα θελουν ''τεχνη'' και ειδικο χειρισμο ,οχι τσαπατσουλιες.
Για το 3 στα 3 φετος τσιμουδια.
Πληρωστε να φερετε και αλλους παικτες γιατι μονο ετσι θα μπορεσετε να κανετε κατι.
Εμεις εχουμε και 80 πιτσιρικια να περιμενουμε κατι απο αυτα ενω εσυ εαν σταματησεις να πληρωνεις να δω που θα παει η ομαδα.
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Τετ Ιούλ 29, 2009 11:46 am

Εμας δεν μας νοιαζει ποιος γραφει πισω απο το ψευδωνυμο.Δεν πα να'ναι και ολη η Λαμια .Σημασια εχει οτι αυτοι που γραφουν και ειναι στον χωρο τοσα χρονια , θελουν να παρουν κατι που δεν τους αξιζει και αυτο δεν του τιμα.
Ενσταση για τον Κραβαριτη και τον Μαρινο δεν κανανε που τους επαιρνε αλλα κανανε για κατι το οποιο 1000 % δεν εχει βαση .
Ο αθλητισμος ετσι ειναι .Εχει ανοδους , εχει υποβιβασμους , εχει λυπες , εχει χαρες.Ο καθενας κανει οτι μπορει για να ενισχυσει την ομαδα του αλλα να ανακαλυπτεις και παρατυπιες δεν σε τιμα καθολου.
Οτι και να γινει την χαρα μας δεν θα την κοψει κανενας και εαν παρολα αυτα δικαιωθει η Λαμια , εμεις θα γυρισουμε πιο δυνατοι και θα μας ακουτε απο μακρια που θα ερχομαστε.
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό KASHMIR » Τετ Ιούλ 29, 2009 1:28 pm

solid έγραψε:Εμας δεν μας νοιαζει ποιος γραφει πισω απο το ψευδωνυμο.Δεν πα να'ναι και ολη η Λαμια .Σημασια εχει οτι αυτοι που γραφουν και ειναι στον χωρο τοσα χρονια , θελουν να παρουν κατι που δεν τους αξιζει και αυτο δεν του τιμα.
Ενσταση για τον Κραβαριτη και τον Μαρινο δεν κανανε που τους επαιρνε αλλα κανανε για κατι το οποιο 1000 % δεν εχει βαση .
Ο αθλητισμος ετσι ειναι .Εχει ανοδους , εχει υποβιβασμους , εχει λυπες , εχει χαρες.Ο καθενας κανει οτι μπορει για να ενισχυσει την ομαδα του αλλα να ανακαλυπτεις και παρατυπιες δεν σε τιμα καθολου.
Οτι και να γινει την χαρα μας δεν θα την κοψει κανενας και εαν παρολα αυτα δικαιωθει η Λαμια , εμεις θα γυρισουμε πιο δυνατοι και θα μας ακουτε απο μακρια που θα ερχομαστε.

ΑΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΜΕ , Η ΛΑΜΙΑ ΘΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙ , ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΛΙ ΕΙΠΑΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΜΕΙΣ ΟΥΤΕ ΑΠΕΙΛΙΣΑΜΕ ΟΥΤΕ ΒΡΙΣΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΛΑ ΔΙΑΙΚΔΙΚΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΟΤΙ ΤΗΣ ΑΝΑΛΟΓΕΙ
KASHMIR
 
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2008 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό KASHMIR » Τετ Ιούλ 29, 2009 1:32 pm

solid έγραψε:Δεν βιαζομαι καθολου.
Ο Γ.Σ.Η. ειναι στην Β΄ εθνικη με την αξια του.
Εαν τωρα εσυ θελεις να μου πεις οτι θα αλλαξετε και θα διατυπωσετε τους κανονισμους οπως θελετε τοτε καντε το.Ολα γινονται στην Ελλαδα.
Εδω παντως δεν χωρανε αλλες ερμηνειες, οτι γραφει δεν ξεγραφει.
1)δεν στεκει σαν ενσταση και
2)ειναι εκπροθεσμη

Στησιματα σαν αυτο που πηγατε να κανετε θα σας βγει απο την μυτη .Κατι τετοια ο χωρος αυτος τα θυμαται και την καταλληλη στιγμη τα επιστρεφει.
Αλλα ειπαμε εσυ εισαι νεος και θα μαθεις.Ακομα και τα στησιματα θελουν ''τεχνη'' και ειδικο χειρισμο ,οχι τσαπατσουλιες.
Για το 3 στα 3 φετος τσιμουδια.
Πληρωστε να φερετε και αλλους παικτες γιατι μονο ετσι θα μπορεσετε να κανετε κατι.
Εμεις εχουμε και 80 πιτσιρικια να περιμενουμε κατι απο αυτα ενω εσυ εαν σταματησεις να πληρωνεις να δω που θα παει η ομαδα.

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΟΣΗ ΧΟΛΗ ΘΕΛΕΙΣ ΑΝ ΕΙΣΟΥΝ ΣΩΣΤΟΣ ΘΑ ΧΑΙΡΟΣΟΥΝ ΠΟΥ ΣΤΗ ΛΑΜΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΣ , ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ , ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΕΥΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΓΩΝΑ ΝΑ ΣΤΕΙΘΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΕΣΥ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ
KASHMIR
 
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2008 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό vargas » Τετ Ιούλ 29, 2009 1:43 pm

Να καταθέσω και εγώ την ταπεινή μου άποψη.

Έγινε ένα πρωτάθλημα με 59 παιχνίδια που έγιναν απλώς επειδή έπρεπε να γίνουν (3 όμιλοι Χ 15 + 14 τελικής φάσης) και ΕΝΑ ματς με πραγματικό ενδιαφέρον Γ.Σ.Η.-ΛΑΜΙΑ για την 2η θέση και την άνοδο στη Β' Εθνική. Μια που σε όλους ήταν γνωστό ότι η 1η θέση ήταν καπαρωμένη από το Αργοστόλι για καθαρά αγωνιστικούς λόγους, για να μη παρεξηγηθώ, και οι άλλοι 3 Ν.Ο.Ρ., ΜΙΛΩΝ, ΚΑΡΔΙΤΣΑ έπαιξαν για τη χαρά της συμμετοχής, γνωρίζοντας εκ των προτέρων ότι δεν είχαν ούτε 1% πιθανότητα ανόδου. Ακόμα και στο ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ-Γ.Σ.Η. που είχε κάποιο αγωνιστικό ενδιαφέρον, κυρίως επειδή ήταν το 1ο ντέρμπυ στη σειρά, αλλά και από την πλευρά της εξέλιξης του σκορ όπου η ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ έμεινε κοντά για δύο, δυόμιση οκτάλεπτα, όλοι περιμέναμε το ξέσπασμα του Ν.Ο.Α. όπως και έγινε.

Τώρα κάποιος θα σπεύσει να μου θυμίσει ότι "έπαιζαν" και οι 3 τελευταίες θέσεις για την Δ' (στη 1η φάση). Όμως έλεος ρε παιδιά, πιστεύει κανείς ότι έχει διαφορά η Δ' με τη Γ' ; Ίσως - ίσως και με τη Β'.

Όσοι κάνουν μια σοβαρή και οργανωμένη προσπάθεια, πιστεύω ότι στοχεύουν βασικά στην Α2. Οι άλλες 3 κατηγορίες, με τον τρόπο που διεξάγονται, είναι αστείες. Όμως το θέμα αυτό έχει ξανασυζητηθεί στο Forum και δεν θέλω να επανέλθω.

Όσο για τις ενστάσεις και τις "ενστάσεις" που συζητήθηκαν πολύ περισσότερο κι από τους ίδιους τους αγώνες ......ε είναι γνωστή η ροπή του Έλληνα στην ίντριγκα και στην συνομοσιολογία!

Έχουμε και λέμε λοιπόν:
Θέμα ξενοδοχείων και στο αν σκόπιμα η ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ τοποθετήθηκε εκτός του κέντρου, "δεν ξέρω, δεν απαντώ" αλλά η δυναμικότητα της ομάδας ήταν τέτοια που αν είναι δυνατό να τους στοίχιζε.

Θέμα ορισμού της έδρας στο Αργοστόλι. Οι περισσότεροι το γνώριζαν εδώ και καιρό, έστω και ανεπίσημα, κάνεις δεν έκανε τίποτα παρά μόνο την τελευταία εβδομάδα. Κατά την άποψη μου καλά έκανε η Ομοσπονδία και έδωσε τους αγώνες στο Αργοστόλι. Όλοι δε λέμε ότι η επαρχεία θέλει αγώνες, να τονωθεί η αγωνιστική δράση στην περιφέρεια κλπ; Και στο κάτω-κάτω είπαμε, όπου και να γινόντουσαν οι αγώνες το Αργοστόλι ήταν το αδιαφιλονίκητο φαβορί. Η μόνη απογοήτευση ήρθε από το κοινό, που δεν συγκινήθηκε καθόλου μα καθόλου παρ'ότι οι αγώνες διαφημίστηκαν αρκετά, με ολόχρωμες αφίσες κλπ. Και ένα σχετικό αλαλούμ όπου ο "τελικός" με τη Λαμία και οι απονομές ορίστηκε από την ΕΚΟ στις 17:30, διαφημίστηκε στις 20:00, συμφωνήθηκε να πάει στις 17:00 και άρχισε 16:45!!!

Θέμα μεταγραφής Κραβαρίτη. Αν δεν ήταν ένα Top όνομα θα περνούσε στο "ντούκου". Όσοι ασχολούνται και είναι οι περισσότεροι πιστεύω μέσα στο forum, ξέρουν πως γίνονται πολλές μεταγραφές σ'αυτές τις κατηγορίες. Ανοίγεις ένα "φάκελλο" με μία αίτηση και ένα παράβολο και στη συνέχεια συμπληρώνεις όσα "χαρτιά" σου λείπουν. Κανείς δεν μπορεί να αποδείξει το αντίθετο γιατί η αίτηση έχει ημερομηνία εμπρόθεσμη αλλά .... η λαμογιά έγινε! Φυσικά κάποιοι πρέπει να "κάνουν τα στραβά μάτια" αλλά όλοι μια οικογένεια είμαστε! Φιλοσοφικό ερώτημα: Χρειαζότανε το Αργοστόλι αυτή τη μεθόδευση, αν έγινε βέβαια, με τέτοιο ρόστερ που κατέβασε; Όχι βέβαια. Πάλι φαβορί θα ήταν και χωρίς τους 2, αλλά.....Και επειδή κάποιος αναρωτήθηκε γιατί δεν έκαναν ένσταση η Λαμία και οι άλλοι γι'αυτούς τους 2. Μα που να τη στηρίξουν; Στις φήμες; Αφού είπαμε οι μεταγραφές είναι νομότυπες!

Θέμα δελτίων Ηλιούπολης. Όπως οι περισσότεροι έτσι και εγώ είχα την εντύπωση ότι η θεώρηση των δελτίων έχουν ισχύ για ένα χρόνο π.χ. 1/10/08-30/9/09. Δεν γνωρίζω αν άλλαξε κάτι φέτος. Όμως άκουσα με τα ίδια μου τα αυτιά, σε "πηγαδάκι" στην έξοδο του κολυμβητηρίου, τον Γιακουμάτο (Αλυτάρχης) να λέει ότι πρέπει να είναι θεωρημένα μέσα στον ίδιο χρόνο που τελούνται οι αγώνες και ότι, επί λέξη "Χαζοί είναι να μη κάνουν ένσταση;" Δυστυχώς όσο υπάρχουν αυτού του είδους οι αμφισβητήσεις η μία πλευρά θα υποστηρίζει ότι οι αγώνες κρίνονται στο "γήπεδο" και θα έχει δίκιο και η άλλη "ναι μεν, αλλά υπάρχουν και κανονισμοί" και θα έχει δίκιο και αυτή. Να αναφέρω 2 χαρακτηριστικές περιπτώσεις που πολυσυζητήθηκαν. Προ ετών έπεσε ο ΑΡΗΣ στη Β'Εθνική για δελτία που ξεχάστηκαν στο πούλμαν και μηδενίστηκε, άρα όχι στο "γήπεδο" και πρόσφατα η ΑΕΚ έχασε ένα πρωτάθλημα στα χαρτιά γιατί μία τρίτη ομάδα, η Καλαμαριά κατέβασε παράτυπα ποδοσφαιριστή στον αγώνα που κέρδισε με τον ΟΣΦΠ.
vargas
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 6:35 pm

Δημοσίευσηαπό vargas » Τετ Ιούλ 29, 2009 2:12 pm

Και μερικά σκόρπια ερωτήματα και παρατηρήσεις.

Οι τρεις βασικοί διεκδικητές της ανόδου στηρίχτηκαν κυρίως έως αποκλειστικά σε μεταγραφές εμπείρων παικτών. Το Αργοστόλι φρόντισε παράλληλα να προετοιμάσει την ομάδα με φιλικά και ομαδικές προπονήσεις στην Αθήνα. Η Ηλιούπολη έχοντας το πλεονέκτημα της έδρας στο κέντρο μπόρεσε και έκανε όση προετοιμασία ήθελε ενώ η Λαμία με ελάχιστη έως ανύπαρκτη ομαδική δουλειά αρκέστηκε στην ατομική προπόνηση και στη φιλοτιμία των παικτών της. Θα ήθελα να διαβάσω τις εμπεριστατωμένες απόψεις των παλαιοτέρων στον χώρο και κατά πόσο μπορεί μια ομάδα κυρίως της περιφέρειας να στήσει μια ομάδα με δικά της παιδιά και αν υπάρχουν χαρακτηριστικά παραδείγματα.

Η διαιτησία στους αγώνες πιστεύω ότι ήταν γενικά καλή και τέλος πάντων δεν διαμόρφωσε αποτελέσματα. Η Γραμματεία όμως ήταν "λίγη". Ο χρόνος ως συνήθως "έτρεχε". Με δικαιολογίες του τύπου "είναι πολλά με λίγα"..... "άλλωστε και οι ομάδες το θέλουν". Το 30" όμως τι τους πειράζει να το παίζουν σωστά; Κάθε τόσο ακουγόταν η κόρνα παρά την αλλαγή κατοχής. Και βέβαια στις απονομές πόση εμπειρία χρειάζεται για μια υποτυπώδη οργάνωση; Αν δε φώναζε κάποιος από την κερκίδα να ανακοινώνοται τα ονόματα του κάθε παίκτη που έπαιρνε το μετάλλιο του η όλη απονομή θα γινότανε στα μουγγά! Λεπτομέρειες....
vargas
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 6:35 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Ιούλ 29, 2009 2:18 pm

vargas, καλά τα λες και με ειλικρίνεια και μας διαφώτισες εμάς που δεν ήμασταν στην τελική φάση.

Όμως σε ό,τι αφορά τα ξεχασμένα δελτία του Άρη και την υπόθεση Βάλνερ, αλλοίμονο αν βασιζόμαστε σε τέτοιες λαμογιές (ως κριτήριο) για να μορφώσουμε άποψη για κάποια διχογνωμία. Π.χ. θα θυμάσαι, ίσως, ότι τον Άρη τον ρίξανε ώστε να μπορέσει ο Ολυμπιακός να πάρει τον Μαυρογενίδη.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν παίρνω θέση στη διαμάχη μεταξύ Νηρέα και ΓΣΗ, μιλάω γενικά.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Τετ Ιούλ 29, 2009 2:26 pm

1)Μην μου μιλας για επαρχια γιατι δεν μεγαλωσα στην Αθηνα .Επομενως ξερω τι σημαινει
2)δεν παιρνεις κατι που σου αναλογει αλλα αφου εχασες το παιχνιδι προσπαθεις να παρεις κατι που δεν σου ανηκει.
3)για να τελειωνουμε με τα δελτια.Η προκυρηξη λεει οτι ισχυουν για ενα χρονο.Οποια ομαδα και να ρωτησεις εχει τις ανανεωσεις της το διαστημα 1/9 - 31/12.Και επιπλεον η ενσταση ειναι εκπροθεσμη.
4)σε απειλησε κανενας απο την Ηλιουπολη και σε εβρισε?
5)γιατι δεν εκανες ενσταση για τα εκπροθεσμα δελτια του Αργοστολιου σαν διοικηση της ΛΑΜΙΑΣ προκειμενου να προστατευσεις την ομαδα σου οπως λες.Να σου πω εγω γιατι :δεν ηθελες να προκαλεσεις το Αργοστολι για αυτο την εκανες γυριστη για το θεμα της τελικης φασης και αφησες την Ηλιουπολη να μπει μπροστα , δεν θα ειχε τυχη η ενσταση σου
6)Τελος ολα ευκολα ειναι για σενα που πας να φτιαξεις μια ομαδα δινοντας χρηματα και οχι στηριζομενος στην αγαπη για το αθλημα που εχουν μερικοι, καλο ειναι λοιπον να μην μιλας για τις αλλες ομαδες γιατι δεν ξερεις τι θυσιες κανανε και τι τραβηξαν οι παικτες της προκειμενου να ανεβει η ομαδα.Επιπλεον η προσπαθεια που πρεπει να επιβραβευσω ποια ειναι?Μαζευω κοσμο απο ολη την Ελλαδα , τους χρυσοπληρωνω και σε 2-3 χρονια που θα βαρεθω και δεν θα ριχνω χρηματα θα ξαναγυρισω στα παλια.
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Τετ Ιούλ 29, 2009 2:43 pm

Vargas συμφωνω στα περισσοτερα που αναφερεις.
Οσον αφορα τον αλυταρχη προφανως δεν ξερει τους κανονισμους και θα επρεπε να ειναι πιο προσεκτικος και να μην μεροληπτει .Το τι του ειπανε απο την ΚΟΕ για το θεμα το ξερει πια ο ιδιος.Ας παει να υποστηριξει την ενσταση και να εξηγησει γιατι επετρεψε να παιξουν οι παικτες που κατα την γνωμη του δεν ειχαν θεωρημενα δελτια.
Και αναφερω το παραδειγμα των ομαδων της Α1 και Α2 που παιζουν κυπελλο τον Νοεμβριο.Οι μεταγραφες τους εχουν θεωρημενα δελτια Σεπτεμβριο με Οκτωβριο , αντε και μερικα Νοεμβριο.Μετα θεωρουνε ξανα τα δελτια για τις υποχρεωσεις τους στο πρωταθλημα που ξεκιναει τον Γεναρη.
Θα ειναι σκανδαλο και μαλιστα προμελετημενοαπο ολους τους εμπλεκομενους.Αλλα εγω ειμαι πεπεισμενος οτι δεν θα γινει τιποτα.
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό KASHMIR » Τετ Ιούλ 29, 2009 2:44 pm

solid έγραψε:1)Μην μου μιλας για επαρχια γιατι δεν μεγαλωσα στην Αθηνα .Επομενως ξερω τι σημαινει
2)δεν παιρνεις κατι που σου αναλογει αλλα αφου εχασες το παιχνιδι προσπαθεις να παρεις κατι που δεν σου ανηκει.
3)για να τελειωνουμε με τα δελτια.Η προκυρηξη λεει οτι ισχυουν για ενα χρονο.Οποια ομαδα και να ρωτησεις εχει τις ανανεωσεις της το διαστημα 1/9 - 31/12.Και επιπλεον η ενσταση ειναι εκπροθεσμη.
4)σε απειλησε κανενας απο την Ηλιουπολη και σε εβρισε?
5)γιατι δεν εκανες ενσταση για τα εκπροθεσμα δελτια του Αργοστολιου σαν διοικηση της ΛΑΜΙΑΣ προκειμενου να προστατευσεις την ομαδα σου οπως λες.Να σου πω εγω γιατι :δεν ηθελες να προκαλεσεις το Αργοστολι για αυτο την εκανες γυριστη για το θεμα της τελικης φασης και αφησες την Ηλιουπολη να μπει μπροστα , δεν θα ειχε τυχη η ενσταση σου
6)Τελος ολα ευκολα ειναι για σενα που πας να φτιαξεις μια ομαδα δινοντας χρηματα και οχι στηριζομενος στην αγαπη για το αθλημα που εχουν μερικοι, καλο ειναι λοιπον να μην μιλας για τις αλλες ομαδες γιατι δεν ξερεις τι θυσιες κανανε και τι τραβηξαν οι παικτες της προκειμενου να ανεβει η ομαδα.Επιπλεον η προσπαθεια που πρεπει να επιβραβευσω ποια ειναι?Μαζευω κοσμο απο ολη την Ελλαδα , τους χρυσοπληρωνω και σε 2-3 χρονια που θα βαρεθω και δεν θα ριχνω χρηματα θα ξαναγυρισω στα παλια.

ΑΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΣΥ ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΚΙΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ, ΔΗΛΑΔΗ Ο ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΑΣ ΠΟΥΜΕ , ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ , ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΗΘΕΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΕΙ ΠΟΛΟ ΕΛΞΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ - ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΑΘΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ - , ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΑΝΕ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΨΕΜΑΤΑ ΟΤΙ Η ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΕΒΡΙΖΕ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΟΥΣΕ ΣΥΝΕΧΩΣ.
ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΠΑΙΧΤΗΣ ΤΗΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΦΩΝΑΖΕ ΣΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΟΤΙ - ΣΟΥ ΤΑ ΕΛΕΓΑ ΕΓΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΛΕΞΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΑΥΤΑ- ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΠΑΝΤΑ
KASHMIR
 
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2008 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό vargas » Τετ Ιούλ 29, 2009 2:54 pm

Επειδή πολύ κουβέντα γίνεται και μπηχτές εκατέρωθεν για χρήματα που ξόδεψε η μία ομάδα και δεν ξόδεψε η άλλη. Ειλικρινά είχα την εντύπωση ότι σ'αυτές τις κατηγορίες παίζουν παιδιά που δεν χωράνε στην Α1 & Α2, έφηβοι που δεν έχουν το ταλέντο για κάτι παραπάνω και γενικά ερασιτέχνες που έχουν την δυνατότητα αλλά δεν έχουν χρόνο για συστηματική προπόνηση οι οποίοι άντε να παίρνουν ένα χαρτζιλίκι... Από τα λεγόμενα η μάλλον τα γραφόμενα εδώ μέσα φαίνεται ότι η Λαμία έφερε επαγγελματίες αθλητές που πληρώνονται με κανονικό μισθό όπως ο Ζουμπουλιάς, ο Αθητάκης, ο Κιμινουλάκης και οι άλλοι, πιθανόν το ίδιο και το Αργοστόλι με τους Μαυρατζώτου, τον Δασκαλόπουλο, τους Κρητικούς κλπ ενώ οι Σπερνοβασίλης, Αδάμης, Διαρεμές και λοιποί στην Ηλιούπολη είναι 100% χομπίστες. Αν όντως είναι έτσι, είναι διπλά άξιοι συγχαρητηρίων εκεί στον Γ.Σ.Η. γιατί έπιασαν το νόημα του Αθλητισμού.
vargas
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 6:35 pm

Δημοσίευσηαπό vargas » Τετ Ιούλ 29, 2009 2:57 pm

Έχουμε πει πολλές φορές ότι τα κεφαλαία κουράζουν. Kashmir συμμορφώσου!
vargas
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 6:35 pm

Δημοσίευσηαπό vargas » Τετ Ιούλ 29, 2009 3:01 pm

Lambros10 άσχετο με το Topic και μπορεί να το έχεις δικαιολογίσει ξανά αλλά γιατί "γράφω" στις 14:57 και "βγαίνει" στις 12:57;
vargas
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 6:35 pm

Δημοσίευσηαπό vargas » Τετ Ιούλ 29, 2009 3:02 pm

Lambros10 άσχετο με το Topic και μπορεί να το έχεις δικαιολογίσει ξανά αλλά γιατί κάνω Submit π.χ. στις 14:57 και "βγαίνει" στις 12:57;
vargas
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 6:35 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Τετ Ιούλ 29, 2009 3:03 pm

1)Εαν καταλαβες οτι ειπα οτι δεν πρεπει να ξεκιναει κατι απο επαρχια τοτε διαβασε καλυτερα.Εγω απλως ξερω που καταληγουν αυτες οι ιστοριες και για αυτο δεν ειμαι συμφωνος.Εξαλου δικα μου λεφτα ειναι?Παντως ειναι και ο ευκολος τροπος να φτιαξεις ομαδα.
2)Επισης σχετικα με το οτι εγω τα παιρνω και δεν δινω μαλλον πλακα κανεις εαν μιλας για εμενα .
3)Για τις απειλες και τα βρισιματα εννοεις μεσα στον αγωνα ή μετα?Ολη η ομαδα ?Οι δικοι σου οι παικτες δεν απειλησαν σε κανεναν αγωνα αντιπαλους παικτες στο στυλ'' 11 θα σε γ...ω'' ή ''θα σου ανοιξω την μουρη''Αυτα που λες ειναι της πλακας.
4)Εαν στηριζεσε σε κατι που σου ειπαν οτι ειπε καποιος παικτης της Ηλιουπολης τοτε οτι και να πω ειναι λιγο.
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο (NEW) Πρωτάθλημα Β' κατηγορίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες