ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ

Νέα, αποτελέσματα και ανοικτή συζήτηση για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β' Εθνικής κατηγορίας (πρώην Β΄και Γ' κατηγορία μετά την συγχώνευση 2013).

Συντονιστής: Lambros10

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό nick_h2o » Σάβ Ιούλ 21, 2012 3:01 pm

Παρακαλώ σημειώστε εδώ τα αποτελέσματα από τους αγώνες που διεξάγονται το τριήμερο 20-22/7.

Σάββατο, 21/7

(18:00) Α.Ο. ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ #
(19:00) ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - Ν.Ο. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ #
Άβαταρ μέλους
nick_h2o
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2005 8:57 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό nick_h2o » Σάβ Ιούλ 21, 2012 3:05 pm

1η αγωνιστική Παρασκευή 20/7/12
ΩΡΑ: 20:30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΙΩΑΝ. ----- ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ 2-15
ΩΡΑ: 21:30 ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΝΗΡΕΑΣ ΚΑΤΕΡ. 7-14

2η αγωνιστική Σάββατο 21/7/12
ΩΡΑ: 10:30 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ----- ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ 15-7
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ----- ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΙΩΑΝ. 8-2

Posted by: Wow
Άβαταρ μέλους
nick_h2o
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2005 8:57 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό nick_h2o » Σάβ Ιούλ 21, 2012 3:06 pm

Όμιλος Βόλου (κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):
ΚΟ Καρδίτσας – ΝΕ Λαμίας 11-9, ΝΕ Λάρισας - ΝΟΒΑ 7-10 (ρεπό η Νίκη Βόλου)

Posted by: angel3
Άβαταρ μέλους
nick_h2o
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2005 8:57 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό angel3 » Σάβ Ιούλ 21, 2012 3:24 pm

NIKH BOΛΟΥ-ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 14-4 ΤΟ ΠΡΩΪ
ΝΙΚΑΡΑ ΘΥΡΑ-3 ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ
Άβαταρ μέλους
angel3
 
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 17, 2010 10:09 pm
Τοποθεσία: ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό angel3 » Σάβ Ιούλ 21, 2012 8:14 pm

ΚΑΡΔΙΤΣΑ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 5-15

Ο ΝΟΒΑ για την 1η αγωνιστική κερδισε με σκορ 10-7 τον ΝΕ Λάρισας αλλά και για την 2η αγωνιστική η βολιώτικη ομάδα κέρδισε και τον ΚΟ Καρδίτσας με σκορ 9-4 .

LAMIA-NOBA 9-5

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
ΝΙΚΑΡΑ ΘΥΡΑ-3 ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ
Άβαταρ μέλους
angel3
 
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 17, 2010 10:09 pm
Τοποθεσία: ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό nick_h2o » Σάβ Ιούλ 21, 2012 9:49 pm

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

Σάββατο, 21/7

(18:00) Α.Ο. ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ # 6 - 2
(19:00) ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - Ν.Ο. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ # 2 - 11

Βαθμολογία

1. Ν.Ο. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ - 3β. (11-2)
2. Α.Ο. ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ - 3β. (6-2)

3. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. - 0β. (2-6)
4. ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ - 0β. (2-11)
Άβαταρ μέλους
nick_h2o
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2005 8:57 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό ARKO3 » Κυρ Ιούλ 22, 2012 3:56 am

Καλό ξεκίνημα για Ν.Ο.Μυτιλήνης και A.O. Βετεράνoi στον όμιλο της Αθηνάς...!!!

(18:00) Α.Ο. ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ : 6-2
(19:00) Ν.Ο. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ : 11-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ :

1. Ν.Ο. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ---------- 3β. (11-2)
2. Α.Ο. ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ-----------3β. (6-2)
3. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.---------0β. (2-6)
4. ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ--------------0β.(2-11)
Τελευταία επεξεργασία από ARKO3 και Κυρ Ιούλ 22, 2012 4:27 am, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
ARKO3
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 22, 2012 3:37 am

Δημοσίευσηαπό ARKO3 » Κυρ Ιούλ 22, 2012 4:05 am

Στον όμιλο της Αθήνας κλειδί ο αγώνας μεταξύ Ν.Ο. Μυτιλήνης-Α.Ο. Βετεράνοι........!!!
Άβαταρ μέλους
ARKO3
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 22, 2012 3:37 am

Δημοσίευσηαπό angel3 » Κυρ Ιούλ 22, 2012 11:27 am

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΛΑΜΙΑ 7-9
ΝΙΚΑΡΑ ΘΥΡΑ-3 ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ
Άβαταρ μέλους
angel3
 
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 17, 2010 10:09 pm
Τοποθεσία: ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό angel3 » Κυρ Ιούλ 22, 2012 5:49 pm

ΝΟΒΑ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 6-14 ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ
ΝΙΚΑΡΑ ΘΥΡΑ-3 ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ
Άβαταρ μέλους
angel3
 
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 17, 2010 10:09 pm
Τοποθεσία: ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό nick_h2o » Κυρ Ιούλ 22, 2012 7:14 pm

Όμιλος Αθήνας (Κολυμβητήριο Πετρούπολης)

1η Αγωνιστική (Σάββατο, 21/7)

Α.Ο. Βετεράνοι - Ολυμπιάδα Πετρούπολης # 6 - 2
Πόρτο Ράφτη - Ν.Ο. Μυτιλήνης # 2 - 11

2η Αγωνιστική (Κυριακή, 22/7)

Α.Ο. Βετεράνοι - Ν.Ο. Μυτιλήνης # 10 - 5
Πόρτο Ράφτη - Ολυμπιάδα Πετρούπολης # 6 - 7

3η Αγωνιστική (Κυριακή, 22/7)

Ολυμπιάδα Πετρούπολης - Ν.Ο. Μυτιλήνης # 5 - 4
Πόρτο Ράφτη - Α.Ο. Βετεράνοι # 9 - 12

Τελική Κατάταξη
1. Α.Ο. Βετεράνοι - 9β. (28-16)
2. Ολυμπιάδα Πετρούπολης - 6β. (14-16)

3. Ν.Ο. Μυτιλήνης - 3β. (20-17)
4. Πόρτο Ράφτη - 0β. (17-30)
Άβαταρ μέλους
nick_h2o
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2005 8:57 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό ARKO3 » Κυρ Ιούλ 22, 2012 11:39 pm

Συγχαρητήρια στις ομάδες Α.Ο.Βετεράνοι και Ολυμπιάδα Πετρούπολης για την πρόκρισή τους.Ο Ν.Ο.Μυτιλήνης το πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε,αν και ξεκίνησε δυνατά.Αναμένω να δω και τις άλλες ομάδες που προκρίθηκαν από τους άλλους ομίλους.
Άβαταρ μέλους
ARKO3
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 22, 2012 3:37 am

Δημοσίευσηαπό GuillermoMolina2 » Κυρ Ιούλ 22, 2012 11:49 pm

Ομιλος Θεσσαλονικης

1. Οξυγονο 12
2. Νηρεας Κατερινης 9
3. Καβαλα 6
4. Ναυσιθοος Κερκυρας 3
5. Ολυμπιαδα Ιωαννινων 0
Άβαταρ μέλους
GuillermoMolina2
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 10, 2008 7:06 pm

Δημοσίευσηαπό angel3 » Δευτ Ιούλ 23, 2012 12:54 am

OI 10 ΠΟΥ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΠΟΛΟ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ
1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Πετρούπολης):
1. ΑΟ Βετεράνοι (28-16) 9
2. ΑΟ Πετρούπολης (14-16) 6

2. ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (κολυμβητήριο Ναυπλίου):
1. ΝΟ Ρεθύμνου (38-13) 9
2. Άρης Κάμπου (19-30) 3

3. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):
1. ΝΕ Λαμίας (32-23) 9
2. Νίκη Βόλου (50-24) 9
3. ΝΟΒΑ (30-34) 6

4. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
1. ΑΠΣ Οξυγόνο (57-21) 12
2. Νηρέας Κατερίνης (43-40) 9
3. ΝΟ Καβάλας (26-26) 6
ΝΙΚΑΡΑ ΘΥΡΑ-3 ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ
Άβαταρ μέλους
angel3
 
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 17, 2010 10:09 pm
Τοποθεσία: ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό statler » Δευτ Ιούλ 23, 2012 9:46 am

Με τρελό κέφι θα κατέβουν όλες οι ομάδες στη τελική φάση....

Αφού μάθαμε τις ομάδες της τελικής φάσης να αρχίσουμε και τις υποθέσεις.
Ο ένας όμιλος στον Βόλο και ο άλλος όμιλος στην Αθήνα. Και τη Κυριακή στην Αθήνα. Έτσι δεν είχε γίνει και στη Δ'; Ή το ανάποδο;
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Δευτ Ιούλ 23, 2012 10:00 am

Γνωστές έγιναν οι ομάδες που προκρίθηκαν στην τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ’ Εθνικής κατηγορίας ανδρών, μετά το τέλος της Α’ φάσης της διοργάνωσης.

Πιο συγκεκριμένα, οι ομάδες που θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Β’ Εθνική είναι οι ΑΟ Βετεράνοι, ΑΟ Πετρούπολης, ΝΟ Ρεθύμνου, Άρης Κάμπου, ΝΕ Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΝΟΒΑ, ΑΠΣ Οξυγόνο, Νηρέας Κατερίνης και ΝΟ Καβάλας.

Από εκεί και πέρα, στον όμιλο καθόδου θα μετάσχουν οι ΝΑΟ Π. Ράφτη, Νηρέας Πατρών, ΝΕ Λάρισας και Ολυμπιάδα Ιωαννίνων, με την πρώτη του ομίλου να εξασφαλίζει την παραμονή στην κατηγορία.

Οι ΝΟ Μυτιλήνης, ΝΟ Ναυπλίου, ΚΟ Καρδίτσας και ΝΑΟ Ναυσίθοος εξασφάλισαν ήδη μία θέση στην ίδια κατηγορία.

Η κλήρωση της τελικής φάσης θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα (23/7) στα γραφεία της ΚΟΕ, ενώ οι αγώνες θα διεξαχθούν το τριήμερο 3-5 Αυγούστου.

Να σημειωθεί ότι οι δύο πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης θα προβιβαστούν στην Β’ Εθνική κατηγορία ανδρών, ενώ στην Δ’ Εθνική θα υποβιβαστούν οι τρεις ομάδες που θα προκύψουν από τον όμιλο καθόδου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της Α’ φάσης της Γ’ Εθνικής ανδρών έχουν ως εξής:

1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Πετρούπολης)
ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Μυτιλήνης 10-5, ΝΑΟ Π. Ράφτη – ΑΟ Πετρούπολης 6-7, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Μυτιλήνης 5-4, ΝΑΟ Π. Ράφτη – ΑΟ Βετεράνοι 9-12

Η βαθμολογία:
1. ΑΟ Βετεράνοι (28-16) 9
2. ΑΟ Πετρούπολης (14-16) 6
3. ΝΟ Μυτιλήνης (20-17) 3
4. ΝΑΟ Π. Ράφτη (17-30) 0

2. ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (κολυμβητήριο Ναυπλίου)
ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Ρεθύμνου 3-10, Άρης Κάμπου – Νηρέας Πατρών 10-6

Η βαθμολογία:
1. ΝΟ Ρεθύμνου (38-13) 9
2. Άρης Κάμπου (19-30) 3
3. ΝΟ Ναυπλίου (15-23) 3
4. Νηρέας Πατρών (20-26) 3

3. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας)
Νίκη Βόλου – ΝΕ Λαμίας 7-9, ΝΕ Λάρισας – ΚΟ Καρδίτσας 8-13, ΝΟΒΑ – Νίκη Βόλου 6-14, ΝΕ Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 5-0 (α.α.)

Η βαθμολογία:
1. ΝΕ Λαμίας (32-23) 9
2. Νίκη Βόλου (50-24) 9
3. ΝΟΒΑ (30-34) 6
4. ΚΟ Καρδίτσας (33-41) 6
5. ΝΕ Λάρισας (19-42) 0

4. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Ποσειδώνιο)
ΝΟ Καβάλας – Νηρέας Κατερίνης 6-8, Ολυμπιάδα Ιωαννίνων – ΝΑΟ Ναυσίθοος 6-13, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΝΟ Καβάλας 12-6, Νηρέας Κατερίνης – Ολυμπιάδα Ιωαννίνων 16-12

Η βαθμολογία:
1. ΑΠΣ Οξυγόνο (57-21) 12
2. Νηρέας Κατερίνης (43-40) 9
3. ΝΟ Καβάλας (26-26) 6
4. ΝΑΟ Ναυσίθοος (31-40) 3
5. Ολυμπιάδα Ιωαννίνων (22-52) 0
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2125
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό angel3 » Τρί Ιούλ 24, 2012 5:28 pm

www.youtube.com/watch?v=fbQ7zdyURUo

to binteo me ta gkol tou agona nikh bolou-ne larisas 14-4 8)
ΝΙΚΑΡΑ ΘΥΡΑ-3 ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ
Άβαταρ μέλους
angel3
 
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 17, 2010 10:09 pm
Τοποθεσία: ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ


Επιστροφή στο (NEW) Πρωτάθλημα Β' κατηγορίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron