provlimata omadwn

Νέα, αποτελέσματα και ανοικτή συζήτηση για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β' Εθνικής κατηγορίας (πρώην Β΄και Γ' κατηγορία μετά την συγχώνευση 2013).

Συντονιστής: Lambros10

provlimata omadwn

Δημοσίευσηαπό tonyhawk » Σάβ Ιουν 02, 2007 2:14 am

xeretw!
kolimpaw ston Ag. Kosma kai akousa oti iparxoun provlimata se diafores omades tis D' ethnikis. Proxtes akouga sizitiseis stin omada tou ellinikou kai anarwtiontousan an tha katevoun telika sto prwtathlima i oxi. Kati gia deltia legan, kati gia ton proponiti tous.
Ta idia me persi pali to Elliniko dld. Krima einai giati tous vlepw edw kai 3-4 mines na kolimpane ta paidia. De 3erw ti eixe ginei me ta paidia pou itan na pai3oun persi sto Elliniko, an vrikan alli omada gia na pai3oun persi.
An 3erei kapoios kati parapanw, as enimerwsei...
tonyhawk
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 24, 2005 10:38 pm
Τοποθεσία: N.Smirni

Δημοσίευσηαπό nikos.th » Κυρ Ιουν 03, 2007 11:23 am

δηλαδή για να καταλάβω τώρα.....

εσύ ρε φίλε είχες στήσει αφτί και άκουγες τί θα γίνει με το Ελληνικό????
και άν ναί ,τί σε καίει τόσο πολύ που βγήκες δημόσια να γράψεις για την ομάδα μου,χωρίς να γνωρίζεις τί γίνεται πραγματικά???????????? :evil:

και για να έχουμε καλό ερώτημα.....ποιός είσαι??? Γιατί βαρέθηκα την ανωνυμία εδώ μέσα...... :evil:

το Ελληνικό όντως έχει κάποια προβλήματα........πρέπει να απολογηθεί κάπου και δεν το ξέρω....??
Και για να τελειώνουμε, καλύτερα φίλε μου να ασχοληθείς με πράγματα που θα σε κάνουν καλύτερο αθλητή και όχι κουτσομπόλη......
Άβαταρ μέλους
nikos.th
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2005 9:49 am
Τοποθεσία: Athens,Greece

Δημοσίευσηαπό defender » Κυρ Ιουν 03, 2007 1:01 pm

O τρόπος του tonyhawk δεν ειναι ωραίος όντως. Ακουσα, μου είπαν... Εγω δεν εχω δει ποτε το Ελληνικό να παίζει, αλλά μεσα απο το φορουμ ξερω πως ο nikos.th ειναι ο προπονητής τους, αν ειχα μια τετοια απορία θα του εστελνα ενα ΠΜ να τον ρωτήσω.

αλήθεια, η κλήρωση της Δ πότε είναι, ξέρει κανείς?
defender
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 12:15 pm

Δημοσίευσηαπό gtaktt » Κυρ Ιουν 03, 2007 1:26 pm

nikos.th έγραψε:δηλαδή για να καταλάβω τώρα.....

εσύ ρε φίλε είχες στήσει αφτί και άκουγες τί θα γίνει με το Ελληνικό????
και άν ναί ,τί σε καίει τόσο πολύ που βγήκες δημόσια να γράψεις για την ομάδα μου,χωρίς να γνωρίζεις τί γίνεται πραγματικά???????????? :evil:

και για να έχουμε καλό ερώτημα.....ποιός είσαι??? Γιατί βαρέθηκα την ανωνυμία εδώ μέσα...... :evil:

το Ελληνικό όντως έχει κάποια προβλήματα........πρέπει να απολογηθεί κάπου και δεν το ξέρω....??
Και για να τελειώνουμε, καλύτερα φίλε μου να ασχοληθείς με πράγματα που θα σε κάνουν καλύτερο αθλητή και όχι κουτσομπόλη......


oute autos o tropos nomizw oti einai kai o kaliteros gia na milaei kapoios kai eidika proponitis. o tonyhawk eipe kati pou akouse kai to anefere.den ekane kati kako.prepei na iremisoun ligo ta pneumata edw mesa...
Άβαταρ μέλους
gtaktt
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 20, 2006 1:28 pm
Τοποθεσία: palaio faliro

Δημοσίευσηαπό ale3is » Τρί Ιουν 05, 2007 2:20 pm

Συγνωμη αλλα δεν καταλαβα κατι,ποιος ειναι ο nikos.th που θα κανει κριτικη στο τι θα πει ο καθενας?Ειπε το παιδι οτι ξερει κατι?Απο αυτα που εγραψε εγω συμπαιρενω το (αυτονοητο),οτι ΑΚΟΥΣΕ το και το...Ειπε οτι ΞΕΡΕΙ κατι?Μηπως κ.niko.th να αρχισουμε να φιλτραρουμε το forum????ελεος πια...
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό nikos.th » Τρί Ιουν 05, 2007 2:50 pm

ale3is έγραψε:Συγνωμη αλλα δεν καταλαβα κατι,ποιος ειναι ο nikos.th που θα κανει κριτικη στο τι θα πει ο καθενας?...


1ον.....αναφέρθηκε στην ομάδα μου και γι αυτό μίλησα........
2ον.....όντως έχει κάποια προβλήματα το Ελληνικό αλλά κανένας απο την ομάδα του ελληνικού δεν βγήκε να αναφέρει τίποτα....Το έκανε άλλος για μάς χωρίς κάν να ξέρει τί γίνεται......ωραία,να του πούμε και ευχαριστώ κιόλας που ανακατεύτηκε?????
Το Ελληνικό μπορεί και να ξεπεράσει τα προβλήματα και γι αυτό θελήσαμε να κρατήσουμε χαμηλούς τόνους...
Εάν το παιδί αυτό που όπως είπε κολυμπάει στον Αγ.Κοσμά,ερχόταν και με ρωτούσε τί γίνεται μπορεί και να του έλεγα.....Το κρυφάκουσα όμως με ενοχλεί γιατί βγαίνουν προς τα έξω πράγματα που δεν ισχύουν,όπως και τα πιό πολλά που έγραψε..


ale3is έγραψε:Ειπε το παιδι οτι ξερει κατι?Απο αυτα που εγραψε εγω συμπαιρενω το (αυτονοητο),οτι ΑΚΟΥΣΕ το και το...Ειπε οτι ΞΕΡΕΙ κατι?Μηπως κ.niko.th να αρχισουμε να φιλτραρουμε το forum????ελεος πια...



και για να έχουμε καλό ερώτημα...
εγώ μίλησα γιατί αναφέρθηκε για την ομάδα ΜΟΥ και μπορεί και να παρεξήγησα και μπορεί και να ήμουν και άδικος και,και,και

ΕΣΥ ρε φίλε Αλέξη ποιός είσαι και πετάχτηκες πάλι????????
μήπως είσαι δικηγόρος του παιδιού και δεν το ξέρουμε??????
ή μήπως καίγεσαι και εσύ να μάθεις άν διαλύθηκε το Ελληνικό να χαρείς???
το παιδί γιατί δεν μίλησε?????
μήπως με ξέρει και κατάλαβε ότι έκανε μ@λακία???????????

ΥΓ.και για να τελειώνουμε άν το Ελληνικό διαλυθεί ή υπάρξει κάποιο πρόβλημα που χρειάζεται να γραφτεί εδώ για γνώσιν και συμμόρφωσιν στο χώρο μας θα το γράψω πρώτος εγώ να είστε όλοι σίγουροι....
Άβαταρ μέλους
nikos.th
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2005 9:49 am
Τοποθεσία: Athens,Greece

Δημοσίευσηαπό defender » Τρί Ιουν 05, 2007 2:54 pm

Ηρεμία παιδιά, δεν χρειάζεται να δίνουμε τοσο μεγάλη έκταση. Αλήθεια Νίκο, υπάρχει τέτοια περίπτωση που γράφεις; Κριμα δεν ειναι;
defender
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 12:15 pm

Δημοσίευσηαπό nikos.th » Τρί Ιουν 05, 2007 3:01 pm

ναι υπάρχει περίπτωση και φαντάσου εμένα που πάλευα ένα χρόνο να στήσω μία ομάδα και στο τέλος να πάνε όλα χαμένα....είναι άδικο και τσαντίζομαι περισσότερο με αυτούς που τρέξανε να γράψουνε και να χαρούνε χωρίς να γνωρίζουν ούτε προσωπικά έστω εμένα....
Άβαταρ μέλους
nikos.th
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2005 9:49 am
Τοποθεσία: Athens,Greece

Δημοσίευσηαπό ale3is » Τρί Ιουν 05, 2007 3:58 pm

το οτι εισαι τσαντισμενος το καταλαβαινω...Αυτο που θα ηθελα ομως να καταλαβεις ειναι οτι εδω δεν γραφουν δημοσιογραφοι...Το παιδι εγραψε για κατι που ΑΚΟΥΣΕ(δεν ειδα πουθενα για "κρυφακουσε") και ρωτησε μηπως γνωριζει κανεις κατι...Εσυ απο την αλλη πιστευεις οτι ο μονος που πρεπει να γραφει για το Ελληνικο εισαι εσυ επειδη εισαι προπονητης του...ΛΑΘΟΣ.Οποιος θελει γραφει και οτι θελει(μεχρι εκει που δεν παραβιαζει τις ελευθεριες του αλλου...).Ερωτηση εκανε και ακριβως γι'αυτο υπαρχει το φορουμ...Επισης,δεν με απασχολει ουτε εχω συμφερον να διαλυθει η οχι η ομαδα σας...Ισα ισα που γνωριζω μερικους απο τους παιχτες και γνωριζω οτι μαζι με την Μεσογειο πατε για ανοδο...
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό tonyhawk » Τετ Ιουν 06, 2007 1:23 am

paidia den ithela na dimiourgisw tetoia fasaria. Isa isa pou eipa oti einai krima gia ta paidia pou kolimpane toso kairo. Fisika kai i prospatheia tou nikou pou mazepse 15 atoma apo diafores omades gia na katevei sto prwtathlima.
Kata prwto logo ithela na mathw ti akrivws egine persi me tin omada kai tous athlites tou Ellinikou kai na dw an paei na ginei to idio kai fetos. Mipws telika einai koroidia i oli katastasi tou 'proedrou' tou Ellinikou? Mipws den endiaferetai pragmatika gia tin omada kai tin exei gia allous skopous?
Kai 3analew, den ithela na dimiourgisw kanena provlima se kanenan. Apla thewrisa oti mporousa na thesw to thema edw pros sizitisi gia na mou lithoun kai kapoies apories...
tonyhawk
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 24, 2005 10:38 pm
Τοποθεσία: N.Smirni

Δημοσίευσηαπό nikos.th » Τετ Ιουν 06, 2007 10:21 am

το Ελληνικό πέρυσι δεν είχε καθόλου αθλητές και γι αυτό δεν είχε συμμετοχή στο πρωτάθλημα......
γιατί δηλώθηκε στο πρωτάθλημα δεν γνωρίζω αλλά υποθέτω για λόγους ψήφων στην ΚΟΕ κλπ.

ο Πρόεδρος του Ελληνικού είναι και γενικός Αρχηγός του Εθνικού και λογικό είναι να ασχολείται πιό πολύ με την πρωταθλήτρια ομάδα παρά με μία ομάδα που τώρα ξεκινάει και ας έχει αξιόλογους παίχτες,δεν φαίνεται αυτό.
να σημειώσω εδώ ότι το Ελληνικό αυτή τη στιγμή διαθέτει 3 τμήματα και περίπου 50 αθλητές ξεκινώντας απο το 0.
1)κολύμβηση
2)εκμάθηση πόλο για όλες τις ηλικίες
3)ανδρική ομάδα στη Δ΄


και κάτι τελευταίο,
οι περισσότεροι που στήνουν ομάδες σήμερα ή κρατάνε τελειωμένες ομάδες εν ενεργεία χωρίς στόχους το κάνουν για προσωπικούς (ΚΟΕ)λόγους..
Αυτό δεν σημαίνει οτι πρέπει να επηρρεάζει εμάς που απλά θέλουμε να κάνουμε το χόμπι μας,απλά όταν η αδιαφορία σπάει κόκκαλα,αισθάνεσαι μ@λάκας και πιόνι όλων αυτών που θέλουν να κάνουν το κομμάτι τους...

Τον τελευταίο καιρό δέχθηκα προτάσεις για την καινούργια χρονιά και απο άλλες ομάδες που φαίνονται πιό οργανωμένες και ασφαλείς να δουλέψεις και να ασχοληθείς...
Απο την εμπειρία μου όμως αυτά τα χρόνια σε αυτές τισ κατηγορίες κατάλαβα ότι ένας άνθρωπος μόνος του δεν μπορεί να κάνει τίποτα και είσαι καταδικασμένος.Κανένας πρόεδρος δεν θα ασχοληθεί όσο πρέπει έστω,όχι παραπάνω απο εσένα...

σαν Νίκος έζησα πολλά στο χώρο απο μικρός και ήθελα να μεταδώσω και σε άλλους τη χαρά του αθλήματος,αυτός ηταν ο στόχος μου και μακάρι να μπορούσα να το κάνω για πάντα.....
Άβαταρ μέλους
nikos.th
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2005 9:49 am
Τοποθεσία: Athens,Greece

Δημοσίευσηαπό pzozef » Τετ Ιουν 13, 2007 6:55 pm

Κρίμα για το Ελληνικό τελικά που δεν θα κατέβει στο πρωτάθλημα καθώς φαινόταν να κάνει μια σοβαρή προσπάθεια για να παρατάξει ένα ωραίο και σωστό σύνολο στο τερεν.

Πολυ κρίμα επίσης που η διοικηση δεν σεβάστηκε τους κόπους παιχτών-προπονητή!!!!
Η σελίδα του Ν.Ο.Σύρου ----> www.nosyrou.gr !!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pzozef
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:59 pm
Τοποθεσία: Ermoupolis, Siros, GREECE


Επιστροφή στο (NEW) Πρωτάθλημα Β' κατηγορίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες

cron