Ποια ομάδα είναι το φαβορί για την άνοδο στην Α2 κατηγορία ?

Νέα, αποτελέσματα και ανοικτή συζήτηση για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β' Εθνικής κατηγορίας (πρώην Β΄και Γ' κατηγορία μετά την συγχώνευση 2013).

Συντονιστής: Lambros10

Ποια ομάδα είναι το φαβορί για την άνοδο στην Α2 κατηγορία ?

ΚΑΛΑΜΑΚΙ
14
29%
ΤΡΙΤΩΝΑΣ AM.
9
19%
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
3
6%
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
12
25%
ΚΑΛΑΜΑΤΑ
6
13%
Άλλη ομάδα..
4
8%
 
Σύνολο ψήφων : 48

Ποια ομάδα είναι το φαβορί για την άνοδο στην Α2 κατηγορία ?

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τετ Ιουν 13, 2007 10:49 am

Ποιες είναι οι ομάδες που κατά την γνώμη σας είναι οι επικρατέστερες
να πάρουν το εισιτήριο της ανόδου για την μεγαλύτερη κατηγορία ??

Καλό να δικαιολογήσετε με ένα post και την επιλογή σας. :wink:


ps. Αν θέλετε-πιστεύετε ότι πρέπει να προστεθεί και κάποια άλλη ομάδα
στην λίστα, παρακαλώ να μου στείλετε pm.
Τελευταία επεξεργασία από Lambros10 και Παρ Ιουν 15, 2007 2:31 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τετ Ιουν 13, 2007 4:43 pm

Νομίζω πως η μέχρι τώρα εξέλιξη των προβλέψεων, είναι και οκαθρέφτης της κατηγορίας για φέτος.

Αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι η Καλαμάτα δεν έχει πάρει ακόμα καμία ψήφο(προφανώς γιατί δεν είναι...δικτυωμένοι), οι υπόλοιποι σκοτώνονται.

Πάντως μεγάλο ρόλο θα παίξει το που θα γίνει η τελική φάση. Η ΚΟΕ στην κλήρωση των ομίλων(τότε παλιά, θυμάστε τον Μάρτη; Απρίλη;) είχε "δεσμευτεί" 'οτι φέτος η τελική φάση θα γίνει σε ουδέτερη έδρα.

Με πολύ πιθανή την πρόκριση και των 4 Αθηναϊκών ομάδων σε αυτήν το λογικό είναι να γίνει στην Αθήνα.

Οπότε αποκτούν και προβάδισμα. Όχι τόσο λόγω έδρας, όσο λόγω παρουσιών...
Και ο νοών νοείτω...
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό alex11 » Τετ Ιουν 13, 2007 8:37 pm

Καλαμάτα, έχει κάνει μερικές μεταγραφές κι άλλωστε αποτελεί, δε ξέρω γιατί, τη μεγάλη συμπάθεια των παραγόντων της ομοσπονδίας τα τελευαία χρόνια... Το πιο πιθανό είναι να διεξάχθεί η τελική φάση στο κολυμβητήριο της.
Άβαταρ μέλους
alex11
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 08, 2005 1:43 am

Δημοσίευσηαπό tyson » Πέμ Ιουν 14, 2007 12:21 pm

Καλημέρα! Είμαι νέο μέλος στο forum και φέτος παίζω στο πρωτάθλημα των μεγάλων συγκινήσεων, σ' αυτό της Β' κατηγορίας!!! Όσον αφορά στα φαβορί, αυτά σίγουρα είναι οι Αθηναϊκές ομάδες. Θα μπορούσα να αναφέρω 2 ομάδες που κατά την άποψή μου έχουν τον πρώτο λόγο, αλλά το πρωτάθλημα αυτό είναι πολύ περίεργο, ενώ όπως είδαμε και πέρυσι παίζουν ρόλο και άλλοι και παράγοντες! Ελπίζω φέτος να ανέβουν πραγματικά οι 2 καλύτερες. Καλή δύναμη σε όλους σ' αυτό το μαραθώνιο αγώνων των τριών Π/Σ/Κ της Β' κατηγορίας!!!
tyson
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2007 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Πέμ Ιουν 14, 2007 12:34 pm

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Tyson.

Καλή επιτυχία σε σένα και την ομάδα σου.
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Πέμ Ιουν 14, 2007 1:33 pm

Και σε ποιά ομάδα παίζεις, Tyson?
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό tyson » Πέμ Ιουν 14, 2007 1:45 pm

Παίζω σε μία από τα φαβορί που εδρεύει στο Μαρούσι!
tyson
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2007 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό geotria » Πέμ Ιουν 14, 2007 3:09 pm

tyson prosexe giati xerw to mystiko sou..... :lol: :lol:
geotria
 
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Ιουν 10, 2005 3:06 pm

Δημοσίευσηαπό ale3is » Πέμ Ιουν 14, 2007 3:52 pm

Πολυ λιγες ψηφους δεν εχει το Περιστερι???Μαλλον δεν πρεπει να παρακολουθουν το φορουμ...Ή μηπως το υποτιμουν πολλοι?

ΥΓ.Το καλυτερο θα ηταν μια ψηφοφορια με δυο ψηφους απο τον καθενα :wink:
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

...

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Πέμ Ιουν 14, 2007 6:39 pm

Μπορεί να μην θέλει κιόλας να ρίξει...ψήφους.

Σίγουρα το δείγμα αυτής της ψηφοφορίας δεν έχει να κάνει με το αποτέλεσμα, καθώς υπάρχουν πολλοί που είτε δεν έχουν πρόσβαση στο δίκτυο, είτε δεν είναι ενημερωμένοι.

Ταυτόχρονα μπορεί να παρουσιάζεται το φαινόμενο κάποια ομάδα να έχει περισσότερους φίλους...δικτυομένους!

Σε κάθε περίπτωση αυτό είναι ένα 1ο δείγμα και προτείνω αφού βγει η τελική 6άδα, να ψηφίσουμε επικρατέστερα ζευγάρια για άνοδο.

Τι λέτε;
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό alex11 » Πέμ Ιουν 14, 2007 9:48 pm

tyson έγραψε:, ενώ όπως είδαμε και πέρυσι παίζουν ρόλο και άλλοι και παράγοντες!


Ποιοί άλλοι παράγοντες για παράδειγμα???
Άβαταρ μέλους
alex11
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 08, 2005 1:43 am

Δημοσίευσηαπό tyson » Πέμ Ιουν 14, 2007 11:40 pm

alex11 εάν ήσουν στην τελική φάση πέρυσι στη Λάρισα θα καταλάβαινες. Αλλά και να μην ήσουν, αν είσαι παίχτης σίγουρα θα καταλαβαίνεις τι εννοώ! Ωστόσο κατά καιρούς, ακόμα και απ' αυτό εδώ το site πολλοί έχουν αφήσει υπονοούμενα για το τι έγινε πέρυσι και γενικά τι γίνεται στο χώρο σε όλες τις κατηγορίες. Στο δεύτερο γύρο της Α2 φέτος ήταν όλα οκ? Όλοι δείχνουν ενδιαφέρον και μιλάνε για αναβάθμιση του αθλήματος και οι ίδιοι με την πρώτη ευκαιρία το υποβαθμίζουν. Θέμα για μεγάλη συζήτηση...
tyson
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2007 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό tyson » Πέμ Ιουν 14, 2007 11:47 pm

geotria έγραψε:tyson prosexe giati xerw to mystiko sou..... :lol: :lol:
geotria το έχω καταπολεμήσει και πλέον δεν πιάνει!!
tyson
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2007 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό ale3is » Παρ Ιουν 15, 2007 10:59 am

alex11,μην εισαι ετοιμος να αρπαχτεις συνεχεια(δεν το λεω με ασχημο ηφος :wink: )προφανως και κανενας δεν μιλαει για την Λαρισσα.Ειναι 101% δικαιο που ανεβηκε,για την δευτερη θεση εχουν παραπονα ολοι...
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό gtaktt » Παρ Ιουν 15, 2007 1:50 pm

kala kanei kai arpazetai o alex12.afou perisi pire anavoli to prwtathlima me ipetiotita tis larisas.kai prospathei edw kai kairo na na mas peisei gia to antitheto.telospantwn ale3i min asxoleisai...
Άβαταρ μέλους
gtaktt
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 20, 2006 1:28 pm
Τοποθεσία: palaio faliro

Δημοσίευσηαπό alex11 » Παρ Ιουν 15, 2007 3:22 pm

gtaktt έγραψε:kala kanei kai arpazetai o alex12.afou perisi pire anavoli to prwtathlima me ipetiotita tis larisas.kai prospathei edw kai kairo na na mas peisei gia to antitheto.telospantwn ale3i min asxoleisai...


gtaktt πρωτον, μια ερωτηση εκανα χωρις να θελω να αρπαχτω. Αλλωστε πως μπορω να εκφραστω διαφορετικα πισω απο τον υπολογιστη???? Απλα κατι ρωτησα. Δευτερον, μη ξαναβαλεις το ονομα μου στο στομα σου χωρις να αναφερθω σε σενα, αρχισες να γινεσαι εξαιρετικα εκνευριστικος. ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΟΚ?

ΜΠΟΡΕΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ Ο ΤΡΙΤΩΝΑΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Άβαταρ μέλους
alex11
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 08, 2005 1:43 am

Δημοσίευσηαπό tyson » Παρ Ιουν 15, 2007 3:48 pm

Νομίζω ότι πολύ τραβηξε αυτό το θέμα με το περσινό πρωτάθλημα. Τέλος πάντων, επειδή μάλλον η ερώτηση από τον alex11 για τον Τρίτωνα, αφορά εμένα, έχω να πω ότι πέρυσι δεν έπαιζα στον Τρίτωνα.
tyson
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2007 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό alex11 » Παρ Ιουν 15, 2007 3:54 pm

tyson έγραψε:Νομίζω ότι πολύ τραβηξε αυτό το θέμα με το περσινό πρωτάθλημα. Τέλος πάντων, επειδή μάλλον η ερώτηση από τον alex11 για τον Τρίτωνα, αφορά εμένα, έχω να πω ότι πέρυσι δεν έπαιζα στον Τρίτωνα.


Δεν επαιζες??? Και περιμενα μια απαντηση :D . Μαλοον δε θα τη παρω ποτε... :(
Άβαταρ μέλους
alex11
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 08, 2005 1:43 am

Δημοσίευσηαπό ale3is » Παρ Ιουν 15, 2007 3:54 pm

Εγω παλι ξανατονιζω οτι η Λαρισσα θα ανεβαινε οποτεδηποτε κατα την γνωμη μου...Οσο για τον Τριτωνα,λογικα το προβλημα τους ειναι οτι ειχε γινει καποιο λαθος με καποια αποβολη καποιο απο τον ΟΥΚ Βολου και αναγκαστηκαν μετα απο λαθος της γραμματειας να ξαναπαιξουν καποια λεπτα...Νομιζω οτι μεχρι να διαπιστωθει το λαθος,ο Τριτωνας κερδιζε ενω οταν ξαναπαιξαν αυτα τα λεπτα, κερδισε ο ΟΥΚ...Αν κερδιζε τελικα ο Τριτωνας,ανεβαινε κατηγορια...Αν κανω καπου λαθος διορθωστε με :)
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό alex11 » Παρ Ιουν 15, 2007 3:55 pm

ale3is έγραψε:Εγω παλι ξανατονιζω οτι η Λαρισσα θα ανεβαινε οποτεδηποτε κατα την γνωμη μου...Οσο για τον Τριτωνα,λογικα το προβλημα τους ειναι οτι ειχε γινει καποιο λαθος με καποια αποβολη καποιο απο τον ΟΥΚ Βολου και αναγκαστηκαν μετα απο λαθος της γραμματειας να ξαναπαιξουν καποια λεπτα...Νομιζω οτι μεχρι να διαπιστωθει το λαθος,ο Τριτωνας κερδιζε ενω οταν ξαναπαιξαν αυτα τα λεπτα, κερδισε ο ΟΥΚ...Αν κερδιζε τελικα ο Τριτωνας,ανεβαινε κατηγορια...Αν κανω καπου λαθος διορθωστε με :)


Οριστε, αυτο περιμενα να ακουσω, το συγκεκριμενο σκηνικο δε το ηξερα, ευχαριστω αλεξη :)
Άβαταρ μέλους
alex11
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 08, 2005 1:43 am

Επόμενο

Επιστροφή στο (NEW) Πρωτάθλημα Β' κατηγορίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron