Πρωτάθλημα Γ'Κατηγορίας 2008

Νέα, αποτελέσματα και ανοικτή συζήτηση για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β' Εθνικής κατηγορίας (πρώην Β΄και Γ' κατηγορία μετά την συγχώνευση 2013).

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό nosce te ipsum » Σάβ Ιούλ 26, 2008 12:50 am

ειδε κανεις το παιχνιδι Ηλιουπολη-Γερακας?
nosce te ipsum
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό Jestered » Σάβ Ιούλ 26, 2008 1:15 am

Νηρέας Γέρακα - Ηλιούπολη 8 - 4

Απλά και εύκολα ο Γέρακας κέρδισε την Ηλιούπολη και βάση ισχυρές (αν όχι σίγουρες) βάσεις για άνοδο!! Σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο Νηρέας ήταν καλύτερος και με όπλο του την εξαιρετική του άμυνα έφτασε να προηγέιται με σκορ 6 - 2 (και τελικώς 8 - 4). Η Ηλιούπολη φαινόταν ανίκανη να αντιδράσει και μόνο με μανούρα και ξύλο πήγαιναν να γυρίσουν το παιχνίδι. Να σημειωθεί ότι ο τερματοφύλακας της Ηλιούπολης έπρεπε να είχε αποβληθεί με αντικατάσταση για χίλιους διαφορετικούς λόγους! (βιαιοπραγία, διαμαρτυρία στον διατητή, βρισιές προς τον διατητή) Πολύ απλά, η Ηλιούπολη έδειξε μια ομάδα που επιδιώκει να παίζει ξύλο παρά πόλο σε όλο το παιχνίδι, πράγμα που το πλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο από τους πιτσιρικάδες του Γέρακα!
Jestered
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 21, 2008 11:30 am

Δημοσίευσηαπό statler » Σάβ Ιούλ 26, 2008 1:17 am

Δε το είδα ρε Παναγιώτη το παιχνίδι τελικά αλλά με 2 διαφορετικά άτομα που μίλησα και το είδαν μου είπαν οτι η διαιτησία ήταν άθλια. Και κυρίως αδίκησε την Ηλιούπολη.

Ειδικά χρεώσαν γκολ στο Γέρακα που πέρασε στο τέρμα από τα πλάγια (σκισμένα δίχτυα) και έγινε ενας ψιλοπανικός στο κολυμβητήριο.

Δεν ήμουν εκεί για να έχω προσωπική γνώμη.

Βέβαια μου είπαν οτι και εσείς ήσασταν κακοί...
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό Jestered » Σάβ Ιούλ 26, 2008 1:48 am

μούφικο γκολ??? καλά... να σου χαλάσω εγώ χατήρι βρε??? ορίστε Νηρέας Γέρακα - Ηλιούπολη 8 - 5! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!! Αν εσύ πιστεύεις πως με αγκωνιές, μπουνιές και κλωτσιές και μάλιστα από τον τερματοφύλακα, επειδή εσείς μέσα δεν μπορούσατε, κερδίζεις έναν αγώνα τοτε... πάρε να 'χεις, 8 παστέλια το ένα πιο ωραίο από το άλλο!! αχ0αχ0αχ0αχ0αχα0χ0αχ0αχ0αχ0α!!! :D
Jestered
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 21, 2008 11:30 am

Δημοσίευσηαπό Jestered » Σάβ Ιούλ 26, 2008 1:54 am

και για να δεις πόσο καλός είμαι δεν θα προσθέσω μόνο ένα γκόλ σε εσάς, θα αγαιρέσω και ένα από εμάς!!! Νηρέας Γέρακα - Ηλιούπολη 7 - 5. Δυστυχώς ούτε έτσι μας φτάνεις... Και ξέρεις τι λένε... Όσα δεν φτάνει η αλεπού...!!
Jestered
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 21, 2008 11:30 am

Δημοσίευσηαπό vs » Σάβ Ιούλ 26, 2008 2:04 am

Σε ποιο σημείο του αγώνα (χρονικά, σκορ) μπήκε το πέτσινο γκολ ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nick_h2o » Σάβ Ιούλ 26, 2008 3:26 am

Jestered πρόσεχε γιατί μπορεί να σε κυνηγάνε οι Κρητικοί πάλι στην κερκίδα..! Προσπάθησε να μην δυναμιτίζεις την κατάσταση.
Άβαταρ μέλους
nick_h2o
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2005 8:57 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό water-poloholic » Σάβ Ιούλ 26, 2008 3:27 am

Ποιοί παίζουν στο Γέρακα ? Ο Άγγελος Ματθαίου πως πάει ???
water-poloholic
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τρί Ιαν 22, 2008 3:26 am

Δημοσίευσηαπό eva5 » Σάβ Ιούλ 26, 2008 8:17 am

Jestered έγραψε:μούφικο γκολ??? καλά... να σου χαλάσω εγώ χατήρι βρε??? ορίστε Νηρέας Γέρακα - Ηλιούπολη 8 - 5! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!! Αν εσύ πιστεύεις πως με αγκωνιές, μπουνιές και κλωτσιές και μάλιστα από τον τερματοφύλακα, επειδή εσείς μέσα δεν μπορούσατε, κερδίζεις έναν αγώνα τοτε... πάρε να 'χεις, 8 παστέλια το ένα πιο ωραίο από το άλλο!! αχ0αχ0αχ0αχ0αχα0χ0αχ0αχ0αχ0α!!! :D


Jestered, δεν είναι ανάγκη να είσαι εριστικός και ειρωνικός. Ειμαστε ένα ωραίο forum όπου διαφωνούμε πολιτισμένα με επιχειρήματα. Μην ρίχνετε το επίπεδο. Μπορείς να πεις τα ίδια πράγματα χωρίς "χαχαχαχαχα" και "αχ0αχ0αχ0" και "πάρε να χεις, 8 παστέλια..." γιατί έχει ο καιρός γυρίσματα... Δικαίωμα σου βέβαια είναι να συνεχίσεις έτσι, απλώς στο λέω εντελώς καλοπροαίρετα γιατί είναι τα πρώτα σου posts.
The Magnificent Seven
eva5
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 27, 2007 4:12 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό Jestered » Σάβ Ιούλ 26, 2008 9:54 am

ΟΚ δεν θα είμαι ειρωνικός. Άλλωστε δεν ήμουν αν δεις το πρώτο ποστ μου για τον αγώνα του Γέρακα με την Ηλιούπολη. Ο φίλος από την Ηλιούπολη ξεκίνησε να γίνεται εριστικός και ειρωνικός για αυτό και διαγράφτηκε το ποστ του. Συγνώμη πάντως, αλλά είναι να γελάς με αυτό που είπε ("κερδίζετε παίζοντας βρόμικα")... Water-poloholic ο Άγγελος είναι στη ομάδα και πάει αρκετά καλά αν σκεφτείς κιόλας ότι ήταν τραυματίας μέχρι πριν λίγες μέρες...
Jestered
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 21, 2008 11:30 am

Δημοσίευσηαπό eva5 » Σάβ Ιούλ 26, 2008 10:08 am

Jestered έγραψε:ΟΚ δεν θα είμαι ειρωνικός. Άλλωστε δεν ήμουν αν δεις το πρώτο ποστ μου για τον αγώνα του Γέρακα με την Ηλιούπολη. Ο φίλος από την Ηλιούπολη ξεκίνησε να γίνεται εριστικός και ειρωνικός για αυτό και διαγράφτηκε το ποστ του. Συγνώμη πάντως, αλλά είναι να γελάς με αυτό που είπε ("κερδίζετε παίζοντας βρόμικα")... Water-poloholic ο Άγγελος είναι στη ομάδα και πάει αρκετά καλά αν σκεφτείς κιόλας ότι ήταν τραυματίας μέχρι πριν λίγες μέρες...


Οk, ευχαριστώ για την κατανόηση. Εκτός από την ειρωνία υπάρχει και το χιούμορ με το οποίο μπορείς να απαντάς σε ειρωνικά posts. Καλή συνέχεια.
The Magnificent Seven
eva5
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 27, 2007 4:12 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό solid » Σάβ Ιούλ 26, 2008 10:16 am

Jestered ποιος απο την Ηλιουπολη ειπε αυτο το πραγμα?
Επισης μην απλοποιεις τα πραγματα λεγοντας ''ενταξει το σκορ ειναι 7-4 ''
Εγιναν 5-6 φασεις οι οποιες ητανε εις βαρος μας μονο και οτι και να λες επηρεαζουν το παιχνιδι.Δεν χρειαζεται να τις πω.
Απο κει και περα εισασταν καλυτεροι και κερδισατε αλλα να λες παρε 8 παστελια και τετοια αστο καλυτερα γιατι οπως λεει και το τραγουδι ''καπου θα ξαναβρεθουμε''.Επειδη εισαι μικρος να το ξερεις αυτο .Μην το παιζεις μαγκας μετα το παιχνιδι.Τα ιδια λεγανε και καποιοι αλλοι περυσι.
Η δυναμικη της Ηλιουπολης ειναι τετοια που αργα ή γρηγορα θα συναντηθουμε παλι .Με αλλους ορους.Απολαυσε την νικη σου λοιπον και μην προκαλεις.
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό defender » Σάβ Ιούλ 26, 2008 11:41 am

Η διαιτησία ηταν οντως πολύ κακή και πράγματι χρεωσαν γκολ ενα άουτ (στο τελος της 3ης περιόδου), από 5-2 έγινε 6-2. Η Ηλιούπολη μπορεί να έχει παράπονα για τη διαιτησία, ωστόσο με τον τρόπο που έπαιξε η αλήθεια ειναι πως και 50-50 να την παίζανε, πάλι θα εχανε.

Είχε τεράστιο πρόβλημα στην επίθεση και μάλιστα για το Γερακα επαιξε ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας, ο Ματθαίου ήταν στον πάγκο (προφανως επειδη ηταν τραυματίας οπως ανέφεραν). Δεν βλέπω πως μπορεί η Ηλιούπολη να κερδίσει τη Μεσόγειο και να μπει 4αδα, ειναι ενα επίπεδο κατω απο αυτες τις ομάδες, έστω και αν χτες προστάτευσαν τον Γερακα (χωρίς ουσιαστικά να το χρειάζεται). Ο Κανελλόπουλος ήταν εντυπωσιακός στο τέρμα της Ηλιούπολης, ο μόνος που επαιζε με πάθος, αν και θα έπρεπε οντως να εχει αποβληθεί για χτυπημα σε αντίπαλο.

ΥΓ Φιλε jestered, δεν ειναι ολοι εδω με μια ή με μια άλλη ομάδα. Και προσπάθησε να εισαι πιο ηρεμος, ειδικά οταν αναφέρεσαι γενικά σε ομάδες, μην τους βάζεις ολους στο ίδιο τσουβάλι.
defender
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 12:15 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Σάβ Ιούλ 26, 2008 3:12 pm

Δε ξέρω αν αναφέρονταν σε εμένα τα σχόλια αλλά θέλω να πω στο παλικάρι οτι δεν είμαι παίχτης της Ηλιούπολης. Οτι έγραψα ήταν από τηλεφωνικές συνομιλίες με παιδιά άσχετα με Ηλιούπολη.

Εγώ τον δικαιολογώ πάντως. 5 χρόνια το παλεύει ο Γέρακας να ανέβει κατηγορία και δε μπορεί.
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό Jestered » Σάβ Ιούλ 26, 2008 3:25 pm

Δεν αναφέρθηκα σε εσένα statler... Ήταν ένα ποστ από ένα παιδί της ηλιούπολης που έλεγε διάφορα και του απάντησα αλλά διαγράφτηκε...
Jestered
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 21, 2008 11:30 am

Δημοσίευσηαπό peponoflouda » Σάβ Ιούλ 26, 2008 3:36 pm

Δεν ξερω το παιδι αμα εχει καποια προβληματα αλλα ο τερματοφυλακας της ηλιουπολης ειναι τουλαχιστον απαραδεκτος για δευτερος παιχνιδι προκαλει με την συμπεριφορα του και αναρωτιεμαι πως δεν τιμωρειται απο τους διατητες.
peponoflouda
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 6:44 pm

Δημοσίευσηαπό defender » Σάβ Ιούλ 26, 2008 3:45 pm

χαλαρά η Μεσόγειος, 6-7 γκολ την Ηλιούπολη
defender
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 12:15 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Σάβ Ιούλ 26, 2008 5:03 pm

peponoflouda έγραψε:Δεν ξερω το παιδι αμα εχει καποια προβληματα αλλα ο τερματοφυλακας της ηλιουπολης ειναι τουλαχιστον απαραδεκτος για δευτερος παιχνιδι προκαλει με την συμπεριφορα του και αναρωτιεμαι πως δεν τιμωρειται απο τους διατητες.

Τερματοφύλακας της Ηλιούπολης είναι ο Κώστας Κανελλόπουλος ; Ο παλιός του Πανιωνίου κλπ. ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nosce te ipsum » Σάβ Ιούλ 26, 2008 5:07 pm

Να πουμε στον Κανελλοπουλο να του ζησει το παιδακι του και να ειναι παντα καλα με υγεια !!!
nosce te ipsum
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: athens

eleos!!!

Δημοσίευσηαπό gio7 » Σάβ Ιούλ 26, 2008 6:27 pm

file mou jestered an eimai egw eristikos tote esu ti eisai........???
as poume me tn frash pare 8 pastelia.......???
eimai sigouros oti an 3anadinotan h eukeria stn GSH na pai3ei mazi sas 8a sas kerdize polu aneta..........???
kaioso gia tn termatofilaka mas den 8elw na akouw asxhma sxolia alla kala gt einai makran o kaluteros tou prwta8lhmatos........!!!
gio7
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 20, 2008 10:42 pm
Τοποθεσία: greece

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο (NEW) Πρωτάθλημα Β' κατηγορίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 31 επισκέπτες