Πρωτάθλημα Γ'Κατηγορίας 2008

Νέα, αποτελέσματα και ανοικτή συζήτηση για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β' Εθνικής κατηγορίας (πρώην Β΄και Γ' κατηγορία μετά την συγχώνευση 2013).

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό solid » Κυρ Ιούλ 27, 2008 3:49 pm

vs το post με τα κακακια δεν πηγαινε σε σενα αλλα σε αυτους που το τραβηξανε το θεμα παραπανω απο οτι πρεπει και ξεφυγανε λιγο.
Το να γραψεις κατι δεν ειναι κακο αλλα το να λες πραγματα ''εξωφρενικα'' και ο αλλος να μην μπορει να απαντησει ειναι λιγο ακομψο.
Οσο για το ταληρα απλα δεν καταλαβα τι εννοουσες και δεν υπηρχε τιποτα αλλο σε αυτο.
Για το ''χθες'' ΄μπορουσαν να τον αποβαλλουν απλα ο αλλος εγραψε οτι σε καθε παιχνιδι επρεπε.
Αποτελεσματα:
ΓΕΡΑΚΑΣ -ΟΦΘ 6-5 στην τελευταια επιθεση

Μεσογειος κερδισε με πολλα
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Κυρ Ιούλ 27, 2008 4:02 pm

Οκ, το κατάλαβα το υποννοούμενο. Και τώρα επανέρχομαι με βελτιωμένη πρόταση : 160 Ευρώ το μήνα ... :wink:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Κυρ Ιούλ 27, 2008 4:46 pm

εχω προταση απο αλλο forum για 200 euros.
Κανε κατι καλυτερο.
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Κυρ Ιούλ 27, 2008 5:17 pm

165 και μια μηνιαία κάρτα απεριορίστων του ΟΑΣΑ.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό defender » Κυρ Ιούλ 27, 2008 8:04 pm

Η Μεσογειος πηρε ανετα τον τελικό, 8-3 τον Γερακα και δικαια ανεβηκε στη Β'εθνικη ως πρωταθλήτρια. Εχοντας δει και τις ομάδες της Β'εθνικής φέτος, μπορώ να πω οτι αν προπονηθούνε απο νωρίς την ερχόμενη χρονιά, έχουν την ποιότητα να ανέβουνε και στην Α2. Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική, ξεκινησε με 6-0 και στην ουσία τελείωσε από την 2η περίοδο.

Τριτη θεση ανετα για τον ΟΦΘ που εχει πολλά νεαρά παιδιά και σιγουρα του χρόνου να κυνηγήσει την άνοδο με μεγάλες αξιώσεις. Στο μικρό τελικό κέρδισε άνετα το Ναυπλιο, το οποίο δεν κατάφερε να επιστρέψει στη Β'εθνική μετά τον περσινό υποβιβασμό του.
defender
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 12:15 pm

Δημοσίευσηαπό eva5 » Δευτ Ιούλ 28, 2008 7:54 am

Πάντως σε 'ενα δυο παιχνίδια που είδα (προκριματική και τελική φάση) η Μεσόγειος μου φάνηκε πολύ βελτιωμένη στην τελική φάση (...και από τα αποτελέσματα). Αρα μάλλον τους έλειπαν παιχνίδια.

ΥΓ Ο Μαυρωτάς μου φάνηκε λίγο "φωνακλάς" προς τους συμπαίκτες του, σαν να έπαιζε τελικό Ολυμπιακό Αγώνων...
The Magnificent Seven
eva5
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 27, 2007 4:12 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό defender » Δευτ Ιούλ 28, 2008 10:28 am

αν ήμουν συμπαίκτης του Μαυρωτά θα παρακάλαγα να μου φωνάζει όλη την ώρα πάντως. Δε φαντάζομαι πως θα λέει πράγματα χωρίς ενδιαφέρον...
defender
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 12:15 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Δευτ Ιούλ 28, 2008 10:33 am

Ίσως οι φωνές του να βοήθησαν και στο καλύτερο αποτέλεσμα...

Όταν όλοι λένε οτι έχεις τη καλύτερη ομάδα και το ξέρεις και εσύ, λογικό είναι να επιρεάζεσαι και να κατεβαίνεις στο πρωτάθλημα χαλαρός. Έτσι μάλλον κατέβηκαν και τα παιδιά της Μεσογείου στη 1η φάση. Όταν κατάλαβαν οτι έπρεπε να παίξουν για να κερδίσουν, η τελική φάση τους βγήκε εύκολα.

Καλές προπονήσεις για τη Β'...

Το ίδιο και για τον Γέρακα, επιτέλους!
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Δευτ Ιούλ 28, 2008 10:34 am

VS περιμένω απάντηση και να μου πεις και για το επιτελείο σου. Πρέπει να δώσω σήμα στον Αρχηγο...
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Ιούλ 28, 2008 12:10 pm

Έχω κανονίσει m-ea-ting με τον μάνατζερ επικοινωνίας και τον υπέυθυνο του γραφείου μου. Το πολύ μέχρι αύριο θα έχει τελειώσει το μπάρμπεκιου και θα έχω την τελική μου απάντηση.

Αναμένεται και η απάντηση του solid στη νέα (βελτιωμένη :lol: ) πρόταση που κατέθεσα.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Ιούλ 28, 2008 4:11 pm

defender έγραψε:Η Μεσογειος πηρε ανετα τον τελικό, 8-3 τον Γερακα και δικαια ανεβηκε στη Β'εθνικη ως πρωταθλήτρια. Εχοντας δει και τις ομάδες της Β'εθνικής φέτος, μπορώ να πω οτι αν προπονηθούνε απο νωρίς την ερχόμενη χρονιά, έχουν την ποιότητα να ανέβουνε και στην Α2. Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική, ξεκινησε με 6-0 και στην ουσία τελείωσε από την 2η περίοδο.

Τριτη θεση ανετα για τον ΟΦΘ που εχει πολλά νεαρά παιδιά και σιγουρα του χρόνου να κυνηγήσει την άνοδο με μεγάλες αξιώσεις. Στο μικρό τελικό κέρδισε άνετα το Ναυπλιο, το οποίο δεν κατάφερε να επιστρέψει στη Β'εθνική μετά τον περσινό υποβιβασμό του.


Η Μεσογειος ηταν ΦΑΝΕΡΑ και ΞΕΚΑΘΑΡΑ η καλυτερη ομαδα της κατηγοριας και η ενισχυση της με παικτες της εμβελειας του Γ.Μαυρωτα και του Χρ.Δημου εδωσαν μια διαφορετικ πινελια.

Απο την αλλη ειχαμε την ανοδο την ομαδας του Ν.Γερακα που μετα απο πολλες προσπαθειες και συνολικα 3 αποπειρες σε ισαριθμες τελικες φασεις, γευτηκε την επιτυχια. Καθ' ολα αξια και με μερακι δουλεμενη η ομαδα του Γ.Νικολαου θα δοκιμασει τις δυναμεις της στην Β' Εθνικη κατηγορια.
Παντως αυτο που ειναι ενδιαφερον ειναι οτι η ομαδα των ΒΑ προαστιων κανει εξαιρετικα ενδιαφερουσες κινησεις για την ενισχυση στα προπονητικα τμηματα των ακαδημιων της. Δειγμα πως ενδιαφερεται πολυ για το μελλον.

Απο εκει και περα η ομαδα του ΟΦΘ ηταν πολυ καλη αλλα ατυχη με τον τροπο που εχασε την ευκαιρια να διεκδικησει την ανοδο της στην διαδικασια της παρατασης και, ισως των πεναλτυ.Ισως του χρονου...

Οσο για τις αλλες ομαδες το Ναυπλιο των εμπειρων Δασκαλοπουλου, Γεροντη κλπ, εκανε το καλυτερο δυνατον(αφου στο χιαστι βρηκε την ανικητη Μεσογειο, δεν υπηρχε καλυτερα...)

Απο εκει και περα η Ηλιουπολη εδειξε απιστευτη νευρικοτητα και αυτο ισως τις στοιχισε πιο πολυ απ' ολα. Εχει ολο τον καιρο μπροστα της να τα καταφερει. Το ΚΟΗ ηταν πολυ μαχητικο αλλα, Νικο μου, μεχρι εκει. Θελει και υπομονη και δουλεια.
Οι Βετερανοι εκανα το καθηκον τους στον Α' Γυρο και με το παραπανω και τα παιχνιδια της Τελικης Φασης ηταν κατι σαν...μπονους!!! Ο δε ΟΕΑΝΑΒ-Καϊαφας, αυτααααααααααααααααα.....

Καλο καλοκαιρι σε ολους. 8)
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Ιούλ 28, 2008 4:16 pm

eva5 έγραψε:Πάντως σε 'ενα δυο παιχνίδια που είδα (προκριματική και τελική φάση) η Μεσόγειος μου φάνηκε πολύ βελτιωμένη στην τελική φάση (...και από τα αποτελέσματα). Αρα μάλλον τους έλειπαν παιχνίδια.

ΥΓ Ο Μαυρωτάς μου φάνηκε λίγο "φωνακλάς" προς τους συμπαίκτες του, σαν να έπαιζε τελικό Ολυμπιακό Αγώνων...


Θα συμφωνησω με τον Σταθη. Ο Γιωργος μαλλον ξυπνησε τα παιδια της Μεσογειου που οπως εδειξαν εχουν ολα τα προσοντα να κανουν και το κατι παραπανω. Ομως, ισως ο εφησυχασμος με την παρουσια των 2 πολυπειρων παικτων εφερε και την χαλαροτητα του Α' Γυρου.

Εκει ο αρχηγος πηρε την κατασταση πανω του. Και απ' οτι φανηκε αυτο λειτουργησε ευεργετικα στην ομαδα(σιγα μην γινοταν το αντιθετο) :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Ιούλ 28, 2008 4:22 pm

Παντως του χρονου στην Β' Εθνικη αναμενονται "ομηρικες" μαχες απο το...παρελθον!!!

Φανταστειτε να κληρωθουν μαζι Μεσογειος και Αρης Καμπου και θα καταλαβετε τι εννοω

Γ.Μαυρωτας και Χρ. Δημου (μηπως εχουμε και καμια εκπληξη ακομα...) εναντιον Σελετοπουλου, Καρακοζη, Τομαζου και Μικεδη.

Πολυ ενδιαφερον θα εχει αυτη η "ναυμαχια"!!! Για να δουμε...
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό defender » Τρί Ιούλ 29, 2008 1:20 pm

defender
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 12:15 pm

Δημοσίευσηαπό JamG » Τρί Ιούλ 29, 2008 6:40 pm

Καλησπέρα σε όλους και από εμένα! Χαίρομαι που σας βλέπω ιδιαίτερα δραστήριους εδώ μέσα, μακάρι να είχα μπει νωρίτερα και να είχαμε μιλήσει προτού και όχι αφ'ότου παίξαμε αντίπαλοι με μερικούς από εσάς. Σπύρο με λένε και έπαιζα άμυνα φουνταριστού στον ΟΕΑ- ΝΑΒ (Βόλο).

Συγχαρητήρια στα παιδιά που ανέβηκαν και καλή επιτυχία του χρόνου σε όλους.

Ο λόγος που ποστάρω είναι άλλος όμως... Τα τελευταία 3 χρόνια είμαι μόνιμα Αγγλία - Λονδίνο πιο συγκεκριμένα. Παίζω στους London Polytechnic, 1η κατηγορια στο Αγγλικό πρωταθλημα, νεανική ομάδα, με πολύ καλές σχέσεις με τους φοιτητές του Λονδίνου και παίκτες από Ελλάδα, Ισπανία, Ιταλία, Ουγγαρία, Ρωσία, Αμερική και φυσικά Άγγλους. Είπαμε από φέτος να ξεκινήσουμε μια προσπάθεια να δικτυωθούμε καλύτερα όλοι στις χώρες μας και να καταφέρουμε να μαζέψουμε παιδιά που μπορεί να έρθουν Λονδίνο για σπουδές - δουλειά και δεν ξέρουν που να απευθυνθούν σε περίπτωση που θέλουν να συνεχίσουν να παίζουν. Το επίπεδο είναι αρκετά καλό συγκριτικά με τις απαιτήσεις που υπάρχουν για προπόνηση (2-3 φορές την εβδομάδα προπόνηση, το επίπεδο της κατηγορίας είναι αντίστοιχο των μέτριων ομάδων της Α2 στην Ελλάδα)

Το link για το site μας ειναι www.polywaterpolo.co.uk

Έχετε το στο μυαλό σας και αν κανείς έχει καμιά καλή ιδέα, επικοινωνήστε μαζί μου. Επίσης, όσοι παίζεται σε ομάδες που έχουν site, δώστε τα link και θα τα βάλουμε στη σελίδα μας όπως καλό θα ήταν να βάλετε κι εσείς το δικό μας. Ξέρει κανείς τέλος με ποιόν να μιλήσω για να βάλουμε link και στο h2opolo.gr?
Άβαταρ μέλους
JamG
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 29, 2008 5:31 pm
Τοποθεσία: London

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Ιούλ 29, 2008 9:27 pm

Σπύρο, τσέκαρε τα Pm σου.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

ΟΦΘ

Δημοσίευσηαπό DinosD » Πέμ Ιούλ 31, 2008 10:18 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΘΕΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΞΕΠΛΑΓΗΝ ΘΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ....ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.....

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ, ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΔΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΕΡΑΚΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΗΡΕΑ ΑΛΛΑ ... (ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΑΞΙΑ ΑΝΕΒΗΚΑΝΕ).... ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙΣ ΠΕΝΑΛΤΥ, ΧΑΝΕΙΣ 2 ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΜΥΘΙΚΟ ΤΕΤ Α ΤΕΤ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ (5)...ΤΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΟΣ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΣΟΥ......ΓΚΟΛ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ 20 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ....

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ... ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΘΕΩΡΩ ΣΙΓΟΥΡΗ....

Υ.Γ. ΔΙΑΦΩΝΩ ΠΛΗΡΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ ΠΟΛΛΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ... ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΜΕ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ 15-18 ΕΤΩΝ ΠΕΡΙΣΤΟΙΧΙΣΜΕΝΑ ΜΕ 2-3 ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ.
ΤΙ ΘΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ 7-8 35+ΑΡΗΔΕΣ ΑΝ ΕΝΕΒΕΙ ΣΤΗΝ Β'?

ΑΥΤΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...
If you can't play nice...Play water-polo!!!
DinosD
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Δευτ Ιουν 30, 2008 2:25 pm
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό JamG » Πέμ Ιούλ 31, 2008 11:11 am

Εσάς ξέρω τι έφταιγε και δεν ανεβήκατε... Ήταν οι μαμάδες που ουρλιάζουν από την κερκίδα ή οι ημίγυμνες Αγγλιδούλες στο ξενοδοχείο!! Διάλεξε ποιό σας βολεύει καλύτερα... χαχαχαχα
Αστειεύομαι φυσικά, έχετε πολύ καλή ομάδα για αυτή την κατηγορία και τα πιτσιρίκια σας θα τα πάνε μια χαρά και του χρόνου

Και για να καταλάβεις ποιος είμαι, έπαιξα άμυνα φουνταριστού για τον ΟΕΑ-ΝΑΒ (Σπύρος)
Άβαταρ μέλους
JamG
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 29, 2008 5:31 pm
Τοποθεσία: London

Δημοσίευσηαπό DinosD » Πέμ Ιούλ 31, 2008 11:21 am

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΣΠΥΡΟ!!!!!!

ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΓΓΛΙΔΟΥΛΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ...ΒΡΑΖΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΩΝ ΝΕΑΡΩΝ!!!! :lol: :lol:

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΙΔΑ, ΤΙ ΝΑ ΠΩ....ΧΡΕΙΑΖΟΝΑΤΙ ΚΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΦΩΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ....ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΟΥΝΕ ΤΙΣ ΑΓΓΛΙΔΟΥΛΕΣ!!!!!! :oops: :oops:
If you can't play nice...Play water-polo!!!
DinosD
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Δευτ Ιουν 30, 2008 2:25 pm
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό solid » Πέμ Ιούλ 31, 2008 11:31 am

Dino θα συμφωνησω μαζι σου αλλα μην ξεχνας ποσα χρονια ιστοριας εχει ο ΟΦΘ και ποσα οι ομαδες που αναφερεσαι.
Δεν γινεται σε 2 -3 χρονια να εχεις πιτσιρικια 16-17 χρονων ετοιμα να παιξουνε.
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο (NEW) Πρωτάθλημα Β' κατηγορίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες

cron