Πρωτάθλημα Δ' Εθνικής 2009

Ανοικτή συζήτηση για τα αποτελέσματα - νέα σχετικά με το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής Κατηγορίας

Συντονιστής: Lambros10

Πρωτάθλημα Δ' Εθνικής 2009

Δημοσίευσηαπό firma12 » Τρί Νοέμ 18, 2008 9:41 am

Είμαστε στα μέσα του Νοέμβρη. Οι προπονήσεις έχουν αρχίσει εδώ και καιρό. Το θέμα είναι για ποιους άρχισαν και για ποιους όχι…

Ακούω λοιπόν νέα σας!
No rulezzz! just play!
firma12
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 26, 2008 8:44 am
Τοποθεσία: Thessaloniki

zisopoylos

Δημοσίευσηαπό giannis.zisopoulos » Σάβ Δεκ 20, 2008 5:15 pm

Γεια σου φίλε vs. Με ρώτησες για το ανδρικό του Μακεδονικού γιατί διαλύθηκε. Στην πραγματικότητα δεν έχει διαλυθεί . Οι παίχτες έχουν διαμοιραστεί σε δύο νέες ομάδες.
Η μία νέα ομάδα λέγεται Α.Π.Σ. Οξυγόνο . Στην ομάδα αυτή έχει μεταβιβαστεί όλη η βασική ομάδα του Μακεδονικού με προσθήκη κάποιον παιχτών έμπειρων που αν προπονηθούν και δεθούν με την ομάδα, θα μπορέσουν να βοηθήσουν αρκετά.
Η άλλη ομάδα λέγεται Κ.Ο. Καλαμαριάς και είναι μια ομάδα που έχει δημιουργήσει ο Κυρ΄ Ανέστης ( βλ. Σουμελίδης ). Στην ομάδα αυτή πήγαν τα παιδιά που δεν τους δινόταν ιδιαίτερος χρόνος συμμετοχής στην ομάδα του Μακ. Έτσι ώστε να αποκτήσουν παραστάσεις και εμπειρίες. Πιστεύω πως αυτοί θα είναι οι πιο ωφελημένοι και θα έχουν τρομερή βελτίωση.
Φετινός στόχος για τις δύο αυτές ομάδες είναι , για το μεν Οξυγόνο η άνοδος , ενώ για την Καλαμαριά να παλέψει για να φτάσει στην τελική φάση ( πράγμα που φυσικά είναι πολύ δύσκολο διότι θα συναντήσει στο δρόμο της πρώτον των Πανσερραϊκό που είναι πολύ δυνατή ομάδα, δεν είναι τυχαίο πως τα τελευταία χρόνια είναι συνέχεια στην τελική φάση, αλλά και την Κατερίνη, η οποία αφού ενώθηκαν οι δύο ομάδες της και με προσθήκη ενός παλαιότερου παίχτη της που τα τελευταία χρόνια έπαιξε στην Χ.Α.Ν.Θ. έχει γίνει πολύ αξιόμαχη και δυνατή ομάδα). Έτσι προβλέπω ντέρμπυ στον όμιλο του Βορά για την πρόκριση στην τελική φάση. Αν σε όλα τα παραπάνω προσθέσουμε την άγνοιά μου για την ομάδα της Κομοτηνής που έπεσε από την Γ΄ και διότι είναι φοιτητούπολη μπορεί να έχει ενισχυθεί με μεταγραφές φοιτητών τότε νομίζω πως το τουρνουά θα έχει αρκετό ενδιαφέρων. Φυσικά ο καιρός είναι πολύς ακόμη και όλα θα εξαρτηθούν από την δουλειά που θα κάνει η κάθε ομάδα.
Ελπίζω να σας κάλυψα, για κάθε απορία είμαι στη διάθεση σας.
giannis.zisopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 3:31 am

Δημοσίευσηαπό harrisakis » Τρί Φεβ 03, 2009 1:15 am

Γιάννη Ζησόπουλε, μην ξεγράφεις τον Άλμπατρος, μπορεί φέτος να κολυμπήσουμε και λιγάκι.... :wink:
Άβαταρ μέλους
harrisakis
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Δευτ Απρ 14, 2008 12:36 pm
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό SAPIC » Τρί Φεβ 03, 2009 1:16 pm

Ξέρετε περίπου ποιές ομάδες θα λάβουν μέρος στο πρωτάθλημα της Δ' φέτος?
Άβαταρ μέλους
SAPIC
 
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 11:15 am

zisopoylos

Δημοσίευσηαπό giannis.zisopoulos » Τετ Φεβ 04, 2009 4:37 am

Χαιρετώ τους φίλους από τον Άλμπατρο. Σε καμία περίπτωση δεν ήθελα να υποτιμήσω με την αναφορά μου , τη σημαντική αυτή ομάδα, που και μόνο με τις μονάδες που διαθέτει, είναι επικίνδυνη . Απλά αν είχα εκφραστεί λίγο πιο σαφώς , θα είχαν καταλάβει όλοι πως αναφερόμουν στο επίπεδο της δουλειάς που γίνετε στην παρούσα στιγμή σε κάθε ομάδα. Τα δικά μου στοιχεία λένε πως ο Πανσερραϊκος και η Κατερίνη προετοιμάζονται πυρετωδώς με εντατικές προπονήσεις. Όποιος γνωρίζει κάτι άλλο, πραγματικά θα χαρώ να μας ενημερώσει.
giannis.zisopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 3:31 am

zisopoylos

Δημοσίευσηαπό giannis.zisopoulos » Τετ Φεβ 04, 2009 4:49 am

Φίλε SAPIC
Από τον Βορά γνωρίζω πως οι ομάδες θα είναι:
Α.Π.Σ. ΟΞΥΓΟΝΟ
Κ.Ο. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΝΗΡΕΑΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
ΝΗΡΕΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ
ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Θα εκτιμούσα αν υπήρχε ανάλογη ενημέρωση και από άλλες περιοχές
Υ.Γ. από συζήτηση που έχω κάνει με τον προπονητή των Ιωαννίνων, γνωρίζω πως θα κατέβουν και αυτοί.
Ακόμη δεν έχω μάθει λεπτομέρειες για τον Υδραϊκό.
Δυστυχώς έχω την πληροφόρηση πως μάλλον δεν κατεβαίνουν οι φίλοι του ΠΕΚΕΒ ( ή ακόμη και αν κατεβεί θα είναι πολύ αποδυναμωμένο )
Πιστεύω πως ο Λάμπρος μπορεί να μας διαφωτίσει για τις Πατρινές και πέριξ ομάδες
giannis.zisopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 3:31 am

Re: zisopoylos

Δημοσίευσηαπό lupo » Τετ Φεβ 04, 2009 10:15 am

giannis.zisopoulos έγραψε:Φίλε SAPIC
Από τον Βορά γνωρίζω πως οι ομάδες θα είναι:
Α.Π.Σ. ΟΞΥΓΟΝΟ
Κ.Ο. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΝΗΡΕΑΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
ΝΗΡΕΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ
ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Θα εκτιμούσα αν υπήρχε ανάλογη ενημέρωση και από άλλες περιοχές
Υ.Γ. από συζήτηση που έχω κάνει με τον προπονητή των Ιωαννίνων, γνωρίζω πως θα κατέβουν και αυτοί.
Ακόμη δεν έχω μάθει λεπτομέρειες για τον Υδραϊκό.
Δυστυχώς έχω την πληροφόρηση πως μάλλον δεν κατεβαίνουν οι φίλοι του ΠΕΚΕΒ ( ή ακόμη και αν κατεβεί θα είναι πολύ αποδυναμωμένο )
Πιστεύω πως ο Λάμπρος μπορεί να μας διαφωτίσει για τις Πατρινές και πέριξ ομάδες
Ο υδραικος παιδια εχει ενα καιαφα απο τα παλια. Τον εχω δει στον αγιο κοσμα που κανουν προπονηση και εχει χασει καμμια εικοσαρια κιλα και μου θυμιζει τον παλιο καλο φιλιπο. Θα ηταν τραβηγμενο αυτο που θα πω αλλα με λιγη προπονηση την εχει τη θεση στη τωρινη ομαδα του εθνικου. Βοηθαει πολυ και ο μουστακαριας και πιστευω θα κανουν μια πολυ αξιοπρεπη εμφανιση στην δ εθνικη. Η τριαινα ανεβασε λιγο το επιπεδο της ενισχυομενη με καποιους παλιους εμπειρους παιχτες αλλα με 2 προπονησεις τη βδομαδα και χωρις φιλικα ακομα, απλα θα ειναι καλυτερη ομαδα απο τις αλλες χρονιες. Ειναι βεβαια πολυ νωρις ακομα. Κανενα αλλο νεο απο αλλες ομαδες της δ εθνικης?
Άβαταρ μέλους
lupo
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 1:38 am

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τετ Φεβ 04, 2009 3:01 pm

SAPIC έγραψε:Ξέρετε περίπου ποιές ομάδες θα λάβουν μέρος στο πρωτάθλημα της Δ' φέτος?


Ενδιαφερεσαι??? :wink: :shock:
Ξεκινησες προπονησεις??? :roll: :lol:
Θα παιξεις καπου??? :idea: :o

Να ξερουμε να ερθουμε να δουμε...
Αντε μηπως πιουμε και εκεινον τον...καφε!!! :wink: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό lupo » Τετ Φεβ 04, 2009 4:05 pm

COACHFK έγραψε:
SAPIC έγραψε:Ξέρετε περίπου ποιές ομάδες θα λάβουν μέρος στο πρωτάθλημα της Δ' φέτος?


Ενδιαφερεσαι??? :wink: :shock:
Ξεκινησες προπονησεις??? :roll: :lol:
Θα παιξεις καπου??? :idea: :o

Να ξερουμε να ερθουμε να δουμε...
Αντε μηπως πιουμε και εκεινον τον...καφε!!! :wink: :lol: :lol:
Απο παρα πολυ εγκυρες πληροφοριες που εχω μονο εγω και κανεις αλλος ο διασημος SAPIC εχει προτασεις απο POSILIPO, HONVENT, VASAS και ανω Μαρδικουλα. Κλινει προς την ανω Μαρδικουλα γιατι ειναι πολυ καλη η προσφορα της και λυνει το προβλημα της ζωης του. Αυτα ειναι πολυ εγκυρα και απο πρωτο χερι. Το κονε του το εκανα εγω, που εκλεισα φετος στην κατω αετοραχη με πολυ καλα λεφτα.
Άβαταρ μέλους
lupo
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 1:38 am

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Πέμ Φεβ 05, 2009 12:25 pm

Πολυτιμες πληροφοριες μας εδωσες, τις οποιες διασταυρωσα με τον καφετζη της πλατειας, που εχει κουμπαρο τον δασκαλο του χωριου, που ειναι μπατζανακης του δημαρχου και ετεροθαλης αδερφος του τυρεμπορα της αετοραχης και σπονσορα της ομαδας, που ετοιμαζεται για το μεγαλο μπαμ, με ανακαινιση και επεκταση της στερνας που πλενουν τις φλοκατες και ροβολανε τα κατσικια και πιτσιλανε τα παιδια και τα...κοριτσια της ευρυτερης περιοχης τα ποδια τςςςς.

Για μεγαλη σας ατυχια εκλεισα στην ομαδα της Περα Ραχουλας και μαζι μου στην ομαδα θα ειναι: ο Μητσος ο δερβισης, ο Θανασης ο κυμπαρης, ο Βασιλης ο ομορφος και βεβαια η Τασος και η...Γκολφω.
Στην ομαδα θα ειναι ακομα μεγαλα ονοματα της κορυφογραμμης και της παραποταμιας, με σπονσορα τον μεγαλο-επιχειρηματια της περιοχης που εχει αλυσιδα παντοπωλειων και αποκλειστικα εμπορευεται τα προϊοντα της μανας γης. Η τελευταια συμφωνια που εκλεισε με Ευρωπαϊκο μεγιστανα για την διακομηδη των προϊοντων του στην πολυπαθη Ευρωπη, τον κατατασει στους νεους golden traders!!!

ΤΡΕΜΕΤΕ ΑΕΤΟΡΑΧΗΤΕΣ, ΚΑΙ ΑΝΩ ΜΑΡΔΙΚΟΥΛΗΤΕΣ!!! :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Πέμ Φεβ 05, 2009 1:45 pm

πολύ ασπρόμαυρη τηλεόραση βλέπεται!!!
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Φεβ 05, 2009 2:17 pm

Ναι, και στο τέλος παίζεται ο εθνικός ύμνος, στη συνέχεια το σποτάκι με τη φλογέρα και λίγο μετά το κλείσιμο του προγράμματος (για τους πολύ υπομονετικούς) βγάινουν κάποιοι πειρατές για το ... after :lol:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Παρ Φεβ 06, 2009 12:31 am

και όλα αυτά υποθέτω οτι δε τα κάνετε για εσάς... :)
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό lupo » Παρ Φεβ 06, 2009 9:38 am

statler έγραψε:και όλα αυτά υποθέτω οτι δε τα κάνετε για εσάς... :)
Οχι ρε, για τη φουκαριαρα τη μανουλα μου το κανω που της κρεμασανε το δελτιο στον τοιχο και σταματησε το πολο. :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
lupo
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 1:38 am

Δημοσίευσηαπό lupo » Παρ Φεβ 06, 2009 9:47 am

COACHFK έγραψε:Πολυτιμες πληροφοριες μας εδωσες, τις οποιες διασταυρωσα με τον καφετζη της πλατειας, που εχει κουμπαρο τον δασκαλο του χωριου, που ειναι μπατζανακης του δημαρχου και ετεροθαλης αδερφος του τυρεμπορα της αετοραχης και σπονσορα της ομαδας, που ετοιμαζεται για το μεγαλο μπαμ, με ανακαινιση και επεκταση της στερνας που πλενουν τις φλοκατες και ροβολανε τα κατσικια και πιτσιλανε τα παιδια και τα...κοριτσια της ευρυτερης περιοχης τα ποδια τςςςς.

Για μεγαλη σας ατυχια εκλεισα στην ομαδα της Περα Ραχουλας και μαζι μου στην ομαδα θα ειναι: ο Μητσος ο δερβισης, ο Θανασης ο κυμπαρης, ο Βασιλης ο ομορφος και βεβαια η Τασος και η...Γκολφω.
Στην ομαδα θα ειναι ακομα μεγαλα ονοματα της κορυφογραμμης και της παραποταμιας, με σπονσορα τον μεγαλο-επιχειρηματια της περιοχης που εχει αλυσιδα παντοπωλειων και αποκλειστικα εμπορευεται τα προϊοντα της μανας γης. Η τελευταια συμφωνια που εκλεισε με Ευρωπαϊκο μεγιστανα για την διακομηδη των προϊοντων του στην πολυπαθη Ευρωπη, τον κατατασει στους νεους golden traders!!!

ΤΡΕΜΕΤΕ ΑΕΤΟΡΑΧΗΤΕΣ, ΚΑΙ ΑΝΩ ΜΑΡΔΙΚΟΥΛΗΤΕΣ!!! :lol: :lol: :lol:
Αποτι καταλαβαινω η ομαδα του SAPIC και η δικια μου πρεπει να προχωρησει αμεσα σε ενισχυση γιατι θα παρετε το διηπειρωτικο σα τραινο. Κριμα και ειχα ονειρα για φετος. :( :( :(
Άβαταρ μέλους
lupo
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 1:38 am

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Φεβ 06, 2009 1:24 pm

lupo έγραψε:
statler έγραψε:και όλα αυτά υποθέτω οτι δε τα κάνετε για εσάς... :)
Οχι ρε, για τη φουκαριαρα τη μανουλα μου το κανω που της κρεμασανε το δελτιο στον τοιχο και σταματησε το πολο. :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό No 7 » Τρί Φεβ 24, 2009 8:05 pm

Vs , που θα παίξουμε φέτος...?
Άβαταρ μέλους
No 7
 
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 29, 2007 10:38 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Τρί Μάιος 12, 2009 12:31 pm

ΚΑROW is back - TRIDENT VOULAS
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τρί Μάιος 12, 2009 2:51 pm

No 7 έγραψε:Vs , που θα παίξουμε φέτος...?

Όπου δωσουν τα περισσότερα :lol:
Πού να παίξουμε, άμα δε χάσω μερικά κιλά ακόμα και να ξαναπιάσω το 100άρι τουλάχιστον στο 1.15 δεν πάω πουθενά. Ούτε και θα με θέλουν πουθενά :lol: Το δελτίο πάντως μου το έχει κρατήσει ο άρχοντας. Σε όλους είχε δώσει μεταγραφή, εγώ τον πείραξα. Μάλλον επειδή ήθελα να φύγω μαζί με τον προπονητή και ήταν τσακωμένοι.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό No 7 » Τρί Μάιος 12, 2009 3:12 pm

vs έγραψε:
No 7 έγραψε:Vs , που θα παίξουμε φέτος...?

Όπου δωσουν τα περισσότερα :lol:
Πού να παίξουμε, άμα δε χάσω μερικά κιλά ακόμα και να ξαναπιάσω το 100άρι τουλάχιστον στο 1.15 δεν πάω πουθενά. Ούτε και θα με θέλουν πουθενά :lol: Το δελτίο πάντως μου το έχει κρατήσει ο άρχοντας. Σε όλους είχε δώσει μεταγραφή, εγώ τον πείραξα. Μάλλον επειδή ήθελα να φύγω μαζί με τον προπονητή και ήταν τσακωμένοι.



Εγώ ξεκίνησα σιγά-σιγά τις βουτιές με τον προπονητή τον κύριο Λάμπρο... :lol:
Σήμερα θα κάνουμε 100άρι test να δούμε σε τι κατάσταση βρισκόμαστε...!
Στόχος μου είναι τα 2 min...!
Άβαταρ μέλους
No 7
 
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 29, 2007 10:38 pm

Επόμενο

Επιστροφή στο (NEW) Πρωτάθλημα Γ' κατηγορίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

cron