Πρωταθλημα Δ' εθνικης 2008

Ανοικτή συζήτηση για τα αποτελέσματα - νέα σχετικά με το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής Κατηγορίας

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό defender » Κυρ Ιούλ 27, 2008 9:06 pm

Ενθαρρυντικό νεο πως εκτός του Μιλωνα οι υπολοιπες ομάδες ειναι από την επαρχία. Καλή επιτυχία σε όλους
defender
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 12:15 pm

Re: zisopoylos

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Κυρ Ιούλ 27, 2008 11:43 pm

giannis.zisopoulos έγραψε:Λάμπρο συγχώρησέ με για το ορθογραφικό. Θα το γράψω 50 φορές τιμωρία


:) Με κάνετε να νομίζω ότι είμαι αυστηρός !!! :)
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Κυρ Ιούλ 27, 2008 11:50 pm

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Δ' ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1η αγωνιστική, Παρασκευή 25 Ιουλίου
17.00, ΦΑΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ -- ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ 16-8
18.00, ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ -- ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 13-4
19.00, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ -- ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 4-12

2η αγωνιστική, Σάββατο 26 Ιουλίου
10.00, ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ -- ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 10-8
11.00, ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ -- ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ 11-3
12.00, ΦΑΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ -- ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 9-10

3η αγωνιστική, Σάββατο 26 Ιουλίου
17.30, ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ -- ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 1-21
18.30, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ -- ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ 5-6
19.30, ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ -- ΦΑΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 12-7

4η αγωνιστική, Κυριακή 27 Ιουλίου
09.00, ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ -- ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 4-15
10.00, ΦΑΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ -- ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 14-4
11.00, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ -- ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ 9-7

5η αγωνιστική, Κυριακή 27 Ιουλίου
13.00, ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ -- ΦΑΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 9-6
12.00, ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ -- ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 3-9
17.00, ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ -- ΟΠΑΘΑ 10-4

Προκρίθηκε ο ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ και ισοβαθμία ΝΗΡΕΑ Π - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΙΩΝΑΝΙΝΩΝ.

Στις 18,00 ακολούθησε αγώνας μπαράζ μεταξύ του ΝΗΡΕΑ Π και ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ. Το αποτέλεσμα 13-4 υπέρ του ΝΗΡΕΑ
ο οποίος προκρίνεται στην Τελική Φάση μαζί με τον Ναυσίθοο Κέρκυρας.

Οι αθλητές του ΝΗΡΕΑ αύριο το βράδυ έχουν εσωτερικό συμβούλιο
σε γνωστό μεζεδοπωλείο της Πάτρας όπου ήταν και χορηγός της ομάδας
ώστε δημοκρατικά να αποφασιστεί το μέλλον της ομάδας για το επόμενο ΠΣΚ 8)
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό firma12 » Δευτ Ιούλ 28, 2008 11:25 am

Lampros10 με αυτα που λες συνεχεια για ταβερνες και ρετσινες αλλα και με την αγαπη μου για την πολη της πατρας θα με κανεις να ζητησω μεταγραφη στην ομαδα σου! Ακους εκει μεζεδοπωλειο! Τα λεμε το ΠΣΚ στην Αθηνα φιλος!
:wink:
No rulezzz! just play!
firma12
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 26, 2008 8:44 am
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Ιούλ 28, 2008 12:15 pm

Εντυπωσιακό πάντως το ότι η Ολυμπιάδα Ιωαννίνων νίκησε το Νηρέα στο πρώτο ματς, εντουτοις ο Νηρέας (αν και υποτίθεται πολύ πιο απροπόνητος) νίκησε 13-4 στο μπαράζ :shock:

Ήδη διεξάγονται έρευνες για τη σύνθεση του κρασιού και των μεζέδων στο χορηγικό μεζεδοπωλείο.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό surfer21gr » Δευτ Ιούλ 28, 2008 1:32 pm

ΝΗΡΑΙΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΚΑΡΔΙΤΣΑ
ΠΕΚΕΒ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΜΙΛΩΝΑΣ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΚΕΡΚΥΡΑ
ΠΑΤΡΑ

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ!
BATERPOLO
surfer21gr
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 09, 2007 10:26 am

Δημοσίευσηαπό kepaptsoglou_bill » Δευτ Ιούλ 28, 2008 1:52 pm

Παίδες, να κάνω μια ερώτηση? Με ποια λογική γίνονται οι 2 όμιλοι? Στον 1ο ομιλο υπάρχει μόνο ένας 1ος των ομίλων ενώ στον δευτερο υπάρχουν 3!!(Μακεδονικός , Μιλωνας και Κερκυρα). Δε θα πρεπε να υπάρχει μία καλύτερη κατανομή? Κατά τη γνώμη μου θα πρεπε να υπάρχουν στον καθε ομιλο 2 πρώτοι των ομίλων.
kepaptsoglou_bill
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευτ Μάιος 05, 2008 8:46 am

Δημοσίευσηαπό Lolek & Bolek » Δευτ Ιούλ 28, 2008 2:19 pm

Φιλε μου η κληρωση γινεται τυχαια ασχετα με το ποιος βγηκε πρωτος και ποιος δευτερος!!! 8)
Water polo or nothing
Άβαταρ μέλους
Lolek & Bolek
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2007 12:04 am
Τοποθεσία: Mars

Δημοσίευσηαπό defender » Δευτ Ιούλ 28, 2008 2:27 pm

σε ποιό κολυμβητήριο θα γίνει?
defender
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 12:15 pm

Δημοσίευσηαπό Lolek & Bolek » Δευτ Ιούλ 28, 2008 2:33 pm

Στον Α' γυρο στον Αγ. Κοσμα και τα ημιτελικα και τα τελικα στο κολυμβητηριο Αλιμου. Το ακριβες προγραμμα θα το δημοσιευσω αμεσως μολις το εχω.
Water polo or nothing
Άβαταρ μέλους
Lolek & Bolek
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2007 12:04 am
Τοποθεσία: Mars

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Ιούλ 28, 2008 2:37 pm

Ο Bill σαφώς και έχει δίκιο, αλλά αν αληθεύουν αυτά που έμαθα για τον αγώνα ΠΕΚΕΒ-Μίλωνα, τότε μάλλον τυχερός πρέπει να αισθάνεται.

Η ΚΟΕ, πάντως, για μια ακόμη φορά γελοιοποιείται. Φανταστείτε να έπεφταν όλοι οι πρώτοι στον ίδιο όμιλο και όλοι οι δεύτεροι στον άλλο. Λϊγο έλλειψε, πάντως. Του χρόνου ίσως σταθουν πιο τυχεροί.

Άσε που με 8 ομάδες θα μπορούσαν εύκολα να κανονίσουν να μη συναντηθούν στον όμιλο ομάδες που έπαιξαν μαζί στην πρώτη φάση. Έτσι, για να υπάρχει και μια ποικιλία.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό defender » Δευτ Ιούλ 28, 2008 2:41 pm

βλέπω Νηρέα Λαμίας και μαχη ΠΕΚΕΒ-Σερρες για τη 2η θεση από τον ένα όμιλο. Απο τον άλλο, Μακεδονικός και Μίλωνας ειναι τα λογικα φαβορί. Σε σχέση με περυσι πάντως που ξεχώριζαν οι καλές ομάδες στη Δ'εθνική, φέτος έχει πολύ μεγαλύτερο συναγωνισμό.

Και μια παρατήρηση. Αφού οι 7 από τις 8 ομάδες ειναι απο επαρχία, γιατί να γινει τελική φαση στην Αθήνα;
defender
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 12:15 pm

Δημοσίευσηαπό Lolek & Bolek » Δευτ Ιούλ 28, 2008 2:43 pm

Defender σωστη παρατηρηση αλλα για να αναλαβει ομαδα να διοργανωσει στην πολη της την τελικη φαση υποχρεωνεται απο την ΚΟΕ να καλυψει τα εξοδα διαμονης και φαγητου!!!
Water polo or nothing
Άβαταρ μέλους
Lolek & Bolek
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2007 12:04 am
Τοποθεσία: Mars

Δημοσίευσηαπό defender » Δευτ Ιούλ 28, 2008 2:47 pm

Λογικό αυτό που κανει η ΚΟΕ, οταν υπάρχουν πολλες ομάδες απο την Αθήνα. Τώρα θα πληρώσει για 7 ομάδες μεταφορές και διαμονή :wink:
defender
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 12:15 pm

Δημοσίευσηαπό dolphin » Δευτ Ιούλ 28, 2008 2:50 pm

No 7 έγραψε:Πέρσι στην Πρέβεζα , οπου συμμετείχα με τον Νηρέα Πατρών στο πρωτάθλημα της Δ΄Εθνικής,μου είχαν κάνει φοβερή εντύπωση τα πιτσιρίκια τόσο των Ιωαννίνων , όσο και της Πρέβεζας.
Φέτος εντυπωσιάστηκα από την πρόοδο των Ιωαννίνων,που μας κέρδισαν κιόλας στο μεταξύ μας παιχνίδι και κάτι μου λέει ότι θα παρευρεθεί και στην τελική φάση του πρωταθλήματος,παρόλο που βγήκε τρίτη στον όμιλο της Πάτρας.
Έπίσης αυτό που είδα στην ομάδα του ΟΠΑΘΑ με 30 περίπου πιτσιρίκια να είναι με μπλουζάκια της ομάδας και να παίζουν εναλλάξ , με πήγε πολλά χρόνια πίσω!
Συγχαρητήρια επίσης στις 2 ομάδες που προκρίθηκαν στον Νηρέα και στον Ναυσίθοο,που ήταν κατα την γνώμη μου και οι 2 καλύτερες ομάδες τουτουρνουά και δίκαια πήραν το εισητήριο για την τελική φάση.
Τέλος ΄νιώθω υποχρεωμένος απέναντι στους άλλους 7 ''ήρωες'' συμπαίκτες μου στον Φάρο , που βγάλαμε 5 δύσκολους αγώνες μέσα σε 2.5 μέρες (την Κυριακή με Πρέβεζα και Ναυσιθόο παίξαμε κολλητά !!! )και κερδίσαμε 2 παιχνίδια και χάσαμε αξιοπρεπέστατα στα υπόλοιπα 3 και απέναντι στον προπονητή μας Κανελλόπουλο Βασιλάκη.
Τους ευχαριστώ πολύ !
Καλή συνέχεια ...


wραιες κωλοτούμπες νο7!!!!!!! πριν 15 μερες διατυμπανιζες στην πατρα οτι ο φαρος θα προκριθει στην τελικη φάση και την προηγουμενη βδομαδα ελεγαν οτι εισαι ο προπονητης. τωρα εδω γραφεις οτι προπονητης ειναι αλλος για να μην φας την ρετσινια της αποτυχιας. χιχιχιχιχιχιχιχιχι
αληθευει οτι το 95 % των γκοαλ σου τα εβαλες με τετατετ επειδη ξεμενες μονιμος μονος σου κατασκηνωτης;;;;;;τουλαχιστον αυτοι που κοροιδευες την προηγουμενη εβδομαδα συμφωνα με δηλωσεις σου κολυμπουσαν πανω κατω. αθτο που ειδα εγω ηταν οτι κολυμπουσες κατω κατω κατω.χιχιχιχιχιχιχι
dolphin
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Ιουν 27, 2007 9:23 pm
Τοποθεσία: Thanassa

Δημοσίευσηαπό kepaptsoglou_bill » Δευτ Ιούλ 28, 2008 3:03 pm

Lolek & Bolek έγραψε:Φιλε μου η κληρωση γινεται τυχαια ασχετα με το ποιος βγηκε πρωτος και ποιος δευτερος!!! 8)

Αυτό κατάλαβα κι εγώ φίλε, αλλά το λέω πιο πολύ σα παράπονο... Δεν είναι δυνατόν να υπάρχουν οι όμιλοι και μετά να μη λαμβάνεται υπόψη η θέση της ομάδας στους ομίλους. Αν ήταν τότε να έκανε αγγαρεία ο Μακεδονικός με τον Αλμπατρο. Μ αυτο το τροπο δε δίνει και κίνητρο σε κάθε ομάδα να παλέψει για την πρώτη θέση. Τεσπα, πολλά πρέπει να διορθωθούν αλλά μάλλον δεν είναι ο σωστός τόπος συζήτησης.
kepaptsoglou_bill
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευτ Μάιος 05, 2008 8:46 am

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Ιούλ 28, 2008 3:48 pm

Όχι, ίσα-ίσα εδώ είναι ο σωστός τρόπος συζήτησης. Γιατί τουλάχιστον υπάρχει ειλικρίνεια.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Ιούλ 28, 2008 4:24 pm

vs έγραψε:Εντυπωσιακό πάντως το ότι η Ολυμπιάδα Ιωαννίνων νίκησε το Νηρέα στο πρώτο ματς, εντουτοις ο Νηρέας (αν και υποτίθεται πολύ πιο απροπόνητος) νίκησε 13-4 στο μπαράζ :shock:

Ήδη διεξάγονται έρευνες για τη σύνθεση του κρασιού και των μεζέδων στο χορηγικό μεζεδοπωλείο.


Το πιο περιεργο ειναι πως αφου ισοβαθλησαν οι 2 ομαδες εγινε μπαραζ αφου θα επρεπε να μετρησει το μεταξυ τους αποτελεσμα...

'Η μηπως κανω λαθος???
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Ιούλ 28, 2008 4:27 pm

surfer21gr έγραψε:ΝΗΡΑΙΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΚΑΡΔΙΤΣΑ
ΠΕΚΕΒ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΜΙΛΩΝΑΣ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΚΕΡΚΥΡΑ
ΠΑΤΡΑ

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ!


Μινι εκπληξη που στην Τελικη Φαση δεν περασε η Ιτεα.
Μηπως στην ομαδα του Σακαλη δεν κατεβηκαν οι μεταγραφες(Κ.Δημου, Ρετησς κλπ ???)

Θα μας πει καποιος απο τον ομιλο της Λαμιας τα αποτελεσματα εκει???
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Ιούλ 28, 2008 4:31 pm

kepaptsoglou_bill έγραψε:Παίδες, να κάνω μια ερώτηση? Με ποια λογική γίνονται οι 2 όμιλοι? Στον 1ο ομιλο υπάρχει μόνο ένας 1ος των ομίλων ενώ στον δευτερο υπάρχουν 3!!(Μακεδονικός , Μιλωνας και Κερκυρα). Δε θα πρεπε να υπάρχει μία καλύτερη κατανομή? Κατά τη γνώμη μου θα πρεπε να υπάρχουν στον καθε ομιλο 2 πρώτοι των ομίλων.



Μπιλ,

Αυτο προσπαθουμε να τους το δωσουμε να το καταλαβουν πολλα χρονια τωρα, αλλα εις ματην...

Καλη η κληρωση, αλλα οταν υπαρχουν αποτελεσματα προηγουμενης φασης θα επρεπε να βασιζονται ΚΑΙ σε αυτα.

Που θα παει, ομως. Καποια στιγμη θα γινει και αυτο

ΠΟΙΟς ΚΡΥΦΟΓΕΛΑΣΕΕΕΕ??? ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ?????? :lol: :shock: 8) :lol:
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο (NEW) Πρωτάθλημα Γ' κατηγορίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 34 επισκέπτες

cron