Πρωτάθλημα Παλαιμάχων (MASTERS) στην Ελλάδα ?

Ο παλιός είναι αλλιώς..... πρωταθλήματα MASTERs και διοργανώσεις

Δημοσίευσηαπό BIGMAN » Τετ Μαρ 19, 2008 1:51 pm

Αγαπητοι φιλοι babis & doom εαν βρεθουμε στην ιδια πισινα εσεις ο Αρωνης κι εγω να ενημερωσω τους τεχνικους του κολυμβητηριου να χαμηλωσουν τη σταθμη της πισινας χα χα χα χα χα
BIGMAN
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 16, 2007 9:49 am

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τετ Μαρ 19, 2008 2:15 pm

Ωραια πραγματα διαβαζω και ακουω, αφου μιλησα και τηλεφωνικα με τον μπεμπη(οχι δεν ειμαστε...σκοτωμενοι οπως θελουν μερικοι).
Ο Ηλυσιακος θα λαβει μερος με ολα τα στελεχη του και μαλιστα επεσαν και τα αναλογα τηλεφωνα για μια πρωτη συναντηση και με αυτους που εχουν...αυτομολισει σε διαφορα μερη της επαρχιας.

Περιττο να πω πως με τερματοφυλακα τον...μυτανθρωπο και κοουτς τον Λουκατο, παμε για πρωταθλημα!!! :D :) :lol: :lol:

χαχαχαχαχα

Θα περασουμε πολυ καλα και ελπιζω ολες οι ομαδες να δειξουν ενδιαφερον.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Μαρ 19, 2008 9:18 pm

COACHFK έγραψε:Ωραια πραγματα διαβαζω και ακουω, αφου μιλησα και τηλεφωνικα με τον μπεμπη(οχι δεν ειμαστε...σκοτωμενοι οπως θελουν μερικοι).
Ο Ηλυσιακος θα λαβει μερος με ολα τα στελεχη του και μαλιστα επεσαν και τα αναλογα τηλεφωνα για μια πρωτη συναντηση και με αυτους που εχουν...αυτομολισει σε διαφορα μερη της επαρχιας.

Περιττο να πω πως με τερματοφυλακα τον...μυτανθρωπο και κοουτς τον Λουκατο, παμε για πρωταθλημα!!! :D :) :lol: :lol:

χαχαχαχαχα

Θα περασουμε πολυ καλα και ελπιζω ολες οι ομαδες να δειξουν ενδιαφερον.


Δηλαδη να πιστεψουμε τον μανατζερ για την επικοινωνια με τον μπεμπη μετα απο οσα εγιναν πριν 10 μερες?
Θα εχει παντως πραγματικα τεραστιο ενδιαφερον, αν ο μπεμπης καταφερει να μαζεψει ολο τον κοσμο που ονειρευεται σε αυτο το τουρνουα.
Εγω προσωπικα θα τον βοηθησω οσο μπορω απο την πλευρα μου, κι ελπιζω οσοι γουσταρετε αυτο το εγχειρημα να βοηθησετε κι εσεις....
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό sharkface » Τετ Μαρ 19, 2008 9:20 pm

BIGMAN έγραψε:Αγαπητοι φιλοι babis & doom εαν βρεθουμε στην ιδια πισινα εσεις ο Αρωνης κι εγω να ενημερωσω τους τεχνικους του κολυμβητηριου να χαμηλωσουν τη σταθμη της πισινας χα χα χα χα χα


Με εναν απλο υπολογισμο που κανω, και οι 4 πρεπει να φτανετε στον μισο τονο (ισως και να τον ξεπερνατε)....
sharkface
 
Δημοσιεύσεις: 995
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 7:03 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τετ Μαρ 19, 2008 10:52 pm

sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:Ωραια πραγματα διαβαζω και ακουω, αφου μιλησα και τηλεφωνικα με τον μπεμπη(οχι δεν ειμαστε...σκοτωμενοι οπως θελουν μερικοι).


Δηλαδη να πιστεψουμε τον μανατζερ για την επικοινωνια με τον μπεμπη μετα απο οσα εγιναν πριν 10 μερες?


Κι ομως θα πρεπει να το πιστεψεις οτι ειχαμε τηλεφωνικη επικοινωνια και μιλησαμε αρκετα για την συμμετοχη του Ηλυσιακου και αλλων ομαδων καθως και για την διοργανωση του Πρωταθληματος.

Ο Δημητρης το βραδυ που τον...εφυγαν απο το ΚΟΠΙ, αφου ολα τα παιδια βγηκαν απο την πισινα και πηγαν στα γραφεια, οπου και τους ανακοινωθηκε το γεγονος, με πλησιασε και μου ειπε: Δεν πρεπει να ειμαστε πλακωμενοι.
Του ζητησα λοιπον να το συζητησουμε και μου ειπε να τηλεφωνηθουμε καποια αλλη φορα γιατι εκεινη την στιγμη δεν ηταν καλα και ειχε πολλα...

Δεν εχουμε ακομα συζητησει για οσα εγιναν, αλλα νομιζω πως αφου εγινε το πρωτο βημα, καποια στιγμη θα πουμε και τα υπολοιπα.
Αλλωστε νομιζω πως αυτα που μας ενωνουν με τον Δημητρη ειναι πολυ περισσοτερα και πιο σοβαρα απο αυτα που μας χωριζουν.

ΥΓ Και γιατι δεν τον παιρνεις τλφν να σου πει, βρε σκυλοψαρομουτσουνα???
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Πέμ Μαρ 20, 2008 10:56 am

COACHFK έγραψε:
sharkface έγραψε:
COACHFK έγραψε:Ωραια πραγματα διαβαζω και ακουω, αφου μιλησα και τηλεφωνικα με τον μπεμπη(οχι δεν ειμαστε...σκοτωμενοι οπως θελουν μερικοι).


Δηλαδη να πιστεψουμε τον μανατζερ για την επικοινωνια με τον μπεμπη μετα απο οσα εγιναν πριν 10 μερες?


Κι ομως θα πρεπει να το πιστεψεις οτι ειχαμε τηλεφωνικη επικοινωνια και μιλησαμε αρκετα για την συμμετοχη του Ηλυσιακου και αλλων ομαδων καθως και για την διοργανωση του Πρωταθληματος.

Ο Δημητρης το βραδυ που τον...εφυγαν απο το ΚΟΠΙ, αφου ολα τα παιδια βγηκαν απο την πισινα και πηγαν στα γραφεια, οπου και τους ανακοινωθηκε το γεγονος, με πλησιασε και μου ειπε: Δεν πρεπει να ειμαστε πλακωμενοι.
Του ζητησα λοιπον να το συζητησουμε και μου ειπε να τηλεφωνηθουμε καποια αλλη φορα γιατι εκεινη την στιγμη δεν ηταν καλα και ειχε πολλα...

Δεν εχουμε ακομα συζητησει για οσα εγιναν, αλλα νομιζω πως αφου εγινε το πρωτο βημα, καποια στιγμη θα πουμε και τα υπολοιπα.
Αλλωστε νομιζω πως αυτα που μας ενωνουν με τον Δημητρη ειναι πολυ περισσοτερα και πιο σοβαρα απο αυτα που μας χωριζουν.

ΥΓ Και γιατι δεν τον παιρνεις τλφν να σου πει, βρε σκυλοψαρομουτσουνα???


Με πηρε, με πηρε :) :) :)
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Πέμ Μαρ 20, 2008 5:58 pm

Καποιος εχει φτιαξει ενα τοπικ για την ταυτοτητα του σαρκφεις. Μεταφερετε εκει τις αποψεις σας για το συγκεκριμενο ατομο που πολλοι εδω μεσα νομιζετε οτι ειμαι εγω.
Οπως ειπε κι ο Φιλιππος, πριν απο καμποσο καιρο, ειπα οτι κατι τετοιο δεν ισχυει.
Δεν με ενοχλει που με μπερδευετε με αυτον, αλλα δεν εχω την δυνατοτητα αλλα και την διαθεση να γραφω συνεχως κειμενα για καθετι που συμβαινει στο πολο, ουτε να κοντραρομαι με καποιους εδω περα, εστω και για πλακα, οπως φυσικα εχουμε καταλαβει οι περισσοτεροι οτι κανει ο σαρκ. Αν ποτε θελησει μπορει να αποκαλυφθει. Εγω τον γνωριζω, και μαλιστα βοηθησα να φτιαχτει το συγκεκριμενο ονομα, αλλα μεχρι εκει.

Εδω, σε αυτην την ενοτητα, μιλαμε για τους βετερανους και το ποσο εφικτο ειναι να δημιουργηθει μονιμο πρωταθλημα. Χθες, με τον Μπαμπη, ειπαμε καποια πραγματα πινοντας μπυρες. Αισιοδοξος εγω, λιγο απαισιοδοξος αυτος, τελικα μαλλον ενθουσιαστηκε με την ιδεα και θα βοηθησει οπως μου ειπε με ολες του τις δυναμεις, προκειμενου να πετυχει η κινηση και να μπορεσουμε ολοι εμεις που καποτε παιζαμε, να συνεχισουμε να βρισκομαστε μεσα στον χωρο που γουσταρουμε πολυ και αγαπαμε.
Μια εξαιρετικη ιδεα του Μπαμπη, ηταν να γινουν ολοι οι αγωνες σε μια πισινα, και ταυτοχρονα να γινονται 2 παιχνιδια. Ειναι μαλλον ευκολο γιατι το πλατος ας πουμε του Αγιου Κοσμα ειναι 25 μετρα, και μπορουν να στηθουν 2 τερεν. Ουτως η αλλως, εναν διαιτητη χρεαζομαστε και αυτος μπορει να σφυραει απο καθε πλευρα του καθε τερεν.
Καθε φορα που θα εχω νεωτερα θα σας ενημερωνω.
Μεχρι στιγμης παντως, εχουν δηλωσει συμμετοχη, η τελος παντων εχουν δειξει εξαιρετικο ενδιαφερον 8 ανδρικες και 5 γυναικειες ομαδες. Και δεν εχω ακομα επικοινωνησει με πολυ κοσμο.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Μαρ 20, 2008 7:05 pm

Στα βιντεοπαιχνίδια υπάρχει split screen, τώρα στα masters θα υπάρχει split pool ! Αυτό είναι μια καλή ιδέα για θέαμα. Αλλά με συνεχόμενους διπλούς αγώνες θα πρέπει να προσέξετε μην υπάρχει κορεσμός των θεατών.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό eva5 » Πέμ Μαρ 20, 2008 10:59 pm

Δημήτρη, ποιες ομάδες έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον;
The Magnificent Seven
eva5
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 27, 2007 4:12 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό doom » Παρ Μαρ 21, 2008 1:01 am

eva5 έγραψε:Δημήτρη, ποιες ομάδες έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον;


Βασικα ενδιαφερον εχουν εκδηλωσει ολοι. Το θεμα ειναι να δηλωσουν συμμετοχη. Θεωρω δεδομενο οτι θα εχουμε τουλαχιστον τους: Ολυμπιακο, Εθνικο, Παναθηναικο, Βουλιαγμενη, Γλυφαδα, Χιο, Ηλυσιακο, Πατρα. Περιμενω απαντησεις απο Θεσσαλονικη (θα τις εχω την επομενη εβδομαδα), και Πορτο Ραφτη, ενω δεν εχω ακομα επικοινωνησει με τις υπολοιπες ομαδες που πιθανον να διαθετουν βετερανους διατεθειμενους να γδυθουν. Υπομονη και ολα θα γινουν στην ωρα τους.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό babis » Παρ Μαρ 21, 2008 10:28 am

Αρχισε να γινεται ενδιαφερον φιλοι μου.
Αρχισε να μου μεταδιδεται η αισιοδοξια του doom.
Εχω αρχισει να ερχομαι σε επαφη με Ολυμπιακους, Εθνικους και Πατρινους.
Με την οργανωση της Γλυφαδας θα ασχοληθουμε σε λιγες μερες.
Σας υποσχομαι οτι στο πρωταθλημα θα δειτε θρυλους του αθληματος.
Ειναι βεβαιο οτι το πρωταθλημα θα γινει.
Για ο,τι νεοτερο υπαρχει θα σας ενημερωνω
Καλη δυναμη σε ολους
babis
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 9:18 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό doom » Παρ Μαρ 21, 2008 5:49 pm

Η Γλυφαδα οπως αναμενοταν απαντησε θετικα. Εννοω βεβαια καποιους παικτες της, με τους οποιους μιλησα και γουσταριζαν πολυ την φαση αυτη. Μου ειπαν μαλιστα οτι θα φερουν ολους τους μεγαλους παικτες της δεκαετιας του 80, τοτε που η Γλυφαδα επαιρνε τους τιτλους.
Επισης ο Αγιος Κοσμας ειναι πολυ πιθανη εδρα, ομως εχουν δειξει ενδιαφερον αλλα 3 κολυμβητηρια για την φιλοξενια των αγωνων.
Επικειται σημαντικο ραντεβου αυριο, το οποιο θα καθορισει σε πολυ μεγαλο ποσοστο την τυχη του συγκεκριμενου πρωταθληματος.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό babis » Παρ Μαρ 21, 2008 6:01 pm

οταν σε λιγες μερες σας ανακοινωσω τα ονοματα των παιχτων του Εθνικου και του Ολυμπιακου καθως και της Πατρας που ενθουσιαστηκαν και ειπαν ΝΑΙ ανεπιφυλακτα,δεν θα το πιστευετε.
Αν καταφερω να βρω και τις ωρες που ζητω για 3 φορες τη βδομαδα και Σαββατο σε πισινα με ζεστο νερακι οπου θα μπορουμε να κολυμπαμε ολοι, τοτε θα ειμαι περισσοτερο αισιοδοξος.
Πιστευω ακραδαντα οτι η βαση για να επαναληφθει αυτο το πρωταθλημα και να γινει μακροβιο, ειναι η κολυμβητικη εδρα.
Ο χωρος οπου θα ξερουμε ολοι οταν αν παμε συγκεκριμενες ωρες θα βρουμε αλλους δικους μας.
Αντε.Καλη μας επιτυχια
babis
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 06, 2008 9:18 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό defender » Παρ Μαρ 21, 2008 7:00 pm

ζεστό νεράκι και χώρο στον Αγιο Κοσμά είναι εντελώς χλωμό να βρείς πάντως :lol:
defender
 
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 12:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Σάβ Μαρ 22, 2008 1:23 am

babis έγραψε:οταν σε λιγες μερες σας ανακοινωσω τα ονοματα των παιχτων του Εθνικου και του Ολυμπιακου καθως και της Πατρας που ενθουσιαστηκαν και ειπαν ΝΑΙ ανεπιφυλακτα,δεν θα το πιστευετε.
Αν καταφερω να βρω και τις ωρες που ζητω για 3 φορες τη βδομαδα και Σαββατο σε πισινα με ζεστο νερακι οπου θα μπορουμε να κολυμπαμε ολοι, τοτε θα ειμαι περισσοτερο αισιοδοξος.
Πιστευω ακραδαντα οτι η βαση για να επαναληφθει αυτο το πρωταθλημα και να γινει μακροβιο, ειναι η κολυμβητικη εδρα.
Ο χωρος οπου θα ξερουμε ολοι οταν αν παμε συγκεκριμενες ωρες θα βρουμε αλλους δικους μας.
Αντε.Καλη μας επιτυχια


Το πιο ωραιο θα ηταν να αναβιωσει το κλιμα αυτων των αγωνων στο ΕΝΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ που ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ εκεινης της ΕΠΟΧΗΣ ΕΛΑΜΨΑΝ.

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΖΑΠΕΙΟΥ

Και ψαξτε και τον Κο Βασιλη να μας δινει τυροπιτες με ντοματα!!!

Το τελειο σεναριο.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Σάβ Μαρ 22, 2008 1:25 am

Α! και κατι αλλο αν μπορω να προτεινω και συμφωνειτε.

Διαιτητες να ερθουν ολοι οι παλιοι: Τσαντας, Παναγακος, Μαθιουδακης, Σουμελιδης κλπ κλπ

Τι λετε??? Γινεται???
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό noseman » Σάβ Μαρ 22, 2008 4:17 am

babis έγραψε:Δεν υπαρχουν ουτε θα υπαρξουν ποτε Εθνικες ομαδες masters επειδη δεν υπαρχει καμια "αρχη" που θα επιλεξει χοντρους ασπρομαλληδες γερους με πονους στις αρθρωσεις. ενταξει?


Πρώτον, αδυνάτισα...
Δεύτερον, τα μαλλιά μου (όσα έμειναν) τα ξυρίζω...
Για τις αρθρώσεις, θα συμφωνήσω
:P
-----
who am I?
Άβαταρ μέλους
noseman
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τετ Δεκ 20, 2006 4:36 pm

Δημοσίευσηαπό doom » Σάβ Μαρ 22, 2008 12:16 pm

Ωραια ειναι ολα αυτα, αλλα δεν πρεπει σε καμμια περιπτωση να το γελειοποιησουμε. Εδω γινεται προσπαθεια για να καθιερωθει σε ετησια βαση. Αν αρχισουμε να διαμορφωνουμε καταστασεις γελιου, και δεν δειξουμε και καποια σοβαροτητα, τοτε ολα θα πεσουν στον βροντο.
Το Ζαππειο ειναι καλο, αλλα πιο ευκολο θα ειναι ενα κολυμβητηριο της παραλιας, προκειμενου να συνδυαζει και λιγο διακοπες για αυτους που θα κατεβουν απο περιφερεια.
Οσον αφορα τους διαιτητες, και με δεδομενο οτι ολοι μας ανεξαιρετως ειχαμε κατα καιρους διαφορα μικρα η μεγαλα προβληματα με καποιους απο αυτους που εχουν οπως κι εμεις σταματησει, ισως (ευχομαι οχι), δοθει η δυνατοτητα σε καποιους να χαλασουν την γιορτη. Το σωστο ειναι να ειμαστε ολοι βετερανοι. Αλλα καλο ειναι να σκεφτουμε και καποιες παραμετρους σημαντικες.
Με δεδομενο οτι η ΚΟΕ δεν εχει το δικαιωμα η την υποχρεωση να διοργανωσει ενα τετοιο πρωταθλημα, αυτο θα πρεπει να γινει υπο την αιγιδα καποιου φορεα η συλλογου. Και μαλλον θα δημιουργηθει το συντομοτερο δυνατον μια τετοια αρχη. Να εισαστε ολοι στο ακουστικο σας, προκειμενου να φτιαξουμε το συντομοτερο δυνατον οτι χρειαζεται για να διοργανωσουμε αυτο το πρωταθλημα.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

MESOGEIOS

Δημοσίευσηαπό nemesis » Σάβ Μαρ 22, 2008 5:14 pm

O ΜΑΝΤΕΛΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΣΤΗΝ ΜΕΣΟΓΕΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ,ΕΧΕΙ ΕΔΡΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΥΣΣΟ Η ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΡΟΘΥΜΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!! :D :wink:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Κυρ Μαρ 23, 2008 12:23 pm

noseman έγραψε:
babis έγραψε:Δεν υπαρχουν ουτε θα υπαρξουν ποτε Εθνικες ομαδες masters επειδη δεν υπαρχει καμια "αρχη" που θα επιλεξει χοντρους ασπρομαλληδες γερους με πονους στις αρθρωσεις. ενταξει?


Πρώτον, αδυνάτισα...
Δεύτερον, τα μαλλιά μου (όσα έμειναν) τα ξυρίζω...
Για τις αρθρώσεις, θα συμφωνήσω
:P


Μυτανθρωπε,

ετοιμασου να κατεβουμε στο Πρωταθλημα!!!
Χοντρος ή αδυνατος, με μαλλια ή καραφλος δεν μας νοιαζει.

Σε περιμενουμε!!!!

ΥΓ Για τις αρθρωσεις, αστα καλυτερα... :lol: :lol: :) :wink:
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βετεράνοι και Υδατοσφαίριση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες