Πόλο στην Αγγλία

Ανοικτή συζήτηση για το άθλημα της υδατοσφαίρισης στην Ευρώπη και την Παγκόσμια κοινότητα.

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό JamG » Πέμ Ιούλ 31, 2008 1:28 pm

Παραδόξως μετά τις υποσχέσεις ότι δεν θα δεχτεί γκολ στην προπόνηση, πήρε τηλέφωνο να ενημερώσει πως κάτι ''έκτακτο'' προέκυψε και δεν θα μπορέσει να έρθει!!!

Τον περιμένουμε σήμερα όμως... Και υπόχομαι στο forum πλήρη αναφορά της απόδοσης του!
Άβαταρ μέλους
JamG
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 29, 2008 5:31 pm
Τοποθεσία: London

Δημοσίευσηαπό TooTall » Παρ Αύγ 01, 2008 10:43 am

JamG έγραψε:Που'σαι ρε Κωστή?!! Δεν τα είπαμε καθόλου, συγχαρητήρια για την καλή χρονιά με ΟΥΚ, άντε και καλή επιτυχία για του χρόνου

Ήμουνα Βόλο για καμιά 10αρια μέρες, έπαιξα και στη Γ'. Μίλησα με Τάσο - Ζαφείρη, λέμε να κατέβουμε με τους Poly του χρόνου το καλοκάιρι μια εβδομάδα για προπονήσεις - φιλικά. Σε θέλω εκεί!!

Καλημερες Σπυρο! Να εισαι καλα για τις ευχες, ελπιζω του χρονου να κανουμε ακομα ενα βηματακι μπροστα. Μπραβο και σε εσας για τον ΟΕΑ - ΝΑΒ, βγηκε η χρονια χωρις αγχος και μακαρι αυτο να ειναι η αρχη για καλυτερα πραγματα.

Αν ακομη ειμαι σε μια ευλογη κατασταση φυσικα και με μεγαλη χαρα να κανουμε ενα τουρνουα με τα παιδια το επομενο καλοκαιρι! Αλλωστε με την Α2 να τελειωνει τοσο νωρις απο τον Ιουλιο με πιανει ενα στερητικο :lol:
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό vaziliz » Παρ Αύγ 01, 2008 11:06 am

JamG έγραψε:Παραδόξως μετά τις υποσχέσεις ότι δεν θα δεχτεί γκολ στην προπόνηση, πήρε τηλέφωνο να ενημερώσει πως κάτι ''έκτακτο'' προέκυψε και δεν θα μπορέσει να έρθει!!!

Τον περιμένουμε σήμερα όμως... Και υπόχομαι στο forum πλήρη αναφορά της απόδοσης του!


φήμες αναφέρουν ότι ο Τανάσης πάλευε με ένα βαρέλι Γκίνες και δεν μπόρεσε να έρθει για προπόνηση...
Επίσης είχε θέμα με την αποτρίχωση (που θα τον κάνει αέρινο)

Ρε παιδιά εσείς που είστε στα Λονδίνα .... οι πισίνες που παίζετε τι λένε ?

Έπαιξα 3 χρόνια στο Hull α και β κατηγορία τοπικό, α περιφερειακό, Κύπελλο και δεν ξέρω γω τι άλλες διοργανώσεις .
( Έχω παίξει την ίδια μέρα 2 παιχνίδια με την ίδια ομάδα για 2 διαφορετικές διοργανώσεις !!! Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί)Οι πισίνες που παίζαμε με εξαίρεση το Sheffield που είναι SUPER ήταν 20άρες, ρηχές στο ένα σημείο με τέρμα του Χάντμπολ και βαθιές από την άλλη με τέρμα (σαν αυτά που είχε στο Παπαστράτειο 90s που τα στηρίζαμε στα πλακάκι)....

Εγώ γενικά θα σας δώσω μία άλλη συμβουλή για τα παιδιά που μαζεύετε....

1) επικοινωνήστε με unis από άλλες περιφέρειες εκτός Λονδίνου γιατί θα κάνετε πολύ καλά ταξιδάκια
2) Κάντε κοινούς αγώνες με Κολυμβητικές ομάδες πανεπιστημίων (για bonding !!!!!!!!!!!!!!! )
3) Αν έρθει κάποιος κάτω των 18 (δύσκολο) αλλά μπορεί και ..... και είναι καλός ...βοηθήστε τον για να τον σπρώξετε στην Εθνική Ομάδα...είναι εύκολο, και είναι κουλοί (έχω παίξει με τέτοιους κι έχει γέλιο)

Άσχετο
ΤΕΛΙΚΑ Ο ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΙΣΙΝΕΣ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ? Ο ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ ΔΕΝ ΠΑΤΑΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΑΤΑΕΙ ? ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ?

Λοιπόν το κόβω γιατί πάντα γράφω πολλά !!!!
Τανάση ....να προσέχεις εκεί στην Αγγλία γιατί τα αγοράκια έχουν "πέραση" ...κι εσύ είσαι τρελό αγόρι !!! ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Άβαταρ μέλους
vaziliz
 
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 2:23 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Αύγ 01, 2008 11:26 am

Ουουου, τρελό πλεονέκτημα θα έχει ο αμυντικός αν πατάει ... ρε συ Βαζίληζ, μήπωζ πάλευεζ εσύ με τη Γκίνεζ ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό vaziliz » Παρ Αύγ 01, 2008 11:30 am

vs έγραψε:Ουουου, τρελό πλεονέκτημα θα έχει ο αμυντικός αν πατάει ... ρε συ Βαζίληζ, μήπωζ πάλευεζ εσύ με τη Γκίνεζ ;


ρε συ vs ..... μου έχει τύχει να παίζω φουνταριστός .... ο αμυντικός να πατάει κανονικά και με τον νόμο γιατί η πισίνα ήταν στο 1,20 κι αν, και αν ο διαιτητής θεωρούσε ότι εγώ πατούσα έδινε αλλαγή.... όταν ο αμυντικός πατούσε και με έπιανε από το λαρύγγι δεν ήταν ποτέ τίποτα !!!!!!!! και ΠΑΝΤΑ ο αμυντικός ήταν κάποιος βετεράνος του Ράγκμπι !!! ΠΑΝΤΑ !!!
Άβαταρ μέλους
vaziliz
 
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 2:23 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό JamG » Παρ Αύγ 01, 2008 11:38 am

Τελικα η μαχη πρεπει να ηταν πολυ σκληρη, γιατι ουτε χθες εμφανιστηκε για προπονηση ο Θανασης! :lol:

Σε οτι αφορα τις πισινες, η κατασταση ειναι λιγακι ΤΡΑΓΙΚΗ... Εμεις ευτυχως προπονουμαστε σε μια 25αρα ολη βαθια, και σε μια 30αρα που εχει μονο τη μια ακρη ρηχη. Α! και τωρα το καλοκαιρι σε μια 70x25 βαθια. Το πρωταθλημα (τουλαχιστον οι 2 πρωτες κατηγοριες) παιζεται σε κανονικες πισινες, αλλα στα τοπικα ειναι οπως ειπε ο vasiliz, ρηχες πισινες με το ενα τερμα μεγαλο και τον τερματοφυλακα να παταει.

Ο κανονισμος λεει οτι κανενας πλην του τερματοφυλακα δεν επιτερπεται να παταει, αλλα απ'οτι εχω καταλαβει ισχυουν 2 πραγματα
1) Ο διαιτητης σφυριζει οτι να'ναι (το οποιο τις περισσοτερες φορες ειναι λαθος)
2) Αν εισαι ξενος, τοτε εχεις σιγουρα πατησει και ο διαιτητης θα δωσει αλλαγη. Οπως επισης εχεις σιγουρα κανει αποβολη, επιθετικο και εισαι και πολυ βρωμικος παικτης!! :lol:
Άβαταρ μέλους
JamG
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 29, 2008 5:31 pm
Τοποθεσία: London

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Αύγ 01, 2008 11:40 am

1,20 !!!!!!! Πού να φανταστώ τι εννοείς ; Νόμιζα ότι μιλάγαμε για 1.80 περίπου ...
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό vaziliz » Παρ Αύγ 01, 2008 11:55 am

JamG έγραψε:Τελικα η μαχη πρεπει να ηταν πολυ σκληρη, γιατι ουτε χθες εμφανιστηκε για προπονηση ο Θανασης! :lol:

Σε οτι αφορα τις πισινες, η κατασταση ειναι λιγακι ΤΡΑΓΙΚΗ... Εμεις ευτυχως προπονουμαστε σε μια 25αρα ολη βαθια, και σε μια 30αρα που εχει μονο τη μια ακρη ρηχη. Α! και τωρα το καλοκαιρι σε μια 70x25 βαθια. Το πρωταθλημα (τουλαχιστον οι 2 πρωτες κατηγοριες) παιζεται σε κανονικες πισινες, αλλα στα τοπικα ειναι οπως ειπε ο vasiliz, ρηχες πισινες με το ενα τερμα μεγαλο και τον τερματοφυλακα να παταει.

Ο κανονισμος λεει οτι κανενας πλην του τερματοφυλακα δεν επιτερπεται να παταει, αλλα απ'οτι εχω καταλαβει ισχυουν 2 πραγματα
1) Ο διαιτητης σφυριζει οτι να'ναι (το οποιο τις περισσοτερες φορες ειναι λαθος)
2) Αν εισαι ξενος, τοτε εχεις σιγουρα πατησει και ο διαιτητης θα δωσει αλλαγη. Οπως επισης εχεις σιγουρα κανει αποβολη, επιθετικο και εισαι και πολυ βρωμικος παικτης!! :lol:


Τι μου θύμισες τώρα .... την περίοδο που πήγα Αγγλία έπαιζα Α1 Ελλάδα ... και ήμουν σε καλή κατάσταση .... ειδικά για Αγγλία ... δεν το συζητάω !!! Από όπου κι αν σηκωνόμουνα για σουτ ήταν γκολ .... από τα 8 σουτ που έκανα στα 6 πάταγα - σύμφωνα με τον διαιτητή - δεν φαντάζεσαι ....πόσες φορές είχα βγει από την πισίνα και κυνηγούσα τον διαιτητή !!!! ΑΧΑΧΑΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Πάντως το καλύτερο παιχνίδι μου το έχω κάνει ως τερματοφύλακας !!!! 4 γκολ από τέρμα σε τέρμα γιατί παίζαμε εκτός έδρας και είχαμε κατέβει 8 άτομα και από την πρώτη περίοδο οι 5 είχαν βγει με 3 ποινές (!!!!!!).... τελικά είχαμε κερδίσει το παιχνίδι παίζοντας 3 με 7 !!!!! Μιλάμε για απίστευτα πράγματα !!! χε χε χε !!!

Επίσης αν είσαι ξένος και μιλάς στην γλώσσα σου είσαι Αποβολή γιατί σίγουρα βρίζεις !!!!!
Άβαταρ μέλους
vaziliz
 
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 2:23 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό vaziliz » Παρ Αύγ 01, 2008 1:36 pm

vs έγραψε:1,20 !!!!!!! Πού να φανταστώ τι εννοείς ; Νόμιζα ότι μιλάγαμε για 1.80 περίπου ...


ρε VS μιλάμε ότι και το 1,20 πολύ είναι !!!!
έΧω σκοράρει με ψαλιδάκι κανονικότατο (εκτός νερού με άλμα κτλ) σε τέρμα του Χάντμπολ ... δεν φαντάζεσαι τι εμπειρίες είναι αυτές !!! χε χε χε χε χε χε
Άβαταρ μέλους
vaziliz
 
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 2:23 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό JamG » Παρ Αύγ 01, 2008 1:44 pm

vaziliz έγραψε:Επίσης αν είσαι ξένος και μιλάς στην γλώσσα σου είσαι Αποβολή γιατί σίγουρα βρίζεις !!!!!


Χεχεχε Εχουμε μαζευτεί αρκετοί Έλληνες στους Poly που άνετα κατεβάζουμε Ελληνική 7αδα στο πρωτάθλημα... λες να μας αποβάλλουν όλους ταυτόχρονα?!! :lol:

Άσε που έχω πετύχει διαιτητή που ήξερε Ελληνικα (τουλάχιστον τις ''χρήσιμες'' λέξεις). Ολλανδός βέβαια, γιατί σιγά μην μάθαιναν οι Αγγλάρες ξένη γλώσσα
Άβαταρ μέλους
JamG
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 29, 2008 5:31 pm
Τοποθεσία: London

Δημοσίευσηαπό pzozef » Παρ Αύγ 01, 2008 1:51 pm

Οπως επαιζα και εγω τερματορος για ενα χρονο σε ολα τα εντος στο McDougal σε τερμα του χαντμπολ...για τα εκτος δεν το συζηταμε...τραγικα πραγματα. Μετα βεβαια καναμε εδρα το Manchester Aquatics Center που λογικα ειναι ακομα το καλυτερο κολυμβητηριο στην Αγγλια. (Οπου εχουν και εδρα οι Εθνικες ομαδες οσο γνωριζω)
Η σελίδα του Ν.Ο.Σύρου ----> www.nosyrou.gr !!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pzozef
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:59 pm
Τοποθεσία: Ermoupolis, Siros, GREECE

Δημοσίευσηαπό JamG » Παρ Αύγ 01, 2008 2:03 pm

Καλά θυμάσαι... Manchester, Sheffield και απ'ότι ακούγεται το νεο του Cardiff είναι μακράν τα καλύτερα κολυμβητήρια. Μέχρι να χτιστεί το Ολυμπιακό του Λονδίνου
sites.google.com/site/polywaterpolo/ - Αν ξέρετε κανέναν που έρχεται Λονδινο, στείλτέ τον μας
Άβαταρ μέλους
JamG
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 29, 2008 5:31 pm
Τοποθεσία: London

Δημοσίευσηαπό vaziliz » Παρ Αύγ 01, 2008 2:23 pm

Όταν παίζατε στο manchester aquatics ή στο Sheffield πως παίζατε ?
Εγώ πάντως μία φορά που έπαιξα στο Sheffield με την HULL CITY είδα τον τρόμο ζωγραφισμένο στα μάτια των συμπαικτών μου με το που φτάσαμε ... μόνο εγώ είπα επιτέλους ρε @$@%# θα παίξω πόλο .... Έκανα λάθος....
Το σύστημα μας :
Τέρματζής --> Τέρμα
Αμυντικός Φουνταριστού --> Μόνιμα στα 2 μέτρα της πλευράς μας (περίμενε τον αντίπαλο είτε κάναμε επίθεση είτε όχι
Δεξί Ντεμί --> Κάπου κοντά στην σέντρα για να παίρνει την μπάλα από το τέρμα
Δεξί Εξτρέμ --> Μόνιμα κοντά στα 5 μέτρα της αντίπαλης εστίας
Αριστερό Ντεμί --> Στα 8 μέτρα από την εστία του αντιπάλου
Αριστερό Εξτρέμ --> Μόνιμα στα 2 μέτρα του αντιπάλου
Εγω --> Κολύμπαγα πάνω κάτω, φούντα, με 2 αντιπάλους μονιμα, κολύμπαγα για την μπάλα, ΤΑ ΠΑΝΤΑ

Το σύστημά μας : πάσα από το τέρμα στο Ντεμί στα 8 μέτρα, προωθημένη πάσα στο εξτρέμ ...κι έψαχναν τον @$$@%ακα για να κάνει κάτι (κεφαλιά ) !!!!!

Και να σκεφτείτε ότι διαιτητής έπαιζε ένας που ήταν διεθνής .... με αγάπησε ιδιαίτερα....μου έδωσε αποβολή...στην επίθεση...μέχρι να γυρίσω στην άμυνα ...2η αποβολή επειδή δεν πήγα γρήγορα πίσω (έπρεπε λέει να κάνω sprint) και 3η αποβολή επειδή του είπα : "Sorry ? Are you serious?"

ΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Μετά το γνωστό σκηνικό ... να τον κυνηγάω....να μας χωρίζουν στα αποδητήρια γιατί ήρθε να μου εξηγήσει τον Διεθνή κανονισμό (!!!!!!) κτλ κτλ κτλ ...τότε ίσως να έμαθε μερικά Ελληνικά !!!!!
Άβαταρ μέλους
vaziliz
 
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 2:23 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό ale3is » Παρ Αύγ 01, 2008 2:49 pm

Αυτα ειναι!
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό JamG » Παρ Αύγ 01, 2008 3:33 pm

Ευτυχώς οι δικές μου εμπειρίες είναι καλύτερες... Το πρωτάθλημα της 1ης εθνικής θα έλεγα ότι είναι επιπέδου Α2 - Β Ελλάδας, οπότε κάτι γίνεται. Αν σκεφτείς βέβαια και ότι με 2-3 προπονήσεις την εβδομάδα Α2 στην Ελλάδα δεν παίζεις, καλά περνάμε. Και είμαστε και τα αστέρια στις ομάδες μας χαχαχαχα

Πέρα από την πλάκα, αν καταφέρεις να προσαρμοστείς στον τρόπο με τον οποίο σφυρίζουν οι διαιτητές, μπορεί να παίξεις καλά ματσάκια. Τι να κάνουμε, οτιδήποτε αρκεί να συνεχίζουμε να παίζουμε
sites.google.com/site/polywaterpolo/ - Αν ξέρετε κανέναν που έρχεται Λονδινο, στείλτέ τον μας
Άβαταρ μέλους
JamG
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 29, 2008 5:31 pm
Τοποθεσία: London

Δημοσίευσηαπό vaziliz » Παρ Αύγ 01, 2008 3:57 pm

JamG έγραψε:Ευτυχώς οι δικές μου εμπειρίες είναι καλύτερες... Το πρωτάθλημα της 1ης εθνικής θα έλεγα ότι είναι επιπέδου Α2 - Β Ελλάδας, οπότε κάτι γίνεται. Αν σκεφτείς βέβαια και ότι με 2-3 προπονήσεις την εβδομάδα Α2 στην Ελλάδα δεν παίζεις, καλά περνάμε. Και είμαστε και τα αστέρια στις ομάδες μας χαχαχαχα

Πέρα από την πλάκα, αν καταφέρεις να προσαρμοστείς στον τρόπο με τον οποίο σφυρίζουν οι διαιτητές, μπορεί να παίξεις καλά ματσάκια. Τι να κάνουμε, οτιδήποτε αρκεί να συνεχίζουμε να παίζουμε


3 Προπονήσεις ? αααα εσείς κάνετε Πρωταθλητισμό !!!!! εμείς κάναμε και καλά 2 προπονήσεις την εβδομάδα και η μία ήταν πάντα αγώνας !!!!

Χεχεχεχε !!! Όσον αφορά στο επίπεδο ...δεν το συζητάω .... με είχαν ρωτήσει αν μπορούσα να βγάλω πλαστό διαβατήριο - επειδή ήμουν από την Ελλάδα - (γιατί άραγε) για να βάλω ημερομηνία γέννησης έτσι ώστε να είμαι 17 και να πάω στην Εθνική !!!!!!!! Μιλάμε για σούργελα !!!!

Στην ομάδα μου το γυριστώ από τον φουνταριστό εγώ τους το έδειξα ήξεραν πως το κάνεις !!!!!!!

Για να μην σου πω ότι έψαχνα τρόπο να φοράω αυτά τα περίεργα πλαστικά παπούτσια που φοράνε οι παπούδες στη θάλασσα για να πατάω κάτω και να μην γλιστράω !!!!!!!!!!

Επίσης είχα συμπαίκτη με τον οποίο είχα την εξής συζήτηση :

- Jack how long do you play ?
- More than 35 years !!!!
- WOW ... how old are you ?
- 75 Billy ..... at my 40ies i quit Rugby as i couldn't run anymore !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAAXAAXAXAXAXAXAXAXAXAXA και να σκεφτείς ότι εγώ τότε ήμου 22 περίπου !!!!
Άβαταρ μέλους
vaziliz
 
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 2:23 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Αύγ 01, 2008 4:27 pm

vaziliz έγραψε:Το σύστημα μας :
Τέρματζής --> Τέρμα
Αμυντικός Φουνταριστού --> Μόνιμα στα 2 μέτρα της πλευράς μας (περίμενε τον αντίπαλο είτε κάναμε επίθεση είτε όχι
Δεξί Ντεμί --> Κάπου κοντά στην σέντρα για να παίρνει την μπάλα από το τέρμα
Δεξί Εξτρέμ --> Μόνιμα κοντά στα 5 μέτρα της αντίπαλης εστίας
Αριστερό Ντεμί --> Στα 8 μέτρα από την εστία του αντιπάλου
Αριστερό Εξτρέμ --> Μόνιμα στα 2 μέτρα του αντιπάλου
Εγω --> Κολύμπαγα πάνω κάτω, φούντα, με 2 αντιπάλους μονιμα, κολύμπαγα για την μπάλα, ΤΑ ΠΑΝΤΑ

Το σύστημά μας : πάσα από το τέρμα στο Ντεμί στα 8 μέτρα, προωθημένη πάσα στο εξτρέμ ...κι έψαχναν τον @$$@%ακα για να κάνει κάτι (κεφαλιά ) !!!!!

Τελικά είμαι πολλά χρόνια μπροστά από την εποχή μου. Το έγραψα και την προηγούμενη εβδομάδα και ο Λάμπρος (ο κοντόφθαλμος, ο αναχρονιστικός :lol: ) το περιφρόνησε :
- Λοιπόν, παιδιά, το πόλο είναι άθλημα απλό. Είναι άθλημα για αυτούς που έχουν καρδιά και ευστροφία. Θέλω το μυαλό σας να δουλεύει στο φουλ, απόψε ... να αντιλαμβάνεται τι γίνεται, να κατεβάζει ιδέες ... να αιφνιδιάζει τον αντίπαλο. Έχουμε δουλέψει τόσο πολύ στην τακτική, που δε σας λείπει τίποτα ... αρκεί να έχετε καθαρό μυαλό και να παίζετε απλά. Πάμε, λοιπόν : ο τερματοφύλακας δίνει την μπάλα στο δεξί μπακ, το δεξί μπακ δίνει την μπάλα στο δεξί χαφ ... αυτός τη δίνει στο δεξί εξτρέμ και αυτός κάνει σέντρα στα δύο μέτρα
- ... κι εκεί, κόουτς, τι θα γίνει ;
- Της ^%*(#@ . Άντε, πάμε ένα "ζντο" !
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό vaziliz » Παρ Αύγ 01, 2008 4:34 pm

vs έγραψε:
vaziliz έγραψε:Το σύστημα μας :
Τέρματζής --> Τέρμα
Αμυντικός Φουνταριστού --> Μόνιμα στα 2 μέτρα της πλευράς μας (περίμενε τον αντίπαλο είτε κάναμε επίθεση είτε όχι
Δεξί Ντεμί --> Κάπου κοντά στην σέντρα για να παίρνει την μπάλα από το τέρμα
Δεξί Εξτρέμ --> Μόνιμα κοντά στα 5 μέτρα της αντίπαλης εστίας
Αριστερό Ντεμί --> Στα 8 μέτρα από την εστία του αντιπάλου
Αριστερό Εξτρέμ --> Μόνιμα στα 2 μέτρα του αντιπάλου
Εγω --> Κολύμπαγα πάνω κάτω, φούντα, με 2 αντιπάλους μονιμα, κολύμπαγα για την μπάλα, ΤΑ ΠΑΝΤΑ

Το σύστημά μας : πάσα από το τέρμα στο Ντεμί στα 8 μέτρα, προωθημένη πάσα στο εξτρέμ ...κι έψαχναν τον @$$@%ακα για να κάνει κάτι (κεφαλιά ) !!!!!

Τελικά είμαι πολλά χρόνια μπροστά από την εποχή μου. Το έγραψα και την προηγούμενη εβδομάδα και ο Λάμπρος (ο κοντόφθαλμος, ο αναχρονιστικός :lol: ) το περιφρόνησε :
- Λοιπόν, παιδιά, το πόλο είναι άθλημα απλό. Είναι άθλημα για αυτούς που έχουν καρδιά και ευστροφία. Θέλω το μυαλό σας να δουλεύει στο φουλ, απόψε ... να αντιλαμβάνεται τι γίνεται, να κατεβάζει ιδέες ... να αιφνιδιάζει τον αντίπαλο. Έχουμε δουλέψει τόσο πολύ στην τακτική, που δε σας λείπει τίποτα ... αρκεί να έχετε καθαρό μυαλό και να παίζετε απλά. Πάμε, λοιπόν : ο τερματοφύλακας δίνει την μπάλα στο δεξί μπακ, το δεξί μπακ δίνει την μπάλα στο δεξί χαφ ... αυτός τη δίνει στο δεξί εξτρέμ και αυτός κάνει σέντρα στα δύο μέτρα
- ... κι εκεί, κόουτς, τι θα γίνει ;
- Της ^%*(#@ . Άντε, πάμε ένα "ζντο" !


Στο δικό μου σύστημα οι παίκτες εκτός από τον ένα ΔΕΝ ΚΟΛΥΜΠΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ !!!!! είναι 100% στατικοί !!!! Κολυμπάνε μόνο για την λήξη της περιόδου κι αυτό όλοι προς το κοντινότερο πλακάκι έτσι ώστε να πιάνουμε όοοοολοι την μεριά του αγωνιστικού χώρου και να μας ακούει όλο το κολυμβητήριο !!!!!!!
Άβαταρ μέλους
vaziliz
 
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 16, 2005 2:23 pm
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό JamG » Τρί Αύγ 19, 2008 6:06 pm

JamG έγραψε:Παραδόξως μετά τις υποσχέσεις ότι δεν θα δεχτεί γκολ στην προπόνηση, πήρε τηλέφωνο να ενημερώσει πως κάτι ''έκτακτο'' προέκυψε και δεν θα μπορέσει να έρθει!!!

Τον περιμένουμε σήμερα όμως... Και υπόχομαι στο forum πλήρη αναφορά της απόδοσης του!


Ο noseman έκανε την εμπανεμφάνιση του στις πισίνες του Λονδίνου! Και όπως υποσχέθηκα, έχουμε και λέμε... Παρουσιάστηκε με περιποιημένο μούσι, φοβερό και μέσα στη μόδα μπλέ ελεκτρίκ μαγιουδάκι (το οποίο για να είμαι ειλικρινής δανείστηκε από εμένα) και έπεσε σε μια γωνιά της πισίνας. Μετά από σύντομο ζέσταμα, έκανε ατομική προπόνηση για περίπου 40-45 λεπτά και στη συνέχεια - αφού έκανε τις απαραίτητες διατάσεις - πήρε τη θέση του στο τέρμα... Για την απόδοση του εκεί θα αφήσω τον ίδιο να μιλήσει!

Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι έκανε λόγο για στοιχήματα από την επόμενη προπόνηση...
sites.google.com/site/polywaterpolo/ - Αν ξέρετε κανέναν που έρχεται Λονδινο, στείλτέ τον μας
Άβαταρ μέλους
JamG
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 29, 2008 5:31 pm
Τοποθεσία: London

Δημοσίευσηαπό naruto » Τετ Αύγ 20, 2008 12:02 am

Φιλικη συμβουλη..Οσο ειναι ξεκουραστος μη σουταρετε χωρις προσποιηση...
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διεθνής Υδατοσφαίριση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες

cron