ΠΟΙΑ ΘΕΣΗ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΙ ΕΘΝΙΚΕΣ ΜΑΣ ΟΜΑΔΕΣ

Ανοικτή συζήτηση για το άθλημα της υδατοσφαίρισης στην Ευρώπη και την Παγκόσμια κοινότητα.

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό vs » Σάβ Αύγ 09, 2008 5:14 pm

Ειλικρινά από όλο αυτό το συμβάν, εσένα η κακία μου σου έμεινε ;
Μήπως να πάω να εξομολογηθώ κιόλας ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Σάβ Αύγ 09, 2008 7:43 pm

Ο συγκεκριμένος χώρος βρομάει ,και όπως λένε :Το ψάρι από το κεφάλι βρομάει!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό poloman » Κυρ Αύγ 10, 2008 12:59 am

πολυ καλα θυμαται ο vs.αλλα σ αυτη τη χωρα ξεχναμε ευκολα.τελος παντων ευχομαι τα καλυτερα και στις δυο ομαδες,στους κολυμβητες μας ,καταδυτες και στις κοπελες της συγχρονισμενης.για τους αντρες βλεπω 6-8 και τις γυναικες 6-7.
poloman
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Ιουν 10, 2008 12:21 pm

Δημοσίευσηαπό w.p.4 » Κυρ Αύγ 10, 2008 12:29 pm

Αντρες εβδομοι. γυναικες εκτες.
w.p.4
 
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2008 8:23 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Κυρ Αύγ 10, 2008 9:14 pm

αντρεσ 4 γυναικεσ 5!! :lol: μην βαρατε :shock:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Κυρ Αύγ 10, 2008 11:57 pm

Βλέπω ότι το μήνυμά σου γράφτηκε πολύ μετά την ήττα των ανδρών από Αυστραλία. Οπότε επίτρεψέ μου να σε ρωτήσω κάτι προσωπικό ... και ελπίζω να μη με περάσεις για αδιάκριτο : έχεις πιει ; :lol:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό noseman » Κυρ Αύγ 10, 2008 11:59 pm

μακάρι να βγω ψεύτης, αλλά δεν τα βλέπω καθόλου καλά τα πράγματα με τις εθνικές ομάδες πόλο.

Για να δούμε...

Αυτό που έχει ενδιαφέρον, είναι οτι σε αυτή την Ολυμπιάδα θα φανεί η δουλειά του Κούλη.
Στην Αθήνα το 2004, βγήκε η δουλειά του Φώντα.

Τέλος πάντων, έχει πλάκα τι μαθαίνει κανείς χιλιάδες χιλιόμετρα μακρυά από την Ελλάδα, από ανθρώπους που συναντάει τυχαία, οι οποίοι, κατά τύχη, μίλησαν με παίκτριες της εθνικής ομάδας πόλο μετά την ολυμπιάδα της Αθήνας.
Θα το σκεφτώ μήπως βγάλω λίγη βρώμα... μετά το καλοκαίρι όμως...
8)
-----
who am I?
Άβαταρ μέλους
noseman
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τετ Δεκ 20, 2006 4:36 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Δευτ Αύγ 11, 2008 1:08 pm

noseman έγραψε:μακάρι να βγω ψεύτης, αλλά δεν τα βλέπω καθόλου καλά τα πράγματα με τις εθνικές ομάδες πόλο.

Για να δούμε...

Αυτό που έχει ενδιαφέρον, είναι οτι σε αυτή την Ολυμπιάδα θα φανεί η δουλειά του Κούλη.
Στην Αθήνα το 2004, βγήκε η δουλειά του Φώντα.

Τέλος πάντων, έχει πλάκα τι μαθαίνει κανείς χιλιάδες χιλιόμετρα μακρυά από την Ελλάδα, από ανθρώπους που συναντάει τυχαία, οι οποίοι, κατά τύχη, μίλησαν με παίκτριες της εθνικής ομάδας πόλο μετά την ολυμπιάδα της Αθήνας.
Θα το σκεφτώ μήπως βγάλω λίγη βρώμα... μετά το καλοκαίρι όμως...
8)


ΑΚΡΙΒΩΣ!
Τωρα φενετε η δουλεια του Κουλη γιατι πριν τα βρηκε Ε-Τ-Ο-Ι-Μ-Α!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Δευτ Αύγ 11, 2008 1:10 pm

vs έγραψε:Βλέπω ότι το μήνυμά σου γράφτηκε πολύ μετά την ήττα των ανδρών από Αυστραλία. Οπότε επίτρεψέ μου να σε ρωτήσω κάτι προσωπικό ... και ελπίζω να μη με περάσεις για αδιάκριτο : έχεις πιει ; :lol:


Εχεισ δικιο μπορει να φταιει και η τσικουδια.......χικ!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό kalex12 » Δευτ Αύγ 11, 2008 1:13 pm

vs έγραψε:Συνέβη μια ιστορία σχετικά με τα πριμ του 2004. Αντίθετα με την παγιωμένη τακτική των εθνικών ομάδων (παγκοσμίως, σε όλα τα αθλήματα) να μοιράζουν το πριμ επιτυχιών εξίσου, μερικές παίκτριες θεώρησαν ότι πρέπει να κοπούν χρήματα από συμπαίκτριές τους και να δοθούν στις ίδιες. Τάχα μου επειδή "δεν έπαιξαν όλες το ίδιο".

Σίγουρα άλλες είχαν μεγαλύτερο χρόνο συμμετοχής, άλλες λιγότερο. Αλλά αυτό είναι λογικό και συμβαίνει παντού και πάντα. Μερικές ξετσίπωτες (από τις παλιότερες, εννοείται) θεώρησαν καλό να επισκεφθούν υπουργεία και λοιπές συναφείς αρμόδιες υπηρεσίες για να πουν ότι αυτές πρέπει να πάρουν περισσότερα χρήματα και κάποιες συμπαίκτριές τους λιγότερα. Ονομαστικά μάλιστα.

Ο τύπος έγραψε για "αντιπροσωπεία παικτριών της εθνικής ομάδας" κλπ. και (πλην του Στράτου Σεφτελή) κανείς δε θυμήθηκε να σχολιάσει ούτε το πρωτοφανές του θέματος ούτε ότι η επίσημη είσήγηση της ΚΟΕ δεν είχε σχέση με το πόσο έπαιξε η καθεμία αλλά με άλλα κριτήρια, που επισήμως ήταν "άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε". Κοινώς, βασικές παίκτριες ήταν στην κατηγορία για χαμηλό πριμ και αναπληρωματικές θα έπαιρναν υψηλό πριμ. Και μιλάμε για το συνηθισμένο πριμ της Πολιτείας, μη φανταστείτε ότι θα το εδινε από μόνη της η ΚΟΕ.

Ο νοών νοείτω. Όποιος ξέρει τι απέγινε με το θέμα αυτό ας το γράψει. Και αν τα λέω λάθος, ας με διορθώσει. Εγώ πάντως ντράπηκα να το θίξω σε όσες γνωρίζω.


Σχετικά με το θέμα που αναφέρεις το γνωρίζω πολύ καλά μιας και το έζησα από πολύ κοντά.
Καταρχήν ο χαρακτηρισμός ξετσίπωτες είναι απαράδεκτος.
Οι γυναίκες βάση των πριμ που παίρνουν στην εθνική ομάδα εδώ και πολλά χρόνια είναι χωρισμένες σε 3 κατηγορίες. Το 2004 το θέμα κατηγοριών δεν το ξεκίνησαν οι κοπέλες αν το ξέρεις καλά, αλλά κάποιοι μακάκες άνθρωποι της ΚΟΕ και κάποιοι ακόμα που βρίσκονται αυτή την στιγμή στην ομάδα και δεν θέλω ακόμα να αναφέρω. Έχοντας λοιπόν την αφορμή και με την σύμφωνη γνώμη σχεδόν όλης της ομάδας η αντιπροσωπεία που αναφέρεις πήγε να ζητήσει από την ΚΟΕ το πριμ να μοιραστεί σε δύο κατηγορίες κι όχι σε 3 όπως κάποιοι παράγοντες είχαν ξεστομίσει μετά τους αγώνες (όπως γινόταν μέχρι τότε). Επίσης στα αιτήματά τους ήταν να κοπούν λεφτά από όλες για να βγει κάποιο πριμ για τον βοηθό Μορφέση και την φυσιοθεραπεύτρια που δεν προβλεπόταν. Αυτό φανερώνει πολλά πράγματα νομίζω.
Το λάθος που έκαναν είναι ότι το ραντεβού κλείστηκε χωρίς να ενημερωθούν όλες οι παίκτριες και εκεί άρχισαν τα πανηγύρια. Ενώ μέχρι τότε με την σύμφωνη γνώμη όλων των αθλητριών είχαν σαν υπεύθυνη για ραντεβού, χορηγους εκπομπές κλπ την αρχηγό Βουλα Κοζομπόλη, μόλις κλείστηκε το ραντεβού τσίνησαν και θεώρησαν ότι ήταν άδικο να μην μοιραστει το πριμ σε όλες εξίσου. Πρέπει να σημειώσω ότι αντίθετες σε αυτό ήταν κυρίως 3 παίκτριες ενώ οι υπόλοιπες είχαν συμφωνήσει κανονικά σε όλα.
Σχετικά με το μοίρασμα του πριμ δεν ισχυει παγκοσμίως το ίδιο. Πολλές χώρες έχουν θεσπίσει πλέον την νομοθεσία με βάση τον χρόνο συμμετοχης (Ολλανδία, Ρωσία).
Το λάθος ξεκινάει από την πολιτεία μιας και το πριμ του αργυρού μεταλλιού στο ομαδικό δεν μπορεί να είναι το ίδιο με αυτό του ατομικού. Αποτέλεσμα ήταν το πριμ να μοιραστεί σε 15 κομμάτια και τελικά να πάρουν ελάχιστα από ότι τελικά πήρε κάποιος σε ατομικό άθλημα. Το ίδιο έγινε με όλα τα πριμ (ΕΛΤΑ, ΚΛΠ.)
Τώρα ο καθένας μπορεί να έχει την γνώμη του για το μοίρασμα του πριμ. Δεν μπορώ να δικαιολογήσω ούτε τις μεν ούτε τις δε.
Αυτό που έχω να δηλώσω πάντως για το ήθος κάποιων από τις παλαιότερες που αναφέρεις, επείδή στην νομόθεσία προβλέπεται για να πάρεις το πριμ να έχεις παίξει σε συγκεκριμένο αριθμό παιχνιδιών, υπήρχαν καποιες που δεν είχαν βραχει καθόλου ή ελάχιστα, αναφέρω χαρακτηριστικά την Μυλωνάκη αν και υπάρχουν κι άλλες, που αυτές οι παλαιότερες οι ξετσίπωτες που αναφέρεις έρχονταν στην γραμματεία όπου και δούλευα τότε και ζητούσαν να τις δηλώσουμε ότι συμμετείχαν γιατι σε περίπτωση πριμ να έχουν το δικαίωμα να πάρουν κάτι κι αυτές . Αλλά μάλλον αυτές οι παίκτριες το ευχαριστώ δεν το γνωρίζουν παρά μόνο να κατηγορούν.
Αλλωστε αυτό μας διακρίνει και σαν λαός. Αυτά είχα να δηλώσω περί του θέματος.
kalex12
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 12, 2005 5:19 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό doom » Δευτ Αύγ 11, 2008 3:22 pm

Το πριμ στα ομαδικα αθληματα δεν ειναι το ιδιο με τα ατομικα, ουτε ομως διαιρειται με το 15 του ατομιου αθληματος.
Οι παικτες παιρνουν το 60% του ποσου που μοιραζεται στο ατομικο.
doom
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Αύγ 11, 2008 3:43 pm

Καταρχήν υπάρχουν πράγματα (λεπτομέρειες αλλά σημαντικές) που τα μαθαίνω από σένα. Το παραδέχομαι.

Κατά δεύτερον δε χαρακτήρισα όλες τις παλιές ξετσίπωτες. Υπήρχαν π.χ. παλιές που δε συμμετείχαν στις "αντιπροσωπείες". Κάποιες συγκεκριμενες είναι αυτές που χαρακτήρισα έτσι αλλά καταλαβαίνεις ότι και να με προκαλέσεις δε θα μπορέσω να αναφερθώ ονομαστικά.

Αφενός διότι σε κάτι τόσο βαρύ θα έπρεπε "να είναι μπροστά" αφετέρου διότι θα έπρεπε να το κάνω επώνυμα, όχι πίσω από nickname. Απλά θεωρώ καλό να σου πω ότι ο χαρακτηρισμός μου κολλάει και για άλλα που έχουν γίνει και ελπίζω να με καταλαβαίνεις, παρότι ξέρω ότι δε συμφωνείς.

Σχετικά με τη Μυλωνάκη και για να μην τυχόν δημιουργούνται λάθος σκέψεις, σε συνδυασμό με το ότι (παρότι τραυματισμένη) τη θεωρώ καλύτερη από Τσουρή-Ελληνάκη : νομίζω ότι έπαιξε μόνο σε ένα ματς, άντε να είχε και ολιγόλεπτη συμμετοχή σε κάποιο άλλο.

Άρα ήταν από αυτές που επαιξαν ελάχιστα και μπήκαν (αρχικά τουλάχιστον) στην πρώτη κατηγορία. Να μην πω ότι μπορεί να ευνοήθηκε και περισσότερο απ'όλες. Καθότι τότε ήταν μόνο 20-21 αντιλαμβάνεσαι ότι δεν υπήρχε περίπτωση να έχει προλάβει "να προάγει το άθλημα" και όλες τις υπόλοιπες τρίχες κατσαρές που έλεγε η ανακοίνωση της ομοσπονδίας.
Η Ανθή, λοιπόν, μπορεί να αδικήθηκε (ταπεινή μου γνώμη) σε άλλα, όμως σε αυτό είχε καραευνοηθεί.

Πέρα από τη Μυλωνάκη, θέλω να σου πω ότι δεν είμαι δικηγόρος κάποιας και εδώ απλώς εκφράζω την προσωπική μου άποψη, πάντα με βάση όσα ξέρω. Τουλάχιστον με βάση αυτά που θεωρώ έγκυρα. Το ότι γνωρίζω κάποιες κλπ., καταλαβαίνεις ότι είναι λογικό. Δεν εκτιμώ όλες όσες γνωρίζω ούτε αντιπαθώ τις υπόλοιπες που δε γνωρίζω.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Αύγ 11, 2008 3:50 pm

Και τέλος, οι τριες κατηγορίες που έχουν θεσπιστεί για τα πριμ κλπ. : αυτές οι κατηγορίες που χαρακτηρίζουν τα πριμ των εθνικών ομάδων, σε ποια πριμ αναφέρονται, σε αυτά που δίνει η ΚΟΕ ή σε αυτά που δίνει η Πολιτεία ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό kalex12 » Δευτ Αύγ 11, 2008 3:57 pm

doom έγραψε:Το πριμ στα ομαδικα αθληματα δεν ειναι το ιδιο με τα ατομικα, ουτε ομως διαιρειται με το 15 του ατομιου αθληματος.
Οι παικτες παιρνουν το 60% του ποσου που μοιραζεται στο ατομικο.


Συγνώμη για το λάθος μου, όντως το πριμ της πολιτείας δεν μοιράστηκε σε 15, σε αντίθεση με τα υπόλοιπα πριμ.
Και πάλι όμως δεν νομίζω ότι πήραν το 60%.
Θα δω τον τραπεζικο λογαριασμό και θα σας πω....!!!
kalex12
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 12, 2005 5:19 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό kalex12 » Δευτ Αύγ 11, 2008 4:01 pm

vs έγραψε:Και τέλος, οι τριες κατηγορίες που έχουν θεσπιστεί για τα πριμ κλπ. : αυτές οι κατηγορίες που χαρακτηρίζουν τα πριμ των εθνικών ομάδων, σε ποια πριμ αναφέρονται, σε αυτά που δίνει η ΚΟΕ ή σε αυτά που δίνει η Πολιτεία ;


Σε αυτά που δίνει η ΚΟΕ και όχι η πολιτεία όπως και τελικά ίσχυσε.
Για μεταφορά των κατηγοριών και στο πριμ της πολιτείας άρχικά έκαναν κάποιοι παράγοντες της ομοσπονδίας με κάποιους παράγοντες της ομάδας, και όχι οι αθλήτριες. Στην συνέχεια φούσκωσαν και τα μυαλά των αθλητριών.
kalex12
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 12, 2005 5:19 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό kalex12 » Δευτ Αύγ 11, 2008 4:09 pm

vs έγραψε:
θέλω να σου πω ότι δεν είμαι δικηγόρος κάποιας και εδώ απλώς εκφράζω την προσωπική μου άποψη, πάντα με βάση όσα ξέρω. Τουλάχιστον με βάση αυτά που θεωρώ έγκυρα. Το ότι γνωρίζω κάποιες κλπ., καταλαβαίνεις ότι είναι λογικό. Δεν εκτιμώ όλες όσες γνωρίζω ούτε αντιπαθώ τις υπόλοιπες που δε γνωρίζω.


Καταλαβαίνεις ότι δεν έχω να χωρίσω κάτι μαζί σου. Απλά τυχαίνει να είμαι μέσα σε οικογένεια παίκτριας της ομάδας και γνωρίζω αρκετά πράγματα.
Μπορεί να είμαι λάθος και σε πολλά γιατί έχω μια μόνο άποψη και όχι συνολική. Αλλωστε αυτός είναι και ο σκοπός κάθε forum, η ανταλλαγή απόψεων με σκοπό κάπου στην μέση να βρεθεί η αλήθεια.
Και ειλικρινά συγνώμη αν ήμουν λίγο επιθετικός, δεν ήταν σκοπός μου.
Αλλά ο ΄χαρακτηρισμός ξετσίπωτες με ξεσήκωσε λίγο μιας μέσα σε αυτές μπορεί να περιλαμβάνεται και η αδερφή μου.
kalex12
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 12, 2005 5:19 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Αύγ 11, 2008 4:15 pm

Βασικά φαντάστηκα ότι είσαι άλλο πρόσωπο αλλά δεν είναι αυτό που έχει σημασία. Σέβομαι αυτά που λες (και θα προσπαθήσω να τα διασταυρώσω στην πρώτη ευκαιρία) και άλλωστε και εγώ μπαίνω στο φόρουμ για να περνάω καλά αλλά και για να ενημερώνομαι για το χώρο του πόλο. Όχι για να θίγω υπολήψεις, οπότε αν η αδερφή σου δεν είναι η τάδε και η τάδε και η τάδε, συγχώρα με :shock:
... πλάκα κάνω :lol: , ελπίζω να με καταλαβαίνεις και να με συγχωρείς για την αναστάτωση.

Και γνωρίζω ότι μπορεί κάπου να κάνω λάθος, δεν τα ξέρω όλα, άλλο που ευχαριστιέμαι να συμμετέχω στα περισσότερα.

Κάτι άλλο : η Βούλα ήταν αρχηγός το 2004 ή η Δ.Ασιλιάν ; Για κάποιο λόγο θυμάμαι την Ασιλιάν.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό kalex12 » Δευτ Αύγ 11, 2008 4:20 pm

στα χαρτιά η Ασιλιάν όπως καλά θυμάσαι.
στην ομάδα η Βούλα
Καταλαβαινεις .....γυναίκες
kalex12
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 12, 2005 5:19 pm
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Αύγ 12, 2008 1:11 am

Εστω και ετεροχρονισμενα και αφου εχουμε κανει ηδη απο μια ηττα σε ισαριθμους αγωνες σε Ανδρες και γυναικες, να δωσω και εγω τα προγνωστικα μου:

Οι μεν Ανδρες περα απο την ηττα εκτος "προγραμματος" απο τους Αυστραλους, εχασαν και με διαφορα 4 τερματων. Αυτο δυσκολευει πολυ την προσπαθεια μας για εισοδο στα προημιτελικα, καθως δεν μας αρκουν οι ισοβαθμιες, αφου στα τερματα θα ειμαστε μειον...
Πρεπει να περιμενουμε και τα υπολοιπα αποτελεσματα. Παντως 3 βαθμοι στα παιχνιδια με Ουγγρους και Μαυροβουνιους(σεναριο...τρελο αν σκεφτουμε πως δεν ειμαστε και στην καλυτερη κατασταση μας και ιδιαιτερα ψυχολογικη) ειμαστε ξανα μεσα στους στοχους μας.

Με τα μεχρι τωρα αποτελεσματα, μαλλον ειμαστε εκτος 8αδας... :evil: :x :shock:

Για τις γυναικες ισχυουν πανω κατω οτι και στους ανδρες, μονο που αυτες ειναι πιο απροβλεπτες. Και δεν μιλαω μονο για τις Ελληνιδες. Ολες μπορουν να κερδισουν ολες και αυτο γιατι η ψυχολογια των γυναικων, ειδικα στα ομαδικα αθληματα ειναι αντικειμενο προς...ανακαλυψη!!! :lol: :shock: :wink:

Με τα μεχρι τωρα αποτελεσματα, μαλλον ειμαστε μαλλον 7-8οι
ΥΓ kalex12 και vs καλο ειναι να μεταφερετε αυτη την συζητηση στο τοπικ των γυναικων.
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Τρί Αύγ 12, 2008 10:28 am

ΝΑΥΑΓΙΟ...

Κατώτερη των προσδοκιών εμφανίστηκε σε δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι της η Εθνική υδατοσφαίρισης των ανδρών. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα γνώρισε την ήττα με 17-6, από την πανίσχυρη Ουγγαρία, στο πλαίσιο του πρώτου ομίλου. Πλέον, το έργο της ελληνικής ομάδας γίνεται αρκετα δύσκολο αναφορικά με την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Τα οκτάλεπτα: 2-7, 2-2, 1-4, 1-4

Πολύ κακό ήταν το ξεκίνημα της Εθνικής ομάδας. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα ήταν ευάλωτο στην άμυνα, δεχόμενο εύκολα γκολ και την ίδια ώρα δεν μπορούσε να φτάσει με αξιώσεις στο τέρμα της Ουγγαρίας. Οι διεθνείς μετά τη μείωση του σκορ σε 2-1 με τον Βλοντάκη, είδε τους Ούγγρους να ξεφεύγουν με διαφορά έξι τερμάτων 7-1. Η ελληνική ομάδα ήταν πολύ κακή επιθετικά, και ενδεικτικό είναι ότι στο 4-1, βρέθηκε με δύο παίκτες παραπάνω, όμως δεν κατάφερε να σημειώσει γκολ. Ίδιο το σκηνικό και στο δεύτερο οκτάλεπτο με την Εθνική να μην μπορεί να πλησιάσει στο σκορ και την Ουγγαρία να διατηρεί ένα προβάδισμα πέντε τερμάτων (9-4).

Η συνέχεια δεν ήταν καλύτερη για την ελληνική ομάδα, που δεν μπορούσε να αντιδράσει, πλησιάζοντας στο σκορ. Αυτό προβλημάτισε τον Σάντρο Καμπάνια, ο οποίος έκανε πολλές διορθωτικές κινήσεις, όμως καμία δεν απέδωσε καρπούς και δεν άλλαξε την εικόνα της Εθνικής. Η Ουγγαρία πήγε στο τέταρτο οκτάλεπτο με διαφορά +8 (13-5). Δεν άλλαξαν τα πράγματα, αντίθετα, έγιναν χειρότερα και η "βαριά ήττα" με 17-6 ήρθε απόλυτα φυσιολογικά.

πηγη: SPORTFM
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διεθνής Υδατοσφαίριση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες

cron