Η Εθνική μετά τη Ρώμη

Ανοικτή συζήτηση για το άθλημα της υδατοσφαίρισης στην Ευρώπη και την Παγκόσμια κοινότητα.

Συντονιστής: Lambros10

Δημοσίευσηαπό vs » Σάβ Αύγ 08, 2009 7:59 pm

Αμέσως μετά τα γεγονότα της Άρτας ο Διαθεσόπουλος πρότεινε όλοι οι παίκτες να έχουν υποχρεωτικά συμφωνητικά με τις ομάδες τους. Δεν ξέρω αν το ήθελε πραγματικά ή αν απλώς ήθελε να στριμώξει τους παίκτες αλλά το πρότεινε.

Οι παίκτες (το προεδρείο τους ΣΕΑΥ τους εκπροσωπεί) ή δεν το δέχθηκαν και επίσημα ή το άφησαν σκοπίμως να "περάσει" και χάθηκε η ευκαιρία. Δε γνωρίζω τι ακριβώς από τα δύο και, επίσης, δε νομίζω ότι η απόφασή τους πέρασε από συνολική ψηφοφορία, όπως είχε γίνει 2-3 φορές για το 28+10. Το γιατί δε θα δέχονταν μια τέτοια πρόταση είναι ευνοητο.

Αυτά γνωρίζω και εδώ είμαι για να ζητήσω συγγνώμη προς επανόρθωση, ΑΝ τυχόν κάνω λάθος.

Αυτά, φυσικά, δε δίνουν άλλοθι στην ΚΟΕ να φτύνει τους διεθνεις του Πεκίνου ή να τους χρωστάει χρήματα που είναι δικά τους. Απλώς το ανεφερα για να πω ότι ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος και αρκετοί απο τους διεθνείς αυτούς έχυν κάνει πολύ χειρότερα.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό terror » Σάβ Αύγ 08, 2009 9:39 pm

Το προτεινε πριν αρχισουν οι αγωνες και εκανε και δηλωσεις.Ηταν καλυτερη προταση απ αυτο που ζητουσαν οι παικτες αλλα ειχε παραμετρους.Δεν θα περναγε ποτε ΔΣ.Αρα κερδιζε χρονο , εβγαινε απο ευκολος στοχος και ξαναστοχοποιουσε τους αρχικους.Τα σωματεια.Ελεγε δηλαδη στους παικτες βρειτε τα μαζι τους κι εγω το περναω.Ηξερε ομως οτι δεν θα δεχτουν.Η αλλη οψη του νομισματος?Δεν ξερω αν το ξεραν οι αθλητες αλλα η φορολογια δεν θα παιζε κανενα ρολο.Δεν θα ταυτιζοταν η καταθεση του συμφωνητικου με πραγματικα ποσα.(περισσοτερα δεν χρειαζεται να πω).Αλλοι δεν τον πιστεψαν , αλλοι εβλεπαν τις επομενες μεταγραφες , αλλοι δεν ηθελαν να τα βαλουν με τα σωματεια κι ας εβρισκαν κι αλλους συμπαραστατες και ισως καποιοι σκεφτηκαν πως θα το εξηγησουμε στο κοπαδι.Οπως και να χει οι συνδικαλιστικοι ελιγμοι δεν ειναι κι ευκολοι ποσο μαλλον οταν οδηγας τυφλη νταλικα.Ακομα κι αν ειχαν δεχτει την προταση και ειχαν δικαιωθει ιστορικα με συμφωνια με τα σωματεια κλπ με δεδομενο το μικρο μεγεθος του αθληματος , δεν θα ειχαν λυθει ολα τα προβληματα αξιοπιστιας των σωματειων προς τους αθλητες αλλα θα ειχε γινει μια καλη αρχη.Η προσπαθεια παντως θα αξιζε και σιγουρα περισσοτερα απ το τιποτα,
Το αρχικο κειμενο δεν υπηρχε λογος να τ αφησω πανω απο 24 ωρες,να φυγω διακοπες και να χοροπηδαει οποιος θελει πανω του.Αυτοι που ηθελα το διαβασαν κι οποιος το κρατησε να μου το στειλει και μενα σε pm γιατι ξεχασα να το σωσω και βαριεμαι να το ξαναγραφω.
Ειμαστε στο 1ο απο τα δυο κρισιμα σημεια της επομενης 3ετιας.Μεχρι ν αρχισει το νεο πρωταθλημα πρεπει να εχει αλλαξει ο προπονητης της εθνικης ανδρων.Ας μιλαει βλαχικα , κινεζικη διαλεκτο η ψωμιαδιακα ,δεν εχει σημασια.Πρεπει ομως να χει την προσωπικοτητα να γυρισει σελιδα στο αθλημα.Αν συνεχιστει το αστειο απλα θα μαζευουμε καινουργιες ιστοριουλες για να γελαμε.Το 2ο θα ναι σε 3 χρονια.Ας κανουν πλανα 3ετιας ολοι γιατι εκει θα ξαναμοιραστει η πιτα.Οποιος δεν αντεξει ως τοτε η δεν ειναι ετοιμος , θα χασει το τρενο.Και τετοιο ραντεβου δεν θα χει ξαναγινει.Αν δεν ειναι ετοιμος κανεις τα κουταλια ανα χειρας και βουρ στη σουπα.
(Λοιπον γιγαντακια , αν οντως εχεις Golf (που δεν) κανε δεξια και βαλτου φωτια να ζεσταθεις.Και το ξερεις οτι εσυ φταις για ολα).
terror
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 06, 2009 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό waterboys » Σάβ Αύγ 08, 2009 10:11 pm

vs έγραψε:Αμέσως μετά τα γεγονότα της Άρτας ο Διαθεσόπουλος πρότεινε όλοι οι παίκτες να έχουν υποχρεωτικά συμφωνητικά με τις ομάδες τους. Δεν ξέρω αν το ήθελε πραγματικά ή αν απλώς ήθελε να στριμώξει τους παίκτες αλλά το πρότεινε.

Οι παίκτες (το προεδρείο τους ΣΕΑΥ τους εκπροσωπεί) ή δεν το δέχθηκαν και επίσημα ή το άφησαν σκοπίμως να "περάσει" και χάθηκε η ευκαιρία. Δε γνωρίζω τι ακριβώς από τα δύο και, επίσης, δε νομίζω ότι η απόφασή τους πέρασε από συνολική ψηφοφορία, όπως είχε γίνει 2-3 φορές για το 28+10. Το γιατί δε θα δέχονταν μια τέτοια πρόταση είναι ευνοητο.

Αυτά γνωρίζω και εδώ είμαι για να ζητήσω συγγνώμη προς επανόρθωση, ΑΝ τυχόν κάνω λάθος.

Αυτά, φυσικά, δε δίνουν άλλοθι στην ΚΟΕ να φτύνει τους διεθνεις του Πεκίνου ή να τους χρωστάει χρήματα που είναι δικά τους. Απλώς το ανεφερα για να πω ότι ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος και αρκετοί απο τους διεθνείς αυτούς έχυν κάνει πολύ χειρότερα.


Λοιπόν επειδή αυτό είναι ένα θέμα με τπ οποίο εχω προσωπικά ασχοληθεί θα αναφέρω παρακάτω ορισμένα πράγματα που ισχύουν. Άλλα είναι γνωστά άλλα ίσως όχι. Βγαίνουμε λίγο εκτός θέματος αλλά στο τέλος θα το επαναφέρω.

Καταρχήν ο Διαθεσόπουλος δεν μπορεί να υποχρεώσει καμία ομάδα να κάνει ιδιωτικά συμφωνητικά.
Δεν μπορεί δηλαδή να πει ότι απαγορεύω πχ στον Ολυμπιακό να παίξει στο πρωτάθλημα αν δεν μου καταθέσει 13 ιδιωτικά συμφωνητικά. Δεν έχει καμία αρμοδιότητα να το κάνει αυτό και θα είναι παράνομο.
Το νομικό καθεστώς που ισχύει στο πόλο όσον σφορά τη σχέση αθλητών-σωματείων προβλέπεται από τον αθλητικό νόμο (το πόλο θεωρείται ερασιτεχνικό) και καμία διάταξη ομοσπονδίας δεν μπορεί να τον υπερβεί.

Άρα ο Διαθεσόπουλος που ξέρει το νόμο καλύτερα απ'όλους μας, ουδέποτε πρότεινε κάτι τέτοιο (άλλο πράγμα είπε και θα το αναφέρω παρακάτω).

Τώρα λίγα πράγματα σχετικά με τα ιδιωτικά συμφωνητικά.
Οποιοσδήποτε θέλει μπορεί να υπογράψει ένα συμφωνητικό με οποιονδήποτε και για οποιοδήποτε θέμα.
Προσοχή τώρα. Το ότι εγώ υπόγραψα κάτι με κάποιον άλλο δε σημαίνει αυτόματα ότι αυτό έχει και νόμιμη ισχύ.
Ένα απλό ακραίο παράδειγμα για να εξηγήσω τι εννοώ.
Εγώ επειδή είμαι τρελός υπογράφω μια συμφωνία με τον vs να έρθει το βράδυ στο σπίτι μου να με σκοτώσει.
Δε σημαίνει αυτό ότι επειδή εμείς το υπογράψαμε είναι και νόμιμο και δε θα φάει ισόβια για φόνο εκ προμελέτης αν πάει στο δικαστήριο.
Στην περίπτωση των αθλητών τώρα.
Υπογράφει ο χ Έλληνας πολίστας με μια ομάδα ένα ιδιωτικό συμφωνητικό που προβλέπει να παίξει σε αυτήν για ένα χρόνο και να αμοιφθεί με 10.000 ευρώ. Και στο τέλος αυτής της συμφωνίας η ομάδα δεν τον αφήνει ελεύθερο.
Αυτός τι κάνει;
Πάει στην επιτροπή μεταγραφών της ΚΟΕ και δείχνει το συμφωνητικό του. Η επιτροπή μεταγραφών τώρα λέει. Εγώ δεν αναγνωρίζω αυτό το χαρτί, γιατί εγώ δεν είμαι αρμόδιο δικαστήριο που να έχει τη δικαιοδοσία να κρίνει αν αυτό το συμφωνητικό έχει νόμιμη ισχύ. Εγώ αποφασίζω βάση του αθλητικού νόμου ο οποίος λέει για τα ερασιτεχνικά αθλήματα ότι ένας αθλητής μένει ελεύθερος μόνο εάν συντρέχουν και οι δύο (γνωστές σε όλους μας πιστεύω) προϋποθέσεις:
α)Να έχει συμπληρώσει το 28ο έτος της ηλικίας του και β) να έχει συνεχόμενη παρουσία στο σωματείο του για τουλάχιστον 10 χρόνια. Οπότε η μεταγραφή απορρίπτεται.
Ο αθλητής τώρα που έχει το συμφωνητικό στα χέρια του, αναγκάζεται να προσφύγει στο δευτεροβάθμιο όργανο που μπορεί βάση πάντα του αθλητικού νόμου να τον δικαιώσει.
Και αυτό το όργανο είναι το ΑΣΕΑΔ (Ανώτατο Συμβούλιο Εκδικάσεως Αθλητικών Διαφορών). Αυτό είναι που θα αποφανθεί τελεσίδικα, μια και οι αποφάσεις του δεν παίρνουν έφεση, αν το ιδιωτικό συμφωνητικό έχει ισχύ.

Τώρα στο θέμα μας. Επειδή το ΑΣΕΑΔ μέχρι σήμερα δικαίωσε σχεδόν πάντα όλους τους αθλητές που προσκόμισαν ιδιωτικά συμφωνητικά, ο Διαθεσόπουλος είπε το εξής. Ότι εγώ από εδώ και πέρα για να μην χάνουν χρόνο οι αθλητές και δεν αγωνίζοναι στις ομάδες τους, όποιος αθλητής μου καταθέτει ιδιωτικό συμφωνητικό που περιγράφει με σαφήνια χρονική διάρκεια εγώ θα χορηγώ τη μεταγραφή και ας πηγαίνουν τα σωματεία στο ΑΣΕΑΔ να την ακυρώσουν.
Αυτό είπε στον ΣΕΑΥ και αυτοί φυσικά το δέχτηκαν (αλλά και να μην το δεχόντουσαν δεν είχε σημασία γιατί αυτός το είχε ήδη περάσει στον εσωτερικό κανονισμό). Δεν ξέρω τώρα αν το έχει εφαρμόσει μέχρι τώρα, νομίζω δεν έχει ποτέ χρειαστεί.
Και δεν τίθεται κανένα θέμα εφορίας καθώς αυτό που η ΚΟΕ πέρασε στον κανονισμό της είναι η χρονική διάρκεια και μόνο. Το οικονομικό κομμάτι το κρίνει σύμφωνα με αυτά που ισχύουν σήμερα το ΑΣΕΑΔ και μόνο αυτό.

Όποιος λοιπόν κάνει σήμερα ιδιωτικό συμφωνητικό με ομάδα να ξέρει ότι τουλάχιστον όσον αφορά τη χρονική του ισχύ είναι καλυμένος. Το οικονομικό κομμάτι είναι λίγο πιο πολύπλοκο, πρέπει δηλαδή να μπορεί κανείς να αποδείξει ότι η ομάδα του όντως δεν του έδωσε τα συμφωνηθέντα για να μείνει ελεύθερος.

Αυτά γνωρίζω και εδώ είμαι για να ζητήσω συγγνώμη προς επανόρθωση, ΑΝ τυχόν κάνω λάθος...και αρκετοί απο τους διεθνείς αυτούς έχυν κάνει πολύ χειρότερα.


Αν ρε vs δεν ξέρεις ένα θέμα ή δεν είσαι σίγουρος δεν νομίζεις ότι είναι λίγο άδικο και λάθος να βγαίνεις και να κατηγορείς τρίτους;

Είπες μεταξύ άλλων ότι ο ΣΕΑΥ "συμμετείχε ενεργά στο θάψιμο κάθε ελπίδας των συναδέλφων τους για ένα καλύτερο μέλλον (πνίγοντας την πρόταση Διαθεσόπουλου για υποχρεωτικά συμφωνητικά) επειδή έτσι θα έπρεπε να φορολογούνται τα υπερ-κέρδη του".
Εγώ δε λέω ότι ο ΣΕΑΥ έχει ουσιαστικά προσφέρει κάτι στους αθλητές, τίποτα δεν έχει κάνει, αλλά και να λες ότι έθαψε τις ελπίδες των συναδέλφων του είναι νομίζω πολύ χοντρό και νομίζω πως πρέπει να το ανακαλέσεις στην καλύτερη, γιατί περιγράφεις γεγονότα φανταστικά που όχι μόνο δεν έγιναν ποτέ αλλά και δεν γίνεται να γίνουν.
Και να πω ότι το κάνεις για κάποιο σοβαρό λόγο... Ουσιαστικά το λες για να δικαιολογήσεις ένα ρουφιάνο που ρουφιανεύει συμπαίκτες του για να παίζει. Τι να πω. Δέχτηκε πιέσεις... Ε να του δώσουμε και ένα βραβείο.

Δηλαδή οι άλλοι 4 και ο Μάνθος δεν δέχτηκαν πιέσεις; Ή όταν έδιωξαν τον Κούλη οι 8,9 δεν θυμάμαι, δεν δέχτηκαν πιέσεις.

Και ξέρεις τι γίνεται τώρα; Αναγκάζομαι εγώ να υπερασπίζω τρίτους που στο κάτω κάτω με αρκετούς από αυτούς έχω και διαφωνίες, αλλά για συγκεκριμένα πράγματα.
Γιατί τουλάχιστον αυτό που ξέρω είναι ότι τα περισσότερα από αυτά τα παιδιά ρουφιάνοι δεν υπήρξαν ποτέ. (τα περισσότερα όχι όλοι)
Και αν σήμερα υπάρχουν ιδιωτικά συμφωνητικά ή υπάρχουν κάποια κασέ χρημάτων και αμοίβονται κάποιοι και ζούνε από το πόλο αθλητές και προπονητές οφείλεται σε μεγάλο βαθμό και σε αυτά τα παιδιά που τα επέβαλαν στις ομάδες βάση των επιτυχιών τους και του αγώνα τους.
Και οι επιτυχίες αυτές δεν ήρθαν ούτε με ρουφιανιές ούτε με ψέματα.
Και πως προκύπτει ότι κανείς από τους συμπαίκτες του δεν έχει το δικαίωμα να κατακρίνει το Μιτελούδη;
Δηλαδή δεν δέχεται ο Χρήστος ο Αφρουδάκης, που στο κάτω κάτω είναι από τους καλύτερους παίκτες του κόσμου, την κοροϊδία του Διαθεσόπουλου και τσακώνεται με προσωπικό κόστος και λές vs ότι "δεν έχει το ηθικό ανάστημα" και το Μιτελούδη που ουσιαστικά είναι άξιος παικτικά (κατά τη γνώμη μου πάντα) μόνο να του κουβαλάει το σκουφάκι, ψάχνουμε να τον δικαιολογήσουμε για τη ρουφιανιά, αντί να τον φτύσουμε.
Δεν ξέρω, μπορεί πολλοί από αυτούς τους "μεγάλους" ας τους πούμε παίκτες ή ο ΣΕΑΥ αν θέλεις, να έχουν σφάλει ή αδρανήσει για πολλά. Ορισμένα πράγματα όμως που κάνουν μπαμ πρέπει να μπορούμε να τα βλέπουμε και να τα λέμε ο καθένας μας.

Και πείτε μου παρακαλώ αν κάνω κάπου λάθος.
Άβαταρ μέλους
waterboys
 
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 3:30 am

Δημοσίευσηαπό tovarich » Κυρ Αύγ 09, 2009 4:07 am

terror έγραψε:Το αρχικο κειμενο δεν υπηρχε λογος να τ αφησω πανω απο 24 ωρες,να φυγω διακοπες και να χοροπηδαει οποιος θελει πανω του.Αυτοι που ηθελα το διαβασαν κι οποιος το κρατησε να μου το στειλει και μενα σε pm γιατι ξεχασα να το σωσω και βαριεμαι να το ξαναγραφω.
Μη φοβάσαι, σου το κράτησα εγώ σε υγρή μορφή:
Εικόνα
Μόνο μην το κατεβάσεις κατευθείαν! ΣΟΣ! Κατέβασε το συνηθισμένο σου πρωινό μπουκάλι να ισιώσεις --και μετά κατεβάζεις αυτό στα καπάκια να σου ξανάρθει η έμπνευση.
:lol: :lol:
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό terror » Κυρ Αύγ 09, 2009 12:07 pm

Κομμουνιστικο κοματοσκυλο.Οταν ησουν μικρος ,ειχες ακουσει τη λεξη staff.Ευλογα αρχισες να ρωτας τι σημαινει.Σου ειπαν ψεμματα ομως , γι αυτο ειμαι εγω εδω να σου πω ολη την αληθεια.Staff σημαινει προσωπικο και αφορα ανθρωπους.Το προσωπικο δεν πινεται ρε , ειδικα αν σε χαλαει.Ελπιζω να μην ειναι πια αργα.
terror
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 06, 2009 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό tovarich » Κυρ Αύγ 09, 2009 4:07 pm

Dear me, I am being lectured by the butler! :shock: Considering that I grew up in Holland Park and in Torquay, this does sound somewhat refreshing, if rather preposterous. Such is the gall of the nether classes nowadays, alas! :?
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό terror » Κυρ Αύγ 09, 2009 10:39 pm

Why was i born when man longs to be freed ,
of a thing so obnoxious and bad as the weed.
Μπορουσες απλα να πεις οτι ειναι αργα πια.
Να εισαι φρονιμος και με ρεγουλα.
terror
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 06, 2009 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό tovarich » Δευτ Αύγ 10, 2009 2:21 am

Βλέπω είσαι και του χόρτου, όχι μόνο του αλκοόλ. Δεν πειράζει, ο Τσιτσάνης έγραψε αριστουργήματα με χόρτο. Εσύ γράφεις ασυναρτησίες. Άρα δεν είναι μόνο θέμα του τι πίνεις, έχει και άλλες παραμέτρους. Σου συνιστώ να κάνεις παρέα με τον Τάκη τον Παλμαρέ. Για να συγκρίνετε ποιός έχει τα πιο πολλά κύπελλα. :lol: Απροπό staff δεν σημαίνει μόνο προσωπικό. Σημαίνει επίσης επιτελείο, ραβδί και πεντάγραμμο.
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό takis » Δευτ Αύγ 10, 2009 1:31 pm

tovarich έγραψε:Σου συνιστώ να κάνεις παρέα με τον Τάκη τον Παλμαρέ. Για να συγκρίνετε ποιός έχει τα πιο πολλά κύπελλα. :lol:


το πιο ωραιο και σημαντικο κυπελλο που κατεκτησα το πηρα απο τα χερια της μαμας σου ενα ωραιο βραδυ που αν την ρωτησεις σιγουρα θα το θυμαται...
ρωτα την ποιο ηταν το βραδυ που φωναζε:"τακη βαλε μου ολο το κυπελλο στον @ωλο!!!" :lol: :lol: :lol:

υ.γ.το κυπελλο ηταν αυτο που πηραμε με τον εθνικο το 2000...ηταν μεγαλο σε μεγεθος... :oops:
takis
 
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 12:24 am
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευσηαπό tovarich » Δευτ Αύγ 10, 2009 1:53 pm

Έτσι μπράβο, συνέχισε να δείχνεις το ποιόν του χαρακτήρα σου με τον μόνο τρόπο που γνωρίζεις. Είναι το ίδιο ποιόν που χαρακτηρίζει την ένδοξη καριέρα σου και προφητεύει το ακόμα λαμπρότερο μέλλον σου.
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό takis » Δευτ Αύγ 10, 2009 1:59 pm

ευχαριστω ρε φιλαρακι..πραγματικα χαιρομαι πολυ που τα ακουω αυτα απο εσενα που σε εκτιμω..μετραει πολυ η γνωμη σου αληθεια..να σαι καλα...σ αγαπαω...
takis
 
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 12:24 am
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευσηαπό dimakovitch » Δευτ Αύγ 10, 2009 3:28 pm

takis έγραψε:
tovarich έγραψε:Σου συνιστώ να κάνεις παρέα με τον Τάκη τον Παλμαρέ. Για να συγκρίνετε ποιός έχει τα πιο πολλά κύπελλα. :lol:


το πιο ωραιο και σημαντικο κυπελλο που κατεκτησα το πηρα απο τα χερια της μαμας σου ενα ωραιο βραδυ που αν την ρωτησεις σιγουρα θα το θυμαται...
ρωτα την ποιο ηταν το βραδυ που φωναζε:"τακη βαλε μου ολο το κυπελλο στον @ωλο!!!" :lol: :lol: :lol:

υ.γ.το κυπελλο ηταν αυτο που πηραμε με τον εθνικο το 2000...ηταν μεγαλο σε μεγεθος... :oops:

Nτροπή σας :oops:... υπάρχουν και μικρά παιδία(+''μεγάλα'') που μπαίνουν εδώ μέσα,χρησιμοποιείστε
ένα πιο κόσμιο λεξιλόγιο,γαμw την πτ@ν@ μου :lol:
Άβαταρ μέλους
dimakovitch
 
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 1:03 pm

Δημοσίευσηαπό tovarich » Δευτ Αύγ 10, 2009 3:35 pm

Ο καθένας όπως έμαθε στο σπίτι τoυ, dima.
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό takis » Δευτ Αύγ 10, 2009 3:38 pm

γεια σου ρε tovarich παραπονιαρη μου!υποδειγμα ανθρωπου και συμπεριφορας εδω στο φορουμ... :lol: :lol: :lol:
takis
 
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 12:24 am
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευσηαπό tovarich » Δευτ Αύγ 10, 2009 8:37 pm

Παραπονέθηκα;;;; Μα γιατί να παραπονεθώ; Eξάλλου εσύ ξενιτεύεσαι, μαθαίνω ότι σε ζήτησε η Προ Ρέκκο. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό takis » Δευτ Αύγ 10, 2009 11:44 pm

χαχαχα..ευθυμησαμε παλι..μπας σε καλο σου τα αστεια σου δεν παιζονται.... :lol: :lol: :lol: :lol:
takis
 
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 12:24 am
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευσηαπό dimakovitch » Τρί Αύγ 11, 2009 12:31 am

Πιο απλό δεν είναι να δώσετε ένα ραντεβού και ν'αρχίσετε τα μπουνίδια μόλις βρεθείτε;αφού τόσο πολύ αγαπάτε ο ένας τον άλλο :lol:
Μια ιδέα έριξα.. :oops:
Άβαταρ μέλους
dimakovitch
 
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 1:03 pm

Δημοσίευσηαπό tovarich » Τρί Αύγ 11, 2009 1:08 am

Όχι μωρέ. Τον αδίκησα τον Τάκη. Η Ποζίλιπο τον ζητάει.
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Διεθνής Υδατοσφαίριση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες