Τσάμπιονς Καπ γυναικων 2009-10

Ανοικτή συζήτηση για το άθλημα της υδατοσφαίρισης στην Ευρώπη και την Παγκόσμια κοινότητα.

Συντονιστής: Lambros10

Τσάμπιονς Καπ γυναικων 2009-10

Δημοσίευσηαπό dimakovitch » Δευτ Οκτ 05, 2009 1:40 am

Το μεσημέρι του Σαββάτου πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Ναυτικού Ομίλου Βουλιαγμένης η κλήρωση της προκριματικής φάσης Τσάμπιονς Καπ (18-20 Δεκεμβρίου) στην οποία θα συμμετέχουν ο Πρωταθλητής Ευρώπης ΝΟΒ και ο Πρωταθλητής Ελλάδας Ολυμπιακός.Η Βουλιαγμένη θα συμμετάσχει στον τρίτο προκριματικό όμιλο ο οποίος θα γίνει στην Κατάνια. Εκεί θα αντιμετωπίσει την διοργανώτρια Οριτζόντε, την Βάις Μπόχουμ και τη Σίτι οφ Μάντσεστερ.
Όσο για τον Ολυμπιακό, θα αγωνιστεί στο δεύτερο γκρουπ οι αγώνες του οποίου θα διεξαχθούν στην έδρα του, το Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά.Αντίπαλοί του θα είναι η Στουρμ 2002 από τη Ρωσία, η Πόλαρ Μπερς από την Ολλανδία και η Σίτι οφ Λίβερπουλ από την Αγγλία.

Οι υπόλοιποι όμιλοι:

Πρώτος (Αλκορκόν, Ισπανία)
Ντέλκο Ντουναουζβάρος (Ουγγαρία)
Φιορεντίνο (Ιταλία)
Αλκορκόν (Ισπανία)
Χόργκεν (Ελβετία)

Tέταρτος (Νανσί, Γαλλία)
Κίνεφ Σουργουτνεφτέγκας Κίρισι(Ρωσία)
Σαμπαντέλ-Άστραλ Πολ (Ισπανία)
Φίσιους Χετ Ραβίν (Ολλανδία)
Νανσί (Γαλλία)
www.sport24.gr
Άβαταρ μέλους
dimakovitch
 
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 1:03 pm

Δημοσίευσηαπό dimakovitch » Παρ Δεκ 18, 2009 12:22 am

Στη μάχη του Τσάμπιονς Καπ μπαίνει την Παρασκευή η Πρωταθλήτρια Ευρώπης Βουλιαγμένη, αλλά και ο Πρωταθλητής Ελλάδας Ολυμπιακός.
Το τριήμερο 18 με 20 Δεκεμβρίου θα διεξαχθεί η πρώτη φάση της διοργάνωσης που περιλαμβάνει τέσσερις ομίλους των τεσσάρων ομάδων. Οι δύο πρώτες από κάθε όμιλο θα περάσουν στην προημιτελική φάση όπου οι πρώτοι των ομίλων θα αντιμετωπίσουν τους δεύτερους μετά την απαραίτητη κλήρωση. Η Βουλιαγμένη θα βρίσκεται στον Γ' όμιλο που διεξάγεται στην Κατάνια της Ιταλίας. Εκεί εκτός από τη διοργανώτρια Οριτζόντε, θα αντιμετωπίσει τη γερμανική Μπόχουμ (18/12, 20:00) και τη βρετανική Μάντσεστερ (20/12, 11:00).
Το ντέρμπι που θα κρίνει την πρωτιά ανάμεσα στην ελληνική ομάδα και την Οριζόντε θα διεξαχθεί το Σάββατο στις 20:00.
Οι όμιλοι χωρίς ελληνικό ενδιαφέρον
Ο Α' όμιλος θα διεξαχθεί στο Αλκορκόν της Ισπανίας, με τη συμμετοχή της ομώνυμης ομάδας, της ιταλικής Φιορεντίνα, της ουγγρικής Ντουναουϊβάρος και της ελβετικής Χόργκεν. Στο Νανσί της Γαλλίας θα φιλοξενηθεί ο Δ' όμιλος, όπου μετέχουν η ομώνυμη ομάδα, η ισπανική Σαμπαντέλ, η ρωσική Κίνεφ Κίρισι και η ολλανδική Χετ Ράβιν.
www.sport24.gr
Άβαταρ μέλους
dimakovitch
 
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 1:03 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Σάβ Απρ 10, 2010 9:24 pm

ΠΡΩΘΛΗΤΡΙΑ ΕΥΡΩΠΗΣ (ΚΑΙ ΠΑΛΙ) Η ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ

Τα οκτάλεπτα (με πρώτη την Κιρίσι): 2-2, 2-1, 2-4, 1-3

Οι συνθέσεις:

ΚΙΝΕΦ ΚΙΡΙΣΙ (Αλεξάντερ Καμπάνοφ): Κοβτουνόβσκαγια, Γκλίζινα 2, Προκόφιεβα 1, Κόνουχ, Κουροτσκίνα, Γκλούσκοβα, Μπογκντάνοβα 1, Κιρίλτσεβα, Μπελιάεβα 3, Σομπόλεβα, Οκούνεβα, Χόχλοβα, Καρνάουχ

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Αλεξία Καμμένου): Ντελ Σότο, Τσουκαλά 3, Μελιδώνη 2, Παντελίδη, Λιόση 1, Μωραϊτίδου, Ασημάκη, Ρουμπέση 1, Γερόλυμου, Πέτρι 2, Κουτέλη, Λαρά 1, Κούβδου


Πολλά συγχαρητήρια και στην προσπάθεια του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ που από λεπτομεριες δεν έφτασε στην πηγή.
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό kostaswp » Κυρ Απρ 11, 2010 12:05 pm

Όπως είπε η αρχηγός του Ναυτικού Ομίλου Βουλιαγμένης, Άντι Μελιδώνη, “Το δύσκολο δεν είναι να φτάσεις στην κορυφή, αλλά να διατηρηθείς σε αυτήν”...

Αστέρι λαμπρό οδηγεί την ομάδα υδατοσφαίρισης γυναικών της Βουλιαγμένης, η οποία βίωσε σήμερα μια τεράστια επιτυχία, κερδίζοντας για 2η συνεχόμενη χρονιά το Champions Cup.

Το περσινό της κατόρθωμα επανέλαβε η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου, καθώς παρουσιάστηκε στην Κέρκυρα ως το πιο συγκροτημένο, αποφασισμένο και με πολλές λύσεις club της διοργάνωσης.

Για να φτάσει στον Ευρωπαϊκό τίτλο ο ΝΟΒ, έπρεπε να κάμψει την αντίσταση της πρωταθλήτριας Ρωσίας, Kinef Kirishi, το οποίο και πέτυχε με σκορ 10 – 7.

Ο αγώνας ήταν μια αποθέωση του πόλο, όπου δύο διαφορετικές σχολές κοντραρίστηκαν μέχρι τέλους.

Κι αν οι Ρωσίδες “stick to the plan”, όπως συνηθίζουν με το βρώμικο, γρήγορο, δυνατό και άναρχο παιχνίδι που κάνουν μέχρι να εξαντλήσουν τον αντίπαλο, η Αλεξία Καμμένου (εξελίσσεται σε θηλυκό Obradovic στην Ευρώπη) είχε όλες τις απαντήσεις για να φτάσει η ομάδα της στον θρίαμβο και την κορυφή.

Ο αγώνας μόνο καλά δεν ξεκίνησε, αφού οι Ρωσίδες με Belyaeva και Glyzina προηγήθηκαν με 2 -1. Το σκορ είχε ανοίξει η Άντι Μελιδώνη στον παίκτη παραπάνω. Ακολούθησε το γκολ της Λαρά πάλι στο 6 on 5, 29 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη της 1ης περιόδου.

Κεφάλι στο σκορ πήρε και πάλι η Kirishi στην 2η περίοδο με το 2ο προσωπικό τέρμα της Glyzina (π./π.), ενώ στην συνέχεια η τερματοφύλακας της Kirishi, Kovtunovskaya πραγματοποίησε μια εκπληκτική επέμβαση στο σουτ της Ασημάκη από απόσταση αναπνοής και σαν να μην έφτανε αυτό η ομάδα του Alexander Kabanov πήρε προβάδισμα δύο γκολ (4 – 2) με την Bogdanova με σουτ από την περιφέρεια.

Τότε χρειάστηκε να πάρει το όπλο της η Χριστίνα Τσουκαλά, γνωστή ως “Τσουκ”, ακόμα και στον προπονητή της Εθνικής ομάδας της Αμερικής, σκοράροντας το πρώτο από μια σειρά δολοφονικών σουτ.

Η Prokofyeva έφερε και πάλι την διαφορά στα 2 γκολ (5 – 3) με το ξεκίνημα της 3ης περιόδου, αλλά η αντίδραση του ΝΟΒ ήταν άμεση, καθώς η Ρουμπέση μείωσε σε 5 – 4, 6:22 πριν το τέλος του οκταλέπτου. Ωστόσο η Kirishi ξαναβρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με την Belyaeva αυτή τη φορά από τα 2 μέτρα.

Αν και η Βουλιαγμένη έχανε με 6 – 4, μιάμιση περίοδο πριν το τέλος του τελικού έβγαζε μια σιγουριά, ότι τώρα αρχίζουν τα δύσκολα για τις Ρωσίδες, αφού είχαν ήδη χρεωθεί με 7 ποινές και είχαν δεχθεί όλα τους τα γκολ στο 6 on 5.

Αυτό δεν άλλαξε, μιας και ακολούθησαν 3 συνεχόμενα γκολ στον παίκτη παραπάνω από την ελληνική ομάδα με το ποσοστό της να φτάνει στο 70% (7 στα 10). Δύο από αυτά τα σημείωσε συνεχόμενα η πολύπειρη Αμερικανίδα Heather Petri από παρόμοια γωνία, αλλά και ένα η Άντι Μελιδώνη, 54 δευτερόλεπτα πριν το φινάλε της 3ης περιόδου.

Το momentum είχε γυρίσει, η Khonuk ήταν μπλοκαρισμένη από την εξαιρετική άμυνα του ΝΟΒ, την οποία ηγήθηκε η Εύη Μωραϊτίδου με άξιους συμπαραστάτες την Άντι Μελιδώνη και την Χριστίνα Τσουκαλά και στην 4η περίοδο, ξεκίνησε το show.

Το 8 – 6 για την Βουλιαγμένη το πέτυχε στις αρχές της 4ης περιόδου η Χριστίνα Τσουκαλά με ένα ασύλληπτο σουτ από απόσταση, το οποίο ξεσήκωσε την ελληνική κερκίδα και στην κυριολεξία τρομοκράτησε, άγχωσε και αποσυντόνισε τις Ρωσίδες.

Το ψυχολογικό βάρος ήταν στην ομάδα του Kabanov και η συνέχεια φάνταζε εξαιρετικά δύσκολη.

Ωστόσο, ο τελικός θα μπορούσε ακόμα και τότε να είχε πάρει άλλη τροπή. Ο νέος κεραυνός της Τσουκαλά, 4:33 πριν το φινάλε, δεν βρήκε στον στόχο και η Kirishi έκανε αυτό που ξέρει καλύτερα, βγήκε στην κόντρα, αλλά εκεί η Patri Del Soto, η οποία είχε πολύ καλή παρουσία σε όλο τον τελικό, έκανε την απόκρουση του αγώνα και έγειρε οριστικά την πλάστιγγα υπέρ της ομάδας της.

Στην συνέχεια η Τσουκαλά σκόραρε και πάλι με πολύ δυνατό σουτ, κάνοντας το 9 – 6, 3:30 πριν το τέλος, εντυπωσιάζοντας τους πάντες.

Το χαρακτηριστικό των Ρωσίδων είναι να μην τα παρατάνε ποτέ κι αυτό έκανε η Olga Belyaeva, η οποία ήταν η κορυφαία της ομάδας της και μείωσε σε 9 – 7, 2:16 πριν το τέλος.

Αλλά το νερό είχε μπει στο αυλάκι και δεν γύριζε πίσω. Η Βουλιαγμένη δεν έχανε με τίποτα την κούπα και το καλύτερο δώρο για την αρχηγό της Εθνικής ομάδας Κικής Λιόση, ήταν να σκοράρει το κερασάκι σε μια πολύ γλυκιά τούρτα..., γράφοντας το τελικό 10 – 7, 1:55 πριν τη λήξη στην κόντρα επίθεση.
Τίποτα δεν άλλαξε στα δύο τελευταία λεπτά και φυσικά ακολούθησε το πανδαιμόνιο από τους φίλους της Βουλιαγμένης, με τις κοπέλες και το τεχνικό επιτελείο να πανηγυρίζουν τρελά για αυτή την πολύ μεγάλη επιτυχία του συλλόγου.

Οι πανηγυρισμοί των κοριτσιών του ΝΟΒ δεν σταμάτησαν ούτε λεπτό, ενώ ακολούθησε ένας χαιρετισμός των ομάδων και της διοργάνωσης, με ειδική μνειά στον άδικο χαμό του Διονύση Νικολούζου από την Υφυπουργό Αθλητισμού, Άντζελα Γκερέκου, πριν από τις απονομές.

Επίσης, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή μετά το πρώτο σπριντ για τον θάνατο του άτυχου 31χρονου κωπηλάτη του ΑΝΟΚ, Διονύση Νικολούζου, από ανακοπή καρδιάς την Παρασκευή στο κωπηλατοδρόμιο του Σχοινιά.

Το τρόπαιο στην αρχηγό της ομάδας, Άντι Μελιδώνη, το έδωσε ο Αντιπρόεδρος της LEN και πρόεδρος της ΚΟΕ, Δημήτρης Διαθεσόπουλος.

Το Δέκα το καλό

Αυτό ήταν το 10ο Ευρωπαϊκό κύπελλο που φέρνει το πόλο στην Ελλάδα, πλησιάζοντας το μπάσκετ κατά 5 κούπες. Το δέκα το καλό πηρε η Βουλιαγμένη κι ας ελπίσουμε ότι κάποιοι στην πολιτεία θ´ ανοίξουν τα μάτια τους και θα πάρουν πίσω την απόφαση για το Δημόσιο, προκειμένου να μην χαθούν γνήσια ελληνικά ταλέντα και από την Βουλιαγμένη, αλλά και από τον Ολυμπιακό και όλες τις ομάδες.

-------------------------------------------------------------------------------------

Kinef Kirishi – Βουλιαγμένη 7 – 10
Οκτάλεπτα: 2 – 2, 2 – 1, 2 – 4, 1 – 3

Kinef Kirishi (παίκτης παραπάνω: 3/7)
Σύνθεση και γκολ: Maria Kovtunoskaya, Nadezda Glyzina 2, Sofya Konukh (c), Ekaterina Prokofyeva 1, Victoria Kurochkina, Yana Glushkova, Anna Bogdanova 1, Ekaterina Kirilcheva (Pantyulina), Olga Belyaeva 3, Evgenia Soboleva, Natalia Okuneva, Anastasia Khokhlova, Anna Karnaukh
Προπονητής: Alexander Kabanov

Βουλιαγμένη (παίκτης παραπάνω: 7/12)
Σύνθεση και γκολ: Patricia Del Soto, Χριστίνα Τσουκαλά 3, Αντιόπη Μελιδώνη (c) 2, Μαρκέλλα Παντελίδη, Κυριακή Λιόση 1, Εύη Μωραϊτίδου, Αλεξάνδρα Ασημάκη, Αντιγόνη Ρουμπέση 1, Αγγελική Γερόλυμου, Heather Petri 2, Κωνσταντίνα Κουτέλη, Γιούλη Λαρά 1, Έλενα Κούβδου
Προπονητής: Αλεξία Καμμένου

*Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Boris Margeta (SLO) και Sergio Borrel Sanchez (ESP).
Source : aquaticsnews
kostaswp
 
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2005 1:26 pm

Δημοσίευσηαπό kostaswp » Κυρ Απρ 11, 2010 12:07 pm

"Όλοι είμαστε ένα στη Βουλιαγμένη"


Η Αλεξία Καμμένου μετά το τέλος της σπουδαίας αναμέτρησης και των απονομών, δήλωσε για τη μεγάλη επιτυχία των κοριτσιών της, αλλά και της ίδιας, φυσικά, τα εξής:

"Σε αυτά τα παιδιά αξίζει το μεγαλύτερο μερίδιο επιτυχίες. Είμαι πραγματικά τυχερή γιατί δεν συνεργάζομαι μόνο με υπέροχες αθλήτριες, αλλά και τόσα καλά παιδιά. Όλοι είμαστε ένα στη Βουλιαγμένη.

Γνωρίζαμε ότι ήμασταν το φαβορί, γνωρίζαμε όμως ότι οι Ρωσίδες θα εφαρμόσουν πιεστική άμυνα. Περιμέναμε το κατάλληλο χρονικό σημείο να αλλάξουμε την άμυνα μας. Χρειαζόταν μεγάλη υπομονή προκειμένου να αποκτήσουμε τον έλεγχο του τελικού. Το παιχνίδι ήθελε υπομονή και πίστη".

-------------------------------------------------------------------------------------

"Αυτό που ξεχωρίζει την ομάδα μας είναι ότι είμαστε μια οικογένεια"

Η πρώτη που παρέλαβε και σήκωσε το πολυπόθητο τρόπαιο για την Βουλιαγμένη ήταν η αρχηγός της, Άντι Μελιδώνη.

Φυσικά η συγκίνηση της ήταν μεγάλη, όπως και η χαρά. Μετά το πέρας των απονομών, η διεθνής αμυντικός, τόνισε τα εξής:

"Νομίζω ότι μετά την Ολυμπιάδα του 2004, ζω τις κορυφαίες στιγμές της καριέρας μου. Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη και περήφανη για την ομάδα που είμαι τόσα χρόνια μέλος και αρχηγός. Δεν έχω λόγια να περιγράψω τη χαρά μου. Νομίζω ότι η Βουλιαγμένη έχει αποδείξει ότι είναι στην ελίτ της Ευρώπης τα τελευταία χρόνια.
Αυτό που ξεχωρίζει την ομάδα μας είναι ότι είμαστε μια οικογένεια. Οι περισσότερες έχουμε ξεκινήσει από τα φυτώρια αυτού του συλλόγου και γνωρίζουμε πολύ καλά η μια την άλλη. Το ίδιο ισχύει και για την Αλεξία, η οποία ήταν συμπαίκτρια μας και τώρα η προπονήτρια μας. Δεν είναι τυχαίο που έχει αυτές τις επιτυχίες και το δέσιμο. Κάθε χρόνο λέω ότι θα είναι η τελευταία μου χρονιά, αλλά όταν ζω τέτοιες στιγμές δυσκολεύομαι να το πάρω απόφαση.

Θεωρώ απαράδεκτο σε αθλήτριες που έχουν δώσει τον εαυτό τους και την ψυχή τους να τους βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό με το να τους κάνουν ν´ αποφασίσουν τι να διαλέξουν, τον αθλητισμό που έχουν θυσιάσει τόσα πολλά για αυτόν ή κάποια εξασφάλιση για το μέλλον τους.

Πρέπει ειδικά τον ερασιτεχνικό αθλητισμό που φέρνει τόσες επιτυχίες να τον στηρίζουν. Μιλάμε για κοπέλες που έχουν μπροστά τους Πανευρωπαϊκά και Παγκόσμια πρωταθλήματα και δεν μπορούν να τους κάνουν κάτι τέτοιο. Θα καταστραφεί ο ελληνικός αθλητισμός, πολύ απλά. Είναι κρίμα και ας ελπίσουμε ότι θα γίνει κάτι.

-------------------------------------------------------------------------------------

"Είμαστε πάρα πολύ μεγάλη ομάδα"

Πέρσι ήταν η μεγάλη παραπονεμένη και άτυχη, αφού δεν αγωνίστηκε στο Final Four του Κίρισι, αλλά φέτος έδωσε δυναμικά το παρόν. Η Αντιγόνη Ρουμπέση, τόνισε μετά τον αγώνα τα εξής:

“Είμαι πάρα πολύ ευτυχισμένη, γιατί ομολογώ να πω ότι μου είχε μείνει ένα απωθημένο που ήμουν στις κερκίδες πέρσι. Το να κατακτάς 2η συνεχόμενη χρονιά το Πρωταθλητριών δείχνει ότι είμαστε πάρα πολύ μεγάλη ομάδα.

Το μόνο που απομένει είναι να δείξουμε ότι είμαστε και πρωταθλήτριες στην Ελλάδα.

Θέλω να ευχαριστήσω όλο το σωματείο της Βουλιαγμένης, την Αλεξία, την Ντίνα, τον κ. Νίκο, γιατί ο καθένας από το πόστο του βοήθησε στο να έρθει αυτή η μεγάλη επιτυχία”.

-------------------------------------------------------------------------------------

Η Αγγελική Γερόλυμου θεωρείται ως μια από τις καλύτερες παίκτριες της διοργάνωσης σε θέμα απόδοσης. Μετά την κατάκτηση του τροπαίου, δήλωσε στο “Q”, τα εξής:

"Μόνο ευτυχισμένη νιώθω. Αποδείξαμε για ακόμα μια φορά πως είμαστε ομάδα. Είμαστε μια οικογένεια και αυτό μας οδηγεί σε αυτές τις νίκες.

Όταν είμαστε ενωμένες, εμπιστεύεται η μια την άλλη και κάνει η κάθε μια την δουλειά της, μπορούμε να κάνουμε τα πάντα.

Θέλω να το αφιερώσω στις συμπαίκτριες μου και στις προπονήτριες μου που έχουμε κάνει τόση πολύ δουλειά όλον αυτό τον καιρό και πάρα πολύ στην οικογένεια μου.

Πρώτα έχουμε την Εθνική ομάδα για την πρόκριση στο Πανευρωπαϊκό και μετά ακολουθεί το ελληνικό πρωτάθλημα. Θα θέλαμε να κάνουμε το Double, να δουλέψουμε σκληρά και να τα καταφέρουμε.

Και ο Ολυμπιακός είναι πολύ καλή ομάδα, ήταν λίγο άτυχοι στον ημιτελικό, αλλά δείχνουν και αυτοί ότι είναι μια ομάδα με μέλλον που δουλεύει πολύ σκληρά και χαίρομαι που υπάρχει ανταγωνισμός και υψηλό επίπεδο στη χώρα μας και αυτό θα βοηθήσει και την Εθνική μας ομάδα".

-------------------------------------------------------------------------------------

"Αυτή η στιγμή είναι για χρυσά γράμματα"

Παρότι πέρασε μια πολύ δύσκολη χρονιά η Γιούλη Λαρά έδειξε πόσο πολλά μπορεί να προσφέρει στην ομάδα της. Εμφανώς συγκινημένη και πολύ χαρούμενη, δήλωσε μετά τον αγώνα τα εξής:

“Αυτή τη στιγμή που μιλάμε γράφουμε ιστορία. Μετά από 16 χρόνια που είμαι στο σωματείο αυτή η στιγμή είναι για χρυσά γράμματα.

Το 2ο συνεχόμενο δείχνει ότι η περσινή επιτυχία μόνο πυροτέχνημα δεν ήταν.

Δείχνει ότι δουλεύουμε σκληρά και σωστά. Το αξίζουμε 100%. Διαλύσαμε τον τελευταίο μήνα. Το αφιερώνω στον Άκη (Τσαταλιό) που ήταν ο χτίστης αυτής της ομάδας, τις συμπαίκτριες μου που ήταν άψογες καθόλη τη διάρκεια του Final Four και στην μαμά μου”.
Source : aquaticsnews
kostaswp
 
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2005 1:26 pm

Δημοσίευσηαπό tovarich » Κυρ Απρ 11, 2010 7:51 pm

Ποιό μπουρμπουλοπαίδι μου έσβησε το ποστ;
Μία μεγάλη πόλη με μικρό πόλο. Ποιά είναι;;;
Μία μικρομεσαία πόλη με μικρούτσικο πόλο. Ποιά είναι;;;
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Δευτ Απρ 12, 2010 10:14 am

tovarich έγραψε:Ποιό μπουρμπουλοπαίδι μου έσβησε το ποστ;

Μην το παρακάνεις με απρεπείς χαρακτηρισμούς..... :wink:
Βλέπεις ότι δεν σου αγγίζω τα μηνύματα παρόλο που παραβαίνεις πολλές φορές τους κανονισμούς...

Ευχαριστώ... Στα επόμενα μπουρμπούλια είσαι καλεσμένος, θα περάσεις καλά 8)
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Δευτ Απρ 12, 2010 10:30 am

Aκομα και τωρα ρε ''Muppet show''.Eυτυχως που ειναι μονο ο ενας γερος.Φαντασου να ειχαμε και δευτερο
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό tovarich » Τρί Απρ 13, 2010 4:56 pm

Μα όλοι περνάνε καλά στα μπουρμπούλια, οι Πατρινιές είναι εύκολες και δωρεάν. :wink: Όσο για σένα, ακόμα δεν βγήκες απ' το αβγό και αυθαδιάζεις; Δεν ξέρεις ότι σε περιμένει ο ΟΑΕΔ;
Μία μεγάλη πόλη με μικρό πόλο. Ποιά είναι;;;
Μία μικρομεσαία πόλη με μικρούτσικο πόλο. Ποιά είναι;;;
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Τετ Απρ 14, 2010 2:46 am

Ναι ρε καλα περνανε γιατι δεν ειναι κλαψομ...δες σαν και σενα.
Χαρη σου κανουνε που σε αφηνουνε να γραφεις.Αφου δεν σε παιζει κανενας.
Τοσο τραμπαριφας εισαι.
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τετ Απρ 14, 2010 11:29 am

tovarich έγραψε:Μα όλοι περνάνε καλά στα μπουρμπούλια, οι Πατρινιές είναι εύκολες και δωρεάν. :wink: Όσο για σένα, ακόμα δεν βγήκες απ' το αβγό και αυθαδιάζεις; Δεν ξέρεις ότι σε περιμένει ο ΟΑΕΔ;


Τους ίδιους μισθούς θα πέρνουμε... Τα λιμά του ΟΑΕΔ εγώ, την πενιχρή σύνταξη εσύ.... 8)
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό tovarich » Τετ Απρ 14, 2010 2:46 pm

Μπα, δεν είναι ούτε πενιχρή (αυτό ακουγεται καλύτερα με Πατρινιή προφορά) ούτε σύνταξη. Ο χρόνος δουλεύει υπέρ μου. Θα τα λέμε συχνά. Μέχρι το τέλος της σεζόν. Μετά που θα είσαι άνεργος θα τα λέμε ακόμα πιο συχνά. :lol:
Μία μεγάλη πόλη με μικρό πόλο. Ποιά είναι;;;
Μία μικρομεσαία πόλη με μικρούτσικο πόλο. Ποιά είναι;;;
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Τετ Απρ 14, 2010 3:45 pm

Και εσυ εισαι χρονια στην συνταξη .Αληθεια ποσα χρονια εχει που τελειωσε το muppet show?
Θυμαμαι εκανες ενα περασμα στο ''ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ''
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό DIOGO » Τετ Απρ 14, 2010 4:41 pm

mana mana... toup toup tourouroup... :P πωωωω τι μου θυμισατε...
DIOGO
 
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 11:33 am
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό boom » Παρ Απρ 16, 2010 12:02 pm

μπραβο στις γοργονες του νοβ.
μπραβο στην αλεξια. στο πανθεον
μπραβο στην ευη μωραϊτιδου(αντε και του χρονου. μην το σκεφτεσαι!)
μπραβο και στην αντυ(γεια σου αρχηγε)
μπραβο στην τσουκαλα. ν' αγιασει το χερακι σου!
μπραβο στην πιετρι. κολλησε 2 που "εκαιγαν"
μπραβο στην ντελ σοτο. το τετ α τετ που επιασε, ανεπαναληπτο!
μπραβο στην ρουμπεση. φετος το ευχαριστηθηκε απο "μεσα"
μπραβο και στην γερολυμου.
μπραβο στην λαρα.
μπραβο στην λιοση.
μπραβο στην ασημακη.
μπραβο στην κουβδου, στην κουτελη, στην παντελιδη.
αντε και του χρονου!!!
Άλλος;
boom
 
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2009 3:12 pm


Επιστροφή στο Διεθνής Υδατοσφαίριση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες