CHAMPIONS LEAGUE 2011-12
Qualification Round I
Group A (played in Marseille)
Galatasaray ISTANBUL (TUR) – HAVK Mladost ZAGREB (CRO) 6:16
CN MARSEILLE (FRA) – Schuurman BZC BORCULO (NED) 10:9
Crvena Zvedza BELGRADE (SRB) – Dinamo SHSVM MOSCOW (RUS) 8:6
HAVK Mladost ZAGREB (CRO) – Crvena Zvedza BELGRADE (SRB) 12:8
CN MARSEILLE (FRA) – Galatasaray ISTANBUL (TUR) 10:8
Dinamo SHSVM MOSCOW (RUS) – CSM DiGi ORADEA (ROU) 7:10
Galatasaray ISTANBUL (TUR) – Schuurman BZC BORCULO (NED) 8:10
CN MARSEILLE (FRA) – Dinamo SHSVM MOSCOW (RUS) 13:5
CSM DiGi ORADEA (ROU) – HAVK Mladost ZAGREB (CRO) 8:12
CSM DiGi ORADEA (ROU) – Galatasaray ISTANBUL (TUR) 13:8
CN MARSEILLE (FRA) – Crvena Zvedza BELGRADE (SRB) 17:12
Dinamo SHSVM MOSCOW (RUS) – Schuurman BZC BORCULO (NED) 10:6
Dinamo SHSVM MOSCOW (RUS) – Galatasaray ISTANBUL (TUR) 10:9
HAVK Mladost ZAGREB (CRO) – Schuurman BZC BORCULO (NED) 16:6
CSM DiGi ORADEA (ROU) – Crvena Zvedza BELGRADE (SRB) 7:5
HAVK Mladost ZAGREB (CRO) – Dinamo SHSVM MOSCOW (RUS) 16:5
Schuurman BZC BORCULO (NED) – Crvena Zvedza BELGRADE (SRB) 8:11
CN MARSEILLE (FRA) – CSM DiGi ORADEA (ROU) 11:9
Crvena Zvedza BELGRADE (SRB) – Galatasaray ISTANBUL (TUR) 13:9
Schuurman BZC BORCULO (NED) – CSM DiGi ORADEA (ROU) 12:15
CN MARSEILLE (FRA) – HAVK Mladost ZAGREB (CRO) 9:11
1. HAVK Mladost ZAGREB 18 points
2. CN MARSEILLE 15 points
3. DiGi ORADEA 12 points
4. Crvena Zvezda 9 points
5. Dinamo MOSCOW 6 points
6. Schuurman BZC 3 points
7. Galatasaray ISTANBUL 0 points
Group B (played in Kotor)
CN Posillipo NAPLES (ITA) – SZEGED Beton (HUN) 11-11
BMK KHARKOV (UKR) – Panathinaikos ATHENS (GRE) 6-7
Primorac KOTOR (MNE) – MONTPELLIER Waterpolo (FRA) 14-10
MONTPELLIER Waterpolo (FRA) – Panathinaikos ATHENS (GRE) 9-9
Primorac KOTOR (MNE) – CN Posillipo NAPLES (ITA) 6-12
SZEGED Beton (HUN) – BMK KHARKOV (UKR) 10-7
CN Posillipo NAPLES (ITA) – MONTPELLIER Waterpolo (FRA) 10-5
SZEGED Beton (HUN) – Panathinaikos ATHENS (GRE) 10-7
Primorac KOTOR (MNE) – BMK KHARKOV (UKR) 12-8
SZEGED Beton (HUN) – MONTPELLIER Waterpolo (FRA) 13-4
CN Posillipo NAPLES (ITA) – BMK KHARKOV (UKR) 16-3
Primorac KOTOR (MNE) – Panathinaikos ATHENS (GRE) 8-11
MONTPELLIER Waterpolo (FRA) – BMK KHARKOV (UKR) 10-8
CN Posillipo NAPLES (ITA) – Panathinaikos ATHENS (GRE) 9-4
Primorac KOTOR (MNE) – SZEGED Beton (HUN) 6-11
1. CN Posillipo 13 points
2. SZEGED Beton 13 points
3. Panathinaikos 7 points
4. Primorac KOTOR 6 points
5. MONTPELLIER WP 4 points
6. BMK KHARKOV 0 points
Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΦΑΣΗΣ (ΙΙ)
Group C (to be played in Vouliagmeni)
Jadran HERCEG NOVI (MNE)
VOULIAGMENI NC (GRE)
CN Posillipo NAPLES (ITA)
CSM DiGi ORADEA (ROU)
Group D (to be played in Szeged)
Primorje RIJEKA (CRO)
Shturm2002 RUZA (RUS)
SZEGED Beton (HUN)
Crvena Zvezda BELGRADE (SRB)
Group E (to be played in Zagreb)
Vojvodina NOVI SAD (SRB)
ASC DUISBURG (GER)
CN MARSEILLE (FRA)
VK Primorac KOTOR (MNE)
Group F (to be played in Zagreb)
RN SAVONA (ITA)
Teva-Vasas Uniqa BUDAPEST (HUN)
HAVK Mladost ZAGREB (CRO)
Panathinaikos ATHENS (GRE)