Καλεσμα Εθνικης ομαδας

Ανοικτή συζήτηση για το άθλημα της υδατοσφαίρισης στην Ευρώπη και την Παγκόσμια κοινότητα.

Συντονιστής: Lambros10

Καλεσμα Εθνικης ομαδας

Δημοσίευσηαπό kostaswp » Τετ Ιαν 31, 2007 12:06 pm

Ποιοι παικτες Α1 θεωρειται οτι εχουν παιξει καλα μεχρι στιγμης στο πρωταθλημα (και το φετινο και την περσινη σεζον) και αξιζουν μιας θεσης στην εθνικη? Ποιοι θα μπορουσαν εστω να κληθουν ,κατα τη γνωμη σας, σε καποιο καμπ αλλα ακομα δεν..??
kostaswp
 
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2005 1:26 pm

Δημοσίευσηαπό kostaswp » Τετ Ιαν 31, 2007 5:00 pm

Εγω θεωρω οτι φετος εχει κανει μεχρι στιγμης καλο πρωταθλημα ο Κατσαουνης ασχετα αν τον τελευταιο μηνα ηταν ντεφορμε , οπως και ολη η ομαδα του..Θεωρω οτι αξιζε να ειναι αστω σε ενα καμπ.Οπως το ιδιο θα ελεγα για τον περσινο Αναστασιαδη , ο οποιος περσι επαιζε πολυ καλα.
Φετος δεν εχει φτασει ακομα στα περσινα επιπεδα..Κατα τη γνωμη μου δινοντας ευκαιριες ο Καμπανια σε ενα μεγαλυτερο ευρος παικτων απο την Α1 θα κατορθωνε να ανεβαζε εστω και λιγο το επιπεδο της.Γιατι ετσι ολοι οσοι εχουν φιλοδοξιες θα προσπαθουσαν συνεχως για το καλυτερο..
kostaswp
 
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2005 1:26 pm

Δημοσίευσηαπό water_polo9 » Τετ Ιαν 31, 2007 7:45 pm

o Papadopoulos apo ti glyfada pisteuo pos tha eprepe na eixe klithei (toulaxiston) se ena camp tis ethnikis me vasi tin apodosi tou toso persu oso kai fetos... kathe xrono veltionetai kai parousiazetai olo kai pio pliris, alla o campania protima na kalei allous....
water_polo9
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 1:54 am

Δημοσίευσηαπό kostaswp » Τετ Ιαν 31, 2007 8:03 pm

Συμφωνω..
kostaswp
 
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2005 1:26 pm

Δημοσίευσηαπό pzozef » Πέμ Φεβ 01, 2007 3:53 pm

Εγω παλι θεωρω λαθος την κινηση του Διαθεσοπουλου και Καμπανια να δεχθει πισω τους Ελληνες διεθνεις που μια χρονια προτιμησαν να κανουν τις διακοπες τους ενω οι νεες κλησεις εκαναν μεγαλη προσπαθεια για να καθιερωθουν. Χίλιες φορες να τιμουσαν τον λογο τους κ να μην τους εφερναν πισω παρα αυτη την κινηση που εκαναν.Ετσι εκοψαν τα φτερά σε ΟΛΑ τα νεα παιδιά που έλπιζαν σε μια καθιερωση.

θα μου πειτε τωρα ομως οτι δεν τραβουσε η ομαδα με τους παιχτες που ειχε...αλλα τι ειναι πιο σημαντικο για εσας? Για εμενα ειναι να τηρεις τον λογο σου..και οχι οταν εχεις αναγκη να τους δεχεσαι πισω!!!
Η σελίδα του Ν.Ο.Σύρου ----> www.nosyrou.gr !!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pzozef
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2005 12:59 pm
Τοποθεσία: Ermoupolis, Siros, GREECE

Δημοσίευσηαπό kostaswp » Πέμ Φεβ 01, 2007 4:22 pm

Εχεις απολυτο δικιο..Ποιο το νοημα τωρα για οποιοδηποτε νεο αθλητη που ειχε βλεψεις στην εθνικη ομαδα αφου απο τωρα μεχρι την Ολυμπιαδα οι θεσεις στην ομαδα θα ειναι καπαρωμενες? Αλλα τι να περιμενει κανεις απο τον καρεκλοκενταυρο που λεγεται Διαθεσοπουλος?Καλα ο Καμπανια στ'αρχιδια του , τη δουλεια του κοιταει.Τοσα λεφτα περνει επαγγελματιας ειναι και κοιταει να φερει αποτελεσματα ωστε του χρονου που θα φυγει να κοιταξει να παρει απο αλλου περισσοτερα. Αλλα ο αλλος ειναι..Οι δηλωσεις του το καλοκαιρι τον μαραναν οτι δεν θα γυρισει κανεις..Και να πηγαινει στο Βελιγραδι στις αποστολες Ανδρων και Γυναικων και να τους λεει οτιεσεις ειστε η ομαδα απο δω και περα και σας στηριζουμε και και και..Και το κορυφαιο ειναι που τωρα που εκανε την κωλοτουμπα(ελαφρα την καρδια βεβαιως γιατι κανεις δεν θα γυρισει να του πει και τιποτα) γυρναει και λεει οτι απο δω και περα οποιος το ξανακανει θα εχει κυρωσεις..Μιλαμε για αστεια πραγματα..Τι κυρωσεις ρε κοντε? Θα τον τιμωρησεις στο πρωταθλημα? Σιγα.. Οπως βγηκαν και οι αποφασεις για τα επεισοδια στην Αρτα ,που ακομα περιμενουμε την αστυνομια??(Σχεδον 1 χρονο μετα..)
Ή οπως τιμωρησες τωρα ολους οσους ηθελαν να κανουν διακοπες το καλοκαιρακι και αφησαν τον Αφρουδακη και τον Ρεππα (οι οποιοι παρεπιπτοντως παιζουν περισσοτερα χρονια στην Εθνικη απο αυτους που πηγαν τις διακοπουλες τους και προς τιμη τους δεν γυρισαν να πουν τιποτα για διακοπες..) να βγαλουν το φιδι απο την τρυπα??
Αλλα βλεπεις τωρα χρειαζονται τα λεφτα της Εθνικης..Εχουν να χτισουν και σπιτια..
Βεβαια κατα τη γνωμη μου θα επρεπε και οι παικτες των εθνικων ομαδων του καλοκαιριου ανδρων και γυναικων να μην πηγαιναν τωρα στην προετοιμασια ως ενδειξη διαμαρτυριας.Να ξεμπροστιαζανε τον κοντο και τον Καμπανια σε τηλεορασεις και δημοσιογραφους..Ξερω οτι θα ηταν πολυ δυσκολο αυτο να γινει αλλα..
kostaswp
 
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2005 1:26 pm

Δημοσίευσηαπό kostaswp » Πέμ Φεβ 01, 2007 4:28 pm

Για να γυρισω στο θεμα ενας αλλος παικτης που μου αρεσει ειναι ο Αληχανιδης.Αν και φετος ταλαιπωρειται απο τραυματισμο περσυ ειχε κανει πολυ καλο πρωταθλημα και τον καλεσε σε ενα καμπ στο οποιο ομως δεν επαιζε πανω απο 2-3 λεπτα στην κυριολεξια..Τι να πω ισως ο Γουνας τελικα να ειναι πολυ καλυτερος..
kostaswp
 
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2005 1:26 pm

Δημοσίευσηαπό ale3is » Πέμ Φεβ 01, 2007 6:29 pm

Τον Αλιχανιδη τον παω και εγω...Πιστευω πως αξιζει μια θεση στα καμπ...
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό gtaktt » Πέμ Φεβ 01, 2007 9:32 pm

o gounas aksizei na paizei vasikos stin ethniki...!!! telos pantwn i ipothesi ethniki einai megali istoria opote min to psaxnoume.
Άβαταρ μέλους
gtaktt
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 20, 2006 1:28 pm
Τοποθεσία: palaio faliro


Επιστροφή στο Διεθνής Υδατοσφαίριση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες