ΝΟΠ 2008-2010

Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Δημοσίευσηαπό vs » Σάβ Δεκ 05, 2009 12:10 am

... τα 3 τελευταία γκολ του Παναθηναϊκού θα τα βάλουν ο Καφές, ο Χαριτάκης και ο Μάνθος (με επιθετικό φάουλ, όμως). Το πρώτο δικό σας ο Ευάγγελος.

Αν πιάσω τα μισά από τα παραπάνω, αποχωρώ από το φόρουμ και ησυχάζετε !
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό CARLOS » Σάβ Δεκ 05, 2009 12:25 am

No 7 έγραψε:Στα σοβαρά τώρα vs ,τι βλέπεις για τα αυριανά ματσάκια?Ιδιαίτερα το ΠΑΟ-ΝΟΠ πως το βλέπεις?



No 7 Τι βλεπεις αυριο στο ΠΑΟ - ΝΟΠ?
CARLOS
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τρί Ιαν 09, 2007 5:40 pm

Δημοσίευσηαπό No 7 » Σάβ Δεκ 05, 2009 1:08 am

CARLOS έγραψε:
No 7 έγραψε:Στα σοβαρά τώρα vs ,τι βλέπεις για τα αυριανά ματσάκια?Ιδιαίτερα το ΠΑΟ-ΝΟΠ πως το βλέπεις?



No 7 Τι βλεπεις αυριο στο ΠΑΟ - ΝΟΠ?



Δεν έχω δεί τον Παναθηναικό φέτος και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη...Εσύ αν έχεις δεί και τις 2 ομάδες τι βλέπεις για αύριο?
Άβαταρ μέλους
No 7
 
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 29, 2007 10:38 pm

Δημοσίευσηαπό PEREZ » Σάβ Δεκ 05, 2009 3:37 am

Αιντε να πω και γω τη γνωμη μου για τα του ΝΟΠ

Δεν μπορω να καταλαβω τις προσδοκιες που υπαρχουν για καλλιτερη πορεια της ομαδας απο περυσι και γινεται ολη η κριτικη στον προπονητη.
Το θεμα ειναι αν ο ΝΟΠ εχει καλλιτερο ροστερ απο περυσι, στη θεση του Μουρικη ηρθε ο Αντιοχος, στη θεση του Αλεξαντερ ο Αλεξανδρου, στη θεση του Κρατοσβιλ ο Ευαγγελος, στη θεση του Χρονοπουλου ο Λεντζος, αρα πανω κατω η ομαδα ειναι μια απο τα ιδια, αρα παει για οτι εκανε περυσι.

Για το παιχνιδι με τον ΠΑΟ, οι αμυντικοι των δυο ομαδων θα φρεναρουν! τους 2 καλλιτερους φουνταριστους του πρωταθληματος (φυσικα μετα απο τις παλιοσειρες του ΟΣΦΠ) να ενα θεμα, στα περσινα ο ΝΟΠ ειχε χασει και τα 2 παιχνιδια (13-5) και (13-10) και σιγουρα δεν ειναι ευκολο το να ζητατε να παρει αποτελεσματα ο doom, απο ΠΑΟ ΝΟΒ ΟΣΦΠ για να τον επαναπροσδιορισετε!!, δυσκολα παιχνιδια που στο προηγουμενο πρωταθλημα ειχαν χαθει ολα. Το κακο ειναι οτι μετα την ηττα στο τσακ! του ΠΑΟ απο ΠΓΣΣ, ο ΠΑΟ πρεπει να καιγεται για το αποτελεσμα (μετα και την ισοπαλια με τους συντοπιτες σας), προσωπικα δινω προβαδισμα στους γηπεδουχους, εκτος και αν η αντιμετωπιση του Κολομβου ειναι οπως με το Π Φαληρο (που ομως δεν επαιζε ο Κοχειλας).
PEREZ
 
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 12:00 pm
Τοποθεσία: SAMOS

Δημοσίευσηαπό No 7 » Σάβ Δεκ 05, 2009 12:47 pm

PEREZ,μάλλον δεν διαβάζεις αυτά που γράφουμε στο forum...
Κανείς δεν πιέζει τον doom για το οτιδήποτε φέτος...Μόνος του πιέζεται και πιέζει καταστάσεις...ΑΥΤΟΣ σχεδίασε και δημιούργησε αυτην την ομάδα,με τα λεφτά της Διοίκησης η οποία του τα πρόσφερε σε χαλεπους οικονομικά καιρούς,αυτός έδιωξε τον Αλεξάντερ κι αυτός έθεσε σαν στόχο την είσοδο στην πεντάδα...!Κι όπως δήλωσε τουτη την βδομάδα σε ραδιοφωνικό σταθμό της Πάτρας που τον είχανε στριμώξει 2 δημοσιογράφοι για τις κακές εμφανίσεις,επικαλέστηκε άγχος των παικτών στα εντός έδρας παιχνίδια και υποστήριξε το επιχείρημά του αυτό αναφέροντας την εκτός έδρας νίκη στο Φάληρο και έκλεισε λέγοντας :''θα δείτε στο ματς με τον ΠΑΟ τι θα κάνουμε...!"
Άρα PEREZ...?
Άβαταρ μέλους
No 7
 
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 29, 2007 10:38 pm

Δημοσίευσηαπό CARLOS » Σάβ Δεκ 05, 2009 11:36 pm

Νομιζω Νο7 οτι δικαιωθηκες
CARLOS
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τρί Ιαν 09, 2007 5:40 pm

Δημοσίευσηαπό tovarich » Κυρ Δεκ 06, 2009 1:55 am

Πλακώσανε και τα ξαδέρφια.
Μία μεγάλη πόλη με μικρό πόλο. Ποιά είναι;;;
Μία μικρομεσαία πόλη με μικρούτσικο πόλο. Ποιά είναι;;;
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό waterboys » Κυρ Δεκ 06, 2009 3:09 pm

Χθές μου δώθηκε η ευκαιρία να παρακολουθήσω από κοντά το παιχνίδι του ΝΟΠ με τον Παναθηναϊκό. Θα ήθελα με αυτήν την αφορμή να γράψω κάποια σχόλια που αφορούν συγκεκριμένες μου απόψεις και σχετίζονται με πολλά που έχουν γραφτεί τελευταία στο topic.
Καταρχήν λίγα λόγια για το παιχνίδι.
Νομίζω πως ο ΝΟΠ τα πήγε αρκετά καλά και θα μπορούσε κάλλιστα να είχε ένα καλύτερο αποτέλεσμα από την ήττα. Στα δύο πρώτα οκτάλεπτα ήταν σαφώς η καλύτερη ομάδα στην πισίνα. Είχε φέρει το παιχνίδι στα μέτρα της και νομίζω ότι απολύτως δίκαια έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με ένα γκολ ενώ θα μπορούσε ίσως και με περισσότερα. Στη συνέχεια στο τρίτο ο Παναθηναϊκός όπως θα ήταν αναμενόμενο αντέδρασε και γύρισε το παιχνίδι και φάνηκε ότι θα έπαιρνε τη νίκη, ο ΝΟΠ όμως κυρίως της καλής απόδοσης της άμυνας και του τερματοφύλακά της έμεινε σε απόσταση ενός γκολ στο σκορ κατάφερε να ισοφαρίσει δύο φορές προς το τέλος ενώ είχε και την τελευταία επίθεση του ματς όπου έπαιξε με παίχτη παραπάνω χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει. Ο Παναθηναϊκός σήμερα σε αντίθεση με άλλο παιχνίδι που τον είχα δει δεν μου άρεσε. Πιστεύω κατέβηκε να παίξει με αδικαιολόγητη υπεροψία και όταν είδαν τα σκούρα αναλώθηκαν σε ατομικές ενέργειες καταστρέφοντας μόνοι τους το παιχνίδι τους. Η ποιότητα κάποιων έμπειρων παικτών του ήταν που μέτρησε σε κάποια καίρια σημεία του αγώνα και μπόρεσε και κέρδισε. Η διαιτησία ήταν νομίζω καλή, ο ΝΟΠ διαμαρτύρεται για το τελευταίο γκολ που δεχθηκε με σουτ από φάουλ έξω από τα πέντε μέτρα ότι έγινε προσποίηση, αλλά νομίζω ότι πιο μεγάλο λάθος κάνει ο Δουδέσης που μάρκαρε τον Τσόκα από το πλάι και του άφησε το διάδρομο να σουτάρει. Γενικά σε παιχνίδι εκτός έδρας και με τις δύο ομάδες να παίζουν ζώνη ο ΝΟΠ κέρδισε τις διπλάσιες αποβολές (τουλάχιστον απ’οτι έγραψε ο πίνακας) ενώ όπως είπα οι διαιτητές του έδωσαν (δίκαια) την ευκαιρία να παίξει και στην τελευταία φάση του αγώνα με παίκτη παραπάνω.
Τώρα σε ότι αφορά τα του ΝΟΠ.
Καταρχήν η Πάτρα στο πόλο είναι μια από τις πιο ιστορικές ομάδες της Ελλάδας. Μακράν η ιστορικότερη και η μεγαλύτερη ομάδα της επαρχίας. Καμία σχέση με Χίο και Χανιά κι αυτό δεν το λέω εγώ το λένε οι αριθμοί και η ιστορία. Δεν είναι εξάλλου τυχαίο ότι έχει αυτή τη στιγμή δύο ομάδες στην Α1. Το πόλο έχει πολλούς φιλάθλους στην Πάτρα και μάλιστα είναι από τους λίγους που ξέρουν και τους κανονισμούς. Και όπως λένε και οι παλιότεροι έχουν υπάρξει εποχές στο παρελθόν που μετά από επιτυχίες η ομάδα του πόλο ήταν το καμάρι της πόλης και το πρώτο θέμα συζήτησης στα καφενεία.

Τώρα επί του προκειμένου.

Νομίζω καταρχήν ότι είναι άτοπο να γίνεται κριτική σε έναν προπονητή επειδή οριοθέτησε πιο υψηλούς στόχους μέσα από δηλώσεις του. Αυτό για δύο λόγους. Πρώτον γιατί ακόμα είμαστε μόλις στα μισά του πρώτου γύρου και δεν ξέρουμε τι θα γίνει και δεύτερον και σημαντικότερον από πότε πρέπει να θεωρείται κατακριτέο ένας προπονητής να πιστεύει στην αξία των παικτών και της δουλειάς του τόσο που να παίρνει το ρίσκο και να το λέει δημόσια; Είναι νομίζω δικαίωμά του να βγαίνει και να λέει ότι θέλει. Γνωρίζει την ομάδα του εξάλλου καλύτερα από όλους μας. Δεν ξέρω αν είναι καλός στην ψυχολογία, απ’ότι διαβάζω εδώ δέχεται κριτική σε αυτόν τον τομέα. Προσωπικά πάντως αν ήμουν παίκτης και διάβαζα αντίστοιχες δηλώσεις από τον προπονητή μου θα έπαιρνα τα πάνω μου. Χίλιες φορές αυτού του τύπου δηλώσεις από τα μεσοβέζικα του στυλ πάμε με στόχο την παραμονή και στην πορεία βλέπουμε.
Το σημαντικότερο όμως είναι πως ότι και αν ειπωθεί δεν έχει τελικά και τόση μεγάλη σημασία. Αλοίμονο αν ο καθοριστικός παράγοντας στην ψυχολογία μιας ομάδας είναι οι δηλώσεις στον τύπο. Και στη συγκεκριμένη περίπτωση μάλιστα μιλάμε για δηλώσεις υπέρ της. Δηλαδή όταν θα γίνει αρνητική κριτική τι θα πρέπει να κάνουν οι παίκτες να πάνε σε μια γωνία και να κλαίνε;

Εγώ αν έχω διαφωνία με το Σελετόπουλο είναι αλλού και δεν είναι σε καμία περίπτωση προσωπική. Την ίδια έχω και με πολλούς άλλους προπονητές κι έχει να κάνει με τη γενικότερη φιλοσοφία.
Τα έχω ξαναγράψει αλλά θα τα ξαναπώ. Ο ΝΟΠ είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα ομάδας που κάνει αυτό που εγώ ονομάζω «πρωταθλητισμό εξάδας» και είναι πολύ της μόδας τα τελευταία χρόνια γιατί το κάνουν πολλοί.
Ο προπονητής του είναι από τους υπέρμαχους της παρουσίας πολλών ξένων στο πρωτάθλημα. Προσπαθεί με μεταγραφές κυρίως να κάνει μια ομάδα ανταγωνιστική στη δεύτερη ταχύτητα του πρωταθλήματος.
Εγώ αν ήμουν παράγοντας ή και φίλαθλος του ΝΟΠ αν θέλετε, ποσώς θα με ενδιέφερε αν θα βγω πέμπτος ή έκτος ή εβδομος ή κι ένατος και του χρόνου φτου κι απ'την αρχή. Άλλο θα με ενδιέφερε και συνοψίζεται στο εξής: Μπορεί ο προπονητής μου να αξιοποιήσει το δυναμικό της Πάτρας και να μου φτιάξει σιγά σιγά ομάδα που θα πρωταγωνιστεί για χρόνια και που τελικά θα κάνει και πρωταθλητισμό; Εδώ βρίσκεται η ουσία.

Νομίζετε πως αυτό που λέω είναι αδύνατο; Για σκεφτείτε λίγο.

Η Τρίτη μεγαλύτερη πόλη της Ελλάδας είναι η Πάτρα και δόξα τω Θεώ έχει αρκετά κολυμβητήρια. Ο δε ΝΟΠ έχει και δικό του. Πόσο πραγματικά δύσκολο θα ήταν κάτι τέτοιο;
Θέμα φιλοσοφίας και σχεδιασμού είναι καθαρά. Η πόλη θα το ήθελε πολύ και θα το στήριζε. 2000 κόσμο είχαν κατεβάσει στο ΟΑΚΑ σε τελικό κυπέλλου πριν από χρόνια.

Αυτά κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να θέλουν οι παράγοντες κι αυτά θα πρέπει να τους λένε οι προπονητές, αντί να αναλώνονται σε βραχυπρόθεσμα ωφέλη και τοπικιστικές κόντρες. Κι έτσι θα πάει όλο το οικοδόμημα πιο μπροστά και θα έχουν όλοι δουλειά και του χρόνου και του παραχρόνου και το ταλαίπωρό μας άθλημα θα είναι πάντα ζωντανό.
Ένας προπονητής το κατάλαβε μόνο αυτό και το έκανε (κι εξακολουθεί να το κάνει) στη Βουλιαγμένη.

Μόνο αν αλλάξουμε λίγο όλοι μυαλά και δούμε το δάσος αντί για το δέντρο θα δούμε ριζοσπαστικές αλλαγές. Διαφορετικά θα εξακολουθήσουμε να παρακολουθούμε τον Ολυμπιακό να παίρνει και τα επόμενα δέκα πρωταθλήματα, τον Αφρουδάκη και το Χατζηθεδώρου να παίζουν στην εθνική μέχρι τα πενήντα τους και ζήσανε αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα.
Άβαταρ μέλους
waterboys
 
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 3:30 am

Δημοσίευσηαπό vs » Κυρ Δεκ 06, 2009 4:22 pm

Αν θα έβρισκες τη διάθεση να γράφεις λίγο πιο συχνα, νομίζω ότι όλοι θα μαθαίναμε κάτι παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό No 7 » Κυρ Δεκ 06, 2009 5:32 pm

Waterboys,αν και διαφωνώ σε 2-3 πραγματάκια από τα πολλά που είπες νιώθω πραγματικά πολύ όμορφα που ξεκίνησες και γράφεις σε αυτό το forum...Κι όχι μόνο γιατί συντάσεις αυτά που σκέφτεσαι με πολύ καλή και κατανοητή γραφή,αλλά και γιατί μέσα από τα γραφόμενά σου με έβαλες να αναρωτηθώ για αρκετά ''δεδομένα'' που είχα...
Σε παρακαλώ συνέχισε να γράφεις...!
Άβαταρ μέλους
No 7
 
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 29, 2007 10:38 pm

Δημοσίευσηαπό tovarich » Κυρ Δεκ 06, 2009 9:47 pm

waterboys έγραψε:Η Τρίτη μεγαλύτερη πόλη της Ελλάδας είναι η Πάτρα και δόξα τω Θεώ έχει αρκετά κολυμβητήρια. Ο δε ΝΟΠ έχει και δικό του. Πόσο πραγματικά δύσκολο θα ήταν κάτι τέτοιο;
Θέμα φιλοσοφίας και σχεδιασμού είναι καθαρά.
Ναι αλλά ο κάθε επαρχιώτης μεγαλοχασάπης δεν το σκέφτεται έτσι. Θέλει να πουλάει λεζάντα, ότι είναι κάποιος, με τον ίδιο τρόπο που αγοράζει γούνες και μονόπετρα στην κυρία μεγαλοχασάπη. Είναι στη φύση του μεγαλοχασάπη να εστιάζει στο φαίνεσθαι. Μπορεί να έβγαλε λεφτά, αλλά αυτό που τον καίει είναι ότι τα έβγαλε πουλώντας εντόσθια. :lol:
Μία μεγάλη πόλη με μικρό πόλο. Ποιά είναι;;;
Μία μικρομεσαία πόλη με μικρούτσικο πόλο. Ποιά είναι;;;
tovarich
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 9:47 pm

Δημοσίευσηαπό PatrasPolo » Δευτ Δεκ 07, 2009 2:09 am

tovarich έγραψε:
waterboys έγραψε:Η Τρίτη μεγαλύτερη πόλη της Ελλάδας είναι η Πάτρα και δόξα τω Θεώ έχει αρκετά κολυμβητήρια. Ο δε ΝΟΠ έχει και δικό του. Πόσο πραγματικά δύσκολο θα ήταν κάτι τέτοιο;
Θέμα φιλοσοφίας και σχεδιασμού είναι καθαρά.
Ναι αλλά ο κάθε επαρχιώτης μεγαλοχασάπης δεν το σκέφτεται έτσι. Θέλει να πουλάει λεζάντα, ότι είναι κάποιος, με τον ίδιο τρόπο που αγοράζει γούνες και μονόπετρα στην κυρία μεγαλοχασάπη. Είναι στη φύση του μεγαλοχασάπη να εστιάζει στο φαίνεσθαι. Μπορεί να έβγαλε λεφτά, αλλά αυτό που τον καίει είναι ότι τα έβγαλε πουλώντας εντόσθια. :lol:


Όλα αυτά εχει η Πάτρα αλλά δεν παυεις να ασχολείσαι. Κάτι που δείχνει οτι ή έχεις μεγαλο κόλλημα με την Πάτρα ή οτι έχεις συμφέρον να μας γράφεις για τον Αθηναίο προπονητή που ήρθε να παρουσιάσει έργο στο πατρινό πόλο αλλά δεν τον αφήνουν.

είτε το θέλεις είτε όχι η Πάτρα έχει παράδοση στο πόλο. Το λένε οι τίτλοι το λέει και η ιστορία του ΝΟΠ.

Καταλαβαίνω, διαβάζοντας τα ποστς σου, οτι έχεις φάει σκάλωμα να υπεραμύνεσαι τις επιλογές του Αθηναίου προπονητή που τον φάγανε τα κυκλώματα της πάτρας με τις γουνες και τα μονοπετρα αλλά έχεις χάσει την μπάλα.

Ούτε ο ίδιος ο Αθηναίος προπονητής να ήσουν...στην τελική όλοι εμείς καιγομαστε για την πορεία ενός ιστορικού συλλόγου ενώ εσυ για την καριέρα ενός προπονητή.

Και αν φυσικα τα κυκλώματα της Πάτρας ήθελαν να τον φάνε, η ήττα από τον ΠΑΟΚ ήταν μια χαρά ευκαιρία αλλά και πάλι στηριχθηκε μπας και βγάλει ο Αθηναίος προπονητής το μεγάλο προπονητικό του ταλέντο που συνέχεια το ακούμε αλλά ακόμα να το δούμε.
PatrasPolo
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 03, 2009 4:37 am

Δημοσίευσηαπό delfos » Δευτ Δεκ 07, 2009 2:31 am

ΤΩΡΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΑΙ ΟΛΟΙ Μ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο WATER BOYS ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΛΕΓΑ ΠΡΙΝ ΚΑΙΡΟ ΣΤΟ ΣΕΛΕΤΟΠΟΥΛΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΜΠΑΘΗΣ ΜΕ ΤΗ ΟΜΑΔΑ & ΜΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΗ.ΞΥΠΝΑΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΨΕΙ Ο ΝΟΠ ΤΙΣ ΥΠΟΔΟΜΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΡΟ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΓΚΟΛ ΤΟΥ ΤΣΟΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΚΥΡΟ,ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΠΟΙΗΣΗ & ΜΕΤΑ ΣΟΥΤΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΑΥΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥΣ & ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΚΡΙΜΑ.......................?
delfos
 
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 11:40 am

Δημοσίευσηαπό boom » Δευτ Δεκ 07, 2009 10:07 am

tovarich έγραψε:
waterboys έγραψε:Η Τρίτη μεγαλύτερη πόλη της Ελλάδας είναι η Πάτρα και δόξα τω Θεώ έχει αρκετά κολυμβητήρια. Ο δε ΝΟΠ έχει και δικό του. Πόσο πραγματικά δύσκολο θα ήταν κάτι τέτοιο;
Θέμα φιλοσοφίας και σχεδιασμού είναι καθαρά.
Ναι αλλά ο κάθε επαρχιώτης μεγαλοχασάπης δεν το σκέφτεται έτσι. Θέλει να πουλάει λεζάντα, ότι είναι κάποιος, με τον ίδιο τρόπο που αγοράζει γούνες και μονόπετρα στην κυρία μεγαλοχασάπη. Είναι στη φύση του μεγαλοχασάπη να εστιάζει στο φαίνεσθαι. Μπορεί να έβγαλε λεφτά, αλλά αυτό που τον καίει είναι ότι τα έβγαλε πουλώντας εντόσθια. :lol:


αυτο σημαινει κωλοτουμπα. περιμενω να μου πεις την "μεγαλη της πρωτευουσας σχολη". τους παικταραδες της α' αθηνας 8) 8)
2nd call for tovarich :wink: 8)
Άλλος;
boom
 
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2009 3:12 pm

Δημοσίευσηαπό solid » Δευτ Δεκ 07, 2009 11:50 am

Ο ΜΙΜΙΚΟΣ ο Αθηναιος συνεχιζει να γραφει τα κομπλεξ που κουβαλαει απο μικρος.Του τα περασανε ολοι αυτοι που ητανε γυρω του.
Οι μεγαλες τραπεζαριες, τα κερια , ο πρεσβης, οι λιμουζινες, τα ιδιωτικα σχολεια τον κανανε τον αντρα που ολοι θαυμαζουμε σημερα και απολαμβανουμε τα γραφομενα του.
Στο τελος ομως τρωει το ''κρεας'' του χασαπη.
Τελικα τετοιοι τυποι επιβεβαιωνουν τον Δαρβινο.
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

Δημοσίευσηαπό DIOGO » Δευτ Δεκ 07, 2009 11:53 am

αν η συμπεριφορα του tovarich ειναι μια φορα παραλογη, το γεγονος οτι συνεχιζετε να ασχολειστε μαζι του και να του απαντατε, ειναι περα απο καθε φαντασια! ειλικρινα, και sorry, αλλα μου φαινεται ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!
DIOGO
 
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 11:33 am
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό ale3is » Δευτ Δεκ 07, 2009 2:37 pm

+1 :wink:
delfos έγραψε:ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΠΟΙΗΣΗ & ΜΕΤΑ ΣΟΥΤΑΡΕΙ

Εχει ανεβει σε κανενα youtube το βιντεο?
Τελευταία επεξεργασία από ale3is και Δευτ Δεκ 07, 2009 2:40 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
ale3is
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 16, 2005 5:55 pm
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό CARLOS » Δευτ Δεκ 07, 2009 3:10 pm

ale3is έγραψε:+1 :wink:
delfos έγραψε:ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΠΟΙΗΣΗ & ΜΕΤΑ ΣΟΥΤΑΡΕΙ

Εχει ανεβει σε κανενα youtube το βιντεο?



Υπαρχει στο site prasinanea.gr η τελευταια φαση του παιχνιδιου
CARLOS
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τρί Ιαν 09, 2007 5:40 pm

Δημοσίευσηαπό PatrasPolo » Δευτ Δεκ 07, 2009 3:34 pm

Εδώ το γκολ του Παναθηναικού.
PatrasPolo
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 03, 2009 4:37 am

Δημοσίευσηαπό solid » Δευτ Δεκ 07, 2009 4:15 pm

Οταν κατι δεν μου αρεσει θα ΓΡΑΦΩ.
solid
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2005 3:41 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

cron