ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Κυρ Φεβ 08, 2009 12:39 am

... Οι Χιώτες είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν στην τελευταία φάση που είχαν με αριθμητική υπεροχή αλλά οι διαιτητές έκριναν ότι το σουτ του Γιάννη Φουντούλη δεν πέρασε τη νοητή γραμμή του τέρματος με αποτέλεσμα η ομάδα του Άντριτς να πάρει την πολύτιμη νίκη που την έφερε στην τρίτη θέση στο τέλος του πρώτου γύρου.
Τα παράπονά τους για τη διαιτησία ειδικά μετά την αποβολή του Βουλγαράκη εξέφρασαν οι άνθρωποι της Χίου. Aπών από πλευράς Παναθηναϊκού ήταν ο Βράνιες που παρακολούθησε τον αγώνα με πολιτκά.

>>>>
Παναθηναϊκός - Χίος
... Μετά το τέλος του αγώνα οι παίκτες που συμμετείχαν στην αποστολή της Χίου μαζί με τους αθλητές του Παναθηναϊκού, επισκέφθηκαν τον Κώστα Δήμου στο νοσοκομείο.
http://www.sport24.gr/html/ent/634/ent.274634.asp
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Μαρ 05, 2009 3:33 pm

Το σωματείο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ παραπέμπεται στον Αθλητικό Δικαστή, για διακωμώδηση του αθλήματος, επειδή στον αγώνα πρωταθλήματος Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΧΑΝΙΑ στις 10 Ιανουαρίου, δήλωσε στο φύλλο αγώνα τον 13χρονο γιο του εφόρου του, ως βοηθό προπονητή.

http://www.koe.org.gr/NewsDetails.aspx? ... s&id=11015

Λέτε να τους ... τιμωρήσουν ; :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Πέμ Μαρ 05, 2009 5:24 pm

:lol: :lol:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό diamond » Παρ Μαρ 06, 2009 1:12 pm

Γιατί γελάτε μπορεί το παιδί να έχει μέλλον

Εδώ σίγουρα θα τιμωρηθεί…

Καλά γελάμε …αλλά είμαστε για κλάματα
diamond
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 10:41 am

Δημοσίευσηαπό pisin-os » Παρ Μαρ 06, 2009 1:25 pm

οπως δεν τους επεστραφησαν οι βαθμοι απο την προηγουμενη με τα επισοδεια με ολυμπιακο... :idea: αν ηταν αλλο σωματειο θα το ειχαν σκισει..... με συνοπτικες
ελεος ρε... λαμογια :oops: :oops:
Άβαταρ μέλους
pisin-os
 
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Τετ Φεβ 18, 2009 1:00 am

Δημοσίευσηαπό dimakovitch » Τετ Μαρ 11, 2009 3:54 pm

Οι πολίστες του Παναθηναϊκού αποφάσισαν να επιστρέψουν από την Τετάρτη (11/03) στις προπονήσεις της ομάδας, σε ένδειξη καλής θέλησης, έστω κι αν δεν ικανοποιήθηκαν πλήρως τα αιτήματά τους από τη διοίκηση του συλλόγου.
Μετά τη διήμερη αποχή, η διοίκηση του "τριφυλλιού" κατέβαλε ένα μηνιάτικο στους παίκτες (από τα τρία που τους οφείλονται) και υποσχέθηκε ότι σύντομα θα πάρουν ακόμη ένα. Παράλληλα, καταβλήθηκαν μισθοί τριών μηνών στον Κώστα Δήμου και δόθηκε η υπόσχεση ότι σύντομα θα αποπληρωθεί το συμβόλαιό του.
Άβαταρ μέλους
dimakovitch
 
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 1:03 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τετ Μαρ 11, 2009 5:15 pm

Ρε ΣΥ Dimacovi.... AYTA PREPEI NA KANEIS Copy PASTE
>>>>>>>>
Κώστας Δήμου: "Ευχαριστώ όσους με έχουν στηρίξει"
Για τον Κώστα Δήμου η μοίρα έπαιξε ένα άσχημο παιχνίδι τα ξημερώματα της 31 Ιανουαρίου του 2009.
Ο 31χρονος φουνταριστός είχε τροχαίο ατύχημα έξω από την Λιβαδειά και έπεσε σε αρδευτικό κανάλι.
Ωστόσο, κατάφερε να βγει από το αυτοκίνητό του και κολύμπησε ως την άκρη του καναλιού, χρησιμοποιώντας μόνο τα χέρια του, καθώς δεν αισθανόταν τα κάτω άκρα του. Μάλιστα γι’ αυτό το λόγο δεν μπορούσε να βγει από το κανάλι, αλλά έμεινε εκεί για περίπου πέντε ώρες.
Το χάραμα τον είδε ένας αγρότης, ο οποίος και κάλεσε βοήθεια.
Ο αθλητής του Παναθηναϊκού μεταφέρθηκε στο ΚΑΤ, όπου οι γιατροί έδωσαν «μάχη» για να τον κρατήσουν στη ζωή, καθώς είχε υποστεί και υποθερμία.
40 μέρες μετά ο Κώστας Δήμου δίνει την δική του μάχη για να μπορέσει να ξανασταθεί στα πόδια του.
Ο Κώστας έχει τα ψυχικά αποθέματα και την αισιοδοξία ν´ αγωνιστεί για αυτό, αλλά τα χρήματα και η τεχνογνωσία που απαιτούνται σε τέτοιες περιπτώσεις είναι πολλά.

Για αυτό το λόγο έχει ανοιχθεί στην ALPHA BANK λογαριασμός αρωγής με πρωτοβουλία του διεθνή διαιτητή και τραπεζικού υπαλλήλου, Γιώργου Σταυρίδη.

Ο αριθμός του λογαριασμού για όποιον θα ήθελε να ενισχύσει τον αγώνα που κάνει ο άτυχος Κώστας Δήμου, είναι : 267 / 002789001588

Να θυμίσουμε ότι η Διοίκηση του Παναθηναϊκού δεν είχε την ευθιξία, ούτε καν να αποπληρώσει τους μισθούς του Κώστα.
Ο πολίστας του Παναθηναϊκού μίλησε στο Aquaticsnews για τη νέα πραγματικότητα που βιώνει, αλλά και την προσπάθεια που κάνει.

Ο Κώστας μας μίλησε μετά τον αγώνα του Παναθηναϊκού με τον Πανιώνιο στο ΟΑΚΑ το Σάββατο:
«Θέλω να ευχαριστήσω πάρα πολύ τον κόσμο.
Για την στήριξη που μου έχουν δώσει, και γνωστοί και άγνωστοι, με πολλά μηνύματα αλλά και το ενδιαφέρον που έχουν δείξει μέσω ίντερνετ.
Άγνωστοι άνθρωποι, επίσης, έχουν δημιουργήσει για μένα ένα γκρουπάκι. Βλέπω και εκεί πολλά μηνύματα, με το θέμα πως πάει η υγεία μου, στα οποία και απαντάω.


Γενικά η απήχηση του κόσμου είναι πάρα πολύ μεγάλη. Αυτό με έχει βοηθήσει τα μέγιστα, γιατί αυτό που ζω είναι κάτι περισσότερο από δύσκολο.

Στην αρχή προσπαθούσα να προσαρμοστώ σε αυτό, τώρα πλέον προσπαθώ να σηκωθώ.

Πάμε καλά, προς το παρόν. Έχει επανέλθει η αίσθηση και στα δύο μου πόδια. Αυτό το λένε και οι γιατροί, το ξέρω και εγώ και έχει γίνει πολύ πιο γρήγορα απ’ ότι περιμέναμε.

Από εδώ και πέρα περιμένω να κάνω κάποια κίνηση για να είμαι πιο χαρούμενος.
Από θέμα υγείας, σε 20 ημέρες που θα έχει σταθεροποιηθεί πιο καλά και η σπονδυλοδεσία που έχω κάνει και θα μπορώ να βάλω και τον νάρθηκα, σκέφτομαι την πιθανότητα να φύγω στο εξωτερικό για καλύτερη αποθεραπεία.
Γιατί εδώ είμαστε λίγο πίσω σε αυτά τα θέματα.
Ωστόσο, έχω ακούσει ότι υπάρχουν 2-3 καλά καινούρια κέντρα, τα οποία είναι επίσης ιδιωτικά, και μπορεί να κάτσω Ελλάδα. Το συζητάμε με τον γιατρό μου.
Το πιο πιθανό είναι να φύγω στο εξωτερικό. Με έχει χειρουργήσει ένα τιμ γιατρών.
Ο δικός μου είναι ο κ. Πολυζώης, τον οποίο γνωρίζω προσωπικά και θεωρείται από τους καλύτερους στην Ελλάδα, ζούσε στην Αμερική πολλά χρόνια και γύρισε τώρα τελευταία.
Ο κ. Πολυζώης μου έκανε μία πολύ καλή και πετυχημένη εγχείρηση και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Είναι πολύ καλός γιατρός.
Τώρα, η ομάδα πάει πολύ καλά. Έχει προβλήματα οικονομικά, αλλά οι παίκτες έχουμε μάθει να παίζουμε γιατί το αγαπάμε το άθλημα. Παλιά παίζαμε μόνο για το σκουφάκι.
Δεν είμαστε σαν τους ποδοσφαιριστές ή τους μπασκετμπολίστες, γιατί εάν κτυπούσε κάποιος από αυτούς σίγουρα δεν θα τον πήγαινε ο Παναθηναϊκός σε δημόσιο νοσοκομείο.

Όχι ότι εμένα με πειράζει αυτό. Άλλωστε εκεί ήταν οι γιατροί μου. Βοηθάνε με τον δικό τους τρόπο, αλλά όχι όσο θα έπρεπε έναν αθλητή επαγγελματία.
Εμείς, δυστυχώς, δεν τους δίνουμε πολλά λεφτά και μας έχουν λίγο στην απέξω.
Έχουμε πάρει τρεις μήνες φέτος, και αυτούς τους μήνες έχουμε παλέψει για να τους πάρουμε.
Και τώρα έχουμε φτάσει στην τρίτη θέση και πάλι ζητάμε να μας πληρώσουν, γιατί όπως και να έχει, δεν γίνεται να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση.
Στο άθλημά μας είναι πολύ σημαντικό να κάνεις προπονήσεις.
Δεν μπορείς να δουλέψεις παράλληλα.


Αν δεν μπορείς να έχεις κάποια μόρια για να μπεις στο δημόσιο, ή κάποια προνόμια που έχουν κερδίσει ορισμένοι αθλητές, δεν γίνεται να κάνεις κάτι άλλο.
Εγώ ξεκίνησα από τον Οδυσσέα Χαλανδρίου πριν από 18 χρόνια. Το σωματείο αυτό, έχει πλέον κλείσει.
Στο Ολυμπιακό Στάδιο μεγάλωσα.
Από την αρχή μου άρεσε το πόλο. Έπαιζα και μπάσκετ, αλλά διάλεξα το πόλο.
Έχω αλλάξει αρκετές ομάδες.

Με καλύτερη, σαφώς, τον Εθνικό Πειραιώς το 2005, με καλή πορεία και κατάκτηση Κυπέλλου και Πρωταθλήματος (2005 και 2006 αντίστοιχα)».

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΚΩΣΤΑΑΑΑΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΛΛΗΚΑΡΟΣ ...με τις Υγειες ΣΟΥ φιλος
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τετ Μαρ 11, 2009 10:10 pm

http://waterpolopaok.wordpress.com
Συγχαρητήρια κε Πλυτά !!!
Μπράβο και σε σας … κε Αθλητικά Δικάστε !!!

Από τον Αθλητικό Δικαστή επιβλήθηκαν οι παρακάτω ποινές:Α1 ΑΝΔΡΩΝ , ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΟΚ
Ποινή αποκλεισμού μιας (1) αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών στον Παναθηναϊκό και μιας (1) αγωνιστικής στον αθλητή Παπαγιαννάκη Γιάννη (ΠΑΟΚ)

Εικόνα
Συγχαρητήρια κε Πλυτά ... για την ΣΤΑΣΗ του εκατοντάχρονου ΙΣΤΟΡΙΚΟΥ συλλόγου σας !!! και μπράβο ΣΑΣ ... για την ΣΤΑΣΗ σας απέναντι …. στο παλικάρι σου…

http://waterpolopaok.wordpress.com
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Μαρ 11, 2009 11:00 pm

Φώτη είναι πραγματικά ανάγκη να ποστάρεις τα ίδια θέματα σε 2 μεριές ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Τετ Μαρ 11, 2009 11:03 pm

vs έγραψε:Φώτη είναι πραγματικά ανάγκη να ποστάρεις τα ίδια θέματα σε 2 μεριές ;

NAI οταν ειναι ΑΝΑΓΚΗ ....αν αφορά δυο διαφορετικα θεματα !!! ... εν θα το 3ανακανω :roll: :roll:sorry
... 3ερει κανεις εκ μερους των ''ΠΡΑΣΙΝΩΝ'' γιατί τιμωρηθηκεεεε ο ΠαπαJohhon .... ..... η αφορμή ηταν ενα ''μπουκαλι ΝΕΡΟ !!!! σε αναμονηηηηη
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Μαρ 12, 2009 1:28 am

Πάντως είναι να γελάει κανείς, τουλάχιστον με τις τιμωρίες της Μελιδώνη και του Ανδρεάκου. Για πότε επηρεάζονται αποτελέσματα και πρωταθλήματα και δεν παίρνει κανείς χαμπάρι ...
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό wpolo13 » Παρ Μαρ 13, 2009 10:57 am

Πρέπει να υλοποιήσουμε την ιδέα του Βενετόπουλου για την καθυστέρηση της αγωνιστικής κατά 1 τέταρτο το Σάββατο και σε περίπτωση που ο Παναθηναϊκός δεν καταβάλει τα χρήματα στον Κώστα να μην παίξουμε το παιχνίδι του κυπέλου. Αυτό πρέπει να γίνει με πρωτοβουλία του συλλόγου μας που έχει καλομάθει στο να κρύβει τον κώλο τους στις δύσκολες.
Άβαταρ μέλους
wpolo13
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 11:52 am

Δημοσίευσηαπό fotis2310 » Σάβ Μαρ 14, 2009 7:20 pm

wpolo13 έγραψε:ΠρέπεI....... Αυτό πρέπει να γίνει με πρωτοβουλία του συλλόγου μας που έχει καλομάθει στο να κρύβει τον κώλο τους στις δύσκολες.

ελα μου ΚΩΣΤΑ ... βαλε ΜΠΡΟς ΤΙς μηχανες ΣΟΥ ... ΕΣΥ 3ερεις τιν ειναι να σε ''εγκαταλειπει'' ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ !!!
Άβαταρ μέλους
fotis2310
 
Δημοσιεύσεις: 1667
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2007 5:03 pm
Τοποθεσία: Gr. Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό babakida » Κυρ Μαρ 15, 2009 1:10 pm

.....
Τελευταία επεξεργασία από babakida και Κυρ Μαρ 15, 2009 3:39 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
babakida
 
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 15, 2008 10:18 pm
Τοποθεσία: Ουγκάντα

Δημοσίευσηαπό vs » Κυρ Μαρ 15, 2009 2:18 pm

Προς όλους : επειδή εγώ γνώρισα προσωπικά τον Κουνδουράκη και μου φαίνεται σοβαρός άνθρωπος, προσωπικά πάντα, από δω και πέρα δε θα τον συσχετίζω με όλο αυτό το σκηνικό που υπάρχει γύρω από το όνομά του εδώ μέσα.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό DIOGO » Κυρ Μαρ 15, 2009 3:43 pm

μην προτρεχετε... καθιστε να δουμε τι θα γινει και με τον Βαλβερδε... γιατι αμα φυγει, ξερουμε ποιος θα ειναι φαβορι για τη θεση...
DIOGO
 
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 11:33 am
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό dimakovitch » Κυρ Μαρ 15, 2009 5:02 pm

DIOGO έγραψε:μην προτρεχετε... καθιστε να δουμε τι θα γινει και με τον Βαλβερδε... γιατι αμα φυγει, ξερουμε ποιος θα ειναι φαβορι για τη θεση...
Και γιατί να φύγει;
Άβαταρ μέλους
dimakovitch
 
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 1:03 pm

Δημοσίευσηαπό COACHFK » Δευτ Μαρ 16, 2009 1:37 pm

Ποιος να φυγει???
Ο Κουνδουρακης ή ο Βαλβερδε???

Με μπερδεψατε... :cry: :lol: :shock:
Άβαταρ μέλους
COACHFK
 
Δημοσιεύσεις: 1976
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 10, 2005 5:15 pm

Δημοσίευσηαπό dimakovitch » Τρί Απρ 14, 2009 12:08 am

Την φετινή χρονιά η αποχή από τις προπονήσεις για τους παίκτες του Παναθηναϊκού τείνει να γίνει συνήθεια.
Σε μια ανάλογη κίνηση πάντως θα προβούν και αύριο, καθώς οι διοίκηση του ερασιτέχνη συνεχίζει να μην είναι συνεπής στης υποχρεώσεις της.
Η υπόσχεση από πλευράς διοικούντων ήταν ότι στο τέλος Μαρτίου, οι πολίστες της ομάδας, θα πάρουν τα χρήματα, του ενός από τους δύο μήνες που τους οφείλονται.
Για ακόμα μια φορά όμως η υπόσχεση έμεινε στα λόγια καθώς ο έφορος του τμήματος Νίκος Πλυτάς, έφυγε με άδεια χέρια από τα γραφεία του ερασιτέχνη, στην σημερινή επίσκεψη του εκεί.
Έτσι λοιπόν οι παίκτες αποφάσισαν να μην κατέβουν για προπόνηση τις επόμενες μέρες, αρχής γενομένης από αύριο, όταν και έχει προγραμματιστεί το πρώτο ραντεβού με τον Ντράγκαν Άντριτς, μετά το Final Four της Πτολεμαΐδας.
Το σίγουρο είναι ότι θα απέχουν από την πισίνα μέχρι και την M. Παρασκευή και αν δεν δουν καμία κίνηση από πλευράς διοίκησης τότε θα αποφασίσουν για την στάση τους μετά την διακοπή για το Πάσχα.
Μπορεί η ομάδα να διανύει την καλύτερη σεζόν της τα τελευταία χρόνια, όντας δεύτερη στο πρωτάθλημα (αν μείνει σε αυτή τη θέση στο τέλος της κανονικής περιόδου εξασφαλίζει την Ευρώπη) και να πήρε μέρος στο Final Four του κυπέλλου, αλλά οι παίκτες παλεύουν μόνοι τους.
Αυτοί την στιγμή τους οφείλονται οι μισθοί τριών μηνών και κάποιοι από αυτούς αντιμετωπίζουν πλέον πρόβλημα επιβίωσης!
Μετά τις γιορτές των Χριστουγέννων, όπου οι «πράσινοι» τις πέρασαν απλήρωτοι, τώρα ήρθε η ώρα να γίνει κάτι αντίστοιχο και με αυτές του Πάσχα.
Μετά την διακοπή λόγο γιορτών, ο Παναθηναϊκός δίνει τρία ματς σε μια βδομάδα, με πρώτο αυτό κόντρα στον Εθνικό.
Αγώνες που θα κρίνουν σε μεγάλο βαθμό την δεύτερη θέση της Α1.
Σίγουρα αν δεν βρεθεί λύση οι παίκτες κινδυνεύουν να πάνε απροπόνητοι σε αυτά τα παιχνίδια και ο τεχνικός της ομάδας Ντράγκαν Άντριτς κάθετε σε αναμμένα κάρβουνα, βλέποντας την κατάσταση στο τμήμα.
Οι επόμενες μέρες αναμένονται καθοριστικές για τις εξελίξεις στον σύλλογο.
www.aquaticsnews.com
Άβαταρ μέλους
dimakovitch
 
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2008 1:03 pm

Δημοσίευσηαπό pisin-os » Πέμ Απρ 16, 2009 2:19 pm

:oops: :oops: :oops: :oops: αφησαν τον δημου στο ελεος του θεου κ των υπολοιπων που ευαισθητοποιηθηκαν κ τα παιδια απληρωτα πασχαλιατικα... :oops: :oops: :oops: :oops: ο παναθηναικος θα τα βρει τα λεφτα να πληρωσει τελικα :wink: :wink: ειναι αναγκη καθε χρονο να γινεται αυτο :?: :?: λες ετσι να γινεται να ερχεσαι κορυφη στη βαθμολογια :?: :?:
Άβαταρ μέλους
pisin-os
 
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Τετ Φεβ 18, 2009 1:00 am

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron