ΕΘΝΙΚΟΣ 2008-2010

Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Δημοσίευσηαπό pistolis » Πέμ Αύγ 21, 2008 10:17 am

Απ’ οτι εμαθα ο Βασιλης Εμμανουηλιδης κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο δεν θα ειναι του χρονου στον Εθνικο οπως ειχε ακουστει. Μαλλον θα συνεχισει σε ομαδα Α2.
pistolis
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 10, 2008 5:08 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Αύγ 21, 2008 12:17 pm

Εγώ πάντως δεν το καταλαβαίνω αυτό. Ο Εθνικός είναι η αφορμή, γενικώς δεν το καταλαβαίνω. Δηλαδή θέλει ο Εθνικός το Μονιούδη και τον Εμμανουηλίδη (δυο παίκτες ελεύθερους) και αυτοί προτιμούς να παίξουν στην Α2. Τόσο χάλια είναι πράγματι ο Εθνικός ή τόσο τελειωμένοι είναι αυτοί οι αθλητές ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Πέμ Αύγ 21, 2008 12:52 pm

Δηλαδη οταν καποιος επιλεγει μια εγγυημενη προταση απο την Α2 ειναι τελειωμενος; :lol: Ωραια λογικη.

ή μηπως θελει πολυ φαντασια για να καταλαβει κανεις οτι συμπτωση επαναλαμβανομενη παυει να ειναι συμπτωση;
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Πέμ Αύγ 21, 2008 1:50 pm

Από το να πας σε μια ομάδα με τέτοια ιστορία και ψηλούς στόχους (άλλο αν θα τους πετύχει) και να αρχίσεις να τρως σφαλιάρες, καλύτερα να πας σε μια ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, να παίζεις και πιο ευχάριστο πόλο. Τα χρήματα είναι τα ίδια. Αν έκανε μεγαλύτερη προσφορά ο Εθνικός ίσως τους κράταγε αυτούς τους παίχτες...
Άσε που πια δεν είναι λίγοι αυτοί οι παίχτες που ανεβοκατέβαίνουν από Α1 σε Α2. Του χρόνου πάλι εύκολα βρίσκεται μια ομάδα Α1 να τους πάρει.
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό pistolis » Πέμ Αύγ 21, 2008 2:08 pm

Απ’οτι ξερω θελει να ασχοληθει και με αλλα πραγματα εκτος του πολο. Στον Εθνικο προφανως θα επρεπε να κανει διπλες προπονησεις και στην ομαδα της Α2 θα ειναι πιο χαλαρα τα πραγματα. Ασε που μπορει να μην δει το χρωμα του χρηματος...
pistolis
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 10, 2008 5:08 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Αύγ 21, 2008 4:07 pm

Έτσι πες μου. Όταν λοιπόν ο παίκτης θέλει να ασχοληθεί και με άλλα πράγματα τότε μάλλον δεν είναι και πολύ φιλόδοξος για την πισίνα. Μακάρι να πετύχει εκεί βέβαια, διότι το πόλο είναι μέρος της ζωής και όχι η ζωή μέρος του πόλο.

TooTall έγραψε:Δηλαδη οταν καποιος επιλεγει μια εγγυημενη προταση απο την Α2 ειναι τελειωμενος; :lol: Ωραια λογικη.

Δεν είναι ακριβώς τελειωμένος αλλά ο χαμηλότερος ανταγωνισμός που θα συναντήσει (σε προπόνηση και αγώνες) θα του ρίξει το επίπεδο. Στην καλύτερη θα συντηρήσει "τα έτοιμα". Στην πραγματικότητα θα το κ#@$βαρέσει και του χρόνου θα είναι πιο βαρύς και πιο αργός.

Για έναν τριαντάρη φουνταριστό με φθίνουσα πορεία (και ο οποίος φέτος έπαιξε πολύ περισσότερο απ'όσο άντεχε) αυτό είναι οκ, λόγω θέσης όμως.

Για ένα νεαρό περιφερειακό (που δεν έπαιξε ποτέ και υποτίθεται ότι ψάχνει τις ευκαιρίες του) δεν είναι και ταφόπλακα αλλά σίγουρα είναι πισωγύρισμα. Τόσο στην απόδοσή του όσο και στις μελλοντικές προτάσεις που μπορεί να έχει. Δε συμφωνείς ;

Επίσης, δεν πρόσεξες ότι έβαλα με έντονα γράμματα τη λέξη "ελεύθερος". Αυτό σημαίνει ότι έχει μεγαλύτερες πιθανότητες να διεκδικήσει εγγυημένη πρόταση από τον κάθε Εθνικό.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Πέμ Αύγ 21, 2008 4:28 pm

Εγγυησεις δινει αυτος που εχει και αν κρινει κανεις απο το ποσοι εχουν πει οχι, ο Εθνικος ΔΕΝ εχει.

Οσο για τα υπολοιπα φετος αποδειχτηκε οτι στην Α1 μπορει να παρει μεταγραφη και αυτος που περσι ειχε χαλια χρονια στην Α1 και ο αλλος που ηταν Α2, δεν εκανε τιποτα το αξιοσημειωτο και η ομαδα του απο την μεση της χρονιας βαρεσε διαλυση. Βγαλε οτι συμπερασμα θες.
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Πέμ Αύγ 21, 2008 9:48 pm

Δεν ξέρω αν ενδιαφέρει κάποιον, αλλά το συμπέρασμά μου είναι ότι στον Εθνικό κάποιοι ανέλαβαν τη διοίκηση με τα λόγια.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό asxetos » Πέμ Αύγ 21, 2008 10:08 pm

ισχυει οτι ο εθνικος υπεγραψε τον κροατη delas?
asxetos
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τρί Ιαν 29, 2008 11:16 pm

Δημοσίευσηαπό crazy_water » Πέμ Αύγ 21, 2008 10:41 pm

asxetos έγραψε:ισχυει οτι ο εθνικος υπεγραψε τον κροατη delas?

μπα δεν νομιζω,ο Δελας πηγε στην ανορθωση :lol: :lol:
crazy_water
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 04, 2008 2:18 am

Δημοσίευσηαπό asxetos » Πέμ Αύγ 21, 2008 11:19 pm

α ναι,το ξεχασα
asxetos
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τρί Ιαν 29, 2008 11:16 pm

Δημοσίευσηαπό arkouda » Παρ Αύγ 22, 2008 12:13 am

asxetos έγραψε:ισχυει οτι ο εθνικος υπεγραψε τον κροατη delas?


Και τι θέση παίζει ο κύριος Δέλλας (o Κροάτης)? Ετών και προηγούμενη ομάδα γνωρίζουμε?
arkouda
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Παρ Μάιος 09, 2008 1:58 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Παρ Αύγ 22, 2008 12:30 am

asxetos έγραψε:α ναι,το ξεχασα


:lol: :lol:
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Αύγ 22, 2008 12:37 am

Είναι φουνταριστός, νεαρός και έπαιζε ή στη Σίμπενικ ή στη Γιαντράν.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Τετ Αύγ 27, 2008 4:21 pm

COACHFK έγραψε:Ο Εθνικος εκλεισε τον αριστεροχειρα Κορακη που περυσι αγωνιστηκε στο ΚΟΠΙ και προερχεται απο τα φυτωρια της ΧΙΟΥ.


Το πόσο έχει χάσει από την αξία του ο Εθνικός μετά την αλλαγή της δοιίκησης το έχουμε γράψει όλοι. Λεφτά δεν υπάρχουν και αυτό φαίνεται από το δυναμικό της ομάδας παιχτικά...
Θα περίμενα όμως μια καλύτερη μεταχείρηση προς τους παίχτες αφού ουσιαστικά χάρη κάνουν στο σύλλογο που θα φορέσουν το σκουφάκι του(έχει από τα χειρότερα μπάτζετ της κατηγορίας, όσο αφορά την εγγύηση πληρωμής προς τους παίχτες).
Στις 29 Ιουλίου συμφώνησε η ομάδα με τον Κοράκη. Ο Κοράκης είχε προτάσεις από τουλάχιστον 3 ακόμα ομάδες (2 από Α1). Τα λεφτά ήταν καλύτερα στον Εθνικό και για αυτό (υποθέτω) έκλεισε κι εκεί, προφορικά. Μετά τις διακοπές θα γινόταν και η συνάντηση για τις υπογραφές. Δευτέρα ξεκίνησε η ομάδα τις προπονήσεις. Ο Κοράκης περίμενε όλο αυτό το καιρό τηλέφωνο από τη διοίκηση για να υπογράψει το συμβόλαιο/συμφωνιτικό. Τηλέφωνο δεν έγινε, έτσι πήρε τηλέφωνο τον Κρητικό να τον ρωτήσει. Αυτός τον παρέπεμψαι στον Σαριδάκη σαν αρμόδιο και η απάντηση αυτού:
'Αχ συγνώμη αγόρι μου, το ρόστερ έκλεισε, δε σε ενημερώσαμε?'
Εντάξει, δεν ξέρω αν απάντησε έτσι ακριβώς αλλά εγώ έτσι θα το έπαιρνα. Περιττώ να πω οτι είχε απαντήσει αρνητικά στις άλλες προτάσεις και επειδή έχει περάσει αρκετός καιρός, οι συγκεκριμένες ομάδες έχουν καλύψει τη θέση.

Αν αυτό λέγεται 'ΝΕΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ' ελπίζω να μη κρατήσει για πολύ ακόμα. Εγκυρότητα 0 ! ! !
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Τετ Αύγ 27, 2008 4:29 pm

Και γιατί δίνω τόσο έμφαση στο θέμα? Τον Κοράκη δε τον ξέρω. Μια δυο φορές τον έχω δει εκτός πισίνας. Με στεναχωρεί όμως το γεγονός οτι μια ομάδα υπήρχε αυτά τα χρόνια που μπορούσε να κοντράρει κάπως τον Ολυμπιακό και αυτή την διέλυσαν...!

Κρίμα γιατί έχω βαρεθεί να βλέπω κόκκινο το πρωτάθλημα, όπως και επίσης τη μισή εθνική ομάδα με παίχτες μιας ομάδας
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τετ Αύγ 27, 2008 4:57 pm

Η περιπτωση μου θυμιζει να παραγγελνεις σουβλακια απο το μαγαζι που ολη η γειτονια εχει να το λεει οτι βαζει μεσα γατα και μετα να βριζεις τη τυχη σου οταν λιωνεις στην χεστρα. :roll:
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Αύγ 27, 2008 10:09 pm

Πάντως για την περίπτωση του Κοράκη, όσο σκληρό κι αν ακούγεται για τον παίκτη, έχω να πω ότι έφταιξε και αυτός. Δεν έβαλε δικλείδες, δεν άφησε ανοιχτές τις άλλες πόρτες μέχρι να σιγουρευτεί. Ίσως είναι από τους ανθρώπους που τιμούν το λόγο τους και νομίζει ότι όλοι κάνουν το ίδιο αλλά μάλλον θα έπρεπε να το πάει πιο "επαγγελματικά" το όλο θέμα. Οι περισσότεροι την έχουμε πατήσει έστω και μία φορά στη ζωή μας από τέτοιες περιπτώσεις.

Ίσως οι παίκτες θα πρέπει πια να συνεργάζονται με δικηγόρους (με μάνατζερς ; ) και να αφήνουν σε αυτούς τη "βρώμικη" δουλειά των διαπραγματεύσεων και της αντίστοιχης φθοράς. Δηλαδή να αναλαμβάνουν αυτοί να κάνουν τον κακό υπέρ του παίκτη και όχι να αναγκάζεται ο παίκτης να δοκιμάζει το φιλότιμό του απέναντι στους Έλληνες παράγοντες.
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό TooTall » Τετ Αύγ 27, 2008 10:37 pm

vs έγραψε:Ίσως οι παίκτες θα πρέπει πια να συνεργάζονται με δικηγόρους (με μάνατζερς ; ) και να αφήνουν σε αυτούς τη "βρώμικη" δουλειά των διαπραγματεύσεων και της αντίστοιχης φθοράς. Δηλαδή να αναλαμβάνουν αυτοί να κάνουν τον κακό υπέρ του παίκτη και όχι να αναγκάζεται ο παίκτης να δοκιμάζει το φιλότιμό του απέναντι στους Έλληνες παράγοντες.

Ισως να προσεχουν με τι ομαδες μπλεκουν;
TooTall
 
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2006 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό statler » Τετ Αύγ 27, 2008 11:49 pm

TooTall μιλάει η εμπειρία, έτσι? και εις διπλούν μάλιστα... :lol:

Ίσως έκανε λάθος που περίμενε τόσο καιρό για να υπογράψει. Αλλά θέμα μάνατζερ στο ελληνικό πόλο? Στο ημιεπαγγελματικό ελληνικό πόλο?

Τέλοσπάντων, εγώ το θέμα το έγραψα για να καταλάβουμε πως θα κινηθεί φέτος ο Εθνικός...
Άβαταρ μέλους
statler
 
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2007 2:15 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

cron