ΗΡΑΚΛΗΣ Θ.

Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

ΗΡΑΚΛΗΣ Θ.

Δημοσίευσηαπό Lambros10 » Τετ Ιουν 18, 2008 3:17 pm

Τα νέα της ομάδας του Ηρακλή Θεσσαλονίκης για την αγωνιστική περίοδο 2008-09.
Άβαταρ μέλους
Lambros10
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 2168
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2005 5:09 pm

Δημοσίευσηαπό w.p.4 » Τετ Ιούλ 02, 2008 7:19 pm

Ασχημα τα νεα που ερχονται απο τον Ηρακλη, προς το παρον.
Απο οτι εμαθα , μετα την συμφωνια του Μαυρωτα με την Χιο, εγινε συναντηση του εφορου της ομαδας με τον προεδρο. Εκει του εγινε γνωστο οτι η ομαδα πρεπει να προχωρησει με πολυ μικρο μπατζετ. Αυτο λοιπον εφερε και τον εφορο στα προθυρα παραιτησης.
Φαινετε οτι ο νεος προεδρος του Ηρακλη εχει αλλες προτεραιοτητες. Σε λιγο καιρο πιστευω οτι θα μαθουμε οριστικα τι θα γινει.
w.p.4
 
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2008 8:23 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Παρ Σεπ 05, 2008 4:25 pm

Καλα εγω διαβασα πριν λιγες μερες οτι πηραν ενα δυο ξενες στο γυναικειο...Οποτε το βλεπω το αντρικο να πηγαινει για φουντο τρελο...Αντε να δουμε ποιος θα ειναι ο δευτερος...
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Παρ Σεπ 05, 2008 4:57 pm

Ποιες ξένες, θυμάσαι ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό moxito » Παρ Σεπ 05, 2008 5:46 pm

naruto έγραψε:Καλα εγω διαβασα πριν λιγες μερες οτι πηραν ενα δυο ξενες στο γυναικειο...Οποτε το βλεπω το αντρικο να πηγαινει για φουντο τρελο...Αντε να δουμε ποιος θα ειναι ο δευτερος...
Δεν θελει πολυ σκεψη.....Ο ΝΟΠ.ΜΕ 3 ξενους κι ενα φουνταριστο δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα.....Οποιος διαφωνει να το πει....
Άβαταρ μέλους
moxito
 
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 15, 2008 11:10 pm

Δημοσίευσηαπό Roiter » Παρ Σεπ 05, 2008 6:35 pm

ΠΩ ΠΩ ΑΓΚΙΣΤΡΙΑ ....
Roiter
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 20, 2008 8:32 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Σάβ Σεπ 06, 2008 3:45 am

Μια απορία : τι νόημα έχει η δουλειά (και η βελτίωση που επιφέρει) που γίνεται μέσα στη σαιζόν ; Είναι τόσο σίγουρο ότι οι ομάδες θα τελειώσουν μια αγωνιστική περίοδο με την ίδια ακριβώς δυναμικότητα που την ξεκίνησαν ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Σάβ Σεπ 06, 2008 2:52 pm

Δε θυμαμαι ποιες:((

Ο Ν.Ο.Π με το υλικο που εχει εως τωρα νομιζω οτι θα πρεπει να εχει ως στοχο την παραμονη.Δε νομιζω οτι σιγουρα πεφτει κατηγορια μιας και τα Χανια ειναι ακομα πιο αποδυναμωμενα φετος.Οπως και να χει ομως αν δε δουμε τα πρωτα φιλικα (τουλαχιστον) ολες οι υποθεσεις εμπλεκουν μεγαλο ρισκο και καλυτερα να τις αποφγευγουμε. Εγω και τον Ηρακλη ακομα δεν τον εχω ξεγραψει 100%...Θυμηθειτε πριν λιγα χρονια με τα play out.....

Οσο για τη δουλεια μεσα στη σαιζον σαφως και παιζει ρολο αλλα δε μπορει να αλλαξει τους στοχους της ομαδας.Μια ομαδα πχ που παει για εξαδα δε μπορει να στοχευσει πρωταθλημα οσο καλη προπονηση και να κανει.
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Σάβ Σεπ 06, 2008 3:52 pm

Συμφωνώ σε όλα όσα είπες.

Διαπιστώνω όμως μια αδυναμία να καταλάβουν μερικοί ότι το σπορ είναι ομαδικό, ότι όταν μιλάμε για έναν παίκτη μιλάμε για το τι μπορεί να κάνει φέτος και όχι τι μπορούσε να κάνει πριν 5-10 χρόνια, ότι ένας νέος μπορεί να βελτιωθεί αρκετά σε μια μόνο σαιζόν, ότι μια ομάδα σπάνια παίζει αυτό που θα της έδινε το άθροισμα των δυνατοτήτων των παικτών της (αλλιώς δε θα υπήρχε η περιβόητη "χημεία") κλπ.

Μου κάνει εντύπωση, όλα αυτά μόνο εγώ τα βλέπω ; Και στην τελική μήπως χρειάζομαι γιατρό ; :shock:
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό w.p.4 » Σάβ Σεπ 06, 2008 4:05 pm

Ο ηρακλης κατα 99% θα ειναο η πρωτη ομαδα που θα πεσει στην Α2.
Το ζητημα ειναι το πως στην Ελλαδα, μολις αλλαζει μια διοικηση, υπαρχει πιθανοτητα η επομενη να ερθει και να τα κανει μου...
Στον Ηρακλη δυστυχως αυτοι που ηρθαν ειναι και ασχετοι και δεν θελουν να βαλουν μια στο πολο.
Τζαμπα η προσπαθεια των τελευταιων χρονων......
Και τζαμπα οι προσπαθεια των παιδιων τα τελευταια χρονια. Ολοι μπορουμε να καταλαβουμε πως νιωθουν.
w.p.4
 
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2008 8:23 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Σάβ Σεπ 06, 2008 5:03 pm

Το γυναικείο τουλάχιστον θα το σώσουν ή θα το διαλύσουν και αυτό ;
Και πώς γίνεται μια διοίκηση όταν τα κάνει "μ..." να έχει ανθρώπους που να επανεκλέγονται ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό kepaptsoglou_bill » Δευτ Σεπ 08, 2008 3:06 pm

Πολύ δυσάρεστα αυτα που ακούω, δε ξέρω τι να πω... Πρέπει να καταλαβουν καποιοι στον Γ.Σ. ότι ΗΡΑΚΛΗΣ δεν είναι μόνο το βόλλεϋ και το μπάσκετ αλλά υπάρχουν και άλλα αθλήματα... Όταν σοβαρευτουν θα μαστε κι εμεις ως οπαδοί δίπλα τους...
kepaptsoglou_bill
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευτ Μάιος 05, 2008 8:46 am

Δημοσίευσηαπό crazy_water » Δευτ Σεπ 08, 2008 4:35 pm

moxito έγραψε:
naruto έγραψε:Καλα εγω διαβασα πριν λιγες μερες οτι πηραν ενα δυο ξενες στο γυναικειο...Οποτε το βλεπω το αντρικο να πηγαινει για φουντο τρελο...Αντε να δουμε ποιος θα ειναι ο δευτερος...
Δεν θελει πολυ σκεψη.....Ο ΝΟΠ.ΜΕ 3 ξενους κι ενα φουνταριστο δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα.....Οποιος διαφωνει να το πει....

εγω πιστευω πως θα πεσει μονο ο ΗΡΑΚΛΗΣ.ο ΝΟΠ μαλλον δεν θα κατεβει στο πρωταθλημα γιατι εχει μονο 4 παιχτες και δεν συμπληρωνει καν 7αδα.Κυριε moxito πειτε μας που και ποτε εχετε παιξει πολο και μπορειται να κρινετε παιχτες???
crazy_water
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 04, 2008 2:18 am

Δημοσίευσηαπό vs » Δευτ Σεπ 08, 2008 6:36 pm

kepaptsoglou_bill έγραψε:Πρέπει να καταλαβουν καποιοι στον Γ.Σ. ότι ΗΡΑΚΛΗΣ δεν είναι μόνο το βόλλεϋ και το μπάσκετ αλλά υπάρχουν και άλλα αθλήματα...

Bill, το βόλλεϋ δεν υπάγεται στο ΤΑΠ ; Έτσι νόμιζα και μάλλον έτσι είναι, γι αυτό και βλέπει άσπρες μέρες (εδώ και βδομάδες ...)
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό naruto » Τρί Σεπ 09, 2008 12:29 am

crazy_water έγραψε:
moxito έγραψε:
naruto έγραψε:Καλα εγω διαβασα πριν λιγες μερες οτι πηραν ενα δυο ξενες στο γυναικειο...Οποτε το βλεπω το αντρικο να πηγαινει για φουντο τρελο...Αντε να δουμε ποιος θα ειναι ο δευτερος...
Δεν θελει πολυ σκεψη.....Ο ΝΟΠ.ΜΕ 3 ξενους κι ενα φουνταριστο δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα.....Οποιος διαφωνει να το πει....

εγω πιστευω πως θα πεσει μονο ο ΗΡΑΚΛΗΣ.ο ΝΟΠ μαλλον δεν θα κατεβει στο πρωταθλημα γιατι εχει μονο 4 παιχτες και δεν συμπληρωνει καν 7αδα.Κυριε moxito πειτε μας που και ποτε εχετε παιξει πολο και μπορειται να κρινετε παιχτες???


Εδω αλλοι διδασκουν πολο στα πανεπιστημια χωρις να εχουν παιξει αυτος σε πειραξε...
Άβαταρ μέλους
naruto
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Παρ Αύγ 11, 2006 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό crazy_water » Τρί Σεπ 09, 2008 1:35 am

naruto έγραψε:
crazy_water έγραψε:
moxito έγραψε:
naruto έγραψε:Καλα εγω διαβασα πριν λιγες μερες οτι πηραν ενα δυο ξενες στο γυναικειο...Οποτε το βλεπω το αντρικο να πηγαινει για φουντο τρελο...Αντε να δουμε ποιος θα ειναι ο δευτερος...
Δεν θελει πολυ σκεψη.....Ο ΝΟΠ.ΜΕ 3 ξενους κι ενα φουνταριστο δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα.....Οποιος διαφωνει να το πει....

εγω πιστευω πως θα πεσει μονο ο ΗΡΑΚΛΗΣ.ο ΝΟΠ μαλλον δεν θα κατεβει στο πρωταθλημα γιατι εχει μονο 4 παιχτες και δεν συμπληρωνει καν 7αδα.Κυριε moxito πειτε μας που και ποτε εχετε παιξει πολο και μπορειται να κρινετε παιχτες???


Εδω αλλοι διδασκουν πολο στα πανεπιστημια χωρις να εχουν παιξει αυτος σε πειραξε...

αυτος με πειραζει γιατι μειωνει τους παιχτες ολων των ομαδων!ας μας μιλισει λιγο για την καριερα του σαν παιχτης!
crazy_water
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 04, 2008 2:18 am

Δημοσίευσηαπό w.p.4 » Τρί Σεπ 09, 2008 6:27 pm

vs έγραψε:Το γυναικείο τουλάχιστον θα το σώσουν ή θα το διαλύσουν και αυτό ;
Και πώς γίνεται μια διοίκηση όταν τα κάνει "μ..." να έχει ανθρώπους που να επανεκλέγονται ;


Το γυναικειο δουλευει αυτονομα, και πολυ καλα κανει κατα την γνωμη μου. Δεν ξερω αμα θα πεσει, αλλα ξερω οτι γινετε πολυ καλη δουλεια σε ολα τα τμηματα και σιγουρα δεν θα διαλυθει.
Η διοικηση ειναι καινουρια και μαλλον δεν εχει καμοια σχεση με το αθλημα.
w.p.4
 
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2008 8:23 pm

Δημοσίευσηαπό w.p.4 » Τρί Σεπ 09, 2008 8:59 pm

vs έγραψε:
kepaptsoglou_bill έγραψε:Πρέπει να καταλαβουν καποιοι στον Γ.Σ. ότι ΗΡΑΚΛΗΣ δεν είναι μόνο το βόλλεϋ και το μπάσκετ αλλά υπάρχουν και άλλα αθλήματα...

Bill, το βόλλεϋ δεν υπάγεται στο ΤΑΠ ; Έτσι νόμιζα και μάλλον έτσι είναι, γι αυτό και βλέπει άσπρες μέρες (εδώ και βδομάδες ...)


Το βολλευ στον Ηρακλη στην ουσια το διαχειριζεται ο ΓΣ. Ετσι τα τελευταια 5-6 χρονια λειτουργει δυστυχως σε βαρος των αθληματων του ερασιτεχνη.
Οι ανθρωποι του Ηρακλη εχουν βαλει εδω και χρονια στοχο, εναν ευρωπαικο τιτλο με το βολλευ. Ετσι ολο το χρημα παει εκει.
Βεβαια για να λεμε και του στραβου το δικιο, και το βολλευ φερνει με τις επιτυχιες του πολλα λεφτα στον Ηρακλη (απο χορηγειες, ευρωπαικα πριμ κτλ.)
w.p.4
 
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2008 8:23 pm

Δημοσίευσηαπό vs » Τετ Σεπ 10, 2008 1:28 am

Σχετικά με τις χορηγίες, ο Ηρακλής είναι ίσως η μόνη ομάδα με τόσους πολλούς χορηγούς στην εμφάνισή της. Αυτό δε σημαίνει απαραίτητα και πολλά λεφτά, όμως από χορηγούς να φάνε και οι κότες.

Το γυναικείο πώς και λειτουργεί αυτόνομα ; Το έχει "χρεωθεί" εξ ολοκλήρου ο Ιωακειμίδης ;
Άβαταρ μέλους
vs
 
Δημοσιεύσεις: 3397
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό nemesis » Τετ Σεπ 10, 2008 2:35 pm

Βέβαια ,αν οχι ολο σίγουρα το μεγαλύτερο κομμάτι της πίττας!
nemesis
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2007 12:14 pm

Επόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις από τα πρωταθληματα Α1 κατηγορίας παλαιότερων ετών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron